Izmjene i dopune zakona

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

--------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 16:28, edited 1 time in total.

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 03:00, edited 1 time in total.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

-------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 16:27, edited 1 time in total.

ljubisa88
Posts: 21
Joined: 30.08.2010. 21:39

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by ljubisa88 »

Nije problem platiti kad si kriv problem je platiti kad nisi kriv a neko tvrdi da si kriv. Sta ces nismo mi svi jednako pred zakonom nek prica ko sta oce....

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

patakmeister wrote: Pošto je evidentno da nisi upućen, a fino sam elaborirao na temu preciznog mjerenja brzine automobila i rekao kolika je greška radara tolika je otprilike i greška instrument table..... On kaže reci. Na što tražim da se u prijavu unese da sam išao tačno 184,3 km/h a ne 84,3 km/h kako on tvrdi i da se vidimo na sudu. Na to policajac podera prijavu i vrati dokumente.
P.S. Zbog vožnje po velikim svjetlima u gradu sam bio na sudu i dobio čak i nadoknadu troškova.
O cemu ti to, ja stvarno neznam o kojoj drzavi ti pricas. Ti trazio u RS da policajac unese nesto u prijavu i on zbog toga istu poderao, e sad se stvarno moram nasmijati ispade da ja zivim u Bangladesu.Hoces da poredis svoj brzinomjer koji nije bazdaren otkad je auto izaslo iz fabrike sa uredjajem koji se redovno bazdari i ti bi nesto dokazivao na sudu. Ako si to sto pises dokazao na sudu u Prnjavoru donesi mi rjesenje ja cu se javno izvinuti, mozda si to negdje u Piljuzicima dokazao. Pricas o brzini kao da je treba izracunati a ne da je mjerena. To sto si naveo bitno je ako izracunavas brzinu pa mjeris predjeni put u jedinici vremena, tad je bitno kotrljanje, trenje, otpor vazduha a i tada nije toliko bitno jer je predjen put u toj jedinici samo sto se ta brzina nemora poklapati i nece vjerovatno sa tvojim brzinomjerom u autu, Do duse ipak sam ja neupucen u tu nauku izvinjavam se !!!
Kazes da si rekao kolika je tolerancija odnosno greska ja ne zakljucih kolika je greska ( mozda mi posao kojim se bavim to ne dozvoljava :D ) na radaru pise kolika je tolerancija, sta pise na tvom satu :D
To sto ti pises isto je da ja tebe pitam da li se staklo na prozoru trosi, Odgovor je da ali kolika je ta konstanta ili procenat moras priznati zanemarljiv pa se cak moze reci da se ne trosi. To ti je i sa laserom i brzinom istog, greska je zanemariva.Ali eto ti to znas jedini pa nije bitno.

Kami slazem se ja sa tobom da je bolje upozoriti covjeka ( ali covjeka) medjutim svi bi da se upozoravaju e zbog toga sam ja napisao da jedino sud moze upozoriti odnosno i osloboditi od odgovornosti a ne policija ( a inace to je tacno ). Znam da je ljudski upozoriti ali dodje kontrola i kaze odakle tebi pravo da upozoravas policijsko je da sankcionises prekrsaj.I pored toga moras priznati a i ja sam svjedok bezbrojnih upozorenja. Moras priznati kada bi sve kaznjavali nebi stigao dalje od stanice do 5 lampi koliko bi prekrsaja uocio i vec bi smjena prosla. Ponavljam tacno je da ponekad ima veci efekat upozorenje nego kazna i sam sam tog ubjedjenja.
Sto se tice svjetala za maglu ili maglenki. Zakon kaze svjetla za maglu mogu se upotrebljavati u uslovima smanjene vidljivosti ( kisa, snijeg, magla, dim, prasina ...) dakle bio si u pravu ako je kisa padala. Mozda nije u redu ali svi smo glasali za one koji su donijeli takav zakon. Dakle nase je da ga postujemo.
Lubisa88 jeste policija ista kao i narod na karju krajeva iz naroda je. Mogu prihvatiti da ti je krivo sto ti je policajac napisao prekrsajni nalog ali vjeruj da nije pogrijesio ( sto se zakona tice ) sad je li mogao drugacije ili je li trebao drugacije o tome mozemo polemisati do zore.
Nemoj te zaboraviti da mi ovdje pisemo o pojedinacnim slucajevima i nikako nebi trebali generalizovati stvari. Ima negativnih primjera na svim stranama ali priznacete da bar toliko ima i pozitivnih.
Nije ovdje pisao covjek koji je poslao dopisnicu u policijsku stanicu i zahvalio se policajcu koji ga je zatekao na magistrali sa probusene dvije gume. Bilo je oko 2 sata poslije ponoci. Stavio je njega i dva tocka u auto odvezao ga kod Sofrica probudio ga i zamolio da covjeku okrpi gume. Sofric je to uradio cak nije htio ni naplatiti jer je iz razgovora sa covjekom saznao da ide na sahranu u Banja Luku. Niko nece da pise o takvim situacijama nego samo o onim gdje su vozaci dobri a policajci losi momci. :D :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

kuzmo wrote:Sta ima tu reci svako je strucan u svom domenu, mislim da bi ga alkometar uhvatio na istoj daljini kao i radar
Ako si toliko pijan vjerovatno bi ti mogli podvaliti i da su ti brzinu mjerili :lol: :lol: :lol:
iz vlastitoga iskustva znam da je najbolje platiti kaznu i imati mir
Pitaj Kamikazu da li je tako.
Nije problem platiti kad si kriv problem je platiti kad nisi kriv
Jesi li ti platio kad nisi bio kriv, ja to nikad nebi uradio, nebi sebe toliko ponizavao !!!
Sta ces nismo mi svi jednako pred zakonom nek prica ko sta oce....
Nazalost je tako, a trebali bi biti !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Ovo prvo sto kaze Kuzmo da je najbolje platiti kaznu,se nadovezuje na ovo drugo,i ja to kazem ako sam kriv rado platim da se ne razvlaci jer nisu to neke kazne,ja bi cak poostrio kazne,ali u momentu kad nasa svjest dostigne taj nivo da cemo mi prestati da podmicujemo,a oni drugi prestati da uzimaju mito,mi smo daleko od toga,mito je svugdje zastupljen u nasem drustvu,nekad razmisljam i zakljucim da sam ja danas podmitio bar 10 osoba.

Konobaru dam marku,dobar je cim udjem sve ostavi i pridje,mito je i to jer neko je tamo ostao bez soka ili rucka ili ce ga dobiti kasnije nego ja iako je dosao prije.

Utrcim u trgovinu da kupim hljeb,prodavacica pozdravlja,i odma pita jel zuris,i kaze zeni koja je na redu on ce samo hljeb pa da ne ceka,ja joj dodam 2 marke i da ne trazi sicu,kazem u redu je,znam da ce i drugi put da me zbog toga pusti preko reda.

Nisam ni zavrsio vidim kroz izlog policajac stoji kraj auta,stao sam bas na trotoaru,izvinem se i on kaze nemoj vise,znas da i meni neko stoji nad glavom,pruzim mu smotanih 10 KM i izvinem se jos jednom,sad me je svejedno pustio,ali ovih 10 KM su za drugi put,jer nece imati obraza da me kazni ili ustavi,samo ce okrenuti glavu ili eventualno mahnuti u znak pozdrava.

Moram u katastar,udjem i tu guzva,mahnem plavusi za pultom,i ona pokaze prstom koleginici,da me posluzi iako nisam bio na redu,da ne trcim u postu ona mi uzme za uplatnicu pa ce to obaviti pred kraj radnog vremena,sa jos nekim uplatnicama,koje su isto preko veze,i opet da ne stojim iduci put u redu pruzim im nesto na kafu.

Sad trceci u bolnicu,po neki nalaz od zene,i opet svi uljudni,sramota je doci prazne ruke,ali cokolada nije mito,a pomaze.

Kod frizerke sve puno,a ja bi samo malo da podkratim kosu,skupo u onoj evropi,a i ne sisaju po mom ukusu :D a babaaaaaaaa kao da su sve dosle taj dan da se sisajumi ona jadna,ne moze pred babama da me primi preko reda,pocrvenila,pa kaze jaooo izvini ja zaboravila za tvoj termin,pa pocela ove zene da friziram,sramota me to je vec drugi put,i hajde da se ne ljutis za cas cu ja to,dok se njima stegne farba,i opet casti,gdje zena da laze za mene i to jos za dzaba .............itd.itd.itd.....dan je duggggggggg

Tako to ide po sto puta na dan,mi to svi radimo dal sa parama ili usluga za uslugu,ja tebi danas ti meni za mjesec,ali takav smo narod,mi mozda nismo ni svjesni da nekoga podmicujemo,jer to radimo mahinalno...

E sad ovo poslednje,platiti kaznu ako nisi kriv nebi trebao zbog sebe,ja sam pokusavao i to,pa podjem da mrzim sam sebe,jednostavno covjek nekad mozda i mora da podnese ponizenje i podcjenjivanje,ali ne moze uvjek,jer ce izgubiti samopouzdanje i vjeru u ljude.
Nije sve u parama,meni tih 10,20,30 KM nece nista promjenuti u zivotu,finansijski ih necu osjetiti,ali ne mogu dozvoliti sebi da me svako gazi,ako nisam kriv borit cu se;ne samo za svoje intrese,vec i za interese onih koji ne mogu da se bore,ako nece par puta oni koji imaju zrtvovati po par maraka vise u toj borbi,onda nikad oni koji nemaju nece osjetiti pravdu.
Kada nas je Bog ili neka sila stvarala,dala nam je sudbinu,ta sudbina je nekome bolja a nekome losija,oni kojima je bolja,duzni su brinuti o onima koji imaju losiju,inace njihova sudbina moze lako da se promjeni,jer mi od sudbine vidimo samo ono juce i ovo danas,ono sutra jos nije napisano....
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

Meni nije jasno kako mnogima smeta sve...ajd da smeta nekulturno i bahato, korumpirano ponasanje policije. Medjutim, vecini smeta i sto se pojas mora vezati, i sto je ogranicenje 50 na sat, i sto svjetla moraju da se pale, itd..najbolje bi bilo da nema nikakvog zakona tad bi svi bili zadovoljni.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Upravo iz tih razloga moja poslednja 2-3 posta i jesu sa dozom provokacije i ironije. Ovdje ispade da svi znaju bolje stvari kojima se ne bave od onih kojima je to profesija. Ispade da bolje znaju o tehnickom pregledu nego ti koji vodis taj tehnicki a jos si onako bezveze usput zavrsio i saobracajni fakultet. Kada bi ja rekao koji je beton bolji i jos poceo da elaboriram zbog cega ( jer sam to cuo i vidim svaki dan nesto se betonira ) svi gradjevinci bi rekli sta se ti petljas u to. Kod nas vazi ono pravilo kad su plavusu ( izvinjavam se plavusama) pitali : Znas li da vozis avion? Ona odgovori: Nemam pojma, mozda, nisam nikad probala !!! :lol:

Sjecam se tamo na temi "Privatizacija placka stoljeca" Svi listom hvale i tapsu Bucu po ramenu jer pobogu on treba da se izbori za nase interese, da se maltretira, dokazuje itd. itd. Pa bi neko drugi trebao da se bori za vas kad vas policajac nepravedno optuzi ili vam zavuce ruku u dzep. Pa gospodo tu nema Buce izvolite i borite se sami kao Kamikaza. Od mene imate svaku podrsku i pomoc. Ne dozvolite da vas neko ponizava i ne ponizavajte sami sebe. :idea:

Rege pogledaj koliko smo kulturni i posteni sada kad se moze svugdje parkirati bez da platis kaznu. Nemozes proci trotoarom i raskrsnicom. Svi se samo kese i parkiraju vozila. Kad se zakon ponovo promijeni onda ce opet policija prave zdrave ljude kaznjavati samo zato sto su se parkirali na trotoaru ili pjesackom prelazu. Sad nista ne mozes poduzeti ni protiv onog ko ide mimo obiljezenog pjesackog prelaza jer je na prelazu ili pješackom ostrvu parkiran neciji ljepotan. :oops:
Свако зна своје, милиција свачије !

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by postar »

pitanje za jokaru. Da li saobracajna policija moze da se parkira covjeku u dvoriste i da obavlja redovnu kontrolu saobracaja? Da li je potrebna necija saglasnost i odobrenje i kako da se covjek zastiti? Ako im je drzava obezbijedila posao neka im onda obezbijedi i radni prostor. Tako sutra i meni mogu da dođu i razapnu sator i kampuju 5 dana :lol: . Sta sa njima covjek da radi? Da ih ponudi sa rakijom :smt006 I jos ovo... Da li je ispravno da policija zaustavlja vozilo koje izlazi iz zan 1 i pri tome pokazivacem pravca jasno pokazuje da skrece udesno tj. prema gradu a policija parkirana ispred izlazne rampe teh pregleda.(preko puta zan 1 gdje je nekada bio dion). tako sto nekakvom baterijicom blica a svi znate da je taj dio grada jako osvijetljen i ta lampica se i ne primjecuje. To je ono sto sam ja uocio a sad sam u dilemi da li je to ispravno ili nije....

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Ako neces da ih ponudis rakijom, slobodno im reci da se sklonu iz tvog dvorista ako nece, pismo u sake i pravac policijska stanica. Salim se mozes napisati obavijest policijskoj stanici - komandiru da patrola koristi tvoj privatni posjed i da te ometa. Morace se skloniti. ali mislim da ce to i sami uraditi kad ih upozoris.
Samo da napomenem situacija je za nijansu drugacija ako se radi o nekakvoj akciji i sl. ovo se odnosi na "redovnu" svakodnevnu kontrolu a ocigledno koliko sam shvatio o tome se radi. Pretpostavljam da je akcija i oni nekog stigli i zaustavili tu pretpostavljam da ti nebi ni smetalo.

Ako si vidio da te zaustavlja i bilo ti je jasno da se to odnosi na tebe nista nije pogrijesio. Mogao si ( odnosno taj koga zaustavljaju ) otici pa neka dokazuju da si ti vidio sta se dogadja na suprotnoj strani ulice. Ja licno nikad nebi stao da me neko zaustavlja na takav nacin pa neka dokazuje koga je zaustavljao sa 20 metara udaljenosti, noc, na drugoj strani a pogotovo na strani i smjeru u kome se ja ne krecem kao sto je to u konkretnom slucaju. Pogledao sam lijevo i nisam ih vidio, skrenuo desno jer sam to i imao namjeru.
POZDRAV !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

ljubisa88
Posts: 21
Joined: 30.08.2010. 21:39

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by ljubisa88 »

Policija treba, ali postena policija
Prebrzu voznju treba kaznjavat u % kao svedskoj danskoj ili slicno, pricam sa kolegom neki dan u Svedskoj lola dobio 200 000 evradi za prebrzu voznju, ne bojte se nece vise to bi trebalo uvesti :D
Brat mi je policajac u Svicarskoj tacnije inspektor u pola grada iso 52km/h i dobio uredno 300 franaka fotku za album i tako :lol: Veli mi kamera se pali odmah na 51km/h pa ti se pravdaj kome oces.
Svi smo mi ogorceni na policiju i mi to znamo oni svakodnevno(ne svi) krse zakon a niko nista a m ikad prekrsimo placamo i to je u redu ali nas narod specifican kako on krsi a ja ne mogu komsija kupio novi auto idem i ja bolji i uvijek je prisutna da zavidnost i nadmetanje.
Samo jednako za sve i sve ce biti ko u svici.

Pozdrav

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Magyar »

Joj sta bih ja sve sad ovde mogao da napisem, ali ne mogu, ne mogu da se kacim s narodnom vlascu, a i nemam potrebe za tim. Mogao bi JOKARA da nesto iskoristi :D Sala naravno. Ne mogu ja za policiju nista reci. Gadan je to posao, ja ga nikad ne bi radio. Meni je stari bio zandar i dosta tih stvari znam, i mogu samo da kazem:" Krvav je to lebac" :smt002
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Franz »

ljubisa88 wrote: Brat mi je policajac u Svicarskoj tacnije inspektor u pola grada iso 52km/h i dobio uredno 300 franaka fotku za album i tako :lol: Veli mi kamera se pali odmah na 51km/h pa ti se pravdaj kome oces.
Pozdrav
Pozdravi brata i kazi mu kako ima brata na prnjavorskom formu koji lupa.

Ako je ogranicenje 50 i ako je tvoj brat vozio 55, oprasta mu se jer tolerisu 5km/h. Na 56 tek reaguju njihovi radari i za takvo prekoracenje ces platiti 40fr. Fotku za album neces dobiti, ne znam otkud tvom bratu ili tebi tolika mastovitost.
Za kaznu od 300fr jos nisam cuo. Sledeca nakon 40fr je 120fr...na svu srecu, nisam jos platio vece. :)
ljubisa88 wrote:Samo jednako za sve i sve ce biti ko u svici.
Bice kad budemo imali druge softvere u glavama. A ove postojece smo naslijedili od predaka...ne znam kako ti odradjujes update ali meni se to cini skoro nemogucom misijom.
A i kad, igrom slucaja, uspijemo odraditi taj update opet nemamo istoriju i dovoljan broj jevreja koji ima gore navedena zemlja.
Ali ipak ima nesto zajednicko izmedju njih i nas, vlasti su uvijek imale dovoljan broj ovaca za sisati...s tim sto to oni cine na suptilniji i podnosljiviji nacin.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Magyar wrote:" Krvav je to lebac" :smt002

* Prijavite ovaj post
* Odgovori sa citatom

Re: Izmjene i dopune zakona

Novi postod Franz » 01.09.2010. 09:09

Pozdravi brata i kazi mu kako ima brata na prnjavorskom formu koji lupa.

Ako je ogranicenje 50 i ako je tvoj brat vozio 55, oprasta mu se jer tolerisu 5km/h. Na 56 tek reaguju njihovi radari i za takvo prekoracenje ces platiti 40fr. Fotku za album neces dobiti, ne znam otkud tvom bratu ili tebi tolika mastovitost.
Za kaznu od 300fr jos nisam cuo. Sledeca nakon 40fr je 120fr...na svu srecu, nisam jos platio vece. :)

Bice kad budemo imali druge softvere u glavama. A ove postojece smo naslijedili od predaka...ne znam kako ti odradjujes update ali meni se to cini skoro nemogucom misijom.
A i kad, igrom slucaja, uspijemo odraditi taj update opet nemamo istoriju i dovoljan broj jevreja koji ima gore navedena zemlja.
Ali ipak ima nesto zajednicko izmedju njih i nas, vlasti su uvijek imale dovoljan broj ovaca za sisati...s tim sto to oni cine na suptilniji i podnosljiviji nacin.
Bravo momci :wink: :) :smt023
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

Ja kaznu nisam skoro 10 godina platio. Ne vozim brzo, niti pijan, a kad me zaustave ne kurcim se, i nikad nisam imao problema. 3 recepta. Sad, uvijek se moze zadesiti da te neko drnda bez razloga ili sa, ali je vjerovatnoca manja sa ovim gore.
Druga stvar...svako selo ima sad svog poslanika manje vise u opstini...ako smatrate da policija ne radi dobro, korumpirana je, lose vam cini, eto poslanika pa nek pokrene temu u medijima, skupstini i sl. da se rasprava povede i problem otkloni. Cemu sluzi demokratija, nego da se ucimo malo boriti za svoja prava a poslanike smo izabrali bas zbog toga da nas zastupaju :smt002
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

-------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 16:27, edited 1 time in total.

ljubisa88
Posts: 21
Joined: 30.08.2010. 21:39

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by ljubisa88 »

kuzmo wrote:Franc ja sam mislio da ti nemas puno problema kao ovi na forumu za sada mi je poznato da mozes samo 1 prekrsaj da napravis tj. kaciga za tvoj bicikl a za njega sto nemas svjetlo mislim da ti nemogu nista, mislim sto je tako proizveden, e sad ako divljas po gradu i slicno cuvaj se Bore Tubonje da ti ne povadi ventile.Jedino vidim da se tu spominje neki svicarac policajac pa da nam uvedu i registraciju bicikla kao tamo.Pa dogradjuj redom svjetlo,dinama ,zvonce itd.A za ostale jel vi mislite da na zapadu nema korupcije u policiji,I TE KAKO.Jedna baraba iz moje familije 1.pjan vozio ,2.bjezo od policije ,3. nudio mito. A znate li kakav je odgovor dobio od policajca NISMO MI VASA LOKALNA POLICIJA .A posledice 1mjesec zabrane za volanom,u to vrijeme 11.000 silinga kazne i jos doskolovavanje vozackog ispita u trajanju od mjesec dana mislim da je to zbog toga sto je kod njih vozacka na probi prve dvije godine .Nesto slicno kao nase P.Imo je peh potrefio na republicku policiju taj vikend.A sto se tice kod nas neznam sta bi bilo najbolje kad se svi medjusobom toliko znamo samo sto ne spavamo zajedno.Imali smo i policiju koja nam je dolazila sa strane pa smo se i sa njima sjedinili.Sve u svemu ije to u nasoj opstini tako ni crno.Malo bi trebalo da i pojedini policajci dovedu u red i svoja vozila i da se malo vise paznje obrati na motoriste ,te da kazna za pogresno parkiranje bude za sve a ne samo na one sto nisu nesto poznati i strane table sto se desava u vecini slucajeva.
Francuz malo lupeta, da je tako bili bi oni kao mi. Ali ne tamo su stvari drugacije kazne su strasne tolerancije nema. Ko sto jedan komso rece vozi malo ispod 50 jer ne tolerisu NISTA.
Ali skandinavci su kraljevi kad ti odrezu 200 000 evradi za prebrzu voznju i oduzmu vozacku i sta vec ide, pa ti opet ako imas.

ljubisa88
Posts: 21
Joined: 30.08.2010. 21:39

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by ljubisa88 »

Pitanje za JOKARU covjeka od velike strucnosti neupitno

Prije 5-6 dana vidim parkiran passat 4 ili 5, nisam strucan, na trotoar a na onoj polici iza zadnjeg sjedista se nalazi jedan zgodan rekvizit policijska kapa.
E sad pitanje je sta ta kapa znaci i zasto pauk 2 puta obilazi taj auto i nikom nista ? to se zbilo u Banjaluci
Pozdrav

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Franz »

ljubisa88 wrote:
Francuz malo lupeta, da je tako bili bi oni kao mi. Ali ne tamo su stvari drugacije kazne su strasne tolerancije nema. Ko sto jedan komso rece vozi malo ispod 50 jer ne tolerisu NISTA.
Ali skandinavci su kraljevi kad ti odrezu 200 000 evradi za prebrzu voznju i oduzmu vozacku i sta vec ide, pa ti opet ako imas.
Evo igrom slucaja platih kaznu od "300fr".
Skenirao sam je specijalno za ovu priliku. :)



Image
Its too late to change events
Its time to face the consequence

ljubisa88
Posts: 21
Joined: 30.08.2010. 21:39

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by ljubisa88 »

Franz wrote:
ljubisa88 wrote:
Francuz malo lupeta, da je tako bili bi oni kao mi. Ali ne tamo su stvari drugacije kazne su strasne tolerancije nema. Ko sto jedan komso rece vozi malo ispod 50 jer ne tolerisu NISTA.
Ali skandinavci su kraljevi kad ti odrezu 200 000 evradi za prebrzu voznju i oduzmu vozacku i sta vec ide, pa ti opet ako imas.
Evo igrom slucaja platih kaznu od "300fr".
Skenirao sam je specijalno za ovu priliku. :)



Image
Vidio sam hvala ti papiritj je dokaz, samo kod burazora ima i slika kako kulturno sjedi za volanom slikano je sprijeda i ima u ovakvoj kazni i slika i metar objasnjenja. More biti da je nesto zgrijesio jos jer ne razumijem svapski pa mu natakirili.
Onda dalje ja tebi dugujem izvinjenje jer kazna je stvarno 40 franaka sta je on pocinio pitaj boga. Mozda policajcima otfikare mali vise hahahah :D :D

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Franz »

Sve oke. Jako dobra tema. Smeta mi jedino kad vidim da je nekad opterecena kafanskim pricama, inace sve 10.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

--------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 16:25, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

kuzmo wrote:Malo bi se vratio na onu moju temu o putu za koji smo tuzeni ,a mozda bi Jokara mogao i pomoci napomenem da smo mi kao roditelji isli u opstiu da trazimo uputsva za lezece policajce koje cemo mi da financiramo. .
I sta sad treba Jokara da legne na Babanovacki put da bi ovaj sporije vozio :D on strasno voli da lezi,i da se izlezava,ali bas tu gdje vi ne smijete nosa da pomolite,nebi rekao da ce da zalegne . :smt005

A sad na ovo gore sto ste pisali :D
U nas treba da se uvedu kazne kao u tim nekim skadinavskim zemljama,kazna se odmjerava po godisnjem primanju ili plati,pa ko ima vecu platu ima i jaci auto i treba da plati vise,to je ono sto sam vec gore rekao,baja zaradi milion u godini i njega treba da zaboli 30 KM,tih 30 KM ce sigurno zaboljeti onoga ko ima 3000 u godini,a da bi i onog baju zaboljelo,treba da mu se recne 10000 za isti taj prekrsaj,pa ce drugi put da propusta i ficu kraj sebe. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

ljubisa88
Posts: 21
Joined: 30.08.2010. 21:39

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by ljubisa88 »

KAMIKAZA wrote: A sad na ovo gore sto ste pisali :D
U nas treba da se uvedu kazne kao u tim nekim skadinavskim zemljama,kazna se odmjerava po godisnjem primanju ili plati,pa ko ima vecu platu ima i jaci auto i treba da plati vise,to je ono sto sam vec gore rekao,baja zaradi milion u godini i njega treba da zaboli 30 KM,tih 30 KM ce sigurno zaboljeti onoga ko ima 3000 u godini,a da bi i onog baju zaboljelo,treba da mu se recne 10000 za isti taj prekrsaj,pa ce drugi put da propusta i ficu kraj sebe. :D
Bas tako velim ja neki dan bilo na dnevniku coek iskesiro 200 000 evradi u pitanju je neki multimilioner sa milionskim godisnjim primanjima. Tako da siromaha "zaboli" 30km ali i bogatasa zaboli volka evrad :D

Post Reply