Prodaja magle na kulturan nacin

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by vrsta8472 »

Ostao bez placa na Jadranu i bez 18.000 evra

Dragiša Stanić iz Prnjavora, jedna od mnogih žrtava piramidalne prevare, u nepostojeći „Fjučer trend investment holding limited“ iz Hongkonga uložio je 18.000 evra, ubeđen da će se ta suma udvostručiti! Međutim, ubrzo je ostao bez ijednog centa.
dragisa stanic

ZA FOND SAZNAO OD UGLEDNIH LJUDI Dragiša Stanić


Posle hapšenja šestorice osumnjičenih za piramidalne prevare u zajedničkoj akciji Federalne policije i MUP RS, Stanić u ispovesti za Press RS otkriva kako je naseo na bezočnu prevaru.
Prodao plac na Jadranu

- Slušao sam priče o tom FTIHL fondu i ljudi su mi govorili da je ulog posle samo dva meseca počeo da im se isplaćije. Jednom mom rođaku je na uloženih 2.000 maraka isplaćeno 5.000. To je godinama trajalo i ceo Prnjavor je brujao o tome. Među ulagačima bili su i direktori firmi i policijski inspektori iz Prnjavora. Na kraju, i ja sam se odlučio na investiciju. Za 18.000 evra prodao sam plac na Hrvatskom primorju, u Bilicama kod Šibenika, i 12.000 evra uložio u svoje ime, a 6.000 evra na ime supruge - priča Stanić.
ugovor

OSTAO MU SAMO BEZVREDNI PAPIR Ugovor o insvestiranju u FTIHL


On kaže da je posredstvom Dimitrija Preradovića iz Prnjavora u januaru 2009. novac dao Davoru Kordiću iz Busovače (obojica su uhapšena u utorak). Potpisali su ugovor u čijem je zaglavlju bio naziv fonda iz Hongkonga, a dobio je i priznanicu kao dokaz.

- Taj Kordić mi je obećavao svašta! Govorio je da će se novac višestruko isplatiti i da će me svaka dva meseca SMS porukom obaveštavati o isplatama. Posle nekog vremena dobio sam SMS i zaista mi je islaćeno 500 evra. Međutim, nakon toga više nisam video ni cvonjka. Išao sam u Busovaču da mu tražim novac. Međutim, on je samo nastavio sa obećanjima, tvrdeći da je zatišje i da će mi ubrzo nešto biti isplaćeno. Od tada nisam dobio ni centa i shvatio sam da sam prevaren - kaže Stanić.

On objašnjava da je sve funkcionisalo na principu piramide. Čim bi neko u FTIH doneo novu investiciju, odnosno novog investitora, njegov ulog bi se delio na ostale. Najveći procenat dobijao je posrednik, a dobar deo pripadao je i šefu piramide.
Piramidu smislili hrvatski „biznismeni"

- Novac su zaradili oni koji su prvi počeli da se time bave. Svi ostali su propali i niko više neće videti svoje pare. Ne krivim Preradovića, jer znam da je i on mnogo para u to uložio i da je i sam propao. On je kolateralna šteta tog Kordića i raznoraznih „biznismena" iz Hrvatske koji su smislili prevaru - kaže Stanić, koji se nada da će i njegov primer poslužiti kao nauk svima da ne padaju na priče o lako zarađenom novcu.
Šest kod tužioca, jedan u bekstvu

Šestorica uhapšenih juče su predata u nadležnost Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, a policija i dalje traga za S. K. (40) iz Dervente, koji je nedostupan policiji i za kojim će najverovatnije biti raspisana poternica.

- Na dalje postupanje Kantonalnom tužilaštvu predati su M. B. (62), E. DŽ. (30), M. K. (63) svi iz Sarajeva, zatim D. K. (43) iz Busovače, D. P. (51) iz Prnjavora i M. Š. (41) iz Čapljine. Odlukom tužioca njima je određeno 24-časovno zadržavanje u pritvoru radi daljeg saslušanja. Protiv njih je otvorena istraga zbog sumnje da su se udružili da bi vršili krivična dela prevare, a odluka o pritvoru biće doneta nakon saslušanja - rekla je portparol Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu Jasmina Omićević.


Mersiha Novalić, portparol Federalne uprave policije, potvrdila je da je istragom utvrđeno da su osumnjičeni od 2005. godine do danas prevarili nekoliko stotina građana, ostvarivši korist koja se meri stotinama hiljada maraka. Ona objašnjava da su se osumnjičeni u dogovoru sa više osoba iz Hrvatske i bez registrovane firme predstavljali kao zastupnici preduzeća „Mat investment grup CO" i „Fjučer trend invested holding limited" iz Hongkonga.

- Uveravajući građane da će ulaganjem na tržištu kapitala izvan BiH ostvariti višestruku dobit, izdavali su im lažne uplatnice overene pečatom „MIG CO", kao i sertifikate s natpisom FTIHL. Nakon što bi im građani poverili novac za navodno ulaganje, oni su im izdavali vrednosne papire bez pokrića i ništavne sertifikate. Time su doveli u zabludu nekoliko stotina građana BiH jer je proverama utvrđeno da nije reč o stvarnim firmama već o of-šor kompanijama odnosno računima kojima su raspolagali isključivo osumnjičeni - saopštila je Novalićeva.

Ognjen Matavulj
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by KAMIKAZA »

Dragisa i plac na jadranu,e pa malo sutra,trebala bi malo policija da pretrese i njegove poslobne knjige. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by vrsta8472 »

Тачно да не повјерујеш колико су људи наивни. Гдје има да сједиш лежиш, а пара сама долази :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote: Гдје има да сједиш лежиш, а пара сама долази :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
U Prnjavorskoj Skupstini :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

bergren.69
Posts: 15
Joined: 08.03.2011. 20:23

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by bergren.69 »

E nije samo u skupstini nego i u sudu, policiji i naravno u bankama. :mrgreen:

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by Brankica »

Ruku na srce,nigdje k'o u zdravstvu!!!
Ni veceg mita ni vece grehote!

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by Magyar »

Zar njega da preveslaju? Ma nije moguce :D :D :D
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by Magyar »

Ruku na srce,nigdje k'o u zdravstvu!!!
Ni veceg mita ni vece grehote!
Ne bih se bas slozio. Ima tamo gdje je mito manji, ali puno cesci! E tamo je pravi posao, neki dan sam gledao svojim ocima kako su posteni. Uzmu mito i vrate kusur. Jos kazu kako nije u redu uzeti previse, kriza je na sve strane! Ima i postenih :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by murgo »

...ma kakva grehota...SRAMOTAAAAAAAAAAAAAAAAA!
nema zabave bez zena i rakije

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by Brankica »

Prvo,rascistimo sami sa sobom sta je MITO.
Ko vam moze uzeti mito i dali je izbjegavanje kazne mito,cascavanje nekog za nesto itd.
Bilo bi neposteno i sramota da kazem da sam poslije 2,5 mjeseca lijecenja u BG dala doktorici mito.
Ja sam je nakon njene predane borbe za moj zivot castila od srca.Nekad je tesko pocastiti nekog ko ima sve.
Mozda je glupo sto je to bio novac,ali sta drugo da dam,kao da joj treba nesto u sjecanje na mene,ja sam njoj jedna u nizu a ona meni mnogo.Hvala joj od srca,hvala im svima! Ima divnih ljudi na ovoj kugli zemaljskoj.

Dakle,ne pricajmo o takvim stvarima.
Mito je kad vas nece da primi na operaciju dok ne kesirate i voze vas svaki dan od vrata do vrata.
Mito je kad vam neko vrsi pritisak na dijete i neda ocijenu dok ne platite a vi podlegnete tome.Nije mito kad vi unaprijed kesirate da vam se dijete ne pati!
Nije mito kad vas mrzi otici platiti zasluznu kaznu pa date policajcu,castite ga.Grijesite i vi i on.Sto onda kukate?Sto to radite? Platite svoju kaznu gdje treba ,ko vam sta moze.
Neka dijete zagrije stolicu,platite komisiju i dokazite da zna.
itd itd,da ne razglabam
Ali kad nam dan zivot znaci a neko ceka lovu.........e tad nemamo izbora.Tad ne pitamo za cijenu!
Fala bogu,mogu javno reci da nikad ,nikome i ni za sta nisam dala mito.Radila sam i privatno,dolazile inspekcije,platim kaznu,cist racun duga ljubav.
Imala sam teske zdravstvene probleme i prosla sve i svasta,neke sam samo na kraju pocastila.Cak mi dr.DJurdjevic -Intermedika u BL nisu naplacivali obavljenje usluge pred odredjene kontrole.Javno se zahvaljujem tom divnom covjeku i dobrom doktoru!
Idem pjeske i nikad me policija nije zaustavila :-)
Zar svi vi koji samo kritikujete nemate ama bas nikad i niti jedan pozitivan primjer?
Jeli vama sve ovo mito ili pak postoji razlika?
Sto pisete uopsteno,prozovite javno lice kome ste dali mito da se ne nadju svi iz neke branse u tom kosu! Nije posteno!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by KAMIKAZA »

Tako je Brankice :D Mito ima praonicu,a ovo je korupcija :D
Jel mito kad meni Kalabic da 2000 KM da ne objavljujem pricu o njemu,da znam da jeste ja nebi uzeo :D jer nisam podmitljiv,znate a prica je vec napisana samo treba da se objavi,to onda nije mito,jer da on meni da pare prije nego li je ja spremim onda bi biko kriticno. :)
Ajde ne zajebavajte,kad das doktoru poslije operacije je isto kao da mu das prije,samo sto je za njega malo napetije,ne zna koliko ce da dobije,on u stvari zna da ce da dobije dosta,ali ne moze da pogodi u marku,mada su oni toliko izverzirani ,cim vide covjeka znaju koliko ce da dobiju ,kao carinici. :D i uvjek kazu :"dobro ali drugi put moras malo bolje da castis" (kao da ti imas 20 bubrega ili nekih drugi organa) :D ,I nikad nema kusura. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by ZMIJA »

Ne trebamo se mi ovdje nadmudrivati,mito i korupcija je na svakom koraku i naravno da se to ne može ničim pravdati i da je to društveno zlo koje razdire društvo iznutra kao rak rana i kad dođe do metastaze to društvo umire kao i čovjek jer više ne moze da bude domaćin toj velikoj bolesti.
Ja razumijem Brankicu šta ona hoće da kaže i to je savim u redu, ali granica između onoga što ona naziva čašćenjem od srca i mita kao takvog, je tanka nevidljiva linija i to je ono što zubunjuje jadnog čovjeka kad se nađe u vrlo teškoj situaciji a to je borba za sopstveno zdravlje ili zdravlje nekog najbližeg u porodici i korumpiranih onih ljudi koji se zovu doktori, a u momentu postaju bogovi, jer od njih zavisi hoćeli čovjek umrijeti ili nastaviti da se pati ili će se izliječiti ili zaliječiti i ići kući.
Ta dilema o kojoj Brankica govori je jasna svako od nas bi manje više podlegao i to da se ne lažemo nema priče.
Društvo je donijelo zakon po kome odgovaraju đoja i oni što primaju mito i oni što daju mito,pazi molim te .
Društvo u suzbijanju mita i korupcije ako ne može represijom bilo bi dobro da pronađe neki novi model borbe protiv ove pošasti naših dana koja je uzela maha do nesnošljivih visina.
Ja bi koristila na primjer iskustva iz istorije baš na ovim prostorima,pravnog sistema nekadašnje Austrougarske carevine koja je kada je došla na ove prostore od prilike zatekla isto stanje kao što je danas kada je u pitanju mito i korupcija i ona je to jednostavno stanje ozakonila i kod naraoda postigla pravi pogodak jer se narod počeo masovno buniti kad je mito i korupcija ozakonjena i kad su svi znali šta moraju ponuditi učitelju,popu ,šumaru,porezniku,doktoru,ili bilo kom državnom činovniku.
Možda bi i danas bilo pošteno napisati cijenovnik pa da čovjek ne ide u bolnicu bez da nezna koliko para treba ponijeti i da ne nagađa kome će te pare dati nekoj glavnoj ili manje glavnoj doktorici ili doktoru i nedaj bože da to dadne nekom medecinskom tehničaru koji gura kolica sa mrtvacem po bolničkim hodnicima.
U ovo o čemu pričam sam se imala prilike uvjerit u kliničkom centru u Banja luvci kad sam vodila jedno dijete iz uze rodbine na jednu lakšu hirušku intervenciju,gdje sam to završila tek u 17 časova po podne, a da sam znala da se daje 50 km za tu uslugu to se moglo završiti u 9 časova prije podne,doduše jesam cijeli dan čekala, ali jesam i 50 km odnijela kući samo zato što nisam znala ni cijenu ni kome trebam to dati.
Nisu svi doktori korumpirani,ali oni koji to nisu prezreni su od ovih što uzimaju mito, i to je svojevrsni problem i ne rijetko dolazi među njima do raznih obračuna i nesuglasica gdje opet trpi jadni bolesni čovjek.
Nerijetko ljudi gube živote zbog pohlepnosti nekih doktora kako kod nas tako i šire .
Svjedoci smo slučaja u Hrvatatskoj gje su se doktori pobili dok je djevojčica umirala ,a i u Prnjavoru se šuška da je jedna porodilja izgubila život zbog 300 km negdje ljetos.
Dakle ako ste ozbiljno bolesni ne idite u bolnicu bez novca, već će se naći neko ko će ga uzeti, i nemoj te se libiti u borbi za svoje zdravlje pustite vi lažni moral i trule zakonske propise.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by KAMIKAZA »

Ja sam samo kroz sarkazam htio da kazem da svako od nas dadne rado to mito.pa cak i policajcu,jer racun je prost,ako odes na sud gubis (osim ako si lud kao ja) :D i na to ti se nakalemi jos sto stvari,ovako umjesto 100 + sudski troskovi i postarina,das 20 i svi su sretni.
Problem su ljudi koji nemaju tih 20 KM ili €,oni najebu da tako kazem,ni ja ma kako bio lud nebi isao u krajnosti poslednji put,da policajac nije skinuo onom jadniku tablice sa vektre i pruzao pa vracao dok se ovaj znojio,meni je bilo tesko u tom trenutku jer sam vidio da je covjek u nevolji,naj manje sam se zamarao mojim problemom,svejedno mi je bilo dal 20 ili 120 KM ili neka sredina,problem mi je bio taj momak kome nisam mogao pomoci,i onda se u covjeku pokrene nesto cudno,valda je prirodno da se takve stvari dese,probudi se neki revolt na sve sto je i na izgled slicno tom covjeku,mogu slobodno reci da se probudi mrznja.Ne mogu zamisliti kako se taj momak osjecao i kako se osjeca danas,ali znam o sebi koji nisam bio direktno pogodjen ,da nije lako,moramo nekad bez obzira sta smo i ko smo ,pomisliti da taj neko,eto kao ta trudnica,nema i da mi mozemo nesto i za dzabe da uradimo,u stvari mi svi svoj posao radimo za platu,ne za dzabe,i ona je vec tu,pa zasto onda da uzimamo mito.To me podsjeti na babe kad idu u goste,svaka nosi poklon,kila secera,20 deka kave,bombonjeru itd,zavisi kakve su prilike,e sad samo moraju da paze da nisu te ponude kako su se zvale bas od te snase gdje idu sada,da joj ne vrati bas iz prve ruke. :D Sa parama to nije slucaj danas,ne zna se cije su ako nisu falsifikovane. :D E sad te ponude su znale da kruze po selu godinama,jos ako su lijepo upakovane onda se ni ne odpakuju,rok upotrebe istekao po par godina,ali davale su se i takav je bio obicaj,tako je danas i sa tim podmicivanjem,ja dajem tebi,ti Hasi,Haso,Mati,Mate Peri a Pero opet meni. :D Napravi to neki krug i niko nije bas ostecen,ali nije lijepo da cuvamo takve negativne obicaje,i zato kazimo ne korupciji. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Ike Broflovski
Posts: 22
Joined: 21.07.2010. 09:00
Location: South Park

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by Ike Broflovski »

Što se tiče podmićivanja u zdravstvu....
MI smo sami krivi što je došlo do toga da doktori (pojedinci, čast izuzecima) očekuju neku nagradu za svoj posao :shock:
Iz svog ličnog primjera mogu to reći, jer sam poslije uspješno obavljenog "posla" doktora čuo od iskusnijih pacijenata da bi sada trebalo počastiti doktora, "IPAK JE ON TO DOBRO URADIO, ČOVJEK JE ZAVRŠIO VISOKE ŠKOLE " i hajd da ja ne budem nezahvalan - počastim čovjeka sa kovertom (iznos neću navoditi :smt003 )
I tako je to odvajkada, mi smo sami navikli da častimo medicinsko osoblje, nebitno da li su to pare, skupa pića, kafa i bombonjere za sestre... A posebno kada su neke teške bolesti u pitanju, onda se daje i šakom i kapom - ne pita se koliko košta, samo da se obezbjedi odgovarajuća njega, terapija itd... I to je rezultiralo da u današnje vrijeme ne možeš ni ući u tu bolnicu ako neznaš kome doktoru trebaš dati "mito" da se osiguraš... opet ponavljam, čast izuzecima :smt006 :smt006 Ja se stalno pitam da li se pojedini doktori sjećaju Hipokratove zakletve...
Ohh my God!!! They kill Kenny!!!!!!

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by seljak iz skakavaca »

Ike, procitaj sta je gore Brankica napisala,.. Zeni mozda i rucak prokipio da objasni i razgrana stvar, a ti prstom u oko :D

Cascenje je okej, ali sasvim okej. Ako je neko zadovoljan uslugom, pristupom, halalis od srca i tjeraj,.. :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by KAMIKAZA »

Znate vi u stvari zasto se daje mito,baksis ili cast kako je neki nazivaju. :D nemate pooojmaaaaa :D
Daje se za iduci put,mi bi njemu svi poslije operacije dali samo sto preko dvoje visi :D znam ja nas srbe,nema u nas zahvalnosti,ali ako pocastimo i on nam ponovo zatreba,nema veze bio to policajac ,doktor ili bilo ko drugi,mi imamo sto se kaze obraza da ga ponovo trazimo,to je nesto kao investiranje u buducnost. :D I nemojte da se zavaravate da ste vi njega kupili i da ce on vama to da pamti,pa da ce vam iz toga razloga uciniti ponovo uslugu,neeeeeeee,on ce samo da upamti da ste vi dobro ili lose castili,i da treba da vam ucini ili ne,da bi ga vi ponovo dobro castili,nema ni u njima zahvalnosti,i zato je to na nasem terenu zazivjelo kao obaveza a ne zahvalnost. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Ike Broflovski
Posts: 22
Joined: 21.07.2010. 09:00
Location: South Park

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by Ike Broflovski »

Slažem se u potpunosti, to smo navikli i to je tako... samo što je to danas uzelo malo teži oblik čašćavanja :smt003 :smt003
Ja sam naveo svoj primjer, smatrao sam da je u redu da počastim doktora sa flašom dobrog "whiskey-a" ali, iskusniji su mi rekli da ide CASH :smt006 :smt006 :smt003 :smt003
Ohh my God!!! They kill Kenny!!!!!!

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by MAXIMUS »

Najbolje je formulisao jedan inspektor taj čin ...

,,Mito mrzim ali čast ne odbijam,, :mrgreen:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by Brankica »

:-)
Dobro seljak rece,ako mi ovaj povrtni corbuljak zagori,Kamikaza ce voditi Jokaru na jagnjetinu pa makar se to i mito zvalo :-)
Nisi Kami u pravu!
Svi imamo iskustva i imamo pravo na osnovu njih suditi.Ono sto ti niko ne trazi,ne uslovljava i slucaj ti nije ovisio o njegovoj volji,poslije svega ako u znak zahvalnosti od srca castis-izvini to nije mito.To je cak neumjesno i spominjati.
Ono sto treba da po zakonu platis ,a neko te casti na racun drzave,ti mu za uzvrat dajes "pola-pola" obojica krsite zakon i obojica ste krivi.
Ako nece da te primi na operaciju bez koverte prije ili poslije ,nije vazno,a to mu radno mjesto i radno vrijeme,to je takodje i mito i korupcija itd itd
Ako ti doneses meni dobar parfem u skolu,a dijete ti nije moj ucenik ,to nije mito :-),to se cak preporucuje.... e to je milosta koja ne kruzi kroz selo :-)Sala na stranu,ruzno je u isti kos trpati sve ljude jedne branse.Vi ste ih po cesti naucili da uzimaju,vi nudite i kada ne traze.Dakle i jedni i drugi stetite drzavi,i jedni i drugi ste saucesnici ,odnosno lopovi :-)
Isto vazi i za moju bransu kao i sve ostale.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by Brankica »

MAXIMUS wrote:Najbolje je formulisao jedan inspektor taj čin ...

,,Mito mrzim ali čast ne odbijam,, :mrgreen:
Dobro da si naucio tu lekciju prije nego ti je dijete stiglo do mene.Samo da se zna :-)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by MAXIMUS »

Čovjek se uči dok je živ ! :smt004
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by mirabell »

Vezano za zdravstvo,mislim da su u porodilištu u Banja luci najjači-malo je falilo da osjetim na svojoj kozi ali na srecu na vrijeme smo dali pare :roll:
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by KAMIKAZA »

Brankica wrote::-)

Ako ti doneses meni dobar parfem u skolu,a dijete ti nije moj ucenik ,to nije mito :-),.

:D Nije mito,to je vec nabacivanje :D i Jokara treba blagovremeno da odreaguje :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by regeman »

a to mu radno mjesto i radno vrijeme,
da, placati nekome da radi svoj posao u skladu sa zakonom je mito, korupcija kako god.
A casti ima svugdje, pricao mi rodjer za Njemacku, uvijek pocasti doktore nakon :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prodaja magle na kulturan nacin

Post by KAMIKAZA »

regeman wrote: A casti ima svugdje, pricao mi rodjer za Njemacku, uvijek pocasti doktore nakon :D
:D E jbga sarkazam nas odrzava u zivotu :D ima i u njemackoj casti,ne odbijaju oni obicaje sa strane,samo kod njih ima neka kutija i ubaci se po par eura za kafu,inace u njih u bolnicama imaju oni automati,ali radnici imaju svoje masine za kaficu jer je skupo,a ponekad na kraju godine podjele ono sto im ostane u kasama jer ne mogu toliko kafe da popiju. :D Znam imam komsinicu medicinarku,pa mi pricala,u stvari hvalila se kako za bozic dobiju po 200 € iz te kutije,a neka tamo sto radi drpa stalno,i da nije nje bilo bi bar po 500 :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply