Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by vrsta8472 »

Туга
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by nkulesko »

ja imam stojadina na moje ime, lezi dolje kod potoka vec par godina, pa me interesuje da li trebam ja da to prijavim kao nepokretnu imovinu? i koliko se placa na godisnjem nivou? ako neko zna
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

PROLETER
Posts: 95
Joined: 21.09.2009. 22:56

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by PROLETER »

nema pro ,prvo pri placanju naknadnih poreza i nameta neka se uzme u obzir i godisnji proracun plate, pa nece biti problema .a ne ovako derati bijedu a gazde za situ da se izvuku !!!
pojedini koima je godisnji proracun 4100KM nebih trebalo zahtjevati placanje poreza nego omoguciti i povrat istoga ako vec hocemo da trezimo ka EVROPI ...

:smt006
Never argue with imbeciles, first they will pull you down to their level, and then they will beat you with expirience.

kargo
Posts: 4
Joined: 05.03.2010. 22:57

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by kargo »

Da li su političari prijavili šta su ukrali.NISU.
Samo po narodu.To je opsesija ovih lopova što vladaju.Treba njima utuviti u glavu,(štapom ako nemože drukčije) da oni služe narodu, a ne narod njima.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by KAMIKAZA »

U nepokretnu imovinu spada sve sto ne moze da se krece :D prema tome i taj tvoj stojadin, a bogami i nepokretna baba ako je jos ziva :D za nju ce ovi nasi kakvi su ludi,udariti jos extra porez na izduvne gasove ,jer zagadjuje okolinu :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by kuzmo »

Narode jos malo pa stizu cekovi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by vrsta8472 »

Да знам. Биће весело од НГ :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

PROLETER
Posts: 95
Joined: 21.09.2009. 22:56

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by PROLETER »

ma neka stizu, ionako nemamo cim da ih placamo :(
Never argue with imbeciles, first they will pull you down to their level, and then they will beat you with expirience.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by dkrajina »

Dali se zna po kojim osnovama se odredjuje visina placanja
zivot je surov

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by KAMIKAZA »

Svakako da se zna,pa nismo mi divlji zapad :D postoje tacno propisana pravila,i po njima ce da se reze porez ili ti namet. :) Ni po babu ni po stricevima vec kao i uvjek od oka ,a s´obzirom da su svi poreznici vrljavi :smt119 ,ima da nas ogule do koske. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by dkrajina »

:smt005 :smt005 :smt006 :smt023
zivot je surov

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by kuzmo »

Nisam siguran cini mi se da ce biti 0,25 feninga po kvadratnom metru na visak stambenog prostora.U nekim novinama je pisalo.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by regeman »

mislis, 0.025% ce biti stopa? posto rekose od 0.05 do 0.025% da ide...pa nece puno izaci...i treba uvesti porez za nauk nasem narodu da ne pravi kucu od 800 kvadrata za babu od ujaka i tetku od komsije da ima gdje spavati kad dodje.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by dkrajina »

Neznam u kojoj se jos zemlji placa taj porez na visak stambenog prostora
Npr:
Covek ima pet kceri i pravi kucu dok su male,znaci soba za svaku ako ima mogucnosti,
i one se udaju i odlaze a on da rusi sobu po sobu :smt005 :smt005
zivot je surov

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by dkrajina »

A to se porez placa samo za stambene povrsine ili za zemlju sumu itd..znam da se nesto puno ispunjavalo papira
zivot je surov

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by KAMIKAZA »

Na sve ce da se placa,prvo treba narod prilagoditi na poreze,kao ovaj za stambeni prostor,pa onda dolaze supe i garaze,zbog slivnih voda,pa opet kasnije slivne vode sa betonirani ili na drugi nacin ucvrscenih povrsina itd....imaju ti porezi ,mislim na ove koje sam naveo i u svjetu,samo oni imaju platu a nas narod nema,oni imaju primanje i kad ostanu bez posla,u nas nema,pa imaju penzije ,u nas se 40 - 300 KM ne mogu tako nazvati i to u svjetu sve sa tendencijom rasta a u nas padanja.Mislim da bi porez bio realan u nas,po vrijednosti objekta,ili po zaradi,sad ce svi pitati sta je sa strancima,pa i oni imaju svake godine poresko objasnjenje,i to moze da bude mjerilo,nije jednako vrijedna neka udzera u Vijacanima od 100 kvadrata,gdje zivi samo baba i prima 40 km socijale,kao kuca u gradu gdje gazda ima godisnji prihod od par stotina hiljada,i onda onaj ko ima vise neka plati vise,ovako ce to ispasti nakaradno,ali posto sirotinja ne pravi i ne pise zakone,ne moze ni ocekivati da budu realni po njih. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by kuzmo »

Valjda je stopa od 0,05-0,5 feninga.A usvojili su da li na nivou republike ili sad konkretno za nasu opstinu da je 0,25 feninga

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by kuzmo »

Jel dobio iko cekove za porez

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by vrsta8472 »

Почетком априла стижууу
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje por

Post by MAXIMUS »

kuzmo wrote:Jel dobio iko cekove za porez
Meni svaki mjesec uredno stiže ček ! jbg PDV ! :cry:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje

Post by VUK-RS »

Poreski računi stižu na kućne adrese prije 30. juna

Podjela poreskih računa za plaćanje poreza na nepokretnosti u RS uveliko traje i biće obavljena prije naznačenog roka za plaćanje, a to je 30. juni.

Potvrdili su to u Poreskoj upravi RS (PU RS), ali nisu mogli da preciziraju koliko je još posla ostalo da se obavi.

Na internet stranici PU RS u dijelu "upis u fiskalni registar nepokretnosti" postavljen je i spisak brojeva računa za uplatu poreza na nepokretnosti opština i gradova kod poslovnih banaka.

"Banke, kao i službenici u 'Poštama RS' dobili su jasne instrukcije u vezi sa plaćanjem tog poreza, tako da građani ne bi trebalo da imaju bilo kakvih nedoumica ili problema. Objavljivanje tog spiska je dodatna pomoć kako bi sve bilo efikasno završeno", kazali su u PU RS.

Miodrag Stojanović, načelnik Područne jedinice PU RS u Bijeljini, rekao je da je štampanje i uručivanje računa počelo u aprilu, te da je do sada podijeljeno oko 12.000 računa, uglavnom za gradsko područje Bijeljine.

"Rok za uplatu prvog dijela poreza ističe 30. juna, a za uplatu drugog dijela rok je 31. decembar. Svi računi biće raspoređeni u dva jednaka dijela", kazao je on i dodao da poreska stopa u Bijeljini iznosi 0,25 odsto i obračunava se na tržišnu vrijednost nepokretnosti.

Prema njegovim riječima, umanjenje ili oslobađanje od poreza na nepokretnosti može se dobiti samo ako se podnese zahtjev za to.

U Gradišci bi, prema procjenama, trebalo da bude podijeljeno oko 18.000 računa, a trećina je već odštampana i kurirska služba ih dijeli na terenu.

"Ukupno je bilo oko 85.000 prijava, a jedan vlasnik prijavio je i više nepokretnosti. Očekujemo da će na području naše opštine biti oko 18.000 obveznika i da ćemo sve račune podijeliti na vrijeme", kazao je Boro Spasojević, direktor Područne jedinice PU RS u Gradišci.

U Novom Gradu podjela računa je počela u srijedu, a biće dostavljeni na kućne adrese po mjesnim zajednicama za oko 8.500 obveznika, koji će plaćati porez od 0,15 odsto.

Gordana Stojaković, načelnik PU RS u Novom Gradu, naglasila je da svi obveznici koji smatraju da je kod obračuna učinjena greška za pomoć mogu da se obrate službenicima Područne jedinice.

U Poreskoj upravi RS kazali su da su primili više od dva i po miliona poreskih prijava, od čega se dva miliona odnose na plaćanje poreza, a 500.000 za oslobađanje.

Inače, ukupna procijenjena vrijednost svih nepokretnosti u RS je 47,4 milijarde KM, a ukupno umanjenje poreske osnovice iznosi 8,4 milijarde KM.

Oslobođeni plaćanja

Stanovnici u RS su oslobođeni plaćanja poreza na obradivo poljoprivredno zemljište i objekte koji služe za vlastitu poljoprivrednu proizvodnju.

Porez neće biti naplaćivan ni na nepokretnosti u vlasništvu državnih organa, diplomatskih predstavništava, vjerskih zajednica i na javnu infrastrukturu.

Porez se neće plaćati ni za nekretnine koje se koriste za obrazovne, sportske, kulturne, naučne, zdravstvene i humanitarne svrhe.
(Nezavisne.com)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje

Post by KAMIKAZA »

Znaci li to da ce neko na objektu vrijednosti 200 000 KM godisnje davati ca.500 KM poreza ???
:smt017 Sad Pero Dusanic smislja ovakvu novu prevaru :D Ako dodam minaret,bit ce to dzamija,i onda ne moram davati porez. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje

Post by ZMIJA »

Najsigurnije je ipak na Cipru što jest jest :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje

Post by KAMIKAZA »

JA IMAM JEDAN MALI PROBLEM :( ja nemam dovoljno para ni za autobusku kartu do tog Cipra a kamo li za banke. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li ste prijavili licnu nepokretnu imovinu za placanje

Post by ZMIJA »

Ja plaćam put Kami, sve nekretnine prodaj, i ja moram miraz o ćaćaevinu prepisati na sebe i prodati 2 dunuma šume i 8 dunuma sijonice 4 klasa zemlje ,poteška za obrađivati, a mogli bi ju oporezovati ili mi duzeti, nisam uzorala zadnjih 40 godina ,a poslednji porez platio pokojni Sveto. :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply