Psi lutalice opsijedaju grad

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Тихи »

:lol: то би сигурно било профитабилно решење :smt027 пријатно :lol:
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by grlica »

murgo wrote:ne negiram tvrdnje da je azil za nezbrinute zivotinje, pogotovo pse, potreban...misli ma bi bilo rentabilnije otvoriti kineski restoran, ako ga jos nema u Prnjavoru!
:smt005 :smt005 :smt005
ima kineski restoran kako nema (pojedoše sve pileće nogice za pse) , ali ipak je ovo mali gradić , pa za veće projekte treba se držati regije Banjaluka , vidiš kako tihi ima rješenje za sve ... sad će oteti peri dušaniću i nahraniti kuje i štence
imam moćno pero - jezik srpski

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Happy »

Prvo i osnovno, Kamikaza ti si idiot.

Drugo,

Ta bica nisu kriva sto su na ulici niti su birala da zive tu.
Svakog od njih je neki idiot ostavio tj. bacio tu na ulicu pod parolom "snaci ce se".
Ne diraju Vas i ne dirajte ih ako im vec necete pomoci.

Naravno da postoje ugrozene kategorije ljudi na ivici egzistencije.
Ali to ne znaci da ne trebamo rijesiti problem pasa lutalica.
Kada bi tako gledali na sve nikada nista nebi bilo rjeseno.
Problemi se moraju rjesavati jedan po jedan.

Prema Zakonu o zastiti i dobrobiti zivotinja iz 2009. godine svaka lokalna zajednica
je duzna da izgradi skloniste za napustene zivotinje, ali taj zakon isto tako i predvidja i
visoke kazne za neodgovorne vlasnike i ljude koji tako bace zivotinju na ulicu.
Pozdrav

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Happy wrote:Prvo i osnovno, Kamikaza ti si idiot..
Hvala :D
Happy wrote: Drugo,

Ta bica nisu kriva sto su na ulici niti su birala da zive tu.
Svakog od njih je neki idiot ostavio tj. bacio tu na ulicu pod parolom "snaci ce se".
Ne diraju Vas i ne dirajte ih ako im vec necete pomoci.
Nikad nisam tvrdio da su oni dobrovoljno tu i da ljudski faktor nije kriv za to,pogledaj postove,mislim da sam rekao da su bas ljudi odgovorni.
Happy wrote:
Naravno da postoje ugrozene kategorije ljudi na ivici egzistencije.
Ali to ne znaci da ne trebamo rijesiti problem pasa lutalica.
Kada bi tako gledali na sve nikada nista nebi bilo rjeseno.
Problemi se moraju rjesavati jedan po jedan..
Svakako ali sam misljenja da treba prvo zbrinuti ljude,nismo valda dosli do tog stadijuma da vrsimo odstrel ljudi a da zbrinjavamo pse,ako se ima sredstava ja sam prvi za taj azil,neko je naveo da se radi o cifri od 50000 km,to je smjesna cifra za opstinu,ali ako ne ide iz budzeta,moze se preko neke organizacije sakupiti dobrovoljni prilog u svakom slucaju ima resenja,i ja nisam za to da zavrse u cevapima,pomjesao si. :D
Happy wrote: Prema Zakonu o zastiti i dobrobiti zivotinja iz 2009. godine svaka lokalna zajednica
je duzna da izgradi skloniste za napustene zivotinje, ali taj zakon isto tako i predvidja i
visoke kazne za neodgovorne vlasnike i ljude koji tako bace zivotinju na ulicu.
Svakako si i ovdje u pravu,to sve stoji,ali konvencija o ljudskim pravima je po meni starija,i treba se prvenstveno ona postovati,a ni ona se ne postuje,u svakom slucaju treba se vrsiti pritisak na vlast da se pocne sa tim projektom,meni je jako tesko kad vidim te odrpane kucice,kako sepaju po gradu jer im je neko prebio nogu,misljenja sam da je bolja humana smrt nego takav zivot.Da napomenem jos da se u svjetu radi na tome da se i ljudima koji su bolesni odobri vid humane smrti,da se ne pate,a mi ovdje bolesnim psima osporavamo pravo koje i ljudi traze za sebe,Svicarska je jedna od prvih zemalja u kojoj cak i porodica ima pravo da odluci dal ce pustiti clana porodice da se muci i zivi ili ce da ga pusti bezbolno da umre.Vremena se mjenjaju.
Ja u svakom slucaju spadam u ljubitelje pasa,moj pas uvjek zivi bolje od mene :D a ti mene ipak svrstavas u idiote. :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by grlica »

:D ...moj je život švicarska skoro pa savršen... :D
kakav crni azil , kakva pusta pomoć nezbrinutim životinjama... ove godine po cestama vidjeh veliki broj bačenih kučića
pa mi nećemo da pomažemo ljudima, a kamoli životinjama
kod nas ako pokažeš interesovanje za nezbrinute pse , odma si lud , fali ti koja daska , zaboga pa ti psi znaju da laju i tako uznemiruju narod ...
kakav crni azil ... nema svijesti da se otvori narodna kuhinja za najugroženije a čuj azil za pse , pa kad bi se pojavio sa tim prijedlogom vlastima mislim da bi te s noge na nogu , gore no kera
lako je biti teoretičar , no praktični dio uvjek izda
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Ja sam 7 dana nosio hranu nekom malom cukici kod one velike krivine prema kulasima,(sto kaze moj drug :"da je ljubavna veza izdrzala" hranio bi ga i sada :D ,salim se nisam isao zbog zene vec zbog reume :D ) crni sladak kao lutka,ali sta da radim kad bi sve lijepe kucice nosio sebi imao bi puno dvoriste za dva dana. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by corkan »

Psi su sada gospoda i stambeno obezbeđeni.

Image

Ovo je KAMIJEV pas!
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Happy »

Ja sam u ovoj raspravi apsolutno pristrasan jer sam veliki ljubitelj i zastitnik pasa lutalica.
Uvijek cu stati u njihovu odbranu na sve moguce nacine. Ali nisam nerealan po tom
pitanju kao mnogi.

Naravno da se mora smanjiti broj napustenih pasa na ulicama.
Naravno da ne treba da postoje copori pasa koji traze hranu i laju na ljude braneci svoju teritoriju.
Ali problemi se moraju rjesavati sistematski na najbolji moguci nacin po ljude i po zivotinje.
Cinjenica je da problem postoji i da ga treba rjesiti.

Ali kako...

1. Izgraditi sklonista za napustene zivotinje i osnovati higijenicarske sluzbe koje bi prikupljale te zivotinje.
U tim sklonistima treba da postoje uslovi za normalan zivot tih bica bar mjesec dana dok su tu.
Dakle treba da budu sklonjeni od vremenskih neprilika, da imaju dovoljno hrane, vode i higijene.
Treba da imaju veterinarsku njegu. Ako ta bica ne pronadju svog vlasnika ili novi dom u nekom
doglednom periodu, normalno, uspavljuju se. Sve to na jedan normalan i civilizovan nacin kako je propisano zakonom.

2. Uprave tzv. azila tj. sklonista moraju redovno i na adekvatan nacin da oglasavaju te zivotinje kao
dostupne na udomljavanje te da rade na promociji udomljavanja zivotinja iz azila.

3. Za sve vlasnike uvesti obavezno cipovanje pasa bez obzira na vrstu, pol i starost. Izgraditi jedinstevnu
bazu vlasnika i zivotinja te se na taj nacin omogucuje higijenicarskoj sluzbi da bilo kojoj napustenoj zivotinji
ocita CIP i pronadje sve podatke o vlasniku. Tako bi se tacno znalo koliko imamo pasa i gdje se nalaze. Naravno
to je proces koji traje godinama.

4. Raditi na promociji kastriranja muzjaka i sterilisanja zenki. Na taj nacin bi kroz nekoliko godina znatno
smanjili populaciju napustenih zivotinja u BiH, a ujedno i poboljsali generalno zdravstvenu sliku pasa.

5. Raditi na edukaciji djece i odraslih o suzivotu sa psima. Realno je, bez obzira na azile, sinteraje i lovce.
Pasa lutalica je uvijek bilo i bice. Prema tome morate znati da cete vi ili vase dijete kad tad sresti psa ili
copor pasa. Ljudi se moraju edukovati o tome kako se ponasati u takvim situacijama. Sta raditi, a sta ne raditi.
Sta je dobro, sta nije dobro. I bice mnogo manje problema.

5. Obavezno pojacati rad inspekcije i policije po pitanju kaznjavanja neodgovornih vlasnika. Uvesti
skupe i visoke kazne za sve one koji zivotinje tretiraju na nehuman nacin. Pogotovo kazniti ljude koji
smatraju za pravilno da macice svezu u vrecu pa bace u kontejner, da kuju i stence stave u auto pa odvezu
u neko drugo naselje da neki drugi ljudi brinu oko toga, da psa objese o drvo, da psa ubiju iz puske.


Poenta moje price je:

1. Postovati Zakon o zastiti i dobrobiti zivotinja BiH http://www.mvteo.gov.ba/org_struktura/s ... H/?id=2331

2. Raditi na edukaciji djece po pitanju ponasanja i suzivota sa zivotinjama, a narocito psima lutalicama.

3. Prema zivotinjama se ponasati humano.
Pozdrav

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Тихи »

Свака част хепи. :smt006 :smt006
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Tako bi trebalo :smt023 zar nebi takvo nesto moglo da se pripoji uz komunalnu sluzbu,ovo je samo pitanje,mislim da su oni jos drzavno preduzece i odrzavanje grada je u njihovoj nadleznosti,pa uz neka dodatna sredstva iz budzeta ,nebi bilo tako tesko organizovati sve to.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Тихи »

Хајмо писат петицију.
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Sewerin »

Ima li iko pametan da rijesi pitanje pasa lutalica, pa jbt cim padne malo mrak nemas mira od njih, ne mozes spavati, ne mozes proci ulicom :smt071
Image

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by JOKARA »

Хепи,
добар пост на праву тему. Ја нисам један од људи који сматра да се по сваку цијену треба правити азил за напуштене животиње. Слажем се са тачкама 3. 4. и 6. она коју си ти поновио као тачку 5. Ево покушаћу објаснити виђење проблема из мог угла.
1. Увео би порез свим људима који псе држе у становима. ( Порез би био у износу трошкова за једно школско дијете ) Ево због чега, па није могуће да неко држи пса у стану ( по мени неприродни услови за пса ) а домови за незбринуту дјецу пуни, вапе да их неко узме у заштиту. Очигледно да појединци више воле да малтретирају животињу него да неко људско биће изведу на прави пут.
2. Кад је ријеч о чиповању :smt023 права ствар.
3. Стерилизација подржавам уз један услов, да се инађе рјешење да то буде бесплатно првих годину или двије. Прво то би на крају мање коштало него азил а и еутаназија кошта мислим 40 КМ ( петоро штенади или мачића пута 40 па ви видите може ли то буџет издржати ) . Због чега прве године бесплатно. Моја мајка је имала кују коју је хтјела стерилисати мислим да су јој рекли да то кошта 80 КМ, жена је пензионер и њена филозофија је тада била да за те паре може купити печеницу за Божић. Значи мало превише новца за некога чија су примања 200 КМ. Када би ово било бесплатно касније нам неби ни требао азил и поштедили би се плате хигијеничара, трошкова еутаназије, итд
4. Навео си да би увео казне и да то ради инспекција и полиција, слажем се али КОМУНАЛНА полиција, немојте нам у старту још и псе пребацивати у надлежност. Поступамо ми и када су животиње у питању нпр. санкционишемо власнике чији пас нападне пролазнике прекршај се зове "Држање опасне животиње без надзора" и ово би ја комуналној полицији пребацио.
:smt006 :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Dobra ideja oko poreza za one koji drze psa u stanu,a za sve ostale pola u odnosu na njih, (jer svejedno je ko je gdje,selo-grad-kuca-stan...) OSLOBADJANJE OD POREZA SAMO ZA ONE KOJI SU SLIJEPI,visina poreza bi trebala biti godisnje tolika koliki su troskovi zbrinjavanja mjesec dana,jedne zivotinje u azilu,a sredstva bi trebalo da ubire onaj ko bude imao nadzor nad tim azilom.Dobar dio ljudi bi platio taj porez rado jer se u stvari radi o samim ljubiteljima pasa,Naravno porez i na macke i krokodile,ali kasnije.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Тихи »

Да у нашој средини има без мождане масе у то се мошемо увјетити на сваком кораку, да има савјесних нађе се неко. Да кренем од почетка, данас у току дана приликом посјете апотеци у саставу ветеринарске станице у Прњавору мислим на ону код бившег Униса чуо сам цвилење штенади. Видијо сам троје мале штенади до 1 мј. старости у оним кавезима за које нисам ни знао да постоје. Како сам разумијо апотекарку госпођа Љиља је нашла и донијела троје кучића. Да је ту карај проблему па хајде, нема адекватне хране за кучиће... Докле ће неко или свако овко поступати према животињама нељудски мислим на власника женке не знам ....
Ако неко нађе бебу поред пута нека се не изненади било је и таквих случајева. :evil: Одређеном броју људи треба одузети лиценцу за репродукцију. :?:
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by aleksandar76 »

Image

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Hunter »

kakva crna sterilizacija, sto cigo rece nece on mene da ****, on ce mene da ujede :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by JOKARA »

Разумљиво ти си ловац :D
Ја сам мислио на стерилизацију паса у власништву, а не луталица. Луталице треба уклонити са улице прво у азил, а ако их нико не удоми еутаназија. Људи на селу имају псе из разно-разних разлога. Хране их и пуштају ноћу као чуваре. Када се ради о женки кад-тад остане скотна и шта некакав дјед од 75 година да ради осим да замоли некога да те штенце покупи и остави негдје у граду близу кућа или стамбених зграда. Такав домаћин би сигурно стерилисао женку али сигурно не за 80 КМ. Мислим да је сад јаснији мој став о луталицама. :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Happy »

Svaka cast svima na kvalitetnoj diskusiji.
Drago mi je da konstruktivno razgovaramo na tu temu.

Sto se tice komunalnog preduzeca PARK njima nikada ne bih dozvolio da organizuju
skloniste za napustene zivotinje. Nisu zivotinje smece pa da ih skupljaju kamionom kao kese.
A imam informaciju da gospoda iz KP Park imaju obicaj stence koje nadju ubaciti u kamion
da ih podrobi onaj mehanizam.

Pa dajte budimo realni na sta bi to licilo?Na klasicni sinteraj gdje zivotinje ubijaju motikama.
Za taj posao su potrebne strucne osobe bez obzira koliko to nekima od Vas zvucalo smijesno.
A ko je dole strucan?

Potrebni su veterinari, ne samo tehnicari nego barem jedan doktor veterine. U zadnje
vrijeme azil u Banja Luci, gdje su do nedavno pse izgladnjavali i ubijali domestosom,
sada je primjer svim ostalim sklonistima. Otidjite pa pogledajte ako vam se da.
Ja cesto navratim gore. Skloniste u Brckom je takodje odlicno.

Porez na vlasnike pasa u stanovima podrzavam. Ali da to ne bude veliki porez.
Simbolican ali da postoji. Ja sam drzao psa u stanu i rado bih placao.

Porez na samo drzanje psa bilo gdje (kuca, dvoriste) bi stvarno bio teska
glupost i mislim da takvo nesto ne postoji nigdje u Svijetu.
Idemo onda placati porez na macke, na svinje, na kanarince....nema logike.

Kastriranje muzijaka i sterilizacija zenki je osnovna stvar kod drzanja psa.
Vjerujte mi jer imam stvarno dosta pasa i znam. Bez toga necete imati zdravog, stabilnog
i srecnog psa. Psi zive duze, zdravije, sretnije, nemaju nezeljeno potomstvo, smanjen nivo
adrenalina i testosterona, nemaju tjeranje, ne oboljevaju
od tumora jajnika i dojki. 1000 je razloga za sterilizaciju.

Pomislite na nekoliko malih stenaca koje ste 50 puta nasli promrzle u vlaznoj
kartonskoj kutiji kako ugibaju od gladi pored magistralnog puta i bice Vam jasno
zasto je to vazno. I ako nekim cudom neko od njih prezivi, izraste u jadnu zivotinju
koju nazivaju lutalicom i sutaju ga nogama.

Besplatna sterilizacija je odlicna ideja. Cak mislim da bi u buducnosti mnogo
pomogla svim lokalnim zajednicama i ljudima, a ne samo psima. Godinu, dvije
dana da bude besplatna tj. da drzava finansira te usluge bi kompletno promijenilo
sliku i vlasnickih pasa, a i pasa lutalica. To bi bilo sjajno. Treba napisati projekat.

Komunalna policija ili CJB, ne znam ko jer se ne razumijem u nadleznosti, mora
poceti sa kaznjavanjem neodgovornih vlasnika zivotinja i ljudi koji zlostavljaju
zivotinje. Narocito se moraju kaznjavati ljudi koje se uhvati na djelu da potomstvo
svojih zenki nose i bacaju u grad, pored kontejnera ili slicno.... To je za mene gori
komunalni prekrsaj nego da istresete kantu ulja na zelenu povrsinu. To se lakse sanira.
Ne kaznjavati samo radi zivotinja, nego radi ljudi. Radi lokalne zajednice. Radi ljepse
sredine u kojoj zivimo.

Sewerine ne razumijem te. Kako mislis da ne mozes proci? Ja svaku vece hodam gradom
i nemam problem. Volim proci i gradskom pijacom gdje ih ima bas puno. Meni stvarno
ne smetaju. Uvijek pridju, njuskaju. Ali to sam ja... razumijem da ih neko ne voli i postujem.

Na kraju.... spasite i udomite psa lutalicu. On ce Vam vratiti duplo.
Ja sam ih nekoliko uzeo pod svoju zastitu i nisam pozalio niti jedne sekunde.
Jedan od njih je cistokrvni americki pit bull terijer koji je lutao po Banja Luci.

Nemojte kupovati rasne pse. Ako hocete takvog u azilu u Banja Luci trenutno imate
9 njemackih ovcara, 2 sibirska haskija, labradora, nekoliko svajcarskih planinskih pasa,
sarplaninaca itd.... i svi su besplatni.

Pozdrav svima.
Pozdrav

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Hirurg »

posto si vidim upucen dobro, koliko je star labrador ili sibirski haski? i kako se to moze uzeti?

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Happy »

To vec ne znam.

Lako je to sve. Odes gore u Ramice, pogledas, pregledas, raspitas se.
Udomljavanje je besplatno.
Azil se nalazi na gradskoj deponiji. Pitas portira i on ti objasni kud dalje.

Poz :smt006
Pozdrav

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Hirurg »

ok hvala oticu sutra...za mog tinejdzera da ima nesto :)

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Hunter »

JOKARA wrote:Разумљиво ти си ловац :D
Ја сам мислио на стерилизацију паса у власништву, а не луталица. Луталице треба уклонити са улице прво у азил, а ако их нико не удоми еутаназија. Људи на селу имају псе из разно-разних разлога. Хране их и пуштају ноћу као чуваре. Када се ради о женки кад-тад остане скотна и шта некакав дјед од 75 година да ради осим да замоли некога да те штенце покупи и остави негдје у граду близу кућа или стамбених зграда. Такав домаћин би сигурно стерилисао женку али сигурно не за 80 КМ. Мислим да је сад јаснији мој став о луталицама. :smt006
Ma jasta, ja cu svoju lovacku kuju da sterilizujem, makar i za tih 80 km, da je neke seoske dzukele ne bi pokvarile, a sto se tice tih dzukela, devetak nije skuplji od 3 marke, a je bas i nemam obicaj da masim, tako da mi eutanazija lutalica i ne dodje skupo
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Happy »

Ja prvi put kad vidim licno ili nadjem svjedoka da si usmrtio psa iz vatrenog oruzja, a da nije
bilo u samoodbrani pisem gradjansku prekrsajnu prijavu i saljem tuziocu. I budi siguran da ce
tako biti. I budi siguran da ce reagovati po toj prijavi. Jarane moj to sto ti pricas je zabranjeno
zakonom da ti sad ne citiram clanove stvarno me nesto mrzi. Znam ja Vase lovacke price napamet.

A udruzenje lovaca da necemu vrijedi prvi put kad cuje da je neki lovac prekrsio zakon
na takav nacin taj vise ne bi imao pravo da pridje oruzju. Ali hajde... kod nas svako nosi pusku.

Ti mislis da je tvoja lovacka kuja nesto vrijedniji i pametniji pas od gradske lutalice?
Pa da te razocaram... nije. Cak naprotiv.

Ti da znas nesto o psima i da je volis, sterilisao bi je.

Pozdrav.
Pozdrav

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Happy wrote:
Ti da znas nesto o psima i da je volis, sterilisao bi je.

Pozdrav.
Ma pusti Huntera on bi dao pare da sterilisu Vladu a zao mu dati pare za kuju :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply