Perfect disasters - Priroda uzvraca udac

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Katastrofalne posledice razornog zemljotresa
Novi udar u Kini, broj žrtava dostigao 12.000


Broj nastradalih u snažnom zemljotresu jačine 7,8 stepeni Rihterove skale koji je juče pogodio kinesku provinciju Sečuan, dostigao je blizu 12.000, a novi zemljotres jačine 6,1 stepeni Rihterove skale pogodio je danas istu provinciju, samo 25 sati posle prvog, javljaju svetski mediji. Najnoviji bilans saopšten je u trenutku dok se timovi spasilačkih ekipa bore da izvuku zatrpane ljude.

Kineske vlasti saopštile su danas da je samo u Mianjangu, koji se nalazi u blizini epicentra razarajućeg zemljotresa, 18.645 ljudi zatrpano ispod ruševina, a da je najmanje 4.140 poginulo. Širom provincije Sečuan na hiljade ljudi su živi zatrpani u ruševinama zgrada, njihova sudbina je neizvesna, a skoro 900 učenika je bilo zatrpano u ruševinama škole „Đujuan“, u gradu Duđianjang, blizu epicentra na jugozapadu provincije.
Prvi Zemljotres se dogodio u ranim popodnevnim satima, kada je nastava bila u punom jeku. Na snimcima sa lica mesta videli su se kranovi koji pokušavaju da uklone ruševine.
U Duđianjangu, oko 100 kilometara od epicentra, reporteri kineske novinske agencije Sinhua videli su zakopane tinejdžere koji se bore da se izvuku iz ruševinama trospratnice, dok su drugi zapomagali tražeći pomoć. Dve devojčice su uspele da pobegnu jer su, kako navodi Sinhua, trčale brže od drugih.

Više stotina ljudi takođe se nalazilo pod ruševinama dve fabrike hemikalija u gradu Šifang u Sečuanu, a srušilo se barem još pet škola u najteže pogođenoj oblasti Venčuan, javio je Bi-Bi-Si.
U glavnom gradu Sečuana Čenduu stanovništvo je u panici preopteretilo telefonski sistem, zbog čega čak ni državni mediji satima nisu imali pravu sliku o razmerama katastrofe.
„U Čengduu je mobilna telefonija bila blokirana i na hiljade servera ne radi“, rekao je Ša Jueđia, zamenik direktora „Čajna mobajla“.

Potres od 7,8 stepeni Rihtera srušio je 80 odsto zgrada u srezu Beičuan, u provinciji Sečuan, a pored procena koje govore o hiljadama poginulih (između 3.000 i 9.000), veruje se da je najmanje 10.000 ljudi povređeno.
Potres se osetio čak i u Tajvanu i Hongkongu, ali i na Tajlandu, u Pakistanu i Vijetnamu. Glavni udar je zabeležen oko 100 kilometara severozapadno od glavnog grada Sečuana Čengdua.
Vojska je mobilisana kako bi pomogla u pružanju pomoći, a premijer Ven Điabao je juče apelovao da se ulože „sveopšti“ napori za spasavanje žrtava.

Minut ćutanja u svim gradovima na putu olimpijske baklje
Kineske vlasti donele su danas odluku da u svakom gradu na putu olimpijske baklje do Pekinga minutom ćutanja bude odata pošta žrtvama zemljotresa na jugoistoku zemlje, u kojem je poginulo oko 12.000 ljudi.
"Bezbednost će biti prvi prioritet na putu olimpijske baklje do Pekinga", navodi se u saopštenju na zvaničnom sajtu Olimpijskih igara.
Baklja će kroz provinciju Sečuan, u kojoj je bio epicentar zemljotresa, proći u periodu od 15. do 18. juna. Organizatori OI su saopštili i da će kutije za donacije i pomoć biti postavljene pored puta kojim će proći olimpijska baklja.

Zemljotres potresao Kinu
Snažan zemljotres pogodio je jugozapad Kine, 92 kilometara severozapadno od glavnog grada provincije Sečuan, Čengdua. Potres snage 7,5 stepeni zaljuljao je zgrade čak i u Pekingu i Šangaju
Image
Image
Image
Image
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Veoma zalostno, a samo par dana nakon onog u Burmi :cry:

Nego, Hunter zelis da kazes da je to posledica "promjene klime" ili kako ti rece "priroda uzvraca udarac"???
Kazi, kako onda pravdas podatak da je to prvi takav udar nakod 32 godine... Znaci, prije 32 god. je vec bio, a tada se nije pricalo o ovome o cemu se sada prica...?!?

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

seljo, vidi se da si ti neki seljak, pa ti nemas pojma, zar ne vidis da je to urota protiv cijelog covjecanstva, ja cak mislim da su vanzemaljci odgovorni za sve ovo.
Salu na stranu, zadnjih par godina se katastrofe desavaju sve cesce i cesce, pa evo sad je bio i neki tornado u americi, isto je bilo poginulih, cinjenica je da ce se prirodne katastrofe u buducnosti dogadjati sve cesce, a to sto se desava sigurno se ne desava bez nekog povoda. Dao Bog da i ja grijesim
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Neznam vala 8) al ubise me moji seljacki maniri, svaku temu po redu spamujem.. :wink: :D

Nego, sve je to tacno, u neku ruku... Sve su cesci takvi slucajevi... Iskreno, za amerima me bas boli dzon i da li ih lupa tornado ili oluja 8)
Meni je krivo sto to skoro sve zemlje iskoristise kao dobru zaradu na dodatnom porezu, zato sto eto zagadjujemo... eh, bas bih voleo vidjeti kako ce oni sa tim ekstra parama ocistiti planetu Zemlju, tj spasiti je...

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ma, ocistice oni suvoja dvorista i napuniti dzepove, cast izuzetcima kao sto su japan i skandinavske zemlje
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Uzrok ovog zemljotresa je bilo pomjeranje zemljista (podvlacenje), na sto se ukazivalo vec 15 godina,, znalo se da ce da se desi samo nije se znalo kad, kao sto se nezna, koliko ce trajati podhtavanje zemljista u tom djelu svijeta, strucnjaci isto tvrde da ce da se desi sa dijelom Amerike (NJujork) , gdje bi moglo uskoro da dodje do milionskih zrtava, mada ljudi koji zive na tim terenima ,jednostavno nauce da zive i sa tim problemom; najbolji primjer je Sicilija i Etna, ljudi zive umiru ,ginu , gube sve ali se na kraju opet vrate tu.
U ovom slucaju zagadjivanje klime nije uticalo na stanje, sto ne znaci da nije uticalo na Tornado u Americi, ja sam za ocuvanje okoline, jer sa tim ne ocuvavamo samo okolinu vec i nas, taj isti zrak i mi disemo, :D jesam pametan ,skontao sam da disem !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

ljudi ovo sto se desava poslednjih godina je pravi smak sveta sto je bio najavljen ono kad se trebalo uci u novi vek.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ja stvarno neznam koliko se u nas radi na tom ocuvanju okoline, znate ,meni se mora oprostiti :D koristim poslednje blagodati jer polako ulazim u godine :smt005 ali cim mali izda, ja cu se aktivirati na tome :D , ima da zamjenim Inspektora Savu, samo neznam jel i ja moram da osjecem prste ako cu na tu poziciju :D Nisam stvarno upucen u to zapazio sam par puta one akcije oko uredjenja obale rijeke Ukrine, ali nista vise, slabo kontrolisemo firme zagadjivace ,tipa Kozara, Standard, itd , kao i one koje crpe rudna bogatstva, njihove nekontrolisane eksprprijacije bi mogle da naruse stanje u nasoj okolini, jer kad se sad izgradi ta elektrana u Stanarima, nas zrak cemo pre udisanja morati dobro sazvakati, prica da ce da bude sve cisto i filtrirano je providnija nego ona za nasu cistu vodu, vec se djeca ismijavaju u obdanistu sa tim stvarima, a da ne govorimo o osnovnoj skoli :lol: svi mi znamo da ce neki institut izdati rijesenje iako ce rezultat biti sasvim drugaciji, zato bi nam trebali jaki Zeleni, al ne Lisanjski !!! :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

KAMIKAZA wrote:Uzrok ovog zemljotresa je bilo pomjeranje zemljista (podvlacenje), na sto se ukazivalo vec 15 godina,, znalo se da ce da se desi samo nije se znalo kad, kao sto se nezna, koliko ce trajati podhtavanje zemljista u tom djelu svijeta, strucnjaci isto tvrde da ce da se desi sa dijelom Amerike (NJujork) , gdje bi moglo uskoro da dodje do milionskih zrtava, mada ljudi koji zive na tim terenima ,jednostavno nauce da zive i sa tim problemom; najbolji primjer je Sicilija i Etna, ljudi zive umiru ,ginu , gube sve ali se na kraju opet vrate tu.
U ovom slucaju zagadjivanje klime nije uticalo na stanje, sto ne znaci da nije uticalo na Tornado u Americi, ja sam za ocuvanje okoline, jer sa tim ne ocuvavamo samo okolinu vec i nas, taj isti zrak i mi disemo, :D jesam pametan ,skontao sam da disem !!! :lol:
samo dok MILADIN spremi koji avion :lol: :lol:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Brkate ono na sta se ne moze manje vise uticati kao zemljotresi i ono na sta ljudi mogu uticati, manje vise oko ekologije, hrane i vode i sl. Nece ljudi znati sta pisac hoce da kaze. :lol:

kao i one koje crpe rudna bogatstva, njihove nekontrolisane eksprprijacije bi mogle da naruse stanje u nasoj okolini, jer kad se sad izgradi ta elektrana u Stanarima, nas zrak cemo pre udisanja morati dobro sazvakati, prica da ce da bude sve cisto i filtrirano je providnija nego ona za nasu cistu vodu, vec s
Kako ti lupas u zadnje vrijeme, to je nevidjeno. Otkud ti to da opet tamo neki zli evropski vuci lazu oko Stanara? Ili je to po tebi opet zavjera svijeta protiv Srba. :lol: Ako vec postoji uradjen projekar javio bi se nek da kaze sta tu ne valja, nisu svi potkupljivi hebem mu misha :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ако живимо са радиоактивно-прљавом водом, тај зрак који ћемо жвакати, дође нам као посластица. Искрено не вјерујем да ће зрак бити баш толико загађен а и да буде код нас дувају вјетрови са запада (Станари су источно :D ).
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D Ja samo pokusavam da kazem da nam je potrebna kontrola standarda, tj. kvalitete ,na primjer kad se negdje u Evropi gradi ili dogradjuje samo jedna obicna pista za slijetanje helikoptera ili aviona, potrebno je milion ugovora, ne samo sa vlastima vec i sa narodom koji zive oko istog, tacno se regulise koliko letova po danu koliko po noci, koji avioni ili helikopteri ,bla bla bla, jer oni hoce da znaju sta kako i koliko ce uticati na njihovu okolinu , gradnja auto puta zahtjeva isto, sve se mora definisati, gdje zasto kako , koliko zvucnih zidova itd, znaci svaki postojeci objekat u blizini istog mora da dobije zvucni zid ili odstetu tipa isplate imovine , procentualne odstete za naruseni mir itd, a da ne govorimo o necemu ovakvom sto ce strasno uticati na zrak u nas, kontrolu toga svega, pridrzavanja istog , mora da vrsi neka komisija, po meni mi nemamo takav odjel koji ce da se brine o tome, nemamo ga ni na drzavnom nivou a kamo li na opstinskom, u nas moze da gradi sta ko hoce, vazno je da ti neko tamo iz trece zemlje (u sta ubrajam i Srbiju ) izda neki certifikat da je sve u redu i u dozvoljenim normama, dali on laze ili ne niko nema pravo da provjeri, jer taj je nedodirljiv, nicije drugo se ne priznaje, tipican primjer je to sto se desava sa nasom vodom. Kod nas direktno je izgradnjom jednog obicnog ribnjaka i jezera u Drenovi izmjenjena klima, postao je zrak puno vlazniji , imamo vise magle , asmaticari u nas posle te izgradnje imaju puno vise problema, ali kad bi se sad gradili novi mislim da niko nikoga nebi pitao nista, primjer je par novih istina manjih ribnjaka na nasoj opstini, koga su oni pitali za odobrenje i dal im je uopste iko trazio ista, nama je smjesno sto drugi uvode porez na sve, smatramo to glupim i nepotrebnim ali bez tih nameta bi i u njih bio haos kao i u nas.
Iduca stvar je koliko se placa po toni za eksproprijaciju prirodnih bogastava, i ko vrsi kontrolu kolicine, znaci rudnici, kamenolomi, sume itd , ali o tome cu poslije dok me prvo malo ispljujete za ovo gore !!! :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Eto kako Srbi od muve naprave slona... Oliti zirafu... :lol: 8) :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D BOLJE SPRECITI NEGO LIJECITI !!!!!
Za par godina ce se vidjeti da sam bio u pravu :D Ja pa onda tri mjesta prazno pa opet ja i tek onda vidovita Vanda i vidovita Zorka !!! :smt005
U KC Banja Luka naj veci broj mjesta zauzimaju upravo nasi sugradjani, sa raznim tumorima, na unutrasnjim organima, kada je pre tri godine jedan doktor postavio to pitanje, bio je upozoren da ne siri paniku i posle toga je imao velikih neprijatnosti ,cak mu je (po njegovoj prici) u vise navrata preceno telefonom sa viseg nivoa.Dal je ovo istina neznam, ima nesto i u tome, ali sve sto se rekne svodi se na to ,"Opet ovi Srbi o zavjeri protiv njih", mada mi je sve to jako smrdljivo. :?
Ah ja, sve sto su cemerni Prnjavorski zastitnici okoline do sada izdejstvovali je to da smo mozda jedina opstina koja nema uredjeno smetljiste, iako je to najjevtinija investicija, sto se moze uraditi za zastitu okoline, ovako smece zavrsava u potocima i rijekama, kamioni voze 70 kilometara otpad na skupu deponiju u BL ,a mi smo tu da to sve platimo !!! Zasto ??? :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

da ne govorimo o necemu ovakvom sto ce strasno uticati na zrak u nas,
A gdje si ti citao o tome kad znas da ce zrak biti takav i takav ili ti je to neko rekao? U ugovoru je to definisano kako treba. i nasa vlada je ozbiljna a ni ova firm anije bas svako. Doduse tuze ih za monopol svugdje negdje po regionu smao se na kraju ispostavilo da ih tuze veci monopolisti nego sto su oni.
Iduca stvar je koliko se placa po toni za eksproprijaciju prirodnih bogastava, i ko vrsi kontrolu kolicine, znaci rudnici, kamenolomi, sume itd
Ti bas slona napravi. pa tu postoji citav niz medjunarodnih ugovora koji se primjenjuju za takve poslove. kao i za autoputeve, tako i vodu i bogatstva. Ako drzava odluci da prodaje sto onda ne bi neko uzimao.

A drzava prodaje bas da bi se uvele nove i cistije tehnologije. Pogledaj koliko ekolosko zagadjenje ima Bor? Zbog toga sto godinama ne rade.

Stanari su veca opasnost bila kad su onako polurazvaljeni i poluotvoreni stajali.


Ah ja, sve sto su cemerni Prnjavorski zastitnici okoline do sada izdejstvovali je to da smo mozda jedina opstina koja nema uredjeno smetljiste, iako je to najjevtinija investicija, sto se moze uraditi za zastitu okoline, ovako smece zavrsava u potocima i rijekama, kamioni voze 70 kilometara otpad na skupu deponiju u BL ,a mi smo tu da to sve platimo !!! Zasto ??? Confused
to stoji, ali kakve veze ima to sa elektranom koja se gradi po najsavremenijim propisima.

mislim najgore je sa vama teoreticarima zavjere, idete u sirinu i dubinu covjek ne moze da vas pohvata :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Termo elektrana ne moze da bude cista, moze da ispunjava odredjene norme ali da bude cista to ne moze, kako se pocelo sa propagandom u regionu ,ispasce da ce oni nama jos i nas zrak da preciscavaju :lol: radi se o Srbijanskim firmama , gigantima, koji imaju uticaj na sve pa tako i na institut koji izdaje certifikate, znaci bice kako oni hoce . :wink: I sto bi ja to morao negdje procitati, kad naj vise pise izmedju redova. :D
Placanje za eksproprijaciju je regulisano medjunarodnim zakonima, i ti odma vjerujes da i Gradip placa to sto je propisano :D ko je otvorio novi iskop u Ljubicu, kopao skoro dvije godine, rusio put i sve ostalo, a da nije izdvojio za to ni dinara, da im nije zabranjeno tu prlu stavljati u asfalt oni bi i danas kopali, ostavili su kop neosiguran isti dan kad im je izrecena zabrana, koliko su para dali i u koju kasu, koliko su izvukli matrijala iz Ljubica, koliko je za to podmicena policija da ih ne ustavljaju je tajna i ostace, svi znamo da Gradipov svaki kamion dnevno ima samo jednu ili dvije izvoznice iz kamenoloma ostatak se vozi onako na te iste ako neko kontrolise, odvezli su u par stotina kamiona cjelu planinu :D
I zadnje, unistavanje prirodne okoline i prirodnih bogastava spada u isti rang sa zagadjivanjem okoline, i jedno i drugo imaju isti cilj. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Termo elektrana ne moze da bude cista, moze da ispunjava odredjene norme ali da bude cista to ne moze,
Pa nisu ni novi automobili cisti ali u odnosu na stare su mnogo zdraviji i bezopasniji.

adi se o Srbijanskim firmama , gigantima, koji imaju uticaj na sve pa tako i na institut koji izdaje certifikate, znaci bice kako oni hoce
moguce, ali postoje reakcije ogromnog broja energetskih strucnjaka i ljudi koji se bave tom temom, i niko nije pomenuo te negatvine stvari koje ti pominjes. ako su potkupili vladu Rs i institut ne mogu sve druge normalne ljude da potkupe, digao bi glas neko. Plus sto bi neko iz regiona to stopirao da je lose, prije svega zbog njih samih.

Placanje za eksproprijaciju je regulisano medjunarodnim zakonima, i ti odma vjerujes da i Gradip placa to sto je propisano Very Happy ko je otvorio novi iskop u Ljubicu, kopao skoro dvije godine, rusio put i sve ostalo, a da nije izdvojio za to ni dinara,
Daj, vrlo dobro znas kakav je gradip i sta je to. Pricam ti o velikim poslovima a ne o gradipovom sljunku. :lol: . znas i sam da npr u Srbiji Kanadjani placaju za one rude, pa za autoputevr, pa koka kola za vodu..koncesije. Mislim stoji to oko ljubica, gradipa, i svega onoga sto te muci oko Prnjavora, u pravu si, ali bezveze povezujes Stanare sa tim.

edit:skaces sa teme na temu, znam da si pun informacija ali drzi se jedne teme :lol:

mislim, citam te, i dobri su ti postovi ali nekad pretjeras.

pozdrav
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Dobro evo smanjit cu dozivljaj !!! :wink: :D
Znam ja da ce u Srbiji kao i u nas da naplate i zrak koji disu radnici stranih firmi ,ali nasi su teski za uvesti u red.
Licno bi volio da to sa Stanarima nikad ne bude i da ja kao veliki pesimista ne budem u pravu, mada su male sanse, jer mi sve sto radimo ,moramo da napravimo nakaradno. :D
Tema je priroda uzvraca udarac, e sad cu ja na tu temu opet uvuci Prnjavor i to sto mi dozivljavamo, direktno Hunter i ja, kao pravi zemljoradnici :D ,posto sam nesto stariji ,a i dobro pamtim u nas nikad nevrijeme nije dolazilo ,kako i stari kazu od Vijake, vec uvjek od Kojin Hana e zadnjih par godina to pravilo ne vazi, bar par puta dodje nevrijeme sa te strane i sjebe nam sve, led mi polupa sve ,auto ko uskrsnje jaje :D pitam se samo sta je toliko uticalo na klimu ,govorim o nasem regionu ,i sire je tako ali mi smo uvjek znali kad je zima ,a kad ljeto do prije par godina, od tada je haos, mi direktno nemamo moc da promjenimo nesto ,mozda je to i prirodno da se dese takve promjene, samo ako je nesto u nasoj moci da popravimo, ja sam za .
To dal ce neko auto imati poderan auspuh ili ne po meni jako malo utice na zagadjivanje okoline, ipak je to samo sistem uzimanja para, mislim da se puno vise treba poraditi na uredjenju i posumljavanju , direktno u nasem primjeru Ljubica, nekad se to radilo, pa je onda par puta "gorio" potom sasjecen i nikad se vise nije nista poduzelo, ja bi licno da sam u nekoj vlasti, uveo firmama i licima, koja budu uhvacena da npr. pale otpad, gume, ili da zagadjuju na neki drugi nacin okolinu ,pored novcane kazne koja bi bila masna i obavezu da posade recimo 100 novih drveca, i to rukovodioci svojerucno, kod drugog prekrsaja 200 treceg 300, itd, mada onda neki od njih nebi ni silazili sa Ljubica !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Sve i bolji Kami. I jos malim slovima pises. Ma nema sta, napredujes krupnim koracima. Racionalnije i trezvenije pises postove, vidi se da ces se politicki aktivno ukljucivati u kampanju...

Veoma dobro, veoma dobro!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Na mene utice kritika (mislim oko slova) :D :wink:
Da nije Dodik kupio vilu u Srbiji ja bi se mozda i ukljucio ovako necu :D ,sad i najludji vide da od ove drzave nema nista, vode je sve ljudi koji jedva cekaju da je napuste :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

jbt, nema me dan na forumu, a vi se pravo poklali. Ma smak svijeta ce uskoro
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ma pokolj coveceee ,pokolj, masakar zivi !!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Hunter, bio si upravu.. Promjena klime stvarno utice.. A evo i dokaza... :

Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Hahaha ovo je nesto skoro naj bolje sto sam vidio...Svaka cast SiS!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

UUUUUUUUUUU SUNCA TI TAMO U NJIH MORA DA JE STVARNO VRUCE !!! :D AL ZESTOKO DOBRO POREDJENJE !!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply