Ima nade i za nas u Bosni i Hercegovini

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Ima nade i za nas u Bosni i Hercegovini

Post by DJ_Buco »

Hercegovina bogata naftom!Hercegovina poput Saudijske Arabije leži na nafti?21.05.2008

Nakon obnove rafinerije, Bosna i Hercegovina mogla godišnje prerađivati oko 4 milijuna tona nafte
Stručnjaci British Petroleuma i tvrtke Amoco došli su do zaključka kako je prostor od Glamoča, Livanjskog polja, Nevesinja do Neuma prema Crnoj Gori područje s najvećim zalihama nafte u Europi.
Prema njihovim procjenama, na dubini od 4 do 6 tisuća metara leži oko 500 milijuna tona nafte, prenosi


Zbog toga se angažirala i sarajevska tvrtka Energoinvest koja želi ponovno oživjeti istraživanje naftnih polja BIH koja su prije rata obavljali u suradnji sa SAD-om.

"Prvi bareli nafte iz BiH bi se trebali izvući u roku od 15 godina, i to pod uvjetom da domaće vlasti budu imale sluha za takav projekt", kazao je za Pincom dekan Tehnološko-rudarskog fakulteta u Tuzli dr. Abdulah Bašić. Prisjetio se tako još jednog istraživanja British Petroleuma u sjevernoj Bosni, oko Posavine gdje je nekad bilo Panonsko more. Tamo su zaključili da ima manje nafte nego u Hercegovini, međutim, ipak se radilo o procjeni da na tom području leži oko 50 milijuna tona nafte.

"Budući da su Rusi vlasnici Rafinerije Bosanski Brod naftno istraživanje će provesti sigurno ruski stručnjaci", smatra Bašić. Tako bi u skoroj budućnosti, odnosno nakon obnove rafinerije, Bosna i Hercegovina mogla godišnje prerađivati oko 4 milijuna tona nafte.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Da nas ne zadesi sudbina kao Nigeriju..leze na nafti a ovamo crkavaju od gladi..od nase vlasti nista cudno ne bi bilo. :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

regeman wrote:Da nas ne zadesi sudbina kao Nigeriju..leze na nafti a ovamo crkavaju od gladi..od nase vlasti nista cudno ne bi bilo. :lol:
Ote mi rijeci iz usta! :)
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

regeman wrote:Da nas ne zadesi sudbina kao Nigeriju..leze na nafti a ovamo crkavaju od gladi..od nase vlasti nista cudno ne bi bilo. :lol:
Haha ova ti je dobra Rege. Kao prvo ako tu i ima nafte potrebna je ogromna lova da se finansira vadjenja nafte sa tako velike dubine. A ko to bude finansirao uzece vecinu love sebi i dati nesto hercegovackim tajkunima a narod opet osta gladan i zedan :?
Ko zna mozda neko nadje piramide na Ljubicu i neko skriveno blago jednog dana ? :lol:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ko zna mozda neko nadje piramide na Ljubicu i neko skriveno blago jednog dana
Setam oko 1. Maja po obLjubicu i sprdam se sa drugovima na tu temu, sta bi bilo kad bi bilo. Znam da od tih prica koristi nema. Pa kad su se Austrougari selili iz Bosne, ljudi su iz kancelarija kidali primitivni oblik parketa i lozili ga, uz ono : ''ala ovo austrijsko drvo dobro gori'' :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

ako je ovo istina
opet ce skociti cjena golfu 2 :lol: :lol:

zoki05
Posts: 725
Joined: 05.07.2005. 09:49
Location: Prnjavor

Re: Ima Nade i Za Nas u Bosni i Hercegovini

Post by zoki05 »

DJ_Buco wrote:Hercegovina bogata naftom!Hercegovina poput Saudijske Arabije leži na nafti?21.05.2008

Nakon obnove rafinerije, Bosna i Hercegovina mogla godišnje prerađivati oko 4 milijuna tona nafte
Stručnjaci British Petroleuma i tvrtke Amoco došli su do zaključka kako je prostor od Glamoča, Livanjskog polja, Nevesinja do Neuma prema Crnoj Gori područje s najvećim zalihama nafte u Europi.
Prema njihovim procjenama, na dubini od 4 do 6 tisuća metara leži oko 500 milijuna tona nafte, prenosi


Zbog toga se angažirala i sarajevska tvrtka Energoinvest koja želi ponovno oživjeti istraživanje naftnih polja BIH koja su prije rata obavljali u suradnji sa SAD-om.

"Prvi bareli nafte iz BiH bi se trebali izvući u roku od 15 godina, i to pod uvjetom da domaće vlasti budu imale sluha za takav projekt", kazao je za Pincom dekan Tehnološko-rudarskog fakulteta u Tuzli dr. Abdulah Bašić. Prisjetio se tako još jednog istraživanja British Petroleuma u sjevernoj Bosni, oko Posavine gdje je nekad bilo Panonsko more. Tamo su zaključili da ima manje nafte nego u Hercegovini, međutim, ipak se radilo o procjeni da na tom području leži oko 50 milijuna tona nafte.

"Budući da su Rusi vlasnici Rafinerije Bosanski Brod naftno istraživanje će provesti sigurno ruski stručnjaci", smatra Bašić. Tako bi u skoroj budućnosti, odnosno nakon obnove rafinerije, Bosna i Hercegovina mogla godišnje prerađivati oko 4 milijuna tona nafte.

Ma zato su nama ameri bacili KOST, da se pobijemo međusobno pa da mogu laganice prebacit postrojenja i uzeti prirodne resurse koje mi nismo znali iskoristiti!

Šta'ćeš, znaju oni kako se to radi...
Vazduh treperi kao da nebo gori, sprema se oluja...

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ja sam nasao naftu na njivi, tamo iza kuce, cekam ruse sta ce reci, i koliko ce mi platiti za zemljiste
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

Hunter wrote:ja sam nasao naftu na njivi, tamo iza kuce, cekam ruse sta ce reci, i koliko ce mi platiti za zemljiste
ja mislim da ti je probijen rezervar u traktora pa je ispustio naftu na tom mjestu :lol: :lol:

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

mislit i srat, nije isto
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

isto je
probaj :lol: :lol: :lol:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D KAD BI BUSILI KOD TUCE U DVORISTU MISLILI BI ISTO DA SU OTKRILI NAFTNO POLJE; I TO JAKO PLITKO MADA SA MNOGO VECIM KAPACITETOM NEGO TO U POSAVINI !!!!!!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Nisam siguran da li da se radujem ili da plačem na takvu vijest !!!
Kakvi smo , zavadit će nas , pobićemo se među sobom i sve će ostati njima ( ma ko god to bio )
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Ja mislim da nas neko dobro zebava, prvo Piramida sada Nafta :) a prodali rafineriju hehehe jos ce naci majmuna u bosni od koga je nasto covek :D hm..

I propade mi ona kako smo mi bosanci najstecnij na svetu imamo muslimane a nemamo nafte a sada izgleda imamo i nafte hahahahah zlooo

NAS NEKO DEFINITIVNO ZEZA!!!
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

NAS NEKO DEFINITIVNO ZEZA!!!
aaaajjddeeeeeeeeee !!! 8)
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Striker wrote:Ja mislim da nas neko dobro zebava,

imamo muslimane a nemamo nafte a sada izgleda imamo i nafte hahahahah zlooo

NAS NEKO DEFINITIVNO ZEZA!!!

Ako moze da damo amerima ;neka nose i jedno i drugo !!!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Evo druga pametna od tebe u tih 10 hiljada postova. :lol: Zapisacu i ovaj datum u svoju knjigu, odmah ispod prazne kolone 'Vrsta'. :lol: :lol: :lol:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...kakvi smo,nema nade nikakve za BiH...
Srebrena Krila

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

ne postoji nikakva nada za preziveti ovde

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Treba uvijek se nadati, jer bez toga se nemože živeti.....ima nade :wink:
Image

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

KP wrote:Treba uvijek se nadati, jer bez toga se nemože živeti.....ima nade :wink:

kako da se nadam kad nade nema.samo lopovi ovde mogu opstati.

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

a ti ne znas da nema nade

User avatar
Repko
Posts: 257
Joined: 28.11.2002. 01:09
Location: Prnjavor Village
Contact:

Post by Repko »

Americi (SAD) nije u interesu da otme nekome nešto kako ljudi ne shvatate! Oni samo žele da imaju odakle kupiti za dolare $ koje štampaju u enormnim količinama. Svijet je postao ovisan o dolaru i kad samo pomislite da je 60-70% novca u dolarskim derivatima (derivat kao ekonomski pojam mislim) sve je jasno. Uskoro prelaze na Amero (nova valuta sjeverne amerike) koji će biti glavna valuta u SAD-u, Kanadi i Meksiku. Trenutni vid globalizacije je odgovarao SAD-u do prije par godina, a sada prelaze na novi sofisticirani model. Živi bili pa vidjeli, nadam se da griješim...
Don’t forget 1389 Battle for Kosovo.
Don’t forget 1912 Kumanovo battle, revenge for Kosovo.
Don’t forger 1999 Battle for Kosovo II
Don’t forget we’ll revenge it again
Predaj život otadžbini, dušu Bogu a ponos nikome!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Nesto ne vidim da su uspjeli sa tim stampanjem para, njihova privreda je pred kolapsom, bankovni sistem pada, a ovamo su neka velesila, ici ce oni na novu valutu ali proci ce kao i Njemacka sa eurom, pasce jos nize jer nece moci da izdrze promjene
Rusija ,Japan i Kina ce u narednom periodu da rasture ovo sve , svi ce postati zavisni od njih. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

KAMIKAZA wrote:Nesto ne vidim da su uspjeli sa tim stampanjem para, njihova privreda je pred kolapsom, bankovni sistem pada, a ovamo su neka velesila, ici ce oni na novu valutu ali proci ce kao i Njemacka sa eurom, pasce jos nize jer nece moci da izdrze promjene
Rusija ,Japan i Kina ce u narednom periodu da rasture ovo sve , svi ce postati zavisni od njih. :wink:
Rusija i Kina ce stvarno da rasture sve,ama bas sve...mislim sa atomskom bombom...a samo analfabeta i mozdani bolesnik moze pomislit da ce te dvije ,,velesile,, ekonomski da nadmase Ameriku...no sta drugo cuti od ,,patriote,, kamikaze,starog kameleona i prelivode iz Prnjavora... :wink:
Srebrena Krila

Post Reply