Perfect disasters - Priroda uzvraca udac

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by Franz »

Znam samo da ce poplava u regionu kroz 7 dana biti koliko te volja.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by KAMIKAZA »

MAXIMUS wrote:Ličili vama ovo na ,,globalno zagrijavanje,, ??? :shock:
Meni lici :D ,grije kao ludo :lol: ,dok drzim noge u rerni :D
Izgubio sam svaku nadu da ce zima i u julu prestati :D mjesto ljetovanja i kupacih gaca, ima da idemo na skijanje,a za vaser cemo organizovati grudvanje forumasa. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by BETMEN »

Alo kami nema od toga nista, ako se budemo grudvali u junu Zeljko Simic, Kiklop i ostala bagra ima da traze da se to vodi kao luksuz pa ce nam i to poceti naplacivati. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
POSMATRAM VAS

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by KAMIKAZA »

Sad slusam neke vijesti i kazu da je neka baba sto baca koske (nije nasa forumasica :lol: ),predvidjela da ce do kraja aprila-pocetka maja, biti hladno i snijeg. :shock: Neznam samo dal cu stici od maja do septembra da spremim dovoljno drva za iducu zimu :D Mi se zezasmo sa onim kinezima i kucicima,mogli bi oni stvarno da se nadju na repertoaru,ako se ova zima produzi. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by Crna »

Ja ne znam zašto se svi žale na ovu zimu...pa pre nekih 15-tak dana je tek počela kako spada..U januaru nije ni bilo snijega.. Ja se sjećam dok sam bila dijete, snijeg napada u decembru i do marta se ne topi.. ovo sad je mačiji kašalj!
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by KAMIKAZA »

Crna wrote:Ja ne znam zašto se svi žale na ovu zimu... Ja se sjećam dok sam bila dijete, snijeg napada u decembru i do marta se ne topi.. ovo sad je mačiji kašalj!
PA JESTE :D SAMO U TA DAVNA VREMENA SU MAMUTI ZIVJELI I IMALI KOSU :smt005 sala mala :D
Nije problem zima,nekad je skripalo pod nogama,sad ili je ljapavica ili led,jeb*m li ga nema prave zime ,ili je to kao u izreci:starom ku*cu i dlake smetaju. :lol: Ostarilo se ,ostarilo,pa nam sve smeta. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by vrsta8472 »

РИЈЕКЕ ИЗАШЛЕ ИЗ КОРИТА

ПРЊАВОР, 20. ФЕБРУАРА (СРНА) - Нагло топљење снијега и киша проузроковали су поплаве и пораст водостаја на свим ријекама на подручју општине Прњавор, гдје се вода излила у велики број дворишта, али домаћинства и становништво за сада нису угрожени.

Начелник штаба Цивилне заштите Прњавор Миленко Миливојац потврдио је Срни да су најугроженије тачке подручја Кулаша, Ратковца и у Улици Живојина Прерадовића.

Он је истакао да, с обзиром да се током ноћи очекује даљи пораст водостаја, општински штаб Цивилне заштите у сарадњи са ватрогасним екипама прати стање на терену, те додао на подручју општине још нема потребе за проглашавањем стања елементарне непогоде.

Миливојац је апеловао на грађане да позову ватрогасну службу или се обрате полицији уколико буду угрожена домаћинства. /крај/тс/сак
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by vrsta8472 »

Сада чујем да је доле код Вујић пилане насеље скроз поплављено и да је ужас. Људи су одсјечени од града, не могу да пређу мост, ваљда се неки зид срушио у некој кући гдје имају дјеца . . . требају искључиит струју на далеководима. Не знам што се не огласи сирена, за стање елементарне непогоде.

Добићу слике са терена за једно пола сата, па ћу поставити овдје.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by regeman »

a takodje i rijeka Ilova ispod Karaca. Kako se moze proci za Ilovu i Sibovsku sada nemam pojma. Ja sam isao oko 3 gore i bilo je ok, nazad oko 6 vec je bio haos opsti...plus onaj jadni most, ima bujica samo jednom da ga odnese. Cini mi se da je voda stigla i do kuca prema Ilovi, gdje su Aksentici i Galici..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by Sewerin »

Jbt šta da imamo neke velike rijeke...malo poplave i odmah panika. :roll:

Hvatam prvi bus i napuštam Prnjavor radi sigurnosti...bojim se da ne potonemo. :smt003
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by vrsta8472 »

Сад сам био доле у Јошику, елементарна катастрофа.

Камион од ватрогасаца, са начелником се преврнуо. Матица је толико јака према Омладинском насељу, да је буквално одњела камион. Добро је сви су се извукли живи. Према Бањалуци, код Емекса не може се прећи магистрала 5м воде . . . Емекс трејд сав поплављен

Image

Image

Image

Image

Image

Мост на Вијаци код Магроса

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by KAMIKAZA »

Magistralu do sada nikad nije plavilo :shock:
Sad Tuta pere noge sa balkona. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by aquarius »

Mislim da stvarno nije vrijeme za posprdne komentare.
Ljudima u Omladinskom naselju sigurno nije sinoć bilo do šale.

BTW, stanje je jutros bolje, voda se malo povukla, ali ljudi i dalje strahuju od novih padavina.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by KAMIKAZA »

Nije vrijeme za salu u pravu si,ali navest cu vam jedan primjer,kad je Stojko napravio kucu u barama(dosao covjek sa brda i nije znao sta je poplava), sav svjet mu se smijao,jos je nekad Lisnja plavila cesce,i Stojko je ostao 30 godina jedini primjer u nas,da je se usudio napraviti kucu tu.Po dolasku izbjeglica kojima je vazno bilo samo da su u gradu,pocinje gradnja svud i svakud,pa i u barama,svako misli ja cu se podici 50 cm,ko j*be komsiju on je nizi nek ga plavi,dolazi drugi podize,iduci podize,jadni Stojko ostaje 1,5 metar nizi,a nekad je bio kao na ostrvu,opet stizu drugi,pa oko magistrale jaki i bogati ,dizu svoje placeve itd.itd.Uglavnom rijeka se ne vidi,zazidali su je i pokazali svoju moc,pred narodom,ali pred prirodom se pokazalo da su izgubili bitku,i sada gdje je drzava,zasto nista ne poduzme ,bla,bla,bla,sta drzava i opstina da rade sada,da prave vijadukt za rijeku.Ko je tamo pravio trebao je da zna da je to opasno i da ce ga kad tad kostati,nije mu nacelnik opstine kriv a ni drzava.Izgleda malo okrutno ali to je to,te bare su stoljecima sluzile da bi se voda razlila po njima,danas ih nema sutra ce biti i gore ako se napravi auto put...........ALI SAMI SU KRIVI....
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 03:38, edited 1 time in total.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by regeman »

Postoje valjda vodozastitna podrucja gdje nema dozvola za gradnju, naravno, kod nas ne da se branilo da se oko ovde gradi vec se podsticalo. mislim, to traje godinama i decenijama.
Ako je za nauk, pojedina korita bi odsada trebala mjestimicno prosiriti kopanjem, preusmjeravanjem i nasipima, ali koga boli k tu su ionako izbjeglice a i ne mogu se izbori dobiti na tome.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by vrsta8472 »

САНИРАЈУ СЕ ПОСЉЕДИЦЕ ПОПЛАВЕ

ПРЊАВОР, 21. ФЕБРУАРА (СРНА) - Ријека Лишња поплавила је ноћас 10 домаћинстава у Омладинском насељу у Прњавору, док је у Улици Живојина Прерадовића вода ушла у већи број помоћних објеката.

Начелник штаба Цивилне заштите Прњавор Миленко Миливојац рекао је Срни да ће поплављена домаћинства данас посјетити санитарне екипе Дома здравља и обавити дезинфекцију, додавши да се стање полако стабилизује.

Он је навео да је због поплава и проходност путних праваца у појединим дијеловима општине била отежана.

"Регистрована су и два случаја слијетања са коловоза. На регионалном путу Прњавор-Србац, у предјелу Бакуле синоћ је из водом заробљеног возила спашен један младић, а у току је извлачење ватрогасног возила, које је, такође због немогућности правилне орјентације, завршило ван коловоза", прецизирао је Миливојац.

Он је додао и да је дио путне комуникације према Доњим Гаљиповцима оштећен, те да се у току дана очекује санација.

Према подацима Цивилне заштите, највећи плавни талас на подручју општине Прњавор регистрован је синоћ између 20.00 и 22.00 часа, када је у дијелу насеља Ратковац дошло до пробоја природне бране формиране од леда и снијега. Вода се са свих угрожених подручја повукла ноћас око 1.00 час.

Угрожена подручја синоћ је обишао и начелник општине Прњавор Дарко Томаш.
/крај/тс/сак
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by vrsta8472 »

а у току је извлачење ватрогасног возила, које је, такође због немогућности правилне орјентације, завршило ван коловоза", прецизирао је Миливојац.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by KAMIKAZA »

regeman wrote:Postoje valjda vodozastitna podrucja gdje nema dozvola za gradnju, naravno, kod nas ne da se branilo da se oko ovde gradi vec se podsticalo. mislim, to traje godinama i decenijama.
Ako je za nauk, pojedina korita bi odsada trebala mjestimicno prosiriti kopanjem, preusmjeravanjem i nasipima, ali koga boli k tu su ionako izbjeglice a i ne mogu se izbori dobiti na tome.
Vodozastitna podrucja postoje,i to je bilo jedno od tih,postojao je i urbanisticki plan grada, i stotine drugih regulativa,ali tu se radi o divljoj gradnji,a ne o stimulisanju opstine da se oni nabiju tu,nema to veze sa tim sto su izbjeglice,oni su placeve kupovali od Deketovih;Burdenkovih,Suvajaca itd,po cjeni od 5000 km,niko od tih nije htio u Potocane i u Strbce,htjeli su u grad i eto im,naravno dali su svoj glas znamo kome i on im je dao da grade legalno i prikljucili su se bez dodatnih troskova.
Pitam se samo koliko treba covjek biti pohlepan i glup,da pomisli da mu neko daje u gradu dunum placa za gradnju,za 5000 km,na pocetku je bilo i po 2500 km,a isti taj covjek nije htio tu da napravi svoju kucu ,vec je svoje kuce ,cijela familija podigla na Radunjevac.Kad negdje doseljavas gledaj kako su domaci gradili i kako siju ,jer ako zelis da opstanes tu moras raditi kao i oni koji su tu sto godina,a ne da budes pametniji od njih koji su tu ostarili.
Evo jedne price:Tamo gdje Males ima kucu,na onom ostrvu,zivio u davna vremena jedan djed ,neki Pavlesin,i odluci on da proda imanje,kako je ko dolazio da ga pita,oko cijene i ostalog ,djed ga samo upita iz koga je sela i kad odgovori,on kaze,nije za tebe sinko moje imanje.Na kraju ga pita jedan,a zasto nije djede za mene ,ja imam pare i ocu kupim,a on mu kaze, nisi ti sinko naucio da citas oblake,jer kad je najvedrije,ja moram da vezem i kokosinjac i kladice na drvanjci,da voda ne odnese,samo mi sto smo kraj vode rasli znamo kad treba da vezemo i sklanjamo sve,vi sa brda bi crkli od straha,kad bi se probudili i ugazili do koljena u vodu u spavacoj sobi,a nigdje kise u Prnjavoru. :D
Tada jos nije bilo brane pa je vijaka znala da podupre i da napravi poplavu u nas i ako nije bilo kise,dovoljno je bilo da padne u mracaju i u vijacanima ,da lisnja isplavi.
Danas je sve to bolje,nema vise tako puno poplava,a i nema rjesenja za taj problem kod novog naselja,jer sad bi trebalo porusiti pola kuca,naravno njima isplatiti odstetu sto su napravili na divljaka i sto imaju problema, iskopati 50 metara siroko korito i duboko bar 20,urediti sve a iz opstinske kase.Malo sutra....
Jedini ko zasluzuje odstetu,i da sam na njihovom mjestu ja bi je trazio od opstine,su taj Stojko,Kuzmanovic (Tuta) ,Faraon,Vrhovci i ostali oko njih,jer su divljom gradnjom i precutnim odobravanjem svega, danas najugrozeniji bas oni koji su imali sve papire i koji nisu imali ovakve probleme dok se nije napravilo novo naselje.Oni bi dobili na sudu 100%. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by vrsta8472 »

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

PROLETER
Posts: 95
Joined: 21.09.2009. 22:56

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by PROLETER »

zao mi je . a i nije mi zao .
proce i to pa novopeceni nam graddjani
kad izadju u grad opet da se nasmeju i
pogrdno prokomentarisu sugradjane iz okolnih nam
mjesta vidi ti one ili ti ove seljacine iz ilove kremne
itd itd . a oni i dalje ostaju gradska raja !?
Never argue with imbeciles, first they will pull you down to their level, and then they will beat you with expirience.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by KAMIKAZA »

Ma mozemo mi njih zaliti koliko hocemo,od toga njima nema pomoci,jos sad ako auto put nabije nasip po sred bara oni su gotovi,ima da spavaju sa pojasom za spasavanje na sebi.Jedina im je mogucnost da pritisnu Dodika, da im napravi sad dok se bude radio auto put,nasipe i sabirnu povrsinu u reonu bara ,ali u gornjem djelu ispod Ancica i Pezera,nije to neka kolicina vode da je nebi moglo raspustiti i umiriti u gornjem djelu,a rijeka se moze produbiti i ispraviti cjelom duzinom dok ne predje ul.Z.Preradovica,dole vec ne predstavlja opasnost.Sa tim bi se tih par sati u kojim rijeka pravi dar mar i ta kolicina vode,jednostavno prenijeli na tu povrsinu ,koja bi se poslije praznila par dana.Zemlju seljaci mogu da rade normalno, a ako dodje do poplave, drzava im namiri stetu i gotovo :D neka drzava placa, ona nam ih je i dovela ,zasto da nas nacelnik svaki put pliva do njih da im se izvine u ime Dodika, neka pliva on il nek im pomaze.:lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by Magyar »



Ono bijelo govno opet padalo cijeeeeluuuuuu nooooooooc!!! :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by vrsta8472 »

ИЗДВАЈАЊА ИЗ БУЏЕТА ДОПРИНИЈЕЋЕ ЕФИКАСНОСТИ

ПРЊАВОР, 22. АПРИЛА (СРНА) - Директор Цивилне заштите Републике Српске (РС) Милимир Додер рекао је данас да ће ефикасности структура цивилне заштите допринијети издвајање најмање два одсто средстава из буџета локалних заједница за ову намјену.

Додер је рекао у Прњавору, гдје су се састали представници 17 општинских штабова цивилне заштите бањалучке регије, да је одлуком Владе РС уведена значајна новина у ову област - израда планова хитног одговора по узору на ЕУ.

Представници 17 општинских штабова цивилне заштите анализирали су планове које је донијела Влада РС, планове за заштиту од пожара и поплава, затим начин адекватне заштите од природних и других несрећа, те друга актуелна питањима, навео је Додер.

"У 2009. и почетком ове године имали смо у Српској велике поплаве, након чега смо извукли корисне поуке и данас смо анализирали шта је урађено у бањалучкој регији на превенцији'', рекао је Додер.

Кроз процјену угрожености биће утврђено и које су критичне тачке, па ће се у наредном периоду моћи адекватно и брзо дјеловати, додао је он.

Шеф Општинског штаба Цивилне заштите у Прњавору Миленко Миливојац најавио је акцију на уређењу корита рјечице Лишња која је у фебруару усљед великих поплава направила значајну штету бројним домаћинствима у једном дијелу општине Прњавор.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Perfect disasters - Priroda uzvraća udac

Post by KAMIKAZA »

Spasilo bi nas to da se napravi jos jedna komisija koja ce da bere pare za nista :D koja civilna zastita,pa mi smo je imali nekad i nista od toga,i u kojoj to zemlji EU ima ovakav oblik necega.Mjesa se komunizam tj Sovjetski blok sa EU,u toj EU nema Civilne zastite,gdje gradjani bivaju mobilisani i otjerani da krce popadalo drvece ili da kopaju kanale,u njih ili se angazuju THV,Vatrogasci ili vojska,nekad u nas su bile te mobilizacije baba,pa nam se i danas svjet smije.Mislim da se ovdje radi o izmisljotini nekolicine idiota koji su sa ovim sebi obezbjedili fotelje na duze vrijeme,i koji tumace EU zakone kako to njima pase,izdvajanje vjerovatno postoji,ali ne u svrhu nabijanja guzica budzovana,vec u svrhu pomoci poslije ili za vrijeme katastrofe.Stabovi su po svemu sudeci formirani ili samo preformulisani iz stare juge,2% ne moze biti za njihovo finansiranje,pa se samim tim i gubi smisao svega,bolje je taj novac usmjeriti u vatrogasne jedinice,jer za platu jednog guzonje,mozemo da platimo 3 vatrogasca,pa ako se uzme u obzir da ce on da ima sekretaricu koja prima platu od 2 vatrogasca i pomocnika tj. zamjenika sa 2 plate istih,dobijemo jednu jaku jedinicu koju imamo svaki dan na terenu,u ovo nisam racunao dnevnice ,luksuzni auto i sofera koji je isto tako neophodan za jednu takvu organizaciju. :D Pa objekat,jer ne mogu da rade na njivi,telefon ,struja,voda,.......... sve to nam nije potrebno ,porebno je izdvajanje,ali i usmjeravanje,drugovi dosta je izmisljanja, i tovljenja na narodnim jaslama,dajte pare u vatrogasne jedinice,brisite socijalisticke navike,prepustite profesionalcima da rade svoj posao za koji su placeni,jer samo tako mozemo u tu EU. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply