Izmjene i dopune zakona

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by postar »

član 71.
(1) Vozač koji zaustavlja ili parkira vozilo na javnom putu gdje je ta radnja dozvoljena dužan je da zaustavi, odnosno parkira vozilo neposredno uz desnu ivicu kolovoza, a na javnom putu na kojem se saobraćaj odvija samo u jednom smjeru vozilo može zaustaviti, odnosno parkirati uz desnu ili lijevu ivicu kolovoza Koliko sam shvatio jedino ovaj podebljani dio ide u prilog vozacima :?: opet siroti gero mora svoju "mečku" na ulici da ostavi :smt005 :smt005 :smt005

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Nisam te bas skontao ali nije ni cudo kojim se poslom bavim.
Ima tu i stav 2 i 3 ali su oni manje bitni.
Nije mi jasno zbog cega mislis da nekome Zakon mora ici u prilog.
Ako si u gradu izadji i pogledaj ovaj javasluk koji nesavjesni vozaci prave znajuci da je obrisana ona famozna tacka iz kaznene odredbe za parkiranje. Kese se i parkiraju gdje hoce.
Npr. Kada si do ovih izmjena i dopuna vidio parkirano auto na trotoaru ispred stepenica koje vode do picerije La Bella na Trgu srpskih boraca. Pogledaj sada dodje Tomo sa kombijem i jos poneko auto. Ako tome zakon treba da ide u korist ili svima onima o kojima ste na ovoj i drugim temama pisali onda ja stvarno neznam sta je cilj ovog pisanja da nam bude bolje i ugodnije svima ili samo pojedincima.
Nisam htio da kazem da je prije bilo idealno ali moras priznati bilo je bolje. Popravicemo mi to bar na nekim kljucnim mjestima, poslije ovih izbora valjda ce i kolege iz PS za BS moci angazovati vise ljudi u gradu da rade na sankcionisanju ne savjesnih vozaca. Ranije je bio izgovor naplacuje se parking na svakom cosku pa je to kao opravdanje sto se stalo malo na trotoar, sta je sad opravdanje kad se nigdje ne naplacuje pa se cak ni kazne nisu naplacivale ( opsti haos - savjest = 0 )
Sto bi rekao pokojni Minimaks " Izgubio sam savjest molim postenog nalazaca da je zadrzi"!!!
Свако зна своје, милиција свачије !

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by postar »

jokara moja greska...u prilog NESAVJESNIM vozacima... to sam napisao zato sto je jedina mogucnost da se auto parkira u jednosmjernoj ulici a da se ne krsi zakon. Svjedok sam javasluka na gradskim ulicama i hrpe automobila "nakacenih" na trotoar pogotovo vikendom ispred troje. Razumijem ja da se neko dostavno vozilo zaustavi i na ulici i na trotoaru zbog isporuke robe itd ali ove gradske mangupe nikako... Mozete mi objasniti kakva je uloga saobracajnog znaka zabrane zaustavljanja i parkiranja ako je vec zakonom regulisano gdje se (ne)smijemo parkirati?????

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Ja bi za parkiranje i tukao ,a ne samo kazne naplacivao. :D Tek toliko da im lakse proradi savjest :P
A evo i zasto,nekad davno smo mi u Prnjavoru imali red,sve je imalo svoje mjesto,pa i vozila,tako da nam se nije moglo dogoditi da negdje ne mogu da pridju hitna kola ili vatrogasci,i spase neciji zivot ili imovinu,danas se mozemo moliti samo bogu,bez obzira sto su te ustanove daleko bolje opremljene,da ne dodje do neke intervencije,jer oni ne mogu iz garaze da izadju od nesavjesnih vozaca,a kamo li da prodju kroz neke ulice.
Naveo bi jedan primjer,stambena zgrada iza Pekoteke ili vam nekadasnje Gvozdjare ,ima prilaz kroz taj uzani prolaz izmedju te dvije zgrade i iz Haske kroz onu pjesacku stazu,kraj stepenica pod kojima uvjek stoji neki auto uguran do pola.Kad bi tu doslo do veceg pozara,nebi bilo pomoci ni ljudima ni imovini,i ko bi bio kriv,naravno Vatrogasci,jer je objekat vidljiv iz Vatrogasnog drustva,a ne moze mu se pomoci,naravno nisu oni krivi,ali bi se tako reklo,jer krivi su nesavjesni vozaci koji blokiraju zamisljeni parking u onom krugu,i njih treba samarati ,ali redovno,jer ce neko sutra da umre,zbog njihovog nesavjesnog parkiranja. :wink:
Takvih primjera je u nas na zalost puno vise.....
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

Mozete mi objasniti kakva je uloga saobracajnog znaka zabrane zaustavljanja i parkiranja ako je vec zakonom regulisano gdje se (ne)smijemo parkirati????
Kako ces znati bez znaka gdje dozvoljeno a gdje nije? U jednosmjernoj ulici mozes parkirati sa lijeve ili desne strane kolovoza osim ako znakom nije drukcije definisano. Znaci kao sto imas od crkve ka opstini ulicu, u njoj je definisano parkiranje sa lijeve strane uz trotoar, kao i kroz glavnu ulicu, znakom.
E sad, sto se ne postuje i sto se kraj zc svake sedmice nakaci auta na trotoaru da ne mozes ni ulicom ici to je druga strana medalje..zakon je dobar samo ga ne postuje ni policij a ni gradjani.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by MAXIMUS »

Ako vec pricamo o krivcima zbog ovakvog stanja , onda nemojte da pojednostavljujete stvari .
Krivi su vozaci .... jasno , kada zakon kaze da je na odredjenom mjestu zabranjeno parkiranje ali po nekakvom pravilu isti taj koji je napisao taj zakon i postavio znak sa zabranom treba da ponudi alternativu . Kakve imamo parkinge u Prnjavoru ?
Napravili smo jednosmjerne ulice i postavili parking sa jedne strane ulice . Jedna ulica je i setaliste u vecernjim satima tako da navece tu se ne moze parkirati .
Parking ispred Prime je u 80% slucajeva pun .
Parking kod zanatskog centra 1 se placa vec 7-8 godina a ni dan danas nije asfaltiran a o komadu drveta i krosnje mogu razmisljati samo kao o fantaziji mada je ulog smjesan , vise je stvar volje .
I sta se desava ? Centar grada i njihovi stanari imaju vec dovoljan broj auta da popune predvidjene prostore za parking ali eto neko dodje do grada sa autom i parkira se na to mjesto i sta da radi stanar zgrade ? Da ceka kad ce ovaj zavrsiti kaficu ili kucnu posjetu ?
Nekome ovakvo stanje odgovara . Nova radna mjesta bez marke ulozenih sredstava ( naplacivanje parkinga po ulici ) lagano punjenje budzeta sto preko naplate sto preko kazni za parkiranje ... ali niko da ponudi alternativu i ,,raskrci,, prostor za parkiranje u skladu sa potrebama grada , pa naplati onda kaznu i to ,,momacki,, po evropskim standardima ! 8)
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

----------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 14:10, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by MAXIMUS »

Ta garaza je privatna ako nisam pogresno informisan .
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

kuzmo wrote:I neznam vise sta razmisljaju o garazi u gradu koju su napravili a da ju ne puste u rad .Kazu navodno gradjevinska ne odgovara izgradjenom objektu i zato nea upotrebnu dozvolu. A uzmite samo od kad je napravljena ,a ne radi koji novac je opstina izgubilai samim tim da je otvorena mislim da bi najmaje zagusenost parkiranja bila manja za mozda nekih 15% sto je jos nedovoljno za dnevno parkiranje i na neki nacin sto Maximus rece bi bilo poboljsano vezano za obliznje stambene zgrade.
NARAVNO DA NE ODGOVARA NAMJENI;MISLIM KAO NAMJENI ZA GARAZU;JER NIJE NIKAD NI PLANIRANO DA SE KORISTI U TE SVRHE;PREGLEDAJ NASE POSTOVE OD PRIJE 4-5 GODINA
tada smo rekli da ona nikada nece biti garaza,ne postoji nista sto bi je kao takvu moglo i okvalifikovati,sve na njoj je od prvog dana pokazivalo da ce se nekad gore pretvoriti sve u radne prostore.Kad pitas ovo koliko opstina gubi sa tim sto ne radi garaza,odgovor je nista :D jer nije njihovo vlasnistvo,a da je tada i bilo ,opet nebi gubila nista,jer bi za par godina koje su prosle,lopovi iz opstinske vlasti nasli nacina da sve to prigrabe sebi,pa tako da nisu uzeli oni prosli,uzeli bi sebi ovi danas.Po tome gledano,ni narod nije izgubio nista,jer svejedno je dal se pokralo i opljackalo juce,danas ili sutra,kad vec mora da ide neka nose danas.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by postar »

rege razumijem ja za jednosmijernu ulicu ali kakva je svrha tog znaka kod metaleksa u gradu kod pekare cvijeta kod maxi marketa i na mnogim drugim mjestima kada vec zakon kaze... Član 74.. 6) ) na kolovozu sa dvije saobraćajne trake gdje se saobraćaj odvija u oba smjera

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

-----------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 14:09, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Jednom prilikom sam bio kod Savka ,kad ga je zvao jedan nas poznati sugradjanin,da postavi znak zabrana saobracaja u jednom sokacicu,tamo kod nove crkve :D ,kaze mu Savko ne mogu ja na svoju ruku treba odobrenje ,nalog i sta ja znam sta sve,a on mu kaze:"Samo ti stavi ,donijecu ti ja u toku dana sve sta trebas". :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

postar wrote:rege razumijem ja za jednosmijernu ulicu ali kakva je svrha tog znaka kod metaleksa u gradu kod pekare cvijeta kod maxi marketa i na mnogim drugim mjestima kada vec zakon kaze... Član 74.. 6) ) na kolovozu sa dvije saobraćajne trake gdje se saobraćaj odvija u oba smjera
razumijemo se..danasnja situacija u prakiranju i saobracaju u Prnjavoru je znas kakva...kao da voda lije iz cesme u sudoperu a ti je casom vadis i ocekujes da ces se spasiti poplave :D .
Jednostavno, premali kapacitet, ne moze u flasu od pola litra stati litar.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Sa svim gore napisanim postovima mogu se u dobroj mjeri sloziti.
Ono u cemu se ne slazem je mozda samo nacin na koji se neke stvari mogu rijesiti ali to nije tema.
Prvo da odgovorim Postaru i ako mu je rege dobro odgovorio. Ja volim objasniti na primjeru kako bi svima bilo jasnije. Ponekad je zakonske osnove koje su napisane veoma tesko razumjeti.
Evo zasto trebaju znakovi zabranjeno zaustavljanje i parkiranje npr. ulica Sv. Save kod Zanatskog centra I iz pravca grada prema magistrali. Ako nema znaka zabranjeno zaustavljanje i parkiranje kod AMD-a znaci vozila mozes parkirati 5 metara od pjesackog kod AMD do 5 metara od raskrsnice sa magistralnim putem ( naravno ne na trotoaru :lol: ) uz denu ivicu kolovoza. ( nema ulaza, sahtova, ima 3 metra za prolaz drugih automobila ...). Ako ima znak onda cinis prekrsaj koji je propisan clanom 130. stav 4. ( Ne postivanje saobracajnog znaka ) ili jos bolji primjer za ovo je u ulici Karadjordjevoj, preko puta vrtica, postoji znak a svi se parkiraju, te trebaju platiti racun za telefon, kupiti dopunu, odnijeti komp na popravak, kupiti hljeb u Eviti ... sve su ovo izgovori), a u isto vrijeme parking kod vrtica prazan, mora nas covjek pred ulaz nedaj Boze 10 metara ici pjeske. Mislim da je sada jasno zasto znak kod Metaleksa.
I da znate neko napisa kako se naplacuje parking to nije tacno parking se vec poprilicno vremena ne naplacuje.
Jos jedna veoma bitna cinjenica u vezi sa problemom parkiranja ( koji je evidentan ) u Prnjavoru je registrovano preko 20000 voznih jedinica, to je puno i za veca mjesta od Prnjavora. Kad tome dodas ljeto i dolazak nam nasih dragih sugradjana iz dijaspore dobro je da mozemo i bicikl parkirati. Ono sto je neko napomenuo oko parkinga za stanare ja se licno sa tim ne slazem iz razloga sto nismo svi u ravnopravnom polozaju. O tom moze nekom drugom prilikom ako nekoga interesuje.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

Prnjavoru je registrovano preko 20000 voznih jedinica
Ja imam podatke iz mupovog biltena, po njemu Prnjavor ima 10.000 vozila, ne vise...naravno i to je puno..ostali gradovi slicne velicine i opstine imaju mnogo manje..
Dva problema ima Prnjavor:
Nedostatak parking mjesta i jos veci a to je vremensko ogranicenje sadasnjeg parkiranja i sankcije.
Drugi je taj da niko nece da seta 5 minuta od parking mjesta do mjesta gdje treba nesto da se obavi..nemoguce je bilo gdje u svijetu parkirati se bas tamo gdje ti treba, a da se malo ne seta..ali to je vec do ljudi i nestrpljenja...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by postar »

član 73.
Vozač ne smije da zaustavi ili parkira vozilo naročito:
7) na dijelu puta na kojem bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne linije na kolovozu, ili do suprotne ivice kolovoza, ili do neke prepreke na putu bila manja od tri metra;
član 74.
Osim u slučajevima iz člana 73. ovog zakona, vozač ne smije da parkira vozilo naročito na:
6) ) na kolovozu sa dvije saobraćajne trake gdje se saobraćaj odvija u oba smjera.
Jokara ja mislim da su ova dva stava dijametralno suprotna. izuzev ako se kolovoz sa dvije saobraćajne trake gdje se saobraćaj odvija u oba smjera ne poistovjecuje sa pojmom magistralnih regionalnih i lokalnih puteva i gradskih ulica na kojima se saobracaj odvija u oba smjera... tek sada nista ne znam :smt005 :smt006

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

U uzu gradsku zonu ,kako smo mi nekad predlagali ,trebalo bi da mogu uci samo gradski autobusi,policija,ali sa sluzbenim autima,i 1 sat dnevno recimo od 8h-9h,liferanti koji snabdjevaju prodavnice i lokale,ostalim bi totalno zabranio ulazak.
Parkinzi bi se recimo trebali napraviti na tri ili cetiri ulaza u grad,kao Karac,Vijaka,kod Unisa,i Josik,velike besplatne parkinge,sa kojih bi autobusi isli svakih desetak minuta,naravno i vracali bi se :D da ljudi ne idu pjeske, :P autobuska karta bi se kupovala dnevna i kostala bi 2 marke,ali bi vazila cjeli dan,i bez ogranicenja za cjeli grad.O detaljima bi se dalo jos razgovarati,ali uslov da ovo sve funkcionise je taj,da niko nebi imao privilegiju,pa makar i Tito dosao,cak bi se mogle namontirati i elektronske rampe koje bi pustale samo one koji emituju signal,tj.vozila koja su povlastena.
Ali ovo je samo san :D ,kako bi onda Kalabic ili njemu slicni paradirali gradom i kruzili po sto puta da ih narod vidi.U nas ne postoji guzva koja je izazvana poslovnim ljudima,guzvu najcesce izazivaju besposlicari,koji ovako kruze i samo se obaziru ko ih vidi,ko gdje sjedi ,pa ako ga ne primjete on im svirne ,i tako svaki put,koliko krugova toliko tu-tuuuuu :D tek da se zna da je coban i danas imao 20 KM za gorivo. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

------------
Last edited by kuzmo on 07.02.2014. 15:11, edited 1 time in total.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

KAMIKAZA wrote:U uzu gradsku zonu ,kako smo mi nekad predlagali ,trebalo bi da mogu uci samo gradski autobusi,policija,ali sa sluzbenim autima,i 1 sat dnevno recimo od 8h-9h,liferanti koji snabdjevaju prodavnice i lokale,ostalim bi totalno zabranio ulazak.
Parkinzi bi se recimo trebali napraviti na tri ili cetiri ulaza u grad,kao Karac,Vijaka,kod Unisa,i Josik,velike besplatne parkinge,sa kojih bi autobusi isli svakih desetak minuta,naravno i vracali bi se :D da ljudi ne idu pjeske, :P autobuska karta bi se kupovala dnevna i kostala bi 2 marke,ali bi vazila cjeli dan,i bez ogranicenja za cjeli grad.O detaljima bi se dalo jos razgovarati,ali uslov da ovo sve funkcionise je taj,da niko nebi imao privilegiju,pa makar i Tito dosao,cak bi se mogle namontirati i elektronske rampe koje bi pustale samo one koji emituju signal,tj.vozila koja su povlastena.
Ali ovo je samo san :D ,kako bi onda Kalabic ili njemu slicni paradirali gradom i kruzili po sto puta da ih narod vidi.U nas ne postoji guzva koja je izazvana poslovnim ljudima,guzvu najcesce izazivaju besposlicari,koji ovako kruze i samo se obaziru ko ih vidi,ko gdje sjedi ,pa ako ga ne primjete on im svirne ,i tako svaki put,koliko krugova toliko tu-tuuuuu :D tek da se zna da je coban i danas imao 20 KM za gorivo. :?
djes to pokupio, na zapadu negdje :P . Dobra fora ali za grad velicine min B: Luke i to grad kod koga vecina ljudi radi u samom centru..a kod nas nema gdje nema fabrika, firmi i ko zna cega.. Ovo englezi i ameri posebno primjenjuju..i isplati im se...ali oni imaju siroke pristupne saobracajnice, skup parking u centru i gradovi su im tako gradjeni da su u centru samo poslovne aktivnosti, nista drugo te je vecina ljudi u centru. Naravno, to su planski gradjeni gradovi a ne kao nasi gdje svaki vladar nesto svoje ostavi i zajebe u arhitekturi, urbanizmu, gradjevini...
Inace se takav nacin prevoza zove park and ride, i u Bg rade studiju ali im jako lose ide..nije to to..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Ja nisam nigdje vidio,ali kao ideja je izvodljivo,naravno ovi naduvanci bi nestali iz grada ,otisli bi u neki drugi gdje mogu da prezentuju svoje bjesne limuzine,mozda bi se tako rijesili ovog politickog sljama koji imamo. :D Ako je ovo neizvodljivo,mogli bi bar Svetosavsku ulicu zatvoriti kompletno,non stop za saobracaj,i onaj sokak,sto ga mi zovemo Haska,u stvari mi stariji to zovemo Pandzin potok :D da mozemo bar reci da imamo,povrsine namjenjene iskljucivo za pjesake,kad im vec ne mozemo namiriti uzurpirane povrsine parka.Sad kad pokusate da se prosetate gradom,mislim pri tome na Prnjavor :D ne na Strbce :smt005 prinudjeni ste da se kacite i bacate na parkirana auta,da vas neki od gore pomenutih ne nalijepi kao muvu na musemu,od drugi auto ili ogradu,a bas u taj potok nemaju zasto da ulaze auta,ovo jedan sat ujutro da liferuju pice i to samo oni sto imaju nalog moze,ostali pjesaka po burek,a ne kamionom :D Te dvije ulice bi se jos mogle i prilagoditi ,povezati,sa par pjesackih staza,posaditi par drveca,klupe bi se mogle postaviti izmedju njih,tamo gdje je onaj parking i ona obala,da to sve izgleda kao neki centar,par starih zgrada bi se mogle zastititi i uz pomoc opstine sanirati,dok ih jos ima,moje misljenje je da bi se sa tim stvorio lijep ambijent .Stanarima bi bilo malo teze,ali njima bi se moglo u paralelnim ulicama,izaci u susret sa park zonom samo za stanare,kao na zapadu,ako zivis na toj adresi dobijes jednu zelenu kartu na kojoj stoji registracija vozila i zona ,i to vozilo moze u toj zoni da parkira,ostali placaju kaznu.Naravno opet moram napomenuti,uslov je da Kalabic & CO ne dobiju preko veze karte za te zone i da opet oni blokiraju ulice svojim mocnim limuzinama,oni bi dobili park karte za svoju cetvrt,i tamo bi mogli da parkiraju. :D
:shock: Uuuuuuuuuuu sunce ti jarko ,pa gdje cu ja stati kad dodjem u grad da prodajem jaja :D moram parkirati u Vijacanima :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

Vidi njega, ti bi nesto sredjivao i pravio i stvarao ambijent pored zivog Drageca :lol:.
Sve to stoji, ali je prilika propustena tamo 95te..ili 98me...od ribe moze paprikas ali od paprikasa ne moze riba da se skuva. :smt002

zaboravljas da regulacija neke zone mora da udje i u drzavnovo i privatno vlasnistvo..cini mi se da je vlasnistvo nad centrom grada- sto si pobrojao, prilicno sarenoliko.
Izmedju Habijanca, poste, muzicke i opstine ima sasvim fin prostor za novi ambijent :)
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Postoji prosto rijesenje za nesto sto je u privatnom vlasnistvu, :D odkup ili zamjena :D a ako neko nece,izmjeni se regulacioni plan i bas na tom mjestu zabrani gradnja narednih 100 godina,pa ako moze neka ceka,sve se moze kad se hoce.
Strasan primjer je onaj sokacic koji sam pomenuo od Pekoteke i nekadasnje Gvozdjare prema Haskoj,to je kao u getu,auta nabacana,asvalta nigdje,rasvjeta nula,teren neravan,i iako je najljepsa veza izmedju te dvije ulice,rijetko ko se usudi da krene tim putem,narocito nocu,od tog bi se trebalo poci,i pokazati da 4 lampe i malo betona mogu sve da promjenu,i onda redom do Ringa,metar po metar,sijalicu po sijalicu,klupu po klupu itd..itd... :wink:a i taj dio preko puta bolnice,one cepenke treba porusiti i ako se nema novca za nesto vece ,bar posijati travu i posaditi par drveca,a ispod njih opet klupe za omladinu i za nas stare kad uhvatimo nesto :D ufff tekst me ponese :D mislim za bolesnike koji cekaju u bolnici bi bilo ljepse da prosetaju negdje i odmore,nego sto dzonjaju u krugu bolnice.i onda kad se dodje do vecih para moze se sanjati o necemu vecem.
Znam na sta se cilja na tom mjestu,nije lose neki dom kulture novi ili dvorana,ali sad treba raditi sitne stvari koje puno znace,planirati treba,ali pruzati se mora samo onoliko koliko jorgan dohvaca. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

regeman wrote:
Prnjavoru je registrovano preko 20000 voznih jedinica
Ja imam podatke iz mupovog biltena, po njemu Prnjavor ima 10.000 vozila, ne vise..
Ja tvrdim ono sto sam napisao mozda su oni napisali samo putnicke automobile, za manje od godinu dana produzeno je preko 11000 registracija, gdje us traktori koji imaju trajnu registraciju, mopedi, koje kakve prikolice koje ljudi ne produzuju registraciju ( oni savjesni ) ima tu vozila koja nisu odjavljena itd. Dakle u registrima ima evidentirano preko 20000 voznih jedinica. Znam ja da ste vi sa tehnickih pregleda kupili te podatke jer su vam potrebni za planiranje vasih aktivnosti.
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

postar wrote: 6) ) na kolovozu sa dvije saobraćajne trake gdje se saobraćaj odvija u oba smjera.
Jokara ja mislim da su ova dva stava dijametralno suprotna. izuzev ako se kolovoz sa dvije saobraćajne trake gdje se saobraćaj odvija u oba smjera ne poistovjecuje sa pojmom magistralnih regionalnih i lokalnih puteva i gradskih ulica na kojima se saobracaj odvija u oba smjera... tek sada nista ne znam :smt005 :smt006
Tacno druze i meni nije jasno zasto je Izmjenama i dopunama zakona ponovo napravljena greska, identicna tacka je bila tacka 13 u clanu 73. koja je izmjenama i dopunama obrisali a onda tu istu tacku dodali kao tacku 6. u clanu 74.
Ja sam i ranije govorio da nikad nije bilo lakse poloziti vozacki. Ides sa komisijom i oni te pitaju mozemo li se ovdje parkirati. Kandidat samo kaze ne jer je bila tacka 13 u clanu 73 sad isto to samo tacka 6 u clanu 74.
Evo clanova iz Izmjena i dopuna:
Члан 22.
У члану 73. тачка 12) ријечи: "инвалидна лица" замјењују се ријечима: "лица са инвалидитетом ако возило није обиљежено знаком из члана 29. ст. (2) и (3) овог закона".
Тачка 13) брише се.

a evo sta je tacka trinaest
члан 73.
Возач не смије да заустави или паркира возило нарочито:
13) на коловозу са двије саобраћајне траке гдје се саобраћај одвија у оба смјера


Члан 23.
У члану 74. иза тачке 5) додаје се нова тачка 6) која гласи:
"6) на коловозу са двије саобраћајне траке гдје се саобраћај одвија у оба смјера".

Izvini nisam te odma skontao sta pises :cry: a i da ti pravo kazem ubise ove izmjene nemozes vise pohvatati sta je pisac htio reci. Ja i dalje stojim na stajalistu da je zakon trebalo dobrim dijelom prepisati iz susjednih zemalja.
Свако зна своје, милиција свачије !

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by postar »

a hoce li sada policija kaznjavati vozace po clanu 73 ili clanu 74 :lol: :lol: salim se naravno u pravu ste trebalo je prepisati zakon od nekoga gdje to dobro funkcionise a mozda malo redukovati kaznene odredbe i prilagoditi ih nasem standardu ali ne u potpunosti jer je vozacu najbolja lekcija kad ga udaris po džepu. A siguran sam da samo visoke kazne mogu da umire nesavjesne vozace.Vjerujem da ce proci jos dugo vremena dok se uvede sistem kaznjavanja prema prijavljenim godisnjim prihodima kao sto je to slucaj u pojedinim zapadnim zemljama.a to je sigurno dobar sistem....

Post Reply