Najdrazi pedagoski radnici

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by vrsta8472 »

И ја сам мало прије чуо да је умро. Нека му је лака црна земља!

Морам ово да напишем, прије неког времена долазио је код мене на зрачење. И кад би га видјео причао би ми о својим ученицима. Читав живот је посветио ђацима и вјерујем да је до задњег даха био уз њих. Мени ће увијек устати у сјећању часови ликовног код нашег Љубе.

Још једном искрено саучешће породици Савковић.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by murgo »

iskreno saucesce porodici i nek mu je laka crna zemlja!
nema zabave bez zena i rakije

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by cirus »

Neka mu je laka zemlja,bio je i ostao legenda Prnjavora.Saucesce porodici.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by ZMIJA »

Stari druze, zbogom
Iako smo znali da si vec duze vrijeme usao u odlucujucu bitku. u bitku zivota i smrti,sa tugom smo docekali vijest da si tu bitku nazalost izgubio.
Svi mi koji smo te poznavali, sa tobom stasali i rasli,i mnogi koje si vaspitavao, na sebi svojsvstven i poseban nacin,ne mozemo ostati ravnodusni,da nisi vise među nama,dragi nas ,nastavnice ,kolega ,prijatelju i druze.
Bio si raja Ljubo,raja među rajom, i takav ces ostati u nasim sjecanjima.
Tvoj prodorni, nekad prmukao glas, po kome si bio prepoznatljiv, nazalost necemo vise moci cuti u nasim skolskim hodnicima,ali tvoje plemenito srce i dusa umjetnicka, koju si znao pretociti kroz sliku, i svaku drugu likovnu kreaciju,nesto je sto je po cemu cemo te uvjek pamtiti.
Nas mali grad,imao je svog likovnjaka svog Ljubu ,svog umjetnika koji je svakim povodom znao i kroz stihove da nam se prestavi, onako kako je samo on to znao,i po tom cemo te pamtiti dragi nas nastavnice.
Bio si nam primjer dragi Ljubo i kao drustveno politicki radnik u nasem gradu,volio si istinu i pravdu koje nikad dosta u ovim teskim vremenima, po sve nas zajedno sa tobom.
Ucio si nas kako nesto ne treba raditi,upozoravao si nas,na opasnosti u razvoju naseg demokratskog drustva,davao si sebe za interese sviju nas, i na tome ti hvala dragi nas druze.
Mi koji smo te poznavali, vjecno cemo te se sjecati,po tvojoj dobroti, jer ti nista drugo nisi niti bio, vec jedna dobrica od covjeka,koja je bila snabdjevaean sa puno pozitivne energije,s puno razumjevanja i tolerancije,znao si zavikati ali nisi bio ljut,znao si zamahnuti ali nikad nisi udario,znao si zaplakati ali si se smejao.
Zbogom Ljubo drize.
Najiskrenije saucesce ,porodici Savkovic.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by planinka »

Saucesce porodici Savkovic, pokojnog nastavnika Ljube se sjecam kao dobrog covjeka i pedagoga. Ili sam ja starija generacija ili me je tako zadesilo da su prosvjetni radnici kojih se rado sjecam i pamtim obadvojica umrli prerano, mislim na pokojnog Branka Kainovica i Ziku Kuzmanovica.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by seha »

Neka ti je vjecni pokoj Ljubo, ljudino! Iskreno saucesce porodici Savkovic i ostaloj rodbini.
Srebrena Krila

User avatar
sasabrkic
Posts: 82
Joined: 30.05.2012. 11:01

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by sasabrkic »

Moja učiteljica Ifeta Čolaković...

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by boja »

Da, dobra komsinica al cujem da joj je malo zdravlje ugrozeno. U svakom slucaju zelim oporavak . A ja bi rekla da je Mara Radonjic bila vrh u svakom slucaju, kao pedagog i covjek.Ako znate gdje je sad i kako je neka napise.Za gospodju Maru veliki pozdrav.

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by zeko_sisko »

Mara je u Novom Sadu. Sinovi su joj tamo tako da su se ona i muz prije par godina preselili.

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by boja »

HVALA , Draga drugarice uciteljice ako ovo dopre do vas , mozda se i sjetite ucenice koja je umjesto ,mogu li ja uciteljice rekla mogu li ja mama.Dok su se ucenici nasmijali vi ste me samo milo pogledeali. DIVNA STE VI ZENA

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by просвјета »

Кад већ редате наше професоре, наставнике и учитеље ево и наше Анице Трогрлић... Поздрави!

Image
Last edited by просвјета on 12.05.2013. 13:01, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

E ovi su stariji i od mene :D koja je ovo generacija ,prepoznajem im siske od Rasima brice ali su mi face nekako mutne. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by просвјета »

...Доле, сједи лијева трећи Раде Китић ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by KAMIKAZA »

Predpostavio sam da su 1966 godiste :D Vidi ga Rade ima kosu :D jel ovaj bucmasti u sredini Hase :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Najdrazi pedagoski radnici

Post by просвјета »

Да Хаше, Дерво, Вида, Соња, Мурис, Грегор, Јахија, Ненад, Јасминко,...
Како се трчи рећи "мала европа", али то је тако у чаршији било и мање више остало Богу хвала.
Знате како Европа, она велика, има Нијемце, Бугаре, Чехе, Французе, Литванце...
Поздрављамо све мало-европљане с поруком: Чувајте свој идентитет да нам "мала европа" не изгуби смисао...

Image

Post Reply