Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Ne cvrkuci tako na nas,ni policija ti ne bi poslala tri odbijenice na isto ime i adresu :-)
Ne vidjeh gdje ti nadje konkurs osim sto ima za bibliotekara.I odmah da te razocaram ako nisi znala,to nije bilo kakav strucni,oni imaju nekakve strucne "obaska" za bibliotekare,tako da ako si na to mislila ne ispunjavas uslove konkursa.
Mozda su mogli traziti i pripravnika,nesto mi odavno stoji taj konkurs.Ali ako su neki geografi mogli poloziti strucni za bibliotekare onda ne znam sta bih ti rekla ;-)

SOKOLICA
Posts: 82
Joined: 19.02.2012. 11:16

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by SOKOLICA »

Dokumenta za prijem u radni odnos se mogu odnijeti i licno,a ako neko pati od kompleksa visine,pretpostavljam da se radi o doticnoj gospodjici,moze biti bar ljubazna,poznajuci je povrsno,znam da je na nebesima,a uglovnom taj konkurs je raspisan kao i svi ostali cisto radi reda,jer se vec zna ko ce biti primljen...nazalost ali tako je,ako nemas veze"glavnog covjeka za posao"dzaba trosis cipele do biblioteke ili jos platis da posaljes preporuceno....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »



Свака част за управу школе и наставнике што си организовали овај ручак ученицима!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

Javna ustanova
Svaka sredina , grad , opština, selo , ima i svoje javne ustanove kulture. Obično te javne ustanove zavise od nivoa svijesti svih građana i vlasti koja ih opslužuje.Javne ustanove imaju jedan indirektan cilj , da svojim djelovanjem i bitisanjem produbljuju svijest građana , a svojim inventarom direktno prepliću svoje niti među svima nama.
Javna ustanova u Prnjavotu ne slavi Ćirila i Metodija (misionare među Slovenima koji su nam podarili pismenost) , ne organizuje pjesničke večeri i književna sijela ( ili skupove ljubitelja knjige i , opet te pismenosti) , ne bavi se promocijom najnovih ostvarenja u svijetu kulture , nema odvojene čitaonice sa dnevnom štampom koje su namjenjene starijima od 18 godina... inventar i prostor javne ustanove izgledaju ovako nekako.
Dječije odjeljenje je smiješno nadkriveno nekim , pa , nazovimo šatorićem (isti takav možete vidjeti bilo gdje ispred malo bogatijih kuća , koji služi više kao dekor nego štit od kiše za šta je fol predodređen) , u dječije odjeljenje, a ispod šatorića upisuju se se djeca ili sa „jačim primanjima“ ,ili onih roditelja koji svojoj djeci žele oduhoviti razvoj i ispuniti vrijeme na kako tako kvalitetan način , jer u ovom gradu najteži i skoro ne rješiv zadatak roditelja je djeci ispuniti vrijeme.... To je sve dakako pozitivno , ali javna ustanova i biblioteka ima i tako mnogo drugih mogućnosti na kojima niko ne radi , i zbog toga ovi moji redovi se sami ispisuju.
U toj istoj javnoj ustanovi postoje računari sa naravnom internetom koji su namijenjeni školskoj djeci , tu se već primjećuje jedna ajde da kažemo neurednost, -jer preko puta tih računara na stolovima su posložene knjige koje me podsjećaju na spremanje ispita iz književnosti , kad se zasitiš pa od muke samo poslažeš jedno na drugo sva djela koja moraš pročitati. Najčitanija djela (koja bira onaj što vodi) su tu jedna na drugom , i knjige leže tj. nisu uspravno posložene , tako da ako želite vidjet šta je ispod morate sve jednu po jednu podići .... ali to primjećuju samo oni koji su spremali ispite iz književnosti. Čitaonica za odrasle i djela koja se ne smiju iznositi je vrlo sunčana , bez dotoka svježeg zraka il makar cirkulacije tog istog vazduha, tako da se preporučuje jedino za kišnih dana i ako vas ne uznemiruju stolice koje su izuzetno neudobne i škripave. Neurednost je i tu na nivou , morate naći ćoše na velikom astalu gdje nema velikih širom otvorenih matičnih knjiga, uz more onih tek posloženih, opet jedne na drugim te knjige.
Postoji samo jedna stvar koja me raduje što ne ispunjavam uslove konkursa ; nekad kad su me proglasili za najaktivnijeg člana biblioteke, ta ustanova je imala dušu , nije koristila sve mogućnosti javne ustanove kulture, ali imala je strogost , red , disciplinu i dušu za prave ljubitelje knjige.
Mnogi se pitaju što sam zapela toliko za biblioteku --- ja sam završila književnost i samo ja znam koliko sam propustila knjiga koje nisam ni prelistala, a kamoli pročitala.... imati posao koji ujedno zadovoljava i najveću strast zaposlenog , biti među svim tim djelima , za mene je tek san koji mi se ovaj put neće ispuniti.
Hvala Brankice , hvala sokolice –obe ste u pravu ; ne ispunjavam uslove konkursa i ODUSTAJEM , niko nije vidio moju molbu koju uručih tako da i ne trebam odgovor , odgovor sam davno dobila ... i taj revolt moram da ugušim u sebi , ostaje mi razum umjesto srca, a taj konkurs ,na kojem oni srećniji od mene ispunjavaju uslove, moraću potisnuti duboko u sebe – kao da nikad nije ni postojao.
Ja nisam odavle , i nemam prava na snove... moram da tražim za danas nekog da mi posudi cvaju do one radničke plate, to mi je zadatak za danas, a ne protokol....
Sunčan je dan , ostavljam iza sebe želje i snove , maštam o tome kako stojim pred učenicima i pričam sve ono što sam učila i čitala , predajem srpski jezik i književnost , očekujem od učenika samo jedno, da zavole svim srcem svoj srpski jezik ( i nauče)..... a one talentovane šaljem u biblioteku.
imam moćno pero - jezik srpski

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

grlica wrote: Hvala Brankice , hvala sokolice –obe ste u pravu ; ne ispunjavam uslove konkursa i ODUSTAJEM , niko nije vidio moju molbu koju uručih tako da i ne trebam odgovor , odgovor sam davno dobila ... i taj revolt moram da ugušim u sebi , ostaje mi razum umjesto srca, a taj konkurs ,na kojem oni srećniji od mene ispunjavaju uslove, moraću potisnuti duboko u sebe – kao da nikad nije ni postojao.
Ja nisam odavle , i nemam prava na snove... moram da tražim za danas nekog da mi posudi cvaju do one radničke plate, to mi je zadatak za danas, a ne protokol....
Ja sam ti samo bila iskrena,slucajno znam da je taj bibliotekarski strucni drugaciji od naseg u nastavi.Mozda i ta druga osoba ne ispunjava uslove u potpunosti i ja na tvom mjestu ne bih odustala.Posta ti jos radi,posalji,nikad se ne zna.....
Meni je iskreno zao svih mladih koji su posteno odradili studij,nisu djeca "mocnika" i cekaju svoj voz za koji nisu sigurni ni da ce naici.
Kad bi smo svi mi bili iskreni i postenih namjera,koji ovdje pisemo,mozda bi smo ponegdje i mogli uticati na neka desavanja.
Na zalost,i ovdje arsini pocivaju na rodbinskim,dobrosusjedskim,stranackim i drugim osnovima.
Sto na jednoj strani kude to na drugoj brane,od slucaja do slucaja????

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

Brankice --- ja prebolila --- u prevodu: NE MERE SE ŠULAV SA ROGATIM BOSTI!

nego da zanemarimo probleme, evo ja se sjetih razlike između prava i književnosti.
Evo priče
Ispit iz srpske književnosti 18 -tog vijeka , tema "Istoriografija srpske književnosti u 18 - tom vijeku"
Odmah ti se grlica pobuni , i prije ispita : zašto ja ne smijem pisati latinicom kad su oba pisma ravnopravna?
A meni ti profesor (pedagog) odgovori (sa titravim osmijehom na pobunjenika)
--kolegice , srpska književnost u 18 vijeku sva je pisana samo na ćirilici , i mi očekujemo od vas ćirilicu , kad dođeta na 20 -ti, vijek možete pisati latinicom, tj. kako hoćete.
Tako i bi , namjerno ti ja napišem na dvadesetom pismeni latinicom , i gle čuda -niko me ne ukori , još sam položila iz prve (mada sam ko i obično lutala od teme -al ubodoh suštinu).... i tako najteži ispit 20-ti vijek meni bi bez po muke... ubadajući suštinu...
nego vratimo se na razliku između književnosti i prava.
Napišem ti ja pismeni o istoriografiji samo tako , sve teza po teza , taj i taj, tad i tad , ništa ja izostavila nisam, sve jedno
ispod drugog .... bila sam ubijeđena da sam položila , a ono kvrc --- nisu položili.... grlica
Kako nisam , uzbunim se ja , pa jesam li sve navela jedno po jedno ništa ne izostavljajući
i dođe meni opet pedagog (profesor) : kolegice , nije ovo pravni fakultet pa da ovako pišete, teza po teza , činjenica po činjenica... ovo je ipak književnost .... i tu slijedi jedan govor koji evo i sad pamtim .... ispriča meni moj pedagog-profesor kako treba da izgleda jedan rad iz srpske književnosti.... a ja onda naučih opet tu suštinu , odnosno razliku između prava i književnosti...
Meni samo nije jasno što te pedagoge odvojiše zasebno ( a neka ih mašala , da uče predškolsu djecu , kad već nemamo javne ustanove za predškolski uzrast, osim u Prnjavotu....) .... kad svaki profesor mora biti najprije pedagog--- tj. da posmatrajuči utiče na vaspitanje. !
Last edited by grlica on 31.05.2012. 20:38, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski


User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Ово се зове непотизам :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
SIVI SOKO
Posts: 181
Joined: 28.03.2007. 23:53
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by SIVI SOKO »

vrsta8472 wrote:Ово се зове непотизам :D
to se zove idiotizam to je jos jedan dokaz da smo dotakli dno dna
Budi sam svoj gospodar

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Што си ти песимиста :P
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Highlander wrote::smt005 :smt005 :smt005
Image
Nepotizam (od latinskog: nepos, nepotis = nećak, potomak, unuci i talijanskog: nipote = nećak) je termin kojim se označava tip ponašanja najčešće nosioca političke, ekonomske, vojne ili neke druge moći, koji na osnovu svog povlaštenog položaja u hijerarhiji, favoriziraju članove svoje porodice ili prijatelje u odnosu na druge osobe, bez obzira na njihovu stručnu sposobnost kod zapošljavanja, davanja poslova ili dodjeljivanja nekih benificija.

:-) kako se radi o razlicitim profilima i prezimenima meni bas ovo ne lici na NEPOTIZAM.
Sve to rade svi,samo usmeno!S vrata kazu kandidatu nemoj dzaba konkurisati primicu tog i tog,pa ko poklekne nije ni bio na konkursu,prime osobu kojoj to nije receno i vjerovato jedina se pojavila na konkursu :-).
Mogu jos i tatu imenovati u komisiju za prijem radnika,nije na odmet.
Svakako je sve u porodicnom okruzenju!Kome se ne svidja neka ide.... :-)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Bas tako,mi imamo jako puno pametne i vrijedne djece sto na kraju daje rezultate na svim nivoima takmicenja a i u daljem skolovanju.
Za sve su zasluzni prije svega oni sami,po tom njihovi roditelji a onda i mi nastavnici koji pratimo i usmjeravamo tu djecu.
Mi se jednostavno vezujemo za svoje ucenike pa kad bih rekla da ih volimo kao svoju djecu mozda bih malo ali samo malo slagala.
Sinoc gledam nase gimnazijalce,koja mladost,ljepota ,pamet....a sve na jednom mjestu.
Pitam se ko ima pravo da im skrnavi buducnost,ko ce sutra pljuvati po njima kao sta danas neki pljuju Darka(uzimam ga kao primjer olicenja ove djece).Pitam se da li ce se naci neki novi ljudi,dobronamjernici koji ce prihvatiti nasu dobru djecu,pomoci im da u potpunosti odrastu ,sazriju....da postanu cijenjeni gradjani nase zajednice.
Ili ce nakon svega postati samo zrtve bolesnog okolisa.Bila bi velika steta.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by regeman »

inoc gledam nase gimnazijalce,koja mladost,ljepota ,pamet....a sve na jednom mjestu.

I ne znaju sta ih ceka. Sa obzirom na krizna vremena ovde i u eu..celicenje de luxe :D

primjetio sam da entuzijazam kod mladih ljudi najvise splasne po diplomiranju i povratku u PR, iako se mnogi kunu da ce radije da ciste hodnike po velikim gradovima. :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by KAMIKAZA »

Brankica wrote:,koja mladost,ljepota ,pamet....a sve na jednom mjestu.
.
Osjetih se prozvan u tvome postu. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

http://www.banjaluka.com/vijesti/kratke ... anje-luke/

Dirljivo pismo osnovaca gradonačelniku Banje Luke

4. June 2012. Autor: Rankica Bubić

Na grupi društvene mreže Facebook, gdje se okupljaju oni koji su nezadovoljni zbog uništavanja Picinog parka u Banjoj Luci, pojavilo se dirljivo pismo učenika drugog razreda banjalučke Osnovne škole Ivo Andrić.

U pismu, koje je napisao jedan učenik, a zatim potpisala 34 mališana, đaci su se obratili direktno gradonačelniku Banje Luke Dragoljubu Davidoviću.

“Dragi Dragoljube Davidović, molim vas ne gradite zgrade i ne rušite drveće, jer to uništava našu okolinu. Tu je naš omiljeni park. U tom parku je škola Ivo Andrić, odjeljenje II3, imalo školu u prirodi. Zato, molim vas, da im kažete da nam ne uništavaju park kod Medicinske elektronike”, navedeno je u pismu učenika II3.
Nažalost, površina o kojoj su mališani pisali više ne postoji, jer je u Picinom parku nestalo sve drveće i zelenilo, a u toku su poslednje pripreme za početak gradnje velikog stambeno-poslovnog kompleksa.

Nije poznato da li je dirljivo pismo banjalučkih osnovaca do uništenja parka uopšte stiglo do prvog čovjeka Banje Luke.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

http://www.zzzrs.net/index.php/posao/na ... prnjavor1/
Nastavnik fizike (centralna škola, određeno radno vrijeme-do završetka nastavnog procesa šk.2011/12) ....... 1 izvršilac
Prijavljeni kandidati treba da ispunjavaju opšte uslove za zasnivanje radnog odnosa predviđene Zakonom o radu-prečišćen tekst (’’ Službeni glasnik RS ‘’, broj 55/07.), uslove propisane Zakonom o osnovnom obrazovanju i vaspitanju (’’ Službeni glasnik RS ‘’, broj 74/08, 71/09, 104/11.), kao i uslove iz Pravilnika o stručnim profilima i zvanjima nastavnika, stručnih saradnika i vaspitača (’’ Službeni glasnik RS ‘’, broj 77/09.).

Potrebni dokumenti:
Uz prijavu na javni konkurs sa adresom prebivališta i brojem telefona, kandidati su dužni dostaviti dokaze o ispunjavanju opštih i posebnih uslova:
1.uvjerenje o državljanstvu,
2.izvod iz matične knjige rođenih,
3.ovjerenu kopiju diplome,
4.ljekarsko uvjerenje koje je izdala nadležna zdravstvena ustanova (kandidati su dužni dostaviti nakon što budu odabrani na konkursu, a prije zasnivanja radnog odnosa).

Prijave sa potpunom dokumentacijom dostaviti na adresu škole, u vremenu od 7 do 15 časova.
Oglas ostaje otvoren 8 dana od dana objavljivanja.

Osnovna škola „Nikola Tesla“
Prnjavor
Cara Lazara 26
Tel.051/660-413

NE'A STA :-)
pravo menadzerski,tako oni to rade,pita se kandidat na koliko li je casova upraznjeno radno mjesto.E to vam ne pise.SASVIM SLUCAJNO!
:-)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by povjerljiva »

regeman wrote:
inoc gledam nase gimnazijalce,koja mladost,ljepota ,pamet....a sve na jednom mjestu.

I ne znaju sta ih ceka. Sa obzirom na krizna vremena ovde i u eu..celicenje de luxe :D

primjetio sam da entuzijazam kod mladih ljudi najvise splasne po diplomiranju i povratku u PR, iako se mnogi kunu da ce radije da ciste hodnike po velikim gradovima. :D
Da, nažalost baš tako. Entuzijazam splasne onog momenta kad se vrate u svoje mjesto, svoj gradić i drugo jutro se probude s pitanjem šta dalje....

Stvoren je ambijent koji "ubija" mlade ljude i njihov entuzijazam i kreativnost. Oni malobrojni koji imaju sreću da ih čeka neko radno mjesto dođu u već "crvljivu" sredinu gdje su narušeni međuljudski odnosi i nakon kraćeg vremena već i sami postanu dio tog cijelog "cirkusa". Ili postanu žrtve, odbačene od svih ili se moraju prikloniti nekom od tabora. U svakom slučaju moraju se odreći svoje neiskvarene mladosti i entuzijazma i prikloniti se nekome. Tu prestaje radni elan i sve što ide uz to, a počinje ona druga strana priče o razočaranosti, želji da se ode iz te sredine i td.

Oni koji nemaju ni priliki da započnu bilo šta da rade, već na startu dobiju poruku da su suvišni i da njihovo znanje i želja za radom nisu upotrebljivi. Opet se javlja želja da se negdje tamo čiste hodnici radije nego ostane u sredini gdje si suvišan i nepoželjan. :smt006
Život je samo jedan.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

Lijepo je sjenice što si se oglasila

pišete o omladini i gubljenju elana , ali NIKO NE ZNA ODAKLE DOLAZE NJEGOVE REKE , NIKO IM NIJE NASLUTIO IZVORE , NITI ĆE IM VIDJETI UŠĆE...
evo sjetih se jednog događaja iz osnovne . Bila je nastavnica Kova , predavala biologiju , hemiju, i domaćinstvo (sreća pa mi nikad nije zatrebala hemija u školovanju jer pojma nemam , ništa me ne nauči Kova). U Titino vrijeme Kova je kako tako bila pristojna (predavala je i mojoj mami i tetkama , i borba je uvjek bila za tu četvorku jedva ... jer kod Kove ako obaviš i drugi dio može petica) , malo je predavala a malo maltretirala đake da joj beru trešanja , donesu jagoda , skupe oraha i naberu zove. Došao je rat , Kova i dalje predaje sad meni i to tri predmeta. Imali su stan iznad škole , čitav život , a škola osmoljetka seoska. Kova već u godinama, sad ne šiša živu silu ( a i rat je) , nosi ključ od učionica , zaključa se izvadi svoje igle i plete , i dobacuje na đake onako ispod naočala , svoje stare boljke: , trešnje , jagode , orahe i tu zovu.
Ja bila sedmi , on osmi , on je prvi osposobio napuštene vikendice da se raja druži , pustio dugu kosu (više ličio na strašilo nego na dječaka 15-godišnjaka ) , stariji su vikali --nemoj da te vidimo sa Kapetinom on je opasan. Mi djevojčice nismo ni smjele pomisliti da se družimo s njim , desio se neki trač ko biva mi nešto pričale o njegovim curama , i stiže prijetnja preko svih : ..... čujem li vas još jednom otjeraću vam krave na vrh Zelenog vijenaca.....!
... ih nedo ti Bog , da nam otjera krave pa bi nas se svi naši odrekli , --od njih smo živjeli.

Kova po starom , a naš Kapetina ne bi mu mrsko pa uzme sjekiru ode i nađe zovu , onako procvjetalu i mirisnu
usječe granu preko tri metra , jedva je on nju uvukao u školski hodnik , pa u učionicu , i onako pobjedonosno reče Kovi .--- evo zove nastavnice !
Pa i Glava u klancu -noge na vrancu nisu tako ( iz ovog ugla ) zanimljive ko to grlicino školovanje.
Danas čujem , Kapetina radi u državnoj službi , a štaš , čovjek sve shvatio na vrijeme , i nije se bojao ničeg , ta rat je bio ....
Ko Osman Vuk.....
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by povjerljiva »

Od izvora dva putića, vode na dve strane.... :wink:

Baš tako je i sa nama i našom omladinom. Kojim ćemo putem poći uvijek zavisi od spleta životnih okolnosti. Ponekad čak neko drugi odluči u naše ime. Nažalost ali tako je. Ne pruži se uvijek prilika onima kojima treba da krenu putem koji m žele I trebaju, već ih život postavi tamo gdje misli da im je mjesto.
Danas je takvo vrijeme, svi to vidimo, da se ne cijeni znanje I trud, već baš takav neko ko ubere najveću granu zove. Nažalost! Ipak, nadati se da će vrlo skoro doći vrijeme kad će se cijeniti pravi kvaliteti, trud, zalaganje I požrtvovanost. Do tad, glavu gore!

I tako smo nas dvije, grlica i sjenica, ipak na kraju shvatile da pjevuckamo o istim problemima. :wink:
Život je samo jedan.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

.....baš tako moja sjenice.... :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Da ste cestite ne bi besposlane pjevuckale vec uzele igle u ruke :-) a ne "dojtile " se interneta he he he.....
Eto tako vam je to.
Ja veceras u parku Petar Kocic ispracam svog a i ostale nase apsolvente.
A da se kaldim da se nikome ,bas nikome ne vraca ovamo,mozda ipak nekome da....Ima ih firmiranih :-) a s druge strane i onih koji bi ostali tamo samo nema ko vise da placa stan a naci bilo kakav posao ocigledno je tesko.
Ja sam svog ucila,(kao cigo konja da ne jede) da sto vise vremena ostaje tamo,da sto rjedje ide kuci :-).Izgleda da sam ga navikla a sta ce u stvarnosti biti "budemo" vidjeli.
Neka su oni zivi i zdravi,neka bude i mome kako i svoj drugoj djeci,sta da se radi!
Ipak su ovo djeca koja su u roku "zgazila" drzavne fakultete.Iskreno,ja sam ponosna na svoje dijete,a bogami i na ostale,pogotovo one koje znam,ucenike moje skole.
Neka je njima sa srecom!Svako ima svoju "nefaku".

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by ZMIJA »

povjerljiva wrote:I tako smo nas dvije, grlica i sjenica, ipak na kraju shvatile da pjevuckamo o istim problemima. :wink:
A vi ptice mislite samo na sebe,a gdje ste zmiju zaboravile :?: :?: :?:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by povjerljiva »

Ma nismo te zaboravile. :D

Samo nećemo da diramo zvjerku po ovoj vrućini. Kažu da su zmije vrlo nervozne i opasne zbog ovih naglih vrmeneskih promjena. :) :smt006
Život je samo jedan.

Post Reply