Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Питај начелника он је организатор...


from my iPhone using Tapatalk

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Ваљда ће бити паметнији што се тога тиче од његовог предходника. Петак, посна посфра, јел' тако?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Да


from my iPhone using Tapatalk

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Добро је да им речеш, јер ако рачунаш, као и ја, на њихову вјерску освјешћеност... ;)


from my iPhone using Tapatalk

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Хахах, добар си :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Чујем да је трпеза мрсна уз изузетке... :(


from my iPhone using Tapatalk

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Ако је тако, онда ни овим мојима као ни оним твојима, се још није сапрала петокрака са чела!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Није то, само, до петокраке! Причали ми неки стари људи а и писано је много, да је сличан однос према светитељима, посту и Цркви бивао и прије црвених времена.
То има дубље корјене у нашем народу, управо оне против којих се и борио Свети Сава!


from my iPhone using Tapatalk

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Паганизам :shock:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Неки дан сам објавио неколико примјера на шта се троше средства из Буџета.

Била су три примјера, и један од тих три био је примјер додјеле новчаних средстава у износу од 3600,00 КМ студенткињи Николини Прерадовић из села Вршани, јенократна новчана помоћ на име студирања!

Image

Данас сам добио и износе које је студенткиња Прерадовић добила у 2017-тој години

Image

Image

Image

Збирно табела:

Image

14.02.2017 2000,00 КМ
08.08.2017 1500,00 КМ
10.08.2017 3000,00 КМ
10.01.2018 3600,00 КМ

Укупно: 10.100 KM

Ово је износ који је дат од стране Општине Прњавор за школовање дотичне студенкиње. Мислим није проблем, треба свакоме помоћи али требају и услови за добијање средстава од стране општине бити исти за све студенте. Остали студенти добијају стипендије, за које конкуришу и тај износ је далеко мањи од нпр. студента који је добио златну стипендију, тј. најбољи студент општине Прњавор.

Овакве ствари из тог разлога нису уреду, а ја сам ово објавио само из разлога да студенти виде да постоје и други начини добијања средстава од стране Општине Прњавор а да нису званични Конкурси за стипендије.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info


User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Како је Свети Сава завршио у кафани

Данас је Свети Сава. Да није тог човјека, данас сигурно не би било ни нас Срба нити би били Православни, већ ко зна шта.

И сваке године су нам медији, пуни дјеце који говоре како је Свети Сава био први српски просветитељ и бла бла бла.

Већ навече након Дневника се заборави Свети Сава, до следећег 27. јануара и тако у круг.

Ми не би били ми, када не би све што нам је свето, уништили, урнисали и понизили.

И идемо са изјавама преузето са ТВ К3:

"U duhu sa tradicijom povodom školske slave Sveti Sava, a prije početka zajedničkog druženja, slavski kolač prelomili su predsjednik Aktiva direktora osnovnih škola sa područja opštine Prnjavor Svjetlana Gajić i protojerej stavrofor Duško Drinić. Prosvjetni radnici kažu da ih raduju ovakvi skupovi. U veselom ambijentu razmijenili su iskustva, ističući dobra ostvarenja učenika u prvom polugodištu aktuelne školske godine."

Не знам у каквом је духу, да се школска слава слави без дјеце у кафани? Осим по овој изјави да славе добра остварења ученика у првом полугодишту :) И друга ствар везана за свештенство, они да хоће ову лакрдију са славом могу прекинути, тако што би рекли ми не желимо да учествујемо у оваквим манифестацијама јер то није у духу наше вјере, која нас учи стварима које су потпуно другачије од овога што имамо овдје. Али лакше је ићи низ воду, него уз воду.

"“Moram da kažem da mi je izuzetno drago što imamo jednu ovakvu priliku da se družimo, naravno zahvaljujući načelniku koji je i prepoznao ovu ideju i okupio sve nas, prosvjetne radnike na jednom mjestu, kako bismo zajednički proslavili školsku slavu – Svetog Savu”, rekla je Mirela Milijaš, direktor CSŠ “Ivo Andrić” Prnjavor."

Значи ова генијална идеја је потекла од нашег начелника, који је сигурно размишљао као политичар. Идеална прилика да се мало промовише код категорије људи који се по мени највише активно баве политиком, а то су просветни радници!

"“Prosvjetni radnici naše opštine se četvrti put zajednički druže na školskoj slavi i to je zaista jedna lijepa prilika da se svi zajedno okupimo i osim rezultata koje nađi učenici postižu tokom školske godine, malo razmijenimo i iskustva i da se na kraju malo družimo”, Ljubinka Stanić, direktor Gimnazije Prnjavor."

Каква се црна искуства размењују на једној фешти? Ваљда је побркала сада савремени фазон код компанија типа "Team building", са прославом највећег српског светца у дух наше вјере (мислим на Православне, јер је њих ту једно 90%).

"Tradiciju obilježavanja školske slave – Sveti Sava, koja potiče iz vremena našeg prvog svetitelja i prosvetitelja, prosvjetni radnici nastoje da održe iz godine u godinu, istakla je predsjednica Aktiva direktora osnovnih škola Svjetlana Gajić."

Не знам ову свјетлану како да ословим са госпођа или госпођица. Али сигурно не потиче из времена нашег првог просветитеља 1175 - 1236. година, ако узмемо у обзир да је у то његово вријеме била колико знам само једна школа и то у манастиру Студеница, коју је он сам основао. И просветари покушавају да одрже из године у годину, као да се прославља на овакав начин задњих 800 година (минимум) а не 4 године.

И на крају од генијалца, који је смислио ово:

"“U ovom mandatu smo uveli praksu da sve škole sa područja naše opštine zajedno organizuju proslavu školske slave Sveti Sava i zaista je zadovoljstvo da se ovo održava četvrti put. Lijepo je na jednom mjestu vidjeti sve prosvjetne radnike”, rekao je Darko Tomaš načelnik opštine Prnjavor."

Овог генијалца стварно не бих коментарисао.

Суштина овог мох писања је то да се дозовемо памети, ако је то икако могуће. Ваљда неко од ових који нас воде, има грам мозга у глави да виде гдје све ово води. За 5 година пола школа ће бити затворено, брдо просветних радника ће остати без посла. А ви се запитајте шта славите, на који начин и у чију славу!

Хвала на пажњи!


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by nenad 10 »

Pa kada su već direktori kao Milijaška,Gluvić,Vranić itd...
SNSD (u daljem tekstu "crvena sekta") postavlja balavce i lezileboviće zna direktorska mjesta. Oni koji pojma nemaju o životu "vode" kao nešto i o nečemu odlučuju. Jeste kako da ne. Klimoglavci koji se javljaju na telefon i izvršavaju naređenja vrhovnog vođe crvene sekte. I normalno ne bi trebalo zaboraviti ni ostale direktorčiće Vodovoda , Doma kulture itd...
Šta oni znaju šta je slava,šta su djeca,šta su radnici!

Post Reply