N e z a p o s l e n o s t !!!

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

N e z a p o s l e n o s t !!!

Post by Mr X »

Recesija,globalna kriza opste u svijetu,sve to vodi propasti. Svakim danom sve vise ljudi gube posao i ostaju brez i jednog vira prihoda. Recesija je pogodila velike gigante,ali ni manjim firmama se ne pise nista dobro. Trenutno prednjaci automobilska industrija u otpustanju radnika i prekidom pogodbi.
Narode moj,sta vi mislite o svemu? Strahujete li za svoje radno mjesto i koliko je u stvari realno da bi mogli ostati brez posla?
Evo jedna shema iz 2004 godine o stanju (ne)zaposlenosti u svijetu.

Image


P.S. Ako slucajno postoji ova tema,mada je ja nisam primijetio,molba moderatoru da ovu obrise!
Image

FeelFree
Posts: 95
Joined: 02.02.2008. 14:39

Post by FeelFree »

Kapitalisti ne vole gubitke bez obzira koliko su prije toga zaradili.
Ko zna na sta su sve spremni da njihovi dzepovi ostanu sigurni.

Za radno mjesto ne strahujem jer ga nemam ali neznam dali cu ga uopste imati kad zavrsim skolu .

User avatar
lolitta
Posts: 367
Joined: 17.01.2008. 16:56
Location: BERN CH

Post by lolitta »

Imam dobro radno mjesto i kod nas nema odpuscanja vec je potraznja za 5 radnika.
volim da volim a jos vise volim da me vole

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

lolitta wrote:Imam dobro radno mjesto i kod nas nema odpuscanja vec je potraznja za 5 radnika.
A,kakav je to dobar posao lolitta i gdje ti radis?
Image

User avatar
lolitta
Posts: 367
Joined: 17.01.2008. 16:56
Location: BERN CH

Post by lolitta »

Radim u Ch u jednoj firmi koja se bavi programiranjem racunara i slicnim stvarima
volim da volim a jos vise volim da me vole

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

I NE "OTPUŠĆAJU"?!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Свако јутро идем у банку, и видим увијек некога ко одјевљује текући рачун и ЈИБ. Нешто имам осјећај да нас ова кризанеће заобићи.

Ова 2009-та ће бити "весела".
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Vala nadolazeca godina 2009 ce biti jedna od naj gorih sto se tice recesije i ne zaposlenosti,drugim rijecima krize u opste do sad!
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Nikako da se otmem utisku da će iz ove krize prebogati izaći još bogatiji a siromasi još siromašniji !!! :roll:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

MAXIMUS wrote:Nikako da se otmem utisku da će iz ove krize prebogati izaći još bogatiji a siromasi još siromašniji !!! :roll:
Bravo MAX imam potpuno isti osjecaj!
Image

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Mr X wrote:
MAXIMUS wrote:Nikako da se otmem utisku da će iz ove krize prebogati izaći još bogatiji a siromasi još siromašniji !!! :roll:
Bravo MAX imam potpuno isti osjecaj!


ALI 100%%%%%%%% :) :wink: samo budale nevide to :roll:
.....zivot je cudo.....

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

stripi79 wrote:ALI 100%%%%%%%% :) :wink: samo budale nevide to :roll:
Ili nece da vide!
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

MAXIMUS wrote:Nikako da se otmem utisku da će iz ove krize prebogati izaći još bogatiji a siromasi još siromašniji !!! :roll:

Ekonomski baloni i vode tome, da se naivni jeftinim kreditima uvuku u igru iz koje ce nakon 5, 6 godina izaci goli. Kapitalizam nema dobru alternativu bar zasad ali ce se morati stati samoregulisanju trzista kao sto je bilo dosad. Doduse sve sto se desilo navodi na to da ce najbogatiji za svoje marifetluke dobiti odsete uz par zrtvi dok ce srednja klasa da placa spekulativne igre, ali da nece biti kao dosad, gdje su glavne baje bili lole bez pravog zanimanja nazavni brokeri, nece.
Da bi se najveci izvukli iz bijede, trebace dosta promjena i dosta realnog rada da bi se onaj virtuelni zbog kog su isparile milijarde nadoknadio. A to ce potrajati dugo.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Krajo
Posts: 320
Joined: 14.11.2008. 08:16
Location: jos sAMO par kORAkA

Post by Krajo »

Nema krize kod nas, imuni smo mi na to(kakva bi morala da bude da bi nas iznenadila, pih)
koME to jos nesTO ZNACI

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Ko prezivi 2009., najebao je!

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Franz wrote:Ko prezivi 2009., najebao je i u 2010.
:D :D :D

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

ONA NASA STARA....

"BIĆE NAS,NECE BITI PARA!" :)

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Šalu na stranu,ali možda neki i ne shvataju ali osjetiće koja će kriza tek da nastupi. Ovo nije nikako dobro i baš nekidan sam dobio jedno pismo od obrtne komore (mislim da se tako zove u našem jeziku) za samostojne privatnike navodno pismo upozorenja čega i na šta treba naj više da se pridoda pažnja da ne odemo preko noći u tri krasne!
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Mr X wrote:Šalu na stranu,ali možda neki i ne shvataju ali osjetiće koja će kriza tek da nastupi. Ovo nije nikako dobro i baš nekidan sam dobio jedno pismo od obrtne komore (mislim da se tako zove u našem jeziku) za samostojne privatnike navodno pismo upozorenja čega i na šta treba naj više da se pridoda pažnja da ne odemo preko noći u tri krasne!

Evo ovo sam pisao tri dana pred novu godinu i upravo sve ide u tom smjeru kako sam napisao. Kruza tek nadolazi i vjerovatno ce se mnogi zamisliti kako i sta dalje jer ljudi ostaju bez posla preko noci,cak su se pojavili slucajevi samoubistva zbog ne imastine. Sve u svemu treba ozbiljno shvatiti situaciju i gledati svaki euro da se ne potrosi tamo gdje nije potrebno. Ja sam ovu krizu ozbiljno shvatio i prihvatio i nikad nisam gledao sta i koliko kosta nesto ako mi se dopada,ali sad sam poceo i to da gledam.
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ja vise nesmijem da prodnoziram, svi mi kazu da samo baksuziram :D
Ali da lanem koju pa makar i u aps otisao :D ova kriza ce najvise pogoditi sirotinju koja nema nista, sad ce svi reci pa oni i nemaju nista sto bi mogli da izgube, ali oni mogu da odu u minus, zamislite na sta bi bili spremni kad bi recimo kroz par mjeseci ili godina, ujutro ustajali svjesni cinjenice da ste zaduzili i svoje unuce a o djetetu da i ne pricamo, i to da bi se samo prehranili u proteklim mjesecima ili godinama, bicete spremni da podnesete sve (rad za mizernu platu, sutanje od gazde i gazdarice, samoubistvo, masovno ubistvo ,pa cak i najblizih itd,itd) kazem na sve , ali izlaza nece biti, bar ne brzog i sigurnog.
Sledeci korak koji ce sad da se desi, je da ce veliki trgovci poceti da pustaju cijene, naravno na racun proizvodjaca, a ovaj opet na racun radnika, dok se krug zatvori i stabilizuje shvaticemo da se sve odigralo na racun radnika,ici ce toliko nisko da cemo kupovati i ono sto nam nikad nece trebati, period koji ce nam izgledati kao nesto iz snova,taj period ce nas odvesti u kolaps koji cemo nositi sa sobom godinama a neki i do smrti.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Dobro razmišljanje KAMI i sam mislim nekako u tom smjeru,ali znam samo da će biti gusto i užasno teško naj više za one naj manje ljude dakle za sirotinju!
Image

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Ja mislim da cu izvuci neke koristi iz ovoga ... hahahahha
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Citam juce kako je u Kini zatvoreno 20.000 fabrika za ukrase samo zato sto je pala potraznja na zapadu za bozicnim i novogodisnjim ukrasima :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

najbolje je da nasim politicarima povecamoplate za jos 100 posto jer onih 100% u ovoj godini nije urodilo plodom - oni ce vec naci rjesenje , zar ne???
ps
sudijama nemojte povecavati plate - oni sami sebi povecaju kad im treba , zakonski naravno
a za nezaposlene , ma sta ih briga na neki nacin ce se pare vec ubrati......

slovenac
Posts: 44
Joined: 26.03.2009. 22:45
Location: Celje, Slovenija

Post by slovenac »

Posla uvjek ima samo niko nece da radi fizikaner svi oce kancelariju da budu derektori
e nemoze to tako. Odma kramp u ruke i nabit zuljeve ! :D

Post Reply