Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Hirurg »

ma ona raskrsnica dole je haos..neki coban je projektovao...ne znam jel iko obratio paznju kad se izlazi prema BL kako je traka ukljucenja uska...tako reci kad se ne bi pazilo iz pravca Dervente bio bi sudar...za auto je uska..da ne pricam za teretna vozila..druga stvar raskrsnica nije osvjetljena i normalno da nema sanse da se procjeni brzina dolazeceg auta iz pravca Dervente!! Mislim da bi stub rasvjete trebao da bude kod nadvoznjaka..al otom potom...cuo sam da je u planu kruzni tok...tek ce onda bude haos...ako uzmemo u obzir kako pojedine auto skole prodaju vozacke dozvole...

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Hunter »

Mogu reci da se slazem sa tobom, hajd sto se vozacke kupuju, ali sto nekih 80 % vozaca ne zna pravilno da se prestroji, a kamo li da udje i izadje iz kruznog toka
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by KAMIKAZA »

Kruzni tok ima vise prednosti, a najveca je ta sto se u njega ne moze uci sa takvom brzinom, jako malo je udesa na tim kruznim tokovima,cak i na prometnijim mjestima od te raskrsnice u Prnjavoru.Pare koje su ulozene prije dve godine u tu raskrsnicu su bukvalno bacene,na kraju ce se morati rijesavati na taj nacin,i ne samo ta raskrsnica vec i Vijaka,Josik i mnoge druge,koje su jednako opasne ,mozda cak i opasnije.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Cipiripi »

Za pocetak bi bilo dobro da se linije na nasim raskrsnicama napokon urade nekom licenciranom farbom tj "neraschinjenom"-:) ovako kao da farbaju jogurtom i izvrsilac radova ima posao svaka 3 mjeseca.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by KAMIKAZA »

Pre neki dan sam slucajno razgovarao sa jednim strucnjakom, farba koja se koristi u svjetu ima u sebi drobljeno staklo,zato daje onakav odsjaj i cuje se kad se nagazi gumom na liniju.Nisam mogao da vjerujem pa mi je prikazao jedan prilog koji je radio proizvodjac te farbe ,i stvarno glavni sastojak je staro staklo :wink:A u nas ,glavni sastojak te farbe je voda :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by regeman »

Hirurg wrote:ma ona raskrsnica dole je haos..neki coban je projektovao...ne znam jel iko obratio paznju kad se izlazi prema BL kako je traka ukljucenja uska...tako reci kad se ne bi pazilo iz pravca Dervente bio bi sudar...za auto je uska..da ne pricam za teretna vozila..druga stvar raskrsnica nije osvjetljena i normalno da nema sanse da se procjeni brzina dolazeceg auta iz pravca Dervente!! Mislim da bi stub rasvjete trebao da bude kod nadvoznjaka..al otom potom...cuo sam da je u planu kruzni tok...tek ce onda bude haos...ako uzmemo u obzir kako pojedine auto skole prodaju vozacke dozvole...
to prosirenje prilikom ukljucenja na putu prema Bl je izgleda napamet tj naknadno napravljeno- em nije dugacko em nije siroko a odmah po zavrsetku prosirenja je pjesacki prelaz- nikakve logike, taman se zalaufas i ukljucis a tu pjesak a lola iza tebe kamionom ide:).
Kruzni tok bi bio opste veselje, u zakonu ne znaju kome prvenstvo u kruznom toku da daju, eno u nacrtu o zakonu bez.saobr.RS stoji upitnik, mogu misliti sta ce na terenu biti, na onom u Bl niko ne zna 10 odsto njih da se ukljuci i iskljuci.
Takodje, novi semafor je vrh vrhova, produkt domace pameti- da misle malo o znanju kandidata a ne o zaradi sami su trebali predloziti trecinu casova po Bl da odvoze, da nauce ljude kako da voze, a ne praviti semafor samo da bi ko fol imao mjesto za polaganje.
sto se tice farbi, trebale bi 3, 4 sloja da imaju od kojih je jedan sljasteci granulat, sta se kod nas stavlja niko ne zna, ministarstvo donosi pravilnike koje ne postuje jer je isto to ministarstvo unajmilo firmu da kreci te puteve, nece sebi u stomak uskakati.
ako ostane ovakva situacija za 3 godine centrom se nece moci pjeske proci a kamoli auto parkirati.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by MAXIMUS »

Nisam siguran koliko bi kružni tok popravio stanje na dotičnoj raskrsnici ... najveći problem je skretanje iz grada u pravcu Dervente ... ostala uključenja i isključenja imaju prolaz ( tjesan doduše ) .
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
miKkii*
Posts: 147
Joined: 09.10.2007. 20:03
Location: XXIII-II-MCMLXVI .

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by miKkii* »

vrsta8472 wrote:Image

Image

Image

R.i.P. Rodjaku....
Image
RIP ^Drazen..

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Hirurg »

regeman wrote:
Hirurg wrote:ma ona raskrsnica dole je haos..neki coban je projektovao...ne znam jel iko obratio paznju kad se izlazi prema BL kako je traka ukljucenja uska...tako reci kad se ne bi pazilo iz pravca Dervente bio bi sudar...za auto je uska..da ne pricam za teretna vozila..druga stvar raskrsnica nije osvjetljena i normalno da nema sanse da se procjeni brzina dolazeceg auta iz pravca Dervente!! Mislim da bi stub rasvjete trebao da bude kod nadvoznjaka..al otom potom...cuo sam da je u planu kruzni tok...tek ce onda bude haos...ako uzmemo u obzir kako pojedine auto skole prodaju vozacke dozvole...
to prosirenje prilikom ukljucenja na putu prema Bl je izgleda napamet tj naknadno napravljeno- em nije dugacko em nije siroko a odmah po zavrsetku prosirenja je pjesacki prelaz- nikakve logike, taman se zalaufas i ukljucis a tu pjesak a lola iza tebe kamionom ide:).
Kruzni tok bi bio opste veselje, u zakonu ne znaju kome prvenstvo u kruznom toku da daju, eno u nacrtu o zakonu bez.saobr.RS stoji upitnik, mogu misliti sta ce na terenu biti, na onom u Bl niko ne zna 10 odsto njih da se ukljuci i iskljuci.
Takodje, novi semafor je vrh vrhova, produkt domace pameti- da misle malo o znanju kandidata a ne o zaradi sami su trebali predloziti trecinu casova po Bl da odvoze, da nauce ljude kako da voze, a ne praviti semafor samo da bi ko fol imao mjesto za polaganje.
sto se tice farbi, trebale bi 3, 4 sloja da imaju od kojih je jedan sljasteci granulat, sta se kod nas stavlja niko ne zna, ministarstvo donosi pravilnike koje ne postuje jer je isto to ministarstvo unajmilo firmu da kreci te puteve, nece sebi u stomak uskakati.
ako ostane ovakva situacija za 3 godine centrom se nece moci pjeske proci a kamoli auto parkirati.
ma semafor je zmaj :) jos ce sada izgleda i oni kanali sto su prokopani ostati da prezime..pa postoji mogucnost da se odbiej tocak..kad smo vec kod zarade..pa boli njih uvo za kandidate...bitno da on uplati sve...prva pomoc se polaze et samo onako...samo me zanima koliko bi ljudi danas znalo (ove mladje generacije, prije su morali znati) da pomogne u saobracajci licu koje je povrijedjeno..ne budi te smjesni...u ostalom znam momka koji je polagao za A kategoriju u auto skoli koja nema tu kategoriju, i kad je policija ga uhvatila, ovo ono...popusio taj kandidat a ne onaj ko drzi skolu...tako da sex zivi po tom pitanju...

imamo praosudje pravo za neki hotel ispod planine Alpi :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Od 1.januara 2007 do danas poginule 32 osobe

Post by vrsta8472 »

Сада сам пописао све који су погинули у саобраћајним несрећама или су на неки други начин изгубили живот.

Од 1 јануара 2007 до данас погинуле су (што смо ми овдје пратили) 32 особе.

(од 1 јануара до октобра 8 мртвих у 2007)
06.10.07 - Стојчић
10.10.07 - Миоданић
14.10.'07 - испред занатског удраене двије дјевојке
23.11.07 - Васић
15.11.08 - Лепир
11.07.08 - Бели
28.11.08 - Сувајац
30.11.08 - Бјелић
07.01.09 - Клијечанин
28.01.09 - Ђурић
17.02.09 - Милијаш
03.03.09 - Кузмановић, Радаковић
24.03.09 - Младеновић
30.04.09 - Бициклиста
01.05.09 - сувозач у аудију
11.05.09 - Гуњевић
30.05.09 - Модић
08.06.09 - Пезер
08.06.09 - В.К. (7 година)
12.06.09 - Петковић
22.06.09 - Михољчић
13.09.09 - Душанић
06.12.09 - Ивановић

Има ли краја овом списку?! И колико мртвих глава још треба да страда, да се нешто промјени?!?!?!?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Hirurg »

vrhovac nije poginuo...samo saobracajka bila....koliko mi se cini po vijestima...zaboravio si na vrh liste staviti mog rodjaka koji je nastradao sa motorom....dusanic nije tacan datum...promasio si mjesec...itd ima jos gresaka...u ostalom ruzno je vidjeti ovaj spisak...strahota...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by regeman »

32 osobe je jedna manja stambne zgrada..za skoro 3 godine...a ako se uzme u obzir godiste tih momaka onda je jasan i bioloski problem nesreca, pored materijalnog i psihickog stanja porodica.
Zakon je donesen samo formalno, kontrole sluze za punjene budzeta, rad ostalih nadlezan za bezbjednost je mizeran.
Samo za poredjenje, tokom vijetnamskog rata, vise je Amera u saobracajkama poginulo nego u ratu...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by KAMIKAZA »

Strasno,u nas se gine vise nego u Bagdadu,samo na drugi nacin.
Kruzni tok se moze napraviti,na vise nacina,a postoje i druga rijesenja, nekad dobro zamisljeni nadvoznjaci su u nas van funkcije jer divlja gradnja cvjeta.Izlaz iz grada nije morao da bude tu,s obzirom da nadvoznjaci i jedan i drugi nisu udaljeni vise od stotinjak metara.Troskove izgradnje kruznog toka ili bilo koga drugog rijesenja bi ja danas stavio na teret gospodi koja je izgradila kuce i firme na i ispod nadvoznjaka,samo zbog njihove samovolje je stanje ovakvo i zato bi trebali da plate ili da ruse. :twisted:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
miKkii*
Posts: 147
Joined: 09.10.2007. 20:03
Location: XXIII-II-MCMLXVI .

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by miKkii* »

Ni kruzni tok nebi nista bolje napravio......
Jer nije samo problem kako je sta uradjeno nego i do nase policije koja se
ne brine bas puno za kazne.
Kao prvo ako neko dodje iz inostranstva to se stalno zaustavlja i trazi se neke gluposti sta fali ..itd itd - samo da se para i para izvuce..
I to sam vise puta vidjela i mozes samo da im se smijes...

onda tek ako si nesta prekrsio i tata ti je nekako i nesta u gradu mozes bez problema da se izvuces, sta je to ?
To samo kod nas ima i zato trebaju ljudi da se promjene a ulica nije kriva sto ljudi ginu nego njihovo ponasanje.

Kome treba da vozi negdje toliku brzinu gdje najvise auta izlaze na ulicu.....
Image
RIP ^Drazen..

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Franz »

Image
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Mir1a
Posts: 9
Joined: 16.12.2009. 10:49

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Mir1a »

Žao mi je što na ovoj listi nema jednog momka koji je nastradao 20.09.2007.Milomir Bajić.To je momak koji se nikad ne zaboravlja...
Image

User avatar
Nelle
Posts: 204
Joined: 29.06.2007. 22:36

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Nelle »

(од 1 јануара до октобра 8 мртвих у 2007)
20.09.07 - Бајић Миломир
06.10.07 - Стојчић
10.10.07 - Миоданић
14.10.'07 - испред занатског удраене двије дјевојке
23.11.07 - Васић
15.11.08 - Лепир
11.07.08 - Бели
28.11.08 - Сувајац
30.11.08 - Бјелић
07.01.09 - Клијечанин
28.01.09 - Ђурић
17.02.09 - Милијаш
03.03.09 - Кузмановић, Радаковић
24.03.09 - Младеновић
30.04.09 - Бициклиста
01.05.09 - сувозач у аудију
11.05.09 - Гуњевић
30.05.09 - Модић
08.06.09 - Пезер
08.06.09 - В.К. (7 година)
12.06.09 - Петковић
22.06.09 - Михољчић
13.09.09 - Душанић
06.12.09 - Ивановић

User avatar
Mir1a
Posts: 9
Joined: 16.12.2009. 10:49

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Mir1a »

Hvala Nelle

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Mr X »

Ja stvarno ne znam dali ste normalni Vi koji pravite ovakav spisak i stavljate ga ovdje?! Tačno Vas treba naučiti malo pameti i nekog poštovanja. SRAMOTA!
Image

User avatar
Mir1a
Posts: 9
Joined: 16.12.2009. 10:49

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Mir1a »

Mr X što vrijeđaš ljude?

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by PIKI »

Mr X wrote:Ja stvarno ne znam dali ste normalni Vi koji pravite ovakav spisak i stavljate ga ovdje?! Tačno Vas treba naučiti malo pameti i nekog poštovanja. SRAMOTA!

Slazem se sa MrX pustite ljude neka pocivaju u miru !!!
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by regeman »

Ovaj spisak treba odstampati i izlijepiti kao bilbord pored puta, i pored imena staviti broj godina koliko su imali ovi momci, naravno uz saglasnost porodica. Mozda pojedinima dodje iz dupeta u glavu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by Mr X »

Mir1a wrote:Mr X što vrijeđaš ljude?
Pa da...sad ja vrijedjam "ljude"?! E Bože dragi zar je onda čudno što je bilo rata??!
Image

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by ana »

Ako sami nemaju u glavi "nista" onda ce kasno biti da im iz dupeta dodje u glavu!
Prekasno!!!
Mrtvi neka pocivaju u miru i ovaj spisak je apsurdan,imena da im se provlace kao upozorenje drugima, cemu to?
Svako od nas izgubio je na ovaj tragican nacin nekog dragog, pa ako mu to nije dovoljan osjecaj onda ni "bilbord-i pored puta" nece puno pomoci!
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Post by regeman »

neka bude da ste u pravu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply