Tragican gubitak zivota mladih Prnjavorcana

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Post by PIKI »

Vijesti

Image
U sudaru vozila Hitna pomoći i putničkog automobila dvoje poginulih
Banja Luka, 03.03.2009 - Fena
Medicinska sestra Radosava Kuzmanović iz Prnjavora i Nikolina Radaković (14), koju je Hitna pomoć vozila u Klinički centar Banja Luka, smrtno su stradale u teškoj saobraćajnoj nesreći i mjestu Drugovići, na putu između Banje Luke i Prnjavora. U sudaru vozila Hitne pomoći iz Prnjavora, koje je išlo prema Banjoj Luci s automobilom opel vectra, srbijanskih registarskih, koji se kretao iz smjera Banje Luke prema Prnjavoru, teško su povrijeđene još četiri osobe, među njima i Sanja Vinčić, koja je također bila u kolima Hitne pomoći. Nikolina Radaković, koja je smrtno stradala u sudaru, oko podneva je imala saobraćajnu nesreću u mjestu Popovići, kod Prnjavora, u kojoj je zadobila teške tjelesne povrede i ljekari su odlučili da je prebace u banjalučku bolnicu. Od siline udara oba vozila su sletjela s kolovoza u jarak pored puta, svako na svoju stranu.




Saucesce poridici poginulih!!!
Image

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

:cry: :cry: :cry: :cry: Ne mogu da verujem ... Sad sam proverio... Pa Rada Kuzmanović je majka od moje bivše atletičarke... Ona i njen brat su sa mnom zajedno trenirali atletiku... :cry: :cry: :cry:

SAUČEŠĆE PORODICI KUZMANOVIĆ
ImageImage

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Сања Винчић, прво што сам помисилио да је од Рокија дјевојка.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

vrsta8472 wrote:Poginule medicinska sestra i djevojčica

Radosava Kuzmanović, maedicinska sestra, i djevojčica iz Prnjavora poginule su danas u teškoj saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Banjaluka - Prnjavor u mjestu Drugovići.

Nesreća u kojoj su učestvovala kola Hitne pomoći Doma zdravlja iz Laktaša i opel vektra srbijanskih registarskih oznaka iz Rume dogodila se oko 16 časova.

"Nezavisnim" je potvrđeno da su kola Hitne pomoći prevozila povrijeđenu djevojčicu koja je nastradala u drugoj saobraćajnoj nezgodi dva sata ranije u Popovićima kod Prnjavora. Vozač Hitne pomoći je u Drugovićima prešao na suprotnu stranu ceste i direktno se sudario sa vektrom.

Tamara Raduović, portparol banjalučkog Kliničkog centra, kazala je da je na prijemnu hirušku ambulantu primljeno šestoro povrijeđenih: Mišo i Mirjana Cvetić, Božo Mijatović, Sanja Vinčić, Dragica Pijunović i Goran Lišković, koji su ostali na liječenju.

Ona je dodala da je jedino kući pušten Goran Lišković, vozač Hitne pomoći Doma zdravlja iz Laktaša, koji je zadobio prelom stopala.

Očevici koji su se zatekli na mjestu nesreće opisali su da je sudar kola Hitne pomoći i vektre bio stravičan.

"Hitna je jurila iz pravca Prnjavora i vozač je skrenuo u suprotnu traku kojom je nailazila vektra iz pravca Banjaluke. Nakon toga uslijedio je strahovit sudar. Oba auta su završila u kanalima pored puta, vektra je potpuno uništena, a komadi auta letjeli su po cijelom putu", kazao je očevidac.

Očevici su ispričali i da su vatrogasci gotovo 15 minuta pokušavali izvući vozača vektre koji. kako su naveli, nije davao znakove života.

N.M. - Nezavisne novine
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

vrsta8472 wrote:Сања Винчић, прво што сам помисилио да је од Рокија дјевојка.
Nije moja Sanja.
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Да знам.

Која је ово Сања?

Зна ли ко?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Žalosno...
Saučešće porodicama poginulih :(
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

I ja sam to isto pomislio... :cry: :cry: :cry: Malo pre sam se čuo sa njom i shvatio da je to neka druga Sanja Vinčić... Zna li ko ime devojčice što je poginula... :cry:
ImageImage

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Post by PIKI »

KIVI76 wrote:I ja sam to isto pomislio... :cry: :cry: :cry: Malo pre sam se čuo sa njom i shvatio da je to neka druga Sanja Vinčić... Zna li ko ime devojčice što je poginula... :cry:

Nikolina Radaković (14)


Neznam ko je Sanja Vinčić. stvarno jos jednom iskreno saucesce porodici poginulih!!!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Neznam sta da kazem :cry: to nije komsinica, saucesce porodicama. :cry:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Suvisno je bilo sta reci.. Jadno dijete, dvije saobracajke za dan.. :? :cry:
Saucesce porodicama!

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Sad je baš bio prilog na RTRS, poginula djevojčica je iz Prijedora :(
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Погинуле медицинска сестра и дјевојчица
Datum: 03.03.2009 23:00
Autor: Бране Радуловић
ПРЊAВОР - У саобраћајној несрећи која се јуче око 15.50 часова догодила на путу Прњавор - Клашнице, у насељу Бошковићи, смртно су настрадале медицинска сестра из прњаворског Дома здравља Радосава Кузмановић (50) и дјевојчица Николина Радаковић (14) из Приједора.

Дјевојчица је тешко повријеђена два часа раније, такође у саобраћајној несрећи која се догодила у Кулашима код Прњавора, па је колима Хитне помоћи упућена према Бањој Луци.

Када су дошли у Бошковиће, у возило Хитне помоћи ударило је путничко возило "опел вектра", којим је управљао возач из Руме, чији идентитет до закључења нашег листа није био утврђен.

У том тренутку у возилу Хитне помоћи, поред настрадале Кузмановићеве, били су још медицинска сестра Драгица Пијуковић и возач Горан Илишковић, који су повријеђени, али су ван животне опасности.

Возач "опела" је у тешком стању пребачен у Клинички центар Бања Лука, гдје се љекари боре за његов живот.

Дежурни тужилац није могла рећи шта је узроковало несрећу, а према изгледу путничког возила стиче се утисак да је вожња неприлагођена условима на путу узроковала судар возила која су се кретала из супротних праваца.

У дежурној служби прњаворског Дома здравља са невјерицом и шоком су примили вијест о страдању чланице овог колектива Радосаве Кузмановић, а за кратко вријеме у овој здравственој установи окупили су се готово сви радници.

Прекид саобраћаја
Усљед несреће дошло је до двочасовног прекида у одвијању саобраћаја на путном правцу Прњавор - Клашнице.
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Немам ријечи. :(
Image

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

:?
Image

User avatar
Krajo
Posts: 320
Joined: 14.11.2008. 08:16
Location: jos sAMO par kORAkA

Post by Krajo »

Saucesce porodicama
koME to jos nesTO ZNACI

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Saucesce i od mene.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Saucesce porodicama nastradalih.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Jako zalosno, saucesce od mene :(

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

УЗРОК НЕСРЕЋЕ НЕПРИЛАГОЂЕНА БРЗИНА

БАЊАЛУКА, 4. МАРТА (СРНА) - Саобраћајна несрећа на магистралном путу Прњавор - Бањалука у мјесту Друговићи највјероватније се догодила када је возило Хитне помоћи прњаворског Дома здравља због неприлагођене брзине прешло на лијеву страну коловоза и сударило се са аутомобилом који је долазио из супротног смјера.

Из Центра јавне безбједности Бањалука саопштено је да се возило Хитне помоћи кретало из правца Прњавора и да се директно сударило са путничким аутомобилом марке ''опел вектра'' којим је управљао Божо Мијатовић (28) из Оштре Луке.

У овој несрећи, која се догодила јуче у 16.00 часова, погинуле су медицинска сестра прњаворског Дома здравља Радосава Кузмановић (50) из Прњавора и четрнаестогодишња дјевојчица чији су иницијали Н.Р. (14) из Приједора, док је више лица повријеђено.

Страдале су се налазиле у возилу Хитне помоћи која је превозила дјевојчицу Н.Р. због повреда задобијених у претходној несрећи.

Тешко су повријеђени медицинска сестра чији су иницијали Д.П. из Прњавора, четрдесепетогодишња С.В. /45/ и Мијатовић, док је лакше повреде задобио возач Хитне помоћи Горан Лисковић.

Из Клиничког центра Бањалука саопштено је да је здравствено стање Боже Мијатовића (28) озбиљно, да је присвјестан, али да су све прогнозе преурањене и неизвјесне.

Мијатовић је након јучерашње несреће примљен на Клинику за анестезију и интензивно лијечење са контузијом главе, мозга, крварењем из десног ува, повредом грудног коша и обостраном фрактуром ребара, хематомом у плућима и фрактуром десне поткољенице.

Здравствено стање Сање Винчић је стабилно и она ће бити оперисана. Винчићева је примљена са контузијом главе, повредом десне чеоне кости, отоком десне аркаде и преломом десне надлактице.

Драгица Пијуновић примљена је са ишчашењем лијевог лакатног зглоба, преломом два ребра и општом угруваношћу и њено стање је стабилно, док је Мирјана Ћетић одмах по пријему у бањалучки Клинички центар хируршки збринута и њено тренутно стање је стабилно.

Мићо Ћетић примљен је са преломом два ребра и његово стање је стабилно. Он ће наставити лијечење у Клиничком центру Бањалука.

Стабилно је и стање Горана Лисковића (40), који је примљен са преломом кости стопала и повредом од ударца у главу, и његово лијечење биће настављено у Клиничком центру Бањалука. /крај/рр/мб
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

РС - Прњавор - саобраћајна несрећа 04-03-2009 12:36:45
НАЛОЖЕНА ОБДУКЦИЈА НАСТРАДАЛИХ

БАЊАЛУКА, 4. МАРТА (СРНА) - Дежурни тужилац Окружног тужилаштва Бањалука наложио је обдукцију тијела медицинске сестре прњаворског Дома здравља Радосаве Кузмановић и још једне женске особе, које су јуче настрадале у саобраћајној несрећи код Прњавора.

Портпарол Окружног тужилаштва Бањалука Маја Ђаковић-Видовић рекла је Срни да се предузимају све потребне истражне радње како би се открио узрок саобраћајних несрећа које су се догодиле јуче на магистралном путу Клашнице - Прњавор и на путу Прњавор - Добој, а у којима је повријеђено шест лица.

Саобраћајна несрећа код Прњавора догодила се када су након интервенције на другом мјесту несреће кола Хитне помоћи прешла у другу коловозну траку и ударила у путничко возило "опел вектру" са регистарским ознакама Руме, које се кретало из супротног смјера.

У колима хитне помоћи, осим медицинске сестре, погинула је и млађа женска особа која је раније повријеђена у саобраћајној несрећи, која се десила на путу Прњавор - Добој.

До те саобраћајне несреће је дошло када су се сударили путнички аутомобил "опел", којим је управљао З.З., и "голф три", којим је управљао Ћ.М, а повријеђено је пет лица. /крај/рр
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Od svih zemalja na podrucju danasnje Evrope, po bezbjednosti saobracaja samo su Poljaci i Litvanci cini mi se gori od Rs i mozda jos poneko..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

saucesce porodicama nastradalih,nedaj Boze nikom da se desi ovako nesto...... :cry:
.....zivot je cudo.....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Jača sudbina od života

Danas će u Prijedoru biti sahranjena četrnaestogodišnja Nikolina Radaković, poginula u teškoj saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila u utorak oko 16 časova, u Drutovićima na magistraliom putu Banjaluka - Prnjavor.

U saobraćajnoj nesreći do koje je došlo kad je vozilo hitne pomoći, zbog neprilagođene brzine, prešlo na levu stranu puta i direktno se sudarilo sa "opel vektrom", koja je dolazila iz suprotnog pravca. Pored nesrećne devojčice, u nesreći je život izgubila i medicinska sestra Radosava Kuzmanović (50) iz Prnjavora, dok je vozač "vektre" Božo Mijatović (28) iz Oštre Luke zadobio povrede glave i u teškom je stanju.

U ovoj stravičnoj nesreći povređeni su i Dragica Pijunović, Sanja Vinčić i Goran Lisković. Srećom, sve troje su zadobili povrede koje nisu opasne po život.

Nesreći, koja js odnela dva života, prsthodio je sudar u. Kulašima, na putu Prljavor-Doboj. U ovoj saobraćajki sudarili su se automobil "opel" kojim je upravljao Z.Z. i "golf" . tri", kojim je upravljao Ć. M, a povređeno je pet osoba. Među njima je bila i nastradala Nikolina, kao i njena majka Dragica, koja je prošla sa lakšim povredama.

Kako "Novosti" nezvaničNo saznaju, Nikolina Radaković se vraćala iz posete ocu Miloradu, koji se nalazi u dobojskom zatvoru. Naime, njen otac se sumnjiči za ratni zločin na Korićanskim stenama 1992. godine, gde je ubijeno oko 200. Bošnjaka, za šta su optužena osmorica bivših pripadnika Centra javne bezbednosti Prijedor, među kojima i Milorad Radaković.

Stanovnici prijedorskog naselje Tukovi su u šoku. Još ne veruju kakva je tragedija zadesila njihove komšije Radakoviće.

- Nije prošlo ni dve godiie kako su sahranili Jelenu, a sada su izgubili i Nikolinu. Majka Dragica je izbezumljena. Svi je poznajemo kao dobru ženu i vrednog radnika u domu zdravlja u Prijedoru. Ne znamo kako će ovo moći da pregura - kažu stanovnici Tukova.

Božo Mijatović (28) primljen je u Kliniku za anesteziju i intenzivno lečenje sa kontuzijom glave i kontuzijom mozga sa krvarenjem iz desnog uha, povredom grudnog koša i obostranom frakturom rebara, hematomom u plućima. Stanje pacijenta je ozbiljno i sve prognoze su preuranjene i neizvesne, kaže Tamara Radlović, portparol KC Banjaluka. - Sanja Vinčić i Dragica Pijunović primljene su sa kontuzijom glave, otokom desne arkade i prelomom desne nadlaktice. Stanje pacijentkinja je stabilno. Pacijent Goran Lisković (40) primljen je sa prelomom kosti stopala i udarcem u glavu i njegovo stanje je stabilno - navela je Radlović.

Tragedija

Porodica Radaković već godinama prati zla sudbina. Pre dve godine Nikolinina rođena sestra Jelena, sa nepunih dvadeset godina, umrla je od raka debelog creva.


S.M./G.V. - Večernje novosti
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply