Ima nade i za nas u Bosni i Hercegovini

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

:smt005 :smt005 :smt023 :lol: :lol:

DOBAR, DOBAR!

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

Ima .............Nada Savic,Nada Podunavac.....itd
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

KAMIKAZA wrote:Nesto ne vidim da su uspjeli sa tim stampanjem para, njihova privreda je pred kolapsom, bankovni sistem pada, a ovamo su neka velesila, ici ce oni na novu valutu ali proci ce kao i Njemacka sa eurom, pasce jos nize jer nece moci da izdrze promjene
Rusija ,Japan i Kina ce u narednom periodu da rasture ovo sve , svi ce postati zavisni od njih. :wink:
Ala mlatis za medalju. Njemacka pala nisko? De nek ti neko ko je bio u Rusiji i Kini isprica malo kako je tamo. Nisu Ameri sjajni, ali su pragmaticni. Jedini oni od neprijatelja prave saveznike koji im dobit donose.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

regeman wrote:
Ala mlatis za medalju. Njemacka pala nisko?
Pa jel mislis da nije, u Njemackoj je da bi prikrili propast ,izmjenjeno niz zakona ,tako da sad lazu o naglim uspjesima u privredi, o novim radnim mjestima a u stvari broj nezaposlenih im ni vidovita Vanda nemoze da pogodi, lazu kako imaju tri miliona nezaposlenih,sve ostale su prebacili u neki Haz 4 , mislim da se tako zove, e tu su bar 10 miliona, to im je neka vrsta socijalne pomoci, mada socijala i dalje postoji, kao treca i poslednja stepenica, izdvajanja su im se smanjila i ne mogu pokrpati rashod, pa to rade iz zaduzenja kao i mi, pre dvije godine su trebali da dobiju plavo pismo od EU ,i sa ovim su samo odgodili ali za koliko ,to je pitanje. U sustini Njemacka je postala siromasna zemlja, danas strajkuju seljaci zbog niske cijene mlijeka, pre par dana strajkovali su metalci, pa rudari , pa zeljeznicari i ko sve nije, cijene zivota rastu katastrofalno, a plate samo padaju,ovako je isto bilo u nas pred rat, svaki dan strajk, narod ronda , njima je opet lakse imaju Turke i sad svi na njih i druge strance rondaju, a mi smo krivca nasli u drugim nacijama, i eto prosli kako smo prosli ,a njima nebi bio u kozi.
Kinezima i Rusima nije super, ali imaju cvrstu ruku, ni nama nije bilo sve potaman za vrijeme Tite, ali smo cutali, bez cvrste ruke smo za kratko vrijeme sve razjebali, danas zalimo za tim . :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Ala, brate... Pa strajkuju i Italijani u Napulju zbog smeca, penzioneri u Grckoj pa to ne znaci da je zemlja automatski propala. Kriza je na globalnom nivou. Troskovi zivota enormno rastu, nije samo slucaj u Njemackoj.
Kroz nekoliko godina svi cemo postati kineski potrosaci. Americka privreda polako kolapsira a primat preuzimaju Kina i Rusija.
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Kostakurta wrote:Ima .............Nada Savic,Nada Podunavac.....itd
Nada Živković.... :P
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Kinezima i Rusima nije super, ali imaju cvrstu ruku,
Tebi bas cvrstoca fali, a? :lol:

Pa jel mislis da nije, u Njemackoj je da bi prikrili propast ,izmjenjeno niz zakona ,tako da sad lazu o naglim uspjesima u privredi, o novim radnim mjestima a u stvari broj nezaposlenih im ni vidovita Vanda nemoze da pogodi, lazu kako imaju tri miliona nezaposlenih,sve ostale su prebacili u neki Haz 4 , mislim da se tako zove, e tu su bar 10 miliona, to im je neka vrsta socijalne pomoci, mada socijala i dalje postoji, k
Pazi, krize su zdrava pojava, pokazuju sta u sistemu ne valja, i to je to. Samo je ovdje bajno a ostali crkavaju od gladi.
U sustini Njemacka je postala siromasna zemlja,
Stvarno si prolupao. Izvini sto ti ovo govorim, cijenim neke tvoje stavove, ali oko ovakvih nebuloza mi je glupo da se raspravljam. Njemacka siromasna? Ziv ti meni i zdrav bio. Pozdrav.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Matero bogova,kakvih izvala za procitat...kami,jaro,ohani malo,djes navalio.lupas ko maxim po diviziji...pocinjem sumnjat da si puko ko lubenica...
Srebrena Krila

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

SEHA ovde su vrućine nenormalne u zadnja dva tri dana , ništa se nemoj čudit !!!

Šalu na stranu , KAMI shvatam ja o čemu ti pričaš ali možda si malo pretjerao u dozi oštrine !!!
Kriza je svugdje u svijetu manja ili veća , mislim da je svemu tome kriva globalizacija ( a čudio sam se kad su ljudi protestvovali i tukli se sa policijom protiv globalizacije ) !!!
Veliki postaju još veći a nisu sa tim usklađeni socijalni programi da ,,zakrpe rupe,, srednje klase , plus proširenje Evrope na istok , enormni troškovi da se usklade standardi itd itd...
A da ne pričam da nema više komunizma , protiv teže kapitalizmu i bojazni od revolucije radničke klase protiv ugnjetavanja radnog naroda Crne Gore ... :roll: ( imao sam 5 iz Marksizma :lol: )
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Još da promjeniš nick u Marksimus :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

seha wrote:
KAMIKAZA wrote:Nesto ne vidim da su uspjeli sa tim stampanjem para, njihova privreda je pred kolapsom, bankovni sistem pada, a ovamo su neka velesila, ici ce oni na novu valutu ali proci ce kao i Njemacka sa eurom, pasce jos nize jer nece moci da izdrze promjene
Rusija ,Japan i Kina ce u narednom periodu da rasture ovo sve , svi ce postati zavisni od njih. :wink:
Rusija i Kina ce stvarno da rasture sve,ama bas sve...mislim sa atomskom bombom...a samo analfabeta i mozdani bolesnik moze pomislit da ce te dvije ,,velesile,, ekonomski da nadmase Ameriku...no sta drugo cuti od ,,patriote,, kamikaze,starog kameleona i prelivode iz Prnjavora... :wink:
Rekoh ja jos i prije ovoga sta ce da bude sa amerikom i njemackom :D hajde koji komentar na krizu :D a ja cu jos da potrazim one postove iz 2006 i 2007 sa mojim prodnozama :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

И ти си као и ја "Видовита Зорка" :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

BOLJE BI BILO DA SAM BIO MANJE VIDOVIT I PROMASIO :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

vrsta8472 wrote:И ти си као и ја "Видовита Зорка" :D
SAMO ŠTO SI TI VIŠE ZORKA,A MANJE VIDOVIT! :P

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Meni vise vuce na Mileva. Radio Mileva... :lol: :wink: :roll:

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

KAMIKAZA wrote:
regeman wrote:
Ala mlatis za medalju. Njemacka pala nisko?
Pa jel mislis da nije, u Njemackoj je da bi prikrili propast ,izmjenjeno niz zakona ,tako da sad lazu o naglim uspjesima u privredi, o novim radnim mjestima a u stvari broj nezaposlenih im ni vidovita Vanda nemoze da pogodi, lazu kako imaju tri miliona nezaposlenih,sve ostale su prebacili u neki Haz 4 , mislim da se tako zove, e tu su bar 10 miliona, to im je neka vrsta socijalne pomoci, mada socijala i dalje postoji, kao treca i poslednja stepenica, izdvajanja su im se smanjila i ne mogu pokrpati rashod, pa to rade iz zaduzenja kao i mi, pre dvije godine su trebali da dobiju plavo pismo od EU ,i sa ovim su samo odgodili ali za koliko ,to je pitanje. U sustini Njemacka je postala siromasna zemlja, danas strajkuju seljaci zbog niske cijene mlijeka, pre par dana strajkovali su metalci, pa rudari , pa zeljeznicari i ko sve nije, cijene zivota rastu katastrofalno, a plate samo padaju,ovako je isto bilo u nas pred rat, svaki dan strajk, narod ronda , njima je opet lakse imaju Turke i sad svi na njih i druge strance rondaju, a mi smo krivca nasli u drugim nacijama, i eto prosli kako smo prosli ,a njima nebi bio u kozi.
Kinezima i Rusima nije super, ali imaju cvrstu ruku, ni nama nije bilo sve potaman za vrijeme Tite, ali smo cutali, bez cvrste ruke smo za kratko vrijeme sve razjebali, danas zalimo za tim . :wink:



KAMIKAZA DRUG-potpisujem ovo do svake rijeci,i ne samo sto si u pravu vec niko od nas koji zivimo ovde nece da vidi surovu istinu :smt023 :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

regeman wrote:
KAMIKAZA wrote:Nesto ne vidim da su uspjeli sa tim stampanjem para, njihova privreda je pred kolapsom, bankovni sistem pada, a ovamo su neka velesila, ici ce oni na novu valutu ali proci ce kao i Njemacka sa eurom, pasce jos nize jer nece moci da izdrze promjene
Rusija ,Japan i Kina ce u narednom periodu da rasture ovo sve , svi ce postati zavisni od njih. :wink:
Ala mlatis za medalju. Njemacka pala nisko? De nek ti neko ko je bio u Rusiji i Kini isprica malo kako je tamo. Nisu Ameri sjajni, ali su pragmaticni. Jedini oni od neprijatelja prave saveznike koji im dobit donose.

e moj drug ti mlatis,ako mislis da je dole toliko lose i da je Nemacka idealna zemlja ,pa dodji malo da cistis stepenista ili tako nesto(i to ako nadjes) :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Sta je bilo? Svabija tone, pojeli Turci?

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Image

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Sheki wrote:Sta je bilo? Svabija tone, pojeli Turci?

Jbg mili znas kako je ali kad neko NS komentarise e onda stvarno JBG :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

stripi79 wrote:
regeman wrote:
KAMIKAZA wrote:Nesto ne vidim da su uspjeli sa tim stampanjem para, njihova privreda je pred kolapsom, bankovni sistem pada, a ovamo su neka velesila, ici ce oni na novu valutu ali proci ce kao i Njemacka sa eurom, pasce jos nize jer nece moci da izdrze promjene
Rusija ,Japan i Kina ce u narednom periodu da rasture ovo sve , svi ce postati zavisni od njih. :wink:
.

e moj drug ti mlatis,ako mislis da je dole toliko lose i da je Nemacka idealna zemlja ,pa dodji malo da cistis stepenista ili tako nesto(i to ako nadjes) :) :wink:
Sto se ne vratis onda? I nemam pojma gdje nadje ovaj post, ne sjecam se ni kad sam ga napisao.

Kamikazino preseravanje je namijenjeo samo ovom forumu gdje ljudi vole samik sebi da uskacu u grlo. Znam da kamikaza zna sta se tu desava, pametan je on :lol: , ali isto tako voli da se ulizuje pojedincima ovdje koji jedva cekaju propast zapada i rast Kine i Rusije. Prica kao od onog Save iz Kikinde sa mog avatara..ali ajd..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D , Uvjek sam tvrdio da ce Amerika da se ugrize zubima za dupe,kao i Njemacka. Trazio sam neke postove iz 2006 godine ali su nestali,ili su mozda jos tu negdje a ja ih nemogu pronaci,tad ste se mnogi smijali i eto dodje sudnji dan :D sve je ovo jos dobro sta nas ceka,mislim sta nas ceka ako se pokusa na ovakav nacin spasavati, a pokusat ce se, tad sam rekao da se u zivi pjesak puno brze tone ako se koprcas i onu moju omiljenu nije majka klela Muju sto je kockao vec sto se vadio. :wink: Ako ne puste da propadnu nesposobni, propast cemo svi, i u prirodi se vrsi selekcija, slabe zivotinje umiru i sluze kao hrana jacima, tako treba i u biznisu da bude.
Po njima sad ispada da npr. kad bi:Kompanija Dusanic pogrijesila u poslovanju i spekulisanju, recimo kod kupovine Metala :D , i otisla u veliki minus, da mi poreski obveznici namirimo njegove dugove tj. da drzava namiri, a narod namiri drzavi,naravno da su uspjeli u poslu samo bi oni vidjeli dobit, a osim toga, ovo je samo primjer :D , od Pere Dusanica se ne trazi da on ulozi svoju privatnu imovinu i spasi firmu, vec samo sirotinja da dadne od svoje bjedne plate za njegove dugove. E sad vidite vi kako bi se osjecali da se to desi u nas, pa cete saznati kako se osjeca narod u Americi i Njemackoj, i ne samo tu vec u svim zapadnim zemljama.Ova prica nema veze sa mojom ljubavi prema Rusiji , vec je samo pokazatelj koliko je politika glupa i slijepa,jer ako se tako pocne , doci ce hiljadu Pera i hiljadu drugih koji ce da uzmu milijarde subvencija od drzave i samo poslije dva tri mjeseca svejedno zatvoriti firme, samo sto ce u tom slucaju otici u zasluzenu penziju kao milijarderi a ne kao milioneri. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

To niko ne spori, da ne treba pomagati sve i svakoga, ali da se sve pusti niz vodu kakve bi sve posljedice bile?
Na kraju krajeva, postoji li bolja alternativa od ove? Nisam je vidjeo. A ovaj rast pop. balona i pucanje je karakteristika ekonomije 200 godina, nije ovo ni prva ni zadnja kriza.
Druga stvar, ti i tvoja ljubav prema Rusiji.. :lol: Rusi i Kinezi su prihvatili kapitalizam kao najrodjeniji, globalizacija je izbrisala sve granice koje ovde jos neko vidi..Kina, Rusija i SAD imaju zajednicke probleme, pad berzi, smanjenje prozivodnje, sve ti govori u prilog tome i niska kamata i cijena nafte..Ako je sranje poteklo iz USA sto su ga Rusi prihvatali, cini mi se da su i oni dali milijarde dolara za famozne hartije od vrijednosti....samo izgleda na ovom forumu se odnosi gledaju kroz crno bijelo, Rusiju i USA, partizane i cetnike :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ne gledam ja njih nekim drugim ocima, imam samo dva :D ali po meni je ovo sto se sad radi u Americi i opcenito na zapadu, u stvari veliki korak u socijalizam, jer sta je odlika socijalizma, bas ovo sto se sad desava, drzava je na ovaj ili onaj nacin dosla ili dolazi u vlasnistvo fabrika, banki, i svega onoga sto su nas u poslednjih 20 godina tjerali da privatizujemo, zasto smo mi morali da privatizujemo, a oni danas to sve rade unazad, kad je kapitalizam dobar neka snosi posledice, u Kini i Rusiji je plata mala ali konstantna, mogu li se oni pohvaliti sa time .
Nama je u socijalizmu bilo dobro, pas bio ko kaze da nije :D ali njima je krenulo lose jos tada i trazili su krivca, naravno mi smo im bili najblizi i najlaksi plijen, ali sad kad nema nijedna "diktatorska socijalisticka drzava" na Balkanu ko je sad krivac za njihovu propast Kina i Rusija, jer da nije u njih socijalizma, njima bi bilo super (malo sutra) ; njima fale kolonije, sila, ratovi, tudja ruda, roblje itd. i jedni i drugi su svoj kapitalizam izgradili na tome, ali danas je drugo vrijeme i nema toga ,bar za sada, a bez toga su oni nula .
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

li po meni je ovo sto se sad radi u Americi i opcenito na zapadu, u stvari veliki korak u socijalizam, jer sta je odlika socijalizma, bas ovo sto se sad desava, drzava je na ovaj ili onaj nacin dosla ili dolazi u vlasnistvo fabrika, banki, i svega onoga sto su nas u poslednjih 20 godina tjerali da privatizujemo,
Slazem se da je ovo srljanje u socijalizam, ali daleko da je to od socijalizma, posebno onog koji je kod nas bio. Kapitalizam je opstao zato sto moze sa svima, i da se provuce kroz socijalizam i diktaturu i plemenstvo, kroz sve. Mi smo tu mali i nebitni i mozemo samo da gledamo kako nas to sto manje da zakaci.
zasto smo mi morali da privatizujemo, a oni danas to sve rade unazad, kad je kapitalizam dobar neka snosi posledice, u Kini i Rusiji je plata mala ali konstantna, mogu li se oni pohvaliti sa time .
Razlike izmedju ekonomija Kine, Rusije i USa sa druge strane su velike ali su svi uvezani. Sta mislis ko zaposljava Kineze? Sigurno ne Srbi i Argentinci vec vecma Ameri i Englezi. Ne znam bas za platu, citao sam da Kinezi rastu po stopi od 20 odsto sledecih 20 godina nece stici GDP Amerike.
trazili su krivca, naravno mi smo im bili najblizi i najlaksi plijen, ali s
Ma za jugoslaviju je i neko cuo ali nista nije znao o njoj..a tek za Srbiju nije niko, sta ti mislis da smo mi toliko bitni, pa nebitni smo svi na Balkanu, vidis kako su rijesili problem sa nama za 5, 6 godina. I taj jugoslovenski socijalizam se odrzavao njihovim parama.
krivac za njihovu propast Kina i Rusija, jer da nije u njih socijalizma,
U Kini i Rusiji nema socijalizma ni za lijeka..sta je tebi..gdje ga vidis u cemu?
i jedni i drugi su svoj kapitalizam izgradili na tome, ali danas je drugo vrijeme i nema toga ,bar za sada, a bez toga su oni nula .
Pa ne mozes reci da nisu bas nista ostavilo za sobom. Kapitalizam treba redefinisati i uciniti ga pravednijim, ali ja mu ne vidim alternativu. Rusko socijalizam, komunizam? Neka hvala.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply