Psi lutalice opsijedaju grad

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:
Zalosno,ja sam prosle godine opominjao za ove dzukele koje se vuku gore oko napustenih imanja,dobro je dok su u pitanju Dzagurine ovce,ali tu se krecu i djeca koja idu u skolu,i na jezero,kad neko nastrada bit ce kasno.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by aquarius »

Psi koji opsjedaju privremeno odlagalište otpada kod KP PARK Prnjavor svakim danom postaju sve slobodniji i prijete
bezbjednosti stanovnika okolnih kuća u ulicama Đure Jakšića i Živojina Preradovića.
Da se razumijemo, volim životinje, a pse obožavam. Međutim, pas bez nadzora i kontrole jako brzo postaje ono kakvim
ga je priroda stvorila, lovac i sakupljač, a samim tim i potencijalna opasnost za djecu i ostale građane.

Stanovnici okolnih kuća imaju konstantan problem sa nesnosnim lavežom iz privremenog prihvatilišta za pse koje se nalazi
u blizini, ali to je ništa u poređenju sa čoporom gladnih pasa koji opsjedaju okolna dvorišta.

Nisam vjerovao kolegi koji mi je sve ovo pričao dok nisam otišao kod njega i sam se uvjerio o čemu se radi. Jedan od pasa
mu je ubio ukrasnu kokošku koju je nabavio prije par dana i napao komšinicu dok je radila nešto u bašti. Srećom, prošla je bez posljedica.

Vrijeme je da se neko ovim problemom ozbiljno pozabavi. Sterilizacija i čipovanje prije svega, ali bojim se da to neće biti dovoljno.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by Hirurg »

Dvocjevka i sacma dusu dale...laganice odstrijeliti 10 komada i svi se smire!

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by aquarius »

EDIT : Da ne bi bilo da kolega drži kokoške zbog jaja i mesa, naravno nelegalno, naglasio sam da se radi o ukrasnim kokoškama koje pored
dekorativne funkcije imaju i praktičnu primjenu.
Pomenuto privremeno odlagalište kod KP PARK pored pasa lutalica strahovito privlači i gmizavce, a ova vrsta kokoški je poznata po tome što
tamane gmazove svih vrsta i veličina. Da se razumijemo, ne radi se o bezazlenim bjelouškama, sljepićima i smukovima, nego o šarkama koje su,
složićemo se, sve samo ne bezazlene.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Cim si pomenuo te kokoske,nasa Zmija se udaljila sa foruma. :D Mislim da je pored sve ljubavi prema zivotinjama,sigurnost djece bitnija,nezamislivo je ali lako moguce,da sutra nedaj Boze ovakav copor krene na djecu,pogledajte samo te slike Dzagurinih ovaca i sve ce vam biti jasno.Dajte odobrenje lovcima da pociste te dzukele,i prije su oni ponekad morali da odrade takav posao,nikome nije drago,ali tako bi se smanjio rizik,a i skratile muke tim zivotinjama.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by BETMEN »

Kami podpuno si u pravu, ruzno i nehumano ali neophodno, samo kod buvljaka ima copor od 10 pasa ponekad i vise. Posto azil nesluzi nizasta drugo osim zapranje para nek lovci odrade sta mogu, svidalo se to nama ili ne tako je kako je.
POSMATRAM VAS

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !


User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Pa oni nemogu da udju u svoje prostorije od pasa lutalica,nemogu njih da pohvataju a kamo li da ih jure po gradu. :D Njima je glavno zanimanje guljenje budzeta. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by vrsta8472 »

Ово је тендер за Дервенту, ми смо у Прњавору колико је мени познато ријешили тај проблем.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by KAMIKAZA »

Rijesili, :D pa jesmo,hvatali su i vozili u derventu sad ce od njih opet da voze nama. :D
I ja sam odlucio da se bacim u neki biznis,po uzoru na naseg nacelnika,hvatat cu kokosi po selu,da ne kokodacu i bude snajke :smt117 Valda ce opstina da mi da neku subvenciju po komadu ,nemora 50 hiljada godisnje, neka mi daju deset,da imam za salatu i hljeb,meso je vec tu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Psi lutalice opsijedaju grad

Post by murgo »

Kami, pozuri...jer ce Kinder, Kackan, Sjena i Radojica mozda biti brzi... :lol: :lol: :lol: :lol:
nema zabave bez zena i rakije

Post Reply