Najdrazi pedagoski radnici

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

seha wrote:Mico zivcenjas...govorilo se da je bio boxer.On i ja smo ozenili dvije rodice...cesto sam mu iso na slavu sa puncom...zayeban lik,cijela Kremna ga se bojala,svi osim Svete Tatarevica...


seha znas li gdje sada zivi Sveto Tatarevic?
nema zabave bez zena i rakije

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

murgo wrote:
seha znas li gdje sada zivi Sveto Tatarevic?
Il' zivi u Lisnjoj kod zene :lol: ,il' je u Svici sa bratom Slavkom...Pitaj KAMIKAZU,garant zna!!! :wink:
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:shock: Kamikaza sve vidi, sve cuje i sve zna !!! :D Sveto je u Prnjavoru on i brat imaju lokal u zanatskom ,ponekad vozi autobus i zena mu nije iz Lisnje :D zena mu je Fazireta iz Mravice, mislim da se sad zove Svjetlana ili tako nesto, cak imaju i kcerku za udaju. Jos jedan dokaz da gdje celjad nije bjesna nije ni kuca tijesna. :wink: Usluge oko informacija mogu se platiti na racun Vidovite Vande u Novoj banci ili direktno meni pred Lambadom !! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

KAMIKAZA, pred Lambadom naplaćuješ svoje usluge? A što je vidik dobar, posebno onaj čika sa bilborda :D

Od profana često tu prođe Đole, al' se ne zadžava, sve dok nešto ne ustopa :D
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

KAMIKAZA wrote::shock: Kamikaza sve vidi, sve cuje i sve zna !!! :D Sveto je u Prnjavoru on i brat imaju lokal u zanatskom ,ponekad vozi autobus i zena mu nije iz Lisnje :D zena mu je Fazireta iz Mravice, mislim da se sad zove Svjetlana ili tako nesto, cak imaju i kcerku za udaju. Jos jedan dokaz da gdje celjad nije bjesna nije ni kuca tijesna. :wink: Usluge oko informacija mogu se platiti na racun Vidovite Vande u Novoj banci ili direktno meni pred Lambadom !! :smt005
fina kcerka :lol:

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Ne zaboravimo ni čistačice, domare, bibliotekare, pedagoge, psihologe, direktore...
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Mica cistacica, Smajo lozac, Krsto bibliotekar, Mustafa pedagod (dobro kasnije je bio rasporedjen na radno mjesto fizickog radnika od 91-94) :D psihologa nismo imali u to vrijeme, jer bi poludio medju nama za sat :D a direktor je bio Cikojevic.Eto mislim da sam sve nabrojao. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

A RADE IZ OSNOVNE ŠKOLE MADE IN GLOŽIĆ
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Živorad wrote:A RADE IZ OSNOVNE ŠKOLE MADE IN GLOŽIĆ
Pomenut je gore u mom postu RADE bezKITIC :D mada samo kao uzoran ucenik iz nekog tamo davnog vremena, i posto je toliko puta ponavljao ,a iz straha da ne stekne penziju kao ucenik, :lol: profesori su predlozili da ostane kao kucni majstor, jer je stvarno ruzno da neko sa 40 i dalje sjedi u skolskoj klupi. :D Sad znam da i on ovo gleda i kaze, "Kami ima da ti zavrnem jajce"; al posto je on moj drug ja smijem da se salim na njegov racun. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

MA NIJE ON TAKI ČOJEK ON JE RAJA
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

DANI
Posts: 3
Joined: 08.04.2008. 16:06

Re: ...

Post by DANI »

Imena kojih se covjek nesjeti dok ih ne opet ne vidi ili procita.

Pitanje: ako me sjecanje dobro sluzi muzicko u OS je predavao Radivojevic (imena neznam). Poslije njega (ili s njim) je radila i jedna mlada nastavnica. Imena ne mogu da se sjetim. Znam da je bila jako zgodna plavusa. Svi su jedva cekali cas :P .
Drugo pitanje: kako se prezivao Gostimir koji je predavao geografiju?
Trece pitanje: kako se zvao nastavnik istorije. Mi smo ga zvali Djelograf?!? Zasto-nemam pojma.


Darius wrote:
Likovno je i meni predavao Dragan Petrovic, bio sam los crtac ali
sam se uvijek nekako provukao kod njega. Inace je bio pirocanac :lol:
Njemacki jezik mi je predavala Durtka Andjelka stvarno super zena.
Hemiju Rakonjac Milica i biologiju Jovanka Vrhovac.
++++++ ++++++ mi je ostao dobro u sjecanju kada je na casove
fizike dolazio pijan :)

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Nisam znao da je Rade Kitic ovde.

Isli Rade i Pixi na more, ljeta gospodnjeg '86. Dosli vozom do Splita, pa ce trajektom do Hvara, tamo su culi da nema komaraca, a bogami i da su "dobre koke".

Na trajekte se tada ulazilo kroz donju palubu(garazu), i ljudi, i auti onako dzuture. Rade i Pixi sa rancima na ledjima, zabili på cigar u usta, (valjda zadnje dvije cigare iz paketa "57 filter" - prije nego sto zbog lose snabdjevenosti budu prinudjeni da predju na rovinjski Ronhill). Bilo im valjda zao ugasit' cigare pa s cigarama u zubima - ravno na trajekt. Na samom ulazu zaustavi ih redar - plecat dalmatinac.

"A ti gospu, gasite cigare, ne moz' u garazu sa cigarama, 'oc'te da izgorimo svi odje? Ljepo vam tu stoji!!!" zareza plecati i pokaza u pravcu table "No Smoking".

Pixi I Rade pogledase u pravcu velike table, pokreti usana otkrivali su da upravo primaju informaciju: "n-o s-m-o-k-i-n-g".
"NOSMOKING" rekose tiho uglas...
Pixi se okrenu redaru gaseci cigaru: " 'ebot' kru' i NESMOKING, ja mislio da to znaci srecan put, c'uj - NESMOKING!"

Sta ce ljudi, nisu znali, domaci turisti na svom moru. Engleski je u prnjavorske skole uveden kasnije, '90:ih sa UMPROFOR:cima, KFOR:ovcima i ostalim stranim turistima.
Last edited by Dripac on 17.09.2008. 17:27, edited 1 time in total.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Radivoje Radivojevic. Gordana je plavusa. Gostimir Vrhovac.
Zdravko Todorovic.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Dripac wrote:Radivoje Radivojevic. Gordana je plavusa. Gostimir Vrhovac.
Zdravko Todorovic.
Muzicko je predavao Radivoje Vasic, geografiju pokojni Gostimir ali Bozic, a Djelograf je zapravo bio Chelograf, tj. chelavi Zdravko Todorovic istoricar i jako dobar govornik za mikrofonom u vrijeme komunistickih okupljanja kada je trebalo prosipati iz supljeg u prazno, nije mu bilo ravnog, toliko se uzivi u govor da su ga shpartlom morali skidati sa bina:)))

A te zgodne "muzicarke" se sjecam, predavala je jednu godinu, ne mogu se sjetiti imena ali se sjecam da se jako fino znala srediti, sto je bio hit u ono vrijeme...na onu savrseno izvajanu zadnjicu, helanke su izazivale buru odusevljenja kod ucenika, radosti nije bilo kraja. :shock: :D
Its too late to change events
Its time to face the consequence

DANI
Posts: 3
Joined: 08.04.2008. 16:06

Post by DANI »

Da, Chelograf i Bozic Gostimir. Nisam znala da je umro. Po sjecanju-nije bio "star"?!?

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

DANI wrote:Da, Chelograf i Bozic Gostimir. Nisam znala da je umro. Po sjecanju-nije bio "star"?!?
Nazalost, bolest uzela danak.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Hvala Franc,
izdaje me pamcenje pa lupam. Radivoje je Vasic, a Gostimir je Bozic.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Dripac wrote:Hvala Franc,
izdaje me pamcenje pa lupam. Radivoje je Vasic, a Gostimir je Bozic.
Pricaj mi.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

U osnovnoj je likovno predavo i Jovo crnogorac,karatas...E taj je bio cudna biljka...A radivoje Vasic -sikucija je bio jedan od najjacih filatelista u Prnjavoru...Gostimir je bio nastavnik koga sam jako cijenio i postovo,dok sam kod svih ostalih predavaca matematike jedva imo dvojku i tricu,kod njega sam imo peticu,ludo i nezaboravno.U srednjoj je takodje jako dobar pedagog bio Chando,Muhamed Klokic,od njega sam naucio filozofirat i uzivat u kapljicama zesce...
Srebrena Krila

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Nešto se mlađe generacije ne oglašavaju...
Kakvi li su ovi današnji prosvjetari?
Ovi nasi nabrojani uglavnom pred penzijom, penzioneri ili već pokojni :(
Imal' bar kakva "dobra" učiteljica?
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Franz wrote: A te zgodne "muzicarke" se sjecam, predavala je jednu godinu, ne mogu se sjetiti imena ali se sjecam da se jako fino znala srediti, sto je bio hit u ono vrijeme...na onu savrseno izvajanu zadnjicu, helanke su izazivale buru odusevljenja kod ucenika, radosti nije bilo kraja. :shock: :D
Та музичарка како ти кажеш, звала се АНКИЦА а презимена , не могу тренутно да се сетим :lol:
ImageImage

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

KIVI76 wrote:
Та музичарка како ти кажеш, звала се АНКИЦА а презимена , не могу тренутно да се сетим :lol:
Josipović? Ona sa velikim???
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

KIVI76 wrote:
Franz wrote: A te zgodne "muzicarke" se sjecam, predavala je jednu godinu, ne mogu se sjetiti imena ali se sjecam da se jako fino znala srediti, sto je bio hit u ono vrijeme...na onu savrseno izvajanu zadnjicu, helanke su izazivale buru odusevljenja kod ucenika, radosti nije bilo kraja. :shock: :D
Та музичарка како ти кажеш, звала се АНКИЦА а презимена , не могу тренутно да се сетим :lol:
Ne...nije Ankica u pitanju...svi znamo za nju, ona je imala poprsje konstantno u ofsajd poziciji...ali nije to ta plawusha...plawusha se nije bas dugo zadrzala!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Nek' i KIVI76 jednom omane :lol: :lol: :lol:
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

:lol: :lol: :lol: Шта ћеш.... Не могу ни ја све знати.... :wink:
ImageImage

Post Reply