Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje . . .

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by Samac »

Najveći probem je sto su ljudi koji su zaduzeni za te zadatke nestručni. Kako je protivgradna zaštita funkcionisala na ostalim djelovima opštine i zaštitila od leda.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by KAMIKAZA »

bobi1993 wrote:Mene samo zanima zbog cega su poljoprivredni proizvodjaci morali da plate protivgradnu zastitu? Cak su bili uslovljeni da ce ostati bez premija i podsticaja svi proizvodjaci koji istu ne uplate do 20.4.(ako se ne varam)
Pa placa se i crkvena clanarina,a to ne znaci automatski da imamo boziju zastitu. :D
Ta protivgradna zastita je vrsta osiguranja,bar tako je u svjetu,i nije samo za te rakete kako ljudi misle,placaju svi i nikad nece biti svi osteceni,a oni koji to budu trebali bi biti obesteceni od strane te protivgradne zastite,tj.od toga osiguranja.Tako je to negdje tamo,ali u nas nikad nije kao u drugih,u nas se vjerovatno i taj namet daje da bi se finansiralo par cinovnika koji sjede i ispijaju kafe u birou ,naravno biranih po stranackoj liniji. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by bobi1993 »

KAMIKAZA wrote:
bobi1993 wrote:Mene samo zanima zbog cega su poljoprivredni proizvodjaci morali da plate protivgradnu zastitu? Cak su bili uslovljeni da ce ostati bez premija i podsticaja svi proizvodjaci koji istu ne uplate do 20.4.(ako se ne varam)
Pa placa se i crkvena clanarina,a to ne znaci automatski da imamo boziju zastitu. :D
Ta protivgradna zastita je vrsta osiguranja,bar tako je u svjetu,i nije samo za te rakete kako ljudi misle,placaju svi i nikad nece biti svi osteceni,a oni koji to budu trebali bi biti obesteceni od strane te protivgradne zastite,tj.od toga osiguranja.Tako je to negdje tamo,ali u nas nikad nije kao u drugih,u nas se vjerovatno i taj namet daje da bi se finansiralo par cinovnika koji sjede i ispijaju kafe u birou ,naravno biranih po stranackoj liniji. :D
Mene bas zanima kako ce biti obesteceni,u strpcima 10-ak vecih poljoprivrednih proizvodjaca je izgubilo manje vise sve,grad je sve unistio a stetu ne smiju ni racunati jer je enormna
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by Magyar »

Imam neki podatak da je na podrucju Gradiske ispaljeno 300 raketa juce. Bas me zanima koliko ih je ispaljeno kod nas.
Kad je u pitanju nestrucnost, ima i toga. 2008 godine kad je opalio led po noci, gospodin koji je trebao da ispali rakete sa rampe koja je 100m od mog vocnjaka to nije uradio iako je imao odobrenje. Jer, zaboga, kisa je previse pljustala! Toliko o protivgradnoj zastiti, drzavi, opstini i ostalim govnima. Parola je:" U se` i u svoje kljuse!"
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by KAMIKAZA »

300 komada kosta jednako kao vasa steta :D vi ste u tome sto Tito rece kolateralna steta,oni su rastjerali kod sebe a natjerali vama,smatrajuci vjerovatno da treba zastititi vece proizvodjace.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by seljak iz skakavaca »

Te rakete imaju za zadatak da samo ublaze led, ili? Kontam, pada svuda na svijetu,.. meni je prije dvije godine "tamo u svijetu" prosaralo auto, kompletno. Ovi sto su imali njemacka auta- probilo i sajbe,..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by vrsta8472 »

ZA PET ČASOVA ISPALJENO 235 PROTIVGRADNIH RAKETAGRADIŠKA, 14. JUNA /SRNA/ -

"Protivgradna preventiva Republike Srpske" za pet časova dejstvovanja u toku jučerašnjeg dana sa područja 20 opština ispalila je 235 protivgradnih raketa, što je polovina u odnosu na cijelu proteklu godinu. Službenik za odnose sa javnošću u "Protivgradnoj preventivi RS", Milenko Petrović rekao je da je za devet dana dejstva tokom ove godine ispaljeno 270, a juče u večernjim časovima 235 protivgradnih raketa.

"Najviše se dejstvovalo na područu Prijedora, Kozarske Dubice, Gradiške, Banjaluke, Prnjavora, Doboja, Modriče, Šamca, Gradačca i Brčkog. U toku jučerašnjeg dana dejstvovali smo u pet navrata, ali pojavile su se takozvane superćelije, koje bilježimo jednom u dvije godine. Da nije bilo našeg dejstva štete bi bile višestruko veće“, naglasio je Petrović.

Sistem protivgradne zaštite tokom jučerašnjeg dana koristio je satelistke snimke atmosfere, podatke sa vlastitih radara i od zemalja iz okruženja.

Koliko su gradonosni oblaci bili snažni u periodu od 17.00 do 22.00 časa najbolje ilustruje podatak da je juče ispaljeno polovina protivgradnih raketa u odnosu na cijelu proteklu godinu.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by KAMIKAZA »

On negdje mora da padne.
Zitelji jednog sela u Njemackoj pokusavaju godinama da dokazu da je razbijanje oblaka na obliznjem aerodromu katastrofalno po njih,imaju minimum 2-3 puta godisnje totalnu stetu od leda,vec ih ni osiguranja nece.Tako je i u nas,raketiranjem se topi odredjen dio ali naj vacim djelom se razgoni i ko nema zastitu on ispasta.
"Najviše se dejstvovalo na područu Prijedora, Kozarske Dubice, Gradiške, Banjaluke, Prnjavora, Doboja, Modriče, Šamca, Gradačca i Brčkog.
i ode Derventska opstina :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vuk zaklao 26 ovaca

Post by vrsta8472 »

Вук заклао 26 оваца




На имању Миленка Савића у Хрваћанима, општина Прњавор, вук је заклао 26 оваца, а штета је процјењена на више од 8.000 КМ.

Према ријечима ловочувара Удружења "Борик" из Прњавора Младена Бошњака који је присуствовао увиђају, пронађени трагови указују да се несумњиво ради о вуку који је овце заклао у току протекле ноћи.

Власник имања Миленко Савић рекао је да је убијено 14 јагњади, тежине између 35 и 45 килограма, а остатак су овце од 70 и 90 килограма.

"Ријеч је о стаду од 40 оваца племените расе витемберг. Имајући у виду да се ради о грлима велике вриједности процјењујем да је минимална штета око 8.000 КМ", рекао је Савић.

У протеклих неколико година у прњаворским селима примјећено је повећано присуство вукова, који долазе са територија сусједних општина и не настањују ловшите којим газдује Ловачко удружење "Борик".

СРНА
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by vrsta8472 »

Usorac: Dosljedna primjena sporazuma ili protesti



Predsjednik Udruženja poljoprivrednih proizvođača Republike Srpske Vladimir Usorac rekao je da će poljoprivrednici od institucija BiH tražiti dosljednu primjenu potpisanih sporazuma o zaštiti domaće proizvodnje, inače neće odustati od najavljenih protesta.

Usorac je nakon sastanka sa predsjednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom rekao da poljoprivrednici, između ostalog, traže dobijanje izvoznih brojeva, s obzirom da je izvoz mlijeka povećan za 40 odsto, upozorivši da bi njihovo neizdavanje onemogućilo izvoz i stvorilo višak od 50 miliona litara mlijeka.

On je istakao i potrebu za uvođenjem plavog dizela.

"Sada pravimo silažu sa gorivom koje košta 2,5 KM po litri, što je nemoguće", rekao je Usorac.

On je rekao da postoji dobra volja kod predsjednika Republike Srpske i ministara da se današnji dogovor realizuje, čime bi se riješili problemi na nivou Srpske, nakon čega treba riješiti probleme sa institucijama BiH.

Dodik je zadužio Ministarstvo finansija i Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srpske da u toku sljedeće sedmice sa Udruženjem poljoprivrednih proizvođača sačine neophodne akte koje će predložiti Savjetu ministara BiH, kako bi se uvela veća odgovornost u zaštiti domaće poljoprivredne proizvodnje.

Sastanku Usorca i Dodika prisustvovali su i ministar za regionalne odnose i ekonomsku saradnju Željka Cvijanović, ministar finansija Zoran tegeltija i ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Miroslav Milovanović.


SRNA
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by regeman »

jebote 5 godina se bore za plavi dizel..pa ja bi im ga dzabe dao..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by Hunter »

pa budi ti konkurentan sa ovim iz okruzenja, kod njih dizel 1.20 do 1.40, a kod nas u najboljem slucaju loza 2.10, za obradu hektara zemlje treba oko 120 litara, i eto ti racunice koja nas ukopava u odnosu na okruzenje
Last edited by vrsta8472 on 19.08.2012. 07:28, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by regeman »

pa to i kazem, ako za 5 godina ne mogu to srediti..o kakvoj crnoj mi poljoprivredi pricamo..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by Hunter »

a sta ces, gledano kroz istoriju seljak se uvijek dozao koliko god da ga sruse, ali nije sad stvar u tom, nego da se na nivou BiH radi opstrukcija sa hrvatske strane, jer lijanovic i kompanija rade sve u interesu hrvatske, i svog naroda, jer oni nisu nasi politicari nego hrvatski placenici, nije tu samo plavi dizel u pitanju, nego jos i leukozno meso iz hrvatske, ili neko ko je slucajno zaboravio poslati uzorke krompira na analizu, pa nam udarili zabranu izvoza na 2 godine... ima tu jos gomila stvari, koje nam namecu braca nasa draga hrvati
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by vrsta8472 »

Све је то . . .

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re:

Post by grlica »

KAMIKAZA wrote:
Warlock wrote:nevidim svrhu ove teme i rasprave...ko od ljudi na selu kao prvo ima racunar pa onda internet a prije svega vrijeme da dangubi za racunarom.....pa sada je sezona koliko znam da se sije i da se radi oko ratarstva..
EVO JA IMAM !!! :wink:
A OSIM TOGA IMA SELJAK SVASTA SAMO SE NEZNA; U STVARI SELJACI SE STIDE STO SU TO; SVI OSIM MENE JA SAM SELJAKKKKK SA DNU KACE !!! :D ETOOOO !!! SAD SAM SE IZJASNIO !!! :wink:

A IMAM I DIREKTNE PRIJEDLOGE ZA POMOC SELJACIMA ;PA DA POCNEM SA CARINOM I POREZOM NA POLJOPRIVREDNE MASINE TO TREBA DA SE IZBACI STO PRIJE ;JER LJUDI U OSTALIM ZEMLJAMA IZ OKRUZENJA TO NE PLACAJU; A MI DAJEMO 11 % + PDV PA KAD SE UZME U OBZIR DA SELJAK JEDVA SAKUPI PARE ZA MASINU KOJA JE STVARNO SKUPA ON MORA SVE DA RASPRODA DA BI PLATIO CARINU I POREZ ;TO NIJE KOREKTNO; DRUGA STVAR JE UVOZ POLJ. PROIZVODA ;MI JEDEMO SVE IZ SLOVENIJE I MADJARSKE JER SU CARINE I DRUGE DAZBINE NISKE NA TO; ZATO U TOJ STRANI TREBA POVISITI I JEDNO I DRUGO I ZASTITITI DOMACU PROIZVODNJU I NASEG SELJAKA.
ETO ZA SAD TOLIKO OD JEDNOG SELJAKA !!! 8) :D :wink:
Da vi gosn gradonačelniče niste u Pokretu z a Prnjavor ... znate onu parolu za ljepše selo i bogatiji grad

mada ovakav talenat pristaje samo pokondirenoj odbjegloj stranci u rasejanju!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by KAMIKAZA »

:D Grlice,to sto si Guska ti ne daje automatski pravo da zajebavas nas seljake. :D
Vidis koliko je star ovaj post,(24.4.2007) a oni i dalje deru poreze i carine na masine a oslobadjaju lobije prilikom uvoza zitarica ili preradjevina.Ma ima da idemo svi na granicni prelaz, :) ali ne da demonstriramo ,vec kud koji po bjelom svjetu,pa nek sije onaj paor Dodik :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by grlica »

DA NAČELNIČE , opet ste u pravu , zato sam ga namjerno objavila jer je toliko star (mislim post) , a aktuelna tema i vaše zapažanje je na mjestu i tad i sad . To je ta politika koja treba da se promjeni , i vi ste dali odlično rješenje ...
a što se tiče te granice i bijeloga svijeta --- imamo mi odbjegli / prebjegli jednu strašnu boljku ;

đe god da odemO i Prnjavor i ova nesretna BiH urezana i jako usječena u nas je kao MAČ U KAMENU

... DA MI JE ZABORAVITI I OVU ZEMLJU I OVAJ I SVAKI GRAD U BiH... da se izbriše iz memorije kao da nikad nije postojao .... da mi je doživjeti jednu potpunu amneziju mislim da bi se osjećala sretnom i slobodnom
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Poljoprivredna proizvodnja, problemi, sugestije, ideje .

Post by KAMIKAZA »

Lako je istjerati prnjavorcane iz prnjavora ali tesko je Prnjavor istjerati iz prnjavorcana :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply