Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by vrsta8472 »

Поправни на – поправном

Петнаест ученика средње школе у Прњавору, који су пали на поправном испиту из механике, ипак ће и после поправног имати прилику да поправе јединице и тако најесен похађају други разред ове средње машинске школе.

То је нови детаљ својеврсне "буне родитеља", о чему су "Новости" писале. У више наврата, обијајући праг школе и масовним окупљањем, они су затражили брисање јединица, нови поправни и елиминацију, наводно, престрогог професора.

То се и обистинило. Тачније, поништен је ранији поправни испит, код професора механике Слободана Радишковића, на којем је од укупно 17 ученика, само њих двоје добило пролазну оцену. Истовремено, професор Радишковић је заиста добио "црвени картон", јер се за њега, упркос његовом инсистирању, није нашло места у новој испитној комисији. Поправни поправног заказан је за понедељак.

Тако је на предлог Актива професора машинаца, у складу својих овлашћења, пресудила директорка школе, Сузана Шврака, која нам је и најавила да ће став о овом случају заузети током ове недеље.

- Непријатно сам изненађен овом одлуком руководства школе. Ученици нису прешли праг основног знања и само због тога су добили негативне оцене. Нисам против да им се помогне на други начин, али се противим овом својеврсном покушају моје деградације - категоричан је професор Радишковић.

Он је остао при ранијој тврдњи да су многи од тих ученика проблематичног понашања, лечени алкохоличари и са више стотина изостанака. Наводно, не знају ваљано ни да пишу, множе, деле, па чак и сабирају. Он признаје да је, можда, само процедурално погрешио у једном случају.

- Пошто једном ученику другог разреда није пошло за руком да, из више покушаја, сабере пет и осам, ја сам за тачан резултат упитао у том тренутку у ходнику присутну чистачицу. Пошто је, наравно, тачно одговорила, она је чак тог ученика и изгрдила због основног незнања, пошто је из њеног краја - каже елиминисани професор, уз напомену да је овај ученик, ипак, некако успео да се провуче и од јесени ће похађати трећи разред средње школе.

Сасвим опречног мишљења је разредни старешина већине "палих" ученика, професорка Нада Подунавац.

- Сматрам да је оправдано пружити им нову прилику. Већина деце нема адекватне услове, пешаче километрима до школе и назад... Иначе, сви имају добре оцене из практичних предмета, па је свакако боље да се нађу у радионици, као потенцијални добри мајстори, а не на улици... - рекла нам је разредна Подунавац.

ЗАМАЛО ТУЧА

ПРОФЕСОР Радишковић тврди да је, недавно, у школским просторијама на њега насрнуо један његов колега професор, који је замахнуо и руком, уз најсочније псовке и претње смрћу њему и његовој породици.

- Тачно, свега је било, али не и контакта, као у "Великом брату" - рекао нам је њихов колега професор, из прикрајка очевидац овог догађаја, који је желео да остане анониман. У односу на Милоша Бојанића, победника поменутог серијала, који је то само најавио, професор Радишковић је случај пријавио полицији.

Н.Ђурић - Вечерње новости
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70. ... -popravnom
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by marijamala »

Сасвим опречног мишљења је разредни старешина већине "палих" ученика, професорка Нада Подунавац.

- Сматрам да је оправдано пружити им нову прилику. Већина деце нема адекватне услове, пешаче километрима до школе и назад... Иначе, сви имају добре оцене из практичних предмета, па је свакако боље да се нађу у радионици, као потенцијални добри мајстори, а не на улици... - рекла нам је разредна Подунавац.
:D ,gdjeli su te radionoce i fabrike koje zaposljavaju,dajte malo tih konkursa da vidimo.
svuda samo promocije stranaka i ludom obecanja.na ulici su i obrazovani i ne obrazovani,bez skole i oni sa fakultetom.kome je jos diploma garancija posla.kakva nam drzava takvo nam i obrazovanje.iz prilozenog teksta se vidi i kakvi su profesori .po navodu doticne,da nebi pjesacili kuci i nazad,jako im je daleko,nebi bilo lose poslati djeci diplome postom da se ne pate dolaziti ni da ih preuzmu.vjerovatno nema odlicnih ucenika da su djaci pjesaci.
gluposti,realno gledano,ako imaju pravo da se zale,neka se ponovi popravni,ja bih ostavila istog ispitivaca a promijenila druge clanove komisije,cak prosirila komisiju.jednom se ipak mora stati javasluku u kraj,kako ucenicima tako i predavacima pa tako i direktorima itd.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by JOKARA »

Ja analogno ovome sto se dogadja u nasoj skoli predlazem sledece:
1. Svi vozaci koji prodju kroz crveno svjetlo neka dodju u policijsku stanicu i zatraze da im policija omoguci da jos jednom dodju na semafor i prodju na zeleno. :D :D :D
2. Kad vas zbog prekrsaja zaustavi policajac sa plavim ocima trazite da to uradi policajac sa smedjim ( kod ovog prvog su vjerovatno urokljive oci ) :D
3. Bio bi cak spreman da placam prevoz tim djacima koji "kilometrime pjesace ".

Sve u svemu mislim da je ovo katastrofa od skolstva. Hoce li novinari krenuti tragom prica i prijava profesora Radiskovica pa ispitati o kakvim se to djacima zaista radi. Kakav su uspjeh ostvarili u osnovnoj skoli, koju ocjenu su imali iz matematike, jesu li zaista lijeceni od alkohola ( pojedinci ). Meni je mehaniku predavao pokojni Ivo Rakonjac i svi oni koji su isli u tu skolu i kojima je on predavao znaju koliko je to tezak predmet i da bez matematike nema sanse zapeti. Svi brojevi su 10 na -18 itd. sve su sinusi i kosinusi, pa vi onda sa tricom iz matematike u osnovnoj skoli upisite tehnicku skolu, nema sanse ( cast izuzecima ).
Ako sad komisija pusti ove da poloze onda Radiskovic nema sta da trazi u nastavi jer bi ispalo da je on to namjerno uradio. Ja necu da komentarisem covjeka po karakteru ali smatram da niko nije toliki ****** da obori 15 ucenika koji su pokazali bar neko znanje.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
trucker
Posts: 118
Joined: 14.02.2010. 07:39

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by trucker »

Image
Чини ми се рођаче, да је стандард покварио људе...

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Magyar »

Ako ti gilipteri prodju popravni, sta ce se desiti kad upisu sledeci razred? Valjda ce Radiskovic predavati jos neki predmet. Kakve li ce onda kriterije postaviti?
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Strasno,ko je sada lud u svemu ovome,pokusava li se sada ovom prof.Radiskovicu,koga ni ne znam ,njegovo znanje pretvoriti u ne znanje a ne znanje ucenika,pretvoriti u znanje.Da sam na njegovom mjestu ja bi podnio ostavku,i javno u svim sredstvima informisanja branio svoj stav i znanje.Sta ce se desiti tek iduce godine,niko se nece usuditi da da uceniku negativnu ocjenu,a pogotovo da ga posalje na popravni ili da ga obori na istom,ako se to desi onda ce opet da bude buna i opet sve iz pocetka.
Seha rece da se slagao sa Rupom,i da ona zna ,a da je Kuzmanovicka skroz bila kontra,sto dokazuje da nekome neki profesor a i obrnuto,bolje pase,meni recimo Nada Rupa nije mogla da objasni,u stvari trudila se ali ja nisam mogao da shvatim njeno objasnjavanje,ona teoriju zna perfektno,niko ne sumnja u njeno znanje,ali ne umije ga dobro prenijeti na ucenika.Dok je pokojna Kuzmanovicka,(meni jako draga osoba) prosto radila,iako je imala mozda manje znanje od Rupe,ali imala je sistem da ga prenese na nas.Primjer : osim mene, :D bio je nas forumas Samir Odobasic,covjek je kod Rupe pao a kod LJubice imao stalno 5 ili eventualno 4,takve razlike se ne smiju pojavljivati,kod iste osobe u istom periodu,i onda kad je Ljubica bila trudna dodje Nada zadnji mjesec u skolskoj godini,i natuce nam jedinica da smo jedva prosli.Razlike postoje,i profesori grijese,ali kao roditelj se svako treba upitati,dal i koliko moje djete vrijedi,koliko uci,kako se ponasa,svakom je njegovo najbolje,ali pustimo i druge da daju svoje ocjene o njima.
Sigurno da kad bi sada neko naveo imena tih djaka,da bi se nasla debela arhiva i u SUPu i u narodu,ali mame i tate ne zele da vide da su proizvod njihove srece i ljubavi u stvari glupani,ne krivim ja toliko roditelje vec drustvo,jer ako je neko takav kao sto taj profesor tvrdi,ako je takav.... onda je trebalo da ga se izsutira iz skole u prvoj godini,o takvima se ne treba diskutovati.Drugi profesor ce sada da prihvati mito,da proda pitanja koja ce da budu ,obucit ce ih par casova i oni ce biti bolji od odlikasa,osim toga imaju i vise vremena,i ko ce da bude ludak nego taj prof.Radiskovic,koji ce da bude bjela vrana,i svi ce reci da je on njih mrzio.
Jos nesto ,svaki predmet je jednako vazan,bar tako su mene ucili,nema glavnog i sporednog,jer da je drugacije,bio bi izbacen,ne treba podcjenjivati niciji rad,i ako neko misli da se moze biti dobar majstor bez osnovnog znanja vara se,u svakom zanatu se trazi i vise od toga sto ucimo u skoli,samo mi koji to znamo ne primjecujemo,jer je za nas normalno da nesto izracunamo,nacrtamo,itd...
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

Znanje nije znati,znanje je znanje dati.
Ja nikad u mom skolovanju nisam imala problem sa nastavnikom ili sa profesorom.Nisam imala sve petice.Npr. iz istorije sam znala imati i 2,jednostavno,mrzim istoriju kao predmet i u biti ne leze mi teoretski predmeti.nisam tip "bubatora" salim se i te predmete treba uciti sa razumijevanjem :D ali nije bilo do nastavnika vec do mene.
Tacno je da nemamo svi jednak talenat za prenijeti znanje,ali tacno je i to da ga ponekad nemas kome prenositi.da ne potcijenim ni jednu struku,danas dobar zanatlija zaradjuje vise od svakog profesora,ali na zanate se listom upisuju slabiji ucenici.masa te ponese,kako u pozitivnom tako i u negativnom smjeru.Ne tvrdim,pretpostavljam da su to ucenici sa slabijim ocjenama iz OS.Evo znam za jednog,kome sam predavala i bio je jako los,ali vjerovatno ima zaledjinu.Ja kao predavac-ispitivac ,koji zajedno sa komisijom stojim iza svake svoje ocjene bila bih po cijenu otkaza jako principijelna i kao radnik branila svim sredstvima svoj stav za koji smatram da je ispravan.
nekima tako bude teze zavrsiti srednju skolu nego privatni fakultet.Cesto zato cujem kako nisu valjali nastavnici i profesori a eto dijete cisti godinun za godinom.gdjeli ce nam biti kraj.
znate ,s druge strane da profesor nije radio nista citavu godinu,podijelio dvojke i vuci siti i janjci na broju.nikakve halabuke,plata lijeze svaki mjesec,radio ne radio-svira radio :D
krajnje je vrijeme da se pocne odvajati rad od ne rada,znanje od neznanja!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

:D Sjetih se nesto mog prof. Djole.kad mi kaze:Znas malji,ti si glup i ne znas nista,ali ako ti dam jedinicu,ti ces da padnes godinu,pa iducu opet moram da te trpim,i onda kad vise ne budes mogao da padas,ti ces fino kao i svi glupani do sada,da odes u inostranstvo i kad se vratis sa debelim autom,onda ces da naletis kao lud preko jaruga i uprsces mene,svoga profesora koji te poslao da zaradis kola.E neces momce,evo tebi dvojka,pa ostani ovdje odaj pjeske i pati se sa nama. :D
Sve je znao moj Djole,osim da ce ovi ludaci iz vlasti seve jaruge zabetonirati,sad se ni u barama ne mozes uprljati. :D

Ili Dumana :D mrsko mu da dolazi na produzne,pa ide po redu i pita jel imas ti slame,svi kazu imam,a on kaze sedi dva :D samo sam ja rekao da imam i sjena i jel moze trica. :D valda je ta slama imala nesto sa geografijom ,nikad nisam skontao zasto nas je bas to pitao. :smt005
Mi smo stvarno mogli reci da smo imali profesore,ljude koji su znali svoj posao,danas je dovoljno da da imas 8 razreda skole,odes u Njemacku 6 mjeseci da peres tanjire,i cim se vratis mozes da podjes raditi kao nastavnik ili profesor njemackog :D uz put mozes da kupis potrebna dokumenta i ako si partijski istomisljenik sa vladajucom strukturom,mozes cak i direktor skole da postanes. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by murgo »

nikad nisam skontao zasto nas je bas to pitao.
...pa Duman je cijelo vrijeme mlatio praznu slamu... :oops: bar dok je nama predavao...
nema zabave bez zena i rakije

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by JOKARA »

Magyar wrote:Ako ti gilipteri prodju popravni, sta ce se desiti kad upisu sledeci razred? Valjda ce Radiskovic predavati jos neki predmet. Kakve li ce onda kriterije postaviti?
Da sam ja umjesto Radiskovica, ja bi insistirao da ostanem clan komisije ili da bar prisustvujem ispitu, trazio bi da roditelji budu prisutni i jos ko zeli. Dao bi iste zadatke samo bi promijenuo cifre malo ih povecao ili smanjio pa nek racunaju moment uvijanja, izvijanja, torzije itd. naravno maksimalni i minimalni, ako iko od njih polozi odrezao bi sam sebi uvo i presao u slikare :lol: :lol: :lol:
Kada bi se obistinilo to sto kaze Madjar onda bi Radiskovica trebalo izbaciti iz skole jer su ocigledno djeca i roditelji u pravu. Takodje postavlja se pitanje sta sa ostalim ucenicima koji su pali na popravnom iz latinskog ili nekog drugog predmeta, zasto njima nije omoguceno da spremaju popravni ispit jos 15 dana, zbog cega .....
Свако зна своје, милиција свачије !

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by srbin janez »

x
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 01:11, edited 1 time in total.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by JOKARA »

srbin janez wrote:RE KAMIKAZA:i onda kad vise ne budes mogao da padas,ti ces fino kao i svi glupani do sada,da odes u inostranstvo... :D
.
Alo srbine smiri zivce. Ni ne procitas post kako treba a vec se primas kao saucesce.
Ovo sto citiras je li rekao Kamikaza ili profesor Djole. Procitaj malo bolje pa onda napadaj koga treba. Ja nisam upoznao nikoga na ovom forumu ko je rekao to sto ti stavljas Kamikazi u usta. Do duse zna se on braniti, a na kraju krajeva i on je taj kako ti rece "glupan" koji je otisao u inostranstvo.
P.S.
Posto sam ja jedno odredjeno vrijeme bio u Sloveniji savrseno mi je poznat mentalitet sjevero- zapadnih susjeda, nemoj ziv pricati o njihovoj pomoci i humanitarnim akcijama.

U stvari kako se ono zvase ova tema.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Janez,i ja sam otisao u inostranstvo :D ja sam to samo citirao mog dragog prijatelja i profesora Djolu :D a moj prijatelj Djole je rijetko grijesio,u nas su stvarno oni koji su bili losi u skoli obavezno isli dalje,a tamo dalje je bilo i bolje,zaradjivalo se bolje i stvarno su za godinu dvije dolazili sa dobrim kolima,kako su ih sticali i ja sada znam :D (zivis ko bjeda,pa padne kreda,i kupis sve od reda) :D salim se ,dosta ih je zapelo i posteno zaradilo.Ali Djole je zato meni da dvojku,pa sam ja dobio posao u Prnjavoru,i da ne bi kako bi,ja bi i danas radio za 400 KM :D ovako zaradim 200 :smt005
Ajde ne ljuti se Janez ,otislo je i pametnih u inostranstvo,kako bi ja sebe zaboravio :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by regeman »

Ja samo znam da je visoko obrazovanje otislo u onu stvar, a o srednjem i osnovnom mogu samo da nagadjam do kog je dna doslo.
Inace, prof je vrlo dobro rekao, nije obavezna srednja skola. Druga stvar, mozda ovaj kadar srednje skole, profesorski, nije sjajan, ali ko ce drugi predavati, niko nece da se zarad mizerne plate ****** sa socijalno retardiranom djecom i njihovim mamama i tatama.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by aquarius »

srbin janez wrote:RE KAMIKAZA:i onda kad vise ne budes mogao da padas,ti ces fino kao i svi glupani do sada,da odes u inostranstvo... :D

Lijepo nema šta,ispade da su svi glupani otišli u inostranstvo,a PAMETNI ostali u Prnjavoru,
zato i imate to što imate.Tih glupana se sjetite samo kada su Humanitarne akcije i sl.
Čudite se što je malo forumaša sa ovakvim pisanjem biće ih još manje.
Bojim se da i ovaj forum ne postane privatni.
Da te pitam ,koliko je ljudi napustilo Prnjavor sa srednjom stručnom spremom i fakultetski obrazovanih ??? takvih što nisu imali tatu ili strica u opštini i ti su glupani.
Koliko mladih ljudi ima perspektivu i bezbrižnu budućnost u Prnjavoru koju im je osigurala PAMETNA INELIGENCIJA.
Mislim da nisi shvatio poentu.
Prvo, Kami je citirao prof. Đoleta.
Drugo, ne svi ali značajan broj naših ljudi koji su sada u inostranstvu, prekinulo je školovanje u domovini i sreću ( čitaj posao ) našlo negdje vani. Moje tetke koje tamo žive već 30-40 godina imaju samo 4 razreda osnovne. Svjesne su te činjenice i ne vrijeđaju se. Trend "izvoza mozgova" novijeg je datuma i ni blizu nije proporcionalan ekonomskim migracijama u kojima je učestvovalo ruralno ( slabije obrazovano ) stanovništvo naše i drugih sredina.
Treće, slaba posjećenost Foruma je neka druga tema i nema dodirnih veza sa kako ti reče "privatizacijom" .

Evo post nisam ni završio, a već vidim dva reagovanja. Pročitaj malo bolje ono što piše prije nego što " zapjeniš ". :wink:
Živ i zdrav bio !

edit :u međuvremenu uleti i rege :) tako da je tri, a ne dva.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Ovo sto Aqua kaze je cinjenica,nekad stvarno nisu odlazili fakultetski obrazovani pa cak ni ljudi sa dobrim zanatom,jer za sta bi oni isli kad za takve nije bilo lose ni u nas.Navescu vam par primjera,jedan obicni radnik,a pricam o periodu za koji sam i ja bio to,(radnik :smt017 ja :shock: ma hajde ,ne ide skupa,ali tako su to nekad zvali,iako sam bio ne radnik :D ) Da nastavim,jedan obicni radnik je zaradjivao 1500 DM,danasnjih KM,u to vrijeme kad je litra goriva bila pola marke,kad su farmerice Wrangler (orginal iz italije) kostale 20 DM,hljeb je bio 30 feninga (naravno u dinarima,ali oko te cjene) Sve je bilo i do 70% jevtinije a plata 70% jaca nego danas,ko je imao fakultet imao je 3-4000 DM platu,zato takav nije morao i nije htio da ide.Naravno u to vrijeme se nije desavalo ovako nesto,da se prolazi u skoli bez osnovnog znanja,svako je cjenio skolu,neko vise neko manje,ali niko je nije podcjenjivao,jer je znao sta ga ceka ako je ne zavrsi,ja nikad nisam imao zelju da idem u inostranstvo,sad kad sam ostario zao mi je sto nisam slusao roditelje,sto nisam ucio i sto se nisam manje zajebavao sa zivotom,svjestan sam cinjenice da nisam glup,i zato smatram da sam malo napravio od zivota,da sam vise ucio i u svjetu bi mi bilo lakse,ali za mene je kasno,zato pokusavam mladjima a i svojoj djeci uvjek objasniti da skole i znanja nikad nije viska,(znanje treba i za krizaljku ispunjavati :D ) ali razumijem ih i kad mi se smiju,sve je isto,samo sam ja sad taj stari,matori, koji stalno nesto popuje,a ne vise gilipter kome se popuje,jer vrijeme ide kao ludo. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by srbin janez »

x
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 01:11, edited 1 time in total.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by JOKARA »

Janeze nismo se mi bas najbolje razumjeli ali nije ni bitno. Sto se tice one Djoline izjave mogu ti reci da sam je i ja cuo iz njegovih usta. Bog zna nije bila upucena meni nego je on objasnjavao na casu kako neda nikome jedinicu jer ce otici u inostranstvo, kaze dvica pa se pati kao i profesor a ne dodjes sa autom i jos me uspricas.
Ono o pomoci mislio sam generalno za slovence, cast izuzecima. Kad spominjes ratni porez i vecina sad hoce da se vrati. To je za polemiku a ja postavljam pitanje ko ce nama vratiti zdravlje, tebi ce mozda porez i vratiti. Moze jos drasticniji primjer ko ce vratiti mrtve oceve, bracu, sinove.... Nemojte o tome molim vas mogu prihvatiti da su neki lopovi pokupili pare ali ovo sto nabrojah su mnogo gore stvari i ne kukajte za parama kad mi cutimo o svemu drugom.
Nofel prijatelju mislim da nije samo profesor krivac jer nezna prenijeti znanje, imali su cijelu godinu na raspolaganju nisam siguran da se neko bunio. Zar vi vjerujete da neko pjesaci u skolu, dodjite ispred skole i pogledajte ergelu parkiranu ispred.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

nofel wrote:NIste u pravu!!!
Kritika nije na mjestu!
Ako vam prfesor Radiskovic nije predavao,ne mozete ga kritikovati!
Ocajan je profesor,jer stvarno ne zna da prenese znanje!
Ne kazem,i Mitin i ekipa su samo za pozeljeti dalje od kuce,ali i prof je katastrofa!
Zalosno je da se vrijeme mjeri po Mitinom i njemu slicnima,i sto ce oni i njihove gluposti obiljeziti ovu deceniju,ne znam jel to onaj mali sto je pucao iz pistolja na nekog djecka,ali nije ni vazno,ovdje se sada radi o skoli i o prenosenju znanja ,odgovorit cu pitanjem.Dal bi ti NOFEL mogao da preneses znanje na bukov panj ? Mislim da nebi pa tako ni taj meni nepoznati profesor nije bio u mogucnosti da to uradi.Sad ces ti reci da nije realno poredjenje,pa i nije,bukov panj te ne moze isprovocirati ni uvrijediti,ma kakav taj profesor bio ,on ima vise skole i znanja od njih,i on moze njih da ocjenjuje a ne oni njega.Osim toga kazes ne moze da prenese znanje,pa kako su onda oni ostali prosli i bez popravnog,ili je on predavanje drzao samo za njih 17.Ne treba biti nerealan,nije trebalo da se desi da profesori zabijaju noz u ledja kolegi ,jer sutra su i oni na redu.Svi mi poznajemo nekoga od tih djaka,svi bi zeljeli da se to njemu ili njima nije desilo,ali oni su sami sebi krivi.

Hajde da ne komentiram Janezov post,i ja sam dao porez,zao mi je sto nije otisao u prave ruke,a dao sam i ono sto Jokara kaze,ono sto ti nikakve pare ovog svjeta ne mogu da nadoknade,eto Janez vidis da ima i gore od tvoga,jebes pare,vazno je zdravlje,bilo bi najljepse da se sve to nije nikad dogodilo,da smo najveci siromaci a da smo svi na okupu,zivi i zdavi.Al tako je kako je... :( Sad trebamo napraviti naj bolje sto se moze u ovom iskvarenom drustvenom poredku,jer ako to ne uradimo mi,nasa djeca ce da najebu 100 puta gore od nas.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by aquarius »

GDJE JA TO SPOMENUH PRIVATIZACIJU?
Čudite se što je malo forumaša sa ovakvim pisanjem biće ih još manje.
Bojim se da i ovaj forum ne postane privatni.
Polako se udaljavamo od teme. Konstruktivnosti radi, uzdržaću se ubuduće suvišnih komentara.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by regeman »

Polako se udaljavamo od teme. Konstruktivnosti radi, uzdržaću se ubuduće suvišnih komentara.
pusti..jos malo i Kosovo i balije stizu..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by JOKARA »

KAMIKAZA wrote: Zalosno je da se vrijeme mjeri po Mitinom i njemu slicnima,i sto ce oni i njihove gluposti obiljeziti ovu deceniju,ne znam jel to onaj mali sto je pucao iz pistolja na nekog djecka,ali nije ni vazno,ovdje se sada radi o skoli i o prenosenju znanja ,odgovorit cu pitanjem.Dal bi ti NOFEL mogao da preneses znanje na bukov panj ? Mislim da nebi pa tako ni taj meni nepoznati profesor nije bio u mogucnosti da to uradi.Sad ces ti reci da nije realno poredjenje,pa i nije,bukov panj te ne moze isprovocirati ni uvrijediti,ma kakav taj profesor bio ,on ima vise skole i znanja od njih,i on moze njih da ocjenjuje a ne oni njega.Osim toga kazes ne moze da prenese znanje,pa kako su onda oni ostali prosli i bez popravnog,ili je on predavanje drzao samo za njih 17.Ne treba biti nerealan,nije trebalo da se desi da profesori zabijaju noz u ledja kolegi ,jer sutra su i oni na redu.Svi mi poznajemo nekoga od tih djaka,svi bi zeljeli da se to njemu ili njima nije desilo,ali oni su sami sebi krivi.
BRAVO POTIPISUJEM SVE DO POSLEDNJE RIJECI !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by JOKARA »

Bravo za profesore, kolege Radiskovica.
Prema mojim informacijama od 15 ponavljaca ( popravnog ) samo jedan je polozio.
Profesori prave ste kolege :smt023 :smt023 :smt023
Свако зна своје, милиција свачије !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by kuzmo »

----------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 10:14, edited 1 time in total.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by murgo »

kuzmo wrote:Ako se ko sjeca profesora Nusreta Mujkica cuo sam da je pokojni dal je istina ne znam.
da, nazalost prof. Nusret je umro, bio je jako bolestan. Inace bio mi je razrednik u gimnaziji i veoma sam ga postovao.
nema zabave bez zena i rakije

Post Reply