Ima nade i za nas u Bosni i Hercegovini

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Na ja , zapadnjaci nazivaju klasicni socijalizam komunizmom, i to u Rusiji i Kini je socijalizam, nikako komunizam, jer komunizam je stadij koji niko do sada nije dostigao, sanjali su ga mnogi ali niko da dodje do njega, naravno tu krivica lezi u narodu, jer komunizam je bio zamisljen na sistemu "radis koliko mozes a uzimas koliko ti treba", ali mi svi imamo urodjenu teoriju tj .socijalisticku teoriju, i to onu "uzimas koliko mozes a radis koliko moras", te dvije teorije su u stvari matematicki gledano paralele i nikad se nece ukrstiti. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nema veze, gdje u Rusiji ili kod nas (ili kini) vidis komunizam, socijalizam kako god ga nazvao?
Osim u davanju pomoci siromasnima i malo u zdravstvu. Sa druge strane nase zdravstvo lijeci grip, kad se razbolis ozbiljnije, daj 20.000 e i idi vani..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ovo sto mi sad dozivljavamo ,je socijalizam u raspadu ili neuspjeli kapitalizam, procvat socijalizma je u stvari bio sedamdesetih i osamdesetih godina, tad se preko zdrvstvene knjizice islo u inostranstvo u banju, a o lijecenju da se i ne govori, ne samo u nas vec u svim socijalistickim zemljama osim Rumunije i Albanije, je sve imalo svoj uhodani tok, u nas je bio mozda malo strog rezim ,ali ni blizu strog kao u drugim zemljama,i ja licno znam da se lijecilo bez naknade, danas je ovo sto ti kazes tacno ali se vezuje za danasnje kapitalisticko drustvo, prakticno sve od 1991 je u nas vezano za ovaj novi poredak. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

e samo u nas vec u svim socijalistickim zemljama osim Rumunije i Albanije,
I jos poneke zemlje ali nebitno. Vecina tih zemalja je odrzavana kreditima spolja, koji nisu stizali iz Indije vec iz Z. svijeta. Od cega se, posebno kod nas, razvijao takakv kakav socijalizam ako ne od zapadnog novca. Mi smo imali priliku 91e da se transformisemo u soijla demokratiju ali smo je zajebali.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Tubonja
Posts: 30
Joined: 29.01.2009. 05:54
Location: Tajna

Post by Tubonja »

Ja se jos uvijek nadam da ce komunizam da se vrati i da poapsimo sve ove lopove i zlikovce.Tad bi i ja imo sta da radim.
Sto rijecima nemozes,pendrekom mozes,itekako.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

...pa ni za vrijeme komunizma nije bilo drugacije...samo se skoro sve definisalo drugacije...
nema zabave bez zena i rakije

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Tubonja wrote:Ja se jos uvijek nadam da ce komunizam da se vrati i da poapsimo sve ove lopove i zlikovce.Tad bi i ja imo sta da radim.
Mozes i sad da se zaposlis u policiji i da lemas lopove i zlikovce toga ima na
sve strane u prnjaorskoj opstini

Post Reply