Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

sibi jesi ti retardiran mozda, tebi treba sve detaljno nacrtati, ili si mozda ovdje dosao da nekog zajebavas, daj malo citaj sta se pise, gori si od malog djeteta
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Hirurg wrote:ode i Miodanic mlad u zemlju...malo prije sam dosao od kuce ozaloscenih... :cry:
Koji Miodanic je poginuo? :cry:

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

neso miodanic, danas sahranjen, imas na prosloj stranici o toj nesreci
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ne znam ko je...

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Mi u austriji moramo nakon 3 meseca posle dobitka vozacke ici na probnu voznju, posle 6 meseci ima vijezbanje na parkuru. Kako auto reagira u svim mogucim situacijama - ipak je pomoglo koliko toliko, i nakon jos 3 meseca dolazi jos jedna kontrolna voznja.

Ja neznam u gdje u Austriji?
Ja sam samo imala 2 godine probnu vozacku a jos me nikad niko nije zaustavio ni kontrolisao za ovih 6 godina od kad vozim(samo jednom na biciklu su me zaustavili i jednom sto sjedim u autu na parkingu uvece)
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Svugde u austriji

Pre 6 godina nije bio taj zakon, od 2005 2006 godine mislim da je tako. I to se sve jos mora platiti ekstra :?

User avatar
djuka
Posts: 343
Joined: 27.09.2007. 15:31
Location: prnjavor

Post by djuka »

Zna li iko sta se desilo sinoc u gradu? Valjda su udarene dvije djevojke u centru na pjesackom. Ko su djevojke, jesu zive, ko je udario? Zna li iko sta?
Milan Đurđević - Đuka
Милан Ђурђевић - Ђука

User avatar
4-ever
Posts: 487
Joined: 23.09.2007. 15:05
Location: tamo negde iza duge,gdje su vjecna proleca...

Post by 4-ever »

sena internetusa wrote:
Mi u austriji moramo nakon 3 meseca posle dobitka vozacke ici na probnu voznju, posle 6 meseci ima vijezbanje na parkuru. Kako auto reagira u svim mogucim situacijama - ipak je pomoglo koliko toliko, i nakon jos 3 meseca dolazi jos jedna kontrolna voznja.

Ja neznam u gdje u Austriji?
Ja sam samo imala 2 godine probnu vozacku a jos me nikad niko nije zaustavio ni kontrolisao za ovih 6 godina od kad vozim(samo jednom na biciklu su me zaustavili i jednom sto sjedim u autu na parkingu uvece)
hm Sena ne znam gdje si ti polagala vozacki(ali koliko znam pravilo vazi u citavoj Austriji),a recimo mi u okolini Innsbrucka imamo sve kao sto je u "citatu" navedeno
2 god.probne vozacke
1.perfektionsfahrt 3.mjesec
*Fahrsicherheitstraining 6.mjesec
2.perfektionsfahrt 9.mjesec

a ako ne uradis to sve na vrijeme dobijes pismo iz BH gdje te ponovo pozivaju ili za oduzimanje vozacke...pa ti vidi sta ti se bolje isplati...

"sibi Upisano: 14.10.2007. 12:10 Naslov poruke:
--------------------------------------------------------------------------------
Svugde u austriji
Pre 6 godina nije bio taj zakon, od 2005 2006 godine mislim da je tako. I to se sve jos mora platiti ekstra
"


Sibi ne znam kada je usvojen zakon ali znam da je bio i 2005-e...
bez obzira sto se sve extra placa jako je bitno to za svakog vozaca pocetnika,ali prva i druga perfektiosnfahrt nisu ni interesantni,ali Fahrsicherheitstraining je stvarno jako interesantno i dosta se nauci...-MOJE MISLJENJE

(malo smo presli sa teme - izvinite)
Image

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

tacno tako kako si rekao je zakon u celoj austriji!

fahrsicherheitstraining je bio dosta dobar, i isplati se svakako! perfektionsfahrten su bile nizasta :roll:

Ali kako je vec receno, bit ce i kod nas dole novi zakon uvez vozacke, i to je dobro tako!

User avatar
4-ever
Posts: 487
Joined: 23.09.2007. 15:05
Location: tamo negde iza duge,gdje su vjecna proleca...

Post by 4-ever »

sibi wrote:tacno tako kako si rekao je zakon u celoj austriji!

fahrsicherheitstraining je bio dosta dobar, i isplati se svakako! perfektionsfahrten su bile nizasta :roll:

Ali kako je vec receno, bit ce i kod nas dole novi zakon uvez vozacke, i to je dobro tako!

:arrow: iskreno niko perfektionsfahrt ne podnosi,ja imam jos jednu i ne prijavljuje mi se , ali moram...a na Fahrsicherheitstraining bilo je :smt023
Image

fanky-angel
Posts: 7
Joined: 07.10.2007. 18:04
Location: Schweiz

Post by fanky-angel »

dali je tacno da je poginuo Tose Proevski sinoc?Zna li neko nesto o tome? pozdrav

Autumn
Posts: 52
Joined: 08.10.2007. 19:47
Location: Prnjavor

Post by Autumn »

nazalost jeste....

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

4-ever wrote:
sibi wrote: :arrow: iskreno niko perfektionsfahrt ne podnosi,ja imam jos jednu i ne prijavljuje mi se , ali moram...a na Fahrsicherheitstraining bilo je :smt023
Ja nisam isao ni na jedno od toga a posjedujem vozacku skoro 2 god., mada sam svjestan da cu morati... Poziv jos nisam dobijao, iako su drugari koji su posle mene polozili vec davno dobili i bili...
Da oduzmu vozacku zbog toga, nece- jedino sto urade je produzenje probne vozacke...
-Al sve je to šuplja prica, jos jedan dobar svabski nacin za izvlacenje para....

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

perfektionsfahrt je stvarno glupost. vozes se po gradu 15-ak minuta i platis im 70-80 eura! sreca pa sam morao raditi samo jednu! a sto se tice fahrsicherheitstraininga to je bas zanimljivo! koliko sam cuo od kad su ovo uveli broj nesreca se smanjio za trecinu!

User avatar
4-ever
Posts: 487
Joined: 23.09.2007. 15:05
Location: tamo negde iza duge,gdje su vjecna proleca...

Post by 4-ever »

IloVa wrote:perfektionsfahrt je stvarno glupost. vozes se po gradu 15-ak minuta i platis im 70-80 eura! sreca pa sam morao raditi samo jednu! a sto se tice fahrsicherheitstraining a to je bas zanimljivo! koliko sam cuo od kad su ovo uveli broj nesreca se smanjio za trecinu!
ja sam bila pre 15 dana na fahrsicherheitstraining i bilo je jako zanimljivo...a statistika pokazuje da je za 30% manje nesreca...a za perfektionsfahrt se slazem sa tobom-to je cista glupost...pozz
Image

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

djuka wrote:Zna li iko sta se desilo sinoc u gradu? Valjda su udarene dvije djevojke u centru na pjesackom. Ko su djevojke, jesu zive, ko je udario? Zna li iko sta?
da neki lik je udario dve cure i pobjegao na pjesackom pema zanatskom od strane parka...a zatim se zapucao u ogradu blizu skole...jedna cura je ok...slomila prst jedan i mala ugruvanost,dok je druga nazalost u komi...nadaj mo se najboljem... :(

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Zna li neko odakle su djevojke?
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

radunjevac

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

a seljaka!!

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

perfektionsfahrt
Dali je to ono testiranje za snjeg, kisu i led, to imaju u Austriji.
Ili mozda nije.

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Hirurg wrote:radunjevac
Hvala!
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

User avatar
4-ever
Posts: 487
Joined: 23.09.2007. 15:05
Location: tamo negde iza duge,gdje su vjecna proleca...

Post by 4-ever »

Samac wrote:
perfektionsfahrt
Dali je to ono testiranje za snjeg, kisu i led, to imaju u Austriji.
Ili mozda nije.

ne, ne to je cista glupost,50 minuta voznje sa instruktorom i posle prica sa tobom i ostalima gdje ste napravili gresku i to je to,a to sto je testiranjue za sneg,kisu,led to je fahrsicherheitstraining...
pozz
Image

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

ima li ikakvih novosti o ovim curama sto su udarene na pjesackom???

User avatar
Ribar
Posts: 69
Joined: 26.09.2007. 14:37

Post by Ribar »

cuo sam da je cura izasla iz kome ali slika glave TC snimak nije nikako dobar BAR SAM TAKO CUO PRICU DANAS.

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Juce sam bio s drugom (novica sibincic) kod drazenovog groba.

stajali smo, i nismo mogli doci sebi, da nikada vise necemo vidjeti druga, s kojim smo toliko stvari prosli i dozivili. :cry:

slavili skupa novu godinu.. na igralistu u smrticima svaki put kada se vidimo uvijek imali super vrijeme skupa.. odletimo na gaj motorima.. najradije smo slusali baju m.k. otvorimo sve prozore i pojacali do kraja... kada je kupio crni motor dosao sa pokojnim dusanom g. kod nas da bi prvo nama pokazao motor, palili gume i zezali se.. uvijek je hteo imati samo bmw i da fino ga srediti, a sada... :cry:

...gore samo dvije svijece za drazena, i nemozemo realizirati da ga stvarno nema

neznam sta da kazem vise, tuzno je jako

:cry:

Post Reply