Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
Dragana
Posts: 105
Joined: 09.01.2009. 08:44

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Dragana »

Postovanje, moje dame.
Shvativsi da je "nedje, ba, zapelo", a uzimajuci u obzir sve ispisano, jednu od vas znam da znam, a jednu ne znam da znam, dolazim "naoruzana saznanjima" i nekim zakljuccima koje sam mogla izvesti iz dosadasnjih vasih postova. :smt024 Dala sam si truda, pa vas obje molim da ne zamjerite ako sam negdje promasila.
Necu nijednoj na forumu persirati iz prostog razloga jer smatram da smo ovdje svi jednaki, a i zato jer mislim da svaciju zelju za anonimnoscu treba ispostivati.Nije da i mene ne zanima tko je, ustvari, ovaj ili onaj, ali ostavljam za izbor svakome da se "otkrije" bas onoliko koliko zeli, vjerujem da svatko ima svoje razlog u kolicini "razotkrivanja".
Simptomaticno je to da zene ( ne samo na forumu, vec i inace) misle sto je netko htio reci i najcesce se vode simpatijom prema nekome u odnosu na ono sto netko iznese, a muskarci su puno jednostavniji - sto je receno, receno je i to je necije misljenje i s te strane ce se ili sloziti ili napasti to misljenje i bez problema sjesti sa neistomisljenikom.
Odmah cu reci da moje interesiranje za identitet, recimo, emanuele, nije nimalo "bigbraderovski" u smislu - jadna zena, napustena, izdana, zao mi je...Iskreno, nije mi ni najmanje zao jer vidim da imamo nekih zajednickih razmisljanja, sklonosti i sl sto me navodi na zakljucak da nije losa osoba (da ne pretjerujem za prvi put pa kazem da mi je jako simpaticna :D )i jer znam da ima u zivotu puno gorih stvari za jednu zenu i majku nego sto je jedan izdajnik, zao bi mi bilo da je neizljecivo bolesna, ona ili, "nedobog" njeno dijete...sve ostalo je suosjecanje i ja tako suosjecam s njom u onome sto je prosla.Mozda ovo zvuci pregrubo, ali bolje je mrziti (onaj tko moze) nego zaliti nekoga.Kad si slab, najmanje sto ti treba i najgore sto ti se moze dogoditi je necije sazaljenje.Naprotiv, tada je potreban netko jako pozitivan da ulije snagu i vrati osmjeh na lice.
Napominjem da je moje "sklapanje price" zasnovano samo na recenom na ovom forumu, koji je podlozniji krivim tumacenjima nego komunikacija uzivo, imam cak iskustvo u tome na ovom forumu:lol: I ovdje vazi pravilo da pravila nema, a "esencijalno" pravilo je uvijek bilo - jaci uvijek tlaci pa je tako i ovdje.Vecina se poznaje licno, a oni koji se ne poznaju tako, izvode zakljucke i karakteriziraju osobu prema njenim pisanim tragovima, a da je nagadjanje majka svih za*eba se redovno zanemaruje pa sam zato jako oprezna i ono sto ne mogu do kraja razluciti, radije cu ostaviti za kasnije...
Necu ovo produbljivati, za to bi nam dobrodosao jedan "za nepozeljne" ili "one koji se nisu jos dokazali" nedostupan zenski kutak na forumu, upravo onakav kakav vec postoji na ovom forumu 8) :smt006

Povratak na temu :!:
Ovaj put je Brankica pogodila o kojoj je profesorici rijec.Evo, nisam imala pojma da je doticna iz Prnjavora, ali odakle je tko mi je uvijek i sasvim nevazno (osim u slucajevima kad zelim nekoga "pecnuti", a i tu nema neke zle namjere, vec, eto... :smt003 ).Moje misljenje o njenom zalaganju i volji ne bi promijenila cinjenica da je iz, recimo, Drvara, kao sto na misljenje djece o Brankici ne mijenja to sto ona nije "prava" Prnjavorcanka.
Lokalpatriotizam se ne bi trebao ogledati u slijepom "guranju svojih" vec i prihvatanjem drugih koji ce bolje doprinijeti zajednici.
Da je dobila "vruc krompir" je istina i pozdravljam nacin na koji je to emanuela srocila jer je stvarno tako, a kad se jos tome pridoda stvarnost da je Duman (onaj koji "nije htio biti razrednik")"uzeo" "bolje odjeljenje", ruzna slika je uramljena.O profesoru - miljeniku lijencina, ponavljaca, uvlakaca, Zvezdasa, tek napupelih :lol: buducih nacionalista,onih ravnodusnih na sve zaista necu trositi rijeci, samo cu reci da je ovo moje i samo moje misljenje o doticnom sto nisam krila ni dok mi je predavao ako se ono sto je on tada znao izvoditi moglo nazvati predavanjem, a koliko cujem, ostao si je dosljedan. :(
Sablaznjava me pomisao da moze postojati jos jedno takvo odjeljenje i molim emanuelu da kaze da li se povela mojim postom i zakljuckom da se radi o drugoj razrednici ili i ta druga na koju misli ima isti problem sa svojim odjeljenjem?
Za Brankicu pitanje - u cemu, konkretno, moze doprinijeti neki clan skolskog odbora? Ja sam sasvim namjerno odbila biti clan savjeta roditelja jer(uz razlog sto nisam sigurna hoce li okolnosti biti takve da cu moci prisustvovati svaki put), poznajuci sebe, ne bih ni slucajno mogla pristati na pojavljivanje 2 ili 3 puta godisnje radi ispunjenja nekog propisa i sjedim nijema i nemocna da ista ucinim.
Zanima me kako to funkcionira nakon sto neki od clanova odbora postavi pitanje...ne znam...zasto je formiran potpuno novi smjer, a da prije toga nije obezbijedjen strucni kadar za isti ili koliko je, ustvari, skola kao ustanova, mocna u suzbijanju nekih nepozeljnih pojava i koje su opcije razrednika, pedagoga, direktora ako to sve ne moze "na fino"...tko odgovara na pitanje?
O odgoju i obrazovanju par rijeci.Djecu odgajaju roditelji u prvom redu, a onda skola, ali zar je suludo smjelo ocekivati da dijete od 14, 15 godina treba vec imati itekako dobro usvojeno da persira profesore, ako nista, a ono barem kao starije od sebe?!Ili "svijest" da, ako je ometalo cas, izadje, a ne ostaje i raspravlja zasto je izbaceno?Ako je profesor i pogrijesio, moze se to raspraviti bez dolijevanja ulja na vatru...Je li moguce da "pogrijese" nekoliko profesora i to svakodnevno?
Evo, da se malo opustimo, za kraj :mrgreen:
U MOJE VRIJEME (istinit dogadjaj):
"Dosadno", mali odmor prije casa MATERNJEG ...bjezati ili ne, pitanje je sad...a gdje god "pobjegnem" ce mi biti dosadno jer sam u fazi "jesenje inspiracije" pa je upitno je li bolje ostati na casu iskljucen i piskarati nesto sto nema veze s temom ili biti "posteniji"pa "lisiti profu svoje sumorne pojave" i otici do Plejofa :lol: "na kavu" i ne moci napisati ni slovce jer se uvijek nadje neki smarac koji "utusi" ne primjecujuci da slike, boje i osjecaji u tebi vriste trazeci svoje materijalno ispunjenje na papiru...zvoni...idem...ususret mi ide profesorica, a ja se pravim "mutava" i prolazim...Kaze sasvim glasno da to sto se pravim da ne vidim ne znaci i da ona mene ne vidi...okrenem se...kaze jos da se bjezi prije nego se profesorica pojavi na hodniku...sutim i slazem se...i vracam...E, sad je ovo onaj pedagoski samar prilagodjen mom bezobrazluku :" Halo, kuda? Da si htjela ostati na casu, ostala bi, sta se vracas? I bjezi se prije nego sto mi vidis pojavu, a ima me...kravo glupa"
I ima je!Ima je u mom sjecanju i zauvijek se tu urezala svojom velicinom i hvala joj za to!

VRIJEME SADASNJE :( :( :( :
Uvod, sredina, zaplet isti..."nastavak kraja":
Dodjem kuci, prethodno istrljajuci okice da se crvene kao da imam konjuktivitis, s vrata jos izgledam "potreseno" toliko da svi pritrce brizni...ispricam kako mi nije bilo dobro...krenula sam u wc...a ona, ta, ta..."glupa profesorica" je mislila da ja bjezim i uvrijedila me sto ce se sigurno odraziti na moje potomke jer ja to nikada necu moci preboljeti...buuuuuuaaaaa...i rijesen neopravdani! Sutradan mamica dolazi nakostrijesena, nabrusena, zajapurena, ore skolski hodnici od njenog pljuvanja svega sto je ta profesorica ikada rekla, pomislila, ispredavala...pa prigovor direktoru koji ce istu "dovesti u red"...samo nek pozuri jer je brzo serija, ili se mora krava napojit ili se mora vratiti u firmu iz koje je izasla pouzdajuci se da ce "prijateljice" uspjesno prikriti njeno odsustvo...
Sto se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava
Kad mrtvi fazani lete, a nijedan ne pada???

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

.
Last edited by emanuela on 07.01.2012. 08:05, edited 1 time in total.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by murgo »

da je Duman (onaj koji "nije htio biti razrednik")"
...jos ako se radi o profesoru cije je ime Jovan: po mom misljenju nema vece budale od profesora!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by MAXIMUS »

Odoste od pedagoskih i roditeljskih problema prema problematicnim roditeljima ! :mrgreen:
EMANUELA svetica si , vidim , al to nije tema ovde !
Ni nakon 3 dana ne mogu doci k sebi od roditeljskog sastanka u skoli. Kad vratim film unazad i sklopim svakodnevne price mog djeteta kako je bilo u skoli, sto je tko rekao i uradio, vidim da sam trebala i sama zakljuciti ponesto, ali sam, valjda kao i vecina roditelja, obracala paznju samo na to kakvo je moje djete, ne lupajuci glavu time kakva su ostala djeca u kolektivu.Greska.
Zadnji roditeljski sastanak sam ja isao i dozivio sam ga na slican nacin sa jednom razlikom ... obracao sam paznju sta radi okolina tj. ostatak razreda . Svugdje ista prica ... vecina je OK ali dva tri mangupa se izdvajaju u problemima pa onda jos povuku dva tri klinca povodljiva na igru i zezanciju i dolazi do jedne povece grupe koja gusi V E C I N U !!! Naglasavam vecinu razreda jer ipak veci dio razreda se ponasa u skladu sa mjerilima pristojnosti i pristojnog vladanja ako izuzmemo manje ispade koje pripisujem djecijoj znatizelji i igri .
Slazem se da su dio problema RODITELJI ali svakako dobar dio krivice snosi i skola kao ustanova tj. gledanje kroz prste problematicnim slucajevima .
Steta je visestruka ... Rusi se ugled i vaznost skole kao ustanove a po meni jos veca steta se nanosi ucenicima koji su dobri u vladanju i ucenju a ne mogu da napreduju u skladu sa svojim mogucnostima zbog nekolicine problematicnih .
Demokratija u skoli je bitna kao i zakoni koji stite ucenike ali ... treba ih malo pretresti i donijeti efikasnije zakone a moj konkretan prijedlog je ponovno osnivanje ,,specijalnih odjeljenja,, gdje bi ,,radikalno nemirni ucenici,, pohadjali nastavu .
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

doslo mi da se smijem do suza,
draga emanuela ja nikad nisam otkrila tvoj identitet,samo prelistaj sama svoje postove,(niti imam nacin da znam ko si osim lik iz postova)
ja sam ovdje javno predsravljena,ako moj muz ponese alat s posla :-) ja sam nastradala a ne ta kako je ti zoves jadnica.
ja nisam pisala da trgovci nemaju nastavu a zavrasavaju pedagoske itd itd,ma pusti to kraju ...........
ti si cas iz neke okoline prnjavora,cas si iz ove sredine i vladas situacijom u skoli,bolje od mene koja sam tamo igrom slucaja(zato sto se ti odbori ne placaju)

neke stvari ipak nisam pogrijesila,evo pojma nemam ko si ali si mi simpaticna u svojim postovima iako mislim da po nekim izjavama iz privatnog zivota grijesis.
nije ruzno ako sam mislila da imas finog muza,trabas se boriti za njega ako ti je stalo,ja sam poslednja osoba na ovom svijetu koja bi uskocila u neciji brak,ja ipak javno kazem ko sam i javno kazem da me roditelj kao razrednicu,poznanicu,drugaricu zvao na pice,i ne samo on......(bas su bolji muski roditelji :-) )
i redovno imam vremena za tako fine roditelje,kako muske tako i zenske :-),ma sve je sastavni dio posla.
tema jeobrazovanje a ne svalerancija!
kako znam da moja ucenicaima tamo ima problem mislila sam da o njoj pises i samo u prilog njenim kvalitetima rekla sam da ce se ona s tim izboriti,a znam da hoce.
a od mene te glava nece zaboljeti,ti toodlicno znas :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Brankica wrote:......(bas su bolji muski roditelji :-) )
:
Evo konacno nesto u cemu se ne slazemo :D ja bi radije sa dvije zene nego sa jednim muskarcem :D mislim na pice :D a ostalo se podrazumjeva :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

.
Last edited by emanuela on 07.01.2012. 07:59, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Emanuela :D sta je sa tom tastaturom,pa nisu i u tebe valda prsti zadebljali kao moji. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Brankice da i ti nekom ne pjevas ovo :D
http://www.youtube.com/watch?v=yK9nuCH3 ... re=related
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

KAMIKAZA wrote:Brankice da i ti nekom ne pjevas ovo :D
http://www.youtube.com/watch?v=yK9nuCH3 ... re=related
super pjesma,bas ti hvala!
ma nije meni do budalije,ja sam starija gospodja,mene su napustile lude godine,ne kontrolisem muza,mislim da to ne treba raditi :-)
treba samo vjerovati!
a ja do kasnih sati sjedim i programiram na racunaru,s vremena na vrijeme zraknem na forum ili fb.
svako sebi nadje neku preokupaciju.meni nikad nije dosadno.ne zamaram se ni tudjim misljenjem ni tudjim zivotima.valjda imam dovoljno svojih briga.
volim salu ako je drugi razumiju,da je krivo ne tumace! :smt017

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

:D Ma ne ja to samo onako,znam da Emanuela ne pjeva ovu pjesmu,nesto joj se tekst ne svidja ,dal zbog rime ko bi ga znao,al ipak se stalno pita koja ju pjeva u nasem gradu :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

KAMIKAZA NAJBOLJE PIŠE!
Last edited by emanuela on 07.01.2012. 08:09, edited 1 time in total.

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

VAŽNO JE SAMO DOBRO SE ZAZATI , kaže BORA ČORBA
Last edited by emanuela on 07.01.2012. 08:06, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

:D Aaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,pa ljuti smo na tebe Ema ,ljuti,ma sta ljuti,bjesniii :evil: pises o zenama niskoga morala,u prevodu o lakim zenama,o onima koje svako moze da ima u ovom gradu,koje za dopunu lijezu,itd..itd,sve pises,a neeeee pisseeeeeesssss imenaaaaaaaa ,imenaaaaaaaaaa,dajjjjj imenaaaaaaaaaaa,dokle cu ja da cekam i tucem glavama :D u zidddd,ja bi nesto konkretno,gdje su teeeee mlade lijepe lake zeneeee ???? :D
Eto sad vidis zasto sam ljut na tebe,hoces da me srcka klepi od cekanja,trcem po temama kao mahnit,u nadi da ces objaviti neko ime pa da stignem prvi,jer cim ti objavis ime,pred njenom kucom su Vrsta i Hirurg :D ja dok stignem prosao voz :D ali nadam se da ces ti svom drugu imena poslati na PP,pa da i ja jednom u zivotu stignem prvi :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

.
Last edited by emanuela on 07.01.2012. 07:56, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

A ja i dalje da udaram glavama od zid kao zmaj :D sta cu i da mi kazes kad nemam stan ni auto :( i onda se ljudi cude kad covjek uskoci u neku banku ili stranku :D i rizikuje zivot za male pare ,a sve to da bi par minuta imao onu stvar :D,ja cim udjem u skupstinu ima da trazim da se uvede besplatan sex :roll: da i to za sve,sta mi tu camimo,vi tamo same,mi ovamo sami,samo treba dobra volja i odluka skupstinske vecine :smt005
Znas ja stalno razmisljam o onoj statistici da svaki muskarac u prosjeku spava sa 9 zena,majku mu al se neko na*eba na moj racun :D da znam da je ovaj Zmija,poremetio i moju statistiku ,ubio bi ga :D
A ova dva dobra momka kako ih ti nazva ,su gori od nase Zmije,sute a mute,sve to treba po kratkom postupku,za jajca,cakiju i cak,cak,pa onda u tavu i izdinjstati sa lukom, da vidimo onda sta ce bez tih organa,smirili bi se oni kao bube. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Dragana
Posts: 105
Joined: 09.01.2009. 08:44

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Dragana »

Sto se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava
Kad mrtvi fazani lete, a nijedan ne pada???

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Ahhh Dragana,sta ti kopiras,pa to je bilo prije 4 godine,tada su cijene bile drugacije, dopuna je kostala najjevtinija 5 km, a i ja sam tada bio u snazi :D danas kad su cjene pale,i kad bi mogao da platim, ma sta da te tusim vidis da u sumu ne idem ni traktorom a kamo li kao nekad autom u kasne sate :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Dragana
Posts: 105
Joined: 09.01.2009. 08:44

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Dragana »

KAMIKAZA wrote:Ahhh Dragana,sta ti kopiras,pa to je bilo prije 4 godine,tada su cijene bile drugacije, dopuna je kostala najjevtinija 5 km, a i ja sam tada bio u snazi :D danas kad su cjene pale,i kad bi mogao da platim, ma sta da te tusim vidis da u sumu ne idem ni traktorom a kamo li kao nekad autom u kasne sate :D
Ma, to ja samo da usmjerim ovo prepisivanje na teme s kojim ima veze, ima tamo mjesta za jos pisanja... :D
"Vue" se pise jesi li kaznio djecu cetverotockasem, skuterom, mobilnim bilo koje boje i tako to... :smt003 Ustvari, ne...ovdje se pise o djacima, pedagozima i tak' to... :smt006
I "suma" pripada drugoj temi :smt005, a i ona, kako vidim, ima svoju bogat istorijat :shock:
Sto se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava
Kad mrtvi fazani lete, a nijedan ne pada???

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

Neko me trazio,na forumu,u prnjavoru... :-) nisam trebala za nick staviti IME!
vi mnogi kao da ste izucavali samo frojda,na svakoj temi vi ubacite "ljubav" ne mogu se drugacije izraziti zbog otkrivenog identiteta.
ja sam mislila da ce na ovoj temi biti dijalog,kako vaspitati dijete,kako mu pomoci da savlada odredjeni predmet,gdje mogu djeca izlaziti,ko ih to sve vaspitava,da ce se djeca ukljuciti i pisati o svojim nastavnicima,profesorima,njihovim dobrim i losim stranama,bez da se moraju imenovati itd.
mislim da i djeca kao i njihovi roditelji imaju mnogo sta reci i steta sto ne koriste ovaj forum.
ne mislim da je ovdje mjesto za rjesavanje tih problema ali jeste mjesto odakle mogu poteci informacije koje ne smiju iznijeti tamo gdje bi trebali.
i da se razumijemo,mene su na onoj pedagoskoj ucili da je ucenik uvijek u pravu. ja mislim da jeste,pitacete sta je s problematicnima-pa nisu takvi rodjeni.
dakle,kamikaza ,izvini ali moraces licno kod emanuele po informacije ili na informacije.
vratite se temi ili cemo pozvati vasu djecu da citaju sta pisete :oops:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Od sada pisemo o ovome samo po mraku kad djeca spavaju :D a po danu cemo biti fini i uzorni. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

.
Last edited by emanuela on 07.01.2012. 08:07, edited 1 time in total.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by murgo »

od Brankica
Neko me trazio,na forumu,u prnjavoru... nisam trebala za nick staviti IME!
Brankice, jeste greska koristiti ime kao nick ali moram reci: svaka cast za tu hrabrost i za zalaganje na forumu a posebno za neumorno zalaganje i rad sa izvidjacima! Nigdje do sada nisi sa komentarima nikog uvrijedila, a sto mnogi ne mogu da pogledaju istini u oci...za to nisu krivi pedagoski radnici!
Pozdrav
nema zabave bez zena i rakije

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

murgo wrote:
od Brankica
Neko me trazio,na forumu,u prnjavoru... nisam trebala za nick staviti IME!
Brankice, jeste greska koristiti ime kao nick ali moram reci: svaka cast za tu hrabrost i za zalaganje na forumu a posebno za neumorno zalaganje i rad sa izvidjacima! Nigdje do sada nisi sa komentarima nikog uvrijedila, a sto mnogi ne mogu da pogledaju istini u oci...za to nisu krivi pedagoski radnici!
Pozdrav
hvala murgo,ko zna mozda si i ti neki nas djak.
posebno hvala za ovo sa izvidjacima :-),na pokojnom podforumu,ma kriva sam-kako nisam kriva, ne dojmim se odredjenoj gospodi koja se samo nekad ocesala od tu organizaciju, zato sto nisam rodjena prnjavorcanka.
ali,tamo tek planiramo da zazivi,ima jedna narodna "strpljen-spasen".meni je lijepo sa djecom,licno me nista drugo ne zanima,posao imam,karijeru ne ganjam,vremena imam i zelim ga provesti kvalitetno i podijeliti ga sa zasluznim osobama.
tek sam sad postala svjesna koliko je nas posao human,lijep,koliko nije stresan i koliko divnih ljudi(djece) mozes imati za prijatelje za citav zivot.ali moras to zasluziti!

Dragana
Posts: 105
Joined: 09.01.2009. 08:44

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Dragana »

"Jer ljubav je, ljubav je
zivjet ce dovijek
Vjerujem kako ce samo sa njom
covjek biti covjek", stih je jednog izuzetnog pjesnika... :D
Nije lose ubaciti mrvu ljubavi u sve sto se govori i radi, ali onako kako to KAMIKAZA(da, ovo je "lekcija!) uprosti je neukusno i nesvarljivo, ali mu se to oprasta :mrgreen:. Ali, misljenja sam da je susta suprotnost ovome sto baljezga ovdje po tim pitanjima :D
Brankica wrote:i da se razumijemo,mene su na onoj pedagoskoj ucili da je ucenik uvijek u pravu. ja mislim da jeste,pitacete sta je s problematicnima-pa nisu takvi rodjeni.
Tko sam ja da kazem da to nije istina kad je receno na toj pedagoskoj? :roll:
Znas i sama pravu istinu, ne vjerujem da za tolike godine rada s djecom nemas barem jedno takvo iskustvo.Ako je tako onda si prava sretnica.
Necu reci da je velika vecina djece, ustvari, dobra i da tu dolazi do izrazaja dar, ljubav, volja, zelja ili kako god to nazvali prosvjetnog radnika da neko dijete kojem se "omakla greska" vrati na pravi put, ali isto postoje i ona, isto tako - djeca, kojoj ne mozes "pera odbit" i koja, i kad nisu u pravu ne odustaju od "prava da ne budu u pravu".Takvima je, najcesce gotovo nemoguce pristupiti bilo kojoj pedagoskom metodom iz knjige.Naravno, takvi nisu rodjeni "takvi", negdje su morali usvojiti "to".
Kako rece MAXIMUS, trebalo bi zaista formirati odjeljenja za "takvu" djecu koja su, pod krinkom ne znam kakvom, ukinuta.Nema u tome nista lose, nije to "oznacavanje" ili ne znam sto, nije nuzno da "takvi" ne uspiju u zivotu.Evo, npr. cula sam (ne znam pouzdano i nek me netko ispravi) da je jedan od tih koji su bili "oznaceni" postigao poprilican uspjeh na "nivou Opcine" (da, ovo je bilo cinicno!)
Vracanjem takvih odjeljenja bi se "oslobodila" djeca kojoj je lakse pristupiti jer je cinjenica da su se nastavnici i profesori oduvijek vise bavili "takvima" nego onima koji su dobri, uvijek su problematicni uzimali vrijeme onih koji trebaju biti pohvaljeni...nazalost!
Sto se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava
Kad mrtvi fazani lete, a nijedan ne pada???

Post Reply