Izmjene i dopune zakona

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by postar »

Prije neki dan sam cuo pricu kako je prnjavorska policija nekom momku oduzela nekakvu palicu iz auta.Sad mene interesuje da li se u prostoru za prevoz putnika smije prevoziti i alat tipa čekic šarafciger itd... Ako ne smije koji Zakon to regulise cisto da znam i da mogu informativno procitati...

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

postar wrote:Prije neki dan sam cuo pricu kako je prnjavorska policija nekom momku oduzela nekakvu palicu iz auta.Sad mene interesuje da li se u prostoru za prevoz putnika smije prevoziti i alat tipa čekic šarafciger itd... Ako ne smije koji Zakon to regulise cisto da znam i da mogu informativno procitati...
Vjerovatno je to tacno.
Znas li koja je namjena te palice, npr. alkatenska cijev ( ona crna za vodu ) napunjena kuglicama ili pijeskom i zatvorena sa obe strane jos na jednom kraju napravljen rukohvat. Mislim da sa time nece sigurno tresti sljive.
Salu na stranu Zakon o oruzju i municiji propisao je sta sve smatra oruzjem pa je to razvrstano u mnogo grupa, npr.
vatreno, hladno, oruzje sa tetivom, vazdusno, gasno itd. itd.
Pa onda u hladno ubraja nozeve, boksere, razne palice itd. ( sve ovo parafraziram ) odnosno ono koje je namijenjeno da se nanese tjelesna povreda.
Pretpostavljam koje je tvoje sledece pitanje odnosno konstatacija. "Ali on je imao bejzbol palicu" Onda bi ja trebao da pitam gdje mi to imamo bejzbol klub, ili sta radi ta palica u vozacevim vratima itd. itd.
Mislim da si iz ovoga mogao zakljuciti da ti niko nece oduzeti alat koji ( kao alat ) vozis u gepeku. Ja bi razmislio sta da uradim kada od svog alata u tvom autu nadjem samo sarafciger od 20 cm u vozackim vratima: :lol:
P.S.
Drugom prilikom cu ti kopirati clanove zakona da nebi sada pogresno razumio odnosno mozda sam ja to prenio da se moze tumaciti na vise nacina !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

postar wrote:a hoce li sada policija kaznjavati vozace po clanu 73 ili clanu 74 :lol: :lol: salim se naravno...
Vjeruj da otkad ja radim odnosno otkad je uvedena ta tacka policija nije napisala nijedan prekrsajni nalog i kaznila nekog vozaca po clanu 73. st.1 tacka 13.
Nalozi se izdaju ( najcesce ) za ne postivanje saobracajnog znaka ali onog koji zabranjuje kretanje u odredjenoj ulici ( veoma rijetko znaka zabranjeno zaustavljanje i parkiranje ) za parkiranje na trotoaru, u raskrsnici, na pjesackom prelazu ponekad ( po pozivu ) na ulazu itd.
Ja bi volio kada bi imali mogucnost da bar jednom mjesecno po jedan ili dva gradjanina idu u patrolu sa policijom pa da se uvjere sa kojim se problemima susrecu policajci radeci svoj posao.
Свако зна своје, милиција свачије !

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by postar »

Član 3.

Oružjem, u smislu ovog zakona, smatra se:
e) hladno oružje (bokser, bodež, kama, sablja, bajonet i drugi predmeti) – kojima je napad osnovna namjena.
Član 7.

(1) Zabranjen je promet, nabavljanje, držanje, nošenje, popravljanje i prepravljanje vatrenog oružja, bez označene marke, kalibra i fabričkog broja, oružja sa napravama za prigušivanje zvuka, teleskopskih nišana sa svjetlosnim snopom, ili sa uređajem za elektronsko pojačavanje svjetlosti ili infracrvenim uređajem, rasprskavajućeg ili gasnog oružja, hladnog oružja i naprava koje su izrađene i prilagođene kao vatreno oružje.


U hladno oruzje po clanu 3 ovog zakona moze se svrstati i sarafciger od 20 cm i rucka za dizalicu od 40cm. Ako ja te predmete smijem drzati u gepeku a zasto ih onda ne smijem drzati u prostoru za prevoz putnika i koji clan zakona to definise???To je ono sto citajuci ovaj zakon nisam pronasao. Moje subjektivno misljenje je da su mnogi zakoni nedoreceni u određenim segmentima gdje se citaocu ostavlja mogucnost da zakon tumaci kako on hoce.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

zvini nisam te odma skontao sta pises :cry: a i da ti pravo kazem ubise ove izmjene nemozes vise pohvatati sta je pisac htio reci. Ja i dalje stojim na stajalistu da je zakon trebalo dobrim dijelom prepisati iz susjednih zemalja.
hAHA, BUKVALNO...svaki dan sluzbeni glasnik ili sluzbena obavijest..ovi nasi zakonodavci se premisljaju kao gladan srati.
A generalni problem je taj sto se 20 godina nije nista mijenjalo i onda se preko noci donesu evropski zakoni koji nezalost nemaju tehnicku i tehnolosku potporu u nasoj drzavi. Onda se uskukaju svi, i oni koji provode zakon i oni nad kojima se sprovodi pa tako dobijemo evropski zakon polovne primjene...
Inace, ne mogu da se sjetim da li su putnicka vozil u pitanju ili komplet sva.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

Član 155.
(1) Pod zimskom opremom motornih i priključnih vozila, podrazumijevaju se:
a) lanci za snijeg pripravni za postavljanje na pogonske točkove i
b) gume minimalne dubine utora na gaznoj površini 4 mm, s tim da gume na pogonskim točkovima moraju
biti zimske ili gume s oznakama MS, M+S ili M&S.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by kuzmo »

Imageako Ako se odnosi na samu raskrsnicu ,onda mi lici na obavjestenje kao za minsko polje ,fali tekst jos ili se na samu raskrsnicu dolazi vazdusnim putem

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by VUK-RS »

Зимска опрема обавезна од 15. новембра

БAЊAЛУКA - Возачи у Српској од 15. новембра морају да користе зимску опрему, али они који се одлуче да путују у Aустрију или Италију треба и сада да је имају, јер је у тим земљама већ обавезна употреба ове опреме.

У Aуто-мото Савезу РС упозоравају возаче да обавезно набаве зимску опрему јер су казне у иностранству драконске.

- У Aустрији се већ мора имати сва опрема за зиму. Казна за непоштовање прописа је 35 евра, а у случају угрожавања саобраћаја и до 5.000 евра - рекао је генерални секретар AМС РС Никола Манојловић.

Додао је да је зимска опрема у Италији законски прописана само на подручју долине Aоста, гдје је обавезна од 15. октобра до 30. априла.

Према најавама метеоролога, прве сњежне падавине у РС могу се очекивати ових дана, због чега возачи треба да припреме своја возила за зимске услове.

- Од 15. новембра ове до 15. априла идуће године, без обзира на временске услове, сва моторна возила у РС и БиХ морају имати одговарајућу зимску опрему и морају је користити у условима када је снијег на путу или кад пада киша која се леди на коловозу - нагласио је Манојловић.

Према његовим ријечима, обавезна је зимска гума на којој је дубина шара најмање четири милиметра.

- На возилу могу да се налазе и љетне гуме, али возачи морају имати одговарајуће ланце. Казна за непосједовање зимске опреме износи 40 марака - истакао је Манојловић.

У Хрватској је зимска опрема обавезна кад је пут покривен снијегом или када је на њему поледица. Казна за непоштовање закона је око 80 марака и искључење из саобраћаја. Казна за непосједовање опреме у Словенији износи 120 евра, а ако је угрожен саобраћај онда износи 400 евра.
(Glassrpske)
PITANJE:Ukoliku su na vozilu zimske gume,da li se lanci moraju nalaziti u vozilu B kategorije?
- У Aустрији се већ мора имати сва опрема за зиму. Казна за непоштовање прописа је 35 евра, а у случају угрожавања саобраћаја и до 5.000 евра - рекао је генерални секретар AМС РС Никола Манојловић.
Ovaj obmanjuje sopstvenu javnost,a generalni sekretar AMS RS!
1.) Za putnicka vozila sa lakom ili teskom prikolicom,manja teretna vozila do 3,5t(tj.kategorija B) obavezna zimska oprema sledeca od 1.novembra do 15.aprila
--- a)---Kada je snijeg na putu ili kad pada kiša koja se ledi na kolovozu na svim kotacima potreban je zimska guma(priznato je "M+S" "M.S." "M&S")
Gume cija starost ne prelazi 6 godina od datuma proizvodnje i profil gume nije ispod 4mm smiju se postaviti na vozilo.
--- b)---Kao alternativa mogu se koristiti lanci koji moraju biti postavljeni na pogonskim tockovima,samo u slucaju da je put prekriven snijegom ili dijelomicno prekriven.
Ko koristi ljetne gume,a planirao je duzu relaciju savjet je da sa sobom nosi lance.
Ukoliko su na gumama ekseri(SPIKES) vozilo mora biti oznaceno te u tom slucaju i na prikolici moraju biti iste.
--- c)---Zakon nigjde nije naveo prilikom koristenja prikolice,da vucno vozilo ukoliko ima zimske gume to mora biti i na prikolici ili kombinacija zimske+ljetne ili obrnuto.
--- d)---Ukoliko vozac motornog vozila u navedenom periodu napravi stetu drugome,snosi odgovornost,kao i osiguranje moze ispatiti samo dio osiguranja ostecnoj strani.
--- e)---Ko odbije da koristi odgovarajucu opremu u navedenom periodu,te tom prilikom ugrozava bezbjednost drugih ucesnika u saobracaju,bice iskljucen
iz saobracaja od strane Policije.

2.) Nezavisno! od vremenskih prilika vozaci autobusa duzni su da na pogonskim kotacima ili svim drugim u periodu od 1.novembra do 15.marta imaju zimske gume.
3.) Isto pravilo vrijedi i za teretna vozila preko 3,5t nosivosti samo od 1.novembra do 15. aprila.Dodatno moraju u istom navedenom periodu imati lance.
Koje gume mogu da se montiraju na teretna vozila:
---a)---- Zimske gume sa oznakama "M+S" "M.S" ili "M&S"
---b)--- "specijalne gume" sa oznakama ET,ML i MPT.
---c)--- Profil ne smije biti ispod 5mm kod radijalnih ,tj. 6 mm kod dijagonalnih guma
4.) Motocikli,biciklo sa motorom i vozila cija max.brzina ne prelazi 45km/h i ne vece zapremine od 50cm3 (S-kategorija--Microcar-s,Quad,Trike) ne moraju imati zimsku opremu.
Izvor:OEAMTC
Prevod:VUK-RS
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

Ukoliku su na vozilu zimske gume,da li se lanci moraju nalaziti u vozilu B kategorije?
Moraju..mada su ovi iz AMS RS prosle godine razna saopstenja izdavali...cini se da slabo ko tamo cita zakone.

Član 155.
(1) Pod zimskom opremom motornih i priključnih vozila, podrazumijevaju se:
a) lanci za snijeg pripravni za postavljanje na pogonske točkove i
b) gume minimalne dubine utora na gaznoj površini 4 mm, s tim da gume na pogonskim točkovima moraju
biti zimske ili gume s oznakama MS, M+S ili M&S.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

regeman wrote: Moraju..mada su ovi iz AMS RS prosle godine razna saopstenja izdavali...cini se da slabo ko tamo cita zakone.

Član 155.
(1) Pod zimskom opremom motornih i priključnih vozila, podrazumijevaju se:
a) lanci za snijeg pripravni za postavljanje na pogonske točkove i
b) gume minimalne dubine utora na gaznoj površini 4 mm, s tim da gume na pogonskim točkovima moraju
biti zimske ili gume s oznakama MS, M+S ili M&S.
Pozdrav narode nisam pisao poprilicno dugo a kompjuter nisam palio bar 10 dana.
Postoji Pravilnik o vožnji u zimskim uslovima koji blize tretira ovu temu,
Evo vam svima jedno pitanje za razmisljanje, slicno ovom clanu 155.

Npr. da je clan ovakav
Pod materijalom za zidanje stambenih objekata podrazumijeva se:
a) betonski blok
b) puna cigla
c) suplja cetvorka i
d) siporeks
Recite mi da li ovo i na kraju tacke pod c) moze znaciti i ili. Ili se zaista kuca mora zidati sa svecetiri vrste gradjevinskog materijala. :lol: :smt006
Rege sta mislis sad, mora li ili ne !!! :?
P.S.
Samo da malo zakuvamo, nismo odavno !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Pitanje :D
Jel moraju vozaci dzipova da nose lance ??? :D Ne pitam ja zbog ovih sa X6 znam da oni ne moraju,vec za nas sicu sa Suzukijima :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by MAXIMUS »

KAMIKAZA wrote: Jel moraju vozaci dzipova da nose lance ??? :D
:smt006 Mogu li ja ! :smt006 Mogu li ja odgovoriti !? :smt006 :smt005
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Ne mozes,na to pitanje mogu dati odgovor samo Bogdan Nikolic,Drago Kalabic i eventualno Zivkovic -Kezme,kao njihov glasnogovornik. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

JOKARA wrote:
regeman wrote: M
Član 155.
(1) Pod zimskom opremom motornih i priključnih vozila, podrazumijevaju se:
a) lanci za snijeg pripravni za postavljanje na pogonske točkove i
b) gume minimalne dubine utora na gaznoj površini 4 mm, s tim da gume na pogonskim točkovima moraju
biti zimske ili gume s oznakama MS, M+S ili M&S.
Pozdrav narode nisam pisao poprilicno dugo a kompjuter nisam palio bar 10 dana.
Postoji Pravilnik o vožnji u zimskim uslovima koji blize tretira ovu temu,
Evo vam svima jedno pitanje za razmisljanje, slicno ovom clanu 155.

Npr. da je clan ovakav
Pod materijalom za zidanje stambenih objekata podrazumijeva se:
a) betonski blok
b) puna cigla
c) suplja cetvorka i
d) siporeks
Recite mi da li ovo i na kraju tacke pod c) moze znaciti i ili. Ili se zaista kuca mora zidati sa svecetiri vrste gradjevinskog materijala. :lol: :smt006
Rege sta mislis sad, mora li ili ne !!! :?
P.S.
Samo da malo zakuvamo, nismo odavno !!!
Po meni je ovo i ili. Mislim da ovi lanci samo zbunjuju ljude, i da bi trebali biti opcionalno.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Ljudi ne razumiju da se radi o nabrajanju, a to se lijepo vidi kada se uzme sluzbeni glasnik BiH broj 13 od 27.02.2007. godine i procita Pravilnik o saobracaju u zimskim uslovima gdje kaze da je zimska oprema :
Zimska guma na sva cetiri tocka ili pneumatici sa oznakom MS, M+S ili M&S ....
tacka 2. gume sa ljetnim profilom cija dubina gazeceg sloja iznosi minimalno 4 mm i u priboru odgovarajuci lanci koji se postavkjaju na pogonske tockove u slucaju zimskih uslova.

Tu je propisano i sta se smatra zimskim uslovima kao i da na osovini moraju biti pneumatici od istog proizvodjaca odnosno po konstrukciji, profilu i vrsti gazeceg sloja. Propisano je da se ne smiju postavljati pneumatici sa ekserima itd. itd.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Znaci lanci su obavezni samo u kombinaciji sa ljetnim gumama,ili sam pogresno razumio :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

Jos jedna stvar na koju ljudi ne obracaju paznju jeste starost guma. Svaka guma ima na sebi zapis kog mjeseca i koje godine je proizvedena. Moze guma biti ocuvana sto se tice sare ali stara, sto dovodi do opasnosti. Obicno garantuju proizvodjaci za 1 plus jednu godinu mada sa prosjecnom kilometrazom godisnjom moze i 3g da se vozi, uz naravno zamjenu ljetne zimske.
Bio jednmo slucaj gdje je lik sa novijom bembarom sletio na autoputu i poginuo zajedno sa zenom. Nisu znali sta je i provjere i gume. Iz Miselin fabrike u Francuskoj im jave kad i u koliko sati i kojoj smjeni je proizvedena guma i do kada oni garantuju za nju a tehnicka garancija bila istekla vec 2 godine.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by VUK-RS »

Image

2906=znaci 29 sedmica/nedelja u 2006.godini

Rok trajanja gume je 6 godina.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

Trajanja da, ali koriscenja i ne bas.
Nijedna firma ne daje vise od 2g garancije na kvalitet pneumatika.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

KAMIKAZA wrote:Znaci lanci su obavezni samo u kombinaciji sa ljetnim gumama,ili sam pogresno razumio :wink:
Tacno tako, malo je unesena konfuzija sa onim i koje smo rastumacili ( radi se o nabrajanju ) ali je zato Pravilnik uskladjen sa Zakonom ( bar bi trebao biti :lol: ) i on poblize tumaci tu oblast.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

Jedno pitanje za nadlezne u mupu i opstini?
Zasto se vozilima prigradskog saobracaja dopusta da krecu ispred elektra pored najsavremenije autobuske u regionu? ko je takvu uredbu donio?
I zasto im se dopusta da krse zakon naocigled svih tako sto izlazeci ispred elektra ka Derventi prelaze preko pune linije i tako svaki dan?
Sta bi se unijelo u zapisnik da kojim slucajem dodje tako do nesrece?
Ovakvi primjeri tzv. profesionalaca su gori od bilo kakvog krsenja parkiranja.

JOKARa DA ne pomislis da su sva ovde pitanja tebi upucena :lol: nadam se da neko jos cita od nadleznih, ti si ja mislim prvi covjek koji ima veze sa vlascu u bilo kom obliku a da se pojavio da diskutuje na forumu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

regeman wrote:
JOKARa DA ne pomislis da su sva ovde pitanja tebi upucena :lol: nadam se da neko jos cita od nadleznih, ti si ja mislim prvi covjek koji ima veze sa vlascu u bilo kom obliku a da se pojavio da diskutuje na forumu.
Milicijooooooooo ,izbacite Jokaru on suradjuje sa narodom,on je peta kolona, :D

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Rege u potpunosti sam te razumio i nikad nisam pomislio da bilo ko na ovom forumu misli ili ocekuje od mene da mu dam odgovor na svako pitanje. Mislim da sam pokusavao dati odgovor narocito na pitanja koja su iz moje branse. Nadam se da sam dao bar mali doprinos da nasi gradjani shvate neke stvari, da saznaju nesto sto nisu znali ili su im pogresno prezentovane neke cinjenice.Smatram da je meni mnogo lakse doci do nekih Zakona, Sluzbenih glasnika, a vecinu toga ako hocu biti bar mali profesionalac moram i znati.
A sada o autobusima.
Mislim da su nadlezni iz opstinskih vlasti dozvolili parkiranje autobusa koji prevoze djecu i radnike od kuce do posla odnosno skole. Pretpostavljam da je razlog za to sto je "Prnjavorekspres" privatno preduzece, da se placa peronizacija koja bi dodatno poskupila prevoz, e sad da li je to ispravno ili ne ja nebi o tome. Mozda se to moglo rijesiti i na drugaciji nacin npr. da opstina subvencionira tu peronizaciju ili nesto slicno.
O krsenju propisa sve si rekao. Ja zaista nikad nisam vidio bilo koji autobus odnosno vozaca autobusa da se ponasa na opisani nacin, sto ne znaci da ti ne vjerujem. Samo hocu da kazem da se i oni vjerovatno sasvim drugacije ponasaju kada je policija u blizini. Evo vec sutra cu prenijeti ovaj problem kolegama koji se bave direktno tom problematikom. Stvarno bi bilo katastrofalno da se autobus pun djece sudari sa nekim kamionom ili drugim autobusom.
Pa dobro Kami sto me ne nazva glasnogovornikom ili portparolom :lol: kud odma peta kolona, a moze i samo forumas koji radi nekakv drugaciji posao od vecine. :oops: :lol: :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

Svaki treći autobus rizičan za putnike i vozače

Darija Filipović | 13. 11. 2010. - 00:02h | Foto: D. Božić | Komentara: 1
Od 86 autobusa koje je nedavno kontrolisalo Ministarstvo unutrašnjih poslova, 32 vozila su upućena na tehnički pregled zbog neispravnosti kočnica, matica i slično. Podatak nije čudan ukoliko znamo da je u Srpskoj prosečna starost autobusa na putevima čak 18 godina. To, faktički, znači da se putnici uglavnom voze u vozilima koja su samo dve godine mlađa od zakonskog limita.


Putnici se žale, vlasnici tvrde da je sve u redu, policija pokušava da zavede red
Zbog starih i rasklimanih autobusa dešava se često da mnogi stanu na pola puta. To potvrđuje i jedna naša čitateljka, koja tvrdi da se prevoznik „Transport“ iz Kneževa, koji vozi na relaciji Banjaluka-Kneževo, stalno kvari. Čak se pre nekoliko dana, kako kaže, autobus ovog prevoznika zapalio.

„Prednja vrata se, takođe, nisu mogla otvoriti. Zamislite da je bio neki veći kvar i da su putnici krenuli histerično da izlaze iz autobusa, a jedna vrata se nisu mogla otvoriti“, kaže ona. U tom vozilu, tvrdi, svakodnevno se voze radnici zaposleni u Kneževu, ali zbog konstantnih kvarova često kasne na posao.

I glavni saobraćajni inspektor RS Danislav Drašković nam je potvrdio da su u protekla dva meseca inspektori isključili ovog prevoznika iz saobraćaja na relaciji Banjaluka-Kneževo zbog tehničke neispravnosti.

„Prevoznik je novčano kažnjen i zabranili smo mu da putnike prevozi ovim autobusom dok ga ne popravi“, rekao nam je Drašković. On tvrdi da u voznom parku „Transporta“ iz Kneževa ima i starijih, ali i novijih autobusa.

Mada je saobraćajna inspekcija isključila jedan autobus ovog prevoznika, vlasnik Vojo Bajičić negira da su njegova vozila stara i da se kvare. „Mi smo kao švajcarski sat. Ti koji se žale, to nisu obični putnici, nego provokatori. Žale se sigurno oni koji nas smatraju konkurencijom. Pogledajte, sa nama oko 100 radnika putuje i niko se nije požalio“, uverava Bajičić.

Istovremeno, u poslednjoj kontroli MUP RS 32 autobusa su isključena iz saobraćaja zbog tehničke neispravnosti. Predsednik Udruženja za unapređenje i bezbednost saobraćaja Banjaluka Milenko Jaćimović upozorava da se stalno priča o tome da su autobusi stari i neispravni, a da se ništa ne radi kako bi se stanje popravilo. On tvrdi da se građani stalno žale na neispravne autobuse, a najviše žalbi ima za autobuse u gradskom saobraćaju. „Imali smo nedavno pritužbu da u jednom autobusu u Zalužanima ventilacija uopšte nije radila, pa se u vozilu osećao plin. Takođe, građani se žale da vozači gradskih autobusa imaju probleme sa zaustavljenjem i kočenjem“, navodi Jaćimović.

Inače, prema Zakonu o drumskom saobraćaju RS, starost autobusa u javnom prevozu može biti maksimalno 20 godina, a saobraćajni inspektori upozoravaju da su kod nas vozila stara u proseku od 15 do 18 godina.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by vrsta8472 »

JOKARA wrote:Samo da znate nece policija samo obilaziti skole, (sto svakako treba) nego ce i uci u skole.

Od 21.09 pocinju predavanja na temu maloljetnicka delikvencija, vršnjacko nasilje, zloupotreba alkohola i duvanskih proizvoda kao i facebook, pedofilija, zloupotreba interneta.

Predavanja ce drzati radnici PS Prnjavor, radnici centra za socijalni rad i trzisna inspekcija.

Predavanjima ce biti obuhvaceni ucenici petog razreda i prvog razreda srednje skole. Istim predavanjima bice obuhvaceni i roditelji djece.

Sve vase sugestije ( i pored plana i nacina predavanja ) su dobro dosle. Vasa saznanja, iskustva i sl. :idea: :smt024 :smt023
P.S.
Nije sve u putevima i saobracaju :) :smt006

Ево за полицију посла!



Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply