Sta ste po zanimanju, da li ste zaposleni?

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

JARAC
Posts: 50
Joined: 25.07.2007. 16:24

Sta ste po zanimanju, da li ste zaposleni?

Post by JARAC »

NISAM SIGURAN DALI VEC POSTOJI OVA TEMA ALI NEMA VEZE:

OPISITE UKRATKO DALI STE ZAPOSLENI I CIME SE BAVITE:

ETO JA SAM ZAPOSLEN KAO KONOBAR (NEZNAM DALI POSTOJI GORI ZANAT),VEC 7 GODINA U AUSTRIJI,VJEROVATNO ZATO STO SU MI RODITELJI VEC DUGO PA I JA SA NJIMA,STO SE TICE ZARADE DOBRA JE I TO JE JEDAN OD RAZLOGA STO SAM OVDJE KAO ISTO JE VECINA RADI TOGA OVDJE,AL STACES KORISTIMO PRILIKU DOK SE MOZE,DIVIM SE NASEM NARODU U RS KAKO SE SNALAZI,JA NEMAM ZIVE VEZE STA BI MOGAO DA ZAPOCNEM TAMO A VOLIO BI NESTO,VJEROVATNO KAD BI PRIGUSTILO SJETIO BI SE STA BI RADIO.....
POZDRAV PRNJAVORCANIMA IZ SÖLDENA

wunderkind
Posts: 82
Joined: 19.09.2005. 01:19

Post by wunderkind »

eto ja sam student (u horoskopu JARAC ;-)) i imam savjet, ako Ti je dosadno kao konobar a Ti onda se upisi na fakultet, tamo u Grazu ne bi bilo lose ;-) zezam se al se i ne zezam, nikad nije kasno 8) eto ja uzivam a i ne uzivam al ne zalim se, uciti se mora...bas sam to htjela pa videcemo, videcemo...za sad mi dobro ide ;-)

Pozdrav (inace tema ti nije losa..mene bi recimo zanimalo ko je extra zadovoljan sa svojim poslom a i platom, sta bi to bilo "zanimanje iz snova" ;-) )
umri prije smrti dok jos nije prekasno za to

User avatar
GROMOGLASNIK
Posts: 176
Joined: 02.12.2006. 21:21

Re: STA STE PO ZANIMANJU I DALI STE ZAPOSLENI

Post by GROMOGLASNIK »

JARAC wrote:NISAM SIGURAN DALI VEC POSTOJI OVA TEMA ALI NEMA VEZE:

OPISITE UKRATKO DALI STE ZAPOSLENI I CIME SE BAVITE:

ETO JA SAM ZAPOSLEN KAO KONOBAR (NEZNAM DALI POSTOJI GORI ZANAT),VEC 7 GODINA U AUSTRIJI,VJEROVATNO ZATO STO SU MI RODITELJI VEC DUGO PA I JA SA NJIMA,STO SE TICE ZARADE DOBRA JE I TO JE JEDAN OD RAZLOGA STO SAM OVDJE KAO ISTO JE VECINA RADI TOGA OVDJE,AL STACES KORISTIMO PRILIKU DOK SE MOZE,DIVIM SE NASEM NARODU U RS KAKO SE SNALAZI,JA NEMAM ZIVE VEZE STA BI MOGAO DA ZAPOCNEM TAMO A VOLIO BI NESTO,VJEROVATNO KAD BI PRIGUSTILO SJETIO BI SE STA BI RADIO.....
Ma kakvi,. Ja sam osamnaest godina u Austriji, i sta imam od tog perem sudje posto neznam njemacki jezik. Svi su mi govorili,, grome uci,, JBG. neide! E da znam upola ko ti presao bi na crno sudje bilo bi lakse sjednes ulonac i peri dok ti se kosti ne pokazu ispod prstiju.
------------------------------------------
Izgubio sam srce u borbi

JARAC
Posts: 50
Joined: 25.07.2007. 16:24

Post by JARAC »

wunderkind wrote:eto ja sam student (u horoskopu JARAC ;-)) i imam savjet, ako Ti je dosadno kao konobar a Ti onda se upisi na fakultet, tamo u Grazu ne bi bilo lose ;-) zezam se al se i ne zezam, nikad nije kasno 8) eto ja uzivam a i ne uzivam al ne zalim se, uciti se mora...bas sam to htjela pa videcemo, videcemo...za sad mi dobro ide ;-)

Pozdrav (inace tema ti nije losa..mene bi recimo zanimalo ko je extra zadovoljan sa svojim poslom a i platom, sta bi to bilo "zanimanje iz snova" ;-) )
A DA NIJE MALO KASNO ZA FAKULTET SA 27 GODINA?
POZDRAV PRNJAVORCANIMA IZ SÖLDENA

wunderkind
Posts: 82
Joined: 19.09.2005. 01:19

Post by wunderkind »

Meni su 22 i imala sam dozivljaj da pored mene sjedi na fakultetu i zena sa 35 godina a pored sebe da ima i djete od 4 godine(sve se moze kad se hoce) a jednom prilikom sam se pitala da nisam slucajno sjela kraj nekog profe, sta taj radi tu a ono ciko sa 40 god upisao se na fakultet i to nije nista koliko primjeraka jos poznajem...a to se isto tako podrazumjeva da neko sa 27 itekako moze dobro da uci, pamti pa do cetrdesete i profesor da postane(ne mislim na ona nasa sticanja zvanja profesora posle studija nego na ona u inostranstvu-prvo diploma pa DR. a onda Prof. ) :-) eto ja vjerujem u Tebe... znaci ako nemas mature (ili sta se vec treba za upis na faks u Austriji) ni za to nije nikad kasno....a s druge strane moram priznati, da oni koji studiraju kod nas negdje i nemaju bas uvjek tu mogucnost da sa 27 pocnu sa studijem (valjda mislim na to zbog finasijskih situacija ) a u inostranstvu bar ima toliko mogucnosti kao student sebi za studije i zaraditi(pa ako treba i kao konobar nocu raditi a danju uciti) a mozda pored svega toga i stvarno dobro te godine prozivjeti, koliko se moze iskoristiti sve sa tim studentskim papirom ;-) U svemu tome se ima i raspust...oko 4 mjeseca raspusta..pa ti sad vidi ;-)
umri prije smrti dok jos nije prekasno za to

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Inzinjer medicisnke radiologije..

Kadar koji se non-stop trazi u oglasima. Niko nece da se bavim ovim mojim zanimanjem :D

Radim ovaj posao od svoje 19-e godine. Iz pocetka mi je bilo tesko (raznorzne "hitnoce", krv, plac jauci, gdje god ima rupa u ljudskom tjelu tu treba da ubrizgam kontrast), stvarno mi je bilo tesko i evo sada poslije 6 godina rada, ne obracam paznju ni na sta, posao kao posao. Znam da mi moji prijatelji kasda me vide u krvavom mantilu, kao da radim u mesnici kazu da ne bi radili ovaj moj posao ni za sleper $, ali ja sam se navikao i sada volim svoj posao. I to neko mora da radi.

Onda ovo oko uredjivanja pnj.info. Tu sam "priuceni" novinar, poceo iz dosade, a vidite dokle je doslo, kao da imam dva posla :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote: Znam da mi moji prijatelji kada me vide u krvavom mantilu, kao da radim u mesnici :D
MA TI KAD NEMAS POSLA PREDJES KOD LEBURE ;PA SE UPRLJAS !!! :lol:

A SAD JA ;NEVOLIM DA RADIM :? NE TRAZIM POSO A I NEMAM GA; I KO POKUSA DA MI GA PONUDI ;TUZICUUUUUU GAAAAAAAAA !!!!!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

HEJ KAMI JA SAM MISLILA DA JE TEBI POSAO DA IZIGRAVAS OPSTINSKU LUDU???
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

NEEEEEEEEEEEEE ZATO JE NACELNIK TU !!!!!!!!!!!!!!!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Post by NemanjA »

Ja sam po struci Elektrotehnicar smjer racunari.

Poceo sam a radim od svoje 16 godine sa racunarima takpo da sam, i zavrsio elektro skolu i sada radim u firmi koja se bavi servisom, i odrzavanjem racunara :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

A koja je to firma?!

Mozes li malo da je izreklamiras, ovdje na forumu?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Vedrane, a kod mene profesori se ljube u lice a studen ti u usta :D :lol: :) :shock: :D :lol:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Bravar
Last edited by seha on 24.11.2007. 18:32, edited 1 time in total.

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Student, jos uvijek na kucnom budzetu!
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

uchenik xD
Take me home united road!

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Sutra će biti punih 5 god. od kako sam dosao u Austriju... Kad sam sa svojih 15 ovde došao- tuga, čemer i bol... neznam nikog, jezik nula.... a dole gomila jarana... al da vas ne davim- potrudio sam se "momački" da ne ostanem glupson bez diplome- pa sam zavrsio srednju (cilj mi je kad napunim par god radnog iskustva položiti i Meisterprüfung), nasao super posao (radim lagano do podne- pa gotovo)... a u medju vremenu sam stekao i gomilu prijatelja...
Kad se hoće, može se... tako i ti JARAČE.. unesi promjene, pukni bar neku večernju školu :D
a da je kasno nije- znam čovjeka i to dole u bosni što je proše god. Diplomirao Ekonomiju i to sa pune 52 god.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JARAC
Posts: 50
Joined: 25.07.2007. 16:24

Post by JARAC »

seljak iz skakavaca wrote:Sutra će biti punih 5 god. od kako sam dosao u Austriju... Kad sam sa svojih 15 ovde došao- tuga, čemer i bol... neznam nikog, jezik nula.... a dole gomila jarana... al da vas ne davim- potrudio sam se "momački" da ne ostanem glupson bez diplome- pa sam zavrsio srednju (cilj mi je kad napunim par god radnog iskustva položiti i Meisterprüfung), nasao super posao (radim lagano do podne- pa gotovo)... a u medju vremenu sam stekao i gomilu prijatelja...
Kad se hoće, može se... tako i ti JARAČE.. unesi promjene, pukni bar neku večernju školu :D
a da je kasno nije- znam čovjeka i to dole u bosni što je proše god. Diplomirao Ekonomiju i to sa pune 52 god.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HVALA NA SAVJETIMA MOZDA NESTO I PREDUZMEM PO TOM PITANJU,ALI VIDJECEMO.


VIDIM PISE SKAKAVCI,I JA SAM IZ KOKORA RODOM :wink:
POZDRAV PRNJAVORCANIMA IZ SÖLDENA

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

##rčev student što bi moj stari rekao,e to sam ja! :D Ponekad u firmi nešto odmognem radnicima oko PVC i Alu stolarije...I da,profesionalno se bavim alkoholišarskim djelatnostima,uža specijalnost-mortus!

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Da bih udovoljio citavoj rodbini- vezem se za tri mjesta pripisujući im uloge rodnog kraja - naravno svaki sa razlogom... ali ipak, nista bez Skakavaca.. naravno.... :D
Ne bi me čudilo da te znam, a i ti mene (pogledaj sliku malo bolje)..... OŠ Miloš Crnjanski 8)
pozz za jarca

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Од 13 године у медијима, прво хонорарно, а потом , од 2002 и професинално. Прва, а изгледа и једина љубав -радио.
3,5 године на телевизији - од камермана до новинара-водитеља.

Испит до правника ( ВШС ) на Правном факултету у БЛ, а ускоро, надам се и Менаџер у администрацији и јавној управи на БЛЦ-у.

Сналазим се како занам и умијем. Поред редовног посла, радим и сијасет додатних. Ипак, треба породицу прехранити. Будућност, хм, видјећемо...
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

JARAC
Posts: 50
Joined: 25.07.2007. 16:24

Post by JARAC »

seljak iz skakavaca wrote:Da bih udovoljio citavoj rodbini- vezem se za tri mjesta pripisujući im uloge rodnog kraja - naravno svaki sa razlogom... ali ipak, nista bez Skakavaca.. naravno.... :D
Ne bi me čudilo da te znam, a i ti mene (pogledaj sliku malo bolje)..... OŠ Miloš Crnjanski 8)
pozz za jarca


JA SAM ISAO U PRNJAVOR,ALI ZIVIM U RATKOVCU,A SVIJET JE MALI I RADIMO TAKORECI U KOMSILUKU NEKIH 70 KM SAM OD TEBE:SÖLDEN IN ÖTZTAL A TVOJE KOMSIJE RADE SAMNOM U FIRMI
POZDRAV PRNJAVORCANIMA IZ SÖLDENA

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

da ne kvarimo temu ovim nasim dopisivanjima - ostavio sam ti poruku u PP....
Raja, izvinjavamo se zbog ispada :D
idemo dalje...

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Ja sam student (apsolvent) engleskog jezika i knjizevnosti, a od prosle godine radim u jednoj privatnoj skoli stranih jezika. Tamo drzim kurseve za razne nivoe i uzraste i prevodim sve cega se docepam. Nisam bas prezadovoljna poslom, bar ne sto se finansija tice,ali je dobro to sto sama pravim svoj raspored, tako da radim kad meni odgovara. :) U principu, placaju mi se casovi koje odradim, sto je dobro za mjesece kao sto su oktobar, novembar, mart... U decembru i januaru ima dosta neradnih dana, u aprilu je proljecni raspust, oko prvog maja ima nekih slobodnih dana... Sve u svemu, za mjesece kao sto su ti dobijem manje novca nego inace,a za ljetnje mjesece ne dobijem nista. Ono sto me jako lijepo izvuce su prevodi, ali njih nekad ima toliko da ne mogu stici, a nekad ih nema mjesecima.

Nadam se da cu iduce godine naci posao u nekoj drzavnoj skoli. Prosvetarske plate u Srbiji su bolje nego u Bosni, a sada svako godisnje doba ima svoj raspust, tako da odmora ima i vise nego sto se covjek moze nadati. :)
You must not know 'bout me...

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

AUTOMEHANICAR :D
ZAVRSIO SAM SREDNJU SKOLU U DERVENTI A PRAKSU RADIO U PRNJAVORU-AMDP-or
TRI GODINE SAM PRAO AUTA;BRISAO KLUCEVE;DONOSIO MAJSTORIMA PIVO;CISTIO RADIONICU :D :D :D :

BAS NEKI DAN MI ODE BRISAC NA AUTU;A JA POSTO SAM MEANCAR :D FINO ODEM U RADIONU PLATIM 17 EVRA COVJEK MI ZAMIJENI NOVI :smt005
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

znaci dobro ti ide - jer ne zelis da prljas ruke a pogotovo ne zbog sitnica... ljudi urade - a ti samo kulturno platis... :D

P.S. KAKO JE LEPO KAD ČOVEK USPE U ŽIVOTU

Post Reply