Sve je tu: Pedagozi, posao preko veze, djacki problemi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by JOKARA »

Cicos, druze
ti mene ocigledno nisi razumio ali...
Ja nisam pisao da si ti onakav, pa nije bilo potrebe pravdati se pogotovo ne meni.
Ja sam pisao uopsteno o prosvjeti a priznaces da sam svasta mogao saznati o vama :lol: imam od koga.
Tacno je da smo se upoznali na mjestu koje si spomenuo, trebao si zakljuciti da si mi drag ako ne zbog mjesta na kome smo se upoznali ili posla kojim se bavis, a ono zbog muzike koju slusas i kose koju nosis.
Zao mi je sto si se poistovijetio sa svima onim o kojim sam pisao.
Upitao sam da li si ti bio taj mladi nastavnik u vrijeme kad je Djolin sin pao, a znam ja koliko ti sada imas godina tu smo mi skoro generacija.
P.S.
Samo da napomenem ja tebe "poznajem", a Kamija ne tako da nema urote ili orkestriranog pisanja.
Na kraju krajeva sve to nije ni bitno, neka si ti meni ziv i zdrav, a pice slijedi kad se vidimo !!! :shock: :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

ljudi odoste sa teme.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by cicos »

Cicos, druze
ti mene ocigledno nisi razumio ali...
Ma razumijemo se (manje-vishe). NIsam se poistovjetio sa onima o kojim pises.
Ja sam na svoju ruku ')
Upitao sam da li si ti bio taj mladi nastavnik u vrijeme kad je Djolin sin pao,
Nisam taj mladac (u pitanju bijase zenski nastavnik) :)
U stvari "oborili" su moju ocjenu , a da bi dosli u tu priliku prvo su "neki" prepravili "4 zakljucene" ... a da ne smaram vishe o tome
a znam ja koliko ti sada imas godina tu smo mi skoro generacija.
U pravu si. " 5 banki" se prebacilo ;(
a pice slijedi kad se vidimo !!! :shock: :smt006
A ce da utamanimo koji bambusovac ako se prije toga ne uclanim na forum kod sv. Petra

Poz

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by cicos »

ljudi odoste sa teme.
Bar su autori postova ostali autenricni ;)

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by JOKARA »

Emanuela u pravu si odosmo sa teme !!!
Da nebi prelazio na temu "Najdrazi pedagoski radnici" ja cu ovdje napisati da si ti moj najdrazi pedagoski radnik :lol: :? :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

ODOH ODMAH U PEDAGOŠKE RADNIKE KAKO BIH TI BILA NAJMILIJA.

JA INAČE VOLIM UNIFORMU ,DODUŠE VIŠE BIH MI ODGOVARAO NEKI DOKTOR
ALI ETO NE BIRAM KAD JE UNIFORMA ( ŽENE VOLE OFICIRE) .PA PUSTI PEDAGOŠKE RADNICE
ZA R TI JE MALO KOD KUĆE.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by JOKARA »

emanuela wrote:ODOH ODMAH U PEDAGOŠKE RADNIKE KAKO BIH TI BILA NAJMILIJA.

JA INAČE VOLIM UNIFORMU ,DODUŠE VIŠE BIH MI ODGOVARAO NEKI DOKTOR
ALI ETO NE BIRAM KAD JE UNIFORMA ( ŽENE VOLE OFICIRE) .PA PUSTI PEDAGOŠKE RADNICE
ZA R TI JE MALO KOD KUĆE.
Jedne prilike sam negdje na forumu napisao koje su dvije najvece zablude:
1. Prva zabluda je da zene vole oficire
2. Druga da cure vole kad brkovi zare :lol:
Izgleda da je ipak od one prve zablude nesto ostalo :lol: :lol: :lol: .
Свако зна своје, милиција свачије !

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

io druge i od prve je nešto ostalo .

Dragana
Posts: 105
Joined: 09.01.2009. 08:44

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Dragana »

Moram "podignuti" ovu temu.
Nemojte mi zamjeriti ako postoji negdje vec tema koja je "prilicnija" za sve sto cu reci (ipak sam ja nova na forumu)

Ni nakon 3 dana ne mogu doci k sebi od roditeljskog sastanka u skoli. Kad vratim film unazad i sklopim svakodnevne price mog djeteta kako je bilo u skoli, sto je tko rekao i uradio, vidim da sam trebala i sama zakljuciti ponesto, ali sam, valjda kao i vecina roditelja, obracala paznju samo na to kakvo je moje djete, ne lupajuci glavu time kakva su ostala djeca u kolektivu.Greska.
Eto, nakon mjesec i pol i malo vise, a nakon sto je razrednik koji je prvobitno to i trebao biti, nakon 10ak dana "obavijestio" djecu da im on "vise nece biti razrednik", pa onda malo "praznog hoda", sadasnja razrednica sazove roditeljski sastanak.
Mlada, odmjerena, pristupacna...nadam se da nije morala nikoga potplatiti da dobije posao, a ako jeste (takva su vremena, jel..) taj netko bi joj trebao vratiti natrag te pare i to s kamatama i odstetom. Iz aviona se vidi da je voljna uciniti i nemoguce.Znaci, problem nije u njenom radu, po mom skromnom misljenju.
I, onda ono glavno - roditelji!!! :smt087
Necu detaljno jer jos i sama ne mogu vjerovati da se za ovo vrijeme od pocetka skolske godine moglo "nakupiti" toliko toga... :?
"Zakacit" cu se samo za dvije stavke : disciplina i policijska intervencija zbog problema u razredu.
Kao roditelju mi je bilo ponizavajuce slusati kako razrednica govori koja su to pravila koja se u skoli trebaju postovati (u doticnom razredu su SVA vec prekrsena), kako DOSLOVNO MOLI roditelje da ukazu djeci da NACIONALISTICKI ISPADI I VRIJEDJANJE NA NACIONALNOJ OSNOVI nisu dobrodosli, da ne koriste mobitele, da...ma, jos 100 cuda koja bi se trebala podrazumijevati...valjda... :? Ali, ne i u ovom razredu :(
E, sad malo roditelji :mrgreen: , neki kuckaju poruku ( vrlo lako moguce da to cine bas njihova djeca), neka "nateze" kosu (na malim odmorima, a i na casu se dogodi da ucenice "peglaju" kosu, ali "peglom za kosu", mozda bas kci te "gospodje"), neki gledaju kroz prozor skroz naskroz iskljuceni, OFF, neki dobacuje kako "to sve znamo" (i znamo, i treba da znamo, ali zasto nam onda djeca ne znaju?!), neka pogledom "fiksira" razrednicu i "treska" nogom, jedan djed (da - djed) pazljivo slusa (pomislih, evo ga!e, taj kome je on dosao bi bio uzoran i u ono "nase" vrijeme, da...), neki pricaju ne trudeci se ni toliko da snize glas (da ne budem bezobrazna pa kazem - sapcu)...jedna malo - malo pa "zaokruzi" pogledom po licima i nesto svoje misli (da, to radi i moje dijete :D )
I tako...dodje vrijeme i za ono "konkretno"...preskacem, namjerno, 2 ukora razrednika, i jos nekoliko "vrlo blizu toga".
Rubrike "kipe" od izbacenih zbog ometanja casa ( cak i jedno "alkohol?" upisano, valjda u nemoci profesora pred "djecjim pravima"), od kasnjenja po 10, 15 minuta...nekoliko imena se ponavlja i ponavlja..."kolovodje", rekli bi nekada davno...
Prisutni se mijenjaju : onaj djed, koji me neodoljivo u tom trenutku podsjeti na djeda Radu Copicevog, na svako citanje imena svoga "junacine" raste i raste kao kvasac, sa blazenim osmjehom na licu, treskanje nogom splasnjava i pogled se usmjerava u klupu, ali onih "naj, naj" nema na roditeljskom i neka bude ovaj put da nisu znali, za sto postoji jako velika vjerovatnoca.
Policijska intervencija koja nije bila "na prvu", nije urodila plodom, ishod je bio otprilike isti kao kad je razrednica sama pokusala rijesiti identican slucaj - djevojcice su se, kad su "stjerane u kut" - "rasplakale", a djecaci drcno rekli "nemate vi PRAVO na to"... Gospodja mama vinovnice ( i to OBA puta) drzi lekciju o bezuvjetnom, stopostotnom i obostranom povjerenju sebe i djeteta ( e, moze li itko i za sebe tako garantirati, a kamoli za dijete u pubertetu, u ovim vremenima?)
Nije bilo vremena za detaljniju analizu bas svake stavke ( brzo ce kraj casa i mora se osloboditi ucionica), a i to je nemoguce uciniti jer roditelji nisu u "punom sastavu".
Prijedozi....ima li netko prijedlog....kako do rjesenja, ne predaje se razrednica...hmmmm, da su nam djeca tako mirna i tiha bilo bi divota raditi u prosvjeti.
Sutim ko p***a jer, eto, moje dijete nema nijedan izostanak, i kuci je dobra i poslusna pa mi je nezamislivo ( to je greska svakog roditelja, valjda) da je drukcija u skoli pa se "tjesim" cinjenicom da nije upisana kao "smetac"...I, tada se oglasi ON, pitajuci otkud nekom PRAVO da kaze da je necije dijete KRIVO ( covjek "kasni" oko pola sata sa reakcijom, sasvim pogresno interpretirane rijeci jednog "pricalice") i gleda u mom pravcu...i ponavlja isto...gledajuci me... :shock:
Ok, proslo je nekog vremena od izjave, mogu shvatiti da nije dobro razumio ono sto je receno ( vrlo jasno i direktno!), ali zasto gleda MENE, a komentar je dao MUSKARAC?Mora da je na meni vidljiva ta crta muskosti :lol:
Razrednica pokusava smiriti situaciju, mir, mir, mir, nitko nije kriv...(podsjeti me na vrijeme kad sam se s bratom mlavila, a nasa mama mislila kako je to savrsen nacin da nam da do znanja kako treba, nikada ne prihvacajuci da je to mlacenje, zapravo, "trening", karate vs. "ulicna borba" :lol: )
Zamor, svak nesto svoje...a ja "prekipim"...IMAM PRIJEDLOG! Vec provjeren, doduse, ali urodio je tada plodom...pa...
Dakle, odrzati roditeljski koji podrazumijeva STOPOSTOTAN ODAZIV + djeca + razrednica + pedagog + psiholog + direktorica i to tako da djeca NE ZNAJU,na casu odjeljenske zajednice, faktor iznenadjenja je mocna stvar, nema mjesta "vrdanju", nema dolaska kuci s roditeljskog pa da li ce netko od nas popricati s djetetom ili ne, nema "praznog hoda" u smislu "ja cu kako hocu u skoli, a kod kuce kako moram", nema "uskladjivanja prica"...jednom rjecju - suocavanje.
O, da! Nemoguca je to misija, ima se obaveza, sto i jeste tako, priznajem, ali kad "gori pod noktima", nije pitanje...a gori vec punom parom... :!:
Za koliko vremena bi se pojavili u stanici ovi isti roditelji kad bi dobili SMS od djeteta da su pretresani (propisno, sto nije bio slucaj) od strane policajca ili policajke trazeci da se istom ili istoj skine glava nasred Trga jer je radio ili radila svoj posao?
Odgovor je, najvjerovatnije - SVI!
"Dogovoreno" je...aaaaaaaajde, mooooooze, nitko nece reci za "iznenadjenje"...svak sebi, bilo nam je jako drago!
Jucer me pita dijete zasto nisam rekla da ce doci roditelji na odjeljensku sa policijom :shock: ?
Jasno da jedna mamica nije mogla izdrzati da ne kaze "sto se sprema" i mislim da je pocetak rjesavanja problema"otkotrljan" malo dalje, ali cu otici sa jos jednim prijedlogom... :D
I za pricljivu mamicu imam jedan, ali oci u oci... :mrgreen:

Sto reci za one koji u ovim vremenima KRVAVO zaradjuju svoj hljeb u prosvjeti?
Ovdje mislim na one slicne razrednici iz ove price koja se suocila sa gomilom problema, ali se ne predaje i nastoji uciniti sve da bi bilo bolje.
Sto reci za, da ne koristim pregrube rijeci, nezainteresiranost roditelja pred ocitim problemom?
Sto se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava
Kad mrtvi fazani lete, a nijedan ne pada???

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Takvu materu kao ti nebi pozelio ni najvecem neprijatelju :D
U moje vrijeme su sva djeca bila dobra :D jeste li culi djecoooo,a sad na spavanje da zavrsim recenicu :smt005 ma kome pricas kono,pa moja stara nikad nije sa roditeljskog sastanka dosla pjeske,uvjek su je dovozili ili taksi ili hitna :D ponekad pomislim ,kako sam joj bio zlatan,nikad ona u taksi nebi sjela da joj nije bilo mene :smt005
Zato se i ti ne sikiraj,kad jednom dodjes tamo,pa kad ti razrednica pomene par stotina puta ime djeta na tom sastanku i kad te dovuku polumrtvu kuci,tek tada ces shvatiti da si dobar roditelj,jer te se djete ne boji i da imas zdravo djete,jer svako zdravo djete je i malo nemirno . :wink:
Ovo za nacionalno vrijedjanje,se malo preuvelicava,zar je vrijedjanje ako djete ima neku Bajinu pjesmu na svom telefonu jer od toga je pocelo,dovoljno je zabraniti upotrebu telefona,tj .uvesti oduzimanje telefona na mjesec dana ako se neko uhvati da ga koristi u skoli ili skolskom dvoristu.Sad ce svi reci ne ide to,pa demokratija i dr. ali na zapadu se oduzima i mora roditelj doci da ga preuzme,pa kad par puta ode sa posla po telefon,zavit ce mu iza usiju dve tri demokratske,da mu vise nece pasti na um ni na kilometar od skole da ga upali. :wink:
Osim toga nacionalizam dolazi iz kuce i treba ga svako suzbijati u svojoj kuci,a mi kakvi smo blesavi,jos i podgrijavamo to sve. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Dragana
Posts: 105
Joined: 09.01.2009. 08:44

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Dragana »

Nema kod mene cile, mile, u pola 8 na spavanje se ide, za keca samarcina, a za neopravdani i glava leti :lol: :lol: :lol:
Sad malo ozbiljno, ne zavaravam se ja previse (a ima i takvih) da ce uvijek sve biti savrseno, ali se trudim da bude sto je moguce bolje...povjerenje za povjerenje i nikako drugacije; kupovala sam ja vec i cigarete (nije potrajalo, na moje iznenadjenje), vozila drustvance na svirke (i u BL kad je trebalo), ma, sve sto mogu, ali zauzvrat nema iznenadjenja u skoli, sve se uredno prijavi, bila to losa ocjena, neopravdani sa razlogom zvanim "Skver" u napomeni ili neka rasprava sa nekim od nastavnika ili profesora...nije to nesto sto je jucer izmisljeno, toga je uvijek bilo i bit ce, ali treba se nositi s tim svim na najbolji moguci nacin.
Istina, svako zdravo dijete je i malo nemirno, ne trebam past u nesvijest da bih to znala ( e, nije da ne pretjerujes s ovim taksijem i hitnom, hahaha :wink: ), mi se, kolektivno, cujemo bar do Debeljackog u nadglasavanju kad nam "dodje nepravda" :mrgreen:
Nazalost, nacionalno vrijedjanje u skolama poprilicno vec prevazilazi "Bajanje", znam to iz iskustva i u pravu si da su tome korijeni u kuci.
Oko telefona je najbolje rjesenje upravo to sto si naveo, ali da li je izvodljivo u nasim skolama?
Mislim da nije jer nadobudni roditelji kad dodju po uredjaj obavezno zanemare razlog zbog kojeg je stvar izuzeta, okome se direktno na nastavnika ili profesora koji je oduzeo ili to ucine preko direktora, a znam za nekoliko slucajeva da su isto nastupili i kad je u pitanju nacionalno vrijedjanje...
Prvo treba roditelje "u pamet utjerat", pa tek onda djecu! :smt006
Sto se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava
Kad mrtvi fazani lete, a nijedan ne pada???

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Ma moze se sve to sa telefonima lako rijesiti.Svaka skola kao javna ustanova,ima pravo da donese internu odluku kojom se zabranjuje koristenje telefona u njihovom krugu,kazne propisuje bas taj ko donosi i odluku,znaci ne otima niko nikome,vec privremeno kao kaznenu mjeru,uvodi oduzimanje,i vraca samo u ruke roditelja,cak postoji mogucnost kod ponavljanja prekrsaja,da se oduzme trajno.Jer kako onda objasiti to da je meni moja uciteljica redovno oduzimala klikere :D i nije bilo protivzakonito. :wink:
U americi policija oduzima auto,ako je neko ponovio prekrsaj,isto na mjesec dana ili vise,zakon je zakon i mora se postovati,skola je kao sto rekoh javna ustanova kao i bolnica, i jos stosta i po pravilu se tu mobilni telefon gasi,jer smeta aparatima ili usima :D
A tate i mame koje stite te delikvente :D neka tabanaju svaki dan po telefon :) ma sta ja tu pricam,ja sam u moga isao bar 20 puta da ga donesem,sad sam mu obecao ako se ne popravi ,kupit cu mu rozi telefon pa ce da se stidi da ga izvadi. :D nasao je on koga ce da zajebava,ima da mu i roze gace kupim ako se ne popravi :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

.
Last edited by emanuela on 07.01.2012. 08:12, edited 1 time in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

emanuela wrote:Mlada , zgodna , odmjerena profesorica i još pripravnik pa dobila takvo
problematično odjeljenje , pretpostavljam d anije dobil agimnaziju ili eodjeljenjenje
ekonomske . PITAM SE ZAŠTO ? JEDNOSTAVNO CURI SU DALI VRUĆ KROMPIR U RUKU.
uU BANJA LUCI , UGOSTITELJSKA ŠKOLA JE NA NIVOU IMAJU SVOJ RESTORAN IMAJU UNIFORME
A KOD NAS SU TRGOVCI , KONOBARI DALLLEKO NAJLOŠIJA ODJELJENJA . ZAŠTO ?
ZAR KONOBAR NE TREBA BITI FIN KULTURAN OBRAZOVAN . KONOBAR JE DOBRO ZANIMANJE
KONTAK SA LJUDIMA , A POSEBNO TRGOVCI. BOLJE JE TU ŠKOLU I ZATVORITI NEGO NJEDRITI TAKVE KADROVE.
E vala Emanuela,otkud znas da je mlada ,zgodna i jos pripravnik....pa dobila vruc krompir u ruke a kao ne znas gdje?
znas ti to odlicno,ali eto ja tu ne vidim problem."vatreno krstenje"
mislim da sam ja toj mladoj dami bila razrednica,fina ,pametna i prilicno ostra,u svakom pogledu.
ne sumnjam da ce se ona s tim problemom izboriti dovoljno kvalitetno pa cak i bolje od mnogih koji nisu "pedagozi".mislim na pedagosku struku predmeta koju ipak neki slusaju i polazu tokom fakulteta i prakticno brane pred profesorima.ona je profesor po struci ,bila izuzetan ucenik i student,od nje mora biti i dobar radnik.

Sto se djece tice,nezahvalno je ovdje pisati o tome,to je ipak citava studija,ali .... od 24 sata dnevno djeca ne provedu 6 u skoli.dakle 3/4 vremena su pod nadzorom roditelja.skola je obrazovno vaspitna ustanova a ne samo vaspitna.roditelj je ipak vecim dijelom vaspitac(on ne obrazuje svoje dijete).
za ponasanje po meni su odgovorniji roditelji a za obrazovanje-znanje predavaci.
mada ,vaspitni profil mlade licnosti je djelo kuce,skole i zajednice u kojoj zivi.
a kako nam je sve prilicno u krizi manje-vise, :-) sta da vam pricam.

Dragana
Posts: 105
Joined: 09.01.2009. 08:44

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Dragana »

Brankica wrote:Sto se djece tice,nezahvalno je ovdje pisati o tome,to je ipak citava studija,ali .... od 24 sata dnevno djeca ne provedu 6 u skoli.dakle 3/4 vremena su pod nadzorom roditelja.skola je obrazovno vaspitna ustanova a ne samo vaspitna.roditelj je ipak vecim dijelom vaspitac(on ne obrazuje svoje dijete).
za ponasanje po meni su odgovorniji roditelji a za obrazovanje-znanje predavaci.
mada ,vaspitni profil mlade licnosti je djelo kuce,skole i zajednice u kojoj zivi.
a kako nam je sve prilicno u krizi manje-vise, :-) sta da vam pricam.
Sve je receno, molim lijepo! :smt023
To sto je razrednica mlada je za mene nesto pozitivno, vidi se u njenom pristupu da ima i zelje i volje da ucini nesto i ja joj zelim da u tome uspije u sto skorije vrijeme i vjerujem da hoce.
Napomena jedna - "problematicno odjeljenje" je prvi razred.Dakle, jos jucer su sjedili u osnovnoj, pa je logicno da su "takvi" dosli... :?

Za KAMIKAZU - Da, "kazni" ga kupovinom drugog telefona! :lol: :lol: :lol:
Mozda bolje da nekih 10 dana "nemas vremena" da odes po telefon ( ne znam koliko vam je vazan u onoj nuznoj komunikaciji) :wink:
Sto se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava
Kad mrtvi fazani lete, a nijedan ne pada???

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Kupio bi mu taj rozi ali mi nezgodno da idem po njega svaki put u skolu :D vise bi ga ja nosio nego on. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

TA LIJEPA MLADA DAMA NIJE IZ PRNJAVORA I NISTE JOJ GOSPOĐO MOGLI PREDAVATI.ČITAM VAŠE POSTOVE I MISLIM
DA STE DOBAR PEDAGOG , DOBAR ČOVJEK DOBRA OSOBA !
Last edited by emanuela on 07.01.2012. 08:11, edited 1 time in total.

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

.
Last edited by emanuela on 07.01.2012. 08:08, edited 1 time in total.

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by emanuela »

A MOŽDA SAM I TEBE ZAMIJENILA SA NEKOM PEDAGOŠKOM RADNICOM
ILI TI MOŽDA NI NERADIŠ U TOJ NAŠOJ TRGOVYAČKOJ . ETO KAKO SE SVE POPRIMI U KRIVOM
SMJERU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

emanuela wrote: IMA JEDNA BRANKICA KOJA TAKOĐE RADI U ŠKOLI FINA ŽENICA , DOBAR STRUČNJAK , FINO VASPITANA , ŽIVI SAMA


.
To je ona 100% nisi pogrijesila,Jokara nikad nije kod kuce :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Dragana
Posts: 105
Joined: 09.01.2009. 08:44

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Dragana »

KAMIKAZA wrote:
emanuela wrote: IMA JEDNA BRANKICA KOJA TAKOĐE RADI U ŠKOLI FINA ŽENICA , DOBAR STRUČNJAK , FINO VASPITANA , ŽIVI SAMA


.
To je ona 100% nisi pogrijesila,Jokara nikad nije kod kuce :smt005
Ne unosi zabunu, molim!
Brankica sa foruma je prosvjetni radnik, od djece kojoj predaje sam cula samo pohvale (sto ima svoju tezinu), veliki trud je ugradila u obnavljanje Izvidjaca u Prnjavoru,ne znam kakva je sa "roditeljskog gledista" :D jer moja djeca idu u drugu skolu...
Ne znam za prije, ali najbolje da ovaj put "fulanje" smisla posta "pripisemo" brizi za "bliznjega njenoga"...red je red, a red i palice uvijek idu skupa :lol: :wink:
Mislim da "BrankicE" nisu ista osoba. :wink:
Sto se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava
Kad mrtvi fazani lete, a nijedan ne pada???

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by KAMIKAZA »

Dragana wrote:,ne znam kakva je sa "roditeljskog gledista" :D

:wink:
Jel mislis ona kao roditelj, :D ma divna osoba,sin joj je pobjegao dokle god je mogao ici bez vize,a da dobi vizu u Kini bi zavrsio. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Dragana
Posts: 105
Joined: 09.01.2009. 08:44

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Dragana »

KAMIKAZA wrote:
Dragana wrote:,ne znam kakva je sa "roditeljskog gledista" :D

:wink:
Jel mislis ona kao roditelj, :D ma divna osoba,sin joj je pobjegao dokle god je mogao ici bez vize,a da dobi vizu u Kini bi zavrsio. :smt005
Ne ONA KAO RODITELJ, vec kako je roditelji dozivljavaju kao razrednicu ( s roditeljima se ne druzim vise nego pristojnost nalaze :lol: ) :mrgreen:
Jbg, nemaju sva djeca srecu da mogu bez viza do Kine stici (moja imaju, ne insinuiram :wink: )
Sto se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava
Kad mrtvi fazani lete, a nijedan ne pada???

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

emanuela wrote:Mlada , zgodna , odmjerena profesorica i još pripravnik pa dobila takvo
problematično odjeljenje , pretpostavljam d anije dobil agimnaziju ili eodjeljenjenje
ekonomske . PITAM SE ZAŠTO ? JEDNOSTAVNO CURI SU DALI VRUĆ KROMPIR U RUKU.
uU BANJA LUCI , UGOSTITELJSKA ŠKOLA JE NA NIVOU IMAJU SVOJ RESTORAN IMAJU UNIFORME
A KOD NAS SU TRGOVCI , KONOBARI DALLLEKO NAJLOŠIJA ODJELJENJA . ZAŠTO ?
ZAR KONOBAR NE TREBA BITI FIN KULTURAN OBRAZOVAN . KONOBAR JE DOBRO ZANIMANJE
KONTAK SA LJUDIMA , A POSEBNO TRGOVCI. BOLJE JE TU ŠKOLU I ZATVORITI NEGO NJEDRITI TAKVE KADROVE.
ma Emanuela,procitaj malo svoje postove,konfuzni su,nekad radis u BL a nekad znas sve ovdje u srednjoj.
jesam fulala,mislila sam na jednu mladu divnu osobu prof engleskog jezika,za tvoju informaciju zavrsila je gimnaziju i fakultet jako visokim prosjekom.
ja ne bih nikad potcjenjivala niti jedno zanimanje,pa ni trgovce.a eto ja sam prosvjetni radnik bez trgovacke :-),ne mislim bas da je tako lako zavrsiti pedagosku,ili je moje vrijeme bilo drugo,matematiku i fiziku nije bas svako zavrsavao ali to nije bitno.
ja govorim o pedagoskom pristupu,i svi vi koji niste sa pedagoskih fakulteta morali ste naknadno polagati te predmete za strucni ispit.
nije isto to slusati i izucavati 4 godine i izaci samo u sklopu strucnog.ali ni to nije sve,ZNANJE NIJE ZNATI-ZNANJE JE ZNANJE DATI,znam masu ljudi koji mozda i znaju ali ne znaju prenijeti.
ne mislim da sam savrsena ali mislim da svoj posao radim s ljubavlju i da sa ucenicima nemam problema.sva djeca su dobra(99%),samo treba imati pristup.
nisu svi bogom dani da budu ekonomisti,ja bih sad vise voljela da sam dobar keramicar.
djeca sa dobrim zanatima,ako ih ima ko nauciti,moci ce biti vrlo uspjesni ljudi.
eto ja sam slucajno,clan skolskog odbora u toj srednjoj skoli,bas cu pitati sto djeca tako gube nastavu,to je do vas dragi moji.
u mojoj skoli se ne gubi niti jedan cas,odgovorno tvrdim,djeca ne hodaju slobodna oko skole.
*KAMIKAZA-ma sve brankice su iste :-),a moje dijete nije pobjeglo daleko,
ne treba se covjek faliti svojim djeteom,nikad se ne zna,ali mislim da kao roditelj nisam ni tu promasila.dijete kao i sva druga djeca,dobar djak,dobar student,voli pivo :-),pa sve je to za mlade :-)
Last edited by Brankica on 26.10.2010. 00:11, edited 1 time in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: SVE JE TU:PEDAGOZI;POSAO PREKO VEZE;DJACKI PROBLEMI

Post by Brankica »

Dragana wrote:
KAMIKAZA wrote:
Dragana wrote:,ne znam kakva je sa "roditeljskog gledista" :D

:wink:
Jel mislis ona kao roditelj, :D ma divna osoba,sin joj je pobjegao dokle god je mogao ici bez vize,a da dobi vizu u Kini bi zavrsio. :smt005
Ne ONA KAO RODITELJ, vec kako je roditelji dozivljavaju kao razrednicu ( s roditeljima se ne druzim vise nego pristojnost nalaze :lol: ) :mrgreen:
Jbg, nemaju sva djeca srecu da mogu bez viza do Kine stici (moja imaju, ne insinuiram :wink: )
pitajte Emanuelinog muza kakva sam kao razrednica :-)
mislim da ima sve pohvale za mene :-),bila razrednica jednoj slatkoj imenjakinji :-)
emanuela ne ljutis se ,posto sam ja "JA"
ma i sad me on uvijek zove na pice a ja eto iz pristojnisti ne odbijam :-)

Post Reply