Izmjene i dopune zakona

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

u italiji skoro na svim autoputevima sada postoji tutor tako da ne mozes ih vise prevariti da hoces
Citao sam nesto o tome.Kako to funkcionise? Snimi te pri ulasku, izlasku i podijeli brzinu sa dionicom? To vazi samo za kola koja su reg. u Italiji?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

postar wrote:Na putnom pravcu prnjavor-klasnice u galjipovcima kod pravoslavne crkve nalazi se znak ogranicenja brzine na 50 ili 60km/h i do lisnje nema novog znak a tamo je ponovo 50.Pa kako ja sto kaze kamikaza da objasnim da nema logike da cijelom duzinom ogranicenje brzine bude 50 km/h kada se između nalaze svega 3 kuce :oops:
Prestanak naselja znaci i prestanak brzine propisane u naselju. Ukoliko nema novog znaka brzine ili novog znaka naselja znaci da je brzina 80 km/h- do novog znaka.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by nkulesko »

regeman wrote:
u italiji skoro na svim autoputevima sada postoji tutor tako da ne mozes ih vise prevariti da hoces
Citao sam nesto o tome.Kako to funkcionise? Snimi te pri ulasku, izlasku i podijeli brzinu sa dionicom? To vazi samo za kola koja su reg. u Italiji?
upravo tako, mozes ih jedino zeznut ako stanes negdje na autogril pa odmoris.... da bas sam danas provjerio vazi samo za kola registrovana u italiji ako si stranac ne mogu ti nista cak ni obicni radari, samo policija ako te zaustavi na licu mjesta. a i tada mogu samo naplatiti kaznu ne mogu ti skinuti bodove sa vozacke ;)
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Magyar »

Ako neko slucajno,dok se seta, zapne za retrovizor automobila, koji je parkiran na pjesackoj stazi, i pritom ga otkine. Kakva mu kazna sleduje :?:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Magyar wrote:Ako neko slucajno,dok se seta, zapne za retrovizor automobila, koji je parkiran na pjesackoj stazi, i pritom ga otkine. Kakva mu kazna sleduje :?:
U nas sleduju batine,a ne kazna :D koliko ces da dobijes zavisi od toga kome si i na kakvom autu odkinuo retrovizor :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

mungos
Posts: 241
Joined: 28.04.2009. 21:51

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by mungos »

JOKARA wrote:
mungos wrote:
JOKARA wrote:
Magyar wrote:Znaci sad se smijemo parkirati i po trotoarima bez bojazni da cemo ostati laksi za 40 KM ?
Kakve si ti srece prvi put kad stanes na trotoar, nastupice nove izmjene i dopune pa ces popusiti kaznu :lol: :lol: :lol:
Nece biti izmjene i dopune Zakona o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima BiH, vec Zakon o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima RS, posto je parkiranje u nadleznosti Entiteta.

http://www.narodnaskupstinars.net/cir/u ... jedloga=97
Нацрт
ЗАКОН О БЕЗБЈЕДНОСТИ САОБРАЋАЈА НА ПУТЕВИМА
РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ
Ovo je naslov nacrta e sad ti uporedi ovo sto sam boldovao i naziv nacrta za koji si cak i link postavio.
U jednom dijelu si u pravu bice nesto ali ne izmjene i dopune nego se pravi novi ZAKON O BEZBJEDNOSTI SAOBRACAJA a onaj na nivou drzave o kome cijelo vrijeme pisemo zove se ZAKON O OSNOVAMA BEZBJEDNOSTI SAOBRACAJA. Dakle ne pricamo o istom zakonu.
Pozdrav!!!

LAPSUS CALAMI (omaska u pisanju) dodao sam jednu rijec "osnovama"
Zakon na nivou Bosne i Hercegovine se zove ZAKON O OSNOVAMA BEZBJEDNOSTI SAOBRACAJA NA PUTEVIMA U BOSNI I HERCEGOVINI. (i o njemu se ove razgovara), a Zakon na nivou Republike Srpske ce se zvati ZAKON O BEZBJEDNOSTI SAOBRACAJA NA PUTEVIMA REPUBLIKE SRPSKE, tako da ce ucesnici u saobracaju morati pratiti obadva zakona, sta nije regulisao drzavni zakon jest entiteski.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Magyar »

KAMIKAZA wrote:
Magyar wrote:Ako neko slucajno,dok se seta, zapne za retrovizor automobila, koji je parkiran na pjesackoj stazi, i pritom ga otkine. Kakva mu kazna sleduje :?:
U nas sleduju batine,a ne kazna :D koliko ces da dobijes zavisi od toga kome si i na kakvom autu odkinuo retrovizor :D
Bas neko vece gledam tamo na trgu stoji BMW X6 od onog mufljoza Nikolica, na sred trotoara. I onako razmisljam da li da mu otkinem retrovizor ili ne :D Al reko prvo da se posavjetujem sa zakonom :D Batina se ne bojim nego da ne bi bilo kakvih novcanih posledica :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by nkulesko »

Magyar wrote:
KAMIKAZA wrote:
Magyar wrote:Ako neko slucajno,dok se seta, zapne za retrovizor automobila, koji je parkiran na pjesackoj stazi, i pritom ga otkine. Kakva mu kazna sleduje :?:
U nas sleduju batine,a ne kazna :D koliko ces da dobijes zavisi od toga kome si i na kakvom autu odkinuo retrovizor :D
Bas neko vece gledam tamo na trgu stoji BMW X6 od onog mufljoza Nikolica, na sred trotoara. I onako razmisljam da li da mu otkinem retrovizor ili ne :D Al reko prvo da se posavjetujem sa zakonom :D Batina se ne bojim nego da ne bi bilo kakvih novcanih posledica :smt005
bolje nemoj jedan moj poznanik odbio je retrovizor nekom budzi na hameru pa ga kostalo 600 evrica!
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by LEGIJA »

nkulesko wrote:
Magyar wrote:
KAMIKAZA wrote:
Magyar wrote:Ako neko slucajno,dok se seta, zapne za retrovizor automobila, koji je parkiran na pjesackoj stazi, i pritom ga otkine. Kakva mu kazna sleduje :?:
U nas sleduju batine,a ne kazna :D koliko ces da dobijes zavisi od toga kome si i na kakvom autu odkinuo retrovizor :D
Bas neko vece gledam tamo na trgu stoji BMW X6 od onog mufljoza Nikolica, na sred trotoara. I onako razmisljam da li da mu otkinem retrovizor ili ne :D Al reko prvo da se posavjetujem sa zakonom :D Batina se ne bojim nego da ne bi bilo kakvih novcanih posledica :smt005
bolje nemoj jedan moj poznanik odbio je retrovizor nekom budzi na hameru pa ga kostalo 600 evrica!
Je li to Nikolic kupio i bmw x6 hahaahha e pa svasta ljudi moji,pa taj covjek da nema punca hodao bi bez gaca ali to samo jos bolje pokazuje u kakvoj okolini zivi.Mislim covjek je nezna dvije ovce cuvati na papiru al je ipak postao neko i nesto u Prnjavoru a to mu je bila zelja velika.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

LEGIJA wrote:Je li to Nikolic kupio i bmw x6 hahaahha e pa svasta ljudi moji,pa taj covjek da nema punca hodao bi bez gaca ali to samo jos bolje pokazuje u kakvoj okolini zivi.Mislim covjek je nezna dvije ovce cuvati na papiru al je ipak postao neko i nesto u Prnjavoru a to mu je bila zelja velika.
Ma po pitanju punca Ostoje :D on bi odao bez gaca po gradu,ali ima on svoj sistem ubiranja poreza,sad ce podignuti proviziju za ustupljene poslove sa 20 na 30%,BMW puno vise trosi od Nisana,pa se mora,nije mu zamjeriti. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

Ja tog supka umalo nisam izudarao, spasilo ga je to sto je pobjegao . Kunem se, sekunda je falila.
nisam znao da je to neko mudo u Prnjavoru. Neka, neka, ovoj stoki treba jos jedno tri cetiri asfaltne baze da ih pogusi. Nismo ni za *****.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by regeman »

APSUS CALAMI (omaska u pisanju) dodao sam jednu rijec "osnovama"
Zakon na nivou Bosne i Hercegovine se zove ZAKON O OSNOVAMA BEZBJEDNOSTI SAOBRACAJA NA PUTEVIMA U BOSNI I HERCEGOVINI. (i o njemu se ove razgovara), a Zakon na nivou Republike Srpske ce se zvati ZAKON O BEZBJEDNOSTI SAOBRACAJA NA PUTEVIMA REPUBLIKE SRPSKE, tako da ce ucesnici u saobracaju morati pratiti obadva zakona, sta nije regulisao drzavni zakon jest entiteski.
Sta to pokriva jedan a da ne pokriva drugi? Apsolutno nista. Sa jedne strane se donosi zakon o bezbjednosti saobracaja RS a sa druge se licenciranje iz BL prenosi u Sarajevo. Gluposti. To sto stavljaju u Zobs RS je posao koji opstine treba da preuzmu, tj lokalne zajednice, i koji ce kad tad preuzeti- tipa parkiranje i sl. Samo je Miletu stalo da jedan te isti zakon prepisuje i stavlja RS umjesto BiH i onda dobija zakon koji nema efekta sa predznakom RS.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by aquarius »

al je ipak postao neko i nesto u Prnjavoru
Neznam samo ko i šta !?
I dalje je niko i ništa. Takvih je bilo i biće. Skorojevića sa štelama i parama sumnjivog porijekla.
BMW je ionako registrovan na jednu laktašku firmu, barem je bio prvih 6 mjeseci.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Magyar »

Kupujem bejzbol palice za sprovodjenje izmjena i dopuna zakona :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by LEGIJA »

aquarius wrote:
al je ipak postao neko i nesto u Prnjavoru
Neznam samo ko i šta !?
I dalje je niko i ništa. Takvih je bilo i biće. Skorojevića sa štelama i parama sumnjivog porijekla.
BMW je ionako registrovan na jednu laktašku firmu, barem je bio prvih 6 mjeseci.
Pa nazalost je dosao do nekih veza i poceo zaposljavati ljude od telekoma pa nadalje naravno uz finu proviziju,ma za mene licno nije niko i nista kao i za svakog ko ga dobro poznaje.Mene samo zanima koga on jos moze zajebati u Prnjavoru kad svako ziv zna da je on obicna seljacina i muljator.

Rege nije on niko i nista u Prnjavoru osim obican prevarant.

User avatar
bluepanda
Posts: 3
Joined: 30.08.2010. 01:19
Location: Zvornik

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by bluepanda »

Pozdrav svima na forumu. Moram i ja da dodam ovde jedan ne rijedak problem koji vjerovatno vecina vozaca i ne primjecuje nego prodje tek tako sa placanjem kazne,ali nakon ovog mog primjera mozda pocnu drugacije razmisljati.....
Naime prije desetak dana sam se vracao sa suprugom sa kafice iz obliznjeg motela Vidikovac u Zvorniku,i bas tom prilikom ,za mene malo vjerovatno vozio sam svega nekih 30-35kmh i komentarisao kako mi se iza veze kolona,da bih nakon toga povecao brzinu na otprilike 45kmh . U susret mi stize vozilo i upozorava me blicanjem da je radar na putu ,na sta normalno nisam ni reagovao jer sam i tako sporo vozio. Ubrzo zatim ugledam jedva policajca koji izlazi na put i zaustavlja me ,a ovo jedva jer je neosvijetljen dio puta ,vrijeme 21:14,a baterijska lampa kako on kaze "kod kolege"...o cunjevima naravno necemo ni pricati ,oni su vjerovatno bili kod nekog drugog kolege :roll: ...e sad nastupa dramaturgija...dok me on zaustavljao gledam na kilometar sat i vidim da se krecem brzinom ispod 50kmh i u trenutku zaustavljanja ga prvo ljudski opomenem da nije vidljiv na putu i da ce glavu izgubiti tako. Nakon toga on mi saopstava da je u pitanju radarska kontrola i da sam se kretao brzinom od 60,8 (sto je za 0,9 kmh dovoljno za kaznu)...Na moje negodovanje,cudjenje i tvrdnju da to nije moja brzina jer sam upravo u tom trenutku i gledao u sat ,on kaze da postoji isjecak sa radara ,(tronozac laser je u pitanju)na sta ja trazim isjecak na uvid i vrijeme mjerenja brzine. On saopstava da je vrijeme mjerenja 21:05,na sta ja opet vadim mobilni iz dzepa i pokazujem mu vrijeme 21:14 sto je 9 minuta razlike,znaci otprilike 2-3 pjesme na svadbi a mi nismo toliko tu pjevali :D

Njegov komentar na to je da je to moj sat a na pitanje koji je njegov,on kaze pa radar naravno,nakon cega odemo do radara i ocitamo njegovo vrijeme ,koje je pokazalo da je 21:13 :wink:
Dakle uhvacen na djelu sto posto,na sto ce on komentarisati da on poznaje mene vec od prije i da mi je oprostio par puta za pojas :?: sto nema veze nikakve sa ovim i sa pameti....
Nakon toga on pise prekrsajni nalog i ja potpisujem ali dio kojim se trazi sudsko odlucivanje.
Nakon toga sutradan ja odlazim kod advokata ,zatim trazim komandira saobracajne kojeg nisam nasao a onda ne znam vise i kome se nisam pozalio sve ,cak i inspektoru za unutrasnju kontrolu kako bih ukazao na kaubojstinu na putevima,ali sve bez uspjeha jer navodno svi to znaju ali nema nacina da se dokaze bilo sta bez video snimka ili slicno... :?:
E sad sve to bi proslo sasvim mirno i ok da je to zaista moja brzina ,koju ja cesto i uglavnom prekoracim vec dok prebacim u drugu brzinu,i nije mi ni prva a nadam se ni poslednja kazna od koje ne bjezim platiti ali postoji nesto sto mi ne da da mirujem i gledam kako me neko pravi budalom i u oci mi gleda,dakle u pitanju je princip a ne novac...
Posto ovde u ovom gradu nisam naisao ni na koga ko bi me uputio na pravu adresu da bih se barem pozalio i ukazao na desavanja na putu,evo objavio sam ovo ovde da i vi vidite na sta sve mozete naletjeti na putu i ako neko ima neki pametan savjet sta ciniti u takvim situacijama ...Ja konkretno sam zakljucio da u tim situacijama nema druge nego ugasiti kola i ne pomjerati ih sa lica mjesta sve dok se neko od njihovih nadleznih ne pojavi tu....Pozz

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Vrlo dobro druze,treba se suprostavljati,ako nisi kriv,dokaz normalno ima on,radar,vrijeme ali treba da ima i sliku,bar tako je ako je to radar koji zadovoljava standarde,znaci kraj slike stoji vrijeme,a i vidi se vozilo,tako bi trebalo biti,ne znam sad kakve radare imaju ti vasi ali mislim da se radi o takvom kao sto sam naveo.
Mi smo imali temu,u stvari imamo je jos :D Otvoreno pismo sudu i gospodji Svraka Panic,radi se o sudinici za saobracajne prekrsaje,koja je bar po meni osoba koja postuje i provodi zakon,sto se za neke ne moze reci,i koja je u mom slucaju ispostovala sve bez i jedne primjedbe,cak je uvela i neke nove norme,koje su za sav civilizovani svjet standardne a za nas nisu bile dok ona nije dosla na tu poziciju (dostavljanje poste na adresu boravke :smt023 ).
Znaci sve je moguce,sad ne znam dal vi u Zvorniku imate ovakvu osobu,ali vrijedi pokusati sa javnim prozivanjem ljudi,bez obzira na kojoj su funkciji,neko ce ipak nekad da okrene list i pocne raditi kako treba.Bar u nas su se izdesavale stvari koje za danasnje vrijeme nisu normalne,jedna od tih stvari je i ovaj forum,na njemu su recene stvari koje ovako nikad nebi niko rekao ,bez njega Prnjavor nebi bio to sto jeste (moze i bolje,al dobro je) bio je leglo kriminala,korupcije,samovlasca i svega drugog negativnog,danas se promjene vide i osjete,zahvaljujuci forumasima koji su probudili narod,to bi mogao biti i put za vas,kriminal i korupcija su u nas popustili i skoro stali,od kad su forumasi aktivni.Jer mi sve vidimo i cujemo,a i ne stidimo se reci lopovima da su lopovi.Mozda ces ti da izgubis taj slucaj,mozda ce ih jos hiljadu biti izgubljenih,ali u dogledno vrijeme ce milioni takvih istih slucajeva,zahvaljujuci vasem protestu biti dobijeni,nije u pitanju novac,u pitanju je ponizavanje,podcjenjivanje,u pitanju je samo zelja normalnih ljudi da poslije svega sto nam se desavalo,konacno vrate svoj ponos.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Izmjene i dopune zakona

Post by VUK-RS »

Da je forum dobar i kvalitetan zahvaljujuci postovima koji su napisani vidi se iz prilozenog,gdje covjek iz Zvornika trazi razmjenu misljena i dijeli sa nama svima iskustvo koje je dozivio.
I dok takvih prica ima dosta,ne samo cula-kazala,citajuci vijesti na Blic-u dajem vam link i procitajte da se ne radi o usamljenim slucajevima.

Kazna od 520 maraka bez prekršajnog naloga
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
bluepanda
Posts: 3
Joined: 30.08.2010. 01:19
Location: Zvornik

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by bluepanda »

Ja sam na ovaj forum slucajno naisao i to upravo trazeci nacin da ove "legalne kriminalce u sluzbi drzave",(misleci konkretno na ovu patrolu iz mog primjera,jer ne svrstavam ih uopste u normalne i postene pripadnike MUP),razotkrijem i da se da u javnost u kakvoj sredini zivot trosimo i ko nam sve nad glavom stoji.
Za ovaj forum imam samo rijeci pohvale i dosta korisnog i dobrog se tu nalazi i zato sam i odlucio napisati sto sam napisao...U pravu si drugar i to i ja tvrdim kada si napisao da nije u pitanju novac nego ponizavanje,dokazivanje necije sile a necije nemoci,a uz sve to jos i laz i zloupotreba sluzbenog polozaja..... Ja sam vec promasio rok za zalbu,trazeci nacin da se opravdam negdje i oborim ono sto mi se stavlja na teret ,pa samim tim dobijam i jos 20KM na tih 40 ali nije bitno,ovaj slucaj nece ostati nezapazen ,ne da mi to nesto u meni,pa ce za to saznati i mediji i ko zna jos ko a nadam se i Ministarstvo Unutrasnjih poslova RS,pa i dalje ako treba, a da li cu uspjeti dokazati svoje tvrdnje i da li ce doticni "policajac" i njegov partner docekati penziju u uniformi i kakav hljeb i sa koliko kora ce ubuduce jesti ,pricace se nekada....Uglavnom inat je cudo... :idea:
Zaboravio sam napisati da je ovaj radar bez kamere i samo mjeri brzinu i stampa isjecak na kojem upisuje vrijeme mjerenja ,dakle snimka apsolutno nikakvog nema i dokaza..

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by JOKARA »

Evo pokusacu da objasnim neke stvari forumasu iz Zvornika.
U prvom postu mogu se sloziti sa tobom o svemu ali mi je ono da nema cunjeva zaparalo oci. Molim te reci mi gdje si ti procitao da policija mora imati cunjeve. To me odma asocira na ono znas ako ti meni napises prijavu ja cu tebe tuziti sto nisi imao cunjeve. CUNJEVI NISU OBAVEZNI I NICIM NISU PROPISANI !!!
Radar koji posjeduje nasa policija zove se SPEED LASER i nema nikakvu kameru.Mjeri brzinu i ne ispisuje vrijeme mjerenja brzine nego vrijeme stampe. U ranijim postovima sam objasnjavao sta se radi i kako se mulja ali ocigledno svi prihvataju ono dobri policajci dao im 20 KM i pustili me, pa kad hocete trpite. ( JOS JEDNOM PONAVLJAM NIKO VAM NE MOZE OPROSTITI BRZINU ) dakle dogovor ne postoji ako je to vasa brzina.
Pitao si kome i kako da se zalis.Kako da dokazes da to nije tvoja brzina. Prema mojim informacijama a mislim da su poprilicno tacne, MUP u sjedistu, dakle u B.Luci ima softver tako da moze iscitati sva mjerenja ako znas tacan datum i vrijeme izvoli, obrati se inspektoratu za unutrasnju kontrolu, a postoji i biro za predstavke i zalbe gradjana. Predlozi im da uzmu radar i odnesu ga u MUP na iscitavanje ako si u pravu vjerujem da ce policajci biti kaznjeni. Bas bi volio da nam pises kako se sve to zavrsilo neka posluzi za primjer, nadam se pozitivan kao i ovo sa sudom u Prnjavoru.
Pozdrav
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

Pa ne stoji direktno u propisu da treba da ima 2 cunka,vec stoji da vozilo treba da bude pravilno obiljezeno :D a radarska kontrola bi trebala da bude najavljena,kao ono nekad kad smo potpisivali medjunarodne ugovore,naravno moram da kazem jos u vrijeme SDSove vlasti, :D najavljivano je od kad do kad je radar tu,a vozilo je stvarno stajalo na vidnom mjestu,obiljezeno sa 2 i vise cunkova.Vozilo koje se zaustavljalo ,zaustavljalo se svjetlecim znakom,i usmjeravano je na bezbjedno mjesto koje je takodje bilo obiljezeno sa crveno bjelim cunkovima,policajci uljudni i uljudno obuceni.itd.itd.itd :D
Dodje bahati Dodik,poce da psuje i pljuje sa bine po narodu,da galami, urla, arlauce, :D nestade cunkova,radar stoji u njivi ili sumi,policajac pretrcava put da bi vas zaustavio i to na punoj liniji,rasperusan i umazan,itd.itd.itd...
Kakvu pouku mozemo izvuci iz ovoga :D da Dodik umije prenijeti svoje znanje i ponasanje na okolinu,a ne kao onaj profesor sto nezna da to uradi. :smt005 zato Dodika za profesora,da konacno svi naucimo na lak nacin kako se postaje milioner :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Magyar »

E ovo sada sto cu pisati ne znam da li je vezano za izmjene i dopune, ali je vezano za zakon.

Mislim da vas vecina zna za onaj put koji vodi izmedju ribnjaka. Dole kod Tucinog otpada se skrene pa se izadje u Donju Ilovu, tamo gdje su Tomici. Na taj put je gospodin Ratkovac, vlasnik Ribnjaka stavio rampe i zakljucao ih, tako da sada nema prolaska tim putom. Taj put je planski, i postoji u katastru kao takav ucrtan. Odnosno put koji spaja Strpce i Donju Ilovu. Da li Raso ima pravo da ga tek tako prisvoji, i da li je uopste po zakonu to sto ga je zatvorio?
Sve što možeš danas, uradi juče!

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by marijamala »

Magyar wrote:E ovo sada sto cu pisati ne znam da li je vezano za izmjene i dopune, ali je vezano za zakon.

Mislim da vas vecina zna za onaj put koji vodi izmedju ribnjaka. Dole kod Tucinog otpada se skrene pa se izadje u Donju Ilovu, tamo gdje su Tomici. Na taj put je gospodin Ratkovac, vlasnik Ribnjaka stavio rampe i zakljucao ih, tako da sada nema prolaska tim putom. Taj put je planski, i postoji u katastru kao takav ucrtan. Odnosno put koji spaja Strpce i Donju Ilovu. Da li Raso ima pravo da ga tek tako prisvoji, i da li je uopste po zakonu to sto ga je zatvorio?
vama strbacanima treba postaviti svuda rampe,sve asfaltiraste nema narod gdje kukuruz posijati.
a ilovcani se bave na veliko poljoprivredom i sigurno su zahvalni Rasi.
bilo vam malo navoziti asfalt pa ste sebi napravili-doveli asfaltnu bazu za svoje potrebe. :smt002

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by KAMIKAZA »

:D Pa to dal je smio ili nije,zavisi od toga u kojoj je Raso stranci :smt005
Ako se odredjena povrsina korisrti vise od 5 godina kao put i ako se to moze dokazati onda ne smije da ga zatvori ili ako je u interesu sire drustvene zajednice opet ne smije,u stvari ne smije nikako,ali smije ako ima nekog ko mu kaze da smije :D
Sve sto moze da trazi je novcana naknada za izuzeto zemljiste,ako je bilo njegovo,to opet on mora da dokaze.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Izmjene i dopune zakona

Post by Magyar »

marijamala wrote:
Magyar wrote:E ovo sada sto cu pisati ne znam da li je vezano za izmjene i dopune, ali je vezano za zakon.

Mislim da vas vecina zna za onaj put koji vodi izmedju ribnjaka. Dole kod Tucinog otpada se skrene pa se izadje u Donju Ilovu, tamo gdje su Tomici. Na taj put je gospodin Ratkovac, vlasnik Ribnjaka stavio rampe i zakljucao ih, tako da sada nema prolaska tim putom. Taj put je planski, i postoji u katastru kao takav ucrtan. Odnosno put koji spaja Strpce i Donju Ilovu. Da li Raso ima pravo da ga tek tako prisvoji, i da li je uopste po zakonu to sto ga je zatvorio?
vama strbacanima treba postaviti svuda rampe,sve asfaltiraste nema narod gdje kukuruz posijati.
a ilovcani se bave na veliko poljoprivredom i sigurno su zahvalni Rasi.
bilo vam malo navoziti asfalt pa ste sebi napravili-doveli asfaltnu bazu za svoje potrebe. :smt002
1. Ilovcani se bave poljoprivredom jer Raso nije placao koncesiju pa je izgubio neke parcele :smt002 , i onda su konacno dosli i neki drugi na red. Isto tako se desilo i u Strpcima. Koncesiju dobili neki Lisanjci, jer Raso nije placao.Ali ovo nije tema za to.

2. Nismo je doveli mi vec neki drugi ljudi. A mozda si primijetila da se trudimo da ju nekako iselimo, jer ne donosi nam nista dobro. Ako ju ne uspijemo iseliti, onda nece smetati samo nama vec i citavom Prnjavoru, ali o tom potom, nadam se da nece.
Sve što možeš danas, uradi juče!

Post Reply