Psi lutalice opsijedaju grad

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by vrsta8472 »

Преузето са ФБ
B**** V******
VAZNO OBAVJESTENJE:

Sinoc je neko u ul. Veljka Milankovica u Prnjavoru, ulici u kojoj ja radim, nakon divljanja sa automobilom iz vatrenog oruzja usmrtio psa. Radi se o psu kojeg sam ja vakcinisao, sterilisao i hranio.

Nezvanicno saznajem da se radi o plavom automobilu marke Peugeot. Doticna osoba vec 15 dana u ranim jutarnjim casovima i obicno vikendom vandalski vozi preko trotoara, gazi zivotinje automobilom, i evo sada se preslo i na upotrebu vatrenog oruzja u centru grada.

Ne moram nikome objasnjavati koliko je ovo ozbiljno i opasno.

Slucaj je prijavljen policijskoj stanici u Prnjavoru kao i nacelniku opstine licno. Iskreno se nadam da cu ja pronaci ovog idiota prije njih.

Molim sve ljude koji nesto vide, cuju ili znaju nesto o ovim desavanjima da obavijeste policiju na 122 ili javite meni pa da zaustavimo ovog manijaka.

Jer sutra ce ugroziti Vasu djecu. Ljudi covjek puca u centru grada... ne moram dalje da pricam.

Unaprijed hvala.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by boja »

Jadne zivotinje pored nesvjesnih ljudi.Kako pojedini olako potezu oruzje a pitam se dali su ikada razmislili sta znaci oduzeti zivot nekome.To je zivotinja al takva osoba bi to olako izvela i nad covjekom.Mozda bi i ja nekoga poslala pod zemlju al da je to na neko odredjeno vrijeme pa kad se vrati da mu kazem kako je grijesio . Ubijena osoba nikada nece vise odati ovim svijetom jer je tako htio neko bezuman a ko smo mi da odredjujemo dokle ce netko da zivi.Prst na celo prije nego napravimo nepopravljivu gresku.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Hunter »

Čopori pasa napadaju ljude
Čopori pasa napadaju ljude
Nikola Salapura - 11.12.2012 21:00

BANJALUKA, SARAJEVO - Stanovništvo većine bh. opština i gradova i dalje se suočava sa velikim brojem pasa lutalica, koji se najčešće kreću u čoporima i učestalo napadaju ljude.

Kako smo uspjeli saznati, pasa lutalica ima čak i na centralnim gradskim ulicama, ali je prava sreća što nije registrovana pojava bjesnila.

Posebno je zastrašujuće što se napadi dešavaju ispred škola, prodavnica, u parkovima i na drugim javnim mjestima. Zbog svega ovoga još jednom se postavlja pitanje odgovornosti za ovakav odnos prema ovim životinjama, koje su nezbrinute i prepuštene same sebi. Naime, upravo ovakvi podaci treba da budu alarm da se društvo mora jače boriti s ovim problemom. Tako u nekim mjestima u BiH hitne pomoći dnevno intervenišu i više puta, kako bi ukazale pomoć građanima nakon ujeda lutalica. Najsvježiji slučaj je iz Bihaća, gdje je u ponedjeljak, u Gradskom parku u Bihaću čopor pasa napao i izgrizao djevojku. Kako su prenijele agencije, samo zahvaljujući prisebnosti prolaznika djevojka nije teže povrijeđena, već je zadobila ugrize po ruci, a očevici su ispričali da je scena bila šokantna. U Hitnoj pomoći Kantona Sarajevo kazali su nam da je broj napada pasa lutalica na građane konstantno prisutan, te da nekad tim povodom imaju i po pet intervencija.

"Imamo dvije do tri intervencije u toku 24 sata zbog ujeda pasa lutalica na području kantona", rekli su u Hitnoj pomoći KS i dodali da, na sreću, do sada nisu imali smrtnih slučajeva, ali ni teških tjelesnih povreda. Prema njihovim riječima, nije evidentirana ni pojava bjesnila. Ljekari Hitne pomoći KS savjetovali su građanima da u slučaju ugriza psa ranu dobro isperu običnom vodom i da se jave u prvu zdravstvenu ustanovu.

Ono što je posebno zastrašujuće je to da se napadi dešavaju ispred škola, prodavnica, u parkovima...

"Nakon toga pacijentima se preventivno uključuje antibiotik i daje vakcina anatea", rekli su u Hitnoj pomoći i dodali da se rane od ugriza psa ne šiju.

Isto tako u bijeljinskoj Hitnoj pomoći kazali su da se povremeno javi neko od građana koje je ujeo pas. Prema njihovim riječima, u najvećem broju slučajeva riječ je o površinskim povredama i oguljotinama. Kako su nam kazali u Hitnoj pomoći u Tuzli, gotovo svaki dan imaju jednog ili dva pacijenta koji se javljaju zbog ugriza pasa lutalica. Dodali su da broj tih slučajeva nije povećan te da se oni najčešće dešavaju noću. I informacije iz Srebrenice pokazuju da je broj pasa lutalica na tamošnjim ulicama u porastu te da predstavljaju ozbiljnu opasnost po pješake, ali i smetnju u odvijanju saobraćaja. Ono što je posebno zabrinjavajuće, psi lutalice, u potrazi za hranom raznose i otpad iz kontejnera po trotoarima, ulicama i parkovima, zbog čega su javne površine neuredne i prekrivene smećem koje može izazvati pojavu zaraznih oboljenja. Kako je kazao Refet Hadžić, generalni sekretar Bosanskog kinološkog saveza, evidentno je da su psi lutalice prisutni na ulicamo gotovo svih mjesta u BiH, posebno većih. On je naveo da je očigledno da u BiH ne postoji volja da se riješi ovaj problem te da se na njemu ne radi dovoljno niti kvalitetno.

"U svakom slučaju, psi nisu krivi, već su ljudi neodgovorni", rekao je Hadžić. Takođe, stručnjaci smatraju da i hladnoća može biti uzrok većeg prisustva lutalica, jer je snijeg psima značajno smanjio životni prostor.

Šta raditi nakon ugriza psa:

- Ranu isprati običnom vodom

- Odmah potražiti pomoć ljekara

- Primiti vakcinu anatea

- Uključiti preventivno antibiotik
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by grlica »

i stvarno se pretjeruje sa tim lutalicama. U Sarajevu sve lutalice ( koje sam vidjela) imaju naušnice što znači da se neko već pobrinuo za njih , u smislu da li sterilizacije il nekih zaštitnih vakcina. Mislim na federalne lutalice ...
ove naše su strašne , hodaju ko aveti , UPLAŠENI! A primjetila sam da obično polude (laju , reže ) kad se pojave kućni psi na povodcu, tako da su vlasnici jako iznervirani što ne mogu prošetati svoje skupo pašče na miru. I te lutalice su zaista mirni , kuliraju , leže i gledaju nezainteresovano . Mene je pas kućni otkinuo se ( vučijak ) i izgrizao me u centru BL , duga je to priča , ... uglavnom mislim da su mnogo opasniji ti psi sa blentavim vlasnicima (kakav vlasnik takav pas --obično je tako) , nego te lutalice . Posmatram godinama ponašanje lutalica , i mislim da su debelo u krivu svi koji ih smatraju opasnim ...

uglavnom draže su mi lutalice i više ih poštujem , nego napucani psi koji neće ništa osim mesa il neke svoje hrane , i mislim da mnogo više inteligencije i mudrosti imaju lutalice od zbrinutih, lijenih džukela kojim je sve na izvolite
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by schwabo No1 »

Hunter wrote:Čopori pasa napadaju ljude
- Ranu isprati običnom vodom
Али никако из прњаворског водовода!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by vrsta8472 »

Што :shock:

Колико има хемикалија, СИДУ лијечи наша вода :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

JOKARA wrote:Моја мајка је имала кују коју је хтјела стерилисати мислим да су јој рекли да то кошта 80 КМ, жена је пензионер и њена филозофија је тада била да за те паре може купити печеницу за Божић.
Kod koga se u nas moze izvrsiti sterilizacija kuje ??? Placam gotovinom a moze i zamjena za pecenicu. :D Salim se stvarno trebam usvojio sam neko kuce. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by ZMIJA »

Konačno je došlo vrijeme da se pored MEKDONALDSA,otvori i kineski restoran,kako bi se ovaj problem sa psima lutalicanma konačno riješio :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Тихи »

ZMIJA wrote:Konačno je došlo vrijeme da se pored MEKDONALDSA,otvori i kineski restoran,kako bi se ovaj problem sa psima lutalicanma konačno riješio :smt005 :smt005
Зашто отварати кинески ресторан, рецимо извести све те кере у матицу, има неколико кинеских ресторана у блоку 70 на Н. Београду :lol:, ето решења да се повећа извоз реагуј змиле преко странке док је још Ђилас на власти у Бг.. :roll:
Једним метком остријелите два зеца. :smt005
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by sibi »

Dobar dan drustvo :)

Dali mi moze neko reci, jeli postoji u opstini Prnjavor ili u okolini dom za pse?

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by aquarius »

sibi wrote:Dobar dan drustvo :)

Dali mi moze neko reci, jeli postoji u opstini Prnjavor ili u okolini dom za pse?
Nema u Prnjavoru. Mislim da ima u Ramićima kod Banja Luke. Naš forumaš happy ti može o tom opširno.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by vrsta8472 »

Потребна помоћ у храни


Image

Младен Стојановић из Прњавора који се тренутно налази на лијечењу бринуо је о 19 паса.

Image

Ти пси се тренутно налазе у прихватном центру Ветеринарске станице до неког рјешења ситуације господина Младена. Животињама су обезбијеђени основни услови за живот али то је све. 19 паса се налази на скученом простору тј. у 4 бокса. Застићени су од временских прилика и неприлика али је хитно потребна помоћ у храни.

Image

Молимо све грађане Прњавора, а поготово пекаре, пекотеке, роштиљнице и ресторане који могу да помогну овим напаћеним душама и имају воље прије свега да не бацају отпад од хране. Јавите се на број телефона 065/734-879 (Бојан) и биће Вам обезбијеђена посуда великог формата за одлагање отпадне хране која ће помоћи овим животињама да лакше преживе овај тежак период.

Image

Захвајујемо се фирмама Пекараи АМИЦО и Пизетта 5+ које су се већ укључиле у ову акцију и одвајају храну за Младенове псе.

Image

Младен Стојановић је водио врхунску бригу о овим животињама. Сви пси су вакцинисани, чиповани и очишћени од паразита. Сви пси, и мужјаци и женке су стерилисани тако да немају могућност размножавања. Нити један од ових паса нема буве ни крпеље. Сви су доброг здравља и јако доброг карактера. Нема агресивних.

Image



Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by cicos »

Neka puste Stolu iz ropstva. On nije kukao za pomoc i brinuo se o njima. Samo sto se niko nije brinuo o njemu. Bez zaposlenja, je uspio da ih odrzava u zivotu a opstina se ne brine ni o Stoli ni o psima. Valjda su ih poistovijetili. Mozda se Stole nalazi u manjem box-u i niko ne poziva da mu se pomogne. Univerzalno rjesenje "PREKO VRVASA" i mir.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by grlica »

Kako su mu krasni psi , svi zdravo gledaju makar , i puštajte Stolu više . I vratite mu njegove pse , tamo gdje ste očistili deponiju napravite bolje prihvatilište za napuštene Životinje. Vratite Stoli njegovu čeljad , ja baš sam razočarana cijelom tom senzacijom Eto Prnjavore sad si se potvrdio da nikad nisi imao ni azil , ni prihvatilište , ni strategiju , ni jednog uloženog novčića za brigu , ekologiju , pse kao i za ljude ili ti individue
Da jedna opština ne može zbrinuti ono što je jedan čovjek sam vodio brigu . Sram te bilo prndžo... :(
puštajte Stolu
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by ZMIJA »

Ne hvali Grlice puno pse, može neki nedaj Bože kinez u Prnjavoru otvoriti kineski restoran, pa će od ovih plemeniti životinja samo slike ostati, a što se tiče Stole trebali bih ga posjetiti, i tako s riječi bar malo preći na djela nije Banja luka na kraj svijeta.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by grlica »

U pravu si Zmile , trebalo bi ga posjetiti , da sam tamo sad bi ja i zmiki spržili za Banjaluzku ,malo preko Vrbasa. A ima ljudi koji često i idu u Bl . ... priča , priča sve priča... taman da vidimo ima li iko da pređe sa riječi na djela
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by VJESTICA »

Kako sam informisana,on odbija da jede a ne kontaktira ni sa kim,tako da nema svrhe posjetiti ga.A sto se tice pasa,jeste li sigurni da su to njegovi psi i da oni nisu pusteni na ulicu,jer od kad se to desilo NEKI NOVI PSI hodaju gradom.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Posto se nacelnik zalagao za osnivanje pseceg azila (dok nije dosao na vlast) :) sad ima idealnu priliku da to uradi,usparao je pare na rasvjeti,pa moze da investira :P ,a ni musterija mu ne manjka,pored ovih Mladenovih pasa ima u gradu jos bar 50 za koje niko ne brine.A Mladena bi trebalo imenovati direktorom pseceg azila,i dati mu sva ovlastenja,jer vidi se iz priloga da se on zna i hoce brinuti o zivotinjama,mozda bi to bila uspjesna rehabilitacija jednog disidenta :) u "civilizovano" drustvo,naravno mora mu se dati clanska karta SDSa jer ne moze se biti direktor bez toga. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by grlica »

Hahahahah :smt005 :smt005 , tačno tako druže načelniče , dajmo prijedlog na usvajanje. Taman kad se Mladen zaposli kao direktor moći će od svoje direktorske plate da odvaja novce za kaznu . to tako ide , treba Mladenu poslati izaslanika ispred opštine Prnjavor koji će mu reći -da će biti sve u redu , i objasniti mu da sad ima i posao i obavezu prema toj državi koja je uništila njegovo bogatstvo. Zato mu opština daje ozbiljan posao ( socijalno , penziono, zdravstveno) i odgovornost . I da sam sebi izabere pomoćnika veterinara . I neka Mlađo oformi ekipe po školama koje će da čiste rijeke i potoke ... i tako postaviti Mlađu na čelo ekološke sekcije .... pokušati izvući najbolje iz čovjeka
(nadam se samo da Mlađu ne kljukaju kojekakvim koktelima za smirenje )
imam moćno pero - jezik srpski

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Vucijak »

Grad je kako cujem pun pasa lutalica a niko nista ne radi na tom pitanju ?
Treba ove domace SDSovce nacerati da ih oni love po gradu posto nista pametnije ne rade u skupstini :)
PS pozdravijo vas je sve bivsi radikal Seka :D
Image

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by grlica »

pa zato i jeste grad , na selu ili ih ubijaju ili ih voze u grad :lol:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by bičbožiji52 »

Gard je pun lopova i bitangi,psi lutalice su ok.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Post Reply