Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Каква мука. То је мени част. А друго ту сам био у својству госта. Па када сам већ дошао, ајд да и снимим па да ти то можеш видјети како је било!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Владимир Усорац од Владе РС добио 800 хиљада КМ!

Image

Предсједнику Удружења пољопривредних произвођача и мљекара Републике Српске Владимиру Усорцу из посебног „Фонда Партнер“ Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске, одобрено је 800.00 КМ, што је убједљиво највећи кредит у односу на свих 77 других пољопривредника који су добили у просјеку од 10.000 до 100.000 КМ.

Према подацима који су у посједу пословног портала CAPITAL.ba, Усорцу је прије неколико година одобрен рекордан зајам од 800.000 КМ, по каматној стопи од 4,1 одсто, на 10 година и грејс периодом од 12 мјесеци.

Први пољопривредних РС је новац искористио за изградњу модерне штале и куповину опреме.

Из револвинг „Фонда Партнер“, преко којег се пласирају све донације добијена од међународних организација, до сада је пласирано више од 39 милиона КМ, наводи се у извјештају о пословању овог Фонда.

До почетка ове године из Фонда Партнер подијељено је 77 кредита. Међутим, убједљиво највећи повољни кредит је добио Усорац, док је други по висини, далеко мањи, одобрен Мусхроомс траде Бањалука и Агро Инвест Бањалука (по 450.000 КМ), а трећи је добио Мане Комерц доо из Србца (303.000 КМ), слиједи „Болетус РС“ Фоча (230.000 КМ).

usorac tabela kredit Владимир Усорац од Владе РС добио 800 хиљада КМ!

Одобрено је само 16 кредита по 100.000 КМ, а сви остали су добили кредите од пар десетина хиљада марака, пише capital.
Усорац: Од 800.000 узео сам само 600.000 КМ

Предсједник мљекара РС потврдио је информације да му је одобрен рекордни износ, повољног, државног кредита од 800.000 КМ, али каже да је „повукао“ само 600.000 КМ.

„Осталих 200.000 КМ нисам узео јер би морао купити знатно скупље музне краве него што су биле на тржишту, па сам преко мљекаре „Млијекопродукт“ од Инвестиционо-развојне банке узео други краткорочни кредит за набавку музних јуница“ , каже Усорац за CAPITAL.
Усорац каже да га не брину могуће критике да због добијеног кредита, од њега као предсједника Удружења пољопривредника посљедњих година се не може чути ниједна критика на рад Владе РС, већ углавном на рачун власти на нивоу БиХ.

„Нико ми ништа није поклонио. Шта ће те онда написати за оне који су од ИРБ-а узели по 30 милиона КМ па не враћају. Након што је истекао грејс период, ја кредит уредно отплаћујем, а мјесечна рата ми је 6.500 КМ. Кредит је сав покривен хипотеком“, каже Усорац.

Он чак тврди да добијени кредит по камати од само око четири одсто и није тако повољан!?

„Камата јесте 4,1 одсто, али док сам платио трошак обраде кредита 1,5%, затим осигурање комплетне имовине и стоке коју сам заложио, израчунао сам да мене камата изађе 7,3%. Све заједно мјесечно плаћам рату већу од 20.000 КМ. Значи боље би прошао да сам узео кредит код које било друге комерцијалне банке“,рекао је Усорац.

Усорац мјесечно добија 18.000 КМ премије

Враћање рате од 20.000 КМ Усорцу сигурно олакшава то што му држава сваки мјесец на рачун уплаћују 18.000 марака на име премије за млијеко.

Усорац се задужио и у другим банкама, тако је његово укупно задужење 1,3 милиона КМ. Има 200 крава, а дневно, каже, испоручује више од 2.000 литара млијека односно 60.000 литара мјесечно. По литри млијека од Републике Српске добија 30 фенинга односно укупно 18.000 КМ мјесечно.

Усорац се пожалио да није добио обећаних 100 од укупно 3.000 јуница које су планирале набавити Робне резерве Српске па их је морао сам купити.
Због повећања лимита Усорца повећан лимит Фонда!?
Максималан лимит за кредит Фонда Партнер годинама је био 100.000 КМ. Међутим, непосредно прије захтјева који је поднио Усорац, министри пољопривреде и финансија, уз сагласности Влада Српске повећали су лимит појединачног задуживања са 100.000 на 1.000.000 КМ, а рок отплате са пет на 10 година.

Ревизија критиковала Фонд
Једна од највећих замјерки Главне службе за ревизију јавног сектора РС односила се управо на Фонд Партнер.
“„Фонд Партнер“ није на дан 31.12.2013. године дио дугорочних кредита чија наплата доспијева у року до једне године од дана биланса у износу од 1.416.964 КМ (доспијевају за наплату у 2014. г.) исказао као краткорочне пласмане што није у складу са чланом 65. Правилника о буџетским класификацијама, садржини рачуна и примјени контног плана за кориснике прихода буџета Републике, општина, градова и фондова” , наведено је у ревизорском извјештају Министарства пољопривреде РС за 2013. годину, пише capital.

atvbl.com


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by nenad 10 »

Ne cudim se ja Usorcu on je stari prevarant i grebator.Meni su cudniji ljudi sto ih on vuca kao ovce po protestima.Svi znamo kad njemu usfali para on odmah povede nekakve protesteVolio bi da neko iznese javno koliko je Usorac do sada dobio kojekavih pomoci i donacija?

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by murgo »

Ne zelim da kritikujem covjeka posto ga ne poznajem niti mi je poznata situacija o kojoj se pise.
Gdje ima dima ima i vatre pa me ne cudi sto on ne kritikuje vladu RS!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by Keyser Söze »

Ako neko poznaje nekoga u nabrojanim opstinama: http://www.ba.undp.org/content/bosnia_a ... d-poplava/
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Нема Прњавора?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Одржана изложба расних грла стоке

На изложби расних грла стоке, која је данас одржана у Прњавору, највише награда освојио је пољопривредник Боро Бабић из мјеста Штрпци.

Бабић је са својим грлима освојио укупно пет награда - у категорији јунице холштајн-фризијске расе прво мјесто, краве сименталске расе прво и друго мјесто, те треће мјесто у категорији краве холштајн-фризијске расе и младе јунице сименталске расе.

На овој породичној фарми 35 крава даје дневно 650 литара млијека.

Манифестацији је присуствовао начелник Одјељења за пољопривредну политику и међународну сарадњу Министарства пољопривреде Републике Српске Владислав Трифковић, који је рекао да је од великог значаја да се промовише селекција у генетици.

"Није важно имати само велики број грла, важно је и каквог су квалитета. Посебно радује што су данас овдје насљедници имања који ће наставити развијати производњу", истакао је Трифковић.

Начелник општине Прњавор Синиша Гатарић оцијенио је да је ова изложба до сада најуспјешнија и по броју грла и по квалитету.

"Присуство младих пољопривредника даје наду да ћемо успјети сачувати производњу хране, као једног од главних ресурса", навео је Гатарић.

Начелник Одјељења за пољопривреду, шумарство и водопривреду општине Прњавор Драгана Томаш прецизирала је да је у такмичарском дијелу, у пет категорија, учествовало 16 излагача са 34 грла.

"У ревијалном дијелу била су по три излагача из области свињарства и овчарства, један из козарства и пет из коњарства", додала је она.

Своје производе представили су "Млијекопродукт" из Козарске Дубице, чланови Удружења пчелара "Багрем из Прњавора, двојица самосталних произвођача, те удружење жена "Тканица" из Прњавора.

Први пут на изложби су се представили и произвођачи сточне хране, сјеменске робе и заштитних средстава.

Томашева је нагласила да општина Прњавор пољопривредне произвођаче помаже финансијски путем програм подстицајних средстава, те организује стручна предавања.

Према упису у нови регистар газдинстава, на подручју ове општине има 1.700 пољопривредних произвођача, од којих је у систему општинских подстицаја 550 пољопривредника из различитих грана производње.

Трећу изложбу расних грла стоке у Прњавору организовали су општинско Удружење пољопривредних произвођача Прњавор и Комунално предузеће "Парк" у сарадњи са општинским Одјељењем за пољопривреду, водопривреду и шумарство.

Покровитељ манифестације је начелник општине Синиша Гатарић, а спонзори су Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске и "Млијекопродукт" из Козарске Дубице.

Данашња изложба организована је у поводу крсне славе општине - Преображења Господњег.

СРНА
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by Magyar »

http://vinopija.com/2016/02/20/francusk ... ski-nacin/

Code: Select all

vinopija.com/2016/02/20/francuski-zacin-na-vinski-nacin/
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by KAMIKAZA »

Ukrao traktor, šteta 30.000 KM

13.05.2016. 
.



Dvadesetjednogodišnji muškarac iz Prnjavora čiji su inicijali D.D. uhapšen je zbog sumnje da je u mjestu Jakupovci, opština Laktaši, iz dvorišta kuće u vlasništvu lica P.R. ukrao traktor, čija se vrijednost procjenjuje na 30.000 KM.

Teška krađa počinjena je u srijedu, 11. maja, u večernjim časovima, a D.D. je uhapšen sljedećeg dana u 16.00 časova, saopšteno je iz Centra javne bezbjednosti Banjaluka.

D.D. je prilikom krađe, uz pomoć priručnog alata, stavio traktor “zetor” u pogon, a zatim ga natovario na rampu vučnog vozila, nakon čega se udaljio u pravcu Klašnica.

Policija je pronašla ukradeni traktor i uz saglasnost banjalučkog Okružnog tužilaštva, vraćen je vlasniku.

Nakon kriminalističke obrade uhapšeni D.D. je pušten na slobodu, a protiv njega slijedi izvještaj nadležnom tužilaštvu za krivično djelo teška krađa.

SRNA


Eto covjek hoce da radi ali mu milicija ne dozvoljava,i onda drze predavanja o unapredjenju poljoprivrede :)





















Anketa


Da li ste politički opredijeljeni?

Ne (61%, 476 glasova)

Da (39%, 308 glasova)


Ukupno glasova: 784
..




Kontakt

E-mail: redakcija@prnjavor.info
Telefon: (+387) 065 609 937



Marketing

E-mail: marketing@prnjavor.info
Telefon: (+387) 065 955 350



Pošalji vijest

Imate vijest za nas? Javite nam se na redakcija@prnjavor.info
.


© Prnjavor.info (2005-2016)
.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Пољопривредник у покушају :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by Magyar »

Projekti, projekti, projekti!!!

Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

О чему се овдје ради?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by KAMIKAZA »

Mala trazi minsko polje,hoce da leti u svemir. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by Magyar »

Ako si pogledao video vidio si da hoce da okrce 50ha zemljista i posade na njemu ljekovito i drugo bilje. Naravno sve pod organic. Vidis da je lokacija Bijelo Brdo. Povratnici i ostala prica. Znaci da je neko izvukao ili ce izvuci bruku para iz evropskih fondova za realizaciju projekta. Sigurno pozitivna prica ako se izgura do kraja.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by Magyar »

Za nas bi bilo interesantno kada bi Prnjavor dobio meteorolosku stanicu. To je jedna od ideja, za pocetak. Ove informacije o temperaturi i ostalim parametrima preko raznoraznih aplikacija su sran.je jer ne postoje stvarni podaci za Prnjavor. To su sve priblizne vrijednosti. Posle bi se i u vremenskoj prognozi Prnjavor pojavljivao na onoj karti. :D Nije skupa investicija i mislim da bi se lako mogla realizovati sa hiddrometeoroloskim zavodom i Ministarstvom.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Post by vrsta8472 »

Исто мислим и мислим да је у некој стратегији развоја Прњавора од неке до неке године, а сигурно су прошле те године било да Прњавор добије метеоролошку станицу.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Domaćinstvo Vrhovac - Prerada voća

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply