Najdrazi pedagoski radnici

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
pile
Posts: 249
Joined: 17.10.2008. 00:41
Location: njemacka

Post by pile »

normalno.......
@@@sladja@@@

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

sveznadar wrote:Izgleda da pedagoški radnici i nisu omiljeni čim je ova tema davno zamrla...
I pedagoski radnici su vjerojatno davno vec umrli...bar oni dobri.

lian
Posts: 39
Joined: 06.12.2008. 21:28

Post by lian »

Sjecam se ucitelja Laze.Znao je uhvatiti dijete za soluf,odignut od zemlje i odvalit samaru,sletis dole kao simplon.Onda se sjetim rahmetli ucitelja Ibrahima koji je hvatao djecu ispod nosa,tj za brcine koje tada jos nisu bile narasle,te takodjer znao osajderit samarcinu.Nastavnica Krista,kad se iznervira pri objasnjavanju istorijskog momenta nekom usporenom djetetu,znala je popljuvat sve zivo i mrtvo oko sebe.Jovanka je trehala sve lopove,koji su htjeli da je prevare laznim primjercima biljki i ostalog zelenog rastinja u herbaru,ali bila je dobra zena,jedina od pedagoskih radnika koja je shvatala punk pokret.

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Bio si od onih koji su samo donosili vashke u skolu..

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Post by Kruskica »

zox216 wrote:LJUBAN PRERADOVIĆ
:D :D :D :D :D
:smt023
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by sveznadar »

Tema odavno zamrla... Nije do raspusta, mora da je do loših pedagoga i još lošijih učenika...
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Re:

Post by ana »

lian wrote:Sjecam se ucitelja Laze.Znao je uhvatiti dijete za soluf,odignut od zemlje i odvalit samaru,sletis dole kao simplon.Onda se sjetim rahmetli ucitelja Ibrahima koji je hvatao djecu ispod nosa,tj za brcine koje tada jos nisu bile narasle,te takodjer znao osajderit samarcinu.Nastavnica Krista,kad se iznervira pri objasnjavanju istorijskog momenta nekom usporenom djetetu,znala je popljuvat sve zivo i mrtvo oko sebe.Jovanka je trehala sve lopove,koji su htjeli da je prevare laznim primjercima biljki i ostalog zelenog rastinja u herbaru,ali bila je dobra zena,jedina od pedagoskih radnika koja je shvatala punk pokret.

Prebiram po sjecanju i vec u vrijeme kad sam ja bila osnovac nije bilo takvog odnosa prema ucenicima?
Interesuje me kad je to prestalo i kad vaspitaci nisu smjeli davati sebi za pravo da tako olako dizu ruku na djecu?
Ili je to bilo svojstveno pojedincima i ako je meni ucitelj Lazo bio jedan od najdrazih ucitelja al prema nama nikad nije
pokazivao sklonosti ka tom nacinu vaspitanja... :D
U sjecanju mi je ostala nastavnica Mikic Savka kad smo satima u kabinetu vjezbali zadatke iz fizike,da bi imali tu famoznu peticu.
Al zato smo obavezno isli u BG da bi podsjetili muzej Nikole Tesle i dan danas mi je ostala u lijepom sjecanju, i ona i njen muz Radomir koji mi je predavao matematiku.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by sveznadar »

Da, da, da...
Eto, to ti je ta tema... Nekad davno, što dobro bijaše...
Pozz...
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by ana »

Eto, to ti je ta tema... Nekad davno, što dobro bijaše...


Ono nase sto nekad bejase ... :D
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

Ahhh ,sad gledam metode mucenja, koje su koristili ucitelji.Ali tooooo sve nije nista kako je tukao cvoke Mladen Cvjetic,da ,da, taj Mladen Cvjetic je nekad bio ucitelj,a tek onaj majstor Nemanja,zaboravio sam mu sad prezime u stvari nisam siguran 100 % pa necu da pominjem, ali ima kucu gore preko puta Kuruzovica bunara ,posle je bio sef u 10 -tom julu, sto je on cupao solufe djeci po krugu skole,pravi dzelat. :twisted:Ali to je za temu najmrzi pedagoski radnici :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by night eagle »

Bilo je zaista divnih ljudi među nekadašnjim pedagozima, međutim, nama to iz perspektive učenika sigurno nije tako izgledalo. Možda se sa sjetom sjećamo svojih prvih pedagoga i iz razloga što smo tada bili mladi (da ne kažem nevini :D ), ništa nismo znali, samo na bicikl i na igralište pa dok ne izgladnimo. Tada nam je malo toga trebalo, sendvič u šake i na ulicu među kolege do naveče, dok se ne umorimo, a sada djecu opterećuju engleskim, folklorom, računarom i pod obavezno jednim sportom (po mogućnosti tenisom - kao da u svakom od njih čuči Novak Đoković). Moje mišljenje je da su za ovo djelimično krivi i sami roditelji koji hoće da svoj "proizvod" što bolje pripreme za životnu ulogu, sve je to razumljivo ali gubi se tu dječija kreativnost i sloboda, kako je lijepo vidjeti a još ljepše, pretpostavljam, doživjeti kada te rodjeno djete nečim iznenadi, kada učini nešto što nikako nisi mogao da očekuješ. Danas se djeci previše servira i rezultat toga je da se sva djaca slično ponašaju, ubi ih ova komercijala.
Da se vratim na temu. Smartam da prvi pedagog u određenim momentima života ima možda čak i bitniju ulogu od roditelja. Ljudi vi trebate da date klinica od 6 godina (govorim iz perspektive djeteta) u ruke nekom do tada nepoznatom čovjeku da ga, pored učenja, nauči i ponašanju, odgovornosti, radnoj navici, jednom riječju da udari temelje čovjeka. Zamislite sad slučaj kad imate takvih 25 u učionici a neki su malo više razmaženi, neki su ekstremno nemirni, roditelji pred učitelja postavljaju zadatak da baš njihovo djete "ima potencijala i da zaslužuje bar malo više pažnje". Ma dajte molim vas pa zar mislite da je to zahvalna uloga. Lijepo to izgleda sa strane, plata oko milju maraka za 5 sati posla dnevno, 3 mjeseca raspusta i tako dalje. Kada ovako posmatramo stvai svako od nas bi poželio biti učitelj.
Da ramiziram, ono što je najgore, mnogi se za ovim (čitaj uslovima posla) i povedu a rezultat na kraju svega bude (ovo je živa istina sam sam je doživio, tj. čuo) da svršeni pedagog (četvrta godina Filozofskog fakulteta u Bl) na kraju skonta "da ju djeca nerviraju, i otvoreno priznaje da ne voli djecu". Takvim osobama treba dati u ruke jedan mladi život da ga oblikuje i nauči nečemu. Postavlja se pitanje kako uz sve te negativne stavove. Zaista treba imati sreće prilikom izbora učitelja za djete. Iako sam u načelu apsolutno protiv "represivnih" metoda (lično sam gledao kad učitelj Lazo "izvlači za soluf klince iz klupe, strašna scena, djete pišti ko zmija u pracijepu) smatram da su raniji pedagozi znali naučiti djete ponašanju i što je možda važnije poštovanju. Da me pogrešno ne razumijete, ne mislim da se to postiže batinama ali trenutni konačni rezultat u utakmici stari pedagozi - novi pedagozi je 10:0, kao što narod reče "novi treba još pure da jedu".

hope84
Posts: 9
Joined: 29.05.2009. 19:01

Re:

Post by hope84 »

Nektar wrote:
******* ******* mi je ostao dobro u sjecanju kada je na casove
fizike dolazio pijan
Мени је Гостимир предавао математику. Био ми је омиљени професор! Ево неких његових бисера:
-Дијете, јеси л' ти малоуман??
-Ш-школа, ш-штала, нема никакве разлике...
-Једно вријеме је возио стојадина. На часу, стално је обилазио кругове по уционици и мотрио на њега. Одједном, на сред часа изађе, одвезе стојадина кући и врати се пјешке!
-Ајд' ти дјечак...(једној дјевојцици с кратком фризуром)
-На полачаса, око 9h ујутро, оде у кабинет и само се чује лок-лок-лок... :D
-Збунио се?? Ја сам имао једног друга, МАЛО се збунио, умјесто кочнице стиснуо гас и-погинуо...
-Је л' да, ти си се мало погубио?? Ајд ти кући, није за тебе школа...

Углавном, једва сам чекао његов час да се поштено исмијем. Како сам био добар с математиком, мени није могао ништа.

Најомраженија наставница-Милица Ракоњац-биологија. Њемачки-Недељка Малић, највреднији предавач икад...
Sjecam se i ja njegovih casova! Onoga:
- Ti ces ici u visoke skole! Perac prozora na 50.spratu!
Nedeljka Malic-sjajna zena kojoj mogu zahvaliti na mnogo cemu !
Ucitelj Milan Davidovic ;
Nada Kajinovic,zena koju sam obozavala i zbog koje sam zavrsila srpski jezik!
U gimnaziji ,prof Rajko , prof Mirko Jokic ,
Profesori koji mi i nisu ostali bas u nekom sjecanju > razrednica Mileva Volandro, Razrednik Novarlic(iliti nas Shefus)
Mila Jankovic ( njena izjava jednoj drugarici --- Marsh napolje ti zabo u bioloskom smislu!)

andja
Posts: 47
Joined: 28.10.2009. 08:10

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by andja »

Osnovna-Ivanka Mikić
Srednja-Meho (psihologija)
Fakultet, na žalost svoje majke, ne završih...jbg.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

Osnovna-Ivanka Mikić :wink: MOJA RAZREDNICA
Srednja-Meho (psihologija) :D JEL OVO ONAJ HANKIN MEHO
Fakultet, na žalost svoje majke, ne završih...jbg. :D NIST NISI PROPUSTILA :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

andja
Posts: 47
Joined: 28.10.2009. 08:10

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by andja »

Tvoja razrednica-divna žena, pedagog.
MOJ Meho...eh... :-)
Fakultet, znam...dilanje mi nosi više love :smt003

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

andja wrote:...dilanje mi nosi više love :smt003
Andjoooo os zalomt robije ko da gledam... :D danas je OZNA jaca nego sto je bila 1945 godine :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

andja
Posts: 47
Joined: 28.10.2009. 08:10

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by andja »

:D
Nema veze ti ćeš me izvući, to znam :-)

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by alibaba »

Pa jos niko, cini mi se, ne spomenu Zaharija Djokica sto je predavao S-H jezik. Bilo proljece, jesen, ili zima kad prekrsti nogu preko noge virile mu dugacke bijele gace ispod hlaca :smt003 ... Cerka mu se zvala Oprolecovana, sin Dostojanstveni a zena...(Kamikaza pomagaj) ne mogu se sjetiti!

Nadu Rupu pamtim kao zivcanu profesoricu koja je samo znala da galami da se beci i baca knjige i sveske kroz prozor ucenicima koji nisu bili neki matematicari pa se zato iznervira... za mene licno najodvratnija profesorica FUUUUJ

Pa onda legenda Danilo Davidovic (uh boga ti shefe) jel on jos ziv uopste? Citav cas smo znali sa njim da pricamo o lovu i kako je rodio kuruz iliti kukuruz kako hocete!

Onda profesor "ono i dsz" koji skoro nije znao da zagalami, sredina 80-ih (mozda se neko sjeca kako se zvao)!
Ko rano rani... citav dan zijeva

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by srbin janez »

x
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 01:17, edited 1 time in total.

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by sveznadar »

Jao Zaharije, hehehehe, alibaba, odakle njega iskopa? Šta li je Kami imao sa njegovom ženom, pa da joj i ime pamti? :D
Profesor Danojević (poznat kao Exer) je bio prepun bisera, kao i nastavnik ******* *******, eh, kako su oni samo bili maštoviti u svojim izjavama i komentarima ;-)
Profesor Ilić, na žalost, i par godina pred smrt je pokazivao znakove teške depresije i izgubljenosti, kao da se plašio ljudi, i života uopšte, dosljedan je bio u marksističkim ubjeđenjima, ali sebi nije mogao suditi po pitanju kocke :(
Časovi smaranja su mi bili svi mogući strani jezici, antitalenat sam za to, kao i (skoro) svi moji predavači :?
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

[quote="alibaba"] a zena...(Kamikaza pomagaj) ne mogu se sjetiti!
---PAMTIM JE ALI IMENA SE NE SJECAM;NA ZALOST :D



Pa onda legenda Danilo Davidovic (uh boga ti shefe) jel on jos ziv uopste? Citav cas smo znali sa njim da pricamo o lovu i kako je rodio kuruz iliti kukuruz kako hocete!
----DANILO IMA 500 OVACA I ZIVI U MRACAJU;OSTVARIO JE SVOJ SAN I VRATIO SE NA RODNU GRUDU;PUSTIO BRADU I ZABORAVIO BROJKE I SLOVA.

Onda profesor "ono i dsz" koji skoro nije znao da zagalami, sredina 80-ih (mozda se neko sjeca kako se zvao)!
---ZVAO SE VLADO ZIVKOVIC :smt005 Pamtimo i njegovu legendarnu izjava:"Djeco ovo je puska" :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by seha »

U ta neka davna vremena,sredina i poceci osamdesetih,ONO i DSZ je predavao Srdjo,cova koji je dosao iz Malog Zvornika,bio dobar covjek!
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

Kasnije je postao jako los politicar :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by alibaba »

seha wrote:U ta neka davna vremena,sredina i poceci osamdesetih,ONO i DSZ je predavao Srdjo,cova koji je dosao iz Malog Zvornika,bio dobar covjek!
Bravo Seha, Srdjo se zvao! Srdjan Tomic, sad se i ja prisjetih...

A Ruzu Zivanic, profesoricu Marksizma sretoh prije par godina na buvljaku prodaje neke krpice... zalosno. Javio sam se jer mi je bila razrednica. Bolje da nisam, bilo je nezgodno meni a kamo li njoj...
Ko rano rani... citav dan zijeva

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by alibaba »

sveznadar wrote:Jao Zaharije, hehehehe, alibaba, odakle njega iskopa? Šta li je Kami imao sa njegovom ženom, pa da joj i ime pamti? :D
Profesor Danojević (poznat kao Exer) je bio prepun bisera, kao i nastavnik ****** *******, eh, kako su oni samo bili maštoviti u svojim izjavama i komentarima ;-)
Profesor Ilić, na žalost, i par godina pred smrt je pokazivao znakove teške depresije i izgubljenosti, kao da se plašio ljudi, i života uopšte, dosljedan je bio u marksističkim ubjeđenjima, ali sebi nije mogao suditi po pitanju kocke :(
Časovi smaranja su mi bili svi mogući strani jezici, antitalenat sam za to, kao i (skoro) svi moji predavači :?
Zaharije iliti "zaki" kako smo mu tepali... "Deco, bog zna za 5, ja za 4 a vi od 1 do 3" ili ako je neko bio nemiran ond je to izgledalo ovako npr :
" dete, jabuko cicina napusti ucionicu"
Ko rano rani... citav dan zijeva

Post Reply