Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

..... jer politika je kurva
izvinte me što psujem
al ja samo pričam onako kako čujem...

Suzi je čist primjer šta biva kad željan življeg života ... okreneš krug .. pa postaneš među prve dame čaršije , onako što bi rekli popularna , i pomalo i slavan (političari su slavniji od bilo koje branše) , i hop , crna dama pokaže vještičije lice , a drugarica Suzi tjeskobna ... kad je vidjela kako se umije i može proružniti vila u crnom.
Ko god čak i razmišlja o politici , mora očekivati i vještičije lice dame lukavog osmijeha.

Problem, i za mene najveće glupost , je kad osvojiš neko mjesto preko dame u crnom ... onda jednostavno moraš biti spreman na sve ....
jer politika je kurva izvinte me što psujem.... :smt020
imam moćno pero - jezik srpski

osvetnik
Posts: 49
Joined: 12.03.2012. 19:21

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by osvetnik »

jazavac pred sudom wrote:ne znam zašto je to važno ? valjd aimam pravo d a komentiram sve gore napisano .
nisam pristrasna, nisam suzanina lična prijateljica, a ni ninkovićeva .pišem onako kako ja mislim i ako vam ne odgovara obrišite sve to neću s enaljutiti.
Jazavče ili bolje da ti kažem jazavice, jesi pristrana si. Ne govoriš ti u ime 50 radnika škole već u ime vas 30 iz Banja Luke. Sramota je što Švraka prima radnike iz Banja Luke dok su djeca iz Prnjavora bez posla. A čujem da radnici iz Banja Luke daju dio prevoza gospođi direktorici jer im daje prevoz kao da putuju iz Beograda 70 % radniku,30 % njoj. A i zamjenik vam navodno putuje iz Banja Luke a živi na Maćinom brdu, ako se ne varam, ispravi me, ali bitno je da se prevoz uzme :D Ona je sve samo ne dobra i naivna. Kad je braniš toliko nije ti valjda obećala da ćeš biti zamjenik direktora.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

jazavac pred sudom wrote:ne znam zašto je to važno ? valjd aimam pravo d a komentiram sve gore napisano .
nisam pristrasna, nisam suzanina lična prijateljica, a ni ninkovićeva .pišem onako kako ja mislim i ako vam ne odgovara obrišite sve to neću s enaljutiti.
Као да из тебе говори Сузана :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

jazavac pred sudom
Posts: 36
Joined: 26.09.2010. 19:11

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by jazavac pred sudom »

.
Last edited by jazavac pred sudom on 30.04.2012. 20:29, edited 1 time in total.

jazavac pred sudom
Posts: 36
Joined: 26.09.2010. 19:11

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by jazavac pred sudom »

.
Last edited by jazavac pred sudom on 04.05.2012. 19:47, edited 1 time in total.

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by marijamala »

Po nacinu tvoga pisanja a i razmisljanja sumnjam da si iz reda profesora,cak tvrdim da nisi.
Ako kojim slucajem jesi ,onda bas sramota!
Hajd sto te neko primi ali ko te dalje drzi!?
Totalno si uneravnotezena,ne znas il si posla il si dosla.Ako imas stav iznesi ga a ne cas ovako cas onako.
Iskreno ,ma koliko se trudila ne razumijem sta si htjela reci.Ni ko od njih valja ni ko od njih ne valja.Moras se prvo sama odrediti!


jazavac pred sudom
Posts: 36
Joined: 26.09.2010. 19:11

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by jazavac pred sudom »

marija mala baš simpatično pišeš prosto sam uživao čitajući sve tvoje postove tako jedna prefinjena i pametna osoba . baš si super obrazovana kulturan mora d asi u nekoj privatnoj firmi ili možda u školi . nema veze meni s esviđaš.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by ZMIJA »

vrsta8472 wrote:А да ли се ти сјећаш како је Сузана била изабрана на мјесто директора и колико је имала гласова и како је то све Калабић преломио преко кољена :D
Aosolutno tačno
vrsta8472 wrote:А сада што су је издали они којима је највише вјеровала, то ти може објаснити једна наша форумашица :P
Mnogi u politici ,kad uz pomoć politike sjednu na neku zelenu granu,tu istu granu hoće da odsjeku, misleći da je cjelo drvo njegovo. :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

droplja wrote:Sve je to nakaradno postavljano,ja sam licno za promjenu zakona o izboru i imenovanjima rukovodilaca u javnom sektoru.
Bas tako,
mi nismo narod za demokratiju,mi smo za diktaturu.Neka brate ministar imenuje koga hoce,ionako kadija te tuzi kadija ti sudi.
Sto se prosvjete tice,mnogo sta bi trebalo trpiti radikalne promjene.
Nigdje se ne prati i ne vrednuje strucno napredovanje i usavrsavanje,licni rezultati i rezultati u radu sa ucenicima.Ni moralno ni materijalno.
Pa kad je tako,neka ne uvlace u probleme ni krive ni duzne ljude,u ovom slucaju,clanove skolskih odbora.

RADNI NARODE(srecna manjino) SRECAN VAM PRAZNIK RADA.
SVIM NEZAPOSLENIM ZELIM DA IDUCE GODINE I NJIMA CESTITAM!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by regeman »

Републици Српској сви матуранти уписују факултете
Подијели

Само код нас

БАЊАЛУКА - Број матураната и студената прве године факултета у РС је изједначен, што ствара утисак да сви матуранти четвртог степена уписују високе школе.

Стручњаци то сматрају парадоксом, који је уназад неколико година био незамислив, а свему је допринио огроман број високошколских установа - јавних и приватних у којима сви виде прилику да се домогну факултетске дипломе.

Према подацима Министарства просвјете и културе РС, у школској 2010/2011. Години четврти разред завршио је 9. 181 средњошколац, а прву годину факултета у академској 2011/2012. Години похађа 9. 217 студената.

Оваква појава забиљежена је и годину раније, када је матурирало 10. 039 средњошколаца, док је те јесени у РС било 10. 845 бруцоша.

За Стеву Пашалића, демографа, овај тренд показује да се дешава "нешто супротно нормалном развоју неке појаве", а ријеч је, како је казао, о парадоксу који је раније био незамислив.

Према његовим ријечима, уназад три или четири године око 60 одсто матураната четворогодишњих школа настављало је школовање. У бројкама то је било између 6. 000 и 7. 000. Међутим, када се погледа статистика, јавне и приватне високошколске установе годишње упишу око 12. 000 студената. Ако су наши "ресурси" око 9. 000 матураната годишње и ако се сви уписују на факултете, што је немогуће, поставља се питање одакле у РС 3. 000 бруцоша више него свршених средњошколаца.

"Закључујемо да је ријеч углавном о генерацијама које нису раније настављале школовање, а сада су у енормном броју високошколских установа видјели прилику да на вјероватно лагоднији начин дођу до дипломе. Многи који нису ни сањали да ће завршити факултет, у овим приликама виде своју шансу. Практично тако имамо и 50 - годишњаке који су сада студенти", казао је Пашалић и додао да на број студената у РС не утичу они који из других држава долазе код нас на факултете, јер је њихова цифра минорна.

За Стевана Милића, предсједника Синдиката образовања, науке и културе РС, поменути подаци "заслужују мјесто у рубрици 'без коментара'".

"Подаци, такође, показују да у овој области влада анархија и да нико не поставља питање, чак ни на највишем нивоу, шта нам се ово дешава с образовањем. Ако смо пали на такве гране да потцјењујемо факултете тиме што их сви уписују, онда треба предложити да високо образовање постане обавезно", казао је Милић.

Он је казао да је ресорном министарству предложено да се уведе систем провјере "улаза" на факултет, као и провјере знања по завршетку факултета.

"То засад нико не прихвата и изгледа да морамо признати да некоме анархија одговара. Никада није био овакав развој технике, технологије и информационих система, а да је незнање најгоре од када постоји ове државе и овог народа", сматра Милић и упозорава да се тиме прећутно пристало на пропаст образовања.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

:-)
kao prvo znam kakvi nasi ucenici upisuju ove fakultete.Tuga.....najcesce tuga......
Ali ,kako sam u prilici da vrlo cesto nekim studentima radim,ne seminarske radove,vec radove kojima oni "brane ispit"
ja ih popularno nazivam"EDIT/ COPY-EDIT/ PASTE" ili ti "FAKULTET KOPI-PASTE! :-)
U sustini sve se doslovice skida s interneta,malo promijeni font,pozadina isl,urade prezentaciju u P.Point i Word doc.,ispit brane citajuci sa slajdova a dokazni materijal im je Word doc.
Dakle,neki ni ovo ili ne znaju ili ih mrzi da rade ili nemaju vremena.Kako god da je,to nije ama bas nikakvo znanje.

Jos tuznija je cinjenica da ce oni prije doci do posla,jer dok drugi uce oni se bave politikom i hvataju seme.
Nek nam je sa srecom! Samo naprijed ;-)!!!

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Roditelji ne žele decu naučnike i inženjere
Svaki treći roditelj u Srbiji ne bi voleo da mu se dete bavi naukom i inžinjerstvom, rezultati su istraživanja koje je sproveo Centar za promciju nauke.


Izvor: Beta

Osam odsto roditelja je protiv toga da im se deca upišu na studije inženjerstva, nauke i matematike, a trećina njih opšte ne želi da im se deca bave naukom, tehnologijom i inžinjerstvom. Ovi podaci izneti su na skupu "Inovacije i preduzetništvo: alati za uspeh na tržištu EU" koji je održan juče u Narodnoj banci Srbije.


Rezultati istraživanja koje je sproveo Centar za promociju nauke, takođe, pokazuju da 91 odsto građana ne zna ni za jedan naučni prijekat koji je finansiran iz javnih sredstava, a tek svaki drugi može da se seti neke naučne institucije.
http://www.beta.rs/?tip=article&kategor ... 9&id=&ime=

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Ко смо и какви смо на вебу?
Можемо да будемо било ко јер нам виртуелно окружење даје илузију слободе и избора. Како смо у онлај свету заогрнутити плаштом анонимности или сликом аватара, сви проблеми, недостаци, незадовољства и неуспеси из реалног живота се потиру, не постоје. Нема негативне , непожељне повратне информације као у социјалним односима face to face, када чак поглед или покрет могу бити одговор. Све оно што не можемо бити реално, чини нам се да можемо бити виртуелно. Да ли је баш тако?

Дигитални идентитет: самосталан или не?

У новије време, а највише задњих десетак година, све више почиње да се расправља о дигиталном идентитету у жељи да се одговори на питање да ли он егзистира као нови или је само надоградња личног, реалног. Најновија истраживања су показала да су границе између реалног и виртуелног скоро невидљиве.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

Bibliotekar - JU Narodna bliblioteka Prnjavor


Област: Obrazovanje
Рад на: Neodređeno vrijeme
Регија: Banja Luka


Опис радног мјеста

Bibliotekar…..........jedan izvršilac

Bibliotekar obavlja poslove u skladu sa Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta Javne ustanove Narodna biblioteka Prnjavor.



Општи и посебни услови за пријем у радни однос

III - OPŠTI USLOVI
1. da je državljanin Republike Srpske, odnosno Bosne i Hercegovine,
2. da je stariji od 18 godina,
3. da ima opštu zdravstvenu sposobnost,
4. da nije osuđivan za krivično djelo na bezuslovnu kaznu zatvora od najmanje 6
mjeseci ili za krivično djelo koje ga čini nepodobnim za obavljanje poslova bibliotekara,
5. da se protiv njega ne vodi krivični postupak.

IV - POSEBNI USLOVI
a) VSS,
b) 1 godina radnog iskustva na poslovima u biblioteci,
v) položen odgovarajući stručni ispit,



V - POTREBNA DOKUMENTA
Uz prijavu na konkurs kandidati su dužni priložiti dokaze o ispunjavanju opštih i posebnih uslova:
– Uvjerenje o državljanstvu,
– Izvod iz Matične knjige rođenih,
– Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti naknadno će dostaviti kandidat koji bude primljen u radni odnos,
– Uvjerenje da se protiv njega ne vodi krivični postupak,
– Dokaz za opšti uslov iz tačke 4. biće pribavljen službenim putem,
– Ovjerenu fotokopiju diplome,
– Dokaz o radnom iskustvu,
– Uvjerenje o položenom stručnom ispitu.

VI - ROK ZA PODNOŠENjE PRIJAVA I OBJAVLjIVANjE

Prijave na javni konkurs mogu se dostavljati lično ili putem pošte na adresu: Javna ustanova Narodna biblioteka Prnjavor, Trg srpskih boraca 1,78430 Prnjavor, sa naznakom „Prijava na konkurs“.
Javni konkurs objaviće se na oglasnoj tabli Narodne biblioteke i u dnevnom listu „Glas Srpske“.
Rok za podnošenje prijava na konkurs je 15 dana od dana objavljivanja u dnevnom listu „Glas Srpske“.
imam moćno pero - jezik srpski

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

http://republikasrpska.pressonline.rs/s ... telje.html
Direktor neće iz fotelje
Saglasnost ministra i za v.d.
U Ministarstvu prosvete i kulture za Press RS kažu da će izvršiti uvid u dokumentaciju Školskog odbora Tehnološke škole i da će nakon toga preduzeti aktivnosti u skladu sa zakonom.
- Ministar prosvete dao je saglasnost za imenovanje profesora Savičića za direktora Tehnološke škole. Školski odbor može imenovati vršioca dužnosti direktora do imenovanja novog direktora, najduže na šest meseci, ali jedino uz saglasnost ministarstva. Proverićemo o čemu je reč - rekla je Branka Rogač, portparol ministarstva.
STAR TRAVEL [neregistrovani] (18. 05. 2012, 09:08:20)
PARTNERSTVO

Kada bi se u javnosti znalo koliko naš direktor (bivši) uzima para godišnje od raznih poslova počev od školskih ekskurzija preko izleta profesora (šta izleta putovanja po Evropi od 3 -7 dana!) pa do raznih drugih poslova gdje se za svaki posao uračuna značajan procenat za Perića. Agencija Star Travel iz Banjaluke kod nas organizuje ekskurzije po cijenama uvećanim i do 70%.
Nas profesore vode na putovanja koja većim dijelom ili u potpunosti plaća škola, a po cijenama koje su veće i 2 puta, u odnosu na identične programe u drugim agencijama!!! Direktoru hvala ali ako nekad neko dođe i kaže da mi profesori nismo imali prava na to i da treba da ta putovanja platimo lično ja ću odmah podnijeti ostavku jer za takvo nešto pare nemam.
Nadamo se skoroj smjeni mada znam da će doskorašnjem direktoru nedostajati sigurno lijepa navika da svake godine kupi po jedan stan... Prof.
iz komentara po objavljenom tekstu!.............




:-) :-) :-)

Jako zamjeram ministru i prosvjetnim inspektorima na zatvorenim ocima pred nizom nezakonitih radnji.
Radnici u vecini skola pocinju na razne nacine da reaguju ,da li ce iko i u cemu uspjeti vidjecemo.
Mi ,radnici u nastavi,smo zlatni kako smo prepusteni sami sebi,sindikalcima je vazno da im lijeze dobar sindikalni dodatak a inspektorima da se ne zamjere vlasti.....Mozda se ipak pokaze da zivimo u koliko toliko pravnoj drzavi,kazem samo "MOZDA"....

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

što te nema u sindikatu Brankice ?! :wink:
imam moćno pero - jezik srpski

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

grlica wrote:što te nema u sindikatu Brankice ?! :wink:
Kupila ja sebi divnu neku tavu,ne prigorijeva,ne bih ti znala reci marku,da markirana je tava i ima cak poklopac ,jao :-) poklopac kao prozor,vidis kako se u njoj krcka,,,,ma ne krcka ,kokamo za sad samo kokice :-),......
Skupa tava ,prodavci pred skolom,los im dan,tanak pazar,a ja da popravim situaciju ,kupim tavu na 12 rata,rata mi 13 km.....pa ti vidi kako se rasipam.Ali,tolika mi bi sindikalna clanirana a od tog sindikata ja nikad nista ne dobih....i tako zamijenim ja sindikalnu clanarinu za ratu nekog "markiranog" artikla.Ko velim,dobra je,ako ne budemo imali sta jesti,moze se prenositi s koljena na koljeno, a .ebes sindikat.Odlucila sam se sama stititi za dzaba ;-)

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by corkan »

Brankica sad kad imaš dobru tavu navrati i u dobru mesnicu p.š.j sindikat kome su ti lopovi još pomogli.
Image
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

:-)
Hajd da ne kukam nisam ja od vode ovolika :-)
Ali mi sto skolujemo djecu na strani a nismo im kupili stanove :-(,konzumiramo kosti za supu i piletinu s akcije :-).
Za dezert kukuruz kokicar!Ma neka meni sindikalne tave!
Ali ako ima kakva akcija ,javi ;-)

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

Povjerljivi izvještaj ministru firme Snoesenovac No. 1.

U restoranu Leburić u Prnjavotu i ovaj put održan je skup pod imenom " Nahranimo gladne". Ćorkan je poslao meso, a ona što pravi probleme nije prisustvovala, jer joj je tava umjesto mesa počela pržiti samo kokice .
Učesnici su bili jednoglasni u jednom --došla su teška vremena , gorivo skočilo - ne mere se više ni putovati ko voli ... Prestupna je godina valja razmijeniti mandate, odgovoriše oni drčniji , i svi klimnuše glavom kad rekoše da je u gradu ipak kulturnije nego na selu , strasti su kako tako pod kontrolom , pa se sve čini da je bezbolno prošlo.
Na selu padaju glave , šerif hosip vrši prestrojavanja gdje god se pojavi, ako vas voli vaš Hosip i kuću će vam podići a da vam ne otkine od plate.
Tu su i oni poput unprofora nekad , sve vide ali ne raguju , međunarodna zajednica sve zna i bez tih izvještaja.
Muški tračare , pričaju u šiframa , a ženske ko kauboji...
Služi se meni leburić restorana , stiže rolovana svinjetina i nosi svoje kulturne nazive. Žvaće se.
Upadaju svebrži prnjavotski mediji , kažu de malo se namjestite sad ćemo vas snimati ...
--ma kakvi-- uzbuniše se učesnici skupa , đe ćeš nas sad snimati vidiš da jedemo , što nisi prije došao , pet sati čamimo ovdje čekajući i uvijajući se , ne meerre sad , da budete došli prije

Svi prihvatiše tu drugo donesenu odluku skupa. (prvu sami tražite , ko da ćemo vam mi sve ispričati).

Autor
Aska Zec
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by vrsta8472 »

Грлице, имаш један лајк за текст!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Kako je euforija djackih izleta razmisljam o jednoj stvari,ne znam,mozda neko zna.....
Mi smo za izvidjace organizovali izlet na Kozaru,Domuz a i Prnjavor expres su nam trazili 400 km za jednodnevni izlet.
Na kraju smo dogovorili ovaj drugi za 350 km,pa je nasu djecu to kostalo po 7 km za pun bus ili 10 km u slucaju da nije pun (cirka 50 sjedista)
Nasi ucenici takav izlet placaju 25 km po osobi ili autobus 1250 km.Zasto?
Ne sumnjam naravno u regularnost izbora agencija ili prevoznika ali se istovremeno pitam!!!!????
Kako to da prnjavorski prevoz ,ako su toliko neispravni,smije saobracati na relaciji BL-Prnjavor.Pa i tu su putnici..ljudi...djeca....
Jel moguce da oni to rade tehnicki neispravni? ILi..............ili...ako smiju da voze sto onda i nasi djaci ne idu na taj izlet za 10 km.
Ja samo pitam!?

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

ma brankice ne beri brigu , ideš stopom ...... i onda ti dođe oko 3 km do klašnica u povratku , odatle putuješ sam... ja kad sam krenula mogla sam i za cenera u modriču , a sad sjedi i šuti ako nemaš para za novitete uvjek se nađe za ložu ako baš zafali!
( ps . zbog tih cifri znam mnogo djece koja pate .... jer ne idu na izlete .... )
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by regeman »

1250 km..hahahaa tu se i direktor i cistacica ugradili..tura do slovenije je malo skuplja luksuznim busem. :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply