Najdrazi pedagoski radnici

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

alibaba wrote: Bravo Seha, Srdjo se zvao! Srdjan Tomic, sad se i ja prisjetih...

A Ruzu Zivanic, profesoricu Marksizma sretoh prije par godina na buvljaku prodaje neke krpice... zalosno. Javio sam se jer mi je bila razrednica. Bolje da nisam, bilo je nezgodno meni a kamo li njoj...
SRDJO JE I DANAS U PRNJAVORU;MIRA GA NE PUSTA SA UZICE :D VRSTIN KOMSIJA :D
A STO SE TICE RUZE ; PETKA I OSTALIH ; PRAVI PEDAGOSKI RADNICI SU U NAS IZSUTIRANI DA RADE NA BUVLJACIMA DA BI NA NJIHOVA MJESTA DOSLI POLUSPOSOBNI MLADI ;GOVORIM O PERIODU OD PRIJE 18 GODINA;TADA ONI JOS NISU BILI STARO GVOZDJE I NISU BILI ZA PENZIJE;ALI MJESTO JE TREBALO I ONI SU MORALI DA ODU.ZALOSNO ALI ISTINITO;SVI OVI GORE POMENUTI LJUDI; MA KOLIKO SE TO NAMA SVIDJALO ILI NE; SU BILI IZUZETNI PEDAGOZI; VRIJEDNI POMENA;PA CAK I TA LUDA NADA RUPA :D I MENE JE KOSTALA ZIVACA I VREMENA; CAK ME SE I DANAS NERADO SJECA I SVETI SE SVAKOME KO IMA MOJE PREZIME ILI IKAKVU SRODNOST SA ISTIM; ALI ONA JE TRAZILA ZNANJE ;A JA SAM ZAKAZAO;MADA SAM TO TADA GLEDAO SA DRUGIM OCIMA :D DANAS SAM SVJESTAN DA JE IPAK ONA BILA U PRAVU; I DA 1+1 MORA DA BUDE 2 MA KOLIKO JA KOMBINOVAO I RACUNAO;U ZELJI DA NAVUCEM 3 :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by alibaba »

Naravno da je "Rupa" trazila znanje (koje svako od nas nije imao u obimu koji je ona mozda ocekivala :shock: ). Medjutim ona je imala svoje "ljubimce" koji su bili dobri matematicari. A za nas srednje dobre ili pogotovu lose ucenike nije imala vremena i zivaca da nam materiju priblizi! Ruku na srce, sjecam se kada pise (rjesava) zadatak na tabli sva se treska lijevo desno i razgovara dok pise da bi na kraju skontala da je negdje pogrijesila i naravno mora da brise i nanovo racuna.

Na popravnom (1 sredenje)( :D ) se sjecam kad sam "izvukao" za pismeni zadatak koji je prethodno na tabli zavrsio bratanac od Nenada Cikojevica(prosao je) i ja ga prepisem i uradim jos jedan sto je bilo vise nego dovoljno za prolaz. Na kraju: Prepisani zadatak prekrizen kao netacan i kaze mi "dodji ti Jovo nanovo". Naravno nisam smio da se bunim zbog prepisanog zadatka i tako ponovim godinu kod pokojnog Krste i,gle cuda, zaradim 3-cu!
Mislim da je ipak bila "necovek" pa tek onda osoba koja je trazila "znanje"?!?
Ko rano rani... citav dan zijeva

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by zacaria »

njeno standardno pitanje nakon pogresnog rezultata : '' Jeste li vi gooovnaaa jeli?''
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

Ja sam bio u onoj kobnoj generaciji,kad je ona pomela preko 100 ucenika i poslala ih da ponavljaju,tako da je iduce godine Kuzmanovicka istim djacima davala 5 i plakala je jednom prilikom kad sam uradio zadatak na kome je u stvari htjela nesto od novog i tezeg gradiva da nam pokaze.Nije mogla da vjeruje da su pojedinci kao Odobasic Samir (Pozdrav drugu u Svedskoj :D ) ponavljali razred,a u stvari su ,mogu slobodno reci bili fenomenalni matematicari.Mislim da je stvarno tu nesto drugo bilo u pitanju,valda samo ona zna sta,kazem za sebe se ne cudim,i ne zamjerim joj,danas kad gledam iza sebe,shvatam da sam bio drzak,bezobrazan,i sve drugo sto ne prilici jednom uceniku,ali da nisam znao matematiku,ne moze se reci, jedina greska mi je bila sto sam imao drugaciji nacin racunanja, rezultat je uvjek bio tacan,zbog toga su tada sa njom imali svadju i profesori,a najvise Danilo ;Edib i Hrgic, a i za Kuzmanovicku sam vec pomenuo.Ne smatram Nadu za dobrog pedagoga,njeno znanje koje ja nikad nisam sporio,nije bila sposobna da prenese na druge,pa samim tim nije trebala da radi to sto jeste,postoje ljudi koje shvatis posle prve rijeci, a postoje i oni koji da vam pricaju danima, ne mogu da vas dovedu do cilja,takvi nisu za profesore,a ona je bila i danas je jedna od njih.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by alibaba »

Nema sta opisao si nju bas onako kakva jeste! Nemam sta da oduzmem ni da dodam. Toliko o njoj.

Nego sta je sa Scepovicem!("zloglasnim" profesorom Ruskog jezika)?! Da li je on uopste u Prnjavoru zna li iko?
Ko rano rani... citav dan zijeva

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by srbin janez »

x
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 01:18, edited 1 time in total.

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by alibaba »

Za Scepu znam kakav je bio, i meni je predavao. Bio je jako strog i bojali smo ga se kao nekog tiranina. Kada ulazi na cas bila je tisina kao kod nijednog profesora! Imao sam 3-cu kod njega sto je bilo vise nego uspjeh. Mada sam poslije u Derventi imao cistu 5-icu, sto opet potvrdjuje da zavisi od pojedinca sta trazi tj. sta ocekuje od ucenika...

Jednom kad je neko "odgovarao na tabli" , sjecam se covjeku nije isao Ruski pa nije. Scepo se nalazio blizu doticnog i onako razjaren neznanjem (nije mogao da izgovori "tvrdo i"), podviknuo je mnogo glasno :"JEDINICA". i vadeci naliv pero iz unutrasnjeg dzepa, svog kaputa, prosto mahnuo rukom pored glave doticnog da se ovaj,jadan, savio do zemlje misleci da ga je htjeo udariti...
Bilo je mnogo komicno ali se naravno niko nije smio nasmijati...
Ko rano rani... citav dan zijeva

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by zacaria »

e to je moj bivsi razrednik:)
u Prnjavoru je, jos predaje i nije tako strog ;)
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

mismelody
Posts: 19
Joined: 02.08.2009. 12:55

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by mismelody »

prof,Jovo Duman bio je prvašima strah i trepet,a kasnije čak komičan ,podsjećao me na Čika iz stripa"Zagor",
jedan ponedjeljak prvi cas zaspao za katedrom,pa kad se probudio pustio nas na pola casa i otišo spavati,a stanovao
u zgradi kod škole,volio dernečit u Nacionalu po stolovima

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

Neznam dal sam ovo vec napisao ,ali nije viska ,kad ste vec pomenuli Dumana :D
Elem ,u neka davna vremena,ja mlad i neukusan ,a on lud kao i uvjek :) kraj godine on zakljucuje ocjene, gleda nokte, kosu ,usi,sve su to bili preduslovi za dobru ocjenu,znanje je bilo manje vazno,jer je taj dan bio mamuran :D i dodje on tako do moje klupe,gleda a ja nalakirao nokat na malom prstu :D (nisam peder vec inatdzija) :D usi mi nije htio ni da gleda :D kaze :"tebi mazgove jedinica".( :oops: ovo ispred je do sada bila tajna)trebali ste vidjeti taj pogled,jedino kod njega mi nije zao sto sam isao na popravni. :lol: A i za Dumana kao clana komisije na popravnom imam jednu anegdotu,ali to cuvam za kasnije. :mrgreen:
Last edited by KAMIKAZA on 17.01.2010. 22:13, edited 1 time in total.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by seha »

Kako kome al' Nada Rupa je po meni bila dobar profesor i pedagog.Nije volila one koji su mislili da je mogu prevarit' pa naivno prepisivali i pricali bulazne kao objasnjenja kako nisu stigli da nesto urade i tako to...Recimo,jedna je od onih koje bih ja volio vidjeti nakon ovolikih godina.Necu reci da je Ljubica Kuzmanovic bila losa ili blentava ili sta ti ja znam ali eto mene je oborila a znao sam matematiku,no ona i ja znamo razloge moga propadanja tako da se nemam sta nebesat oko toga.Duman...dilkan svoje vrste,neslavno zavrsio karijeru i nerado vidjen i cijenjen kod mnogih ucenika kojima je predavao.
Srebrena Krila

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by murgo »

Duman...dilkan svoje vrste,neslavno zavrsio karijeru i nerado vidjen i cijenjen kod mnogih ucenika kojima je predavao.
Seha, jel` mozes nama koji nismo u toku dogadjaja, objasniti zbog cega je Duman (dumm znaci na njemackom GLUP!) neslavno zavrsio karijeru? On je i meni predavao i cak godinu dana bio razrednik ali to ne mijenja moje misljenje o njemu... on je bio i ostao dumm
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

Duman je bio strasan, :D mozda malo na svoju ruku,ali ipak ne moze se reci da je bio los.U stvari znate kako kazu u nas ucitelj (profesor) i elektricar ne moze biti pametan :D nezna se kome je teze u zivotu,ovima sa djecom ili ovima sa strujom.
A evo kako je on resavao stvari na popravnim ispitima, :D licno iskustvo :D Izlazi duman iz ucionice u stvari onog kabineta fizike kako smo ga mi zvali,prizemlje gimnazije preko puta vrata koja su vodila u dvoriste,i od onoliko djaka koji su cekali,zove mene, naravno po imenu i prezimenu :D i to ovako:"Mamlazzeee ej mamlaze,magarcino,ajde ovamo trebas mi."Dodjem ja,do vrata,a on mi kaze:"idi trceci u Skolu Ucenika u Privredi i donesi dnevnik od II/b,jesi ukapiro drugoooooggg Beeeee".Kazem jesam ali ja sad imam popravni iz matematike :D ,a on ce :"e jesi budaletina,nista ne kapiras,ajde prosao si ,dobio si tricu ako ne stignes na popravni iz njemackog,a ako stignes mogu ti dati i peticu,jer ni ja ti tad vise nemogu pomoci,jer si konj". :D Shvatio sam sta je htio da mi kaze,idi i ne vracaj se do poslije podne;ostalo je moja briga :D znao je da sam za njemacki nula,i da mi je pomogao u matematici ,jer mi je bio razrednik te godine, u njemackom bi me clanovi komisije Cica i Nada Milosevicka (ne sjecam se ko je bio treci),da su mogle vratile u osnovnu skolu. :D
Jel pamti neko Nadu Milosevicku,i njene bujne grudi ?? :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by srbin janez »

x
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 01:19, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

Pusonja Bojo takve budale nije bilo na daleko,izgledao je bas kao neki retardirani sumski covjek,vjecito neizcesljan umazan kao da je radio sa Junuzom u komunalnom a ne u skoli. :D vas profesor Miro je bio sa svojim repom pravi ljepotan za njega. :lol: Mada Bojo je imao svoje kriterijume za ocjenjivanje ucenica, ali o tome necu ovdje, sve su to danas udane zene. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by murgo »

Nada i Miloš Milošević
Milos, profesor srpskog koji nije znao padeze....a tek koliko ucenica je bilo zaljubljeno u njega...ne znam sta su nalazile u tom strasilu...
nema zabave bez zena i rakije

mismelody
Posts: 19
Joined: 02.08.2009. 12:55

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by mismelody »

murgo wrote:
Nada i Miloš Milošević
Milos, profesor srpskog koji nije znao padeze....a tek koliko ucenica je bilo zaljubljeno u njega...ne znam sta su nalazile u tom strasilu...
ja svakako nisam bila zaljubljena u njega,ali ne možemo osporit to da su mu predavanja bila savršena,na fakultetskom nivou

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by alibaba »

"Jel pamti neko Nadu Milosevicku,i njene bujne grudi "??


Pamtimo, kako da ne! Onaj "frtalj kile" karmina (crvenog) na usnama i natapiranu frizuru. Grudi poduprla sa necim, a kad ide obrascici se treskaju.
Mislim da sam ju vidio u toku skolske godine jednom ili dvaput da se nasmijala. A i to je bio onako kiseli osmjeh...

Kada neko nesto provali, iz hemije, imala je obicaj da kaze : "o boze dete sta to pricas? obesicu se usred grada, a kada me budu pitali zasto sam se obesila reci cu..."


Duman je bio na kraju godine jedini profa koji je pitao "koju ocjenu trebas?" I tako shodno prosjeku koji trebas tu ocjenu si i mogao dobiti!Na pitanje jednog ucenika zasto to radi, odgovorio je (izvinjavam se na izrazu):" Pa nisam lud da vas driblam pa da mi se poserete na grob poslije..." :shock:
Ko rano rani... citav dan zijeva

mismelody
Posts: 19
Joined: 02.08.2009. 12:55

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by mismelody »

mismelody wrote:
murgo wrote:
Nada i Miloš Milošević
Milos, profesor srpskog koji nije znao padeze....a tek koliko ucenica je bilo zaljubljeno u njega...ne znam sta su nalazile u tom strasilu...
ja svakako nisam bila zaljubljena u njega,ali ne možemo osporit to da su mu predavanja bila savršena,na fakultetskom nivou
svaki put kad sam bila dežurna Miloš bi po meni slao cigare svojoj dragoj,koja bi se pojavila na vratima u providnoj kratkoj spavaćici,čula sam da više nisu skupa,valjda ga previše maltretirala.....jednom se na casu zamislio i rekao :ma da sam ja sam ja bi na mjesec otišao,al neda Nada!

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by srbin janez »

x
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 01:19, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

Milos je jednu godinu bio moj razrednik,naravno u toj godini su u razredu ili kako smo to mi tada zvali u Milosevoj kazneno popravnoj ustanovi, :D bili osim mene i drugi istaknuti nazadni elementi naseg grada,kao npr.Muharemovic Amir Pixi i nas dragi prijatelj Rade Kitic Caco ,danas kucni majstor u toj istoj skoli, valda nije mogao da se odvoji od nje. :D Naravno inat nas troice podkrijepljen brdom gluposti,dovede nas na ideju da idemo na popravni ispit iz SH jezika kod naseg dragog razrednika, koji do te godine nikad nije imao ucenike na popravnom ispitu,pa smo sa tim htjeli da se upisemo u knjigu uspomena Milosa Milosevica.Rade po obicaju zasere i dobije dvicu bez produzne :twisted: ostanemo nas dva ,produzna nastava, ucijonica prva lijevo od ulaza,najveca u skoli, a nas dva sjeli u zadnju klupu i nabili se jedan na drugoga ,kao sirocici,ulazi Milos, ide do katedre okrece se baca papire i vristi: " Slusajte idioti, meni nikad niko nije sjebao godisnji odmor,koji ja po obicaju provodim u srbiji ,pa necete ni vi",modro crvenog lica postavlja pitanja, najprostija sto moze,lagana i za predskolski uzrast, ali mi sutimo,na kraju uzima neke papire ,i izlazi bjesan kao ris,uz par rijeci,(psovki) :D jos kaze :"ako ste vi budale ja nisam ,ko vas ...." :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

Juce je sahranjen nas profesor Zika Kuzmanovic (samoubistvo :( )
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by vrsta8472 »

Да, уби се човјек.

Нека му је лака црна земља!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by emanuela »

Zika je odličan predavač bio.Kod njega sam i naučila matematiku.Pitam se da li danas neko predaje kao našim profesori.
Koji su meni sve predavali.Mislim da je sve izgubilo na kvaliteti.danas samo prolaze drčni, snalažljivi, poltroni , aljudi koji imaju neko znanje su u nečijim sjenama.Profesor koji je meni ostao u najljepšim sjećanjima je prof Mičić Veselka.Ako neko nešto zna o njoj neka mi javi.

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by emanuela »

Moj učitelj je bio vjerovatno najodvratniji učitelj u istoriji školstva.Zvao se Isajlo neki Crnogorac.
Bila je zima i ja sam bila prvi razred u jednom zabačenom selu.Posalo me da odem do moje bake da mu donesem
nekoliko litara mlijeka.Onako mala pa još u opancima padnem i razbijem sve flaše .Naravno morala sam
u šumicu donijeti prut i to što tanji i jači i tako me isprebijao da su ruke bile krvav.To je istina .je li mislite
da sam smjela reći kod kuće za to.Još bih dobila i od oca po turu kaišem.Kakva su to vremena bila.Pitam se
da li neko zna za tog gada , voljela bih ga sada pronaći i pogledati mu u oči.I nije samo mene tukao, muškarce je tjerao
da se skidju opanke i suknene čarape i na obližnji potok po snijegu bosi idu prati noge . Eto da opišem i takvo čudovište
kao taj Isajlo.Kasnije me učila divna učiteljica Ljubica ( sada je žena od Kuzmanovića).

Post Reply