Psi lutalice opsijedaju grad

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

bičbožiji52 wrote:Gard je pun lopova i bitangi,psi lutalice su ok.
Ja mislim da SDS treba poraditi na otvaranju azila za te jadne i nezbrinute :D lopove i bitange. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by bičbožiji52 »

Ko kaže da su lopovi i bitange nezbrinuti,pravi se azil u Istočnom Sarajevu :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Image
Necu nista da kazem znas sta sam mislio :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by svraka »

Psi lutalice su problem grada. Bio sam svjedok kada je pas ničim izazvan napao bebu koja je tek prohodala. Prije tri dana. Ispred Hypo banke, oko 18.00 časova. Azil za pse je napravljen. Tamo su smješteni psi koje je držao Mladen Stojanović. Inače, isti Mladen se interesovao kako da otvori azil za pse, a da ne krši zakon. Pohvalno, ima nade. Od komunalne policije je dobio prije tri dana (na ruke, ne putem pošte) pravilnik donesen na nivou RS (nije opštinska odluka), o tome koje uslove treba ispunjavati azil za pse. Od najbliže kuće azil mora biti udaljen najmanje 250 metara. Od uslova koji su postavljeni "Mladenov azil" je malo šta ispunjavao. A psi koji su odvedeni od Mladena u azil, ponovo su u njegovom dvorištu. Navodno, sami iskopali zemlju ispod ograde i vratili se kući. Ostaje nejasno samo zašto je zemlja od iskopa sa vanjske strane ograde. Nova vrsta pasa-bageristi. Guraju zemlju ispred sebe.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Zasto mu ne dodjelite neku lokaciju gdje bi se on mogao brinuti o psima,ako covjek voli da radi taj posao a nama svima smetaju psi lutalice po ulicama,zasto nebi spojili sve to i da svi budu zadovoljni.Na drzavnom zemljistu ispod Standarda koje je udaljeno 250 metara od kuca mogao bi se napraviti takav azil;ili na ergeli,koliko znam i to pripada bar djelomicno drzavi.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by ZMIJA »

Ne treba taj čevrinjak ispod Standarda,već tamo u Alposu sve jedno su hale prazne,a imaju svu infrastrukturu gotovu :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by svraka »

Zasto ne trazi? Eto preko vas, svojih advokata. Ko je rekao da mu nece biti odobreno? Cijela zajednica bi mu bila zahvalna. Sto se na kraju krajeva i ti seronjo ne angazujes oko toga? Ja sam spreman da pomognem oko papira i svega sto treba. Ionako sam sebe ulozio u svu ovu budaliju preko svake mjere. Ali necu odustati na pola puta. Evo, pomozi covjeku, i ja cu sa svoje strane. Trazi od mene sta treba, Mladen ne mora ni da zna.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Ti si mu vec pomogao dovoljno,ima cjeli zivot da radi za kazne.Mladenu ne trebaju advokati,zna on da prica ,ali nema sa kim.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by svraka »

Eto vidis. Nemas ni malo volje da pomognes covjeku. Ja sam sve prijave protiv Mladena povukao sa suda. Ti ces vjerovatno prokomentarisati da je to iz straha. Straha od Mladena? Moj strah je zaista za diskusiju. Ne bojim se ni tvog pljuvanja, ni Zivkovica, ni Tomasa, ni Kalabica, a bogami ni Gatarica. Prijave sam povukao da ne ukopam covjeka do kraja. Ako zaista zelis da pomognemo Mladenu, evo, predlozi, trazi, sta da ti vise kazem? Rjesenje mora biti u skladu sa zakonom! Tu je kraj price.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

svraka wrote:Ja sam sve prijave protiv Mladena povukao sa suda..
Ako je tako onda izvini,nisam znao,a to da se neko nekoga boji ili ne to je prica za sebe,rekao sam ti da Mladen nije agresivan on prica,ponekad ne misli sta ce da kaze,ali nije uopste opasan.Osim toga strah za sebe ili porodicu nije nikome strana pojava,ja bi lagao kad bi rekao da se ne bojim,mozda se ne bojim Mladena.ali ima ljudi od kojih me je strah,mada to ne pokazujem,jer kad pas osjeti da ga se covjek boji on ga onda ujede,ako nemas straha od njega on te nikad nece napasti. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by grlica »

ja sam maštala da budem direktor azila u prnjavoru , nekad kad bijah osuđena na Prnjavor i kad sam shvatila da od silnih politika nikad neću dobiti svoj posao . E da, zaista sam to maštala , da ja potpisujem za sve te životinje Eto Svrakice postavi mene za direktora Mlađo će mi biti desna ruka :wink: :D
Taman ostajem bez posla 15 juna... i onda postajem i ja direktor , što da ne , imam bogato iskustvo sa prnjavorskim lutalicama ,ja ću to sve primiti svečano otvaranje ovo-ono..... i kad Mlađi zadam zadatke mogu i na Bjelašnici noćiti i ljetovati
Pa ti vidi :?: :wink:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by svraka »

Ne pita se mene. Sad mi pade na pamet, za svrake kazu da su ruzne pticurine (ne slazem se), koje kradu jaja (to ne mogu negirati). A znas li sta se kaze za grlice?

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by grlica »

ih , čuj to , čim ja ponudim konstruktivno rješenje i dio sebe dajem na raspolaganje, uz bodovanje stručne spreme svakako , mene se zaobiđe , mogu ja i cukama da predajem srpski u Prnjavoru nije problem , al na svu sreću i uz pomoć dragog mi Boga ja prije godinu dana rekoh : gudbaj prnjavore --nisi ti za mene , ko loš momak za dobru devojku il ako voliš muziku ( umiljate ptice znaju pjevati...... - što vi svrake ne znate) :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

Burazer
Posts: 9
Joined: 14.11.2013. 12:48

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Burazer »

Sad vidim sve manje ih je po gradu ... ili m se to samo cini ....
A sto se tice azila Prnjavorskog ja ono neb ni nazvao azil to je samo nesto kao izmedju a ni A od azila nije ...

tibaldo
Posts: 86
Joined: 21.06.2014. 08:16

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by tibaldo »

Ima li ko nadlezan da ukloni ovaj copor pasa lutalica i da sankcionise doticnu plavusu koja ih okuplja kod Mog marketa!? Svaki dan ih je sve vise,a nocu kad krenu da orgijaju po gradu,to je da posizis...
Neke se bitke moraju voditi više puta da bi se dobile

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by aquarius »

Životinje volim, posebno pse. Ali nikako nije ugodno da sretnete čopor od deset-dvanaest pasa, bez ogrlice kako bijesno reže jedan na drugog ili na vas same. Još ako se u blizini igraju ili iz škole idu djeca...

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Sad da kazem i ja koju :D razmisljao sam ozbiljno da uhvatim onih par dzukaca koji se setaju oko mene,i da ih odvedem u opstinu ,kad vec oni ne dozvoljavaju odstrel,sami ih ne hvataju,a narod trpi.Cak se u mene po sokaku seta jedan fin rasan pas,neznam koja je sorta ali onako fin sa dugom dlakom,ali on je jadan toliko prljav i zarastao da jedva hoda od tereta,sto kaze narod :sevap bi ga bilo ubiti.Na Ceru je opet citav copor,i tu ima jedan fini bjeli cukica,ali sad su ga oni ostali masakrirali,pun je rana,i niko nista ne poduzima.Mislim da je bolje uspavati te pse nego pustiti da se medjusobno pojedu,ili da necije djete unakaze i ubiju.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

tibaldo
Posts: 86
Joined: 21.06.2014. 08:16

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by tibaldo »

Ma uzas. Samo je pitanje vremena kad ce napasti neko dijete,pa ce onda svi da peru ruke i prebacuju odgovornost na druge. Valjda u ovoj tzv.drzavi postoji neki azil gdje se mogu smjestiti. Neka ih makar vakcinisu i sterilizuju dok ne bude kasno. Ali posto kod nas generalno ne postoji sistem odgovornosti, ostace status quo,dok neko ne popi*di pa ih otruje,pa ce jadne zivotinje biti kolateralna steta nemarnosti nadleznih.
Neke se bitke moraju voditi više puta da bi se dobile

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by murgo »

koliko znam nacelnik Prnjavora je dr.veterine, znaci on je prava osoba da rijesi taj problem...ili kao nacelnik ili kao veterinar...ne samo da se slika na izvjesnim manifestacijama...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Psi lutalice opsijedaju grad

Post by vrsta8472 »

ДО КРАЈА ГОДИНЕ ОРГАНИЗОВАНО УКЛАЊАЊЕ ПАСА СА УЛИЦА

ДЕРВЕНТА, 11. СЕПТЕМБРА /СРНА/ - Општина Дервента потписала је уговор са Ветеринарском станицом из Прњавора о организованом рјешавању проблема паса луталица, њиховом безбједном хватању и смјештању у азил, рекао је начелник Одјељења за стамбено-комуналне послове општине Дервента Славен Гојковић.
"У почетку ће се радити више и чешће да би се смањио број паса, а након тога пси ће се редовно одвозити два пута мјесечно. Уговор са Ветеринарском станицом на снази је до краја године. Средства за ове намјене издвојена су из буџета, а дио новца за ове намјене биће планиран и у буџету за наредну годину", рекао је Гојковић.

И надлежне општинске службе посветиће више пажње кажњавању оних који довозе и остављају псе по граду, на пијацама или сличним мјестима, али и против оних који кућне љубимце пуштају да шетају градом без пратње.

У протеклом периоду било је случајева напада паса луталица на грађане које су, срећом, прошле без већих посљедица.

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Sad kad ih dovezu u Prnjavor i puste pred izbore,ima da nas pojedu. :D Kako sam zakljucio,nas nacelnik,tj. njegova firma, uklanja pse iz Dervente,a nasi se slobodno setaju iako smo mi iz budzeta vec vise puta izdvojili pare za azil.Pa ovdje bi pametan poludio. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Psi lutalice opsijedaju grad

Post by vrsta8472 »

Ками брате, знаш оно: Није све тако црно, имаш само повез преко очију - рече џелат!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by spile_86 »

• БЕСПОТРЕБНО БАЦАЊЕ ПАРА

- Дани Европе 48.500КМ
- Котлић за гиниса
- Дани Прњаворчана у Београду 10.000КМ
- Азил за псе 90.000КМ
- Набавка 2 ауто и опреме 100.000КМ
- Издвајање за чланове мјесни заједница 57.600КМ
- Повећање медијског праћења на 95.000КМ
- Повећање у оквиру буџетске јединице начелник општине 57.000КМ и остали не поменути расходи
Па и није баш пуно издвојене за Азил за псе. :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Pa kako nije puno,njemacka manje izdvoji za azilante iz sirije. :D
Mene zanima koliko pasa ima u azilu ??? Ne mislim pri tome na Mladenov azil vec ovaj nas gradski. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by spile_86 »

Ма гдје може бити пуно, без 500.000КМ не треба ни причати. :lol: Мене више интересује шта ти мислиш имали овдје сукоба интереса? :wink:

Post Reply