Koja vina pijete ?

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Kakvo vino volite?

Crno
36
73%
Bijelo
13
27%
 
Total votes: 49

User avatar
plawusha
Posts: 101
Joined: 03.08.2007. 23:56

Post by plawusha »

Samo crno i to Sangre de Toro (TORRES)........ :)
jeftino grizem po kucama....br: 065/yxy/xxxx

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Vamos Torres! :lol:

Ja pijem swe, k'o krmaca. :lol: Ustvari, sva crna vina, bijela ne pisem...

Horus
Posts: 28
Joined: 26.11.2007. 20:28

Post by Horus »

karlovacki rizling 1L/3km :lol: zezam se,do nedavno sam vise pio crna vina,ali u zadnje vreme vise mi odgovaraju bela(posto sam pivo prestao piti)

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Vidim niko ne spominje caricu Milicu i cara Lazara?!
Image

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Glavobolja od vina a nigdje aspirina,sinoc bila sam sa tobom pijana....kako peva Seka.

A volim bijela vina posebno Chardonnay.
Kao sto napisa moj prijatelj aquarius od stranih i ne pamtim nazive.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Upravo sam se vratio iz Svedske i kupio izuzetno dobra spanska Rioja vina. Flasa kosta oko 20 eura,
dosta su skupa ali je kvalitet vina fantastican. Za Anu: od dobrog vina glava nikada ne boli :D

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Onda ponesi i za mene jednu litru kad budes dolazio. :lol: :wink:
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

ana wrote:Onda ponesi i za mene jednu litru kad budes dolazio. :lol: :wink:
To se podrazumijeva 8)

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

@Darius....
Koliko ta flasa kosta kod vas u Norveskoj? Znam da su u skandinaviji cijene alkohola nenormalne i ogroman broj ljudi dolazi na sjever Njemacke,to da nisam vidio ne bih vjerovao kolike kolicine alkohola svedi kupuju....
Isplativ je sverc :wink:

Meni isto Francuska leze ali ja kao i Nicky,krmaca moze svega, pa mi prosto zao platiti preko 10 eura flasu jer isto mi dodje skupo ili jeftinije.....za isto ga vremena manem :lol: :lol: :lol:
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

ВИНО МАНАСТИРА ТВРДОШ

Image

Географско порекло: Петропавловско поље, Требиње, источна Херцеговина


Тип вина
: Црвено суво вино


Сортни састав: Вранац


Начин производње:

Производи се на традиционалан начин. Врење и одлежавање се одвија у великим храстовим бачвама у старим манстирским подрумима. На начин старих херцеговачких винара грожђе се дуго оставља да одлежава на комини, како би Вранац изнедрио што више бојених и танинских материја, које вину дају упечатљиву структуру и пуноћу.


Карактеристике:

Као право чедо херцеговачког поднебља, ово вино плени изразитом бојом пурпура, упечатљивим екстрактом, воћном аромом и укусом који подсећа на зреле вишње и смокве. Пуноћа и изузетно освежавајуће киселине дају му снажну енергију и неограничене могућности за слагање са храном.


Идеално се слаже са димљеним и сушеним месом, зрелим пуномасним сиревима, сиревима из уља, свим врстама димљене рибе, јегуљом на жару, свим врстама печења, а нарочито са јагњетином испод сача. Изванредно се слаже са месом са роштиља. Посебно га препоручујемо са специјалитетима од џигерице. Пробајте га обавезно са џигерицом у сланини или у комбинацији са сланином и сувим шљивама.


Послуживање:

Служити искључиво на собној температури. Препоручујемо декантирање.



Ово вино је рађено и у специјалним серијама као званично вино предсједника Републике Српске др Милана Јелића и предсједника Владе Републике Српске г.Милорада Додика.

Inace jedino vino koje ja pijem. Snadbijevam se u manastiru Bisnja.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image

Image
Image

User avatar
Elim
Posts: 621
Joined: 15.08.2007. 20:43
Location: Šibovska

Post by Elim »

Kada nestane piva onda može i bambus.
Volim vino ali domace. :smt030

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

[quote="Cipiripi"]@Darius....
Koliko ta flasa kosta kod vas u Norveskoj? Znam da su u skandinaviji cijene alkohola nenormalne i ogroman broj ljudi dolazi na sjever Njemacke,to da nisam vidio ne bih vjerovao kolike kolicine alkohola svedi kupuju....
Isplativ je sverc :wink:

Cijene alkoholnih pica u Norveskoj su extremno visoke jer drzava uzima 70% poreza za to. U Svedskoj je alkohol 30-50% jeftiniji pa zato idem cesto tamo u shoping. Skandinavci su ludi za picem i jako mnogo piju, jednostavno nemaju kontrole. Treba doci ovdje za vikend ljudi leze bukvalno po ulicama koliko se napiju :shock: Da mi je ovdje jedan stroj za pravljenje rakije i uz to da me ne uhvati policija za 2-3 godine bi bio veci gazda od Dusanica :D

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

[quote="vrsta8472"]ВИНО МАНАСТИРА ТВРДОШ

Image

Cuo sam Vedrane za to vino i moracu ga probati jedan dan jer je vjerovatno izuzetno dobro.
Cijena po flasi je "samo" 36 eura :)

User avatar
mala
Posts: 405
Joined: 20.06.2007. 23:56
Location: Bogu iza opanaka
Contact:

Post by mala »

SAMO 36 eura :lol:
da je bar flasa veca :lol:

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

mala wrote:SAMO 36 eura :lol:
da je bar flasa veca :lol:
To je bilo ironicno napisano hehe. Cijena je enormno visoka s obzirom na balkanski standard,
medjutim vjerujem da imaju dosta musterija. Vedrane posto znam da volis da ides po manastirima idemo jednom u taj manastir u Trebinju da probamo to vino ok? :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Darius wrote: Vedrane posto znam da volis da ides po manastirima idemo jednom u taj manastir u Trebinju da probamo to vino ok? :)
Vazi. mozemo otici do manastira Tvrdos u Hercegovini, pa da probamo i grozdje od koga se to vino pravi. Nevjerovatan ukus.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Dogovoreno moram otici jednom tamo da to sve probam. Vjerujem da je i grozdje i vino nesto posebno.

Ljubi69
Posts: 31
Joined: 26.05.2007. 20:08
Location: DO

Post by Ljubi69 »

Juzna Afrika, suncem okupana vinova loza - vina....hmmmmm :-)

Horus
Posts: 28
Joined: 26.11.2007. 20:28

Post by Horus »

vrsta8472 wrote:
Darius wrote: Vedrane posto znam da volis da ides po manastirima idemo jednom u taj manastir u Trebinju da probamo to vino ok? :)
Vazi. mozemo otici do manastira Tvrdos u Hercegovini, pa da probamo i grozdje od koga se to vino pravi. Nevjerovatan ukus.

prosle godine kad sam isao na more pa sam svratio u tvrdos,kupio vino pravo iz njihova podruma,milina

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Najskuplje vino na svijetu

Post by Darius »

Najskuplje vino na svijetu, "romane konti" potiče iz Burgundije. Mnogi naučnici su ispitivali sastav zemljišta i utvrdili su da je na svakom kvadratnom metru gde raste drugačiji geološki sastav zemlje. Butelja košta 1.000 evra, a najskuplje, francusko arhivsko vino, staro 200 godina, prodato je za 90.000 dolara.

User avatar
Majkl
Posts: 21
Joined: 25.11.2007. 23:36

Post by Majkl »

crno vino je prava stvar,bjelo mi nije nesto posebno dobro pa ga pijem samo kada nema crnog.

User avatar
DJ_$rbo
Posts: 515
Joined: 11.11.2007. 22:28
Location: tamo negdje ispod neba a iznad zemlje ...
Contact:

Post by DJ_$rbo »

Meni dosad najbolje vino koje sam pio je :

Image
Ponekad shutnja moze reci hiljadu rijechi...

User avatar
Snowflake
Posts: 332
Joined: 21.09.2007. 15:53
Location: Sibovska
Contact:

Post by Snowflake »

Ne volim bas vino,ali ako slucajno odlucim popiti casu,onda pijem crno
I love you just the way you are...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Da pijem casu vina dnevno ( kako doktori propisuju ) i ja bi vjerovatno pio ta vasa vina od 20 , 30 , 40 Eura ... ovako mi je ostala rifuza kao jedini izlaz !!! :lol:
Salu na stranu , vina su mala umjetnost ali ipak mislim da se pretjeruje u nekim cjenama ... Druga stvar koliko je ,,pravih,, poznavalaca vina koji mogu prepoznati pravi ,,shmek,, i samim tim uzivati u blagodetima tog pica !? Opet tu dolazi do prestiza i ,,dubokog dzepa,, !
Licno volim probati vino bez obzira na cjenu i naaajviiseee se obradujem kada naidjem na ,,povoljno,, ( ne jefino ) vino i iznenadim se sta dobijem za odredjenu cijenu !!! Kod nas je to slucaj sa Makedonskim vinima dok su recimo Hrvatska i Slovenacka vina napucana cijenama u odnosu na kvalitet D R A S T I C N O !!!
Juce sam se vratio iz Hercegovine i nasao sam crno vino domace proizvodnje po izuzetnoj cijeni a vrlodobrog kvaliteta ... naravno odmah 10-tak litara za predstojece praznike bilo je expresno KUPLJENO !!! :lol:

P.S. To sto ste na ,,sjeveru,, tek otkrili vina ,,extra kvalitete,, nema veze ... niste ih jednostavno ovdje probali u pravo vrijeme i naravno prava vina ... ima ih odlicnih !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply