Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

Zmile , ubi me sa tim kroatističkim kovanicama i jezikom , mada se slažem da se sve to i moralo pomiješati...
to ti je ko iz one pjesme
"pomešaću ti boje kiselinom..." ...
Ne prozivam tebe direktno moja gujo , nemoj odma da se vređaš... eto tako i ja malo piskaram , a šta bi?! Tako piskarajući svašta čovjek napiše , maltene izlane
Ipak smo zapušteni mi i to dobro , pogotovo naša politika , krenulo im već ima 8 godina , pa se sad raspojasali , misle da su nedodirljivi ... zarazili upravo najviše institucije u obrazovanju , i tako redom , ništa nema smisla bez značkice socijal-demokrata - oduvijek sam se pitala od koga su to nezavisni - sad vidim da su nezavisni od naroda , prava parola -dobro upakovana i smišljena da okupi sve generacije ... ali , da ne odem u politiku, a ipak je svaštara .
(od ove djece ne mereš ni dramu pisati)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by regeman »

Mирјанић предаје стоматологију, а он је физичар
На разговору са ректором Универзитета у Бањалуци Станком Станићем у уторак тражио сам присуство бившег ректора и професора Стоматолошког факултета Драгољуба Мирјанића, да бих пред њим изнио све о његовим незаконитостима, непотизму и криминалу, које је починио на том факултету, али он није дошао на тај састанак.

Изјавио је то “Гласу Српске” предсједник Коморе доктора стоматологије Републике Српске Славко Пећанац.

- Ових дана био је велики притисак на Комору у вези са случајем Мирјанића, јер он предаје предмет стоматолошки материјали, а нема квалификацију за то, јер је професор физике. То је одрађено на криминалан начин, јер је, наводно, при Aкадемији наука РС нешто организовано на основу чега је Мирјанић добио право да тај предмет предаје - каже Пећанац.

Истиче да је Aкадемија добила пројекат вриједан 200.000 КМ у којем учествују Мирјанић, његов син и два професора из Београда и Новог Сада, те да је зато себи дао право да предаје предмет о којем нема појма.

- Дао је себи за право да као професор физике буде и координатор за наставу на Одсјеку за стоматологију, односно шеф Савјета за наставни програм. Невјероватно да код толико професора стоматологије и медицине координатор буде професор физике, који не зна ни који се предмети уче на стоматологији и прави програм за тај предмет. То нема нигдје у свијету - каже Пећанац.

Пећанац истиче да је Мирјанић наштимао и то да се, што нема ни у једној земљи свијета, на Стоматолошки факултет могу уписати они са завршеним занатом, иако је свуда за упис основни предуслов завршена медицинска школа или гимназија.

- Конобари, кувари и пекари из Федерације БиХ уписују овдје стоматологију и завршавају далеко брже него гимназијалци и медицинари из Бањалуке. То криминално дјело, такав статут факултета, урадио је Мирјанић у вријеме кад је био ректор и када је уједно био и предсједник Комисије која је радила Статут факултета. На факултету је извршено и негативно профилисање асистентских кадрова - каже он.

Један од отјераних професора са тог факултета за “Глас Српске” каже да је на бањалучком Стоматолошком факултету, уз непотизам и низ незаконитости.

- Изаћи ћу у јавност именом и презименом и уз сву документацију, чим се оконча и радни спор који је у току. Отјерао ме Мирјанић под лажном оптужбом, јер сам био сметња његовом сину Владану за магистериј и његовој супрузи, која није могла да предаје на Стоматолошком факултету са сумњивим докторатом, док ме нису одстранили - каже овај професор.

Он додаје да је Мирјанић, кад га је отјерао и подигао тужбу, на мјесто техничког секретара Aкадемије наука РС, гдје је сада запослен, одмах запослио супруга тужитељке која је водила истрагу против њега.

- Тиме је Мирјанић настојао да прикрије и афере које су биле у вези са њим и његовим синовима, од којих је и она о фалсификовању документације приликом увоза аутомобила. Мирјанић је завршио занат, био је механичар за пољопривредне машине, а затим је завршио педагошку академију, а накнадно двије године факултета. Све даље његово усавршавање је незаконито, тако да му је докторат невалидан. Зато није чудно што сам му засметао као доктор наука и публициста са шест написаних књига - каже он.

Драгољуб Мирјанић раније је био ректор бањалучког Универзитета, а упућени тврде да је данас сива еминенција. Тренутно је секретар Aкадемије наука РС. Јуче нисмо успјели да с њим ступимо у контакт, јер га није било у Aкадемији, а није се јављао на мобилни телефон.
Непотизам

Професор који је отјеран с факултета каже да су Мирјанићеви синови Ђорђе и Владан уписани на факултет без полагања пријемног испита, те да је био присутан кад је Владан бранио магистериј.

- Било ме срамота да слушам плагијат. У комисији за његов магистериј били су све гостујући професори из Новог Сада. Ти исти људи му пишу и докторат - каже он.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by ZMIJA »

Moji krotizmi nisu slučajni, oni su u glavno namjerni i odrazi su mog unutrašnjeg raspoloženja, kad na nešto želim da skrenem pažnju, naravno ne računam opštu nepismenost, koja nas je evo zatucala poslije ovi klimatskih i drugih promjena 90 godina prošlog stoljeća, kad je engleski jezik postao dominantan, i danas mnogi znaju nešto od tog jezika, prije svega mladi, ali daleko da ga baš svi mogu i službeno mogu koristiti.
I nemoj mi dirati samo ovih zadnjih osam godina ,jer klimatske promjene su krenule daleko daleko prije, bar se toga ja sjećam ako si ti zaboravila, ili si bila suviše mlada
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

O Rege,pobogu gdje ovo sve iskopas :-)
Pa sta se cudite,u osnovnim skolama je prosla sila nestrucnih ljudi,moje predmete su predavali, u mojoj skoli,ma ne mojoj :-)vec u porodicnoj obrazovnoj ustanovi,kako je ja od milja zovem,nestrucni nastavnici i to kao honorar u vrijeme kad ja nisam imala ni casa honorara.
Ti casovi su morali biti verifikovani,po zakonu od komisije koju imenuju u skoli(mislim nastavnik koji izvodi nestrucnu nastavu,strucan nastabnik i mozda pedagog,nisam bas sigurna)
Te casove,nas troje strucnih nismo nikad verifikovali.(ili bolje receno od odlaska Momira Jokica u penziju,njegove mislim da jesmo)
Naravno da sam bila licno nezadovoljna i zalila se inspekciji!Jos uvijek cekam odgovor.
Nije vazno za sta si strucan,vazno je da si srodna dusa "familiji na vlasti" e onda mozes dobiti da drzis i honorarno predmet za koji nisi strucan.

Prema tome,Zmijo,budi od obraza i karaktera pa pokreni nesto!
Hoces da sve ovo napisem i adresiram na Skolski odbor u kome si jako bitan faktor.Hoces da ti imenujem ljude koji su prosli kroz nas kabinet!Nije problem u dnevnicima utvrditi ko je koje casove upisivao !O cemu mi pricas svo vrijeme a zmiris kao slepic tamo gdje bi mogao djelovati.
Da bi neko nekome napravio nezakonit ustupak s druge strane nekome mora povrijediti prava zakonom zagarantovana.I to nije sve.
Ja cekam red,a ici cu sve po redu,ne sto zelim nekom nauditi ili ja licno dobiti,nista ne trazim i nista ne ocekujem,ocekujem samo da neko ne pravi nezakonite ustupke svojim "kucnim ljubimcima" preko mojih ledja.
I nemam se koga niti cega bojati!Pa ni necijih,cesto podignutih ruku i tona!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

Stvarno Rege izjasni se gdje si isčačkao tu informaciju?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by aquarius »

I nemam se koga niti cega bojati!Pa ni necijih,cesto podignutih ruku i tona!
Ti u poziciji da strepiš od nečijih dijela i riječi !? Nema šanse :) Mislim da bi prije umrla ;)

Vrijeme je da se barem u školama napravi reda i da u školskim odborima i za katedrom sjede ljudi od struke, a ne
po političkoj ili nepotističkoj podobnosti. Meni je jako bitno ko mi i kako uči dijete. I ne samo moje. Ta djeca će sutra postati ljudi !

Svjedoci smo da u pojedinim školskim ustanovama radi "stručni kadar" koji je priučen i polupismen, a tu je došao zahvaljujući
partijskoj knjižici. Oni sposobni, sa desetkama u indeksima čame po Biroima ili na poslovima koji su ispod njihove kvalifikacije i dostojanstva.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by regeman »

grlica wrote:Stvarno Rege izjasni se gdje si isčačkao tu informaciju?
reko mi dropi, cuo on na slavi na Sokocu!
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by kuzmo »

Lud si iti :smt005

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by regeman »

sve je bajno..ljudi dali imena, dokaze, sve a ovaj mandril po svome :D

С
танић: Против мене се води кампања
Ректор Бањалучког универзитета Станко Станић оцијенио је да посљедње информације о корупцији на овој високообразовној институцији представљају хајку против ње, да би се направила посебна клима у вријеме кад се бира ректор.

Станић је рекао да на Универзитету има криминала и корупције, али да се ради о спорадичним случајевима на бази којих се у медијима ствара слика о Универзитету као најкорумпиранијој установи у Српској.

Он је навео да је након састанка ресорног министра са представницима Уније студената пуштена нетачна информација да није присуствовао нико од представника бањалучког Универзитета.

Станић је за наредни уторак најавио састанак са представницима Уније студената, док ће у четвртак бити одржана сједница проширеног Колегијума на којем ће учествовати сви декани, ректор, представници Управног одбора Универзитета, предсједник Студентског парламента и предсједници савеза студената свих факултета.

"Проблема имамо, али информације да је толико криминала и корупције апсолутно су нетачне и злонамјерне", рекао је Станић.

Он је навео да није добио резултате пројекта Студентског парламента Антикор, иако је сам Универзитет подржао тај пројекат.

Да смо хтјели гурати под тепих проблеме на Универзитету и криминалце, не би било пројекта 'Антикор', не бисмо закључили уговор са 'Транспаренси интернешнелом' ни са невладином организацијом 'Веста' и Центром за цивилно друштво при Европској комисији, јер смо спремни да истражимо у којој су мјери криминал и корупција заступљени на универзитету", рекао је Станић.

Говорећи о оптужбама за куповину испита на Медицинском и Технолошком факултету, ректор је рекао да Универзитет не може полицијским мјерама испитивати да ли је неко од наставника узимао новац и да је, с обзиром да није могло да се установи да ли су дојаве тачне, документација предата у надлежност МУП-а.

"На основу информације од МУП-а предузећемо оно што нам налаже Закон о високом образовању и Закон о раду", рекао је Станић.

Он је додао да у овом моменту нема доказа за непотизам приликом избора дјеце запослених на Универзитету у звања асистената, односно да свршени студенти са бољим успјехом нису изабрани, и да ће уколико се утврде пропусти Сената органи Универзитета одрадити свој посао у складу са Законом и Статутом.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by droplja »

:P :P :P

Ma bio sam stvarno taj dan na Sokocu,kakva slucajnost,samo sam uzimao uzorke i prezderavao se mladom jagnjetinom :D

A slava i pucnjava,hm,ja sam cuo jednu stranu price,kakva je druga jbg nisam vidovit.
Ne diraj lava kada spava.....

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

čitala sam malo sjenicu ... neka baš seka-peka , umara me kitnjast stil ...
svako plati neki danak neiskustvu , šta god to bilo, il desilo se.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by ZMIJA »

Brankica wrote:Prema tome,Zmijo,budi od obraza i karaktera pa pokreni nesto!
Hoces da sve ovo napisem i adresiram na Skolski odbor u kome si jako bitan faktor.Hoces da ti imenujem ljude koji su prosli kroz nas kabinet!Nije problem u dnevnicima utvrditi ko je koje casove upisivao !O cemu mi pricas svo vrijeme a zmiris kao slepic tamo gdje bi mogao djelovati.
Da bi neko nekome napravio nezakonit ustupak s druge strane nekome mora povrijediti prava zakonom zagarantovana.I to nije sve.
Ja cekam red,a ici cu sve po redu,ne sto zelim nekom nauditi ili ja licno dobiti,nista ne trazim i nista ne ocekujem,ocekujem samo da neko ne pravi nezakonite ustupke svojim "kucnim ljubimcima" preko mojih ledja.
I nemam se koga niti cega bojati!Pa ni necijih,cesto podignutih ruku i tona!
Šta da pokrenem Brankice, moraš biti konkretna,a to si obećala već davno, da ćeš adresirati i poslati na školski odbor,međutim ne stiže ništa.
A ta procjena o mojoj bitnosti jako je disukabilna,mislim da si tu po prilično subjektivna,jer ja jesam zmija, ali niko se danas ne boji zmija, baš tako kako ti misliš,eto i ti si u istom organu jednom školskom odboru, pa vidiš koliko se pitaš i koliko si moćna ili koliko ste moćni ,jel tako reci.
Kažeš nije problem u dnevnicima utvrditi ko je koje časove upisivao ,pa Brankice od kad članovi školskih odbora nose dnevnike i sravnjavaju časove,znaš da se ne bavimo naučno inspekciskim radom,već ako imamo određene potrebe za tim radom to nam priopćavaju nadležni otrgani za to ,jel tako.
I povrede zakonski prava ne utvrđuje školski odbor, več za to nadlležni organi, a mi u školskom odboru možemo reaogavati na osnovu ti nalaza ,a što se kreće pokretanja o utvrđivanja nezakonitosti to može pokrenuti svaki zaposleni radnik, i ne samo zaposleni, dakle to toliko oko pokretanja i obraza naravno.
Samo ti kreni redom, i ne boluj od stereotipa kako nikom ne želiš nauditi, jer to je demgoški pristup traženja unaprijed alibija za svoje postupke ,koji naravno za nekoga ne mogu već moraju biti konsekventni, kao što je to u ovom slučaju o kome ti govoriš.
A ova tvoja konstatacija da žmirim ko slepć konja bi uvrijedila, a kaomo li jednu otrovnu zmijurinu :lol: :lol:
Naravno šalim, se nisam se ja uvrijedila ni naljutila, ali je činjenica da ima na sve strane, i u svim segmentima čovjekovog organizovanog rada, more nepravilnosti i nezakonitosti, počevši od najšireg oblika,o kome se evo ovih dana tutnji na sva zvona,/univerzitet/ pa sve do one najniže organizacione jedinice odelenja, ili kako se to sve zove.
Svi zakoni ,svi programi ,svi propisi počivaju na ljudima, i ako ljudi to ne nose dobro, sve je to mrtvo slovo na papairu,ali je evidentno da danas mnogi ljudi idu linijom manjeg otpora ,nezamjeranja ili kako bi to političari rekli postoji jedan veliki oportunizam, i svi čekaju da njihove probleme riješi neko drugi, treći, ali nemoj da se ja zamjerim s ovim ili onim bez obzira što sam nešto vidio bolje da nisam vidio.
Ja ne mislim Brankice da ti spadaš u tu vrstu ljudi ,naprotiv kad bi svi ovi, u evo aktuelnom stanju na univirzitetu progovorili šta su vidjeli i šta znaju, ne bi nam rektor Sanko Stanić držao moralnu pridiku o lijepoj kravati,a ne vidi da na sebi, ne da nema pantalona, nema ni gaća čak.Dakle tako je manje više i na nižim organizacionim oblicima manje više slično stanje, kako u školama tako i u samim vašim zbornicama .
Zašti su ljudi postali slepići /a ne zmije/generalno gledano danas u društvu je postao predmet za socijologe, ili neke druge naučnike, da daju odgovor na to pitanje,jer zbog takve činjenice opšteg sljepila ljudi, na dešavanja i pojave negastivne naravno,ljudi polko postaju kao zombi i obični brojevi za razne manipulacije.
.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by povjerljiva »

grlica wrote:čitala sam malo sjenicu ... neka baš seka-peka , umara me kitnjast stil ...
svako plati neki danak neiskustvu , šta god to bilo, il desilo se.
Ako se ovo odnosi na mene HVALA! Svašta sam dosad čula o sebi ali da sam seka - peka do sad nisam. Ipak, moram priznati da bih voljela da jesam i da sam stvarno to. U vremenu kakvo jeste, mislim da bih kao jedna od tih sekica bolje prošla. :D

Kitnjasti stil je zahvaljujući velikoj ljubavi prema pisanoj riječi. Znaš, oni koji puno čitaju, pa bilo ozbiljnu il neozbiljnu literaturu, nekako nauče da sveoje misli "okite" i kažu ono što misle tako što upotrijebe veliki fond riječi. Znam da je to velika mana ali ja je se ne stidim :wink:

Ali, važno je da me ti čitaš. To je stvarno veliko priznanje, posebno mom neiskustvu. :smt119

A šta će se dsiti vidjećmo. Ono što se već desilo znamo. :smt006
Život je samo jedan.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

Vrlo promućuran odgovor draga sjenice , vidim da smo sa nekih sličnih talasnih dužina...
zato se radujem našoj kompoziciji , vidim da nas je zmile opsjenio sve, svojim lukavstvom ..
Ima tu nešta
bitno je da se komunicira u ovo zlo vrijeme diskomunikacije!

A , ta zato valjda umjetnike zovu još i -dobre budale.
Mada je novac pokretač svijeta
pa čak i umjetnosti , metaforično to je , politika jel?!
(da ne skliznemo)
tu smo
u svakom smislu -----ja sam oduvijek smatrala da u velikoj čaršiji treba živjeti jednako ko u maloj
znači , ta nismo baš u Vlasenici il Milićima da nam je tranzit očajan
ipak mnogo svijeta prođe ovom našom krajinom , dobro meni mišmaš veli --Srbi su pogriješili što su od Tita na ovamo svoje zemlje zvali krajinama , zato su spali NA ovu samo jednu krajinu
sa kraljicom Banjalukom i njenim slvnim neimarima , najmoćnija firma na Balkanu " SNOESOVAC nO. 1!

Et , džaba je , ne mereš bit da ne sklizneš s teme

vidjela sam crno bijele zečeve,
ne bojim se umjetnosti , sjetimo se Aske i Vuka ipak sjenice i zmile -znate kako kažu - UMJETNOST NIT HRANI NIT BRANI!
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

Uvijek treba malo više čitati nego pisati -to je formula jel de Brankice
Eh , dobro nam se vratila povjerljiva :smt006 , da ne bi tebe , nikad ovu temu možda ne bi svu iščitala , a to mi je trebalo biti na prvom mjestu .... jer i sama na početku rekoh da se ovdje moje kolo igra
još je meni zmile pjevao o tebi al ko će ga znati da je to stvarno bilo

bolji ste mi sad od bilo koje teme , čitam vaše stare prepiske
Bok!
imam moćno pero - jezik srpski

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

ZMIJA wrote: Šta da pokrenem Brankice, moraš biti konkretna,a to si obećala već davno, da ćeš adresirati i poslati na školski odbor,međutim ne stiže ništa.
Biti ce :-)
A ta procjena o mojoj bitnosti jako je disukabilna,mislim da si tu po prilično subjektivna,jer ja jesam zmija, ali niko se danas ne boji zmija, baš tako kako ti misliš,eto i ti si u istom organu jednom školskom odboru, pa vidiš koliko se pitaš i koliko si moćna ili koliko ste moćni ,jel tako reci.
Pa je se i ne trpam da budem bitna,znam da nisam.
Mada smo ponekad u poziciji da odlucujemo o tudjoj sudbini,ni za kakve babe novce!Da se to radi za pare nebi mene pa mozda ni tebe zapalo.Postanemo samo bogatiji za novog neprijatelja.
Kažeš nije problem u dnevnicima utvrditi ko je koje časove upisivao ,pa Brankice od kad članovi školskih odbora nose dnevnike i sravnjavaju časove,znaš da se ne bavimo naučno inspekciskim radom,već ako imamo određene potrebe za tim radom to nam priopćavaju nadležni otrgani za to ,jel tako.
Da,ne bavite se naucno-inspekcijskim radom :-)
Samo ti kreni redom, i ne boluj od stereotipa kako nikom ne želiš nauditi, jer to je demgoški pristup traženja unaprijed alibija za svoje postupke ,koji naravno za nekoga ne mogu već moraju biti konsekventni, kao što je to u ovom slučaju o kome ti govoriš.
Kad nam neko naudi iz hira onda ponekad uzvratimo cisto iz zadovoljstva !
A ova tvoja konstatacija da žmirim ko slepć konja bi uvrijedila, a kaomo li jednu otrovnu zmijurinu :lol: :lol:
Ne da ti zmiris sto treba da zmiris,ti zmiris da ne bi gledala, ti neces da gledas :-)
Ja ne mislim Brankice da ti spadaš u tu vrstu ljudi ,naprotiv kad bi svi ovi, u evo aktuelnom stanju na univirzitetu progovorili šta su vidjeli i šta znaju, ne bi nam rektor Sanko Stanić držao moralnu pridiku o lijepoj kravati,a ne vidi da na sebi, ne da nema pantalona, nema ni gaća čak.Dakle tako je manje više i na nižim organizacionim oblicima manje više slično stanje, kako u školama tako i u samim vašim zbornicama .
Pravis se mutav sljepic :-) Uh,otkud ti znas ko u zbornici ima kakvu kravatu,pantalone i iiiii :-),sumnjiva si zmijo!Izgleda da gmizes ipod stolova za vrijeme kafe ,uzdignute glave ha ha ha
Zašti su ljudi postali slepići /a ne zmije/generalno gledano danas u društvu je postao predmet za socijologe, ili neke druge naučnike, da daju odgovor na to pitanje,jer zbog takve činjenice opšteg sljepila ljudi, na dešavanja i pojave negastivne naravno,ljudi polko postaju kao zombi i obični brojevi za razne manipulacije.
Mi im to omogucimo.Ako se suprostavimo,budemo "obiljezeni" :-).E sad ta numera nekome smeta,nekome i ne smeta.Meni licno je uvijek bilo bitnije ko me ocjenjuje,nemaju ljudi isti kriterij a ponekad nas i vrlo nekompetentni ocjenjuju.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

povjerljiva wrote:
Ako se ovo odnosi na mene HVALA! Svašta sam dosad čula o sebi ali da sam seka - peka do sad nisam. Ipak, moram priznati da bih voljela da jesam i da sam stvarno to. U vremenu kakvo jeste, mislim da bih kao jedna od tih sekica bolje prošla. :D
Ali, važno je da me ti čitaš. To je stvarno veliko priznanje, posebno mom neiskustvu. :smt119
A šta će se dsiti vidjećmo. Ono što se već desilo znamo. :smt006
Gdje si se ti nama zabavila ovako dugo.Povjerljiva,ti si uspjela Zmiju pripitomiti,prepoznala si u zmiji pozitivan lik,nadam se da ces se brzo uvjeriti da je i nasa mlada grlica ,vrlo zanimljiv sagovornik,neobicnog stila pisanja i ja bih rekla pozitivan lik
(s matematicke tacke gledista :-) )
Koliko sam skontala,djevojka je profesor maternjeg jezika i dacemo joj za pravo da ona to sigurno zna bolje od nas.
Ja uvijek postujem stuku! Pa kad su i mladi u pitanju.
Nego,da se mi iz ovog grmaka potrudimo uposliti nasu grlicu da guguce negdje za platu kao i mi!Valja i njoj svoje ptiće prehraniti!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by ZMIJA »

Brankica wrote:Pa je se i ne trpam da budem bitna,znam da nisam.
Ne trpam se Brankice ni ja već meni trpaju,pa se otrpavam.
Brankica wrote:ostanemo samo bogatiji za novog neprijatelja.
Tu si apsolutno u pravu,i vidiš koliko ih ja imam ,malo je oni koji kad ugledaju zmiju,ne požele dobar štap u rukama.
Brankica wrote:Kad nam neko naudi iz hira onda ponekad uzvratimo cisto iz zadovoljstva !
E to je civilizacijska dilema,ti njeg kruhom on tebe kamenom,oko za oko ,hir za hir.Moram priznati ja tu nisam načisto.
Brankica wrote:Ne da ti zmiris sto treba da zmiris,ti zmiris da ne bi gledala, ti neces da gledas :-)
Ja više ne vidim dobro ,dioptrija je u pitananju,ja gledam al ne vidim dobro,a nemam novaca za nove đozluke.
Brankica wrote:Pravis se mutav sljepic :-) Uh,otkud ti znas ko u zbornici ima kakvu kravatu,pantalone i iiiii :-),sumnjiva si zmijo!Izgleda da gmizes ipod stolova za vrijeme kafe ,uzdignute glave ha ha ha
Ova ti je genijalna učena profesorice :lol: nemam ja očne kapke ,to sam nekom već objašnjavala, pa ne moram uzdizati glavu da bi vidjela šta je gore ,znaš ono nisam ginekolog al'mogu pogledati :lol: :lol:
Brankica wrote:Mi im to omogucimo.Ako se suprostavimo,budemo "obiljezeni" :-).E sad ta numera nekome smeta,nekome i ne smeta.Meni licno je uvijek bilo bitnije ko me ocjenjuje,nemaju ljudi isti kriterij a ponekad nas i vrlo nekompetentni ocjenjuju.
Da to obilježavanje je problematično sa više aspekata.
Na jučerašnji dan Velik petak, najtužniji dan ljudskog roda ,razapet je Isus Hristos, koji je u ime nas preuzeo naše grijehe, i spasio duše naše,on je najveći obilježenik koga znamo, i ne čekajmo novo spasenje, spasimo se sami,neka svako ponese svoj krst prema golgoti, gdje nas je Isus Hristos sve spaso, spasao duše naše,a onima koji su ga razapeli rekao im je
:,,Oprosti im oče ne znaju šta rade''
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by povjerljiva »

Brankica wrote:Gdje si se ti nama zabavila ovako dugo.Povjerljiva,ti si uspjela Zmiju pripitomiti,prepoznala si u zmiji pozitivan lik,nadam se da ces se brzo uvjeriti da je i nasa mlada grlica ,vrlo zanimljiv sagovornik,neobicnog stila pisanja i ja bih rekla pozitivan lik
(s matematicke tacke gledista :-) )
Koliko sam skontala,djevojka je profesor maternjeg jezika i dacemo joj za pravo da ona to sigurno zna bolje od nas.
Ja uvijek postujem stuku! Pa kad su i mladi u pitanju.
Nego,da se mi iz ovog grmaka potrudimo uposliti nasu grlicu da guguce negdje za platu kao i mi!Valja i njoj svoje ptiće prehraniti!
Malo sam se "izmakla" da vam ne dosadim. Pratila sam povremeno pisanja ali nisam se uključivala. Kažu da je pristojno pustiti da i sagovornici kažu šta misle pa sam se i ja potrudila da to ispoštujem. :D

Ne sumnjam da je grlica zanimljiv sagovornik, ali mi se na nekim temama činilo da gleda vrlo usko na problem pa sam odreagovala. Na moju nesreću (a možda i vašu :D ), učili su me da na svaki problem gledam šire i nastojim sagledati njegove posljedice dugoročno, pa čak i prihvatiti dobra djela i ideje ma od koga dolazila. POnekad to nije lako ali bar nastojim "ugušiti" svoj neki lični stav ili nesuglasice s nekim ljudima pa njihove dobre ideje i pokušaje, a posebno rezultate, prihvatiti i bar ne omalovažavati, ako ne podržati. Znam da to nije baš dobra osobina u ovim nesigurnim vremenima ali šta ću. Tako su me naučili. :D

Šteta ako je grlica profesor maternjeg jezika ili ima bilo koju školu a nezaposlena je. To je veliki problem i gubitak za društvo koje ju je na kraju i školovalo. Ja bih rado pomogla da se zaposli ali nažalost nemam nikakvu moć niti uticaj na ljude koji bi mogli pomoći. Ipak u svakom slučaju vjerujem da će njeni kvaliteti doći do izražaja i želim joj da što brže nađe posao. :D

Eto, valjda sam pokazala da nisam baš seka - peka kako me naša drugarica grlica okarakterisala. :D
grlica wrote:Uvijek treba malo više čitati nego pisati -to je formula jel de Brankice
Eh , dobro nam se vratila povjerljiva :smt006 , da ne bi tebe , nikad ovu temu možda ne bi svu iščitala , a to mi je trebalo biti na prvom mjestu .... jer i sama na početku rekoh da se ovdje moje kolo igra
još je meni zmile pjevao o tebi al ko će ga znati da je to stvarno bilo

bolji ste mi sad od bilo koje teme , čitam vaše stare prepiske
Bok!
:D Hvala! Hoćeš reći da ne bi našeg na neki način pogrešnog početka na kom smo jedna drugu potkačile nikad ne bi pročitala ovu temu? :wink: Ma nema veze, važno je da se čita bilo šta osim dnevne štampe. Meni je bar uvijek zanimljivo pročitati i čuti šta drugi kažu i misle. :smt006
Život je samo jedan.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

Ova ti je genijalna učena profesorice :lol: nemam ja očne kapke ,to sam nekom već objašnjavala, pa ne moram uzdizati glavu da bi vidjela šta je gore ,znaš ono nisam ginekolog al'mogu pogledati :lol: :lol:
Zmijo,kuzis sve zmijo,od srca sam se ismijela! :-)
Kazu da samo inteligentni ljudi imaju smisao za humor.
Ja se ponekad bas pitam zbog cega se ljudi mrze.Meni su u ovom gradu jako naudile 2 osobe,jedna bila direktor socijalnog '93 kad sam bila tesko bolesna i s tog mjesta je jako pogrijesila i ucinila veliku nepravdu prema meni,sto bi narod rekao neka je bog pita.
Druga osoba je osoba "X" koja je takodje jako pogrijesila kad nije trebala a nije ni morala,i dalje grijesi,takodje neka je bog pita.
A izgleda da nas sve ponekad priupita.
Dvije,meni najgore osobe u mojih 50 godina!Ne mrzim ih.Iskreno,ne mrzim.
Sve drugo u zivotu,sto ne mogu promijeniti nastojim prihvatiti da tako mora biti.Ponekad,zavisno od tezine okrenem na salu!
Svaki nov dan,nova nefaka,idemo dalje.................. :-)

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

http://www.banjaluka.com/vijesti/kratke ... -politiku/
Tu rade i zarađuju mu novac, iako njegova privatna ordinacija niti može, niti je registrovana kao naučno-nastavna baza. Obraćao sam se nekoliko puta Prosvjetnoj inspekciji s tom problematikom, ali mi je šef inspekcije rekla da ništa ne može jer njena kćerka studira medicinu. Njen pomoćnik ranije mi je takođe rekao da je nemoćan jer mu kćerka završava stomatologiju – kaže Pećanac.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by ZMIJA »

Drage moje ptičice u grmu ,neka one lijepo nam cvrkuću, i meni će biti lakše na kamenu, ili pod kamenom hladnim.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by grlica »

EH DA SAM PEDAGOG , ..........JA I Zo BI DJECU UČILI PISMO !
IL RIJEČI ČUDESNOG SLIKARA PJESMOpISCA


..... evo me u snjegotini , u nekim voćnjacima -----znam taj put .. , blizanci....



valjda sve novo , novo i novije
zamorih se , koliko sudbina u jednoj slici ----užas!

DRAGI ZO TVOJE JE DA ME VODIŠ A JA ODGOVARAM U 10000 RIJEČI
(бриши грлице што ниси знала испричати другима у овом тренутку.... има времена хвала богу , све ће се испричати...)
Last edited by grlica on 15.04.2012. 00:14, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by droplja »

Grlice daj malo i nama,imam osjecaj da je "domacica",iskreno razmisljam ovaj tvoj tekst da posaljem svom expertu (degustratoru),za ovo nase domace trziste,pa da ga pitam jel domaca ili uvozna :D

U svakom slucaju ,uzivaj i lagano,rizle cujem skacu na svjetskom trzistu,valja ocekivati poskupljenje i kod nas :|
Ne diraj lava kada spava.....

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Post by Brankica »

..JA I Zo BI DJECU UČILI PISMO !
IL RIJEČI ČUDESNOG SLIKARA PJESMOpISCA
:-),taj tvoj ZO je i moj ZO,na naki nacin a i Dropljin ako se ne varam.
Sve se vrti oko jedne zeljeznicke stanice,nismo mi krivi sto Prnjavor nema rijeku i prugu!
Bog zna,kako ne razumih meni dragog ZO tako ni ove tvoje tekstove,al ko kaze da svi moramo znati sta je slikar ili pisac htio reci svojim djelom.Svako je specifican na "svoj nacin"
:-)

Post Reply