Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by KAMIKAZA »

TEMA KAKVE NEMA :D
Docurilo mi je iz pouzdanih izvora do usiju :smt014 da se radnici u nekim nasim skolama primaju preko veze,bez odgovarajuce strucne spreme ili iskustva,nekad su primani sa kupljenom strucnom spremom,a danas ocigledno ni to nije potrebno,potrebno je samo da poznate direktora i sve ide.
E sad posto mnogi imaju da kazu po nesto,odlucio sam da otvorim ovu temu koja ce ujedno da posluzi i djacima da se pozale na rad ucitelja,nastavnika i profesora, :wink: ehhhhhhhhh da je meni bila ovakva tema kad sam isao u skolu,zatrpao bih vas prituzbama,a vi sad nemojte da me iznevjerite, hocu da saznam sve o tim vasim profesorima koji nisu dorasli svome polozaju, i koji su tu dosli preko veze. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Ah da posto ja ne idem tu u skolu :D vec u jednom starackom domu :smt005 rado cu vam pomoci da objavite vase tekstove,i ujedno ostanete anonimni,znam ja da ce oni da vas traze,pa zato vi mozete ako se bojite represalija,post poslati meni ,a ja cu da objavim kao mister xxx je napisao to.Diskrecija je zagarantovana :D svaki post objavljen od mene u ime vas ce da vas kosta jedno jaje od kokoske,da se cika Kamikaza prehrani preko zime i da ne kalira :smt005 samo da ne budu mucci :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by marijamala »

ma prava tema
evo gledam sta se desava u nasoj srednjoj skoli,ko ce se usuditi vise obarati djecu ,odmah dovodimo televiziju
ispostavilo se da je najbolji kolektivni nerad pa kolektivno padanje! ZAJEDNO SMO JACI! :D :smt027
a sto se jaja tice,bice jaja na ovoj temi a gdje ce zavrsiti vidjecemo.dok popravni prodju!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by regeman »

Ucinilo mi se da pise djevojacki problemi umjesto djacki, reko i to rjesavas :mrgreen:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Te probleme resavam honorarno :D bez naknade :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

Znaci
zaokruzujes parohiju.pozdravljam temu :D
Ali,cim vidis da je neko napisao nesto protiv nastavnika,profesora-predavaca odmah brisi jer se udaljava od teme. :D (nije obuhvacen u naslovu)
ideja je dobra,lijepo je da svi javno a ipak zasticeni pod nick name mogu iznijeti svoje misljenje o ovoj problematici ukoliko je forum posjecen od onih koje dodiruje ovaj problem.
1.pa recimo mogu poceti od upisa u 1.razred gdje dijete krece sa 6 godina,roditelji zaposleni najcesce kod privatnika i da nista drugo ,postavlja se pitanje pratnje djeteta u skolu i boravka van nastave a u radnom vremenu roditelja.
naravno,ostali problemi se nizu kasnije.
i samo da znate "nastavnik je uvijek u pravu" :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

XY JE NAPISAO:Bio je kanal 3 snimao u srednjoj pobuna roditelja sto je profesor oborio 18 ucenika



Ma to vase je nista ,samo 18,nekad davno je samo Rupa Nada oborila u jednoj od svojih najuspjesniji godina oko 168 djaka,za jednu sezonu. I niko nije protestvovao :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Hirurg »

Da kami al razliak je sto je nada skolovana a radiskovic iskompleksirana budaletina !!!

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

Hirurg wrote:Da kami al razliak je sto je nada skolovana a radiskovic iskompleksirana budaletina !!!
Uh,uh, Hirurg
ne uspostavljaj ti dijagnoze,ipak su to teske rijeci.
Last edited by Brankica on 19.12.2013. 19:17, edited 1 time in total.


User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Magyar »

U Prnjavoru je bio jedan profesor koji je 5-6 godina na popravnom pustao sve i svakoga. E onda se desilo da jedne godine sve koji nisu znali obori. Nazalost i ja sam bio medju njima. I dan danas sam kao nesto ljut na njega, ali nisam jbga, covjek bio u pravu 100%. Te godine nas je palo 15-ak pa niko nije zvao televiziju i novinare, jer nije bilo osnova. Jednostavno nismo znali. Dosli smo sa nadom da ce kao i predhodnih godina da nas pusti na neznanje, kad ono corak :D . A onda ja kao i svi ostali propali prnjavorski srednjoskolci :D odem u Derventu i zavrsim skolu.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Hirurg »

@Brankica
doticnog profesora znam kao i vecinu strucnog kadra u nasoj da kazemo srednjoj skoli....ti masinci su narljali do grla , samo to mogu reci

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Mozda nije sve ni krivica profesora,nesto sam nacuo iz vise izvora,da u nasim skolama ne smiju da ponavljaju djeca palih boraca,pa invalida,budzovana,ratnih profitera,nacionalnih manjina i drugih vjerskih skupina itd.Ako je tako a jeste,koji k*rac se onda ide u skolu,zasto se onda ocjenjuje brojkama,bolje da za sve predmete uvedu ono kao za likovno ,muzicko i fizicko:zadovoljava;dobar i odlican :D jer ako vec svi moraju da prodju,ma kako se uz to ponasali u skoli,onda se ta skola treba ukinuti ili uvesti da profesori ne moraju da idu na fakultete,vec na kurseve borilackih vjestina.
Toliko sam razocaran u skolski sistem od rata na ovamo,jer drzava se mjesa u nesto sto ih se u sustini nebi trebalo ticati,a u stvari tice ih se jer sto prije neki djak (djete palog borca ili drugih koji su na teret drzavi) zavrsi skolu ,njima se prije skine sa grbace,tako ce nam se desiti da neko ko nezna tablicu mnozenja,zavrsi matematicki fakultet :D mozda cak i magistrira,cjeli sistem ce za par godina imati ogromne stete od toga,jer se nec znati ko zna a ko nezna,papir ce u svih biti isti,i samim tim ce diplome izgubiti na vrijednosti.Niko ih nece ne samo u nas vec ni u svjetu akceptirati,kao nase vozacke,imas je a ne cjeni je niko.
Po meni ,popravni ispit je provlacenje kroz iglene usi,i nije samo jedan profesor u komisiji,jer se nebi u tom slucaju zvala komisija,znaci bio je tu jos neko po obicaju komisija broji 3 clana,pa je nemoguce da sad neko kaze da su svi mrzili bas te ucenike.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by srbin janez »

x
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 01:10, edited 1 time in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

Znate,cesto se pitam zasto svi mi,kad kazem mi mislim i na sebe iz mladih dana,dok smo mladi ucimo samo za ocjenu.
Kao roditelj,pokusala sam ukazati djetetu sta ce mu trebati kasnije i za taj predmet citavo skolovanje u gimnaziji placala privatne casove iako je znanje iz tog predmeta bilo neka cetvorka.kad jednom napravite velik propust tesko se nadoknadi.ucenje npr.matematike je ipak i samo u kontinuitetu.
Smatrala sam da bez znanja iz tog predmeta nece lako ici dalje,bila sam u pravu i nije mi zao ulozenih para.
Samo se pitam ,koliko su ponekad roditelji samokriticni,koliko uopste imaju uvid u pravo stanje i znanje svoje djece,koliko su spremni pomoci djeci da oni steknu kakvo takvo znanje na vrijeme.ocjena je najmanji problem.
kad iz nekog premeta ima veci broj jedinica predmetni nastavnik je duzan organizovati dopunsku nastavu.Koliko ih je pohadjalo tu nastavu.
Svaki cas u zavrsnici profesor je duzan pitati kome je nesto nejasno,tvrdim da gotovo svi (pod uslovom da su na casu) cekaju samo zvono.
e kad se desi sto se desi onda je krivac samo jedan.Izvinjavam se i roditeljima i djeci koji nisu u ovom kosu.
Tamo negdje 80-ih godina u gradjevinskoj skoli u BL je ucenik ubio profesora.jedan,ali samo jedan profesor je u znak protesta dao list papira da se potpisu,napisu zadatke,i ne rjesavaju nista.podijelio je ocjene ko je kakvu htio.pa izvedite sami zakljucak.

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by nkulesko »

Hirurg wrote:Da kami al razliak je sto je nada skolovana a radiskovic iskompleksirana budaletina !!!
ma dobar je radiskovic meni je predavao tehnicko, ma kaze odlicno si ti ovo nacrtao evo tebi dvica! citavu godinu nije mi dao vise od dvice!! zakljucna na kraju naravno dva, a recimo iz elektrotehnike sam imao 4, srpskog 5... mozda me nije volio zato sto sam nacionalna manjina hihihihihih
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by LEGIJA »

A zar treba komentarisati sta prica Nada Podunavac a sto se tice Radiskovica je i meni predavao ali je uvjek bio strog profesor ali korektan,mislim da je on samo odlucio da nema progledanja kroz prste i podjelio negativne ocjene.nije mi samo jasno na sta se zale ti roditelji a kada donose po 100 i 200 eura istim tim profesorima onda je sve u redu,e pa izgleda da su ta vremena iza nas sto me licno raduje ako je tako.

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by marijamala »

LEGIJA wrote:nije mi samo jasno na sta se zale ti roditelji a kada donose po 100 i 200 eura istim tim profesorima onda je sve u redu,e pa izgleda da su ta vremena iza nas sto me licno raduje ako je tako.
Da,sad se ne boje protestovati ni ucenici ni roditelji.
zasto cute kad profesori vrijedjaju ucenike,kad dolaze pijani na posao,kad ne drze casove a djeca hodaju oko skole,kad placaju casove profesorima koji predaju njihovoj djeci a to nebi smjeli.
znaci da i roditelji kao i ucenici ipak samo kalkulisu.meni taj radiskovic nije predavao ,nisam bila njihov ucenik,sve ovo gore se ne odnosi na njega vec uopsteno.
svi znamo kako se vecina provlaci,koje im ocjene cine prosjek a onda upisu privatni fakultet.
da ne povjerujete onda su ekstra studenti pa ako jos budu stranacki podobni eto im i uposlenja.
sve je ovo jako ,jako nakaradno i na stetu cestitih i ljudi i cestite djece.ali,mladi smo,zivot je pred nama,nadati se da ce jednog dana isplivati prave vrijednosti na povrsinu.covjeku mozete ukrasti sve osim znanja.
mozda ce jednog dana ovoj drzavi trebati i oni koji imaju znanje. :(

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by murgo »

mozda ce jednog dana ovoj drzavi trebati i oni koji imaju znanje.
...samo sto kadrova koji imaju znanje nece biti... svi koji mogu ce otici "trbuhom za kruhom", kao sto su vec generacijama odlazili...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Hirurg »

dok djeci predaju idioti ko sto je lep kuruz ili ti ga djurdjevic...inace lep kuruz je dobio nadimak od mog razreda....nasa mala klinika (mjesovita skola) nece imati pomaka naprijed ni za 100 godina....a ko je isao u skolu zna o cemu pricam, da ne govorim o miri malic,rudonjicu,slijepcevicu(djecak), filipovic(palcica) i da ne nabrajam dalje ima njih jos...neko ce vec dopuniti spisak dalje ;) no dobro :) idemo dalje

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by murgo »

...debeljak...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Znate li vi kako glasi zivotni moto od prosvjetnih radnika ? :D Vidim da samo Brankica dize ruku :smt005
Pa ovako: Zasto maltretirati zivotinje,kad imamo ucenike. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

KAMIKAZA wrote:Znate li vi kako glasi zivotni moto od prosvjetnih radnika ? :D Vidim da samo Brankica dize ruku :smt005
Pa ovako: Zasto maltretirati zivotinje,kad imamo ucenike. :D
ma znas sta Kamikaza,samo ja dizem ruku jer sam izgleda jedini prosvjetar na forumu,ili je mana ili je kompliment :?
Ovaj tvoj navod nije tacan odgovor.ja nemam problem sa ucenicima,moj problem je mnogo visi,ja ti nisam bas lojalna rukovodiocu.
A ako bas hoces ,na ovoj temi imam mnogo toga.Ali polako,doci ce sve na red.Licno mi je drago da imam gdje dusu iprazniti jer me drugi ne slusaju :roll: ,osim djece naravno.(ali zato sto moraju :D )
Znate,ne branim ja ove u srednjoj skoli,samo trebate svi znati da srednja skola nije obavezna,a i ja licno sam zagovornik znanja.stacete,ima ih i u prosvjeti koji su svaku godinu fakulteta utvrdjivali po dvije -tri godine.e takvi su jako lojalni i najbolji,niko im ne trazi rezultate rada,bitno je samo da nista ne vide i nista ne cuju a pogotovo nista ne kazu.
iskreno,mislim da je nama u osnovnoj skoli mnogo lakse mada i mi imamo problema.u srednjoj se oni vec klasiraju prema uspjehu,mislim upisuju razlicite skole,a onda kad dobijete odjeljenje u kome su oni kojima je prosjek popravljalo fizicko,muzicko,vjeronauka ....e onda sta da vam kazem.
iz tog razloga ja razumijem ovog profesora o kome sam danas od njegovog radnog kolege iz ranije firme cula da je rijetko dobar strucnjak.e ne znam kakav je pedagog.
niti je moje da sudim covjeku ako nista drugo,koji je bio ispitivac u troclanoj komisiji.komisija verifikuje ocjene .
Kamikaza,ne prozivaj me,bjezim sa casa :D
Kako je na pocetku fino receno da su profesori uvijek u pravu,kamikaza nisi naucio lekciju,sjedi dole 1. :lol:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Ja sam na zapadu meni je 1 kao u vas 5 :D
Znas kad ja ovdje izvadim svoju diplomu :D ,kako svabe samo zinu,ne mogu da vjeruju da neko konstantno od prvog osnovne pa do cetvrtog srednje ima same dvojke i to iz svih predmeta,samo sto mi ne pljescu :D jos da znaju da su te dvojke u stvari jedinice ,koje su oni moji nepismeni ucitelji i profesori,valda zato sto su me mrzili,prepravili na dvojke,bez mog znanja,a nije mi tata htio ni smio da intervenise,kao ovi danas,jer je bio onaj pravi komunista,onda je sve jasno.Ja sam djete zapada,jednostavno sam rodjen da budem svabo,i bio bi najbolji,jer toliko jedinica,koliko sam ja u zivotu dobio,nema u njih ni jedan magistar iza sebe. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by seha »

Ja nisam nikad' imo' problema sa Nadom Rupom, kao recimo ti slavljenice. Ali sam, recimo, imo' problem sa Ljubicom Kuzmanovic, mada sam znao da nema veze sa znanjem. Zena je nakanila da me obori i to je i uradila. To je za mene veca frka nego kad profesor obori dvadeset ili kao sto slavljenik rece nekih tristo, a djeca nisu dosla spremna na popravni, mislili se zayebavat' s profesorom. Recimo, profesor Nedovic je treho sve odreda, svi su to znali i zato su svi dolazili na popravni spremni, slicna stvar je bila i sa profesoricom Lepom. Nada Rupa jeste bila serif, a sta drugo da bude kad smo svi mi bili hajduci. Ali sto se tice poznavanja i umijeca za nauciti djecu matematici, bila je car. Do nas je bilo jesmo li htjeli slusati. Profesorica Cica je isto tako bila stroga ali dobra i iskrena, ni njoj se nisu mogla prodavati myda za bubrege, meni pored Nade jos jedna od najdrazih profesorica.
Srebrena Krila

Post Reply