Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by ZMIJA »

Treba se bogu pomoliti da se klimatski uslovi promjene kako bi se uspješno obavila jesenja sjetva,jer ako se to ne desi uzalud je moliti se Dombiću i vladi jer oni su dali što su mogli dati,i neka se ovi što predstavljaju poljoprivredne proizvošđače upitaju gdje su potrošili one silne milione za posticaj i razvoj poljoprivrede koje im je Didik kako i sami kažete kad je došao na vlast povećao sa 40 na 80 miliona km i gdje je poljoprivreda Republike Srpske danas,a gdje su ti silni milioni i gdje su završili kroz razne zloupotrebe samo nisu potrošeni tamo gdje su trebali.
Usorac kaže da je njegov bog Dodik ,naravno bio bi i naš da smo svi dilali te milione koji su odvajani za poljoprivrednu proizvodnju i razvoj stočarstva u Republici Srpskoj,gdje je stočni fond nikad lošiji i manji i gdje su dvije najveće farme u Republici Srpskoj u gubitku što je znak stanja nedomaćinskog ponašanja u oblasti ukupne poljoprivredne proizvodnje.
Zbog raznih zloupotreba u oblasti posticaja poljoprivredne proizvodnje prvo bi u zatvoru završio predsjednik udruženja poljoprivrednih proizvođača Republike Srpske gospodin doživotni predsjednik udruženja poljoprivredni proizvođača Vladimir Usorac i njegovi saradnici koji kad ih neko ne posluša iz vlade odmah ga provozaju u gepeku i sve je odmah ok
To nažalost može samo kod nas to je naš brend ,po tome smo poznati ebeš Volstrit i te svjetske zajebancije. :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by Magyar »

Zmijo sa kog izvora pijes pamet da ne idem tamo? Pusti poljoprivredu, ne znas o tome nista, drzi se skupstine i nekih drugih tema :smt002 .
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by ZMIJA »

Magyar wrote:Zmijo sa kog izvora pijes pamet da ne idem tamo? Pusti poljoprivredu, ne znas o tome nista, drzi se skupstine i nekih drug
Meni je žao ako se neko našao prozvan mojom pameti iz oblasti poljoprivrede,ja govorim otvoreno i ono što je činjenica,i ako te interesuje izvor moje pameti ,što i nije neka pamet već informacija, mogu ti navesti konkretne primjere gdje se od posticaja za poljoprivrednu proizvodnju kupuju skupi automobili i slične stvari i gdje se zloupotrebljavaju namjenska sredstva.
Možda bi vlado Usorac ove jeseni trebao boga provozati u gepeku umjesto Džobića kako bi ovaj poslao kišu za jesenju sjetvu,i da ga prizna za svog stvoritelja umjesto Dodika :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Neki_to_vole_vruce
Posts: 50
Joined: 08.01.2011. 01:26

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by Neki_to_vole_vruce »

Magyar wrote:Zmijo sa kog izvora pijes pamet da ne idem tamo? Pusti poljoprivredu, ne znas o tome nista, drzi se skupstine i nekih drugih tema :smt002 .
Neka si joj rekao, ko da si mene upitao, svi smo se mi ponasali ovako kad smo bili mladji, pa i ja sama, al da neko predje 30 tu i da tako palaca, jadno skroz :smt004

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by ZMIJA »

Neki_to_vole_vruce wrote:Neka si joj rekao, ko da si mene upitao, svi smo se mi ponasali ovako kad smo bili mladji, pa i ja sama, al da neko predje 30 tu i da tako palaca, jadno
Gdje si ti ljubavi moja,odavno nisi ništa pametno napisala ,neka neka bolje ikad nego nikad,jeli i tebi Usorac obećao radno mjesto na svojoj farmi da muzeš krave,ako ako i treba,trebaš naći pristojno zanimanje shodno svojoj radnoj osposobljenosti.
Dakle vataj se mala kante i krave, nije za tebe da bistriš politiku,a mene ostavi na miru ako neznaš kulturno i argumentovano nešto napisati bolje šuti,ljepša si kad šutiš. :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Neki_to_vole_vruce
Posts: 50
Joined: 08.01.2011. 01:26

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by Neki_to_vole_vruce »

O odmah se kacis na mene, steta nisam lezbos da bi se ljubakala sa tobom a i ruzna se previse, iskreno :!: Morala sam i ovo da kazem da ne znam ko suruje sa Usorcem...tj kome li je on blize. A ti si ta koja ima stalu u dvoristu ne ja, osim ako nije pretvorena u skorije vrijeme u dvospratnicu garazu. A sad oDabi od mene :smt006

PS
Sekica droplja je ista ko i ti, al eto udala se onom nesrecniku, nek mu je bog na pomoci :smt004 :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by ZMIJA »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by Magyar »

Gradnja sistema za navodnjavanje u RS
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske pregovara s izraelskom kompanijom Rimon
14.10.2011 9:52

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske pregovara s izraelskom
kompanijom Rimon o projektu navodnjavanja poljoprivrednih površina u ovom entitetu, ali po
principu da poljoprivrednici vraćaju kredit Izraelcima za gradnju ovakvog sistema na svojoj
parceli.
- Gradnju sistema za navodnjavanje izraelska kompanija finansirat će kreditnim sredstvima.
Kredit bi vraćali zainteresirani poljoprivrednici, odnosno udruženja, a domaće firme izvodile bi
radove - pojašnjeno je jučer iz resornog ministarstva.
Minimalne površine koje su predviđene ovim projektom su 200, a maksimalne do 500 hektara, a
od poljoprivrednika se traži da imaju izvor vode na svom imanju ili vodotok u blizini, osiguran
dovod električne energije, procjenu koliko bi koštalo uvođenje sistema, riješene
imovinskopravne odnose i sve druge prepreke.
Procjena Udruženja poljoprivrednih proizvođača RS je da će interesiranje za ovakav projekt biti
veliko, jer su seljaci, posebno u ovoj, najsušnijoj godini u posljednjih 50 godina, na svojoj koži
osjetili šta suša može uraditi s njihovim imanjima.
Prijave se podnose do 15.11.2011.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by KAMIKAZA »

Meni treba sistem odvodnjavanja,imam vode i u cizmama :D
Ne upustajte se u te gluposti i trikove,radit cete samo za njih,ako vec neko ima vodu na posjedu ili rijeku kraj njega,moze sistem za navodnjavanje da kupi sam u njemackoj za nekih 10 hektara polovna vrijednost oko 5000 €,znaci bolje vam je dici poljoprivredni kredit od nase drzave i kupiti opremu po zelji,a i ovo za struju je smjesno,seljak je lud ako pogon pravi putem elektricne energije,jer u njemackoj sve stoji i samo zakace na traktor kardan, :D seljaci znaju sta mislim,jer u nas kad je susa mi bas tada nemamo struje a ni vode,zato jaruga -traktor-pumpa.i opleti,jer za njihove kamate mozete sebi puno toga kupiti ako ne modernijeg onda bar funkcionalnijeg za nase uslove. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by marijamala »

:-),ja mislila ti imas hidrocefalus !
Bolje i suplje cizme nego glavu :-)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by KAMIKAZA »

marijamala wrote: Bolje i suplje cizme nego glavu :-)
Medju nama sa druge strane jastuka zvanog zakon :D vazi druga prica,radije suplja cizma nego drzavna :D a naj deblji djon imaju zatvorenicke,one su deblje i od policijskih. :smt005



lijp tekst. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by marijamala »

="KAMIKAZA

:smt023
samo je kod nas,djon-obraz,glava-suplja,cizme-ribarske..duboke.....samo im usi iz njih vire :-)
a korak,korak STROJEVI!!! gazi dok imas sta i koga :-),ko prezivi pricace!!

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by Magyar »

KAMIKAZA wrote:Meni treba sistem odvodnjavanja,imam vode i u cizmama :D
Ne upustajte se u te gluposti i trikove,radit cete samo za njih,ako vec neko ima vodu na posjedu ili rijeku kraj njega,moze sistem za navodnjavanje da kupi sam u njemackoj za nekih 10 hektara polovna vrijednost oko 5000 €,znaci bolje vam je dici poljoprivredni kredit od nase drzave i kupiti opremu po zelji,a i ovo za struju je smjesno,seljak je lud ako pogon pravi putem elektricne energije,jer u njemackoj sve stoji i samo zakace na traktor kardan, :D seljaci znaju sta mislim,jer u nas kad je susa mi bas tada nemamo struje a ni vode,zato jaruga -traktor-pumpa.i opleti,jer za njihove kamate mozete sebi puno toga kupiti ako ne modernijeg onda bar funkcionalnijeg za nase uslove. :wink:
Ako mozes da kupis izraelski sistem za navodnjavanje i polavan za povrsinu od 10ha za 5000 povezi ovamo jedno 20 kamiona toga :smt002 .
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by Hunter »

Magyar wrote:Zmijo sa kog izvora pijes pamet da ne idem tamo? Pusti poljoprivredu, ne znas o tome nista, drzi se skupstine i nekih drugih tema :smt002 .
Vazda si dobro rekao
Nego ljudi, jesam ja vec jednom rekao da cu nekom da salomim picku na 5-6 mjesta za ova prozivanja od strane ljubomornih pizdurina?
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Elim
Posts: 621
Joined: 15.08.2007. 20:43
Location: Šibovska

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by Elim »

Sve po starom kao i prije.
Od svake teme napravite sprdnju.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

http://poljoinfo.com/showthread.php?125 ... m&p=452952
Šta veterinari rade i njhovi tehničari kod mene je naj bolji primjer.Veterinarska stanica Prnjavor prati akciju ministarstva poljo.RS vakcinacijom protiv svinjske kuge(ta vakcina u EU je zabranjena prije 5 god.)vakcinisanje je besplatno a ministarstvo plaća veterinarskoj vakcine i put.Kako je svinjarstvo kod nas uništeno nisu imali gdje da potroše vakcine tehničari po nalogu vlasnika veterinarske su popunjavali papire,bacali minđuše po potocima i pisali na tuđa imena papire pošto imaju podatke od svih gazdinstava.Čak su i na tuđa imena pravili papire za tov u kojem je minimalno imati 40 kom.a pisali svoj broj žiro-računa i uzimali subvenciju od države.Nebi se ni saznalo već došla kontrola iz minis.kod čovjeka da vide tovljenike kad on nema ni krmaču a kamoli tov krmaka e onda su prerešetali opštinu i našli još 17 slučajeva.Kod mene komšinica vodila kravu ljezos na potok napajati i našla kesu minđuša neotpakovanu 150 kom,a da imali su i subvenciju od 10 km ili 5e po udarenoj vakcini.Na sučeljavanju ministra i vlasnika veterinarske stanice Siniše Gatarića inače daktora veterinarskih nauka Sima reče nije imo pojma šta se radi a nema većeg grada u RS i Srbiji gdje nema stan a njegovi tehničari koji su po struci bravari kupuju po 2 stana pa ih sastavljaju u jedan a sve sa seljakovi leđa
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by KAMIKAZA »

Ma to je super kad bacaju po potocima,ako Gataric dodje za nacelnika opstine,on ce nam svima nabiti po jednu tu mindjusu ,da ima evidenciju i subvenciju a ovim iz SNSDa ce da nabije po dvije i po onu kariku u nos kao za bikove,da se prepoznaju kad promjenu stranku. :smt005

Malo sam citao ove poljoprivredne komentare i pitanja :D pogledajte ovaj ispod:

Ljudi pitanje jedno. Prasicima su bili skroz opusteni repovi visili dole ako me razumete,sad su podignuti gore blago zavijeni nevrte sa njima nego me zanima sto je promenjen polozaj tj drzanje . Dali to nesto znaci ???

Moram da mu odgovorim ovdje jer tamo nisam clan :P
Baba je djedovu vijagru bacila u smucine i vidite sta se desava sa prasicima. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply