Izmjene i dopune zakona

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

O bezbjednosti pricaju:
Covjek koji otkucava ljude koji su prijavili gazenje pjesaka bukvalno, a koji je pritom mitom i korupcijom nacelnik saobracajne policije..
Covjek koji gazi pjesake...
eee domovino posrana
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 10:34, edited 1 time in total.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Magyar »

regeman wrote:O bezbjednosti pricaju:
Covjek koji otkucava ljude koji su prijavili gazenje pjesaka bukvalno, a koji je pritom mitom i korupcijom nacelnik saobracajne policije..
Covjek koji gazi pjesake...
eee domovino posrana
:smt023 :smt023 :smt023
JOKARA wrote:Vecina ljudi kada hoce da vrijedja policajca onda mu kaze kako je zavrsio kurs pa ne vidim da si ti razlicit od tih i takvih
JOKARA vrijedjanje policajca je: kad policajac koji zavrsi neki kurchev privatni fakultet (smjer sviranje kurtzu), postane sef, i onda pocne da drka svoje radne kolege tj. policajce, koji svoj posao rade 20-30 godina :smt001
Sve što možeš danas, uradi juče!

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Samo da znate nece policija samo obilaziti skole, (sto svakako treba) nego ce i uci u skole.
Od 21.09 pocinju predavanja na temu maloljetnicka delikvencija, vršnjacko nasilje, zloupotreba alkohola i duvanskih proizvoda kao i facebook, pedofilija, zloupotreba interneta.
Predavanja ce drzati radnici PS Prnjavor, radnici centra za socijalni rad i trzisna inspekcija.
Predavanjima ce biti obuhvaceni ucenici petog razreda i prvog razreda srednje skole. Istim predavanjima bice obuhvaceni i roditelji djece.
Sve vase sugestije ( i pored plana i nacina predavanja ) su dobro dosle. Vasa saznanja, iskustva i sl. :idea: :smt024 :smt023
P.S.
Nije sve u putevima i saobracaju :) :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

JOKARA wrote: Predavanjima ce biti obuhvaceni ucenici petog razreda i prvog razreda srednje skole. Istim predavanjima bice obuhvaceni i roditelji djece.
Mislim da je vec tada kasno njima drzati predavanje,trebalo bi poceti u prvom razredu,osnovne skole-A evo zasto,ja sam primjetio na svojoj djeci,kolika je razlika i koliko oni napreduju za godinu ,dvije, pet,djetetu u petom razredu ne mozes vise nista reci,bar ne o internetu i ostalom,daleko je ono tada ispred predavaca.Na roditelje se moze uticati i treba,jer 90% njih nema vremena i ne zna sta se sve moze desiti,ako djete sjedi non stop u internetu,moze cak da postane ovisno :D na primjer kao ja :smt005 i mog tatu bi trebalo malo na taj kurs :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Mogu se i ja sloziti sa vama.
Mislim da i nije sucise kasno za ovu vrstu predavanja pogotovo ne djeci u petom razredu.
Nofel vjeruj da se ja nikad nisam nasao u bilo kom postu. Nisam ja ****** pa da mislim kako smo idealni. Ja sam napomenuo da i ja ponekad prekrsim propise svjesno ili nesvjesno, znam i da to ostavlja ruznu sliku. Moja zelja je bila da vam skrenem paznju da ako se zalite budete svjesni sa cim se mozete susresti. Da svi malo razmislimo o pricama. Evo navescu jedan primjer, svi vozaci su skloni neke situacije koje su se nekome dogodile u kontaktu sa policijom da pripisu sebi, tako da imas slucajeve kada ljudi koji imaju 5 godina vozacku, pricaju price koje su se njima dogodile sa policijom, a da to jedan vozac profesionalac za svoj radni vijek nije dozivio. Upitaj ga direktno kada, gdje, ko, odma pocrveni pa znas moj prijatelj, kolega, kum... mi pricao, a prije toga pricao je u prvom licu jednine. :) :roll: :smt006
Nadam se da je sada jasnija moja reakcija. Ili drugi primjer svi znaju sta to policja treba da radi ali niko nece da prica o svom poslu, u tom pravcu je bila moja prepiska sa mojim prijateljem Maxom.Koji veoma cesto kao i ja pise da se malo zakuva. :) :) :)
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by MAXIMUS »

JOKARA wrote:Koji veoma cesto kao i ja pise da se malo zakuva. :) :) :)
:D :D :D
:smt006 :smt006 :smt006
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Pokusajte rastumaciti ove clanove, obratite paznju na crvena i boldovana slova :lol: :lol: :lol:
član 71.
(1) Vozač koji zaustavlja ili parkira vozilo na javnom putu gdje je ta radnja dozvoljena dužan je da zaustavi, odnosno parkira vozilo neposredno uz desnu ivicu kolovoza, a na javnom putu na kojem se saobraćaj odvija samo u jednom smjeru vozilo može zaustaviti, odnosno parkirati uz desnu ili lijevu ivicu kolovoza.
(2) Ako se uz desnu ivicu kolovoza nalaze tramvajske ili druge šine, vozač mora da zaustavi ili parkira vozilo uz lijevu ivicu kolovoza.
(3) Vozač može da zaustavi ili parkira vozilo na mjestima koja se nalaze na sredini kolovoza samo ako su ta mjesta obilježena odgovarajućim saobraćajnim znakom ili oznakom na kolovozu.

član 239.
(1) Novčanom kaznom od 30,00 KM kazniće se za prekršaj:
...
16) vozač koji zaustavi ili parkira vozilo protivno odredbama člana 71;

član 73.
Vozač ne smije da zaustavi ili parkira vozilo naročito:
1) na obilježenom pješačkom prelazu i na razdaljini manjoj od pet metara od tog prelaza, kao i na prelazu biciklističke staze preko kolovoza;
2) na prelazu puta preko željezničke ili tramvajske pruge u istom nivou;
3) na željezničkim ili tramvajskim prugama ili u blizini tih pruga ako se time sprečava ili ometa saobraćaj vozila koja se kreću po šinama;
4) na raskrsnici i na razdaljini manjoj od pet metara od najbliže ivice poprečnog kolovoza;
5) u tunelima, na mostovima, u podvožnjacima i na nadvožnjacima, kao i na dijelovima puta ispod mostova i nadvožnjaka i na razdaljini manjoj od 15 m od tih objekata;
6) na dijelu puta u blizini vrha prevoja i u krivini gdje je preglednost puta nedovoljna i gdje se obilaženje vozila ne bi moglo izvršiti bez opasnosti;
7) na dijelu puta na kojem bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne linije na kolovozu, ili do suprotne ivice kolovoza, ili do neke prepreke na putu bila manja od tri metra;
8) na mjestu na kojem bi vozilo zaklanjalo postavljeni saobraćajni znak ili uređaj za davanje svjetlosnih saobraćajnih znakova;
9) na biciklističkoj stazi, odnosno traci;
10) na dijelu kolovoza koji je kao stajalište za vozila javnog saobraćaja obilježen saobraćajnim znakom i oznakama na kolovozu;
11) na svim uređenim zelenim površinama, parkovima i sl.;
12) na mjestu koje je označeno kao parking-prostor za invalidna lica;


član 74.
Osim u slučajevima iz člana 73. ovog zakona, vozač ne smije da parkira vozilo naročito na:
1) dijelu puta ispred prelaza puta preko željezničke ili tramvajske pruge u istom nivou, i to na razdaljini manjoj od 15 m od tih prelaza;
2) razdaljini manjoj od 15 m ispred i iza znaka kojim je obilježeno stajalište za vozila javnog saobraćaja;
3) prolazima i ulazima škola, ustanova, preduzeća, stambenih zgrada i drugih objekata i iznad priključka na vodovodnu mrežu i ulaza u kanalizacionu ili drugu mrežu komunalnih organizacija;
4) mjestu na kome bi parkirano vozilo onemogućilo pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak nekom već parkiranom vozilu;
5) trotoaru, odnosno na pješačkoj stazi, ako to nije izričito regulisano saobraćajnim znakom, a ako je parkiranje dozvoljeno, mora da se ostavi najmanje 1,6 m širine na površini za kretanje pješaka, s tim što ta površina ne može da bude uz ivicu kolovoza.
6) ) na kolovozu sa dvije saobraćajne trake gdje se saobraćaj odvija u oba smjera.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by MAXIMUS »

Čudna saobracajna pravila >
Poput kultura ili običaja isaobracajni propisi se uveliko razlikuju od zemlje do zemlje. Razna ograničenja u drugim državama za naš mentalitet i naše shvaćanje izgledaju totalno ludo.

Primjeri:

Velika Britanija: dozvoljeno je voziti automobil samo s prednjih sjedala

Danska: zakon zabranjuje pokrenuti automobil ako neko leži ispod.

Švicarska: zabranjeno je prati automobile nedeljom.

Saudijska Arabija: Ženama nije dozvoljeno voziti auto, posebno ne glavnim ulicama, također žene nemogu voziti ni bicikl.

Kina: pri naletu na pješaka uvijek je kriv vozač auta. Drugim riječima pješak se može okliznuti i pasti pod vozilo ili neoprezno izletjeti na ulicu, ali odgovornost snosi vozač, a što je još gore ako pješak učini samoubistvo tako što se baci pod točkove nekog vozila opet je vozač kriv.

Japan: zabranjeno je špricanje pješaka prolaskom kroz lokvu vode.

SAD: U SAD-u se nemojte začuditi ako dođete na raskrsnicu gdje svima svjetli crveno svjetlo. Tamo je to uobičajeno, a prednost ima onaj koji je prvi došao.

Tajland: Jednosmjerne ulice tokom dana mogu promijeniti smjer.

Madagaskar: policajac okrenut leđima vozaču znači "stop"

Južna Afrika: pastiri smiju regulisati saobracaj na javnim cestama.

Venecuela: Najveća dopuštena brzina na autoputu je samo 80 km/h :smt003
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

["MAXIMUS"]

SAD: U SAD-u se nemojte začuditi ako dođete na raskrsnicu gdje svima svjetli crveno svjetlo. Tamo je to uobičajeno, a prednost ima onaj koji je prvi došao.
-KOD NAS PREDNOST IMA JACI :D



Tajland: Jednosmjerne ulice tokom dana mogu promijeniti smjer. -
I U NAS;NAROCITO ONA PREMA BOLNICI :D



Madagaskar: policajac okrenut leđima vozaču znači "stop"
- A U NAS DAJ GAS DOK SE NIJE OKRENUO :D



Južna Afrika: pastiri smiju regulisati saobracaj na javnim cestama.-
I U NAS;SVE VISE COBANA ODLAZI U MILICIJU :smt005




Venecuela: Najveća dopuštena brzina na autoputu je samo 80 km/h :smt003
-TU IMA DA POSTIGNEMO REKORD;NA NASIM AUTOPUTEVIMA NECEMO SMJETI RADI SIGURNOSTI VOZITI VISE OD 50 kmh :P




Ma mi nismo vise Mala Evropa,mi smo Mali Svjet !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

---------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 14:05, edited 1 time in total.

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by nkulesko »

da cuo sam to za Tajland kazu da je to odlicno npr ako put ima cetiri trake ujutro kada svi idu na posao,skolu i sl. tri su jednom smijeru, a poslijepodne kada je guzva zato sto se svi vracaju opet tri trake u jednom smijeru ali sa druge strane...
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

U nas je za sada samo jedna traka,pa se guramo kao prasici oko korita :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

-------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 13:51, edited 1 time in total.

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by nkulesko »

KAMIKAZA wrote:U nas je za sada samo jedna traka,pa se guramo kao prasici oko korita :D
za to u nas svi voze k'o na trkama od potocana do prnjavora ako ne preteknes bar deset kola niki vozac nisi! ;)
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

nkulesko wrote:
KAMIKAZA wrote:U nas je za sada samo jedna traka,pa se guramo kao prasici oko korita :D
za to u nas svi voze k'o na trkama od potocana do prnjavora ako ne preteknes bar deset kola niki vozac nisi! ;)
I onda kriv Jokara i Zakon :lol: :shock: :? :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by nkulesko »

JOKARA wrote:
nkulesko wrote:
KAMIKAZA wrote:U nas je za sada samo jedna traka,pa se guramo kao prasici oko korita :D
za to u nas svi voze k'o na trkama od potocana do prnjavora ako ne preteknes bar deset kola niki vozac nisi! ;)
I onda kriv Jokara i Zakon :lol: :shock: :? :smt006
pa sta ces kad zakon niste prilagodili potrebama istinskih vozaca!
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

I JA SAM ZA PROMJENU ZAKONA :smt045 DA;DAAAAAAA;MJENJAO BI GA ZA BEZZAKONJE :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by postar »

za jokaru....(1) Vozač koji zaustavlja ili parkira vozilo na javnom putu gdje je ta radnja dozvoljena dužan je da zaustavi, odnosno parkira vozilo neposredno uz desnu ivicu kolovoza, a na javnom putu na kojem se saobraćaj odvija samo u jednom smjeru vozilo može zaustaviti, odnosno parkirati uz desnu ili lijevu ivicu kolovoza. ovaj podebljani dio se odnosi na dio ulice na kojem nije postavljen znak zabrana zaustavljanja i parkiranja ili....???????????

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Brankica »

gluho bilo :-)
Kazu:
umre policajac-saobracajac i ide na onaj svijet.
Saceka ga naravno Sv.Petar i kaze,ovo ti je raskrsnica,ako si gresan ides lijevo ako ne budes gresan ides desno.
Imas li mozda poslednju zelju?
policaj ce na to " imam,mogu li ostati u raskrsnici"

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

--------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 13:51, edited 1 time in total.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Magyar »

kuzmo wrote:Brakice prebaci to tamo na temu O Carabinjerima tamo kazan pece citav da se rijesimo rakijepa da idemo dalje :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sve što možeš danas, uradi juče!

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

postar wrote:za jokaru....(1) Vozač koji zaustavlja ili parkira vozilo na javnom putu gdje je ta radnja dozvoljena dužan je da zaustavi, odnosno parkira vozilo neposredno uz desnu ivicu kolovoza, a na javnom putu na kojem se saobraćaj odvija samo u jednom smjeru vozilo može zaustaviti, odnosno parkirati uz desnu ili lijevu ivicu kolovoza. ovaj podebljani dio se odnosi na dio ulice na kojem nije postavljen znak zabrana zaustavljanja i parkiranja ili....???????????
A sta kazu clanovi 73 i 74 ( oni su propisali gdje se ne smije narocito parkirati ) e sad smo vam dohakali :lol: :lol:
Salim se cuvajte se policija krece u akciju.

Nemoj da se iznenadite kad se malo folirate a ono policajac se smjeska i pise,a vi mislite samo ti pisi nista mi ne mozes.
clan 73.
Vozač ne smije da zaustavi ili parkira vozilo naročito:
clan 74.
Osim u slučajevima iz člana 73. ovog zakona, vozač ne smije da parkira vozilo naročito na:
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

E mene danas slikase :D a ni nasmijao se nisam, :) Baksuz ostaje baksuz :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

KAMIKAZA wrote:E mene danas slikase :D a ni nasmijao se nisam, :) Baksuz ostaje baksuz :?
Gdje te okinuse :lol: :lol: :lol:
Свако зна своје, милиција свачије !

Post Reply