Najdrazi pedagoski radnici

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Osnovna: Hehehehe, najveći liq je bio LJubo Preradović, slab pedagog i nastavnik al duša od čovjeka, teško bi on koga šta naučio, bruka, al je liq neviđeni. Preko njegovih ruku je prešlo više deviza nego u Narodnoj banci (ex) Yugoslavije. Znam da su s drugi nastavnici zezali na račun njegove škrtosti, al' nebi da širim temu... Svi znate sigurno i legendarnog Čedomira Tepavčevića (Crnogorac koji je predavao srpski, a imao je tako "suptilan hod i pažljive pokrete" da su ga od milja zvali Peško). Nastavnik LJubo Savković je bio veoma aktivan u svemu i svačemu, dosta maštovit i kreativan čovjek i dobar pedagog. Svi znate za smotanog Semaka kako stalno uzvlači hlače i zalizuje se i njegovo oblijetanje oko nastavnice Radijane. A čorava Jela Jelić, e njenog dobrog raspoloženja je bilo koliko i snijega u avgustu. Kao pozitivce sjetiću se bračnog para Ivanke i Nedeljka Mikić, Ivana Humenjuka kao i neprevaziđene muzikalne Ankice.
Ubjedljivo najgora od svih je bila "nastavnica" fizičkog Brana Šimić (žena možda čak i psihički bolesna, ako je bolesna onda joj nije zamjeriti ali ipak ju nije trebalo puštati da predaje, npr. ona je učenice nazivala "kozama", i često se derala bez razloga i histerisala, nikada ništa nije znala pokazati, ma bruka!!!)

Eh, iz srednje škole, kakvih tu likova ima, plejada čitava, profesor Ćirić Milovan i njegovi neprevaziđeni lapsusi (i padeži), Exer sa svojim žestokim izjavama (Znao je često učenicima govoriti da se moraju spremati za svaki čas fizike jer je fizika NAUKA, i nije krio da se i on sprema za svaki čas kao da ga drži prvi put), profesor Usorac je neviđen kuler, profa Novarlić je mnogo jak (kao i njegova legendarna Buba), profesorica Ljubinka Rapić (u svim akcijama prva i najjača karika), pokojni Nešo Ilić (izgubljen u vremenu i prostoru)...

Profesorica Lidija je sami vrh!!! Veberka je dosta jaka!

Oni koji mi nisu u nekom pamćenju ostali su: profesorica Mira Janča (zbog nje su mnoge generacije zamrzile njemački jezik), Nada Rupa (malo je reći bruka za struku), a kao zalutale u struku sjetio bi se i Mile Janković (koja baš nije umjela da uspostavi neki kontakt sa učenicima)i profesorice Mirne (na predavanjima je čitala lekcije iz udžbenika kao da su svi prisutni slijepi ili nepismeni)!
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Mjesec ipo niko ni slova na ovoj temi... Zar nas je tako malo išlo u školu ili se nema koga i čega lijepog sjetiti? :lol: :o
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Zar ti stvarno mislis da ovdje ima neko ko je zavrsio vise od 4 razreda osnovne skole, ovi sto si ih nabrojao su svi od petog pa nadalje, a zaboravio si Djolu. :D
Najjaca osoba od gore nabrojanih je Ivanka Mikic, moja najomiljenija nastavnica, osoba koja je voljela sve svoje djake, i danas zna sve koje je ucila cak i prije 30 godina, za nju nije postojao los ucenik , i zato je ona zasluzila titulu naj, naj, naj boljeg pedagoga u nasoj opstini, za poslednje mjesto na listi ce se ipak odluciti zrijebom, izmedju Vlade Zivkovica i Nade Rupe :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Hahahahahahahaha, e Kami, bruka si! Pa ima ovdje još poneko pismen...
Đole je lik kao iz Nadrealista, jednom nam je trebao predavati kao zamjena, došao i rekao da izađemo u miru i tišini, da se ne zadržavamo blizu škole i ako nas ko bude šta pitao da smo učili novu lekciju. Mnogo jak lik!
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
Elim
Posts: 621
Joined: 15.08.2007. 20:43
Location: Šibovska

Post by Elim »

Nediraj mi u Nadu.
Nisam bio neki učenik ali voleo sam matematiu.
A Đole je moj tetak. :smt030
Pa voleo sam i fiziku.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Nisam bio nikakav ucenik,nisam volio matematiku ali sam volio profesoricu Nadu Rupu...
Srebrena Krila

User avatar
Elim
Posts: 621
Joined: 15.08.2007. 20:43
Location: Šibovska

Post by Elim »

KOJA SI GENERACIJA KADA SI JE VOLEO :lol:

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Тако је... Не дирајте Наду Рупу.... Она ми је била најомиљенија професорица у Средњој школи... Због ње сам највише у Средњој школи волео математику од свих предмета... Једини сам у све три године имао пет из математике.... И када сам наставио у Дервенти четврти разред такође сам имао пет захваљујући њеном подучавању у претходним годинама...Жена је супер објашњавала математику... И најмутавији би схватио за двицу, само да је хтео слушати.... Она ми је доносила задатке са републичких такмичења да вежбам и показивала оно што не знам.... После када је једном са часа математике побегао цели разред , жена се наљутила и из Машинске школе прешла у Гимназију... Рекла је да никоме више неће објашњавати математику после тога .... Како сам чуо и није.... Многи су се после тога жалили да ништа не објашњава математику.... Али могу вам рећи да у окружењу нема бољег познаваоца математике од Наде Рупе и Леле Вујасиновић....
ImageImage

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

CovEce,volEo sam je kao profesorku i kao osobu...ne bre kao dEvojku ili tako nesto...Mile bre,ponekad me tako prestrasis pa se upitam sta se desava s tobom...i ako bas o'ces da znas,ja imam sezdeset godina!!!
Srebrena Krila

User avatar
Elim
Posts: 621
Joined: 15.08.2007. 20:43
Location: Šibovska

Post by Elim »

KO I NADA :lol:

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Da otvorimo temu "Školske ljubavi"?

:D :o
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Malo bi takvih ljubavi bilo opisano ovdje...cik pogodi zasto!!!
Srebrena Krila

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Pa mislim da je bilo puno generacija koje je izvela na put uciteljica Biljana Banozic i red bi bio da se spomene u ovim rubrikama.
Da navedemo i nastavnica Ankica Blazevic,Smilja i Lazo Spasojevic,Fahira Hamzic,Jovanka Strbac,Fatima Kvakic,Momir Jokic,Ilijaz Placo.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Мени је Лазо Спасојевић био први учитељ... А јест био строг... :lol: :lol: :lol: Знао је како да смири мангупе..... Једна шамара или ударац мотком по руци или загалами и сви слушају и стоје мирно као свеће... :wink: :lol: А они који нешто погреше одмах у ћошак да стоји окренут према зиду... Једном смо, у другом или трећем разреду Основне школе, цели разред читав дан стајали у ћошку, а само зато што је неко једној нашој пријатељици из разреда откинуо ћошак свеске... Она почела плакати, а када је Лазо питао ко је то урадио нико није хтео рећи, мада се знало ко је то урадио... Ееее... То је била школа и дисциплина... А не ово сада када деца у првом основне галаме и ударају учитеље и учитељице и командују и одлучују шта ће урадити а шта не.... Да има мало више дисциплине у школи, не би нам се све ово са децом ни дешавало што се дешава у последње време...
ImageImage

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

sveznadar wrote:Da otvorimo temu "Školske ljubavi"?

:D :o
Tu bi se moglo pisati samo o profesorima :lol:
Nego da ne zaboravim, najbolju profesoricu matematike, na zalost pokojnu Kuzmanovicku, ko nju nije poznavao , kao pedagoga i osobu taj moze reci i za Rupu da je dobra.
Naveo bi jos i Dumana :D legendu, jednom pred kraj godine ,ispituje on i niko nista nezna :D telad ko telad :P tek ce ti on po redu od ucenika do ucenika pitati :"jel imas ti slame kod kuce" naravno seoska djeca skoro svi ,odgovaraju da imaju a on samo pise dvice :D dodje red na mene pita on ,ja kazem imam, on kaze dvica, al imam ja i sijena ,jel moze trica, pitam ga ja, kaze Duman kroz smijeh moze konjino i cetvorka ako je detelina :lol: i upisa tricu !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 Ово је истина.... И код нас је у разреду тако делио оцене.... Када неко ама баш ништа незна.... Каже Думан ''Устани''... Овај устане... он му каже: ''Реци А'' ... Овај каже: ''А''... А Думан ће: ''Седи ДВА''... :lol: :lol: :lol:
И професор Ђоле се може поредити са Думаном у начину оцењивања.... И он је знао цртати кромпир на табли и извести ученике пред таблу и питати је ли кромпир врућ или хладан.... :lol: :lol: Што год кажеш добијеш ЈЕДИНИЦУ..... :lol: :lol: А Ђоле је у дневник писао и НУЛЕ НА КВАДРАТ ... :lol: Па када одговараш да исправиш оцену, прво мораш одговарати да исправиш квадрат, па нулу , па тек онда да исправиш јединицу и да добијеш позитивну оцену... :lol:
ImageImage

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

KIVI76, ko te bolje poznaje pomislio bi da si više od fizike volio fizičko :D
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

:lol: Физику нисам никао волео.... Математику јесам...
ImageImage

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

KIVI76 wrote:Мени је Лазо Спасојевић био први учитељ... А јест био строг... :lol: :lol: :lol: Знао је како да смири мангупе..... Једна шамара или ударац мотком по руци или загалами и сви слушају и стоје мирно као свеће... :wink: :lol:
Ееее... То је била школа и дисциплина... А не ово сада када деца у првом основне галаме и ударају учитеље и учитељице и командују и одлучују шта ће урадити а шта не.... Да има мало више дисциплине у школи, не би нам се све ово са децом ни дешавало што се дешава у последње време...
E KIVI bas me podsjeti na vrijeme prvih skolskih dana :lol: posto je i meni Lazo bio ucitelj :)
Ово је истина.... И код нас је у разреду тако делио оцене.... Када неко ама баш ништа незна.... Каже Думан ''Устани''... Овај устане... он му каже: ''Реци А'' ... Овај каже: ''А''... А Думан ће: ''Седи ДВА''...
Duman je legenda sto jest,jest
:lol:

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Neko sa strane kad pročita ove komentare baš će se zapitati o prnjavorskom školstvu... Ma šta nas briga, ako ne znamo pisati - znamo bar tipkati :lol: :o :D
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Da,na primjer ja sam ostala šokirana.A bila sam uvjerena da je kultura,obrazovanje i prosvjeta u Prnjavoru jaka...

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

NAJJAČA JE (nekad bila) ! ! !
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Znaci ti sveznadare spadas u noviju generaciju? :wink:

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

ananasmijana wrote:Znaci ti sveznadare spadas u noviju generaciju? :wink:

Ma baš sam nov, hehehehe, pola njih navedenih u mojoj priči su već godinama u penziji...

Nekad bilo, sad se spominjalo! Možda je nauka i sad "na nivou", nemam informacija...
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Posto sam dijete koje je neko vrijeme pohadjalo osnovnu skolu "9. Maj"(danasnja "Nikola Tesla"), rado se prisjetim razrednice Jovanke Strbac kojoj je najteze pala cinjenica da mora ici u penziju, popularnog Chelografa(Zdravko Todorovic)...al' me taj znao mlatnuti, sve zvoni...
...matematickog giganta Korkaric Ljilja, uvijek je slala nekog po klopu, trebalo je nahraniti onoliki sklop:))
Hamziceva je bila doktor sto se tice srpsko-hrvatskog, dama samo takva...odlican lik.
Vojnovic Ljilja, extra lik i jos bolja zabava u sklopu fizickog.
Pokojni Bozic Gostimir, tata za geografiju...isto tako dobar pedagog.
Vrhovac Gostimir, odlican profa ali malo losiji pedagog...nije imao bas najbolji kontakt sa ucenicima.
Preradovic Mira....da nije bilo domacinstva danas ne bih znao okrpiti poderanu carapu.:)
Marinkovic Novak...tada nam je predavao OTVO(opste tehnicko vaspitanje i obrazovanje)...kuler od lika.
Likovno nam je predavao neki lik iz Srbije, ne mogu se sjetiti imena.
Muzicko uz popularnu Ankicu "Muzaru"(prvo poprsje skole) i nesto kasnije Vasic Radivoje koji nas je filovao NOB hitovima "po shumamaaa i goramaaaa....tralalala":)))
Pokusavam sjetiti se ko nam je predavao hemiju...ne ide:)
Njemacki jezik je predavala neka fina gospodja..ne sjecam se imena:/
Nekoga sam sigurno izostavio...jbg...ima od toga 20 godina.
Kasnije sam otisao izvan Prnjisha u srednju tako da ne mogu komentarisati profe iz nasih srednjih skola:)
Doduse, jesmo jednu ratnu godinu proveli u Prndzi u skoli ali najradije bih da zaboravim tu godinu(91/92).
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Post Reply