Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by schwabo No1 »

prosvjeta wrote:Морам рећи: мноштво полуистина и заобилажења истине...
Рекао је Швабо све у свом посту:...
Ако иза ове констатације стоји институција која је наведена у називу корисника, онда сам у проблемима. Сам назив Српско просвјетно културно друштво "Просвјета" изазива поштовање које ме спречава да опонирам.
Ако се иза овог ника крије појединац који жели да ауторитетом установе намири властити недостајући, онда имам много тога да упитам када је ријеч о поштењу, лажима и лоповима.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Их, а гдје то пише шта више осим просвјета и то малим словом, мој пријатељу?
Да ниси и ти овај филозоф са твог аватара или...
И да, нисам нити једном, нити помислио да Ви господине говорите полуистине или заобилазите истину.
Можда сам недорекао мисао али сам мислио на претходни видео прилог са родитељског састанка.
А, чак шта више, Ваше прилоге о овој теми сам већ потписао и ако треба ево опет.
Немој се љутиш роде... :smt006
schwabo No1 wrote:...
1. Школа није имала салу, на захтјев локалне заједнице министарство је издвојило новац и направило салу. Само за опремање реквизитима утрошено је око 25000 КМ. Нико није тражио изградњу нове школе.
2. Недостајало је намјештаја за разредну наставу, министарство је издвојило средства и купили нов намјештај. Нико није тражио изградњу учионичког простора.
3. Дотрајалу грађевинску столарију требало је замјенити новом. Министарство је одобрило средства за замјену комплетне столарије. Нико није тражио изградњу нове школе.
4.На дијелу зграде (хол и анекс) проблем је правио раван кров. Уз сагласност владе нађен је донатор за нову кров. Нову зграду нико није помињао.
5. Требало је санирати дотрајалу котловницу. Влада је одобрила средства да се замијену дотрајали котлови новим. Нико није тражио да се гради нова школа.
... ако се овоме додају реконструкције мокрих чворова, кречења и фарбања, набавке наставних средстава и слични, испада да је Влада РС у последњих десет година уложила у ову школу скоро милион марака!

Није то баш ништа. Могло је и више, не кажем. Само требало је раније планирати, предвидјети проблем који је евидентан већ дуги низ година. Чини ми се да би било сврсисходније своје незадовољство усмјерити према нашим, локалним, а не према људима који су били вољни да нам помогну.
Све ово потписујем...

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Овако је данас било и у фискултурној сали прњаворске ОШ "Никола Тесла".
http://t.co/JE7FnKAnoi

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Mozda ja grijesim, ali meni nije normalno da se svakojaki prodavci, prekupci, nakupci ili kako vec pustaju kroz skolu, da upadaju na cas za vrijeme redovne nastave, nudeci kojekakve ulaznice, letke za kurseve i ostalo.
Taj mi je upao na cas, bog zna sa dobar dan, pune ruke pretpostavljam ulaznica i okrenuo se prema djeci. Ja sam ga zamolila da mi napusti ucionicu a djeca legla od smijeha.
Kao, nastavnice jel vi ne znate ko je to, pa to je kursadzija :-(
Ma mi smo svi kolektivno sazreli za kursadjije!

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by ivan78 »

I koga na kraju postavise i jel postavise vise direktora u skoli Tesla.

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Opti Myst »

GLAS SRPSKE
Dodik: Republika Srpska aktivna i u pravima i u obavezama u distriktu

12.10.2013 17:11 |
Agencije
Brčko - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da Srpska ima, ne samo pravo, nego i obaveze kada je riječ o Brčko distriktu i da zato aktivno učestvuje u svim relevantnim zbivanjima na ovom području.

“Brčko distrikt je po definiciji zajedničko vlasništvo dva entiteta, mada su to neki htjeli politički da eliminišu, ali mi nismo spremni da ono što je dio našeg učešća u ovome elimnišemo. Naše učešće je ne samo u nekim pravima nego i u obavezama koje podrazumijevaju pomoć školama u Brčko distriktu”, rekao je Dodik koji je danas obećao pomoć od 50. 000 KM za sanaciju osnovne škole u Ražljevu, kod Brčkog, stare 100 godina.

On je podsjetio da je Republika Srpska oduvijek pomagala Brčko distrikt u različitim segmentima.

“Ranije je to bila pomoć u vezi sa izbjegličkim naseljem u Brčkom, pomoć za niz sportskih manifestacija i slično”, rekao je Dodik Srni.

On je ponovio da Srpska ima obavezu da, u saradnji sa vlastima Brčko distrikta, pomogne na ovom području sve vrste aktivnosti.

Predsjedniku Republike Srske Miloradu Dodiku, koji je prisustvovao obilježavanju jubileja 100 godina od osnivanja osnovne škole u Ražljevu, uručena je zahvalnica ove škole za izuzetan doprinos razvoju školstva na području Brčko distrikta.

Svečanosti u Domu kulture Ražljevo prisustvovao je veliki broj zvanica iz javnog, političkog i kulturnog života Brčko distrikta i Republike Srpske, kao i nastavnika i bivših i sadašnjih učenika ove škole.

Osnovnu školu u Ražljevu danas pohađa 149 učenika raspoređenih u devet odjeljenja. Škola je posljednji put renovirana 1976. godine. Do prije tridesetak godina ovu školu pohađalo je oko 500 učenika iz okolih sela.

Škola u Ražljevu, uz osnovnu školu u Donjem Breziku, područna je škola Prve osnovne škole u Brčkom.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Под покровитељством начелника др Синише Гатарића а у организацији Туристичке организације општине Прњавор, одржана је прва прњаворска Кестенијада...
У уводном дијелу је начелник извршио смотру ватрогасне јединице а послије отварања окупљеним грађанима се представио Градски хор Дома културе под диригентском управом г-дина Ђорђа Ковачевића директора Музичке школе Прњавор.
Last edited by просвјета on 20.10.2013. 08:33, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

prosvjeta wrote:послије отварања окупљеним грађанима се представио Хор Дома културе
Ако ме памћење добро служи. . . Име хора је Градски хор, а не хор Дома културе. Који глуп назив за хор, не глуп већ идиотски. Не знам који је мозак (ум) то смислио?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Праштајте, моја грешка, поправих...
Имена се носе и дјелима узносе...

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

STA DONOSI NOVI UGOVOR O RADU?
- FLEKSIBILIZACIJA UGOVORA O RADU-rad na odredjeno vrijeme do 5 godina,
-Uvodjenje atipicnih ugovora o radu-AGENCIJSKI RAD ("export i lizing" radnici),
-Da pauza od 30 min ne ulazi u redovno radno vrijeme, odnosno da ne bude placena,
-Ukidanje prava radnicima na regres,
-Ukidanje pojedinih osnova za koriscenje placenog odsustva i smanjenje broja radnih dana,
-Smanjenje iznosa naknade plate o trajanje porodiljskog odsustva,
-Otpustanje radnika bez predvidjenih procedura i bez disciplinskog postupka,
-Smanjenje otkaznog roka i ukidanje otpremnine ili da otpremnina predje na racun drzave,
-Ukidanje naknade plate predsjednicima sindikalnih organizacija i obaveza obracuna i uplate sindikalne clanarine,
-Ukidanje minulog rada 0,5 %
-Ukidanje najnize plate
-Poslodavac samostalno utvrdjuje visinu plate radnika
-Ukidanje svih vrsta ostalih primanja radnika(prevoz, topli obrok, regres,novcana pomoc u slucaju smrti radnika ili clana porodice)
Mislim da je ovo stiglo na adrese sindikalnih organizacija ili skola, nisam sigurna.
Ja prekopirah...... i nadam se da se to ne odnosi na budzetske radnike :-)
A da ima stvari koje i sama podrzavam iz gore navedenog, iskreno, IMA!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Није Уговор но Закон о раду... :D
И односи се наравно на све раднике па и на буџетске...
Ето...

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Oprosti Prosvjeto,
al bas tako pise na originalnom dokumentu, kao sto vidis, samo sam prekucala!
(nemam skener :-( )

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

Да, тако је, ради се о Уговорима о раду ослоњеним на нови Закон о раду...
Иза свега стоји смањење плата. Ипак...

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

prosvjeta wrote:Да, тако је, ради се о Уговорима о раду ослоњеним на нови Закон о раду...
Иза свега стоји смањење плата. Ипак...
Mene zanima otkud novi ugovori o radu kad nije usvojen novi Zakon o radu?
Procitah prijedlog zakona i cini mi se sasvim OK, posmatram ga sa aspekta poslodavca i aspekta radnika. Zakonom se ne ukida nista od onog pobrojanog na sindikalnim letcima, osim izvora naknada sindikalnim vodjama. Naprotiv.
Koliko se,sto bi forumasi rekli, "klavirim" u tu materiju, ugovori bi morali biti uskladjeni sa zakonom.
Visine plata su neka druga prica, u nasoj bransi ima sijaset stvari koje finansijski treba presjeci sto bi omogucilo i veliku ustedu i stvorilo uslove da LD "uposlenih" ostanu na datom nivou. Pretpostavljam da je tako i u drugim bransama .
Evo tog nacrta zakona
http://www.mediafire.com/view/b2eo7lbkt ... O-RADU.doc

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by ZMIJA »

Nije to baš tako draga profesorice,ja neznam kako će zakon o radu izgledati u konačnici,ali svakako da će to biti jedan od najteži zakona za domaće zakonodavce,ako ga donesu, a koji može da i ovo malo zaposlenih da izvede na ulice,jer prema nekim predlozima radnici ne bi bili više radnici već robovi bez ikavih prava, prepušteni ovim novopečenim kapitalistima.
Šta će biti ako se na primjer pored kakao ti kažeš nadoknade sindikalnim vođama i sledeća prava radnika.

-Ako se ukine ugovor na neodređeno vrijeme,
-Ako se ukine nadokanada na minli rad radnika,
- Ako se ukine pravo na prevoz radnika
-Ako se ukine pravo za nadoknadu za topli obrok, i polusatnu pauzau za njega
- Ako se ukine bilo kakavo vođenej disciplinskog postupaka, prije nego s uruči otkaz radniku,
-Ako se ukine nadaokanada u slučaju smrti radanika i njgovog najužeg člana porodice.
Ako se ukine takozvani regres za godišni odmor
-Akao se ukine i godišnji odmor,kako neki predlažu ili dobrim djelom redukuje na 13 dana kao u Japanau na primjer.
-Ako se zakomlikuje refundacija za duže bolovanje od 30 dana akako najavljuju ovi iz fonda zdravstvenog osiguranja.
-Ako se trudničko bolovanje ukine sa dašnih 12 mjeseci na dva mjeseca.

Dakle sv su ovo od nekih potencijalni klauzaula novog Zakaon o radu koji se istina doanosi pod pritiskom MMFa prije svega,a domaći političari oko njega obilaze kao mačake oko vruće kaše,jer ovakav ili sličan Zakon o Rdu ako se dones ovi trenutno na vlasti mogu se pozdraviti sa sledećim izborima ,a mogli bi na ulicama i batina pokusati.
Nanaravno i naš sindikat je na istoriskom ispitu, jer bi ovaj ili približno sličan Zakon o radu koji bi se donio i radikalno redukovao prava radnika, oduvao i ove naše doživitne sindikalne vođe.
Pred nama je, vidjet ćemo se na ulici svakako,ali ovj put zaista ozbiljno, da ozbiljnije ne može biti.

-




-
-

-
-
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Pred nama je, vidjet ćemo se na ulici svakako,ali ovj put zaista ozbiljno, da ozbiljnije ne može biti.
Pa u tom kontekstu se necemo vidjeti na ulici. Misicka i svi ispod se plase za svoje dupe i svoja primanja. Ja nisam clan sindikata, kakav je to sindikat koga je drzava finansirala.
Misicka ne moze biti moj idejni vodja, ni u ludilu!
Zakona se boje neradnici, ja sam nacrt procitala.
Toplog obroka i regresa mi godinama nemamo.
Ja sam bas za ukidanje putnih troskova, ministarstvo u nasoj bransi izdvaja silu sredstava za putne troskove. Nasi preko puta skole nemaju posla a isti takvi dolaze iz BL, tako je u svim sredinama. Ko zeli da radi na drugoj opstini neka stanuje, tako je bilo od kad je svijeta i vijeka. Putne troskove bih priznala samo na opstini.
U zakonu su predvidjena primanja po osnovu minulog rada. O visini se treba zalagati u kolektivnim ugovorima.
Sta mi znaci da mi obracunaju i Misickinu platu ako je nemaju odakle isplatiti. Neka je samo ne umanjuju i da je redovna, sta je sacinjava i nije mi tako vazno.
Kamo srece da imamo svi vise.
Politika je ucinila da se neki jos ponasaju kao u vrijeme socijalizma, lako dodju do dobrog posla, radili ne radili lova kaplje. Vrijeme je za osvjescenje.
Da je jos samo sistema da se odvoji rad od nerada, znanje od neznanja..... a doci ce i to vrlo brzo, neizbjezno je. Dalje nema, na opstu zalost.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by ZMIJA »

Pa ako misliš da je Mišićka moj idejni vođa u krivu si, svakako alauzija je sasvim bespotrebna, i sindikat treba apsolutno izmjestiti iz politike,što savkako ovaj i ovakav državni sindikat to nije.
Taj i ovakav državni sindikat donekl i služi u neke svrhe,ali u takozvanom realniom sektoru, i kod nas konkretno prrađivačkom sektoru je jedna od milijardu galaksija u svemiru.
Taj nacrt je samo jedan od nacrta, jer svi sada nešto crtaju, a šata će biti konačni tekst ponuđen na usvajanje u skupštini tek će se vidjeti.
Brankica wrote:Politika je ucinila da se neki jos ponasaju kao u vrijeme socijalizma, lako dodju do dobrog posla, radili ne radili lova kaplje. Vrijeme je za osvjescenje.
Naravno to se ne odnosi u sveri prozvodnje, i tamo gdje je već odvno stigao kapitalizam u onom svom najružnijem obliku,gdje se radi punom parom za malu platu i gdje je otkaz svakodnevna pojava a bogami ponekad kako za neradnike tako i za radnike.
Brankica wrote:Neka je samo ne umanjuju i da je redovna, sta je sacinjava i nije mi tako vazno
E da je tako svugdje, šta će nam onda sindikat, ako ti neko garantuje platu i to još redovnu isplatu,e upravo je to socijalistička kovanica,koja je u relanom sektoru odavno samo misaona imanica,gdje se ništa unaprijed ne garantuje, niti se može garantovati,jer plata mora biti realna katagoraija ,gdje se ne može nikako iskulirati, več se mora zaraditi,jako mjerlivim metodama.
Brankica wrote: sam bas za ukidanje putnih troskova, ministarstvo u nasoj bransi izdvaja silu sredstava za putne troskove. Nasi preko puta skole nemaju posla a isti takvi dolaze iz BL, tako je u svim sredinama. Ko zeli da radi na drugoj opstini neka stanuje, tako je bilo od kad je svijeta i vijeka. Putne troskove
bih priznala samo na opstini.
Tu si apsolutno u pravu, i dosadašnaj praksa pumapanja bespotrebnih troškova, nema ama baš nikave veze sa tržišnom ekonomijoma,to je bio anahronizam i za vrijeme samouparavljanja,deficitarni kadrovi se uvoze iz Japana ako ja za njima potreba,ali ova naša praks je naš specijalitet, da nastavnika plaćaš iz recimo Bnajaluke a u Prnjavoru ne možeš od njih ulicom proći,pa to je dno dna ljudske i društvene gluposti,ali kad se troše tuđe pare mogu se i krave farbati.
Brankica wrote:Da je jos samo sistema da se odvoji rad od nerada, znanje od neznanja..... a doci ce i to vrlo brzo, neizbjezno je. Dalje nema, na opstu
zalost.
Nažalost to je jedna opšta parola, i uvkek se o njoj pričalo i pričat će se, ali toga će uvjek biti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

БИРАШЕ СЕ …

Бираше се љетни дан до подне,
људи насличнога качества.
Неки `љеба ишту, с груде родне,
а понеко се плаши судби отачества.

Имамо ли снаге, браћо, људи,
културу да врнемо Култу,
да се призна ко је јачих груди,
да му опростимо царску куту?


User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Панои на немачком "MALO MORGEN"

Борислав Пантић, професор физике у центру средњих школа „Иво Андрић“ у Прњавору, пре неколико дана кажњен је одбијањем 20 одсто од плате три месеца зато што је поскидао десетак паноа на немачком језику који су се налазили у холу ове школе!

У разговору за Пресс РС Пантић каже да је, не размишљајући о последицама, одлучио да стане на крај „германизацији школе“, коју како тврди, већ годинама спроводи професорка немачког језика Јадранка Видовић, а директор школе Драгослав Нинковић прећутно толерише!

Он поручује да ће, у случају да школа спроведе поменуту дисциплинску меру у дело, дати отказ, јер је, како истиче, брука и срамота да неко буде кажњен зато што се залаже за доминацију српског језика у Републици Српској.

Нигдје заставе Српске

- Спорни панои годинама су „красили“ хол школе, као да се она налази у центру Немачке или Аустрије?! А све је „закувала“ професорка Видовић, која овај језик потенцира као да јој је матерњи. Многи панои су имали и политичку позадину, због чега сам их скинуо, јер им дефинитивно није место у једној школи у РС! Доста мојих колега и већина ученика одавно негодује против овакве ситуације, али смо, због „мира у кући“, трпели и ћутали. Међутим, то је све време вређало одећања деце палих бораца и РВИ који похађају ову образовну установу, као и свих избеглих ученика и наставника. Чињеница је да ни у домену научне фантастике нека немачка школа не би дозволила да у њеном холу буду постављени панои на српском језику! Е па, и ја кажем – немачки панои у Српској, али „мало морген“ – категоричан је Пантић.

Он наглашава да је кап која је прелила чашу била манифестација „Дана Европе у Прњавору“, у априлу ове године, када су у холу постављене заставе БиХ, Аустрије, Швајцарске и Немачке, без заставе РС!

- Жалосно је да је наша застава постављена пет дана касније! Поменуте заставе су у школи биле пуних месец дана, након чега су скинуте, али ученике и већину наставника револт није пролазио. Протествовао сам код директора школе због оволике заступљености немачког језика, али безуспешно. Онда сам се ставио на чело групе незадовољних и, од укупно 20 „немачких“ паноа, скинули половину. Други колико-толико могу да прођу, па их нисам дирао. С друге стране, поставили смо паное који представљају српске великане, којима је и место у нашој школи – каже Видовић.

Према његовим речима, чим су спорни панои напустили школски хол, у школи је брже-боље формирана дисциплинска комисија која му је "одрезала" поменуту новчану казну.

- Ову срамотну казну, међутим, нећу прихватити помирљиво, већ ћу се обратити ресорном министарству, надлежним инспекцијама, председници Владе и председнику РС са захтевм да се скандал у нашој школи темељно испита. Ни због чега нисам крив, па ћу, ако ми стварно смање плату, дати отказ! Наиме, великим поразом бих сматрао да будем кажњен зато што се борим за неговање српског језика и српске културе. Мислим да овако нешто не постоји нигде у свету осим у Прњавору! - поручује Видовић.

С друге стране, Јадранка Видовић, професорка немачког језика у прњаворској средњој школи "Иво Андрић", није хтела да прокоментарише поменуте наводе.

- Ништа нећу да причам преко телефона - поручила је Видовићева у кратком телефонском разговору.

Повреда радне дисциплине

Директор школе "Иво Андрић" у Прњавору Драгослав Нинковић каже за наш лист да су панои на немачком језику у холу постављени искључиво због представљања постигнућа ученика секције немачког језика, у чему, како сматра, нема нипта лоше.

- Професорка и ђаци се изузетно залажу, а своје радове су приказивали на паноима, што је сасвим законита активност. Реч је о креативним радовима, а не садржајима који на било који начин неког могу да увреде. Овде уопште није реч о некој германизацији, него о јавној презентацији онога што ученици и професорка раде, а што је за похвалу, јер аргументује да се у поменутој секцији вредно ради. Уклањањем паноа из хола професор Пантић начинио је тежу повреду дисциплине, због чега је кажњен. Реч је о заиста вредном професору и било би нам изузетно жао да напусти наш колектив. Међутим, његове претње неће променити одлуку дисциплинске комисије - истиче Нинковић.

Туђим симболима није место у школама!

Након постављања страних застава у априлу, Пантић се обратио републичкој просветној инспекцији, која је у одговору констатовала да симболи других сржава у школама могу да се користе једино за време извођења програмских садржаја у настави.

- Они не могу да буду изложени у школским просторијама и дворишту. Наиме, правилником о критеријумима за школске називе, симболе и организацију школских манифестација прописано је на који начин симболи других држава, остали симболи, фотографије или предмети, који се односе на политичке странке, покрете или на било који рат, могу да се користе у школама - наводи се у овом допису.

Маја Башић - Пресс
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by BETMEN »

Cuj molim te Ninkovica panoi predstavljaju dostignuca i kreativnost, jel zastava BiH neciji kreativni rad, Pantic je u pravu sto posto. Pokrecu disciplinski postupak protiv njega a ta ista Jadranka djeci citira djelove iz knjige Mein Kampf na casu , i to je uredu. Jel se to u skoli uci nacizam.
Volio bi ti Ninkovicu da on napusti jer bi se mogao baciti na stari posao.
Last edited by BETMEN on 13.11.2013. 22:30, edited 1 time in total.
POSMATRAM VAS

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by просвјета »

vrsta8472 wrote:
Панои на немачком "MALO MORGEN"

Борислав Пантић, професор физике у центру средњих школа „Иво Андрић“ у Прњавору, ... А све је „закувала“ професорка Видовић, која овај језик потенцира као да јој је матерњи ... – категоричан је Пантић.
... С друге стране, поставили смо паное који представљају српске великане, којима је и место у нашој школи – каже Видовић.
...- Ову срамотну казну, међутим, нећу прихватити помирљиво, ... - поручује Видовић.

С друге стране, Јадранка Видовић, професорка немачког језика у прњаворској средњој школи "Иво Андрић", није хтела да прокоментарише поменуте наводе.

- Ништа нећу да причам преко телефона - поручила је Видовићева у кратком телефонском разговору.

...
Грешка у прекуцавању али баш срчана ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by KAMIKAZA »

BETMEN wrote:Pokrecu disciplinski postupak protiv njega a ta ista Jadranka djeci citira djelove iz knjige Mein Kampf na casu , i to je uredu. Jel se to u skoli uci nacizam.
.
I u njemackoj je zabranjeno citirati iz te knjige,a kamo li u nas,moj sin je citao (nabavio mu babo :D ) i u skoli citirao nesto bezazleno,za malo da ga izbace iz skole,svi su urgirali,zena i ja smo na srecu bili stranci,(mada su nas saslusali) :) ,ali da je bilo u pitanju njemacko djete izletlo bi naglavacke.Nije lose sve pocitati,ali nije to za skole i lektire,treba sacekati malo,bar jos 100 godina. :) Od tada mu nedam ni Alan Fordove stripove da cita,jer ko zna,mogu me okriviti da sam neciji spiun. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by BETMEN »

KAMIKAZA wrote:
BETMEN wrote:Pokrecu disciplinski postupak protiv njega a ta ista Jadranka djeci citira djelove iz knjige Mein Kampf na casu , i to je uredu. Jel se to u skoli uci nacizam.
.
I u njemackoj je zabranjeno citirati iz te knjige,a kamo li u nas,moj sin je citao (nabavio mu babo :D ) i u skoli citirao nesto bezazleno,za malo da ga izbace iz skole,svi su urgirali,zena i ja smo na srecu bili stranci,(mada su nas saslusali) :) ,ali da je bilo u pitanju njemacko djete izletlo bi naglavacke.Nije lose sve pocitati,ali nije to za skole i lektire,treba sacekati malo,bar jos 100 godina. :) Od tada mu nedam ni Alan Fordove stripove da cita,jer ko zna,mogu me okriviti da sam neciji spiun. :D
Joj joj kami samo se sprdas, dobar ti ovaj fazon za Alan Forda, ma daj ovo je igranka da se covjek otjera posto im neodgovara, al polako izace im na nos sav kriminal
POSMATRAM VAS

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by ZMIJA »

Jest da su nas ovi dobri domaćini u Prnjavoru verifikovali kao evropski grad ,što ne znači da u školama trebaju da dominiraju germanski uticaji, što se isčitava iz ovog priloga.
U svakom slučaju profesor Pantiić je skrenuo pažnju na nešto što nije prirodno,makar to i ne bila apriori germanizacija u parvaom smislu riječi.
Teško je nas pogermanizirati,bili su Germani na ovim prostorima,pa im se nismo dali ,pa smo mnogi od nas otišli tamo kod tih Germana,pa se nismo pogermanili ,dapače mi smo Germane naučili nekim našim vještinama i običajima ,zna to Kami vrlo dobro o čemu govorim.
Hrvati čekićaju ćirilicu u Vukovaru i ako su postali europejski narod,što ne znači da mi trebamo čekićati njemački u Prnjavoru i protjerivati jednu kulturu za rad sopstvene kulture,ali bise trebali poštovati neki prioriteti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Opti Myst »

Ja bih rekao da upravo potez dotičnog profesora podsjeća na fašizam i "kristalnu noć".
Njemačka, Austrija, Švicarska nam valjaju kad doživimo dobru stranu penziju. I kad nam daju para jer nemamo od koga tražiti.
Uostalom kako bi se profesor osjećao da pocijepa neki radove njegovih učenika? Pa još da je isti prosvjetni radnik.
Divan primjer ksenofobije, nema šta.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

Post Reply