Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

http://zelenaucionica.com/tri-meseca-od ... e-ucitelje
За већину људи учитељ не ради ако није с децом. Е па, није баш тако лако. Да јесте, онда би сви били учитељи и имали три месеца одмора.
Image
Од јуче на одмору...
Уз овај текст да додам да учитељима није, као полицајцима, бенфициран радни стаж али је, умјесто тога, бенефициран радни дан и радна година. :smt006
Пријатан одмор просвјетитељи...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by KAMIKAZA »

E zato sam ja isao svake godine na produznu i popravni :D ,samo da vam zajebem godisnji odmor. :smt005
Draga djeco,sad ce cika Kamikaza da vam isprica kakvi su ovi profesori. :D Elem,bio u nasoj i vasoj skoli jedan profo,Prosvjeta ga je poznavao :D zvao se Milos Milosevic,taj nikad nije htio da radi u vrijeme godisnjih odmora,ovih dugih,on sve maltretira preko godine pa ih onda lijepo pusti da prodju nekom dvojkom,ali on ima ta 3 mjeseca za sebe,nikad nije imao nikoga ni na produznoj a pogotovo ne na popravnom,sto se kaze kao ni nas profo Duman .E islo to sve tako dok nije nabasao na mene i Piksija :D sto se kaze budale prve klase,a ja jos i ponavljac te godine :) Milos je nama bio jos i razrednik,i tako to krene.Da ne duljim,taj Piksi (Muharemovic Amir :smt006 jedno mahanje za Svedsku) i ja se dogovorimo da ga zajebemo i da ga dotjeramo da radi u ljeto,bjezali mi sa zadnjih casova,Piksi se jos malo uneredio uz stub u skoli...... ma bilo svasta,samo da nas on kazni losom ocjenom,primakao se kraj,nas bas briga,a Milos nas juri po skoli da odgovaramo.Ne ide,nece slonce u lonce ,i mi dobijemo lose ocjene,ah ja nebi on njih nama dao,ali posalje on nas u Crvenu Zvjezdu ,nekadasnji salon namjestaja,da mu po kazni donesemo neki tepih,i mi uzmemo tepih pa kroz cjeli grad,pola dana nosali,i svima vikali ovo je tepih od prof. Milosa Milosevica,natjerao nas da ga nosimo za njega. :D Da skratim,dodjemo mi na produznu ,prva ucionica u novom djelu sa lijeve strane,ona velika,i nas dva sami,sjednemo u zadnju klupu i to se sabijemo jedan uz drugoga kao da sjedimo na jednoj stolici,ruzno pogledati :D ,ulazi Milos i odma ga sokira pogled na nas,sa vrata kaze:"Slusajte vi idioti,nikad niko me nije uspio natjerati da dodjem u osmom mjesecu i tracim svoje vrijeme sa budalama ,pa necete ni vas dva".Podje da ispituje i mi samo sutimo ,ni ime necemo da odgovorimo,on bjesan kao ris,ustaje i izlazi,sa vrata nam kaze:"Vecih budala video nisam,niti cu u mom zivotu da vidim,dacu vam dvice radi sebe,ne radi vas,i da se nosite u tri lepe materine." :D
Sad mi ga nesto dodje zao,nismo bili bas fer prema njemu. :(
Last edited by KAMIKAZA on 02.07.2015. 21:43, edited 1 time in total.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Stipendija iz budžeta grada Banjaluka za deficitarna zanimanja za učenike za narednu školsku godinu povećana je sa 150 na 160 KM, a za studente iznosi 250 KM.

http://www.banjaluka.com/drustvo/2015/0 ... zanimanja/
Cestitam nasim "talentovanim" ucenicima na viskoj poziciji rang lista prijemnih ispita na ovim deficitarnim fakultetima. Bravo djeco!
Strpljen - spasen! Sve jednog dana legne na svoje.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Hirurg »

To nas dr mr sc vet najbolji menadzer nema sanse da obezbjedi

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока


User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by BETMEN »

Nemoj misliti da te provociram ili tako nesto al ovo za direktora nepije vode. Pa onaj u srednjoj skoli neda djeci da upisuju skolu koju hoce stima normu masincima, ne svim da se odmah zna vec pojedincima a sjedi jednom guzicom u dvije stranke i cas je kod jednih cas kod drugih. Sa jednima slavi pobjedu a sa drugima ide na otvaranje vodovoda , pa koji ga postave za direktora dva mjeseca je njihov pa opet mjenja dres kad se usvaja budzet jelte treba nesto i u dzepic staviti.






MOJ NASTAVNICE NEMA OD TOGA NISTA JA KAD TI KAZEM
POSMATRAM VAS

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Ало шишмиш, ово је у Србију брале. не код нас... :D
#самокажем

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by aquarius »

U Srbiji, a posebno kod nas, ovi postulati su u domenu naučne fantastike.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by BETMEN »

I kad bi se to i desilo, pa da direktor nebude stranacki covjek, ja mislim da bi Ridley Scott imao dobru pricu za film koji bi se ponovo mogao zvati Alien, kako akva rece u domenu naucne-fantastike
POSMATRAM VAS

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

aquarius wrote:U Srbiji, a posebno kod nas, ovi postulati su u domenu naučne fantastike.
Ови, како ти велиш, постулати су (већина) вриједили у старом, социјалистичком, систему школа...
:?

otpor
Posts: 47
Joined: 03.05.2013. 11:00

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by otpor »

Zar je moguce da je u tako mracnom dobu skolstvo bilo tako dobro uredjeno... :wink:

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Норме и правни оквири су били прилично уређени, што се школства тиче...
Али што се тиче садржаја е ту је начињен хаос једностраним увођењем еволуционистичких теорија у све науке...
Наравно да је све зачињено титиним култом личности у општем отпадништву од Бога...
Ето, да нагласим, норме и правни оквири су били, поприлично, уређени...
Овај даншњи систем, ако се може тако назвати, је увео слободе изјашњавања али је морал (макар и онај комунистички) постао бесмислица уподобљавањем правног система владајућој касти...
Ух...
:?
У највећој прњаворској основој школи је прије 20-ак година било око 1600 ученика и 70-ак радника (наставника и осталих);
данас је број ученика пао на испод 900 а број радника порастао на преко 100...

otpor
Posts: 47
Joined: 03.05.2013. 11:00

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by otpor »

Nego treba uvesti teoloske terorije razvoja civilizacije pa da se vratimo u vrijeme inkvizicije i geocentricnog sistema pa da ti svoju diplomu okacis macku o rep i da predajes teologiju...

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Ти ниси отпор но карикант... :D
Конташ... 8)
Мој пријатељу модерна наука је одавно дошла у ћорсокак из кога види излазе само у Божијем принципу...
Ајнштајн, Тесла, Келвин, Њутн... су то, много раније, прихватали и нису били спутани у својим идејама, напротив...
Али бесмислена је дискусија ако су нам ставови и убјеђења тако дијаметрално супротни... :D
Иако, када узмеш у обзир Врсту, могуће је бити вјерник комуниста ка` онај поп из ноб-а... :D
Ако си прочитао Толкинове уводе можда ти се разјасни веза математике, музике и наравно дубоке религиозности која све то побуђује...

otpor
Posts: 47
Joined: 03.05.2013. 11:00

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by otpor »

1 i 1 su uvijek 2. Zemlja se okrece oko Sunca. I ne postoji boziji princip koji bi to promjenio. Mozda i tvojoj glavi.
Zasto ne pomenu Kopernika i Djordana Bruna. Sta njima crkva uradi zbog ispravih i tacnih stavova.
Kroz vijekove crkva i teoloska ucenja samo su sputavala naucnu misao i ti sad pricas kako su neki od naucnika priznavali Boga. Odvoji Boga od crkve i dogmi crkve i teologije.

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by BETMEN »

просвјета wrote:Норме и правни оквири су били прилично уређени, што се школства тиче...
Али што се тиче садржаја е ту је начињен хаос једностраним увођењем еволуционистичких теорија у све науке...
Наравно да је све зачињено титиним култом личности у општем отпадништву од Бога...
Ето, да нагласим, норме и правни оквири су били, поприлично, уређени...
Овај даншњи систем, ако се може тако назвати, је увео слободе изјашњавања али је морал (макар и онај комунистички) постао бесмислица уподобљавањем правног система владајућој касти...
Ух...
:?
У највећој прњаворској основој школи је прије 20-ак година било око 1600 ученика и 70-ак радника (наставника и осталих);
данас је број ученика пао на испод 900 а број радника порастао на преко 100...



Kako to pise i propovjeda Biblija covjeka je Bog stvorio od svog rebra ako se dobro sjecam. Poslje Evu i onda su protjerani iz raja zbog Evine da tako kazem gluposti, Poslje toga nastade ljudcki rod na zemlji od potomaka Adama i Eve, koje je Bog stvorio naspram svoga lika, znaci Bog je bio crnac, ili je za svaki kontinent na zemlji imao Adama i Evu sa drukcijom bojom koze.





NEMAM NAMJERU DA VRJEDAM NICIJU VJERU, POSTUJEM SVACIJU VJERU I UBJEDENJA TAKO DA ME SAMO OVO INTERESUJE ODKUD ONDA IMAMO BIJELU , MONGOLOIDNU, NEGROIDNU RASU, AKO TO NIJE EVOLCIJA JA NEZNAM ONDA STA JE.
POSMATRAM VAS

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Једна баба и једна жаба су, по теби, двије... :D само шта бабе оли жабе?
И не причам ти, залутали пријатељу о цркви и црквама но о Богу... :)
Требао би се мало дообразовати јер управо у овој твојој флоскули о Ђордану и Копернику
лежи човјеков гријех получивањем спознаје о добру и злу и преузимањем одговорности са знањем...
Тачно је да је многим слободномислећим људима црква начинила велику неправду али зар их чинила само црква?
Не није...
Црква живи организам саткан од људи и увезан Божијом промисли.
Црква није, само, установа на коју ти мислиш.
Црква је и овај чин који управо чинимо ти и ја...
Али ово није мјесто за овакве разговоре, мислим ова тема...
Поздрав.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by KAMIKAZA »

просвјета wrote:Једна баба и једна жаба су, по теби, двије... :D само шта бабе оли жабе?
Babe krastace. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Као и свака прича и ова изгледа различито са различитих позиција...
Наравно да је највећи проблем настао људима који остају технолошки вишак, тако рећи без посла...
Али, како већ написах и како понављам неко вријеме, на примјеру највеће прњаворске основне школе се огледа тај проблем:
Прије 20-ак година преко 1600 ученика и око 70-ак радника...
Данас мање од 900 ученика и преко 100 запослених...
Јасна је порука...

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

[emoji106]
Last edited by просвјета on 09.07.2015. 13:03, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Како се зове муж од директорице?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

За дан науке одлуком Владе Србије проглашен дан Теслиног рођења
http://srbin.info/2015/07/06/rodendan-n ... dan-nauke/
На дан рођења Николе Тесле, 10. јула, у Србији ће по пети пут бити обележен национални Дан науке и тим поводом Центар за промоцију науке и друге организације реализују разноврсне научно-популарне програме широм земље.
Image

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Prnjavor ima dosta izuzetne djece, prosto da im se covjek divi! Ali tesko ce nam se ponoviti "Milica"!
Djevojka vrijedna svakog postovanja, sad vec student Beogradskog PMF-a!

Image


Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by aquarius »



Zanimljiv osvrt na obrazovni sistem u BiH i neke druge takođe bitne pojave u društvu.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply