Psi lutalice opsijedaju grad

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
SonorDrums
Posts: 3
Joined: 06.03.2011. 23:29

Psi lutalice opsijedaju grad

Post by SonorDrums »

Vec par dana centar grada pun je pasa lutalica. Mislio sam da ce to neko primijetiti i rijesiti ali njihov broj se povecava, pa me zanimalo da li je moguce da sam samo ja zabrinut zbog te pojave...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by vrsta8472 »

Сад је вријеме "куцање", а општина је издвојила 50 000КМ из буџета за псећи азил!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

močvara
Posts: 146
Joined: 18.12.2009. 14:09

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by močvara »

u našem gradu pored pasa ima mnogo lutalica - mačaka, ptica, leptirića, odbornika i tako redom, za mnoge bi trebao azil.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

:D Pitajte Gatarica koliko placa da mu nabavimo jos par stotina i pustimo po gradu. :D
Dok se nije pricalo o psecem azilu i parama u gradu smo imali 2-3 dzukele,sad ce da ih se pojavi stotine ,pa cemo sumu morati udesetostruciti,bas su ove dzukele cudo,cim im je pomenut hotelski smjestaj,oni navalili bas u nas grad kao neslani. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

močvara
Posts: 146
Joined: 18.12.2009. 14:09

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by močvara »

[quote="nofel"]Ja cuo da su izdvojena ogroma sredstva iz opstinskog budzeta za azil zivotinja.


Čini mi se da i Vi gosp. Nofel u ovoj temi iznosite određene političke odluke ili stavove, pa nam nemojte zamjeriti ukoliko smo izašli iz projektovanih okvira teme.
Iskreno da kažem da se plašim da će se ona sredstva izdvojena iz Budžeta opštine utrošiti za izgradnju "hotela" za pse lutalice. Plaši me moja crna slutnja da je to već potrošeno za kupovinu "lutalica" u lokalnom parlamentu. Daj bože da nisam u pravu.

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Vucijak »

SonorDrums wrote:Vec par dana centar grada pun je pasa lutalica. Mislio sam da ce to neko primijetiti i rijesiti ali njihov broj se povecava, pa me zanimalo da li je moguce da sam samo ja zabrinut zbog te pojave...
Jos jedan dokaz koliko je sve propalo i jadno u selendri Prnjavoru :?
Image

SonorDrums
Posts: 3
Joined: 06.03.2011. 23:29

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by SonorDrums »

Kad pustaju da se prijeti nozem i pistoljima po kafani, nekaznjeno, kako da ocekujemo da male cuke shvate kao ozbiljan problem...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Postoji kod nas zakon za te OSDz (obicne seoske dzukele) tj.nekad je bilo tako danas ne znam,ali tada su lovci dobijali poene za odstrijeljene lutalice.Znam da ce se sad pojaviti dusebriznici koji ce reci da je to zaostala metoda,i da nije humana ,ali u vremenu kad imamo u nasoj opstini stotinjak gladnih ljudi i nekoliko stotina na ivici gladi,po meni je sramota praviti hotel za dzukele,ma kako izgledalo surovo,ali je tako.Prece bi bilo da se napravi narodna kuhinja i da se za tih 50 000 KM kupi hrane,ili da se sanira ona stara zgrada sa lijeve strane na ulazu u bolnicki krug,koja je jedna od poslednjih vrijednih objekata u nasem gradu i da se tu napravi ustanova za pomoc ovisnicima od droge ili neko savjetovaliste,jer te ljude ne mozemo odstrijeliti,oni su stvarnost,a mi o njima ne brinemo ni naj manje,nama su vazniji psi lutalice,koji ce da donesu profit Gataricu i kompaniji.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Image
Jedna Kineskinja je dala otkaz na poslu, prodala svoju kuću, auto i nakit, a sve kako bi finansirala izdržavanje 1500 pasa lutalica koje je usvojila.


Gospodine Gataricu,posto volite pse lutalice,evo vam ideje kako mozete da rijesite jedan veliki problem u nasem gradu. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Image :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by MAXIMUS »

Koliko bi se ljudi pomoglo sa tim novcem ... SOZ je vec ukazivao na socijalne slucajeve i sa tim novcem mnogo bi se pomoglo tim LJUDIMA ...
Kakav crni pseci azil ?!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

močvara
Posts: 146
Joined: 18.12.2009. 14:09

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by močvara »

nofel wrote:[ Ovo se nije odnosilo konkretno na Vas *mocvara*, vec na sve gore navedene istomisljenike!
I ja sam uvijek kritečan prema svakoj vlasti, i takođe iznosim svoje stavove u vezi sa ovom temom. Eto neko iz vladajuće većine se drznuo da za smještaj "nesrećnih lutalica" pa makar se oni zvali psi, izdvoji toliku svotu novca naših poreskih obveznika, a nisu bili spremni da taj isti novac dodijele ugroženim kategorijama ljudske vrste. Ali šta je tu je i ova vlast je demokratski izabrana i to sa cijelih 16 "za", od čega su četvorica lutalice između ljevaka i dešnjaka. Sad su tamo sad ovamo i tako dok ne riješe svoje probleme, a kad ih riješe mirno spavaju da ih prođe četvorogodišnji mandat, mandat koji su dobili demokratski na izborima od onakvi kao što su oni.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by regeman »

Vi ne shvatate poentu...kerovi ce prvo da se skupe, obrade pa njima da se nahrane gladni...dvije muve jednim udarcem...

Republika Srpska postaje polako radni logor, jer ovakve prohtjeve nasih politicara japanska ekonomija ne bi mogla namiriti....


Image
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Sramota je sta se desava,ali sta se moze,cega se pametan stidi ,lud se sa time ponosi,oni su sebi pograbili invalidske penzije("Predsednik Skupštine opštine Prnjavor Brano Žunić ... iz rata u BiH je izašao kao ratni vojni invalid") pa su uzeli plate od par hiljada,legalizovali su kriminalnim radnjama steceni novac i imovinu,beru dnevnice ,jedu na racun jadnog naroda ,telefoniraju,trose vodu i sve drugo,pa onda razbiju na racune sirotinje,sve sebi dopustaju ,a i mi im dopustamo. :?
Svi smo mi krivi sto oni sebi to dopustaju,jer da im mi to ne aminujemo oni bi se unormalili ili bi bili pobijeni kao ti psi lutalice.Da podsjetim samo da su 22% vladara do kraja srednjeg vjeka,bili ubijani prije nego sto su se i skrasili na vlasti,nekih 40% ih je stradalo u ratovima,skoro svi koji su prezivjeli ovo dvoje,su morali da budu svrgnuti na silu,znaci tiranija koja je dosla na silu ,mora na silu da ode,krajem srednjeg vjeka se sve promjenulo,padale su glave i tada ,ali lopovi tj.vladari su postajali pametniji,ucili su na greskama predhodnika,pa su tako dosli na ideju da ne drze bas cjeli narod gladan,vec samo polovinu,(prepoznajte nase vladare u tome) malo su izgubili na prihodu ali su dobili na vremenu.I nekad su se pare krale i trosile bez veze,ali ovako kao danas jos nije zapisano u istoriji ,ali krajem proslog vjeka ,a narocito pocetkom ovog je pohlepa dostigla vrhunac,pare se kupe i kao na primjeru danas Gadafija,broje kontejnerima,znaci ni broj se ne moze reci,pa nasi naj blizi komsije imaju Sanadera i jos neke,mi imamo isto svojih,koji nemaju granice,jer ne mogu da shvatim nekoga ko ima para za deset zivota,zasto onda uzima siromaku koji ima samo za dva dana,gdje smo mi to dosli,kako se ne boje da ce nas neka sila vratiti u taj srednji vjek gdje ce sve biti drugacije,gdje ce da lete glave kao mesirace,nama ne nedostaje bas puno da se vratimo u tu fazu,jer narod nema drugi nacin da opstane,a onda neka nam Bog bude na pomoci. :? Odoh daleko :) ali mora se nekad ,jer ove opstinske dzukele uce od svojih predpostavljenih dzukela,a oni opet od svjetskih,kako i koga treba da se stiti,tako da se na kraju sve svodi na to da dzukele stite dzukele,a narod pati. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by regeman »

e desava,ali sta se moze,cega se pametan stidi ,lud se sa time ponosi,oni su sebi pograbili invalidske penzije("Predsednik Skupštine opštine Prnjavor Brano Žunić ... iz rata u BiH je izašao kao ratni vojni invalid") pa su uzeli plate od par hiljada,legalizovali su kriminalnim radnjama steceni novac i imovinu,beru dnevnice ,jedu na racun jadnog naroda ,telefoniraju,trose vodu i sve drugo,pa onda razbiju na racune sirotinje,sve sebi dopustaju ,a i mi im dopustamo. :?
plus neuspjeli pokusaji prodaje privatne dvorane drzavi..pa privatnog parkinga i hotela drzavi..sad se ide sa psima lutalicama i ostalim banalnostima, gdje se pare izvlace a da ne bodu oci..sta je sledece?.pa onda vjestacko djubrivo...kradja naocigled svih..pa cak su i onaj lepa sfuserili...
odgovornost za ovo nose svi u vlasti, opstinim skupstini, biroima , agencijama a najvecu odgovornost gradjani jer uvijek iste biraju.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

SonorDrums
Posts: 3
Joined: 06.03.2011. 23:29

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by SonorDrums »

Jel bas sve mora preko politike? :roll:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Sve je politika :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by che »

MAXIMUS wrote:Koliko bi se ljudi pomoglo sa tim novcem ... SOZ je vec ukazivao na socijalne slucajeve i sa tim novcem mnogo bi se pomoglo tim LJUDIMA ...
Kakav crni pseci azil ?!
Ono sto je vise nego potrebno ovom "gradu" je azil za bolesne i nemocne, za ljude koji ne mogu da se brinu o sebi...ljude koji su goli i bosi,gladni i zedni,ljudi koji su nepokretni, slijepi...itd!
Ne vjeruju da danas ima takvih, ali eto mi smo obilazeci teren nailazili na takve slucajeve da je to za ne povjerovati.Ljudi nemaju sta da obuku, zive u smetljistima :shock: , zive u kucicama u kojima je umjesto poda zemlja :shock: zive bez struje,vode,ikakvih primanja...
Opstina moze da finansira jednu kucu u koju bi sakupili takve slucajeve, priznacete da bi bilo lakse skrbiti se za te ljude na jednom mjestu, uostalom mogla bi i Crkva da finansira jednu takvu "kucu" , ipak je osnovna misija Crkve briga za bliznje, ali to danas odradjuemo mi koji nemamo prebijene marke u džepu. Pomažemo koliko nama pomognu dobri ljudi i kada cigančimo za neku siću i to odmah proslijedimo onima kojima je najpotrebnije.
Nema osobe koja vise voli zivotinje od mene(mozda vise nego ljude), cak i azil kuci imam :) ali nekakav azil za pse(gdje je za macke :) ) dok su nam sugradjani gladni i zedni...ma van svake pameti.
Sad si me podsjetio Max,otvoricu temu.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by regeman »

nazalost vecina ljudi nije svjesna svojih stvarnih potreba i potreba ljudi oko sebe, sve se svodi na asflatiranje i rasvjetu, to su jedina ocekivanja ljudi od politicara i vlasti. takodje i nevladin sektor nije dovoljno jak i razvijen da moze da utice i raspolaze nekim vecim novcem. Ogroman broj kuca je prazan, ne mora da bude kuca u gradu, moze na selu, nekih 5, 6 km od grada da se kupi za male pare i jos doradi.
A centar za soc. rad ili neko ko je nadlezan da uputi svim firmama dopis za pomoc. Pa jedan policajac i dvije sestre/cuvara se mogu isfinasirati tim famoznim javno privatnim partnerstvom, na kraju krajeva u policiji pola radi pola sjedi na izdavanju isprava, kao i u salter sali, moze mnogo tog osoblja da se prerasporedi unutar gradske administracije. Kad moze svaka ljubavnica da ima platu 600evra i cese picic moze valjda i neko ko radi nesto humano. Potrebno je malo dobre volje, nista vise.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by MAXIMUS »

Kad moze svaka ljubavnica da ima platu 600evra...................................................................................
:lol: :lol: :lol: Nisi normalan !!! :lol: :lol: :lol:

Nazalost ... istinito ! :|
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by murgo »

uostalom mogla bi i Crkva da finansira jednu takvu "kucu"
...krajnje vrijeme bi bilo da pop svoj "dvorac" ustupi starim i nemocnim osobama....tad bi bar jednom u zivotu pokazao svoju humanost...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Kad su se pare kupile,bilo je price da ce u crkvenom dvoristu novi objekat sluziti tim namjerama,ali danas mi sve lici na to da je pop Rade sebi htjeo da napravi harem :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by murgo »

...ne, htjeo...vec je napravio...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by che »

murgo wrote:
uostalom mogla bi i Crkva da finansira jednu takvu "kucu"
...krajnje vrijeme bi bilo da pop svoj "dvorac" ustupi starim i nemocnim osobama....tad bi bar jednom u zivotu pokazao svoju humanost...
Ne lupaj molim te!

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by che »

murgo wrote:...ne, htjeo...vec je napravio...
Opet lupetanje!
Nemoj da nastavljamo!

Post Reply