gradovi pobratimi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

UFFFFFFF JE*O TE PA OVAJ SINJANIN BOLJE ZNA CIRILICU NEGO JA !!! :lol: PA VI NAMA NISTE POBRATIMI VEC BRACA; NEGO AKO SVRATIS U PRNJAVOR MOLIM TE UZMI SI MALO VREMENA DA PODUCIS OVE NASE CIRILICI ;NESTO SU SLABI A STID IH RECI !!! :smt005
KOME GOD REKNEM ZA OVU STRANICU NEMOZE DA VJERUJE DA NAS SE TAMO NEKO SJECA (PO DOBRU) ;A MORAS PRIZNATI DA SMO BILI SLATKORANI KAD DODJEMO TAMO ;MA STA SLATKORANI BILI SMO PROZDRLJIVI !!!:lol:
STVARNO BI VOLIO DA SE OBNOVI SARADNJA OVA DVA GRADA; EVO BILO KO OD NAS SA FORUMA CIM DODJE NA VLAST ; A DACE BOG; :D I TO USKORO ;OBNOVICE SARADNJU KAO PRVO; JEL TAKO VRSTA ??? :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Tad vas necu poznavati :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

vrsta8472 wrote:Tad vas necu poznavati :wink:
KLASIKA :!:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

VRSTA VRSTA A LIJEPO SI MI OBECAO MJESTO MINISTRA FINANSIJA KAD POSTANES PREMIJER !!! :cry:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

don kihote
Posts: 5
Joined: 29.08.2007. 15:03

Post by don kihote »

evo jedan iz godine proizvodnje-1987

e pa ništa od ćirilice, možda par slova

a za ovo pobratimstvo san čou prije par dana od ćaće

gledali neku emisliju na FTV-u i tada prvi put čuo za prnjavor

------
i sad čitajući ovo palo mi napamet ko bio bio najviše protiv tog druženja

e oni koji su upravo najviše išli na ta druženja

koji su tada bili vlasti i nije in bilo mrsko bratstvo i jedinstvo

a kad su se vrimena prominila sad su od najžešćih komunista postali najžeši hrvati i nacionalisti

---
jednog od tih ste i vi spomenili :wink: , a nek vam sinjanin reče koga, mada kažu da tada nije bio u politici

ali izgleda da mu žderačina ni tada nije bila mrska

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

DON KIHOT-e jel' to u Sinju nekakav virus zavladao :lol: dvojica u dva dana !!! Bas ste nas se pozelili !!!
Mladji si i vjerovatno se ne sjecas tih gostovanja i druzenja ... nije bilo lose !!!! Nove simpatije , ljubavi , pjesma , kulturna desavanja ...
A sto se tice tvog komentara komunista&nacionalista ... kukolja ima svugdje , a posten covjek ce uvjek raditi i sastavljati kraj sa krajem bez obzira ko je na vlasti ...
I treca stvar ...dokaz koliko nas je ,,Tito vez'o u cvor ,, bratstva i jedinstva je dokaz i ovaj nas nestretni rat ... toliko je jak cvor bio da je sa mnogo krvi morao da se razveze :cry:

Ali ajmo mi o veselijim temama ... veceras cu potraziti u imeniku svoga domacina u Sinju !!!
Sjecam se da se zvao Vedran ali sam prezime zaboravio , pa da mi ga pozdravite !!! :wink:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Taj su cvor nacionalisti odvezali.Nisu Sinjani ni Prnjavorcani.Dabogda im se Tito prividjo svaki dan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

SVE MI DIRAJTE SAMO TITU NIKAKO !!! :lol: LJUDI BILO NAM JE LIJEPO SA TITOM SAMO JA TAD NISAM ZNAO ; I SAD SE SJECAM KAKO SU LJUDI DOCEKALI NJEGOVU SMRT; PLAKALO SE DANIMA; SAMO JA NISTA ;A SAD JA PLACEM ZA NJIM A ONI NISTA !!! :cry: KAKO SE VREMENA MJENJAJU I KAKO SAM TAD BIO SIGURAN DA JE NEGDJE BOLJE; ALI SAD ZNAM KAD BI NAM NEKO VRATIO JUGU ;AL ONAKVU KAO PRIJE TITINE SMRTI ;SA SVIM MOJIM STRADALIM PRIJATELJIMA ;BIO BI SPREMAN ; NA SVE !!! :cry: :( ETO SAD SAM VAM SJEBO RASPOLOZENJE !!! :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Umro Tito Jovanka suze lije :lol:
Ne plac Joko niko ga volio nije

Joka odgovara

Kako da ne placem mili moji
Sad se mene niko vise ne boji :smt005
Image

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

Nemoze Jure bez Prnjavora ,kakav Brac kakav Adelide samo je jedan Prnjavor(mislim pravi).Odgovor KAMIJU, u Sinj nisam isao kao vatrogasac , a sto se tice Vezire ili Milene nisam puno probirljiv. :roll: :smt050 :smt044 :smt044

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Maximus, u pravu si. Jure je bio najzasluzniji da se ta veza izmedju Sinja i Prnjavora odrzi onoliko godina, jer su i tadasnje komunisticke vlasti htjele te posjete izmedju Sinjana i Prnjavorcana veoma prorijediti.
Prosto mi je nemoguce povjerovati da ima omladine u Sinju koja se sjeca Prnjavora.
Zamalo nisam stavio slike iz Sinja iz dalekih 70-tih i 80-tih ali ja sam na tim slikama pa me je to zaustavilo da uradim.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

SAMO TI STAVI; ZNAMO MI DA NISI LIJEP !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

MAXIMUS wrote:
vrsta8472 wrote:Tad vas necu poznavati :wink:
KLASIKA :!:
Znas da politicari lazu, ovo dodje kao jedna moja laz.

Svaka saradnja u bilo kom pogledu je dobra. Kulturno-ekonomska je najbolja.

Moj licno msljenje je da sam ja za ali, ne znam kako bi to prihvatili "veliki srbi" i "veliki hrvati".
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Ko ih *ebe!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Kundacarka mara wrote:Ko ih *ebe!
NE GOVORI TAKO MARO ;ZNAS KAKVI SU NAM POLITICARI GLUPI ;SHVATICE TO KAO OZBILJNO PITANJE ; SUTRA CE DA NAPRAVE LISTU ONIH KOJI IH J*BU I DA OBJAVE NA FORUMU !!!! :smt005 SAMO NAM JOS TA PERVERZIJA FALI !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

Otvoricemo jedan RIO u Sinju pa kad dolazimo u posjetu da imamo gdje piti :D :D :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

MOZEEEEEEEEEEEE !!!!!! :D PA DA I NJIHOVI VATROGASCI IMAJU MALO POSLA !!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

KAMIKAZA wrote:MOZEEEEEEEEEEEE !!!!!! :D PA DA I NJIHOVI VATROGASCI IMAJU MALO POSLA !!! :lol: :wink:
pjeske su mogli da dodju poprijeko do rija za manje od 2min
a rio je gorio sat vremena
nadam se da su u Sinju vatrogasci mnogo efikasniji

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

NISU ONI DOSLI ZBOG VAS VEC ZBOG SEBE ;BOJALI SU SE DA SE VATRA NE PROSIRI KROZ GROBLJE I NA NJIHOVE OBJEKTE !!! :lol: NAJVECI PROBLEM JE BIO ;KAD SU DOSLI ;I VIDJELI ONOLIKO PICE ;MORALI SU PRVO TO DA SPASU ;DA NEBI POTPOMOGLO GORENJE ; E KAD SU VEC SPASILI PICE NISU SMJELI DA GA OSTAVE BEZ ZASTITE NA PARKINGU; PA SU MORALI POPITI I DOK SU SE ONI BORILI OCAJNICKI DA SPASU INVENTAR IZGORE IM OBJEKAT PRED NOSOM ;A ELEKTRICARI NISU MOGLI DA PRIDJU GLAVNOJ SKLOPKI OD PIJANIH VATROGASACA PA IM JE JEDINO PREOSTALO DA SE I ONI NAPIJU SKUPA SA POLICIJOM KOJA JE OBEZBJEDIVALA CIJELU AKCIJU !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

KAMIKAZA wrote:NISU ONI DOSLI ZBOG VAS VEC ZBOG SEBE ;BOJALI SU SE DA SE VATRA NE PROSIRI KROZ GROBLJE I NA NJIHOVE OBJEKTE !!! :lol: NAJVECI PROBLEM JE BIO ;KAD SU DOSLI ;I VIDJELI ONOLIKO PICE ;MORALI SU PRVO TO DA SPASU ;DA NEBI POTPOMOGLO GORENJE ; E KAD SU VEC SPASILI PICE NISU SMJELI DA GA OSTAVE BEZ ZASTITE NA PARKINGU; PA SU MORALI POPITI I DOK SU SE ONI BORILI OCAJNICKI DA SPASU INVENTAR IZGORE IM OBJEKAT PRED NOSOM ;A ELEKTRICARI NISU MOGLI DA PRIDJU GLAVNOJ SKLOPKI OD PIJANIH VATROGASACA PA IM JE JEDINO PREOSTALO DA SE I ONI NAPIJU SKUPA SA POLICIJOM KOJA JE OBEZBJEDIVALA CIJELU AKCIJU !!! :smt005
:D :D skoro da je tako,svi zadovoljni samo ria nema :D

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

dosta kamikaza vise o pozaru,opet smo skrenuli sa teme :)

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Da ta birtija ne izgori tacno ne bi imali o cemu pisati...

User avatar
sinjanin
Posts: 14
Joined: 28.08.2007. 03:05
Location: Sinj, Hrvatska

Post by sinjanin »

odlikas7450 wrote:Maximus, u pravu si. Jure je bio najzasluzniji da se ta veza izmedju Sinja i Prnjavora odrzi onoliko godina, jer su i tadasnje komunisticke vlasti htjele te posjete izmedju Sinjana i Prnjavorcana veoma prorijediti.
Prosto mi je nemoguce povjerovati da ima omladine u Sinju koja se sjeca Prnjavora.
Zamalo nisam stavio slike iz Sinja iz dalekih 70-tih i 80-tih ali ja sam na tim slikama pa me je to zaustavilo da uradim.
e pa mogao bi nam nekako poslat te slike, ako se već stidiš objaviti na forumu, može li barem preko emaila? sinjanin@net.hr
Da odgovorim onom drugu koji priziva Tita, ovde se pomalo ironično kaže: Dok je bilo Tita, bilo je i šita. U prenesenom značenju. u ona vrimena bilo je loše šta se recimo za obične rebatinke tribalo ić u trst kupit, no danas je drugačije, danas ima svega za kupit samo nema para :wink:
Ja bi baš volio da nam prnjavorčani opet dođu, ovde iz priloženog vidim da su pravi ljudi, društveni, gostoljubivi...ka i moji sinjani. A onda možemo pozvat i matu jukića pa neka ih dočeka ko u dobra stara vrimena.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Da nije taj doticni Mate Jukic onaj sto ga spomenu DON KIHOTE nekad veliki komunist a danas veliki (na kvadrat) Hrvat :smt012 pa da se provedemo ...bez pravog raspolozenja :smt107
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
sinjanin
Posts: 14
Joined: 28.08.2007. 03:05
Location: Sinj, Hrvatska

Post by sinjanin »

MAXIMUS wrote:Da nije taj doticni Mate Jukic onaj sto ga spomenu DON KIHOTE nekad veliki komunist a danas veliki (na kvadrat) Hrvat :smt012 pa da se provedemo ...bez pravog raspolozenja :smt107
eh, sad ja neznam točno.. bio sam uvjeren da je to taj, ali dobio sam privatnu poruku da je tom mati otac liječnik bio.. onda to nije ovaj nacionalista već neki drugi... hehe, a nekaže se bez razloga ovde: mate u zagreb, mate iz zagreba :wink: :wink:

Post Reply