Izmjene i dopune zakona

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

ljubisa88
Posts: 21
Joined: 30.08.2010. 21:39

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by ljubisa88 »

Evo malo zanimljivosti
U Finskoj neki Jussi Salonoja vlasnik mesne industrije kaznjen sa oko 270 000km kako sam sracuno
U Kanadi lik platio 25 000$
Skandinavci daju kazne tako sto uzimaju 10% godisnjih prihoda i 12 dana zatvora ide ak oje ozbiljniji prekrsaj recimo vozio duplo od dopustenog ili slicno.
I ovo je super nece dugo imati za ovake kazne da placa
Pozdrav

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

--------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 10:25, edited 1 time in total.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

ljubisa88 wrote:Pitanje za JOKARU covjeka od velike strucnosti neupitno

Prije 5-6 dana vidim parkiran passat 4 ili 5, nisam strucan, na trotoar a na onoj polici iza zadnjeg sjedista se nalazi jedan zgodan rekvizit policijska kapa.
E sad pitanje je sta ta kapa znaci i zasto pauk 2 puta obilazi taj auto i nikom nista ? to se zbilo u Banjaluci
Pozdrav
Uh ko ce na sve stici odgovoriti!!!
Evo sad cu pokusati iznijeti svoje misljenje i neke svoje stavove tako da u buduce ne moram svaki dan odgovarati na slicna pitanja. U stvari niko me i ne tjera bicem da to radim ali smatram da je korisno cuti sve strane.
Ja zivim za dan ( vjerovatno cu tada biti u penziji ) kada ce u stanici biti ormaric, pa cak i tus kabine pa ja zavrsim posao istusiram se obucem svoje civilno odijelo i uvucem se u masu tako da niko nezna sta radim i cim se bavim. Svi radnici u fabrici, doktori u bolnici skinu svoje radno odijelo i odose kuci samo mi i ostali uniformisani ( postari, obezbjedjenje,...) moramo u radnom odijelu kuci. Mislim da ti je sad jasnije moje misljenje o kapi na zadnjoj polici u autu ili da bude jos jasnije. Iznosim svoje misljenje to mi je odvratno ( sto bi rekli onako seljacki ) kultura se ne kupuje, uci se i stice. Pitao sam pojedine kolege sta ce im ta kapa na polici cuo sam bar 10 razlicitih neubjedljivih objasnjenja na koja sam se samo nasmijao. Zato kod svih i jeste pohabana kapa i nije ninasta nalik.
Pazite necu da kazem da ja nisam nikad i da i sad ne prekrsim neko pravilo ali to zaista ( bar se trudim i mislim ) pokusavam da izbjegnem na svaki nacin. U zivotu nisam stavio kapu u auto, moja kapa je uvijek na glavi iz auto je nosim u stan. nadam se da vam je svima jasan moj stav o raznim zloupotrebama, malogradjanstinama, kulturi, odnosu sa ljudima itd.
Ljubisa samo da ti kazem da ja ne mislim da sam nesto posebno strucniji od mnogih mojih kolega u svakom slucaju hvalati na misljenju, nadam se iskrenom jer ovo je pohvala i za vecinu mojih kolega oni drugi su ipak manjina. :lol:

Kuzmo policija moze doci u tu tvoju ulicu ali vjeruj da tu malo efekta ima a sad cu ti reci i zasto. Npr. dodje delegacija iz Beogradske ulice ( od policije prema gimnaziji ) i zali se kako u toj ulici divljaju motociklisti. Mi posaljemo patrolu i gle cuda nema nikoga, ili slucajno jedan naleti. Ti mobilni telefoni su cudo. Nemoj misliti da te odgovaram ali znam iz iskustva da je to mrka kapa da se nesto posebno uradi. Prvo na podrucju cijelog "grada" ogranicenje brzine je 40 km/h sumnjam da neko u takvoj ulicici vozi brze, e sad sto je mozda i to prebrzo :(
Jedino da sto kaze kamikaza ja dodjem i legnem ali malo sam porastao pa sumnjam da bi neko uspio preci preko mene, u zadnje vrijeme zena mi kosulju pegla preko sljema ima neka kvrga iznad kaisa :lol: Salim se pokusajte izdejstvovati u opstini da vam odobre gradnju tog lezeceg kolege, to je u njihovoj nadleznosti. znam da je to tesko izdejstvovati ali pokusajte sada, uskoro ce izbori pa pokusajte igrati i na tu kartu. Nazalost to su nase stvarnosti i realnosti, meni je potpuno jasno da je problem masa neosvijetljenih ulica po gradu pa cak i u samom centru a i ta ulica prema tebi moze se reci da je u centru. Pogledaj i onu ulicu V. Milankovica mislim da je bolje svijetlilo kod 5 lampi kada je bila karabitna lampa ili vec neznam kakava.Kao ima ulicna rasvjeta a vidis 6 metara u krug i to je to ali samo ako si ispod svjetiljke.
Свако зна своје, милиција свачије !

ljubisa88
Posts: 21
Joined: 30.08.2010. 21:39

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by ljubisa88 »

JOKARA wrote: Uh ko ce na sve stici odgovoriti!!!
Evo sad cu pokusati iznijeti svoje misljenje i neke svoje stavove tako da u buduce ne moram svaki dan odgovarati na slicna pitanja. U stvari niko me i ne tjera bicem da to radim ali smatram da je korisno cuti sve strane.
Ja zivim za dan ( vjerovatno cu tada biti u penziji ) kada ce u stanici biti ormaric, pa cak i tus kabine pa ja zavrsim posao istusiram se obucem svoje civilno odijelo i uvucem se u masu tako da niko nezna sta radim i cim se bavim. Svi radnici u fabrici, doktori u bolnici skinu svoje radno odijelo i odose kuci samo mi i ostali uniformisani ( postari, obezbjedjenje,...) moramo u radnom odijelu kuci. Mislim da ti je sad jasnije moje misljenje o kapi na zadnjoj polici u autu ili da bude jos jasnije. Iznosim svoje misljenje to mi je odvratno ( sto bi rekli onako seljacki ) kultura se ne kupuje, uci se i stice. Pitao sam pojedine kolege sta ce im ta kapa na polici cuo sam bar 10 razlicitih neubjedljivih objasnjenja na koja sam se samo nasmijao. Zato kod svih i jeste pohabana kapa i nije ninasta nalik.
Pazite necu da kazem da ja nisam nikad i da i sad ne prekrsim neko pravilo ali to zaista ( bar se trudim i mislim ) pokusavam da izbjegnem na svaki nacin. U zivotu nisam stavio kapu u auto, moja kapa je uvijek na glavi iz auto je nosim u stan. nadam se da vam je svima jasan moj stav o raznim zloupotrebama, malogradjanstinama, kulturi, odnosu sa ljudima itd.
Ljubisa samo da ti kazem da ja ne mislim da sam nesto posebno strucniji od mnogih mojih kolega u svakom slucaju hvalati na misljenju, nadam se iskrenom jer ovo je pohvala i za vecinu mojih kolega oni drugi su ipak manjina. :lol:
SVAKA CAST, nista vise necu reci pohvala je zato sto izneses argument i to stoji nema sta....
Pozdrav

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

:? :lol: :smt023 Jos jednom hvala
Свако зна своје, милиција свачије !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

----------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 10:24, edited 1 time in total.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Kuzmo meni je stvarno zao ali i sam si svjestan kakvi su nam zakoni i koliko su nam ponekad vezane ruke i pored toga slobodno dodji, potrazi me pa cemo vidjeti sta se da uraditi. Sve sto bude u mojoj moci, stojim ti na raspolaganju
POZDRAV
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Nista bolje nije ni u mene u mom sokaku,cak je mozda i gore,pre neki dan ,jojjjjj sad nebi da tracam :D ali hajde, pre neki dan u 2 sata noci zbomba nesto,cuju se gume,kamenje,kontam nije jos 11 septembar :D ali mozda vehabije treniraju,skocim sve se smirilo,razmisljam da nisam sanjao,cesto me tako nesto strese u snu,ali cujem djecu trce po kuci,ustanem gledam kroz prozor nigdje zive duse,negdje se cuje auto,radi na leru.Dok sam se obukao,inace spavam bez odjela :D prodje neki auto,kontam da ima neko stao bi,i opet oko 2 i 30 prodje jos jedan,to je bio dobar znak da nema mrtvih,legnem ponovo,i ujutro imam sta da vidim,covjek je koci 40-50 metara,ocigledno da su mu nejednako kocili tockovi vidi se po tragu,sletio je u lijevi kanal i kroz njega letio pedesetak metara,da bi ga krivina i kanal kroz koji je klizao nakon toga ponovo izbacili na put gdje opet ima 5.6 metara trag kocenja.Pitam se samo koliko je taj neko isao,koja brzina treba da se to sve izvede,po noci su sve pokupili i djelove i staklo,ali ipak se moglo po sitnim komadima vidjeti da se radilo o Audiju 80 zvanom B4.E sad, sta bi se desilo da je neko slucajno naisao,recimo omladina iz grada ili neko sa sahrane jer taj dan je bila sahrana u komsiluku,bas ti koji su radili su prosli oko 2 i 30 kucama,znaci oni su ostali zivi samo zato sto su bili vrijedni i ostali da rade tih pola sata vise.Ja sam ozbiljno razmisljao da komsije koje su jednako iritirane angazujem i da na nekoliko mjesta nocu istresemo beton,vidio sam da se tako dobro veze za asvalt ako neko slucajno prospe,kao Gradip :D da ga je nemoguce odbiti,i to bi bio lezeci policajac ala kamikaza :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

ljubisa88
Posts: 21
Joined: 30.08.2010. 21:39

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by ljubisa88 »

Jos bih nesto napisao u vezi radara i brzine koja ce pomoci svima.
Jednom prilikom sam uzeo avionski GPS koji koristimo dok letimo a koristi se za ocitavanje brzine i naravno navigacije sto se tice brzine odstupanja su kako rekose 0.1% maksimalno.
Imam reno megane star nepunih 5 godina nikad kvara osim redovnog servisa i ova sijalica sto me izdala, sto ja ovo govorim.
Govorim iz sledeceg razloga iduci tako vozim 60km/h postujuci ogranicenje vala to nikad nisam prekrsio ozbiljno :D
i upalim GPS koji pokazuje da vozim 65.1 km/h :shock: :shock: :shock:
brzinomjer laze 5km/h sto je prag tolerancije ako se ne varam i mislis ti vozis 61 recimo a ti vozis 66 :D i mislis da si u pravu sto je najgore popusis kameru nedje :smt006

Sto je najgore ja mislio kvar na brzinomjeru, obratim se renou uputivsi im majl i dobijem podugacak ODGOVOR a najvise sledeca me iznenadila :
... just have in mind that speedometer error might be 6-7% .... za one koji ne znaju engleski reno kaze da je normalno ponavljam NORMALNO da brzinomjer na 5 godina starom autu laze 7% :wink:

Pozdrav za sve dobre ljude :D

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Gle cuda.
Ja rekoh da se radari bazdare svakih 6 mjeseci a brzinomjeri samo kad auto izadje iz fabrike i neko rece da bi nesto na sudu dokazivao i obarao prijave. Inace da znas ljubisa do 9 km/h neces "popusiti" prijavu. Kazne su od 10 pa nadalje.Razlika u stvarnoj brzini i brzini koju pokazuje brzinomjer u autu najcesce se dogadja kod nasih omladinaca koji dzidzaju auta pa stavljaju vece felge od propisanih. Fabricke 15 cola a oni stave 16-tice. Ili ako umjesto niskoprofilnih stave visokoprofilne gume to vam je ono /65 a neko stavi obicnu gumu ona je najcesce /82 (185/65/14 odnosno 185/82/14) i ako su ove /82 rijetkost ali su veoma ceste /75.
Pozdrav
Свако зна своје, милиција свачије !

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by PIKI »

Mene nesto interesuje jel ima kakav zakon da policajac kada zaustavlja automobile nezaustavlja samo starija auta nego i novija . i da li sme da me zaustavi obican policajac i napise kaznu a ne saubracajni hvala unapred na odogovru
Image

mudrac
Posts: 33
Joined: 15.09.2008. 22:17

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by mudrac »

PIKI wrote:Mene nesto interesuje jel ima kakav zakon da policajac kada zaustavlja automobile nezaustavlja samo starija auta nego i novija . i da li sme da me zaustavi obican policajac i napise kaznu a ne saubracajni hvala unapred na odogovru

To prvo sto pitas je glupo :D , a za to drugo smije te zaustavljati :D , kaznjavati itd. :D, a ako se nesto budes bunio mozes i prenociti kod njih :D :D :D ...

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by PIKI »

mudrac wrote:
PIKI wrote:Mene nesto interesuje jel ima kakav zakon da policajac kada zaustavlja automobile nezaustavlja samo starija auta nego i novija . i da li sme da me zaustavi obican policajac i napise kaznu a ne saubracajni hvala unapred na odogovru

To prvo sto pitas je glupo :D , a za to drugo smije te zaustavljati :D , kaznjavati itd. :D, a ako se nesto budes bunio mozes i prenociti kod njih :D :D :D ...

hvala puno na odogovru \:)
Image

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by PIKI »

Mene samo interesuje koji je zakon da policajac obicni sme da zaustavi auto i kazni , moze li neko da mi to prikaze pozz
Image

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by PIKI »

Naprimjer JOKARA bi mogao da mi to objasni posto je on sluzbeno lice hvala
Image

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Franz »

Piki legendo, prodaj ti svoje auto i vidjeces da ce svi problemi nestati kao vjetrom odneseni. :D
Its too late to change events
Its time to face the consequence

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by PIKI »

e f
Franz wrote:Piki legendo, prodaj ti svoje auto i vidjeces da ce svi problemi nestati kao vjetrom odneseni. :D

Pa ima u temi mali oglasi da prodajem hehehe i prodacu ali ebote nemozes se naplacati kazni sto oni mogu napisati eheheh
Image

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Franz »

Piki, veci si ti gospodin od njih cim sve to mozes iznjeti na svoja ledja.

Sto bi kod nas rekli, prirodni gospodin. :D
Its too late to change events
Its time to face the consequence

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by PIKI »

Ma de isao ja sa slavlja nekog malo se vise popilo op lizalo naduvam ti ja 1,15 i napisu mi kazu uzmu vozacku sjedni u auto i kuci hehe sutra po vozacku i plati kazu hehe Pa od sada se vozim kao pravi gospodin ogranicenje 50 ja idem 30 sviraju ljudi iz auta ja izadjem i kazem svirajte policajcima nemojte meni hehe :D :D
Image

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Bas se moram nasmijati.
Piki prijatelju ja nikad nisam cuo za kategoriju "OBICNI policajac" Da ti nebi ja objasnjavao ziv bio kad odes kod Drazena upitaj ga kakav je to obicni policajac ali mu reci da sam te ja uputio na njega. :lol: :D :oops: :smt006
A na ono drugo pitanje potrazi sam odgovor jer cu ja tebi postaviti pitanje. Imali kakav zakon da i starija vozila moraju imati svu opremu, da su tehnicki ispravna itd. itd. Hoce li taj "obicni" policajac zaustaviti novog audija i poslati ga na tehnicki pregled ili tebe sa tim kocakom :lol: :lol: :lol: Ovo je mala sala posto se znamo, a Drazena obavezno pitaj!!!
Свако зна своје, милиција свачије !

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by PIKI »

Pitacu ga obavezno hehe :D :D Nego imaju cika milicajci oni u plavom skroz a imaju oni cika milicajci oni u plavom i zelenom trakom oko sebe koja je razlika :) hehehe :D :D
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

PIKI wrote:Pitacu ga obavezno hehe :D :D Nego imaju cika milicajci oni u plavom skroz a imaju oni cika milicajci oni u plavom i zelenom trakom oko sebe koja je razlika :) hehehe :D :D
Ovi sa zelenom trakom su dosli po Silajdzicevoj preporuci :D a ovi skroz u plavom su po Dodikovoj :smt005 i jedni i drugi se zovu milijajci :D
Ovako bi to trebalo da bude: :D ako naduvas manje od 2 promila u nas onda moras da na licu mjesta popijes jos koju,sa policajcima,i svako sebi,jer do 2 promila treba da se smatra pijanim i takvi nikako ne treba da voze,sta ce pijani u saobracaju,a od 2 promila se smatra ludim,u nas na putu mogu da voze samo ludi,i cim naduvas 2 ides dalje . :smt005 ,
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

---------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 10:23, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Piki je konacno skontao da je njegova Ford Fjesta sa 1100 kubika,prejaka i prebrza za Dodikove puteve :smt005

Kaminakaze se spremaju za novi autoput ,Banja Luka-Doboj,i voznju po njemu,pa evo jednog snimka,da i vi vidite pripreme :D http://www.youtube.com/watch?v=WnjfGtIQhDU
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

ljubisa88
Posts: 21
Joined: 30.08.2010. 21:39

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by ljubisa88 »

KAMIKAZA wrote:Piki je konacno skontao da je njegova Ford Fjesta sa 1100 kubika,prejaka i prebrza za Dodikove puteve :smt005

Kaminakaze se spremaju za novi autoput ,Banja Luka-Doboj,i voznju po njemu,pa evo jednog snimka,da i vi vidite pripreme :D http://www.youtube.com/watch?v=WnjfGtIQhDU
Dobar :D

http://www.youtube.com/watch?v=0jYiSyII7Lg ovo je najjaci snimak sto sam ja vidio :smt005 :smt005 :smt005 :D

Post Reply