Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by vrsta8472 »

Hunter wrote:kad smo vec kod pijanih vozaca, veceras oko 7 na karacu se u mene direktno zabio lik sa golfom 3, koji je isao iz prnjavora, i naduvao je nesto preko 2 promila, njemu nista nije bilo, a ja zavrsio sa isjecenim licem i prilicno ugruvan

Усорац, само нека је глава на раменима све остало је мање важно.

Желим ти брз опоравак!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by KAMIKAZA »

Steta auta,faca ti moze biti samo ljepsa,poslije tih povreda :D
Sala :wink: ,brz oporavak ti zelim i ja,a zeljama se pridruzuje i moja tetka,kao i ostala mnogobrojna rodbina :D
Na sve moras da gledas pozitivno, i od zla ima vece. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by seha »

Zeljama se i ja pridruzujem!!!
Srebrena Krila

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Hunter »

zakon kao zakon je dobar, treba ga samo jos malo doraditi, primjer dobrog zakona je u ssrbiji, za alkohol se automatski ide u zatvor, jer svako sjedanje za volan pod uticajem alkohola je potencijalni pokusaj ubistva, sto sam sinoc na svojoj kozi dozivio, takodje, zabrana zapreznih vozila uopste, svaki traktor da bude oznacen rotacijom, i drasticno povecati kazne za prekoracenje brzine kroz naseljeno mjesto, za pojas takodje stoji, treba biti obavezno vezivanje, jer da nisam bio vezan, mnogo bi goree prosao posto sam na krou zavrsio, od mjesta udesa, ja sam se zaustavio nekih 5-6 metara, a on 80 metara dalje okrecuci se po putu
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by KAMIKAZA »

Pa ti ga skroz nagrebusio,ja sam mislio malo se ocesali. :shock:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by seljak iz skakavaca »

Saobraćajci maksimalno kažnjavaju prekršaje

Policijska uprava od saobraćajne policije traži da maksimalno pojača kontrolu vozila. Priliv novca od naplaćenih kazni za proteklih mesec dana (oko 50 miliona dinara) „znatno manji od očekivanog"
http://pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu ... A1aje.html

Eto problema za drzavu, o kom sam pricao..
"Proradila" svijest vozaca, ali neocekivano mnogo (povecanje visine kazni nije nadoknadilo pad broja kazni nastao pri ucestalo-morajucoj medijskoj kampanji), i sad hajmo kaznjavati sve zivo :lol:
http://pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu ... A1ta!.html

Drzavi ne odgovara "uredjeno" drustvo, koje se pridrzava pravila i zakona.. Bilo i bice.. i sad nek´ neko kaze da su povecavanjem kazni hteli samo da smanje broj saobracajnih nesreca! :lol: :lol:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by KAMIKAZA »

Drzava ce biti prisiljena da dadne rabate onima koji cine vise prekrsaja kao sto je taj Velimir iz NS :D njemu trebaju dati 80% popusta :D samo tako im se kase nece isprazniti. Ili jos bolje ,da proglase februar za mjesec u kome bi se ,recimo, placalo po staroj cjeni :D ,bio bi to mjesec za prekrsaje :D radost bi bila obostrana,i za vozace i za drzavu :P
U martu neka daju popust za ne vezanje pojasa,aprilu za brzinu,maj zbog slava,mjesec voznje u pijanom stanju itd :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by MAXIMUS »

Mogli bi da se ugledaju na trgovačke centre i daju na ,,akciju,, par bezopasnijih prekršaja ! :D
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by KAMIKAZA »

Ako bi drzava bas zapala u krizu,treba da naprave javnu licitaciju kazni,pa ko zeli da kupi par unaprijed po minimalnoj cjeni,izadje na licitaciju,kupi paket i poslije policajcu ne mora da daje mito,da mu jednostavno bon odredjene boje koji bi bio predvidjen za taj prekrsaj. :D Sa tim bi se suzbila i korupcija,vec vidim pandura kako drhti i uzima pink kupon za brzu voznju,tuzan jer je ocekivao 10 eura. :smt005 a ja mu onako galantno nabacim jos jedan zuti predvidjen za pojas,kazem ,evo i za tebe nesto, :) popi pice na svoj racun a na moj racun sa tim mozes dupe da obrises :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by PIKI »

Ljudi danas sam video nesto strasno ljudi covek predamnom umro Zna li iko ko je umro u glavnoj ulici danas ?? Ebote ja isao sa bankomata kada se covek srusi zovnemo mi hitnu ali kazu da je umro zna li ko o kome se radi Saucesce porodici !
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by vrsta8472 »

ПОГИНУО СЛАВИША АЛЕКСИЋ ИЗ ПРЊАВОРА


БАЊАЛУКА, 5. АПРИЛА /СРНА/ - Славиша Алексић /30/ из Прњавора погинуо је рано јутрос у саобраћајној несрећи која се догодила на путном правцу Прњавор - Бањалука, у мјесту Доњи Градоповци, потврђено је Срни у бањалучком Центру јавне безбједности /ЦЈБ/.

Алексић који је управљао аутомобилом марке "голф 2", сударио се са теретним возилом "сканиа", прњаворског предузећа "Виспром", којим је управљао Ж.Б. /23/.

У несрећи су повријеђени и Алексићеви сапутници чији су иницијали А.Д. /16/ и Д.Г. /17/.

Несрећа се догодила јутрос у 2.45 часова. /крај/нб/мир
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Ljubi69
Posts: 31
Joined: 26.05.2007. 20:08
Location: DO

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Ljubi69 »

Pokoj Dusi njegovoj... Porodici moje saucesce.

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by LEGIJA »

Iskreno saucesce porodici

SHELBY GT
Posts: 27
Joined: 31.10.2007. 13:50
Location: TU NEGDJE

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by SHELBY GT »

Boze dragi,Skolski pocivaj u miru,najiskrenije saucesce porodici :(

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by vrsta8472 »

ПОВРИЈЕЂЕНИ У СТАБИЛНОМ СТАЊУ

БАЊАЛУКА, 5. АПРИЛА (СРНА) - Лице са иницијалима Д.Г. /17/, које је ноћас повријеђено у саобраћајној несрећи у мјесту Доњи Градоповци, на путу Прњавор-Бањалука, оперисано је у бањалучком Клиничком центру и његово здравствено стање је стабилно, речено је Срни у овој здравственој установи.

Пацијент је задобио повреде грудног коша, те прелом два ребра и његово лијечење биће настављено на Клиници за торокалну хирургију.

Други повријеђени у овој саобраћајној несрећи, чији су иницијали А.Д. /16/, задобио је посјекотину чеоног дијела главе. Ријеч је о лакшој повреди која је санирана и пацијент ће бити пуштен на кућно лијечење.

У саобраћајној несрећи погинуо је Славиша Алексић /30/ који је управљао "голфом 2", који се сударио са камионом "сканиа" прњаворског предузећа "Виспром" којим је управљао Ж.Б. /23/.

Повријеђени Д.Г. и А.Д. били су Алексићеви сапутници.

/крај/нб/љљ
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by sveznadar »

:( :( :(
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by sveznadar »

Žalosno i tragično. Po običaju, jedan trenutak je dovoljan da se izazove tragedija :(
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by LEGIJA »

Zalosno je to sto svi znamo da ta dionica puta Prnjavor-Klasnice oduzme veliki broj zivota,po meni jako puno krivice za te stvari sto se desavaju treba da snosi policija i vlast,nemogu da shvatim da se poslije toliko godina taj put nemoze staviti pod video nadzor i radare a zna se koliko je opasan.Policija je vjerovatno u to vrijeme ili spava u autu ili su u nekoj pekari balavi burek ili u nekoj kafani gdje radi neka mlada konobarica.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by regeman »

LEGIJA wrote:Zalosno je to sto svi znamo da ta dionica puta Prnjavor-Klasnice oduzme veliki broj zivota,po meni jako puno krivice za te stvari sto se desavaju treba da snosi policija i vlast,nemogu da shvatim da se poslije toliko godina taj put nemoze staviti pod video nadzor i radare a zna se koliko je opasan.Policija je vjerovatno u to vrijeme ili spava u autu ili su u nekoj pekari balavi burek ili u nekoj kafani gdje radi neka mlada konobarica.
potpis. sve tacno receno. jeftiniji je izgleda ljudski zivot nego par radara i kamera..a na toj dionici od oko 1 km je samo u zadnjih pola godine cini mi se troje smrtno stradalo..
a sta se cuditi..
Banjaluka - Primer polaganja vozačkog ispita u Banjaluci pred ispitivačem za kojeg je kandidat posumnjao da je na ispit došao pijan pokrenuo je oštre reakcije i polemiku među stručnjacima iz ove oblasti. Naime, kandidat N. M. je pre nekoliko dana komisiji za polaganje vozačkog ispita poslao zahtev da ponovi ispit besplatno, jer je ispitivač Č. Š. Prethodni čas bez ikakvog objašnjenja prekinuo, nakon što je od njega zatraženo da uradi alko-test.
Instruktori već neko vreme upozoravaju na loše ponašanje pojedinih ispitivača

Istovremeno, instruktor vožnje i vlasnik auto-škole „Mir“ Milenko Jaćimović, koji se tada nalazio u automobilu i zahtevao alko-testiranje, od resornog ministarstva zatražio je i da ispitivač bude suspendovan, jer je takvo ponašanje, kaže, nedopustivo.


- Već neko vreme primećujem da ovaj ispitivač na ispit dolazi pijan, tako da sam sada morao da reagujem. Smatram da ljudi koji obavljaju ovaj posao moraju biti pažljivo odabrani i provereni, jer postavljaju i primer mladim vozačima. Kandidatu, svakako, treba omogućiti da ponovo polaže ispit - kaže Jaćimović i dodaje da podatak da je prošle godine iz saobraćaja u RS isključeno više od 18.000 pijanih vozača svakako mora da bude opomena za sve koji se bave bezbednošću saobraćaja.


On priznaje da je ovo prvi put da se ovakav problem pojavio na području Ispitnog centra Banjaluka, ali dodaje da takvo nezakonsko ponašanje svakako ne bi trebalo ignorisati.
- Instruktori i auto-škole imaju zakonsko pravo da se žale Zavodu za obrazovanje odraslih na ukupno ponašanje ispitivača kada se polaže vozački ispit. Instruktori su već neko vreme na to upozoravali, čak je predsednik komisije upozorio i ispitivača, ali sada je došlo vreme i da Zavod za obrazovanje odraslih zvanično reaguje - ističe Jaćimović.


Ministarstvo prosvete i kulture, odnosno Zavod za obrazovanje odraslih, nakon prijave ovog slučaja, zvanično su pokrenuli postupak utvrđivanja ponašanja ovog ispitivača.
- Koliko nam je poznato, ispitivač je suspendovan dok se ne završi taj postupak. Jednostavno, kada je pijan, ispitivač je nepravedan i ne može da bude objektivan. Kakva je to poruka budućim vozačima da ne voze i piju ako ispitivač krši zakon? - kaže instruktor Milorad Tanasić.
Predsednik Udruženja auto-škola RS Dalibor Mlađenović, ipak, smiruje strasti, te ističe da ovaj pojedinačan slučaj treba da posluži kao povod da se preciznije definiše i ponašanje instruktora i ispitivača prema kandidatima, za koje se sve to i organizuje.


- Ukoliko je ispitivač zaista došao pijan na ispit, to svakako treba kazniti u skladu sa pravilima, jer je takvo ponašanje neprihvatljivo. Međutim, ne treba žuriti sa optužbama, već sesti i o svemu razgovarati zajedno sa predstavnicima ministarstva, jer mi isto tako dobro znamo da i ispitivači često rade pod velikim pritiskom instruktora i auto-škola. Generalno, smatram da to treba bolje urediti - kaže Mlađenović.
On smatra da bi se i ispitivači drugačije odnosili prema poslu ukoliko bi im to bilo zvanično radno mesto i ukoliko bi za to bili adekvatno plaćeni.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Hirurg »

http://www.facebook.com/#!/profile.php? ... 0151987031

jos jedan mladi lik je otisao....neka mu jé laka crna zemlja....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by vrsta8472 »

Погинуо дјечак

Деветогодишњи С.Г. из Добоја погинуо је јуче поподне у саобраћајној несрећи на регионалном путу Прњавор - Добој, у мјесту Кулаши.

Несрећа се догодила око 12.30, када је Сташа Гојковић из Добоја, возач аудија, у којем је био и дјечак изгубио контролу над својим аутом и слетио у канал.

Полиција је утврдила да се Гојковић кретао из правца Добоја према Прњавору, те да је по доласку у Кулаше из засад непознатих разлога изгубио контролу над аудијем.

У полицији је потврдено да су се у аудију налазиле још три особе, од којих и једна жена, којој је помоћ указана у прњаворском Дому здравља.

Н.М. - Независне новине
Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by vrsta8472 »

ПОГИНУЛО ДИЈЕТЕ И СТАРАЦ

БАЊАЛУКА, 12. АПРИЛА /СРНА/ - У двије саобраћајне несреће током викенда у Прњавору и Бањалуци, погинули су деветогодишње дијете и осамдесетчетверогодишњи Ненад Рајић, саопштено је данас из Центра јавне безбједности /ЦЈБ/ Бањалука.

На регионалном путу Прњавор - Добој, у мјесту Поповићи, јуче око 11.25 часова аутомобил "ауди 80 - Б4", којим је управљало лице са иницијалима С. Г. /39/, прешао је у супротну траку, ударио у ивичњак и стабло поред коловоза.

Његов деветогодишњи сапутник погинуо је на мјесту догађаја, док је други сапутник, М. К. /27/, сви из Добоја, лакше повријеђен.

На раскрсници бањалучких улица Солунска и Ђуре Јакшића 10. априла око 9.35 часова аутомобил "голф два" којим је управљало лице Н. Ј. /35/ из Бањалуке ударио је на пјешачком прелазу Ненада Рајића /84/ из овог града који је потом превезен у Клиничко-болнички центар Бањалука, гдје је и преминуо. /крај/кп/дад
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by vrsta8472 »

Синоћ у Кулашима двоје мртвих у саобраћајном удесу. Воз ударио у ауто. :(

Image

Image

Image

Фотографије: Ватрогасци Прњавор
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply