Najdrazi pedagoski radnici

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

PORED NABROJANIH ;nemogu a da ne pomenem nastavnicu Kukavcic Kristu (vjecitu djevojku) doktora za istoriju, mada je i sama prezvjela dobar dio iste :lol: i naravno uciteljicu Merlovic Katu :D a vi sigurno znate zasto se smijem :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

KAMIKAZA wrote:... i naravno uciteljicu Merlovic Katu :D a vi sigurno znate zasto se smijem :wink:

Kami, ima li taj tvoj osmjeh veze sa politikom? Načelnik se nešto mršti, kao da ga opet prozivaš :lol:
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: ...

Post by sveznadar »

Franz wrote:...
...Likovno nam je predavao neki lik iz Srbije, ne mogu se sjetiti imena.
.....
Pokusavam sjetiti se ko nam je predavao hemiju...ne ide:)
Njemacki jezik je predavala neka fina gospodja..ne sjecam se imena:/
Nekoga sam sigurno izostavio...jbg...ima od toga 20 godina.
.
Aj' se malo raspitaj pa da ih prozovemo ovdje, dosta su i oni nas prozivali :)
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Re: ...

Post by Darius »

sveznadar wrote:
Franz wrote:...
...Likovno nam je predavao neki lik iz Srbije, ne mogu se sjetiti imena.
.....
Pokusavam sjetiti se ko nam je predavao hemiju...ne ide:)
Njemacki jezik je predavala neka fina gospodja..ne sjecam se imena:/
Nekoga sam sigurno izostavio...jbg...ima od toga 20 godina.
.
Likovno je i meni predavao Dragan Petrovic, bio sam los crtac ali
sam se uvijek nekako provukao kod njega. Inace je bio pirocanac :lol:
Njemacki jezik mi je predavala Durtka Andjelka stvarno super zena.
Hemiju Rakonjac Milica i biologiju Jovanka Vrhovac.
Vrhovac Gostimir mi je ostao dobro u sjecanju kada je na casove
fizike dolazio pijan :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Muzikalni Jure Eterovic, Hemicarka Mirna, Fiziku Milan Davidovic (sto je cupao solufe; dusman jedan) :D
Njemacki u SSC ,Cica :smt118 ufffffff sto je bila dobraaaaaaaaaaaa, mislim kao pedagog :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Noyes
Posts: 135
Joined: 24.07.2008. 20:13
Location: Teslić

Post by Noyes »

KIVI76 wrote:Мени је Лазо Спасојевић био први учитељ... А јест био строг... :lol: :lol: :lol: Знао је како да смири мангупе..... Једна шамара или ударац мотком по руци или загалами и сви слушају и стоје мирно као свеће... :wink: :lol: А они који нешто погреше одмах у ћошак да стоји окренут према зиду... Једном смо, у другом или трећем разреду Основне школе, цели разред читав дан стајали у ћошку, а само зато што је неко једној нашој пријатељици из разреда откинуо ћошак свеске... Она почела плакати, а када је Лазо питао ко је то урадио нико није хтео рећи, мада се знало ко је то урадио... Ееее... То је била школа и дисциплина... А не ово сада када деца у првом основне галаме и ударају учитеље и учитељице и командују и одлучују шта ће урадити а шта не.... Да има мало више дисциплине у школи, не би нам се све ово са децом ни дешавало што се дешава у последње време...

Данас дијете пошаљи у ћошак, одмах - злостављање. Света демократија (смајли који повраћа)
"Заувијек остати дијете!!!"

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Isao sam i ja jedan dan u Prnjavor u skolu.. daa, daaa...
Bi´ neka uciteljica sa dzozlama, starija.. pitaj Boga kako se zvase...

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Re: ...

Post by KIVI76 »

Franz wrote: Likovno nam je predavao neki lik iz Srbije, ne mogu se sjetiti imena.
ДРАГАН ПЕТРОВИЋ ... Предавао Ликовно васпитање.... Имао је узречицу: ''ГОВЕДО ЈЕДНО''
Franz wrote: Pokusavam sjetiti se ko nam je predavao hemiju...ne ide:)
Хемију је у то време предавала МИЛИЦА РАКОЊАЦ
Franz wrote: Njemacki jezik je predavala neka fina gospodja..ne sjecam se imena:/
АНЂЕЛКА ДУРУТКА је предавала Њемачки језик
ImageImage

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

KIVI76, nema šta, baš si ažuran, ništa da te promakne. Neka smo ih ovdje sve prozvali...

OZNA SVE DOZNA :lol: :) :D
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Ja se samo sjecam domara koji je djecu koji su cupkali listice sa grmlja vukao kljestima za usi..

User avatar
Noyes
Posts: 135
Joined: 24.07.2008. 20:13
Location: Teslić

Post by Noyes »

ananasmijana wrote:Ja se samo sjecam domara koji je djecu koji su cupkali listice sa grmlja vukao kljestima za usi..
Мислиш кућног мајстора :lol: :lol:
"Заувијек остати дијете!!!"

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Bilo ga je u svim elementima.
Dok mu netko nije izdemolirao na elemente auto i to isto grmlje..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Legenda je sportski tip Boci, i njegov drug Nikolica, u neko davno vrijeme su oba bili u skoli nadlezni za fizicko vaspitanje, a cesto su na stadionu dok smo mi trcali okolo, njih dva davali glasne instrukcije stojeci sa strane kao Stanio i Olio !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

uh Kamikaza, pa ti se sjecas i mojih profesora i nastavnika... koji slucaj????!!!!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Који случај.... Па генерација.... :wink:
ImageImage

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Pa znas kako kazu,ko nije isao sa Zdenom Marusicem i samnom u skolu taj nije iz Prnjavora :lol: drzimo rekord; utvrdjivali smo svaki razred ,tako da smo spojili generacijske razlike !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Kamikaza,znaci da si intelektualac.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

[quote="ananasmijana"]Ja se samo sjecam domara koji je djecu koji su cupkali listice sa grmlja vukao kljestima za usi..[/quote]

To je bio cika Mijo. Bio je garav, skola se grijala na ugalj, a Mijo je dane provodio u kotlovnici. Imao je guste brkove i sitne oci nalik misjim, zbog debelih naocala od pancirnog stakla.

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

pretpostavljam da svi domari tako izgledaju

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Vrhovac Gostimir mi je ostao dobro u sjecanju kada je na casove
fizike dolazio pijan
Мени је Гостимир предавао математику. Био ми је омиљени професор! Ево неких његових бисера:
-Дијете, јеси л' ти малоуман??
-Ш-школа, ш-штала, нема никакве разлике...
-Једно вријеме је возио стојадина. На часу, стално је обилазио кругове по уционици и мотрио на њега. Одједном, на сред часа изађе, одвезе стојадина кући и врати се пјешке!
-Ајд' ти дјечак...(једној дјевојцици с кратком фризуром)
-На полачаса, око 9h ујутро, оде у кабинет и само се чује лок-лок-лок... :D
-Збунио се?? Ја сам имао једног друга, МАЛО се збунио, умјесто кочнице стиснуо гас и-погинуо...
-Је л' да, ти си се мало погубио?? Ајд ти кући, није за тебе школа...

Углавном, једва сам чекао његов час да се поштено исмијем. Како сам био добар с математиком, мени није могао ништа.

Најомраженија наставница-Милица Ракоњац-биологија. Њемачки-Недељка Малић, највреднији предавач икад...
Живјели!!!

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

O, ne, grijesis, nisu svi domari isti!
Evo cika Sveto naprimjer: bio je vrzljav, izbrijan (ili mozda cosav?), i imao aristokratski ravnu kicmu, pravilno drzanje. Kasnije je napredovao u domarskoj karijeri i presao da radi u crkvi u Prnjavoru, pola-domar, pola-djakon. Prodaje tamjan, ikonice i svijece svih duzina... Prikuca, popravi, prisarafi... A onako uspravan, fino mu stoji kad pridrzi kandilo popi na sahranama, kad su ovom obje ruke zauzete, u jednoj mu Sveto pismo , drugom ceska bradu.

To cika Mijo nebi znao odradit', mada je zivio preko puta crkve, Sveto je ipak imao vise stila ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Sjecam se jednog profe u srednjoj skoli :D Milos Milosevic, predavao je SH ili Hs, a zena mu je bila sisata Nada okrutna biologicarka, e njima smo u cijeloj skoli naj omiljeniji bili ludi CACO (Rade Kitiic), jos ludji PIXI (Muharemovic Amir) i najludji sa potvrdom ja :D bila je to silna ljubav :D znam kako su profe pricali da bi doslo do prevremenog smaka svijeta kad bi mi dospjeli u isti razred. :lol:
A sad za vas mladje jedna prica, vi danas imate zivu legendu za profesora, Nesu Davidovica, sjecam se prvog srednje , mi kao da proslavimo pocetak skolske godine, donesemo neko vino i nalijemo se ko letve, toliko smo bili pijani da smo profesoricu Cicu gadjali kredama kad je usla, mi smo nekako i prezivjeli, naj gore je prosao on ,jer mu je stari u to doba radio kao profesor u toj skoli. :smt075 a imao je i poslije toga solidne ispade, zato kazem ljudina na nivou ,neznam kako se danas ponasa kad je i sam profesor. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

[quote="Dripac"]O, ne, grijesis, nisu svi domari isti!
Evo cika Sveto naprimjer: bio je vrzljav, izbrijan (ili mozda cosav?), i imao aristokratski ravnu kicmu, pravilno drzanje. Kasnije je napredovao u domarskoj karijeri quote]


eh da mu nebijase punice Zagorke V. i Savke Mikic malo sutra bi dobio taj posao...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

[quote="murgo"][size=9][quote="Dripac"]O, ne, grijesis, nisu svi domari isti!
Evo cika Sveto naprimjer: bio je vrzljav, izbrijan (ili mozda cosav?), i imao aristokratski ravnu kicmu, pravilno drzanje. Kasnije je napredovao u domarskoj karijeri quote][/size]

eh da mu nebijase punice Zagorke V. i Savke Mikic malo sutra bi dobio taj posao...[/quote]

Jest' , jest' Murgo, punica, teta-Zagorka je bila prva violina medju tetama-cistacicama, uticajna do panja, imala je veze u zbornici preko kum-Savke!

A majstor Mico, u novoj skoli, uvjek zurnog koraka, izgledao je k'o posrnuo pop-star sa repicima i u uskim farkama. Pamti l' neko?

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Mico zivcenjas...govorilo se da je bio boxer.On i ja smo ozenili dvije rodice...cesto sam mu iso na slavu sa puncom...zayeban lik,cijela Kremna ga se bojala,svi osim Svete Tatarevica...
Srebrena Krila

Post Reply