Izmjene i dopune zakona

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

-----------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 10:08, edited 1 time in total.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

----------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 10:09, edited 1 time in total.

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by čiča »

JOKARA wrote:Evo mene opet.
Druze akcija pod nazivom Zastitimo djecu u saobracaju odnosi se na cijeli mjesec septembar, a ne samo na ponedeljak. U ponedeljak ce se dijeliti nekakvi letci, a dalje tokom mjeseca nice organizovana predavanja , pa svake godine imamo tzv. dan otvorenih vrata kad dolaze cak i djeca predskolskog uzrasta. Malo udju u policijsko auto, upalimo rotaciju, sirenu, djeci je to interesantno a i gube averziju prema policiji koju im vi stari usadjujete od malena. Sad cete reci kako to nije tacno a svi svoju djecu prepadate baba rogom, policijom i doktorima.
Ja imam taktiku kad ide mama sa djetetom koje ne slusa i kad cujem da mu kaze aha evo policajca, ja odma kazem nije policajac babaroga i dam djetetu bombonu koju veoma cesto nosim po dzepovima. Znaci dzaba vam je prepadati djecu. Znam da ce sad i Kamikaza stati u red za bombone ali to je prerastao a pivu ne mogu nositi u dzepu. :)
Nisam siguran da cemo moci bas sve pjesacke pokriti, znate koliko i seoskih skola cak i pored magistrale ima. Moramo i to pokrivati patrolama jer su tamo daleko ugrozenija djeca jer idu magistralom u skolu.
Vjerujte da se svi mi molimo bogu da se nesto ne desi iz onog priloga u Zenici vidite kakavih nas za volanom ima.
Obecavam u ime mojih kolega da cemo sve uciniti da pomognemo i zastitimo djecu u nasilnika za volanom !!!
Mi se "bojimo" policije odnosno milicije onako po navici, još iz vremena kad ste nas smjeli udarati :lol: , mada je i narod bio sve osim dobar. Ja sam još odrastao u vremenu, kada je i šumar bio neka faca u selu, pa se i njega bojalo.
Sad malo ozbiljnije, svaka čast za ovakve akcije, pojedine osobe ne možeš drugačije naučiti normalnom ponašanju za volanom ako ga ne sankcionišeš odgovarajućim kaznama. Što se tiče divljanja toga doživim i previše, npr. da ljudi kroz naseljeno mjesto poput ovog slučaja u Zenici idu 120-130 kmh, jedino srećom ne bude neke tragedije.

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by čiča »

kuzmo wrote:Za tabelu mozemo lupat sve sta bi i zeljeli.Prekrsaj koji napravis je regulisan njihovim zakonom.
Njihov zakon je valjda i naš zakon jer je izglasan od onih koji su izabrani na izborima. Ja sam to zamislio onako čisto informativno, kao kratak pregled.

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by PIKI »

imam jedan predolg za majmine tako da ih nazovem kraj skola treba postaviti table saobracajni nesreca pa neka budalasi vide sta se moze desiti . :!: :shock:
Image

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 10:06, edited 1 time in total.

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by PIKI »

KAKO NEBIH MENI LICNO BIH KADA VIDIM TAKVE SLIKE JA SE NAJEZIM A VJERUJEM DA I SVI SE NAJEZE ! :(
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Sad ce Jokara da se vadi na moj racun,zbog flase koju stalno nosa u dzepu :D
Ljudi ,kod svake skole bi trebalo da bude ogranicenje 30 KMh,i da budu ugradjeni lezeci policajci kao kod gimnazije,naravno ni to nije nista za ludake,pa bi trebalo uvesti nekad i policijsku kontrolu,mada se u nas vozi relativno pazljivo oko skola,licno sam pratio ponasanje vozaca,i na zavidnom je nivou.Mi se ne mozemo pozaliti ni na brzu voznju ili ti divljanje kroz centar grada,oko bolnice,trznice,buvljaka,itd.itd, tj. na mjestima gdje je frekvencija pjesaka povecana..vozi se dosta dobro ,Prnjavor nije samo zanatski 1,a mnogi po njemu mjere i sude,par seljobera ,(ne teritorijalni vec psihicki) su sebi uzeli za pravo da se malo kur*e,i mi svi onda kazemo da niko ne postuje zakon,ja tvrdim da se radi o 2 % mladjih ljudi,ostali su po meni ok. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

-------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 10:09, edited 1 time in total.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Znas sta je Kami necu se ja vaditi na tebe.
Pivo nisam popio 12 godina jednostavno nije mi to, to. A i da znate kapa mi ne sluzi za to, ja kapu nosim da mi nebi nesto palo na pamet. Cuj ovo "Pamet" :D
Nije nikakav problem da napravim pregled pojedinih prekrsaja ja cak i imam negdje na poslu pravio sam skracenu verziju najcescih prekrsaja i kazni pa ako hocete mogu to prepisati i ovdje, cisto da znate kolike su kazne za pojedine prekrsaje.
Slazem se sa Kamijem oko ovih 2-3 % seljaka ( ne seljaka kao mjesta prebivalista pojedinaca, nego seljaka kao karakterna osobina ) slazem se i da se pored skola koliko-toliko vozi opreznije i mi do sada nismo imali nekih ozbiljnijih problema u blizini skole tipa da je neko udario dijete i nanio mu teske tjelesne povrede ili nedaj Boze poginulih ucenika.
Naredni mjesec bice zaista ziv po pitanju angazovanja policije oko i u skolama. Mislim da ce se i AMD ukljuciti u kampanju. Cilj je djecu od malih nogu nauciti da pravilno idu ulicom, da koriste trotoare i pjesacke prelaze. Ja sam ubjedjenja da su sva djeca sklona veoma brzo prihvatiti dobre navike samo ako se pravilno pristupi kako bi se doprlo do njihove svijesti i njihovog nacina prihvatanja ispravnog. Sa djecom treba pricati, pricati i pricati.

Moram vas upozoriti da policija i sada smije upotrebljavati silu ( tuci ) isto kao i ranije, stvar je u odnosu prema poslu, demokratizaciji drustva, osvijescenosti gradjana u smislu sta su njihova prava itd. pravila oko upotrebe sile gotovo da se ni za jotu nisu promijenila u odnosu na raniji period, Bog zna i narod je sada obrazovaniji i kulturniji. Malo su rigoroznije kontrole unutar samog MUP-a o nacinu, razlogu i stepenu upotrebe sile sve ostalo je isto. Pokusaj se opirati policajcu koji ti je izdao naredjenje pa ces vidjeti kako ces proci. Svi smo svjedoci sta se dogadjalo u zanatskom kada je dolazila jedinica za podrsku iz Banja Luke. To su momci koji se veoma striktno pridrzavaju pravila igre. Usli su u objekat izdali naredjenje i ko god se oglusio nasao se na podu sa rukama na ledjima i veoma brzo i lisicama na njima. E sad sto mi imamo tolerancije ponekad neopravdano to je druga stvar, vjerovatno se znamo pa znamo da je XY dobar momak ali veceras je malo popio, sutra ce biti drugaciji itd.
Ama sta ja vama pisem ja sam rodjen u vrijeme Hipi pokreta, dakle vodimo ljubav a ne rat, jer samo tako cemo svakog septembra imati koga obezbjedjivati na odlasku i povratku iz skole! :lol: :lol: :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

-------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 10:44, edited 1 time in total.

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by čiča »

JOKARA wrote: Nije nikakav problem da napravim pregled pojedinih prekrsaja ja cak i imam negdje na poslu pravio sam skracenu verziju najcescih prekrsaja i kazni pa ako hocete mogu to prepisati i ovdje, cisto da znate kolike su kazne za pojedine prekrsaje.
Bilo bi super ako može.

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Opti Myst »

kuzmo wrote:Sto rece Jokara gle cuda.Na danasnjoj stranici Prnjavor info nesto vrlo lijepo.Akcija policije i AMD Prnjavor koja se odnosi na zastitu djece u saobracaju,te obracanja roditeljima da upoznaju djecu u vezi sa ti.Sjecam se da se tako nesto dogadja cesce od strane nase stanice policije,ali imam zamjerku sto se to odnosi samo cini mi se tamo pise na prvi dan skole a ne da to mozda traje prvih mjesec dana iz razloga malih pocetnih skolaraca.Ovim putem bih zamolio kao gradjanin i roditelj nasu stanicu policije da preduzme slican vid akcije na dijelu puta od gradskog groblja pa prema skoli Branko Copic a odnosi se konkreto na dijelu od Doma Kulture pa nekih 50 m poslije kafica Koridor.O cemu se radi dovoljno je da se zadrzite nekih 15 minuta u Koridoru gdje imate preglednost na obe strane.Ne uvijek ,ali veci dio vremena pjesaci razlicite dobi su onemoguceni da koriste trotoar.
Ovo je naš sugrađanin izvrsno primjetio! I stvarno policija MORA nešto da uradi u ovom slučaju.
Svakodnevno se motoristi parkiraju na trotoar isped kafića KORIDOR na očigled policije (10 metara od stanice policije). Svakako je nepregledna rakrsnica zbog drvoreda i nagiba puta. Motori parkirani na trotoaru dodatno sakrivaju desnu stranu i čine ju nepreglednom. Da ne pričam da pješaci, djeca, a da ne spominjem majke sa kolicima ili invalidi MORAJU da silaze na cestu JER ZABOGA MAŠINE POZIRAJU na trotoaru.
Učinite nešto po tom pitanju! Gledate u prekršaj SVAKI DAN.
Pozdrav savjesnim sugrađanima koji učestvuju na ovoj temi!
Svaka čast!
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by MAXIMUS »

JOKARA wrote:Svi smo svjedoci sta se dogadjalo u zanatskom kada je dolazila jedinica za podrsku iz Banja Luke. To su momci koji se veoma striktno pridrzavaju pravila igre. Usli su u objekat izdali naredjenje i ko god se oglusio nasao se na podu sa rukama na ledjima i veoma brzo i lisicama na njima.
Jeste li vi domaci ,,svrsavali,, dok ste gledali kako ,,napucane kursadzije,, tuku i maltretiraju djecu vasih sugradjana i komsija ?
Ta ,,akcija,, sa kojom se toliko ponosi prnjavorski SUP po meni je najveca sramota istih !

Inace pohvale za akciju oko skola i saobracaja ... moj prijedlog kao roditelja je da 24 h dnevno bude prisutan bar jedan policajac u neposrednoj blizini svake skole . Odgovor kako nema dovoljno ljudstva ne prihvatam , jer ako u par stotina metara moze stajati 4-5 policijaca i naplacivati kazne , moze i jedan da se odvoji da dezura kraj skole i prati ko sve prilazi i obilazi skole.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by nkulesko »

Policijska brutalnost u gradišci
Isključili kamere, pa tukli goste
M. PILIPOVIĆ, D. TOMIĆ | 06. 09. 2010. - 00:02h | Komentara: 0

Gradiška, Banjaluka - Tokom policijske racije koja je u noći između subote i nedelje sprovedena u diskoteci "Blek end vajt" u Gradiški pripadnici Jedinice za podršku CJB Banjaluka, navodno bez ikakvog razloga, pretukli su neke od gostiju noćnog kluba, tvrde za "EuroBlic" očevici ovog događaja.

Prema njihovim rečima, incident se dogodio oko 1.15 časova iza ponoći, kada je nekoliko desetina maskiranih specijalaca upalo u prepunu diskoteku.


- Jedan policajac me povukao, a onda su šestorica bez ikakvog razloga počeli da me tuku. Nakon što sam pao i dobio više udaraca, dvojica specijalaca su me izvukli na parking i prisilili da ležim licem okrenutim prema podu, a dlanovima na potiljku. Nakon toga su krenuli da mi pretresaju automobil, ali su onda rekli da za to nema potrebe i da mogu da idem - priča Nikola Stepanović iz Gradiške koji je posle racije pomoć zatražio u Domu zdravlja Gradiška. On najavljuje tužbe jer tvrdi da je prebijen bez ikakvog razloga, a to potvrđuje i činjenica da ga policajci nisu ni privodili.



Njegov sugrađanin Goran Stojanović navodi da nije dobio batine, ali da je pretrpeo psihičko maltretiranje. "Policija je istukla najmanje trideset osoba, mladića i devojaka. Ušli su posle ponoći, uz viku, galamu, pogrdne uzvike, psovku. To je bilo kao u paklu, hiljadu posetilaca je stajalo uza zid s rukama podignutim uvis, niko nije smeo pogledati šta se dešava oko njega", tvrdi Stojanović.


Nikola Soldatić iz Gradiške tvrdi da je policijski pretres bio "neviđena tortura" koja je trajala više od pola sata. "Cure su vrištale, neke padale u nesvest i vladao je opšti haos. Najmanje 30 maskiranih policajaca sa fantomkama tuklo je svakoga ko bi se usudio da pogleda ili spusti ruke", tvrdi Soldatić dodajući da su policajci pokidali bezbednosne kamere i odneli računare iz diskoteke.


Svedok Aleksandar Janjić, koji je u trenutku racije bio pored šanka, priča da su mu policajci naredili da podigne ruke uvis. "To sam i učinio, ali me onda jedan policajac ošamario i na tome se završilo. Dobro sam prošao jer sam video i gore scene", rekao je Janjić.


Načelnik Sektora kriminalističke policije u CJB Banjaluka Nedeljko Lubura potvrdio nam je da je u gradiškoj diskoteci obavljena policijska racija. "Posle dojave da se na tom mestu skupljaju osobe iz kriminalnog miljea, u lokalu je obavljena racija u kojoj je pronađen jedan pištolj, tri noža, dve bejzbol palice i praškasta materija koja će biti poslata na veštačenje kako bi se utvrdilo o čemu je reč", rekao je Lubura. Na pitanje da li je upoznat sa činjenicom da se gosti lokala žale na klasično prebijanje i torturu, prvi čovek banjalučke kriminalističke policije odgovara da je to njihovo pravo.


- Mi nikome ne branimo da napiše žalbu na rad policije ili da dostavi tužbu zbog prebijanja. Takođe, ne garantujem da i neko nevin u toj masi nije odgurnut ili zakačen, ali tvrdim da niko od njih nije prošao sa ozbiljnijim povredama - rekao je Lubura.


Vlasnik diskoteke „Blek end vajt“ Milan Vujčić tvrdi da mu je policija racijom nanela ogromnu materijalnu štetu jer mu je u klubu razbijen inventar, a niko od gostiju, kojih je kako tvrdi bilo oko 1.500, nije platio ceh. „Tokom racije oduzeli su dva računara, a iz zidova su iščupali kamere za video nadzor kako bi prikrili svoje nekorektno ponašanje. Nisu mi izdali nikakvu potvrdu o oduzetim kamerama i računarima i zbog toga sam ih prijavio za razbojništvo.



Praktično se radi o krađi jer su mi maskirane osobe odnele računare i uništile inventar, a ja za to nisam dobio nikakvu potvrdu“, navodi Vujčić. On dodaje da je policija odnela i navodni „prah“, a da se zapravo radi o lepilu za pločice. „To lepilo se koristilo dok se kafić renovirao, a kupljeno je u d.o.o. ‘Hemeks’ u Gradiški, za šta posedujem i račun da je plaćeno“, kategoričan je Vujčić, navodeći da u njegovom lokalu koji radi šest meseci do sada nije zabaležen ni najmanji incident.
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by nkulesko »

izgleda da i ovaj gazde diskoteke iz gradiske nije politicki pogodan pa su dosli malo da momci da provjere!
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by aquarius »

jbg, nije platio reket ;)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

MAXIMUS wrote: Jeste li vi domaci ,,svrsavali,, dok ste gledali kako ,,napucane kursadzije,, tuku i maltretiraju djecu vasih sugradjana i komsija ?
Ta ,,akcija,, sa kojom se toliko ponosi prnjavorski SUP po meni je najveca sramota istih !

Inace pohvale za akciju oko skola i saobracaja ... moj prijedlog kao roditelja je da 24 h dnevno bude prisutan bar jedan policajac u neposrednoj blizini svake skole . Odgovor kako nema dovoljno ljudstva ne prihvatam , jer ako u par stotina metara moze stajati 4-5 policijaca i naplacivati kazne , moze i jedan da se odvoji da dezura kraj skole i prati ko sve prilazi i obilazi skole.
Prvo da ti kazem da ovako degutantno pisanje nisam ocekivao. Mislim da mi je poznato tvoje poimanje pravde. Prema tome mozes dalje pisati sta hoces i izmisljati. Bas me interesuje od koga si ti cuo da se ponosi ako mora primijeniti silu.
Vidim posao ugostitelja radis veoma uspjesno bas se pitam otkud ti to znas, pretpostavljam da si zavrsio bar ugostiteljsku skolu da nisi napuceni kursadzija.
Ja sam samo napisao da se po pitanju upotrebe sile nista nije promijenilo, naveo primjer sta se dogadja kada se neko striktno pridrzavati pravila a ne da "sv....." kako ti kazes zato sto neko primjenjuje silu.

Bas me zivo zanima kada su tebi zadnji put tih 4-5 policajaca naplatili kaznu. Nisam znao da se osim ugostiteljstva, muzike razumijes i u policijske poslove, bas me cudi da te ne uzese za savjetnika u MUP-u ti vjerovatno znas nacin kako od jednog covjeka napraviti dva. Posto pises pausalno kako se moze odvojiti jedan policajac 24 sata da dezura pored skole, Evo da ti odgovorim ciframa. Radno vrijeme je 8 sati dakle da bi pokrio 24 sata skolu neophodno je najmanje 4 policajca ( gle cuda i policajac ima pravo na slobodan dan ili mu mozda i to treba ukinuti ) Koliko se ja sjecam na podrucju opstine postoji 12 skola bez podrucnih ( ili mozda mislis da su djeca samo u gradu a ona na selu pored magistrale nisu bitna ) Dakle dosli smo do cifre od 48 policajaca, sta mislis ako slucajno imas saobracajku ( nedaj Boze) treba li neko izvrsiti uvidjaj ili ces se npr. dogovoriti sa pijanim vozacem koji nije stao na znaku stop i udario te. Jbg. izvini ali ispade da ja to malo bolje znam od tebe. Sto se tice ugostiteljstva i svirke odajem ti priznanje ( kapa dole )
POZDRAV !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by MAXIMUS »

Zao mi je sto licno shvatas svaku kritiku odnosa vlasti prema gradjanima . U tom shvatanju kritike jednog prosjecnog gradjanina , povrsno si procitao post i pozurio da odgovoris ... tako moje pitanje si dozivio kao tvrdnju , sto nije istina !
Eto ti nisi muzicar ( ne bavis se profesionalno tim ) ali imas svoje misljenje o odredjenim muzicarima , neko ti se vise svidja neko manje kao i o muzici uopste . Sta je problem ako neko ima misljenje o jednoj ,,akciji,, i niti u jednom segmentu se ne slaze sa primjenom sile pogotovo prema tek punoljetnim osobama . U cemu je poenta ? Zastrasivanje ? Pokazati odmah ko kosi a ko travu nosi ? Rasturiti nekome posao jer se ne uklapa u arsine pojedinaca ? Prikazati ovaj gradic kao leglo droge i opasnih kriminalaca ?
Zao mi je sto nisi razumio ironiju mog posta i razmisljanja . KURSADZIJE ... sav posao specijalaca je da se pripremaju fizicki i psihicki u slucaju velike nevolje i pri hapsenju opasnih kriminalaca trebaju da prikazu svo svoje umjece i ulozeni novac u njih i njihovu opremu ! Ali ... njih dovesti da klincima citaju lekciju o postivanju propisa i pri tome mahati medju masom napunjenim oruzjem .... uvjek cu biti protiv toga jer sutra moje djete moze biti u takvoj situaciji i nesrecni ,,kursadzija,, slucajno opali ....
GLUHO BILO !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by rocky »

A zasto kod nas nema penzionera volontera da dezuraju na raskrsnicama za vrijeme kad djeca dolaze i odlaze iz skole.
Ovdje u Italiji u svakom mjestu gdje ima skola na raskrsnicama dezuraju penzioneri volonteri. Oni dobiju od komunalne policije fluorecente prsluke, lizalo i oni ustavljaju saobracaj kad treba neko dijete preci ulicu, izuzev dionica gdje je saobracaj gust tu dezura komunalna policija ali samo za vrijeme kad djeca dolaze u skolu i kad odlaze.
Ja mislim da ima i kod nas penzionera koji bi to rado radili samo neko treba da to pokrene.

Eto jedna ideja ako ima ko da je predlozi negdje....... :smt006
Idemo dalje ...

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Jos cu samo ovo napisati u vezi tvog posta.
Ja nisam nista shvatio licno jer u nicemu od toga nisam ucestvovao. Po tebi ono sto si napisao je iznosenje misljenja OK, neka bude tako.
Vidis opet i u ovom postu iznosis misljenje, a nisi u pravu. Ponovo ponavljam sto se tice muzike i ugostiteljstva kapa dole. Vecina ljudi kada hoce da vrijedja policajca onda mu kaze kako je zavrsio kurs pa ne vidim da si ti razlicit od tih i takvih, neznam sta je to znacilo ako nije vrijedjanje.
Tvrdis nesto o specijalcima da oni rade to i to e pa dragi prijatelju u Prnjavor jos nisu dolazili specijalci. U policiji postoji jedinica za podrsku ( koja je bila u Prnjavoru ) i postoji Specijalna jedinica policije koja nikad nije bila u nasem gradu. Eto cisto da znas.
P.S.
Ova tema je Izmjene i dopune zakona o osnovama bezbjednosti saobracaja, ja sam nesto obecao i evo pocecu dok ne prepisem sve bitne prekrsaje i kazne za iste.

OVO JE U SVJETLU NOVE SKOLSKE GODINE

20. Obaveze vozača prema pješacima
član 111.
(1) Ako je saobraćaj na obilježenom pješačkom prelazu regulisan svjetlosnim saobraćajnim znakovima ili znacima ovlašćenog lica, vozač je dužan da zaustavi vozilo ispred pješačkog prelaza kad mu je datim znakom zabranjen prolaz, a ako mu je na takvom prelazu datim znakom dozvoljen prolaz, vozač ne smije da ometa prolaz pješaka koji su već stupili na pješački prelaz.
(2) Ako se obilježeni pješački prelaz iz stava (1) ovog člana nalazi na ulazu na bočni put, vozač koji skreće na taj put dužan je da skreće smanjenom brzinom i propusti pješake koji su već stupili ili stupaju na pješački prelaz i, prema potrebi, da zaustavi vozilo kojim upravlja da bi propustio pješake.
(3) Ako na obilježenom pješačkom prelazu saobraćaj nije regulisan uređajima za davanje svjetlosnih saobraćajnih znakova ni znakovima ovlašćenog lica, vozač je dužan da zaustavi vozilo pred takvim pješačkim prelazom da bi propustio pješake koji prelaze ili stupaju na pješački prelaz, ili nedvosmisleno pokazuju namjeru da pređu preko pješačkog prelaza.

član 236.
(1) Novčanom kaznom od 50,00 KM do 250,00 KM kazniće se za prekršaj:
...
15) vozač koji u odnosu na pješaka koji je stupio ili stupa na obilježeni pješački prelaz postupa protivno odredbama člana 111. st. (2) i (3)
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by MAXIMUS »

Vecina ljudi kada hoce da vrijedja policajca onda mu kaze kako je zavrsio kurs pa ne vidim da si ti razlicit od tih i takvih, neznam sta je to znacilo ako nije vrijedjanje.
Znam pogrdne nazive za policiju ali prvi put cujem da se vrjedjaju na ovaj nacin . Ipak policija nije ono sto je bila u moje vrijeme ....
Jos jednom .... sva gorcina i bjes u mome postu se odnosila na ,,akciju,, bespotrebno premlacivanje nekolicine i ljude koji su u tome ucestvovali pod plastom uniforme i oznaka policije . Sve ostalo je licno poimanje .

P.S. I ja sam zavrsio vandredno kurs za tonsko snimanje i produkciju ali se ne ljutim na titulu ,,kursas,, jer volim onu krilaticu ,,covjek se uci dok je ziv,,
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by postar »

rocky wrote:A zasto kod nas nema penzionera volontera da dezuraju na raskrsnicama za vrijeme kad djeca dolaze i odlaze iz skole.
Ovdje u Italiji u svakom mjestu gdje ima skola na raskrsnicama dezuraju penzioneri volonteri. Oni dobiju od komunalne policije fluorecente prsluke, lizalo i oni ustavljaju saobracaj kad treba neko dijete preci ulicu, izuzev dionica gdje je saobracaj gust tu dezura komunalna policija ali samo za vrijeme kad djeca dolaze u skolu i kad odlaze.
Ja mislim da ima i kod nas penzionera koji bi to rado radili samo neko treba da to pokrene.

Eto jedna ideja ako ima ko da je predlozi negdje....... :smt006
A mene ubise ovi "baustelci".....Znas li ti koliko bi trebalo penzionisanih volontera? Znas li ti kolika je njihova penzija??? Znas li ti da oni imaju porodicu i da treba djecu da skoluje???? Znas li da od te penzije ne moze da prezivi i da treba dodatno nesto da radi i da sebi obezbijedi egzistenciju??? I bas on ima vremena da čuči pored skole..jesi ti ikada (u skorije vrijeme ) bio kod skole kad djeca zavrsavaju sa nastavom i polaze kuci??' Pa to covjece ni bataljon vojske ne moze da obuzda i umiri a ti bi to rijesio sa jednim penzionisanim volonterom. Ajde ne lupaj gluposti. Ako neko vec hoce da se pridrzava ogranicenja i propisa onda mu policija i ne treba :smt006

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

--------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 10:38, edited 1 time in total.

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by postar »

kuzmo pokusaj ponovo procitati prethodni post pa ces valjda onda shvatiti zasto to kod nas nije moguce sprovesti u djelo. U nasoj "drzavi" nema socijalnog zbrinjavanja i pomoci od strane drzave pa ljudi moraju da rade ako hoce da zive a oni sto nece da rade oni nece ni da volontiraju. Sad gledam na tv-u onog brku iz AMD i on prica kako treba voziti oprezno kako bi se povecala bezbijednost pjesaka u saobracaju.....

Post Reply