Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by julija »

Bravo za Milicu :smt023
lepi andjeo - svetska, a vaša !!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by regeman »

Milice salji CVeve na Americke univerzitete i sretno!
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »


User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

СДС ће зауставити суноврат образовања
...
„ Само на подручју Бањалучке регије ради око 40 професора математике и информатике који су дипломе стекли на нелегалан начин. Имамо информације да се, упркос чињеници да су спорни универзитети из Брчког затворени, и даље штампају дипломе. То раде кругови блиски власти јер на тај начин запошљавају своје партијске кадрове“, каже Предраг Вулин, предсједник Ресорног одбора за основно и средње образовање Градске организације СДС-а у Бањалука.
Наглашава да овакво запошљавање нестручног кадра уништава образовни процес у његовим почетним сегментима.
...
http://bit.ly/1s5Gjqq

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Тамара Лукач - Лазаревић, члан Ресорног одбора за основно и средње образовање СДС-а у Бања Луци, каже да је незапосленост највећи изазов са којим се суочава РС.
„Образовани кадрови имају готово никакве шансе за запослење и излазе на конкурсе мада знају ко ће бити примљен на то радно мјесто. Актуелни правилник о запошљавању омогућава манипулације и то најбоље показује случај запошљавања...................
Bolje ne cackati mecku na ovu temu, da nebi navodili konkretne primjere. :-)
Da bi nekog kritikovali prvo sami tu morate biti cisti! :?:

Sto se pravilnika tice, glupost da veca ne moze biti:
1. kakvi bodovi na interviju, ko je taj clan komisije koji kandidatu sa prosjekom 9 i zavrsio studij u rekordnom roku moze dati 0 bodova? Ili bilo kom drugom kandidatu koji je uopste stekao diplomu? Jel mozda retardiran? To je prostor za manipulaciju, izmedju ostalog, kojeg svi koriste u obilatim kolicinama.

2.Sta je sa ekstra dobrim studentima, koji su zavrsili vrlo visokim prosjekom, ali zbog teske materijalne situacije su prinudjeni da rade kao NK radnici? Gube bodove sa biroa ili ti drugim rijecima, oni nikad nece dobiti posao u struci. Njih roditelji, a cesto i nemaju bar jednog od roditelja, ne mogu "drzati na jaslama" da skupljaju bodove. Asfalt se ne jede! Znaci, kaznjeni su i od Boga i zakona. Drzava ti stimulise nerad!

3. Zar nebi bilo normalno da studenti drzavnih fakulteta sa prosjekom 10,00 dobiju posao i bez konkursa? Mislim na one koji opet nisu ni u jednoj stranci jer oni nisu imali vremena za baviti se politikom. Cime Drzava zadrzava i stimulise takve kadrove? Nicim.

4.Bilo je nekad govora da se za zdravstvo i skolstvo nece moci skolovati na privatnim fakultetima. I.....nikom nista!

Samo neki detalji sa kojima sam se slucajno susretala.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Одг: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki probl

Post by vrsta8472 »

Brankica wrote:
Тамара Лукач - Лазаревић, члан Ресорног одбора за основно и средње образовање СДС-а у Бања Луци, каже да је незапосленост највећи изазов са којим се суочава РС.
„Образовани кадрови имају готово никакве шансе за запослење и излазе на конкурсе мада знају ко ће бити примљен на то радно мјесто. Актуелни правилник о запошљавању омогућава манипулације и то најбоље показује случај запошљавања...................
Bolje ne cackati mecku na ovu temu, da nebi navodili konkretne primjere. :-)
Da bi nekog kritikovali prvo sami tu morate biti cisti! :?:
Ovo si dobro napisala [emoji6]
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

СДС ће средства, која је одблокирао ОХР, донирати за обнову поплављених школа
Објављено: 05. август 2014. године
Одблокирана средства, која је СДС-у 2007. године блокирао ОХР, ћемо донирати за обнову школа које су оштећене у мајским поплавама, изјавио је Ненад Стевандић, посланик СДС-а у Народној скупштини РС.

Он је рекао да је у питању износ од 540.000 КМ, које је ОХР нелегално одузео и блокирао СДС-у.
...
http://bit.ly/1kDZDZL

Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by regeman »

samo su elektricari sigurni u svoj zanat, jer struja zna da ubije pa ne cackaju oko toga, ostalog zanimanja i zvanja ima na izvoz :D

ovo sa ovim fakultetom iz Brckog ce na naplatu doci za jedno 10ak godina, kad vec sada tehnicki nepismena djeca, budu i funkcionalno nepismena.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

Izgubljeni Pedagozi , Filozofi i Jezičari :arrow: IPFJ -može nova stranka :? ?
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

ОПИС РАДНОГ МЈЕСТА

1. НАСТАВНИК РАЗРЕДНЕ НАСТАВЕ – 4 извршиоца (3 до завршетка наставне 2014/2015. године+ 1 приправник на годину дана).
2. НАСТАВНИК РАЗРЕДНЕ НАСТАВЕ ЗА ВОДИТЕЉА ПРОДУЖЕНОГ БОРАВКА – 1 извршилац (пуна норма, до окончања наставне 2014/2015. године)
3. АДМИНИСТРАТИВНО - ФИНАНСИСКИ РАДНИК - 1 извршилац-ССС- на неодређено вријеме.

ОПШТИ И ПОСЕБНИ УСЛОВИ ЗА ПРИЈЕМ У РАДНИ ОДНОС

Уз пријаву на јавни конкурс са адресом пребивалишта и бројем телефона, кандидати су дужни доставити доказе о испуњавању општих услова за заснивање радног односа предвиђене Законом о раду-пречишћен текст (’’ Службени гласник РС ‘’, број 55/07.), услова прописаних Законом о основном образовању и васпитању (’’ Службени гласник РС ‘’, број 74/08, 71/09, 104/11 и 33/14.), услова из Правилника о стручним профилима и звањима наставника, стручних сарадника и васпитача (’’ Службени гласник РС ‘’, број 77/09.) као и услова прописаних Правилником о процедури и критеријумима пријема радника у радни однос у основној школи (’‘Службени гласник Републике Српске’‘, број 70/13) и то:
1.увјерење о држављанству,
2.извод из матичне књиге рођених (или копија личне карте),
3.овјерену копију дипломе о завршеном првом циклусу студијског програма,
4.љекарско увјерење које је издала надлежна здравствена установа не старије од 6 мјесеци (кандидати су дужни доставити након што буду одабрани на конкурсу, а прије заснивања радног односа).
5.потврду о просјеку оцјена који је кандидат остварио током студирања,
6.увјерење издато од Завода за запошљавање о времену проведеном на евиденцији незапослених лица,
7.увјерење о радном стажу издато од ранијег послодавца ( не треба кад је у питању приправник),
8.извод из матичне књиге умрлих, за умрлог родитеља, уколико се ради о кандидату без једног или оба родитеља, а које није старије од 26 година,
9.увјерење о признавању статуса борца, статуса РВИ или статуса члана породице погинулог борца (уколико кандидат посједује наведено увјерење),
10.увјерење о неосуђиваности прибавиће школа службеним путем за изабраног кандидата, а прије заснивања радног односа,
11.кућну листу, за кандидата који живи у породичном домаћинству у којем ни један члан не остварује приходе или је укупан износ прихода породичног домаћинства мањи од најниже основне плате у Републици Српској, уз коју је потребно доставити сљедећу документацију:
-потврду издату од Завода за запошљавање за чланове породичног домаћинства који су радно способни, а нису запослени, да се налазе на евиденцији незапослених лица,
-потврду издату од надлежне пословнице Фонда за пензијско и инвалидско осигурање Републике Српске да члан породичног домаћинства који је старији од 65 година није корисник пензије,
-потврду о висини плате, уколико је члан породичног домаћинства запослен и
-потврду о редовном школовању оних чланова породичног домаћинства који су млађи од 26 година.
12.потврду издату од надлежног органа јединице локалне самоуправе или Министарства просвјете и културе о коришћењу стипендије, за кандидате који су током студирања користили стипендије за неразвијене и изразито неразвијене општине.
   Тестирање и интервију за све пријављене кандидате обавиће се у петак, 22.08.2014. године од 08.00 часова. Кандидати се неће посебно позивати на тестирање и интервију, а ако се не појаве на истим сматраће се да су одустали од пријаве на конкурс.
Пријаве са потпуном документацијом доставити на адресу школе, у времену од 7 до 15 часова.
    Оглас остаје отворен 8 дана од дана објављивања.

ЈУ ОШ „НИКОЛА ТЕСЛА“ ПРЊАВОР
ЦАРА ЛАЗАРА 26
Тел.051/660-413

E Prosvjeto šta je ovo ? Moglo bi biti recimo radno mjesto za mene ( odlično vodim finansije dok ih imam) ....
DA LI I TAJ RADNIK, KOJI JE NESPRETNO UBAČEN OVDE MEĐU NASTAVNIKE, MORA DA IZAĐE NA TESTIRANJE?! Mislim testiranje za SSS . :shock: Il je to još jedno uglavljivanje kadra SDS u školu?
Koji su uslovi za to radno mjesto ? Osim što mora donijeti ocjene iz srednje , postoji li još neki uslov za ovog administrativno -finansijskog stručnjaka. Koja se škola traži il samo knjižica :wink: :smt002 :x :P
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by spile_86 »

Грлице жао ми је што ти ово морам рећи,али ово радно мјесто је већ заузето. :( Наравно није упитању никаква муљажа или било каква политичка прича, већ је једноставно дошло до грешке приликом стављања огласа. Иначе на овом радном мјесту је запослено дијете палог борца...

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by nenad 10 »

A odakle je to dijete poginulog borca? Sa koje opstine? A i Grlica je polupala loncice nije SDS vec SNSD.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by spile_86 »

Општине Прњавор.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

:smt005 nevjerovatno -- :shock: ovo je ta zemlja o kojoj pričam iz koje se javljam :? Došlo je vrijeme da se svi preispitaju i prevaspitaju ... Zamislite da neko tuži školu povodom ovog oglasa , očajan kandidat kojem je prijeko potreban posao. Ko bi bio glavni svjedok : Spile , klub poslanika SNSD... -- kako ćeš tužiti vlast :?: :? to nikad nije bilo i uvijek je neslavno završeno.

Baš Vam hvala na odgovorima ! Posebno Nenadu koji je opet potvrdio teoriju : " gdje počinje Bosna prestaje logika!" Bilo je sasvim logično očekivati ; škola :arrow: prosvjeta :arrow: SDS :D
a vidi šta ispade :shock:
1. u toj školi najprije ne valja pravnik -- jer nije znao mudro sastaviti oglas
2. najpoštenije bi bilo kraj ovakvih oglasa napisati : MOLE SE SVI MOGUĆI KANDIDATI DA ODUSTANU JER JE RADNO MJESTO ZAUZETO , OGLAS JE FORMALNE PRIRODE :smt005
3.šta običan čovjek da očekuje u ovoj zemlji ? Kaže glasaj :shock: za koga :o za ovaj oglas :x i more ovakvih oglasa :x koji su toliko providni čak na prvo čitanje :wink: :lol:
imam moćno pero - jezik srpski

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by murgo »

iz ovog oglasa se vidi koliko su osobe zaduzene za razne zadatke, nema veze u kojoj firmi, (ne)obrazovane!
Grlice, Grlice...nadaj se i dalje...
tako je to kad su namjestaljke u pitanju i kad se diplome jeftino mogu kupiti bez da su doticni univerzitet vidjeli iznutra...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by svraka »

grlica wrote:Baš Vam hvala na odgovorima ! Posebno Nenadu koji je opet potvrdio teoriju : " gdje počinje Bosna prestaje logika!" Bilo je sasvim logično očekivati ; škola prosvjeta SDS
a vidi šta ispade
Надам се да ми нећеш замјерити, али овдје је апсолутно све логично да логичније не може бити. Основно школство је апсолутно везано за републичке полуге власти. ОШ Никола Тесла је основна школа!!! То значи да ту о свему главну ријеч води СНСД. Републичке институције контролише СНСД. Том линијом је директор школе, несуђени прика премијерке, господин Глувић, а не господин Давидовић. Логично је да СНСД-ов кадар који ведри и облачи у Основној школи Никола Тесла, намјешта конкурс за свог симпатизера, а не за СДС-овог симпатизера. Каквом си ти логиком дошла до закључка да СДС, у овом случају, запошљава свог играча, ја заиста не могу да дешифрујем.
Али твоју резигнацију и огорчење због намјештања конкурса схватам потпуно. И сам сам, не једном, био колатерална штета намјештених конкурса.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

hehe
Svrako sjetih se ovog tvog odgovora dok mi je spile prvi odgovorio :wink: :D Do mene je što se tiče prosvjete. Nisam ispratila do kraja situaciju u vezi direktora u Tesli , tako da sam kao što rekoše pobrkala lončiće. Meni sve nešto kao da je Davidović direktor , sad znam da nije.
Hvala ti što si tako stručno objasnio djelovanje vladajućih u javnim ustanovama. :D

A ovakvih i sličnih oglasa pune su novine :( tačno se osjeti predizborna grabež :x tipa tri časa na neodređeno vrijeme ...
Al slabijih pravnika ne vidjeh odavno a bogami i direktora -- jer je pustio ovakav oglas u javnost!
Ne zna da mi na forumu sve pretabirimo :wink: :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by spile_86 »

Искрено да кажем ја незнам на основу чега је на овом мјесту примњен овај момак, мислим овом процедуром. Наводно конкурс се није морао ни расписивати пошто ту наводно може ићи интерни конкурс и на којем имају предности дјеце палих бораца. Што се тиче расписаног конкурса неко ми рече да је он расписан грешком за ово радно мјесто,а да је овај исти момак што је примљен члан СНСД-а то 100% није. Ево ја сам чак и вољан ко год да жели наћемо име и презиме момка и ко год да жели може доћи код мене и покушаћемо га наћи у члансту и ту ће те видити да није наш члан и исто тако што тврдим да није члан СНСД-а знам и да није члан ни СДС-а...

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by nenad 10 »

Nisam znao da je Gvozden S. iz Prnjavora.Sgurno je da ga nema u opstinskom odboru SNSD-a u Prnjavoru ali i bilo dobro pogledati u Gradiskoj. Taj oglas je bio u decembru mjesecu i bilo je nepravlnosti prilikom zaposljavanja ali ko vama trenutno sta moze? Radite sta hocete ali doce i vasoj tiraniji kraj a onda ce se pojedinci mortati seliti odavde jer se nece osjecati sigurno.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by spile_86 »

Можеш слободно погледати и у Градишци ни тамо га нећеш наћи, јер они нису наши чланови. Ако те већ интересује чији су они чланови погледај на сајту избори.ба. Што се тиче конкурса немам појма када је био и да ли је био и да ли је било неправилности,али у једно сам сигуран то је да дјеца погинулог борца имају предност небитно којој политичкој опцији припадали. Што се тиче остатка поста знаш када су избори па изволи ако ти ми не одговарамо...

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by nenad 10 »

Znam ja kada su izbori ali to nije tema. Sada imam vremena pa cu provjeriti.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

Primnjen... spile pa kako tako i sta znaci interni konkurs
imam moćno pero - jezik srpski

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Nije Spile dobro informisan. Nema internog konkursa.
Ovaj sad konkurs, kako rece direktor danas, je materijalna greska zavoda za zaposljavanje. Nije uopste raspisan ili zbog greske ce biti ponisten.
Taj djecko je primljen ranije, nakon smrti nase radnice koja je obavljala te poslove. Ne sumnjam da nije bilo konkursa. Mislim da je rijec o momku koji je dijete palog borca, sestra mu je takodje kod nas sekretar skole-dipl. pravnik.

Interno,( ne interni konkurs) se moze primiti nastavnik koji je dijelom ili u potpunisti postao tehnoloski visak u svojoj skoli. Tad se na aktivu direktora, prema potrebi neke druge skole, tom nastavniku moze dati dio casova do dopune norme ( do dopune broja casova na koje je imao prvobitno STALNO rjesenje ) bez raspisivanja konkursa. Zato dobar dio nasih kolega nastavu izvodi u vise u skola.

Post Reply