Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by cicos »

Prije 10-ak godina Djoletov sin na kraju skolske godine zared'o 6 jedinica. Na odjeljenskom vijecu to "ozvaniceno" da bi na nastavnickom vijecu osvanulo da ima samo dvije !!! Mozda su neki i "korigovali" svoje ocjene u medjuvremenu - a ne smije se p zakonu, ali je bilo i oni koji su samo konstatovali samo da im je "visa sila" popravila ocjenu ...
Na popravnom iz matematike, pushten a na fizici nije. Ulozi Djole zalbu i formira se komisija izd druge skole (Ilova) gdje je ispitivac bio nastavnik koji je tek poceo raditi a komisija nastavnici istorije i biologije ... i naravno Djoletov prosao!!!!
Tu jeste ali je vec naredne godine morao napustiti srednju skolu iako je bio Djoletu pred nosom...
Ne zelim da spominjem ni jednog aktera iz ove price. Svi ti nastavnici jos uvijek rade svoj posao ali jedno moram napisati " SVAKO SVOJ OBRAZNOSI". Da neko sa godinu dvije radnog iskustva moze da pobije ono sto su 2 nastavnika sa 15 i 18 godina rada u skoli konstatovali (da Djoletova "saksija" nema blage veze) to bas i nije za povjerovati ali moglo se. To mu omogucio glavnokomandujuci u skoli sto je uopste usvojio prigovor jer za prigovor mora postojati valjan razlog ako se komisija ogrijesila u svom radu....
Nije ni cudo sto je taj prof dosao u tu situaciju da napravi takvu "igranku" ... nastavnik koji je Djoletovog shampiona poslao na godinu da ponovi, MORAO je "izvlaciti" dvice tako sto je ucenicima davao da prebroji shaku zrna graha... posto nije bilo sanse da do devetog nauce tablicu mnozenja ... A imaj petlju pa ga "obori" !!!
Kada bi ste samo jedan dan proveli u skoli sa "druge strane" katedre tek biste vidjeli koliko je sada ponizavajuce biti nastavnik/profesor.
Mozda bi bilo bolje promijeniti naslov teme u "Jad i bijeda prosvjetnog zivota"...
Ako vas kojim slucajem zanima sta "oni gore" smishljaju i kakve gluposti valjaju pogledajte neki od pravilnika kojih se prosvjetari moraju pridrzavati...
Sve ovo nije strasno sta ce tek doci.

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by srbin janez »

x
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 01:12, edited 1 time in total.

ja+
Posts: 33
Joined: 29.01.2010. 21:37

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by ja+ »

Šta je sa ostalim učenicima profesora Radiškovića. Onim što nešto naučiše pa i ne vidješe POPRAVNOG. Šta oni kažu za pomenutog profu?

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by marijamala »

ja+ wrote:Šta je sa ostalim učenicima profesora Radiškovića. Onim što nešto naučiše pa i ne vidješe POPRAVNOG. Šta oni kažu za pomenutog profu?
Bas bi bilo posteno za one koji iznose i znaju cinjenice da i imenuju ko je u pitanju.
Ovako je nezahvalno i prema prof i prema ucenicima.
Druga stvar je kad neko iznosi svoje misljenje,ono moze biti i ovako i onako jer je licno misljenje.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by cicos »

srbin janez wrote:
cicos wrote:Sve ovo nije strasno sta ce tek doci.
Dobro je da imamo gatare na forumu. :mrgreen:
Tebi moze ici kez od uva do uva. Onima koji svoj "kruh" zaradjuju u prosvjeti i nije bas tako.
Neko ko se time bavi 20-ak i kusur godina moze vidjeti kakva je razlika izmedju skole tada i sada.
Ne mora biti neko baba-Vanga pa skontati na sto sve ima da izadje.
Nece prosvjeti biti do bilo kakvog smajlija.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by JOKARA »

Hm
Ja se bas i nebi slozio sa tobom cicos ali na to imam pravo. Vidim svima si odrzao lekcije pa reko ajde da i ja cujem tu tvoju trijadu ali po meni. Kritikujes sve od reda niko nesmije reci nista protiv bilo kog prosvjetnog radnika, u stilu ko ima pravo, ko ovo ko ono itd. Tu bi se mozda i slozio sa tobom nema potrebe pljuvati po ljudima ( ako to neko cini ) ali ti ispljuva Djoleta i Djoletovog sina, pokaza kako je Djoletov sin "******" odnosno neradnik nije htio da uci itd. I sa ovim tvojim misljenjem cu se sloziti ali samo pod uslovom da si ti taj mladi nastavnik koga spominjes u prici, a cini mi se da jesi.
Tesko je biti pedagoski radnik ( samo nisam siguran da je ostalo mnogo pedagoga ) ali ici u skolu otaljavati svoj posao i nije bas nesto pretjerano tesko. Sada cu i tebi kao i svima na forumu osvjeziti pamcenje ( oni koji me poznaju, znaju otkad ja ovo pricam ) Tamo negdje daleke 1992 pa do 1995 godine prica prosvjetnih radnika isla je ovako otprilike: "Nemojte nas na ratiste, znate oni u fabrici kad naprave skart onda to bace u korpu za smece, Kod nas ako napravimo skart to je onda za cijeli zivot. Nije bitna plata i duzina casa, bitno je da se djeca obrazuju da nisu na ulici, itd." Zavrsio se rat i sad me ispravite ako grijesim, a smio bi cak da tvrdim da ne grijesim, prosvjetni radnici bili su prvi koji su strajkovali i kukali kako eto oni ne mogu da rade bez plate imaju porodice itd.
Cast izuzecima koji su bili na ratistu ali su ipak izuzeci ( najvjerovatnije se iz nekog razloga nekom nisu svidjali )
Ovo sam napisao iz razloga da jednom svi mi shvatimo da su prosla neka vremena pa tako i nastavnicima nije kao sto je bilo, ali im je jos uvijek bolje od vecine drugih. Evo i to cu objasniti odnosno iznijeti svoje misljenje pa ti ako imas argumenata ( kontra ) opleti. Svi mi koji radimo od 07,00 imamo pauzu u 9,30 ili 10,00 časova, vecina vas iz prosvjete kojima cas pocinje u 07,15 u to vrijeme vec razmisljate o odlasku kuci jer vam je ostao jos jedan eventualno dva casa. Izracunajte sa koliko efektivnog staza vi odlazite u penziju ( ja sam racunao i ispalo oko 18 godina ). Ja zaista postujem i cijenim vas posao ali brate kukate kao sinje kukavice, samo je vama tesko. Sad ti u svom stilu elaboriraj recenicu po recenicu ali ja misljenje promijeniti NECU. I Kami nek si mu rekao :lol: :lol: :lol: Samo je on ( ipak je musko ) sjeo za racunar kada je vladao DOS i poceo od komodora 64,286....XT do pentijuma.Kako bi ja volio da mogu pustiti kosu ali u zadnje vrijeme za rukom mi polazi samo putanje stomaka :lol:
Samo nek se malo zakuva :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by kuzmo »

-----------------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 14:07, edited 1 time in total.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by JOKARA »

Ona je davno, jos kada su strajkovali cula ovo.
Ruku na srce nije nikad ni bila nesto za strajk, smatrala je da se na milion drugih nacina moze doci do cilja.
Odlucio sam da malo smanjim sljem, busim kasiku :)
Свако зна своје, милиција свачије !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

Ignorisacu prethodne komentare,nekom drugom prilikom mozda nesto i prokomentarisem kao npr.sindikat obrazovanja.

Ovom prilikom zelim pohvaliti a i u ime aktiva nastavnika informatike moje skole i zahvaliti se odredjenim licnostima SNSD-a
za moderno opremljen kabinet informatike.
Nikada do sada nismo imali "nove"(jace) racunare na kojima bi djeca sticala znanja i imali priliku da napreduju u ovoj oblasti.
Iako smo muku mucili sa opremom u zadnje tri godine bili smo u vrhu liste republickog takmicenja a prosle godine cak prvaci republike iz programiranja.
Neko je prepoznao i potencijal djece i nasu volju za radom te djeci i nama ucinio veliku uslugu.
Potrudicemo se da to opravdamo,mi nastavnici svojim radom a djeca ucenjem i uspjesima kojima su i do sada predstavljali nasu opstinu.


Image


Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by vrsta8472 »

А јест добар тај из СНСД-а, чак је и ученицима и пројектор купио.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Bas je dobar :D od kad je on tu,djaci mogu da idu po nekoliko puta na popravne :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by LEGIJA »

Brankica wrote:Ignorisacu prethodne komentare,nekom drugom prilikom mozda nesto i prokomentarisem kao npr.sindikat obrazovanja.

Ovom prilikom zelim pohvaliti a i u ime aktiva nastavnika informatike moje skole i zahvaliti se odredjenim licnostima SNSD-a
za moderno opremljen kabinet informatike.
Nikada do sada nismo imali "nove"(jace) racunare na kojima bi djeca sticala znanja i imali priliku da napreduju u ovoj oblasti.
Iako smo muku mucili sa opremom u zadnje tri godine bili smo u vrhu liste republickog takmicenja a prosle godine cak prvaci republike iz programiranja.
Neko je prepoznao i potencijal djece i nasu volju za radom te djeci i nama ucinio veliku uslugu.
Potrudicemo se da to opravdamo,mi nastavnici svojim radom a djeca ucenjem i uspjesima kojima su i do sada predstavljali nasu opstinu.


Image


Image
Blize se izbori osjeti se ;))

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by vrsta8472 »

Нема шта, баш је златан. Тачно се види ко мисли на младе :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Opti Myst »

:roll:
Prodajem svoj glas onome ko mi ponudi komjutOr! :idea:

Glas je sa garancijom, šaljem MMS sa slikom svog popunjenog glasačkog listića - direktno s glasačkog mjesta - svom dobročinitelju.
:smt056

p.s.
Ovo je moglo i u onu: MALI OGLASI tamo. ali nema veze...
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

:-)))))))))))))))))))))))))
desni red-donacija po liniji SNSD
lijevi red ,ako se ne varam,opet neko iz SNSD(ne znam jel vec bivsi) po liniji jedne organizacije ali je trazeno da se mi javno ne zahvaljujemo i to postujemo.
Dakle,desno "......." a lijeva vrsta s video bim :-)
samo,niko ne rece jel se to sve povlaci poslije izbora,nadam se da ne :-)

ima jos vremena do 3.10. mogli bi ovi iz SDS npr. stolice ,onako komfornije da se nastavnica kotrlja po ucionici :roll: ,da ne pjesaci izmedju klupa,ni stolovi nisu u trendu,sto se nas tice moze ih donirati i......(ponekad i precutim :-)

U svakom slucaju,ovo je za nas velika stvar,mi predavaci se iskreno zahvaljujemo posrednicima koji su opremili kabinet.
Mislim da je to nasa skola sa ovolikim brojem ucenika i rezultatima rada i zasluzila.
Donacije rado primamo i poslije izbora ! :D

Nadam se da nisam prekoracila pedagoski kodeks ponasanja.
Ja licno,jako sam srecna zbog djece,ne sumnjate da ja fejzbucim sa loseg PC od kuce.
Ucenike za takmicenje sam do sada pripremala na mom leptopu.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

OVIM POTEZOM SU STRASNO OBRADOVALI PROFESORE :D Sad mogu da se feizbuce :D po cjeli dan,ko da se zeza sa djecom uzivo,kad svejedno ne smijes da im das negativnu ocjenu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

I da znate,kutije od opreme su uredno slozene u nasem kabinetu,sve je tu,kartoni,CD,brosure garancije,
ako se ko predomisli :D ,moze origanalno da vrati :D
nikad se ne zna :(
"nista nas ne smije iznenaditi"

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

KAMIKAZA wrote:OVIM POTEZOM SU STRASNO OBRADOVALI PROFESORE :D Sad mogu da se feizbuce :D po cjeli dan,ko da se zeza sa djecom uzivo,kad svejedno ne smijes da im das negativnu ocjenu. :D
slusaj ti kamikaza,da mi je znati iz kog si sela poobarala bih ti po sela za primjer :mrgreen:
gdje nas provali :-)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Brankica wrote:
slusaj ti kamikaza,da mi je znati iz kog si sela poobarala bih ti po sela za primjer :mrgreen:
gdje nas provali :-)
:D Pa u mom selu su ostali samo babe i djedovi,oni padaju i sami :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by kuzmo »

----------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 13:58, edited 1 time in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

kuzmo wrote:E boze dragi ,vas dvoje mozda i imate njivu do njive a ne znate se.Ko ce koga ,nego svoj svoga.Pa ti bi pola familije i komsija iz vaseg sela onda poobarala. :smt005 :smt005 :smt005 :smt006
Varas se Kuzmo
predsjedik drzave i ja imamo njivu do njive.samo nas potok dijeli.
Moja njiva" Lug" a njegova "Vojska strana"
meni ovdje niko nije familija,dakle obaranje bez milosti :-)
samo mi natukni selo,ne vjerujem puno kamikazi,ne vjerujem da je bas toliki seljak mislim iz takvog sela u kome su samo djedovi i babe.
mozda ni sam nije skoro krocio tu,mozda bas ima sta za oboriti :-)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Tamo gdje sam ja rodjen,pingvine uzgajamo mjesto kokosiju,a bjele medvjede umjesto ovaca gajimo :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

KAMIKAZA wrote:Tamo gdje sam ja rodjen,pingvine uzgajamo mjesto kokosiju,a bjele medvjede umjesto ovaca gajimo :D
pa sto tebe pustise iz stada :-)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Ostetili mi Hunterovi lovci krzno,pa sam bezvredan,samo putim hranu. :D otjerali me.. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by kuzmo »

------------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 13:56, edited 1 time in total.

Post Reply