Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

tvoja_mama
Posts: 6
Joined: 19.09.2010. 20:01

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by tvoja_mama »

KAMIKAZA wrote:Ma ne moze tu policija nista,dok nama svima ne dodje iz dupeta u glavu,bit ce kao i do sada.Ne razumijem pojedince,nevezeno sad za ovaj slucaj,ali kako moze da divlja tu po gradu,zar ljudi jos nisu skontali da je moderno receno ,biti kul danas nesto drugo,od vremena kad su njihovi djedovi sve resavali silom,zgadi mi se kad vidim mlade ljude kako se nasikaju,i onda sjedaju zvaljeci cigaru u auto,a uz to jos startaju kao blesavi da se zapusi ispod guma,misleci da sa time privlaci neciju paznju,u stvari privuce on paznju ali negativnu,padne tu i pokoja psovka od prolaznika,ali on je u tom momentu neko i nesto,a kad ga policija odere onda im psuje majku.
Dosta puta sam i ovdje na forumu primjetio da se desava isto,ali morali bi pogledati malo iza sebe,onaj ko je sjeo za sto i poceo da pije je to vjerovatno jednom u zivotu uradio trijezan i tad je trebao da razmisli,hoce li nakon toga sjesti za volan i ako ubije nekoga,morao bi u tom trenutku razmisliti,dal je i svoj zivot sa tim upropastio.Zato ne zalim pijane,jer se nisu rodili takvi,donekle razumijem ljude kad popiju casicu dvije,ali malo ih ima da se znaju kontrolisati i reci da je dosta.
Druga stvar je taj nas mentalitet,hocemo da pokazemo sta imamo,koliko je to mocno,reci cu samo za nas koji smo vani,a odnosi se i na neke tu,odlazeci iz tog Prnjavora,vecina je bila zeljna bicikla,postenim radom su u svjetu stekli taj auto ili sta ti ja znam sta sve,ali za njih je vrijeme stalo u tim nekim osamdesetim ili cak i ranije,pa i dalje misle da je Fica zmaj,to su prenijeli i svojoj djeci,koji su u nekim slucajevima veci seljaci od roditelja (cast izuzetcima) i oni danas kad dodju dole kao da su dosli u Somaliju,misle da je tu i dalje Fica i da je on neko sa mercedesom ili necim drugim,slijep kod ociju,da pred svakom drugom kucom stoji bolji auto od njegovoga,a da ljudi nikad nisu nigdje makli,znaci da ne kazem sad da se njegov auto treba da stidi tog pored puta,ali tako ispadne,samo da malo progleda shvatio bi da mu je tata lagao da ce sa tim autom od 3000 € biti neka faca,mozda to i sada pali negdje u nekoj zabiti,ali i tamo su evolucija i privredna revolucija ucinili svoje,i oni imaju dzipove,znaci nema se niko tu sta prodavati nekome,svi koji dodju,pogotovo ovi mladji (sad cu navuci njihov gnjev na sebe :D ) predju samo taj put do bosne 1 ili 2 puta u godini,to je njihova sva voznja,ostalo ili idu biciklom ili busom,prema tome oni su ma kako sami sebe smatrali ,oni su losi vozaci,sve sto znaju je voziti pravo,i to samo tamo gdje svi voze u jednom smjeru.Ne razumiju da negdje postoje raskrsnice bez znakova,da postoje ogranicenja brzine i bez postavljenog znaka,da postoje kodeksi,da postoje pjesaci,krave,kokosi,svinje,moto kultivatori, i sta sve jos,na putu,ovdje nema pravo pa ozezi,to su njima trebali roditelji objasniti prije nego su im kupili kola,jer samo tako bi sacuvali i njihove i zivote ostalih ucesnika u saobracaju.
Teske rijeci kamikaza. Pomalo i uvredljive.
Vjerujem da je tvoj osjecaj za pravdu jako razvijen, ali cini mi se da u tim tvojim izlivima zaboravis neke vazne cinjenice.
Naravno pogodio si, i ja sam jedna od pripadnika te gadne grupe seljaka, nesposobnih roditelja, u Prnjavoru popularno
nazvanih baustelci.
Jako je tragicno sve to sto se desava, vjerujem da nema vece tragedije za roditelja, od smrti djeteta.
Poznajem i ja ljude koji sinovima za 18. rodjendan poklone Audi ili BMW, stave djeci glavu u torbu misleci da su ucinili nesto dobro. Ali, sta je dobro, a sta lose odlucuje svako za sebe.
Ali na zalost, ne ginu samo oni, i ne izazivaju nesrece samo oni sa brzim autima, kojima ne znaju vladati. Zar po tim nasim putevima nije nekada dovoljno voziti 100 km/h , sto moze postici svaki krs, pa izgubis glavu za tren? Zar su svi ti nesrecni momci sa tog spiska poginuli krivicom nekog baustelca? Zar se na putevima oko Prnjavora ne desavaju nesrece skoro svaki dan?
Mozda mi, posto smo odavno otisli u inostranstvo, nismo vise u stanju da nasu djecu naucimo kulturi i pameti, niti da im objasnimo kakve ih sve opasnosti cekaju na putu, a mozda su ta nasa djeca, kao i sva druga, kao i mi sto smo bili, gluva na savjete roditelja. Sta vec znaju mama i tata.
Da nisam udata, pozvala bih te u posjetu :D , da dodjes da vidis, kakva se sve cudesa ovdje krecu putevima. Od traktora, malih i velikih, preko zapreznih kola(kad im je do romantike), bicikli sjedecih i lezecih, pazi na jezeve, zabe, srne, lisice... Znaci soferi smo samo takvi. Za bicikl lijeni, za autobus nestrpljivi, za voz nepismeni.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Franz »

tvoja_mama wrote:Znaci soferi smo samo takvi. Za bicikl lijeni, za autobus nestrpljivi, za voz nepismeni.
Bravo.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by regeman »

i kami je baustelac, pa taj tako pise u mulja i petlja da bi poreskog inspektora zajebao. :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by JOKARA »

Nisam stalno pratio ovu temu pa tek danas vidjeh da Kami ocekuje komentar. Evo ja cu citirati clan zakona koji govori o prvenstvu prolaza, pa svi sami zakljucite ko je kriv i zbog cega.

6. Prvenstvo prolaza
clan 49.
(1) Na raskrsnici ili u susretu s drugim vozilom vozac je duzan da propusti vozilo koje dolazi s njegove desne strane, osim ako saobracajnim znakom na putu nije drugacije odredjeno.
(2) Vozac vozila koje na raskrsnici skrece ulijevo duzan je da propusti vozilo koje, dolazeci iz suprotnog smjera, na raskrsnici zadrzava pravac svog kretanja ili skrece udesno, osim ako postavljenim saobracajnim znakom nije drugacije odredjeno.
(3) Izuzetno od odredaba st. (1) i (2) ovog clana, vozilo koje se krece po dsinama ima prvenstvo prolaza na raskrsnici ili u susretu s drugim vozilom, bez obzira na to s koje mu strane ono nailazi, osim ako postavljenim saobracajnim znakom nije drugacije odredjeno.
(4) Vozac koji ulazi vozilom na put koji je saobracajnim znakom oznacen kao put s prvenstvom prolaza duzan je da propusti sva vozila koja se krecu tim putem.
(5) Vozac je duzan da propusti sva vozila koja se krecu putem na koji ulazi i kad taj put nije saobracajnim znakom oznacen kao put s prvenstvom prolaza ako vozilom ulazi sa zemljanog puta na put s kolovoznim zastorom, ili ako na put ulazi sa povrdsine na kojoj se ne odvija saobracaj.
(6) Vozac koji pri skretanju vozila presijeca biciklisticku stazu ili traku duzan je da propusti bicikl i bicikl s motorom koji se krece biciklistickom stazom ili trakom.

Ovaj stav 5 sam boldovao iz razloga sto cu vam pokusati objasniti nesto na konkretnom primjeru.
Prije nekoliko godina jedan nas sugradjanin izasao iz diskoteke (Pegaz) i dosao na raskrsnicu sa mag. putem. Skrenuo ulijevo odnosno krenuo prema gradu. Iz pravca Banja Luke kretalo se vozilo ( vecom brzinom od dozvoljene ) stigne ga na 12 metara i razbije mu zadnji kraj vozila. Naravno nas sugradjanin odma pocne razradjivati teorije u stilu vidio sam ja njega ali on je vozio brzo i na kraju krajeva udario me otpozadi. Pitamo mi znaci vidio si ga , kaze on da ali je on vozio brzo. Tada smo mi primijenili ovaj stav 5. za uzrok saobracajne nezgode a vozac koji je vozio brzo moze dobiti kaznu za brzinu koju naravno treba vjestaciti. Samo da napomenem ovo je proslo na sudu, vozac se zalio ali je i okruzni sud potvrdio oduzimanje prvenstva prolaza kao uzrok saobracajne nezgode. Ako ste primijetili u ovom clanu svagdje pise "duzan je da propusti sva vozila...." akcenat je na sva a ne na ona koja se krecu ovom ili on brzinom. Da li je to u redu nebi polemisao ali je trenutno i vec godinama tako u Zakonu.
E, a sad nesto licno. Moje licno ubjedjenje je da brzina kod oduzimanja prvenstva prolaza ,moze biti samo uzrok za posljedicu koja je nastupila. Dakle da je neko vozio u granicama ogranicenja brzine vjerovatno bi bila manja steta, manja tjelesna povreda ili nebi poginuo. Po ovom pravilu nekad davno su se ponasala osiguravajuca drustva pa vam nisu isplacivali stetu u 100 postotnom iznosu ako je brzina bila veca od dozvoljene,
Kad je alkohol u pitanju onda se radi u cistom umisljaju.
Ova tema je toliko diskutabilna pa cu vam navesti primjer za razmisljanje. Ko je kriv vozilo krece se ulicom Sv.Save vozac je pijan, dolazi do raskrsnice sa ulocom V.Milankovica ( kod Djidjija odnosno kod starog "Cera" ) vozac iz V.Milankovica ne staje na stopu i udara u pijanog vozaca. Ko je kriv za nezgodu. Ili isto to samo u vrijeme dok traje zabrana kretanja ulicom Sv.Save (17,00-24,00).
Ovo ce posluziti da pokusate shvatiti koliko je saobracaj kompleksan i da je to ipak nauka, pitajte Regea.
Vucijak, ne razumijem sta bi tu kruzni tok pomogao.
Za sve one koji krive policiju reci cu ako bi policija kontrolisala na mjestima gdje se dogadjaju saobracajne nezgode zamjerka bi vam bila tu nema dovoljno prostora, pa moze li on to u raskrsnici, ima li on lizalo je li to bilo sa druge strane itd. itd. Postujte Zakon i mozete komotno ukinuti policiju da vas vise ne kontrolisu.

Evo jos jedan primjer nasih dvostrukih arsina. Za koji dan maturanti ce se vozati kroz grad. Pitanje da li im treba dozvoliti da sjede na prozorima auta, izlaze na siber i sjede po krovovima. Ako bi ih sankcionisali i razvalili im to prelo masa bi komentarisala vidi papaka ne daju djeci ni da se provesele. Nedaj Boze kada bi neko ispao kroz taj prozor i povrijedio se da ne pominjem teze posljedice ponovo bi bilo gdje su bili oni papci znaju iskakati iza zivice bla. bla. bla. Znaci uvijek smo mi krivi. Razmislite prije nego sto napravite prekrsaj ko je kriv.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by regeman »

za alkohol nema oprosta, niti ga treba biti.
sto se tice brzine, posebno u ovom slucaju koji se desilo na magistrali, da je vozilo bmw islo po ogranicenju imao bi sasvim dovoljno vremena da zakoci i izbjegne istu nezgodu. Ako se doda dejstvo alkohola kako su rekli onda nema tu sta da se prica. nazalost, nasi sudovi rade efikasno tako da se isti nalazi vec van zemlje? i sledece ljeto moze opet nekog da lovi dok tatica placa advokate i sudije. znaci drzava podstice kriminalna ponasanja i krivicna djelovanja.
sto rece jokara, za kompleksnost, brat Radovana Karadzica je pijan ubio djevojku, platili su silne milione ne bi li ga icupali, na kraju su vjestaci djevojci pripisali da je presla u njegovu traku 1cm , on u njenu 1cm( sto iskusan vjestak moze uraditi baratajuci sa koeficijentima legalno) i bilo je necemo covjeka u zatvor zbog 1cm.

inace sto s tice pisanja tvoje mame. svugdje ima divljaka u saobracaju, pa amera je vise u saobracajkama poginulo nego u vijetnamskom ratu u tom periodu, samo nema svugdje legalno divljanja godinama po cesti nkao kod nas. cik na zapadu napravi nezgodu pijan-pa teretice te em osiguranje em porodica ubijenog u gradjanskom postupku. U gradu Njujork je jednom vazilo pravilo-vozis pijan, auto se oduzima i na aukciju ide.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

mungos
Posts: 241
Joined: 28.04.2009. 21:51

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by mungos »

JOKARA wrote: Pitamo mi znaci vidio si ga , kaze on da ali je on vozio brzo. Tada smo mi primijenili ovaj stav 5. za uzrok saobracajne nezgode a vozac koji je vozio brzo moze dobiti kaznu za brzinu koju naravno treba vjestaciti. Samo da napomenem ovo je proslo na sudu, vozac se zalio ali je i okruzni sud potvrdio oduzimanje prvenstva prolaza kao uzrok saobracajne nezgode. Ako ste primijetili u ovom clanu svagdje pise "duzan je da propusti sva vozila...." akcenat je na sva a ne na ona koja se krecu ovom ili on brzinom.
A da je odgovorio: "Ne nisam ga vidio. Kad sam gledao u pravcu Banjaluke nije bilo vozila a preglednost je bila 100 m". Ko bi onda bio kriv za saobracajnu nezgodu?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by KAMIKAZA »

JOKARA wrote: Prije nekoliko godina jedan nas sugradjanin izasao iz diskoteke (Pegaz) i dosao na raskrsnicu sa mag. putem. Skrenuo ulijevo odnosno krenuo prema gradu. Iz pravca Banja Luke kretalo se vozilo ( vecom brzinom od dozvoljene ) stigne ga na 12 metara i razbije mu zadnji kraj vozila. .
Ni u ovom slucaju ja kao stari vozac i mogu slobodno reci strucnjak za sudareve (namjestene :D ) se ne mogu sloziti sa predstavnikom zakona :D
Ovo je moglo da se desi i mogao je ovaj sto je izasao iz parkinga kod Pegaza da bude kriv ,samo u slucaju da je iz pravca Banja Luke,dolazio neko ko ima vezu u SUPu ili u sudu,a evo zasto,a ti me ispravi ako grijesim,jer sam si napisao da je vozilo preslo 12 metara,sto je pri brzini od 10 km ,koliko ? znaci ca 64 sekunde,osim ako je startao sa ferarijem, :D plus recimo odstojanje koje je vec imao,pre izlaska na magistralu do tog drugog vozila ,sto automatski bar je tako u svjetu ,daje vozilu koje dolazi dovoljno vremena da sigurno zaustavi svoje vozilo,ili prisupi zaobilazenju,naravno ako se krece brzinom propisanom zakonom,jer koje vozilo i koji vozac nisu u stanju da zaustave vozilo na recimo 80 kmh za dva minuta,po meni samo mrtav pijan. :D E sad ovako je u cjelom bjelom svjetu: vozilo tj.vozac koji pri izlasku na put sa prvenstvom prolaza na za to propisanom i obiljezenom mjestu,uspije da poravna svoje vozilo sa trakom,u smjeru svog kretanja,ni u slucaju da dodje do naglog zaustavljanja vozila ,ne moze se smatrati izazivacem udesa.Po ovim vasim odlukama se vidi da se radi za svakog drugacije,recimo ja sam pre nekog vremena stao sa busom (u njemackoj) izlazim isto tako,vidim da nema nikoga i odmah u raskrsnici ,nakon nekih 10 metara sam pokusao da predjem duplu punu ,tj.skrenem lijevo da bi usao u dvoriste,iza mene je naletio neki sa mercedesom,raskrsnica je dosta nepregledna,kad me primjetio pokusao je da obidje i izbjegne udes,znaci sve po pravilu,i kad je vidio da ne ide zabije se u moju lijevu stranu,znaci nisam smio da budem tu,raskrsnica,nepregledno,puna linija,saobracaj iz kontra smjera,sve naj gore,ali njemu niko zbog toga ne daje za pravo da me pregazi,i ja mu kazem da sam kriv ali zakon kaze da je on kriv,i on zove policiju ,i policija mu kaze da nije smio da udari bez obzira sto sam ja mozda i naglo stao,i sto takav manevar se tu cesto radi iako nije dozvoljen,ali sve sto oni mogu je da me kazne kad me vide,u ovom slucaju mogu a nece i on je kriv.Covjek turcin ne vjeruje svojim usima,uzme advokata,i sudi se ,nabije troskova i svega i opet izgubi ,jer je moje vozilo bilo poravnato sa trakom kojom sam se kretao.Sto u sustini znaci da se ja mogu od Bl,do Prnjavora kretati 5 km na sat,vi me mozete stjerati kao policija sa puta jer ugrozavam saobracaj,ali me niko drugi ne smije pregaziti,osim Pere Dusanica :D isto tako la mogu da izadjem na put i da mi se ugasi auto ili da hocu stati i zatvoriti kapiju ili nesto drugo,ako moje vozilo stoji ili se krece u pravcu kretanja kolovozne trake,bez obzira na brzinu,ostali vozaci se moraju prilagoditi mojim manevrima,jer sam ja okupirao traku prije njih, :D znaci ovi momci pre neki dan su krivi jer je udarac bio sa strane,ali taj u ratkovcu nije isti slucaj.

I taj jadnik je trebao da tvrdi da se on kretao iz pravca Banja Luke i kako bi se onda sve to zavrsilo,mozda bi mu vi nakacili da se kretao presporo ,ili tako nesto. :D
U nas je sve naopacke postavljeno,i sve se moze gledati sa dvije strane,sjeti se slucaja Ivan Poplasen iz osamdesetih,covjek ostavi neosvjetljen kamion u onom usjeku kod Marica na magistrali i pijan ode kuci,ujutro naidju neki jadnici iz Civcija ili Kokora sa peglom i svi izginu.Nije dobio ni dana zatvora,jer je rekao da je obiljezio kamion a da je neko ukrao trokut,koji mu je policija nasla u kamionu,ali vidi vraga i on bjese policajac i sve se zataska. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by regeman »

kami nisi u pravu, a odgovorio si tacno zasto i nisi. Ovaj covjek je nastradao zbog iskrenosti. Ukoliko je dao iskaz da je vidio auto i da je auto islo brzo znaci da nije postovao ovo sto je jokara okacio.
5) Vozac je duzan da propusti sva vozila koja se krecu putem na koji ulazi i kad taj put nije saobracajnim znakom oznacen kao put s prvenstvom prolaza ako vozilom ulazi sa zemljanog puta na put s kolovoznim zastorom, ili ako na put ulazi sa povrdsine na kojoj se ne odvija saobracaj.
znaci, mijenjao je tok kretanja i nije propustio nadolazeci saobracaj.

Da je rekao da je isao iz Lisnje i da ga je ovaj sustigao bila bi druga prica.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by KAMIKAZA »

Znam ja da kad se cita ovo gore sto si kopirao,zakon jasno pokazuje ko ima kakvu obavezu,ali ako se vozilo poravna u saobracaju,nigdje u zakonu ne stoji koliko metara ili kilometara mora da vozi da bi se smatralo da ga je drugo vozilo sustiglo,to me zbunjuje ,kao i kod preticanja sa desne strane na auto putu,dozvoljeno ti je da koristis desnu traku ako je slobodna i ako se vec nalazis na njoj.Znaci vratis se desno i vozis sporije od lijeve strane,i onda lijeva usporava,i zakon ti dozvoljava da vozis i dalje istom trakom iako je brza od lijeve,sto automatski znaci da si poceo preticanje sa desne strane,ali nije tako,to se smatra prolazenjem,e sad kada se to smatra prolazenjem nigdje ne stoji,ni poslije koga vremena ni poslije koliko metara,kilometara ,dozivio sam to jednom sa kamionom,i policajac me uhvati,odere za 150 €,kaze da je jos gledao kroz prste,iako sam ja vozio desnom trakom dobra 3 kilometra i tek se onda ukljucio u lijevu,i iako sam mu objasnio da se radilo o prolazenju i rasterecenju saobracaja,pri cemu je cak ponekad i preticanje sa desne strane dozvoljeno,on je ipak rekao da tvrdi da se radilo o preticanju,jer sam po njegovom misljenju svjesno promjenio traku da bi iskoristio desnu i obisao ostale,i da imam pravo da trazim da strucnjaci na osnovu video snimka ustanove dal sam u pravu,kad je spomenuo video,odustao sam. :D
Tako i ovaj slucaj,ukljucio si se pravovremeno,e sad sto on nije znao da laze,a u nas je morao,to je druga stvar. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by regeman »

pa sad, zakonski je tako, nije zakon savrsen ali se sam zajebao. A u zakonu pise jasno sta i kako je prolazenje, preticanje i mimoilazenje. U sustini ovaj kod pegaza bi bolje prosao da je rekao da je isao i da ga je ovaj sustigao.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Vucijak »

Postovanje zakona i policija koja ne uzima mito, je li ovo mozda prvoaprilska sala ?
Jokaru znam jako dobro i mislim da je posten covjek ali on i sam dobro zna kakvog sve
olosa i sljama ima danas u RS policiji i kolike se pare uzimaju od vozaca automobila.
Kum uz Austrije mi je nedavno javio da su ga zaustavili negdje u blizini Klasnica i da
su mu uzeli 20 eura bez ikakvog razloga. Vidjela goveda strane tablice i naravno ode
20 evrica :twisted:
Image

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by rocky »

Ja kazem da je Kamikaza u pravu, to mogu potvrditi iz moga iskustva vozanjem po zapadu, onaj ko ti se zabije u guzicu 99'9% je kriv!
Idemo dalje ...

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by rocky »

Jel normalno krenuti od automota pa do stadiona da te ustave tri puta?
Idemo dalje ...

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Franz »

Jeste ali ako ides okolo preko Dervente i Srpca. :D
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by KAMIKAZA »

Franz wrote:Jeste ali ako ides okolo preko Dervente i Srpca. :D

:D Okolo je blize.
Mene nervira taj nas zakon,ne zato sto mi nesto smeta,nisam imao velikih sukoba sa njim :D ali stvarno je po meni brzina uzrok 90 % udesa,iako to sve izgleda drugacije na papiru.
Evo jedan moj primjer,gdje sam ja svojom brzinom prouzrokovao udes ,a u stvari na sudu sam ispao kao osteceni,naravno ja nebi bio ja da sam uzeo odstetu,oprostio sam cici (Gusic Miloradu iz Drugovica) iako je sud naredio da mu se u slucaju neplacanja plijeni imovina.Na sudu sam isto tako trazio da se on oslobodi optuznice jer sam ja vozio prebrzo,(a imao sam i kasko,pa smo mogli obojica da kasiramo :D )ali zakon kaze jasno da onaj ko oduzme prvenstvo mora i da plati stetu i kaznu.
Na mom je autu kazaljka ostala na nesto preko 180 kmh,i s´obzirom da je udes bio kud Djukiceve pumpe,a ja sam isao iz pravca BL,i izasao iz one za traktoristu nepregledne krivine, u stvari doletio,on nije imao teoretsku sansu da sa 65 svojih godina i pomisli da neko moze tako brzo da mu se stvori ispred nosa,a sumnjam da bi bolje mogao da reaguje i neko sa 25 godina,jer relacija je kratka,iako je auto imao upaljena svjetla i bio je upadljive boje,traktorista je bio nemocan,vjerovatno je pogledao ispred sebe,ustanovio da nema nikoga i onda se okrenuo da vidi iza sebe da ga niko ne pretice,kad je vidio da ni tu nema nikoga poceo je skretanje,a ja sam vec bio tu,od siline udara sam preskocio preko traktora i tumbao se preko njuske i gepeka,a cica je izletio kao iz katapulta skupa sa volanom na zadnju sajbu,dosao je sebi tek kad se nasao u trnjacima.I sad kad mi neko kaze da je uvjek kriv onaj ko oduzima prvenstvo prolaza,jer zakon kaze tako,a iz ovoga se vidi da je brzina uzrok nesrece.Na srecu svi zivi,cica prezivio sok i sud :D kaze na sudu jadan,ajde me djeco pustite sada,ja vam obecavam da nikad vise necu ni pjeske izaci na put. :D Dobar neki cica,ne znam jel jos ziv ,castio bi ga,znate samo koliko sam pametniji i smireniji vozac od tada. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by JOKARA »

Pa ti kami potra ljude.
Ti toliko svojih slucajeva isprica da se ja pitam jesi li ti ikad dosao sa cijelim autom :lol:
Kad budes prolazio pored ex Pegaza pogledaj koliko se vidi prema banjaluci. Sta mislis da li je on mogao prilikom izlaska da startuje malo brze a na znatno manjoj udaljenosti od vozila koje se krece putem sa prvenstvom prolaza. Sjeti se samo koliko si puta morao kociti zbog nekog idiota koji iskace ispred tebe sa sporednog puta i onda pogledas u retrovizor i vidis da nema nikog iza tebe, znaci nije imao kao opravdanje kolona pa kad ce docekati da se ukljuci i konta bolje da ovaj malo prikoci nego da ja cekam 5 minuta, da je tako ja nebi rekao ni rijec ali kao po pravilu nikog nema iza mene e onda bi mu otkinuo uvo. Ovo pravilo bi se moglo uvrstiti u "Marfijev zakon".
Vucujak u jednom od postova sam nabrojao jos koliko hoces profesija u kojima se uzimaju pare ( paretine u odnosu na policijskih 10-20KM ) ali niko nece da pocne temu koliko je ko dao para doktoru i zbog cega ( sluze se istim trikovima u stilu nema mjesta, vodite ga kuci itd. )
Da me ne shvatis pogresno ne opravdavam ja policiju, naprotiv ali smo nemocni dokle god niko nece da kaze kome je i koliko dao.
Roky nije normalno jedino opravdanje jeste da se izvodila neka akcija ili ti mozda imas privilegija zbog veza u policiji. Mozda je neko htio da vidi koga ti vozis da nisi slucajno u nekom zenskom drustvu. :lol: :wink:
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by KAMIKAZA »

JOKARA wrote:Pa ti kami potra ljude.
Ti toliko svojih slucajeva isprica da se ja pitam jesi li ti ikad dosao sa cijelim autom :lol:
Eh da bi ja sve svoje udese nabrojao,trebali bi dva foruma. :D
Naj gori mi je bio,tamo neke 1989 ili 1990,i to na raskrsnici direkt ispred suda :D e tad sam se bas prepao,krenem vam ja do Bezika da zavari neki nosac za baterije,na vatrogasnom kamionu,i stanem kod Koridora jer mi sa desne strane dolazi Ford Eskort sa stranim tablama,tada je to bilo kao danas Ferari u Prnjdzi,neka snajka mota kao da slepera zavodi,ali ne pusta gas,skripe gume,i ja bas u tom momentu pomislim,fala bogu da me ova promasila,pustam kvacilo kamion se trza ali krece,i ja imam obicaj uvjek da zvjernem u ogledalce, ne da vidim kako sam lijep vec profesionalna deformacija,pratim lijevo i desno da ne uskoci djete ili biciklista pod tockove.Pogledam lijevo nikoga;pogledam desno spiglo,i imam sta da vidim ,sipaju neki djelovi ispod kamiona :D u tom momentu se sjetim da ne vidjeh Forda kako odlazi niz ulicu ,a prosao je pored mene. :? Dragi Tito,kad sam ja iskocio iz kamiona,imas sta i vidjeti,Eskort se sav zabio izmedju tockova,zena zaboravila da ispravi volan i opaaaaa.U onom strahu,jer sam jos bio mlad i neukusan :D ja trceci u sup,uskacem kao da je oruzana pljacka,pravo ih prepadnem :D i onda svi trceci do kamiona,ja ne smijem ni da gledam,Narod cupa,vuce ovi mene zgrabe i nazad u sup,kontaju snajka je gotova,a na belaj kuma od tog jednog policajca,i onda pocinje procedura,ko ima bolju vezu i bolje zivce,sudili smo se 2 godine iako sam ja u stvari stajao na stopu,ali kuma je kuma. :D
Ma dobro sam ziv kakve sam sokove imao,sto kaze onaj,pametan bi poludio a kamo li ja nebi. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by rocky »

Roky nije normalno jedino opravdanje jeste da se izvodila neka akcija ili ti mozda imas privilegija zbog veza u policiji. Mozda je neko htio da vidi koga ti vozis da nisi slucajno u nekom zenskom drustvu. :lol: :wink:
Vidis u pravu si ti, mislim da je ovo zadnje u pitanju.... :D :D :D .
Idemo dalje ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by KAMIKAZA »

Policija se sikira da Rocky ne naleti na neku laku zensku :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by nenad 10 »

Nezavisne objavile da poginuo mladic u strpcima.Pao sa balkona.Inicijali su M.D. 19 god.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by vrsta8472 »

Prnjavor: Mladić pao sa balkona i poginuo


Sarajevo-x.com - 07.07.2011 12:30

Mladić M. D. (19) iz Štrbaca kod Prnjavora nađen je jutros mrtav ispod balkona porodične kuće.

Nezvanično saznajemo da su na tijelu mladića bile vidljive povrede, a prvi rezultati istrage utvrdili su da je on najvjerovatnije pao sa terase.

Kako saznaje Sarajevo-x.com od izvora upućenih u istragu, M. D. je sinoć došao iz večernjeg izlaska sa društvom u kuću, a oko 1 sat iza ponoći pao je sa balkona, visine oko tri metra.

"Tačan uzrok smrti i okolnosti nesreće trebali bi biti poznati nakon obdukcije koja će biti obavljena danas", rekli su za Sarajevo-x.com u policiji.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by regeman »

tarica Anđelka T. (78) poginula je u saobraćajnoj nesreći koja se danas, nešto iza 11 sati, dogodila na ulazu u Prnjavor, saznaje Sarajevo-x.com.
Piše: V. T.
Nesretnu staricu udario je automobil Mercedes E klase, koji je vozila G.M. (30).

Prema još uvijek nepotvrđenim informacijama, nastradala je pješakinja koju je, na pješačkom prelazu udario automobil.

Nesreća se dogodila na ulazu u Prnjavor, nedaleko od restorana Sirano, a saobraćajni policajci započeli su sa obavljanjem uviđaja.

Više informacija bit će poznato nakon obavljenog uviđaja.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by regeman »

inace par puta sam pisao, kako autobusi iz pravca eklektra preko pune linije prelaze ka Derventi, dok policija ceka ispod sirana ko ce sa druge strane prijeci punu ka vodovodu. Izgleda da stajanjem na pogresnom mjestu dolazi do ovakvih situacija, najbolje da se saceka da kamion udari pun autobus djece.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by vrsta8472 »

У једном дану двије несреће . . .



Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by vrsta8472 »

Пао са балкона куће и погинуо

ПРЊAВОР - Миливоје Демоњић (19) из прњаворског села Штрпци погинуо је приликом пада са балкона породичне куће.

Несрећа се догодила у ноћи између сриједе и четвртка, око један час послије поноћи када је Демоњић дошао кући са дружења у селу. У касно доба изашао је на балкон породичне, недовршене куће у избјегличком насељу у Штрпцима.

Претпоставља се да је напад епилепсије узроковао пад са балкона на којем није било ограде. Миливоја је јуче ујутро поред куће, у беживотном стању, пронашао отац Драго, који је, према причама њихових комшија, такође имао епилепсију.

- Несрећни младић је овог љета завршио грађевинску школу у Прњавору, а планирао је наставак школовања на Грађевинско-архитектонском факултету, причају јуче комшије Демоњића.

У породици Демоњић отац Драго и мајка Јела имају још сина и кћерку. Б. Р.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply