Najdrazi pedagoski radnici

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by Magyar »

KAMIKAZA wrote:Jes ti vidio Madjar,ova bi mene jos nadgovorila :D ,ispravi me ako grijesim,ali iza ovih tekstova se krije uvrijedjena zena. :wink:
:smt102

MAXIMUSE daj ti da mi popijemo po jednu gorku dok ne pro`e rasprava :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 01:22, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

:D E jbga, cicos cupas rijeci iz konteksta ,pa sve izgleda podrugljivo ,nelogicno i sve ostalo,i ja kad bi napravio rezance od tvog posta,izgledao bi stravicno,ali nema veze.
Znas li ti onu :"Svjetu se ne moze ugoditi",svjet sam i ja i ti i ovi svi sto citaju,ja se nikad nisam trudio da ugadjam bilo kome,niti sam trazio da ugadjaju meni,sto se vidi iz mojih postova,ako je nesto bilo istina,i ako uvjek mozda nije bilo u redu, ja sam pisao lose o losima,mada se nekad radilo o meni bliskim ljudima,i mogu ti reci da se oni nikad nisu ljutili na mene,poneki je pokusao da opravda svoje postupke ali direktno se niko nije ljutio,iako kazu da istina najvise boli,ja pisem istinu,naravno vidjenu mojim ocima,a po svemu sudeci dobar dio Prnjavorcana ima isto vidjenje stvari,sto opet ne znaci da smo samo mi u prvu.
Ne znam zasto imam cudan osjecaj,ali ovdje se uvjek pojavi neko oko izbora ko pokusava da degradira nas par,vec smo se navikli,ja se nikad ne nerviram,cak uzivam u ovim raspravama,ali nije li to malo cudno,u nas se reaktiviraju svadje na svim drugim temama osim tamo gdje treba,podju se nabijati postovi,nove prijave se ubacuju kao iz rukava ,itd,itd,a sve to oko izbora i onda vi svi nestanete u misije rupe,a mi ostanemo i cekamo opet neke lokalne izbore gdje ce opet da uskoci neki lokalni dobrotvor koji ce nas napadati za neke tamo postove.Ovo ja samo onako,nista direktno za tebe,vec opcenito. :D vidi ga smajli :)

Ovo sada nase licno....
Ti kazes da si gledala (o) Rudekijeviceve muke,hmmm,Vojin Cicic je predavao ,ako se ne varam do 1972, predavao je u u staroj skoli,kazes bavis se prosvjetom,poznavala (o) si Boju koji je bio tu devedesetih,znas koga je dirao po imenu i prezimenu osamdesetih,vadis se da ti je Caco rekao ono a Caco nikad nebi pogrijesio,osim svjesno :D za Drenovu i Pepu si skroz na pogresnom tragu necu ni da komentiram Rade te zeznuo:D mislim da puno znas,ali ne dovoljno,predpostavljas i rasudjujes dobro,ali podcjenjujes moje sposobnosti,niko ne moze da zna sve to a da ne zna jedan podatak,ili se pravi da ga ne zna,uffff koliko stvari na jednom mjestu,a tvrdis da si musko,hajde da ti vjerujem,ali nebi provjeravao. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by murgo »

cicos
Kada sam poceo da citam postove ovog tjopika i meni je bilo drago da se sjetim mnogih koji su bili prozivani pa makar to bio i Vojin Cicic koji je jednu ucenicu zatvarao u ormar - bio je zbog toga zvijer od covjeka gdje se izivljavanje na Pavlu Rudakijevicu moglo graniciti sa sadizmom... I ja sam klecao na kukuruznom zrnju, dobijao redovne "fasunge" onim "cetvrtastim metrom"... Jednostavno i on je dio mog zivota kao i mnogi drugi u makom kontekstu to bilo.
Citam ovo prepiranje pa ne mogu da cutim...
cicos..to su bila druga vremena kad nam je Vojin Cicic bio ucitelj...ucitelj je onda bio BOG i BATINA!
Vojin je tukao ucenike najvise kad je bio frustriran zbog svojih svalerki koje je imao kod nas u selu...samo da mi je znati da li je i nastavnicu Dusanku tukao kad je sa njom zivio u Prnjavoru!?
po tvom pisanju zakljucujem da pripadas nasoj, malo "starijoj" generaciji...
pozdrav i nemoj da postanes kao Vojin Cicic
nema zabave bez zena i rakije

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by marijamala »

I dok vi polemisete kakav je bio ovaj ili onaj :-)
svi su prosvjetari pod lupom ociju djaka,roditelja i sirih masa .
ne upustajuci se u duele jer ne poznajem bas ljude o kojima pisete ali poznajem ove koji su sada,jedno je ipak cinjenica:jedan dio prosvjetara je ipak van kodeksa ponasanja i izgleda lika u ovoj bransi.moram reci da mi je ruzno da je neko neuredan,ne pocesljan,da mu viri sir iza zuba,da se osjeti na ustajal znoj,...pa cak pokatkad prljav...pijan itd itd
takav covjek moze da bude vrstan strucnjak,ali..... skola je vaspitno-obrazovna ustanova.taj lik je i vaspitac i trebalo bi da drugacije izgleda da bi uzivao autoritet kod djece(ne mora biti lijep-sreca ne traze sliku pri zaposljavanju :D )
ljudi kroz zivot zapadnu u razne krize (pa i morala) ali tim ljudima treba pomoci na drugi nacin.pomoc im nije drzati ih medju djecom i time praveci medvjedju uslugu i njemu i njima.
Danas se lako prolazi i na sistematskim pregledima,nisuli bas svi psihicki podobni za nastavu.Bilo je u zadnje vrijeme slucajeva(nisu oni krivi zbog bolesti ili trauma koje su prezivjeli) gdje su se ljudi zaposljavali,pravili problem i sebi, djeci i kolektivu.
Kad bismo samo bili uredjena drzava,bilo bi mnogo lakse i prosvjetarima i djeci pa i vama forumasima.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by JOKARA »

marijamala wrote:..... skola je vaspitno-obrazovna ustanova[/b].
Moje misljenje je da ti marijamala debelo grijesis. Pokusacu ti i objasniti svoje misljenje. Tacno je da bi to tako trebalo biti ali... Ako cak krenemo od pretpostavke da je pedagoski radnik olicenje postenja, dobar predavac, sve sami superlativi ajde neka taj i takav pokusa ukazati necijem razmazenom deristu da grijesi u ponasanju, da je ono nedolicno, da je to deriste nekulturno da je .... Mogu samo zamisliti kako ce proci kad se to i takvo deriste pozali svome razgoropadjenom i nadobudnom ocu. Kad on dodje i pocne drzati predavanje kako je on svoje dijete poslao u skolu da ga uce a ne vaspitavaju, kako je on dozvolio svom mezimcu da radi to sto radi, on mu je dozvolio da pusi i popije ponekad, sta sa tim imaju profesori itd. itd.
Svi smo mi svjedoci toga na roditeljskim sastancima ( fala dragom Bogu ta etapa mog zivota se zavrsila ) kad se tome doda da taj nastavnik ili profesor i nije bas u superlativima mozes tek onda zamisliti nasta lici taj razgovor.
Jos cu na kraju ja i moje kolege ispasti jedini vaspitaci :lol: :lol: :roll: :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by marijamala »

cicos wrote:
Kada vec vladas tim "metodama" onda bar imenuj one koji su stvarno imali "metode" takve i takve
a ne da se izivljavas uvredama na racun rugoba Boje i "Mire sa repom"
Zasto je ovdje Boja bez znaka navoda a ovaj drugi ima navode? :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

[quote="cicos"]

Kada vec vladas tim "metodama" onda bar imenuj one koji su stvarno imali "metode" takve i takve
a ne da se izivljavas uvredama na racun rugoba Boje i "Mire sa repom"

Vidis Cicos,mislim da znas puno toga ,ali ne znas osnovno,mozda i znas, ali eto da kazem ,taj sa repom je moj rodjak i ne mislis valda da bi se ja zajebavao na rodjakov racun (ajd pogodi kako je rodjak) :) mozda je izgledalo kao da se zajebavam ali nije bila namjera,jer on ima u malom prstu vise nego ja u glavi,ne kazem ja ni za Boju da je bio budaletina u pravom smislu,vec u pozitivnom,on je bio ekscentrican,imao je lose strane,ali ko ih nema,ali ipak je bio nastavnik,znaci imao je neki kliker,u nas se tako nekad govorilo i ja sam to primjenio,jer kad covjeku kazes :" koja si ti budaletina",bar tako je bilo u mojoj generaciji,onda nisi mislio koliko je on stvarno lud,vec koliko se on pravi lud.A ovo sa repom nije neka pogrda,mislio sam da su ljudi u jednu ruku ekscentricni za zanimanje koji se bave,nisam mislio da su ruzni,cak su simpaticne face,ali meni su uvjek nastavnici bili utegnuti,upeglani,sjeti se Kate i Muruvete,pa Ratka,Mladena .......svi pegla da se posjeces,sto opet ne znaci da su oni bili pravilno obuceni,ali vise ih je pa su pisali pravila.Ko smo mi da kazemo ko je ekscentrican,oni ili mi,mozda smo mi drugaciji a oni u redu,zato bez uvrede,ali,ja sam mislio pozitivno,sad sto je ispalo nakaradno,je jos jedan znak da sam ja polupismen,ali ni u kom slucaju nisam htio da uvrijedim bilo koga. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by cicos »

KAMIKAZA wrote::D E jbga, cicos cupas rijeci iz konteksta ,pa sve izgleda podrugljivo ,nelogicno i sve ostalo,i ja kad bi napravio rezance od tvog posta,izgledao bi stravicno,ali nema veze.
Ma samo daj. Sjeckaj grickaj. Konstruishi... nemoj se stiditi medj' svojim' si
Znas li ti onu :"Svjetu se ne moze ugoditi",
Za tebe su one pljuvke dijagnostichko-obdukcijske , ugadjanje?
svjet sam i ja i ti i ovi svi sto citaju,ja se nikad nisam trudio da ugadjam bilo kome,niti sam trazio da ugadjaju meni,sto se vidi iz mojih postova,ako je nesto bilo istina,i ako uvjek mozda nije bilo u redu, ja sam pisao lose o losima,mada se nekad radilo o meni bliskim ljudima,i mogu ti reci da se oni nikad nisu ljutili na mene,poneki je pokusao da opravda svoje postupke ali direktno se niko nije ljutio,iako kazu da istina najvise boli,ja pisem istinu,naravno vidjenu mojim ocima,a po svemu sudeci dobar dio Prnjavorcana ima isto vidjenje stvari,sto opet ne znaci da smo samo mi u prvu.
Hoces reci da sam se ja ljutio "samo zatro" sto si rekao da sam zensko?
Nije sramota i uvreda biti zensko ali je uvreda za muskarca da mu neko kaze da je zensko kao sto bi i vecini zena bila uvreda da joj kazu da je musko. Nevidje li ti po stokakvim forumima da je zabranjeno vrijedjati bilo koga po rasnom, polnom,... "kriterijumu" ?
Posto si do sada napisao preko 7 kila postova ili ti skoro pa 4 dnevon, mogao si i ponesto da naucis o pravilima na forumima pa makar se on zvao i "SVASTARA"
Ne znam zasto imam cudan osjecaj,ali ovdje se uvjek pojavi neko oko izbora ko pokusava da degradira nas par,vec smo se navikli,ja se nikad ne nerviram,
Da s' ti nekom' bash leg'o na zulj - nebi se posle toga bash "najeo leba od lajanja"
ovako i tebe i druge pushtaju da se ispraznite a oni na vrhu lanca ishrane rade svoj posao.

Pojavio sa provokator u vashem dvorishtu ???
Neeee, My Dear Laprd-Mileva

Nudio sam dil - moderatori su mogli stati na loptu i reci "kapak-ne'a vise"
Obrisati one postove od kojih je krenulo i sve koji su kasnije nastali vezani za Boju
i tu bi bio kraj price, mogao si i ti stati kada sam napisao "I dok poslednji zluradi jezik ne utihne, necu prestati odgovarati na to sto pisete u vezi njega" a ti si tek tada, vidjevsi da niko nepocinje pljuvanje na "provokatora", pokusao uvuci magyara u to.
Mogao sam i ja,ne krenuti u raspravu o tome da li je Bojo "budaletina i sumski covjek"
ali nisam pa i ja snosim dio krivice.
Topik koji sam bio spremio na racun onih koji su sebi uzeli za pravo da budu gospodari svega i svacega pa i dijela moje zemlje
cu objaviti negdje na drugom mjestu, a mislio sam ovde , mozda bas u tvojoj "politickoj emisiji".
Bilo bi to pisanje o svim onim malim likovima iz nase male kasabe kooji su sebi uzeli za pravo da odlucuju o zivotima nas obicnih smrtnika
Taj tekst ovdje vise nema smisla jer bi i ti sam sebe mogao tu pronaci na samom pocetku
" Neka bude svjetlost i bi svjetlost ... i Bog tada stvori sve zivo i ono sto to nije, pa i covjeka.
Mozda to i nije bilo tako lose da se covjek ne osili i uze sebi za pravo da se igra Boga..."

Svi se mi igramo po malo Bogova ali je najvece zlo sto u tome ponekada izgubimo mjeru.
Kao Vojin i Isailo recimo - a mozda i ti.
cak uzivam u ovim raspravama,
U to ne sumnjam ( u ovo je bilo podlo od mene, bash sam isjekao iz kontexta ;)
ali nije li to malo cudno,u nas se reaktiviraju svadje na svim drugim temama osim tamo gdje treba,podju se nabijati postovi,nove prijave se ubacuju kao iz rukava ,itd,itd,a sve to oko izbora i onda vi svi nestanete u misije rupe,a mi ostanemo i cekamo opet neke lokalne izbore gdje ce opet da uskoci neki lokalni dobrotvor koji ce nas napadati za neke tamo postove.Ovo ja samo onako,nista direktno za tebe,vec opcenito. :D vidi ga smajli :)
Vec sam gore prokomentarisao sta mislim o onim koji su sebi uzeli za pravo da se igraju Bogova samo zato sto iza sebe imaju Milu policajca sa "upucanim pendrekom" za kichmu obicnih smrtnika ali me u toj namjeri da se sa njima malo ishamaram jezicima si me omeo ti a imao bih i sa njima ovako nadugacko i nasiroko da se raspravljam.
Za pocetak bi se lijepo ispricao sa "AliDjurom i njegovih 40 ... vodoinstalateRa" koji imaju namjeru da mi rove potisni cjevovod kroz avliju.

Ovo sada nase licno....
E to volim - neposredni kontak shamaranja jezicima ;)
Istresi mi u brk sta imas tako filozofski da mi velish
Ti kazes da si gledala (o) Rudekijeviceve muke,hmmm,Vojin Cicic je predavao ,ako se ne varam do 1972, predavao je u u staroj skoli
Pa ne tvrdim da nije i sjecam se Pavlovog lica. Taj izraz ne bih zaboravio ni za 'iljadu godina.
Vojin lema a on mu gleda u facu i ni suzu da pusti. Cak sta vise izraz lica mu je vise licio na podrugljiv osmijeh no na bol koju je prozivljavao, a ruke do laktova plave...
kazes bavis se prosvjetom

Da na zalost tebi slicnih po ponasanju i uchenju a na radost onih koji hoce da nesto nauce
poznavala (o)
,
zbog ovog bi te poslao u ... znas vec gdje ali to necu uciniti samo iz postovanja prema Mari !!!
A ko velim psi laju karavani prolaze - svako radi ono chemu je vichan
si Boju koji je bio tu devedesetih,
Malo si se zadzebo, svijet je postojao i prije devedesetih, on je u vijacane dosao pocetkom osamdesetih kada si ti jos uvijek upraznjavao
one aktivnost k'o i Adam dok ga nije zaboljela ruka
znas koga je dirao po imenu i prezimenu osamdesetih,
Koga je on dirao, ako jeste, to je znao on i onaj koga je dirao, ako jeste, a svi ostali samo nagadjaju
vadis se da ti je Caco rekao ono a Caco nikad nebi pogrijesio,osim svjesno :D za Drenovu i Pepu si skroz na pogresnom tragu necu ni da komentiram Rade te zeznuo:D

Nije me zezno Caco. I danas je potvrdio da si ti "taj i taj" a ono za Pepu sam se ja prekombinovao jer sam pogresno cuo za tvoje posjete Macinkovicima a cini mi se da si ipak bio u "BaruKdzijama" ili opet grijeshim?
mislim da puno znas,ali ne dovoljno,predpostavljas i rasudjujes dobro,
Ocito da nije bilo tesko pratiti tvoj lajavi trag. Da sam procitao sve one tvoje postove ne bi mi trebao Rade nista reci
Rekao mi je komshija da si sa njegovom sestrom isao u odjeljenje i da ti je razrednica bila ta i ta ...
ali podcjenjujes moje sposobnosti,
De 'ljeba ti bijelog tipa 400 reci mi sta ja to imam kod tebe da cijenim. Tvojih 7 ilada potova? To sto mislis da si neprepoznatljiv , to sto si najobicniji egocentrik...?
niko ne moze da zna sve to a da ne zna jedan podatak,ili se pravi da ga ne zna,uffff koliko stvari na jednom mjestu,
Moram ovde priznati da sam i ja sada toliko iskvotirao da ne kontam sta si sa ovom filozofskom opaskom htio da kazes.
Bojim se da si se i ti zagubio u svom pokusaju
Koji to podatak? Da sam omano na relaciji Macinkovici - Barukcici?
a tvrdis da si musko,hajde da ti vjerujem,ali nebi provjeravao. :D
Nadam se da se necemo nikada sresti pred Milenkom da ti kazem sta mislim o tebi.
Dovoljno mu je lose u zivotu i bez toga.
Ako sam opet oman'o u procjeni tvog cijenjenog profila necu dici ruku na sebe.
Mozda je stvarno komplikovano odrediti da li si sada dr. Jekyll ili more bidne mr. Hyde
Pokusat cu da jednom proniknem u taj um koji 'ara po ovom forumu.
Vrijedit ce truda
:twisted: :evil:
Last edited by cicos on 21.09.2010. 00:56, edited 1 time in total.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by cicos »

Citam ovo prepiranje pa ne mogu da cutim...
Ne moze se uvijek (pre)cutati - ali se ne mora pljuvati
cicos..to su bila druga vremena kad nam je Vojin Cicic bio ucitelj...ucitelj je onda bio BOG i BATINA!
S naglaskom na ono drugo :smt003
Vojin je tukao ucenike najvise kad je bio frustriran zbog svojih svalerki koje je imao kod nas u selu...
Svako je od nas dobio po koju calausku od mushkog roditelja kada bi negdje oman'o u selu
:lol:
samo da mi je znati da li je i nastavnicu Dusanku tukao kad je sa njom zivio u Prnjavoru!?
On je bio prica za sebe. Ruzna - i vise od toga ali je obiljezio dio naseg zivota i to izbjeci ne mozemo.
U jednom je bio nenadmasan. Znao je citari "Dozivljaji macka Toshe" da ti i po 100 put ne bude dosadno - osim "Miciji" i meni ;)
po tvom pisanju zakljucujem da pripadas nasoj, malo "starijoj" generaciji...
I jos starijoj od tebe
pozdrav
Odpozdrav ;)
i nemoj da postanes kao Vojin Cicic
Kao on nisam bio nikada niti mi pada na pamet. Njegovi postupci su u pojedinim trenucima bili na granici bolesnog uma.
Ako si gledao sta je radio onda ti je sve jasno.
Ako sam uspio u prepoznavanju - imas i ti prosvjetara u familiji ... :wink:
Last edited by cicos on 21.09.2010. 00:57, edited 1 time in total.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by cicos »

marijamala wrote:
cicos wrote:
Kada vec vladas tim "metodama" onda bar imenuj one koji su stvarno imali "metode" takve i takve
a ne da se izivljavas uvredama na racun rugoba Boje i "Mire sa repom"
Zasto je ovdje Boja bez znaka navoda a ovaj drugi ima navode? :D
Onaj prvi bez navoda jer se tako i zvao a onaj drugi jer ga Laprd-Mileva tako (pre)krstila

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by murgo »

cicos
Ako sam uspio u prepoznavanju - imas i ti prosvjetara u familiji
...imao..!
...ali me ipak nisi prepoznao...niti ces ikad uspjeti...poz
nema zabave bez zena i rakije

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by cicos »

marijamala wrote:I dok vi polemisete kakav je bio ovaj ili onaj :-)
svi su prosvjetari pod lupom ociju djaka,roditelja i sirih masa .
Mozda bi bilo dobro da djaci, roditelji a i shire mase malo posmatraju i sebe u svoj toj "vaspitno-obrazovnoj komponenti" da bi vidjeli bolje ko se zagubio i vremenu i prostoru - ili ti po nashki receno "Ko je oman'o"
ne upustajuci se u duele jer ne poznajem bas ljude o kojima pisete
Nekima to nije smetalo da se upuste u duel
ali poznajem ove koji su sada,jedno je ipak cinjenica:jedan dio prosvjetara je ipak van kodeksa ponasanja i izgleda lika u ovoj bransi.moram reci da mi je ruzno da je neko neuredan,ne pocesljan,da mu viri sir iza zuba,da se osjeti na ustajal znoj,...pa cak pokatkad prljav...pijan itd itd
Pa ni Ajnshtajn nije bash bio pod konac a ni onaj lik (link sam vec postavio) da budu genijalci.
takav covjek moze da bude vrstan strucnjak,ali..... skola je vaspitno-obrazovna ustanova.taj lik je i vaspitac i trebalo bi da drugacije izgleda da bi uzivao autoritet kod djece(ne mora biti lijep-sreca ne traze sliku pri zaposljavanju :D )
Lijepo si uboldirala ne'a shta. Ali lezi cinjenica da skola nije modna revija i da se ne mora biti bash pod konac a posebno kroz cinjenicu da se radilo i za dva'es feninga pa smo se svi pomalo srozali u vidjenju shta je lijepo
ljudi kroz zivot zapadnu u razne krize (pa i morala) ali tim ljudima treba pomoci na drugi nacin.pomoc im nije drzati ih medju djecom i time praveci medvjedju uslugu i njemu i njima.
Pa mislis li samo na one koji onako "malo" mamurni doteturaju ili su "malo vishe" zastranili?

Danas se lako prolazi i na sistematskim pregledima,
Pa mogu ti reci koliko im plate za sistematski (mislim skola plati kada prosvjetari imaju isti) dobro nas i pregledaju.
Ne lupkaju u kojeno i ne ispituju nashto te asocura ovo ili ono ko na vozackom. A vozaci ponekada svedno zastrane u kanalu ili sa nekim pjeshakom pod tochkovima ili se na jutjubetu , da izvinesh na izrazu... , hvale kako su do Dervente vozili ... (ja sa svojom kantom ne mogu ni u slobodnom padu sa MontEveresta dostici tu brzinu)
nisuli bas svi psihicki podobni za nastavu.
Pa jes' tre'a izdrzati da ti se tamo neki balavac iskezi u lice i kaze "Ko te j..." a ti cutish ko pop... i ... ono drugo
Bilo je u zadnje vrijeme slucajeva(nisu oni krivi zbog bolesti ili trauma koje su prezivjeli) gdje su se ljudi zaposljavali,pravili problem i sebi, djeci i kolektivu.
Ima i toga. A ima i onih koji su .... a necu sada da mijenjam misljenje nekih koji su hvalili meni dobro znane prosvjetare ... puff
Kad bismo samo bili uredjena drzava,bilo bi mnogo lakse i prosvjetarima i djeci pa i vama forumasima.
Hoces reci da u tim "uredjenim" drzavama ne desi se da tamo neki mali pacijenat ne uzme pucaljku i napravi klaonicu???
Dok nam nisu poceli prodavati tu svoju "uredjenost" i zivjelo se nekako. Taman je bilo proslo vrijeme Vojina i njemu slicnih i odjednom pokucala "opanak demokratija" na nasha vrata ... ali to bi mogao da bude neki drugi tjopik ;)
Za kraj. Aj' ti se dotjeraj pa namirishi pa utegni pa zauzdigni pa ... i prodji ispred tih napaljenih klinaca pa ces tek tda da vidish dokle je stigla tvoja prica o autoritetu uz zvizduke i glasanje nekih zivuljki koji na K3 pustaju uz instrumental "Blaze of Glory" ;)
A mogli bi te staviti pod stakleni recipijent da budesh ukras u kabinetu fizike ( ovim stvarno nisam mislio da te vrijedjam samo sam nabacio malo shale kada vec kazes da je osnova autoriteta "dotjeranost"
MarijaMala - sada su neki drugi autoriteti ali oni umjesto sone strane brave 'araju s ove strane brave a mi mozemo da se obvako emotivno praznimo po nekim "Svastarama"
Poz

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by cicos »

murgo wrote:
cicos
Ako sam uspio u prepoznavanju - imas i ti prosvjetara u familiji
...imao..!
...ali me ipak nisi prepoznao...niti ces ikad uspjeti...poz
???
Aj dobro de. Pokusat cu. Moze u pitje? ;)
Poz

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by cicos »

KAMIKAZA wrote:
cicos wrote: Kada vec vladas tim "metodama" onda bar imenuj one koji su stvarno imali "metode" takve i takve
a ne da se izivljavas uvredama na racun rugoba Boje i "Mire sa repom"
Ovo si ruzno iskvotiro da je za Bogu plakati
Vidis Cicos,mislim da znas puno toga ,ali ne znas osnovno,mozda i znas, ali eto da kazem ,taj sa repom je moj rodjak i ne mislis valda da bi se ja zajebavao na rodjakov racun (ajd pogodi kako je rodjak) :) mozda je izgledalo kao da se zajebavam ali nije bila
Znaaaam. Zato sam bio u trilemi da li da ti se obratim u ovom postu sa "Dragi rodjache, rodjace junace ili rodjace manijace..."
U svakom slucaju si se lijepo ispljuvkio pa se nadam da ti je sada lakshe a Milenko i ja ce mo popiti po neko lakshe pitje a ti ...
namjera,jer on ima u malom prstu vise nego ja u glavi,ne kazem ja ni za Boju da je bio budaletina u pravom smislu,vec u pozitivnom,on je
Nije tvoj rodjak Miro toliko pametan da ima znanja u malom prstu kao ti u glavi.
Njega je mozda zanimalo nesto drugo u odnosu na tebe pa to zna bolje,
kao sto ti znas mnogo toga za sto Miro ne zna i da postoji. Ne vrijedi to samo za tebe i njega vec i za sve ostale.
Svako je jak u onome sto voli i sto radi iz "gushta".
Zlo je u tome sto se likovi poput Mire zagube u prostoru i vremenu pa zaborave da se druze sa drugima.
Dok je on '75 slusao Parple, Stonse, Cepeline, Juraju neki su slusali Milku-trofrtaljku.
Posto je on bio sa sela (znaci seljak) onda se on nije mogao druziti sa "charshijskom rajom"
(bilo je to prije 30 i kusur godina kada se ipak vidjela bolje granica izmedju sela i "grada")
On je sjedio uz racunar a drugi na traktor. Drugi imaju porodicu a on nikog i nista .
Svako je izabrao svoj put i prosao kako je prosao.
Mozda bi smo svi "malo" korigovali svoje zivote ali "Back To Future" moze samo na filmu.

Protivnika mozes pobijediti ali ga nemoj poniziti.
( ovo je komentar na ostatak tvog posta pa da to ne kvotiram u nedogled)

Nishta od ovog shto napisah nije neshto shto bilo ko od vas nezna.
Samo se zaboravi uzeti u obzir kada se rasudjuje i presudjuje.

Sada ce ispasti da sam ja ovde vise masirao filozofiju od tebe, sto i nije tacno - ti si neprevazidjen. Iza tebe stoji toliko postova
da se moram postidjeti.
Na nekim forumima to krste kao "Hero Member" a recimo lik koga sam upravo upratio sa tom tuitulom na tom i tom forumu ne'a ni kilu postova
Par deka vagano ;)
AKo ti se, rodjo dragi, shinja u novo prepucavanje, eto me opet ili se igraj sa onim izbornim zavrzlamama a ja cu naci nacin kako da nivelishem onu pricu sa pomenutim "AliDjurom" i njegovim bageristima sporajd klaon'ce sto mi se penju na
drvece i tako to

PS
I ja sam postao k'o i ti. Malo u prvom malo u drugom licu. Ma da te zavaram da me ne prepoznash. E da moze da skontash kako mi charape tujke ... bilo bi ti lakshe ali ovde atachmenti ne prolaze da ti posaljem tog miomirisa (nesmije se to u prosvjeti tako miruhniti al' de aj')
pa da vidis kako izgleda sumski cho'ek nesto manje gaborast od pok. Boje

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by JOKARA »

"CAO CICOS"
Valjda ti je iz ovog pozdrava jasno da znam o kome se radi, nije mi namjera stavljati se na neciju stranu niti ispravljati krive Drine, medjutim kada ti sve ovo elaboriras isijecajuci dijelove teksta dobije se sasvim drugacija slika koja u mnogome govori i o tebi samome. Pogledaj nasta to lici kada se tako radi i tendenciozno obrazlaze. Ocigledno si sebe nasao negdje u postovima pa se tako ponasas.
De 'ljeba ti bijelog tipa 400 reci mi sta ja to imam kod tebe da cijenim. Tvojih 7 ilada potova? To sto mislis da si neprepoznatljiv , to sto si najobicniji egocentrik...?
Npr. ja kod Kamikaze cijenim duhovitost, cijenim to sto pise pjesme koje se nekom svidjaju nekom ne. Cijenim sto pise bez dlake na jeziku, sto otvoreno iznosi svoje stavove i misljenje po cijenu da se to nekome i ne svidi,sto pokusava doprijeti do svijesti pojedinaca da u nekim stvarima promijenu misljenje (npr. sudija Svraka-Panic ) na opste dobro svih cijenim i to sto je egocentrik na kraju krajeva kako ti kazes !
Da li je samo on egocentrik ili smo svi mi koji pisemo na ovom forumu. Ogledalo je cudo !
Pa ni Ajnshtajn nije bash bio pod konac a ni onaj lik (link sam vec postavio) da budu genijalci.
Ti izgleda sto imas dugu kosu koju vezes u rep poredis sebe sa Ajnstajnom, on je sebi mogao dozvoliti da tako izgleda, mogao je i Tesla pa nije, Edison itd znas ti to bolje od mene to je tvoja bransa.
Nekima to nije smetalo da se upuste u duel
Ti ces vjerovatno ( zakjucujem po dosadasnjem nacinu pisanja ) i ovo smatrati duelom, ne ja samo iznosim drugacije vidjenje stvari. Vrlo dobro znam da si izuzetno dobar u svom poslu ali neshvacen, To je moje misljenje.
Lijepo si uboldirala ne'a shta. Ali lezi cinjenica da skola nije modna revija i da se ne mora biti bash pod konac a posebno kroz cinjenicu da se radilo i za dva'es feninga pa smo se svi pomalo srozali u vidjenju shta je lijepo
Na mnoge druge, na poimanje ljepote nije uticala cinjenica sto su radili za 20 feninga. Lijepo je lijepo i nema veze sa cijenom rada. To da zbog male cijene rada nisu sebi mogli priustiti kupovinu neceg boljeg OK ali ne radite sada za tu mizeriju ( ne kazem da je dovoljno ali je daleko vise ) Za mene je lijepo i ako je samo uredno !
Hoces reci da u tim "uredjenim" drzavama ne desi se da tamo neki mali pacijenat ne uzme pucaljku i napravi klaonicu???Dok nam nisu poceli prodavati tu svoju "uredjenost" i zivjelo se nekako
Pa nije nam valjalo onda ne valja nam sada ??? Do koga je ?

P.S.
Druze slusao sam i ja u isto vrijema kada i ti, Cepeline, Parpl, Dzenis Dzoplin ( koju si zaboravio ) :lol: Kridense, Sedovse itd. itd. U isto to vrijeme mnogi prijatelji sa "sela" slusali su samnom i sa mojim drugovima istu tu muziku, pili isto pivo, votku... E sad sto tebe nije bilo tu ja nemam pojma ne vjerujem da te neko nije htio prihvatiti samo zato sto si sa sela, cak je bilo moderno imati dugu kosu a ti si se u tu semu uklapao. Mozda si htio da budes glavna faca neznam ali znam da to u mom drustvu nije islo i nije bilo glavne face.
Vjeruj da mi nije zelja prepucavati se sa tobom, zaista cijenim to sto radis i mislim ( koliko se ja razumijem u one 286,386, ...) da to izuzetno dobro radis. Zelio sam samo iznijeti drugacije vidjenje istih stvari i to je ta je...na demokratija.
Mozes ovo sada elaborirati do srzi ali je tacno samo ovo sto sam napisao da mi je zelja, a ne eventualno ono sto ti ili bilo ko drugi napise, ja jedini znam sta sam mislio kada sam pisao ostali mozete pretpostavljati, nagadjati ( nema krajnjih ni skrivenih namjera ) :smt006
Krajnje je vrijeme da se zakopaju ratne sjekire i pisemo kako npr. pomoci toj djeci da slusaju muziku kao i mi i uzivaju u nekim lijepim stvarima !!! Njima nije tesko da shvate i dugu kosu kao i celavce, da shvate mindjusu, homoseksualce i niz drugih stvari jedino nisu u stanju da shvate da smo svi ljudska bica sa svojim vrlinama i manama, da shvate kako neko ima a neko nema itd. itd. Ili mozda grijesim ( mozda sam ja jos jedan od onih za koje vazi "za ideale ginu budale" ) :? :oops:
POZDRAV
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

Fino,fino,rasprava ide u pravom smjeru.....
Ne mogu ja pisati kao ti Cicos,na zalost nisam ni zavrsio skolu pa ti se ni ne smatram doraslim,mozda si ti u mojim postovima vidio nesto sto je uvredljivo za tebe,mozda,ali i ja vidim u hiljade postova nesto uvredljivo za mene,cak u nekim postovima koje bi ja mogao promjeniúti,doraditi,izbrisat,ili zamoliti moga druga Vrstu da to odradi za mene :D ali ja nisam taj tip covjeka,i ja sam ekscentrican.
Napisao si da iza mene ima 7000 postova,(ima i vise bar 3000 je izbrisao Vrsta da ga ne stignem) :D i da ima dosta njih za koje bi se trebao stidjeti,eto i tu se slazemo,ali nisi rekao da ima 90 % postova na koje bi se trebao ponositi,osim toga stvar je u ukusu,moj i tvoj ne moraju da budu isti,iako smo kako kazes (mozda) rodbina.
Ja nikad nisam pisao ono sto neko zeli da vidi i cuje,pisao sam istinu,naravno istinu vidjenu mojim ocima,od toga sam samo imao probleme i minus,ali jos jednom kazem nismo svi isti,na srecu,pa nam tako nisu ni postovi i misljenja isti,neki moji postovi su pisani u afektu,kao sto covjek ubije covjeka kad ga iznervira,neki opet u nekoj euforiji,sve zavisno od toga na koju nogu sam ustao,kad sam pisao,kome i o kome sam to sve navodio,pa tako nije ni cudno sto su razliciti,ali ne vjerujem da puno odudaraju od moje ideologije.Svako koga sam spomenuo je naravno nezadovoljan,ljut i zeljan osvete,ali sta ja tu mogu,vecinom se radi o ljudima koji misle da je samo njihovo misljenje pravo i da samo oni imaju pravo da reknu i misle sve,a svi oko njih su tu da samo cute i klimaju glavom,to je mozda u stali medju konjima,ali mi nismo konji i ovo nije stala,svi imamo pravo na svoje misljenje, ma kako ono nekome ne pasalo,eto i tebi se ne svidjaju moji postovi,pa te niko nije banovao ili ignorisao,jer je to tvoje pravo,i mi treba da ga postujemo.
Mogao bi da pisem godinama o ovome :D ali necu da smaram,zivot je kratak,a ja pisem 4 slova u minuti,pa ti izracunaj koliko meni treba za jedan ovakav post :smt005 eto da si ti meni ziv i zdrav,a jos ako si mi rodjak,dabogda 100 godina zivio. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by murgo »

cicos je napisao:
- osim "Miciji" i meni
...ipak smo negdje ista generacija a mozda i iz komsiluka, ako je tacno ovo sto si napisao!? :D :smt006

poz
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by Magyar »

:shock: :shock: :shock: Ispadose oci citajuci :D Nego ajmo tamo do Carabinjera kuzmo i JOKARA su istavili kazan pa da se popije po jedna ljuta :lol:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

Polako Madjar sad ce prepeka, :D
CICOS ME ZAJEBAVA;SAAD SAM TEK IMAO VREMENA DA PROCITAM CJELI POST ,njemu se stvarno ne svidja moje pisanje,kao da je Vlado zivkovic sam poceo da pise na forumu.
Moram se obratiti licno u jednini,evo sad su mi javili ko je Cicos,i malo sam iznenadjen, :D ali zivot je pun iznenadjenja,zato moram da se obratim njemu licno, :D ,kao prvo ja se ne krijem,jednostavno svako ko zeli da sazna ko sam moze,a mogao sam to da sakrijem da sam htio,ja sam zelio da se zna ko sam ali isto tako nisam htio da opterecujem one koje to nije interesovalo,i koji bi citali sve ovo sto ja skrabam samo zato sto je to napisao neko tamo koga oni poznaju,i koji je eto nekim slucajem lud i pisa uz vjetar,iako mu nije nuzda.Meni nije nuzda ni da budem lud ,ni da pisam uz vjetar,ni da se suprostavljam onima koji imaju moc,(dobar dio su moji prijatelji)itd.itd.itd...sve to nisam morao,ali zivot nas kao male usmjeri i usadi nam nesto u ove tintare,sto je u nekom drugom vremenu mozda i smjesno,ja sam ubjedjenja da nam moze svima biti dobro,a ne na stetu drugih,sto je danas smjesno,jer ko je spreman da se odrekne necega sto mu je na pretek da bi i drugi imali dovoljno,ali necu ovdje o mojoj ideologiji,jer ce svejedno zavrsiti u Cicosovim rezancima.Sve sto zelim da kazem je: Da mi nikada necemo svi biti jednaki,necemo imati iste zelje,iste ukuse,kao sto ti i sam navede da si ti slusao muziku te vrste dok su drugi slusali druge,sad ko je slusao Micu a ko nije necu ja da pisem :D
Druga stvar je ovo musko zensko,meni su rekli da si neka tamo ostecena snajka koja je bila vec na forumu pod drugim imenom,pa kako bi ja znao da si musko,ima puno zena da se lazno predstavljaju,a i obrnuto,ovdje smo svi nesto drugo nego u stvarnom zivotu,ETO ZA TU UVREDU SE IZVINJAVAM;nije bilo namjerno,ali posluzilo je kao metoda da te izvucemo iz rezervi i da saznamo nesto vise o tebi. :wink:
Evo opet moram da prekinem,pa ljudi kako cu se svadjati kad mi stalno neki posao nametnu :D sad cu ja samo da zajebem nekoga :smt005
Last edited by KAMIKAZA on 21.09.2010. 15:31, edited 1 time in total.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by kuzmo »

----------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 14:13, edited 1 time in total.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by cicos »

Ajoj Jokice.
Da sada pocnem da sjeckam to sto si i sjeckao bilo bi k'o u prichi.
al' cu morati
Valjda ti je iz ovog pozdrava jasno da znam o kome se radi,

Pa znam i ja ko si ti - iako ne radim u policiji ;)
nije mi namjera stavljati se na neciju stranu niti ispravljati krive Drine,

Mozda nisi ali jesi. Drinu ne vrijedi ispravljati. Da nije takva i takva , nebi ni bila Drina
medjutim kada ti sve ovo elaboriras isijecajuci dijelove teksta dobije se sasvim drugacija slika koja u mnogome govori i o tebi samome.

A kada se poveze ovaj post sa onim od malo prije na koji sam nakuckao par redaka onda to jos vise govori o tebi.
Ali valjda se znamo. Pa makar od prije skoro dva'es godina.
Pogledaj nasta to lici kada se tako radi i tendenciozno obrazlaze.
Pa pogledaj i ti sada na sta sada ovo sve lici - stob' rekli "rezanac na rezanac"
Ocigledno si sebe nasao negdje u postovima pa se tako ponasas.
Nisam!!! Pronasao sam post u kome moj dragi "rodzer" (mozda sam ga ipak pogresno prepoznao i pored svih onih fotki iz "onog drugog tjopika")
i jos jedan forumas "biranim rijecima" pljuju po covjeku sa kojim sam radio zajedno u skoli 5 godina i koji je '86 na partijskom sastanku zalupio vrata pred nosom Cedi Tepavcevic , Radmili, Spasoju , Risti (oni iz vijacana znaju o kome se radi) jer nisu htjeli da mi priznaju 4 boda zato sto sam tada vodio djecu na republicko takmicenje iz informatike i zbog toga sebe doveo u situaciju da zaglavi suspenziju, bez obzira sto su navodili druge razloge za to. On je tada rizikovao posao i tek nakon pomoci advokata uspio se vratiti na posao... Mogu i ja sada ako treba sa svima vama da se pljujem do besvijesti. No Problemo -samo dajte. Ako sam do sad i pokusavao da se ovo privede kraju - sada nek' bude sto biti mora
Ako je Bojo sa Romanije i nije bio na sliku i priliku autora posta to ne znaci da je budaletina. A koga zanima ko ga je "pusten" da radi taj posao neka provjeri u Sarajevu da li je zavrsio skolu ili je u Bijeljini, ili gdje li se vec kupovalo, kupio diplomu.
Npr. ja kod Kamikaze cijenim duhovitost, cijenim to sto pise pjesme koje se nekom svidjaju nekom ne. Cijenim sto pise bez dlake na jeziku, sto otvoreno iznosi svoje stavove i misljenje po cijenu da se to nekome i ne svidi,sto pokusava doprijeti do svijesti pojedinaca da u nekim stvarima promijenu misljenje (npr. sudija Svraka-Panic ) na opste dobro svih cijenim i to sto je egocentrik na kraju krajeva kako ti kazes
!
Pa eto i tebe sada da ponudim kao i "Kamija" - izadji na ulicu pa svakom prolazniku reci ono sto su on i onaj drugi forumas napisali o pomenutom Boji
pa nam prlozi da li si poslije toga morao ici "na optiku". Naravno nemoj to vjezbati sa svojim poznanicima vec sa onima koji su metar "preko ledja" i koji 'suju "mladu nedjelj'cu" chim ustanu ujutro i traze skim ce se porokati.
Da li je samo on egocentrik ili smo svi mi koji pisemo na ovom forumu. Ogledalo je cudo !
Ja u ogledalo ne smijem da gledam.Posebno ne od kada sam procijenjen da sam skoro ko i pomenuti Bojo - nakaza - samo sto nisam sa Romanije
Ti izgleda sto imas dugu kosu koju vezes u rep poredis sebe sa Ajnstajnom,
Ja sebe mogu da poredim sa njim samo po rashchupanoj kosi ( a i to dok ne operem koji put kosu) - po znanju nisam
A sta je genijalnost ili nije - imao si ponudjen link o onom rusu - sve je to relativno moj .. Jokice
on je sebi mogao dozvoliti da tako izgleda,
MIslis da je on to onako rashchupan hodao samo zato sto je Ajnstajn? Glavna relativna faca zato sto se zaje*ajio na racun Njutna...
mogao je i Tesla pa nije, Edison itd znas ti to bolje od mene to je tvoja bransa.
Njihov naucni rad jes' ali njihov "stil" zivota je ponesto drugo
Ti ces vjerovatno ( zakjucujem po dosadasnjem nacinu pisanja ) i ovo smatrati duelom, ne ja samo iznosim drugacije vidjenje stvari. Vrlo dobro znam da si izuzetno dobar u svom poslu ali neshvacen, To je moje misljenje.
Ma ne smatram duelom - no li linchom ;)
A taman je mirisalo na smirivanje strasti u medju rodbinskom prepucavanju ali se pojavio Jokica vatrogasac sa punimmkanisterom i iskrom u oku ;)
Na mnoge druge, na poimanje ljepote nije uticala cinjenica sto su radili za 20 feninga. Lijepo je lijepo i nema veze sa cijenom rada. To da zbog male cijene rada nisu sebi mogli priustiti kupovinu neceg boljeg OK ali ne radite sada za tu mizeriju ( ne kazem da je dovoljno ali je daleko vise ) Za mene je lijepo i ako je samo uredno !
Ma ne kazem da nije lijepo pogledati lijepo. Ali neko ne voli sminkeraj vec navuce "farmerke", "patike" , svezu onih par dlaka u nazovi rep i takav na cas.
Koliko njih na casu gledajuci tu nelijepu kreaturu pomisle "Kako bi mi samo slatko ucili da ovaj nije ovakav"
Ako nista drugo bar se sada mogu vaditi na : " Ako i mi budemo ucili bit ce mo ruzni kao i on"
A o kukanju na platu sam vec pisao - a ne mogu da ne pomenem i to da je lijepo otici u drugu skolu i "ubiti" koji sat honorara ;)
Znas dobro na sto mislim a i jos neko sa foruma ;)
Pa nije nam valjalo onda ne valja nam sada ??? Do koga je ?
Do svih pomalo
Svi smo shvatili na svoj nacin ovu "opanak demokratiju" pa ubiramo plodove rada.
P.S.
Druze slusao sam i ja u isto vrijema kada i ti, Cepeline, Parpl, Dzenis Dzoplin ( koju si zaboravio ) :lol: Kridense, Sedovse itd. itd.
Ne kazem da nisi. Usput nisam zaboravio ni Dzenis ni Morisona ni Hendriksa ni ... ma nikoga.
Ali je par godina razlike izmedju mene i tvoje generacije bio poprilican jaz. Posebno uz cinjenicu da sam ''76 na neko vrijeme bio odsutan pa se stosta promijenilo. Mozes tvrditi koliko hoces da nije bilo gledanja ko je sa sela a ko nije
U isto to vrijeme mnogi prijatelji sa "sela" slusali su samnom i sa mojim drugov
Pa ne sjecam se da si bio aktivan '75. Mozda grijesim
E sad sto tebe nije bilo tu ja nemam pojma ne vjerujem da te neko nije htio prihvatiti samo zato sto si sa sela, cak je bilo moderno imati dugu kosu a ti si se u tu semu uklapao.
Pa i nije bila tada bas pretjerano duga iako je bilo bilo vise ;)
Mozda si htio da budes glavna faca neznam ali znam da to u mom drustvu nije islo i nije bilo glavne face.
Posto rece da znas ko sam onda navedi primjer kada sam ja u to vrijeme zelio biti glavna faca.
Vjeruj da mi nije zelja prepucavati se sa tobom,
Sreca sto mi nisi i ti rodjak pa da se pozavadjam sa cijelom familijom :mrgreen:
zaista cijenim to sto radis i mislim ( koliko se ja razumijem u one 286,386, ...) da to izuzetno dobro radis.
Pa recimo da ovo nije dvosmisleno
Zelio sam samo iznijeti drugacije vidjenje istih stvari i to je ta je...na demokratija.
Izaci ce nam na nos prije ili poslije.
A Podrazumijeva se da ti o meni mozes da mislis sve najgore ali je problem ako druge pokusavas da navedes na isto misljenje
Eto mozda se ti ne slozis sa ovim - ali takvo je moje misljnje
Ima mnogo toga u zivotu sto je dozvoljeno ali nije i navoditi druge da to isto cine - ili bar nije moralno.

Poz

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by cicos »

Fino,fino,rasprava ide u pravom smjeru.....
Mislis zato sto se umijeshashe i drugi da ti pripomognu?
Ko tebi fali rjechitosti
Ne mogu ja pisati kao ti Cicos,na zalost nisam ni zavrsio skolu pa ti se ni ne smatram doraslim,
Evo te odmah u elementu - samo napred red ironije red cinizma red licemjerja... a tu si k'o kod kutje - zar ne?
mozda si ti u mojim postovima vidio nesto sto je uvredljivo za tebe,
Ocito nema tog bolda koji to moze da podplajvazi da ti skontas zasto sam se ukljucio u ovu vrevanju.
Da ne pretresamo po ostatku posta - vec procitano nekoliko puta i prokomentarisano
Ako u jednom tvom postu nadjoh nesto sto mi je zasmetalo to ne znaci da to mislim i o ostalim postovima
(a mozda zato sto ih nisam procitao - ima ih za pesposlene k'o u prici)

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by cicos »

murgo wrote:
cicos je napisao:
- osim "Miciji" i meni
...ipak smo negdje ista generacija a mozda i iz komsiluka, ako je tacno ovo sto si napisao!? :D :smt006
poz
Pa jesmo , tu negdje ;)
Aj' reci kada si zadnji put bio na "gruntu" te stare skole ;)

PS
"Kami" je okupio oko sebe policiju, zensku prosvjetu jos samo da okupi bravariju pa sam nagrabusio

Poz
JaMi

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by kuzmo »

A ,jeste se napucali da nije pun mjesec.A brate imao si zivce da ovaj post sve citiras i sklopis kao elaborat.Vidim da se okupljate,evo jedan tokar za pocetak ,jbg. nisam bravar :lol:

Post Reply